PRIJSRAADSELS Prijsraadsel Prijsraadsels Prijsraadsels Oplossingen Goede oplossingen De pijlen, die de zon verduisterden voo* a..udg ae prijsraadsels af te heb ben, anders konden deze wel eens in het gedrang komen. Jan Crama Wat jij hoopt, hopen allen. Eerst werken, en dan maar afwachten! Kora Key Bedankt voor je raadsel. Kijk elke week maar goed uit, of je het, met jouw naam er boven, in de krant vindt. Bea van der Kooi Ik zie, dat het niet alleen feest werd voor Wim, maar ook voor jullie allen. Wim Rienstra Nu eerst het feestvar ken zelf! Hartelijk gelukgewenst met de goede uitslag. Heb je nu geen heerlijk ge voel? Nu ga je genieten van rust en vacan- tie. En ik hoop voor je, dat het fijne vacan- tieplan dooragat Atze van der Kooi Jou kom ik met wat anders feliciteren, en wel met je ver jaardag. Je hebt al een flink verjaarsca deautje te pakken. Prettige dag verder. Paul Rienstra Jij hoopt natuurlijk net zo hard op het vacantieplan als Wim. Zal ik alvast „duimen" voor mooi weer? Liesje van Driel Dan zullen we het bewuste raadsel voorlopig maar laten schieten; ik heb nog enkele andere van je. Een hartelijk groetje voor allen. Dick de Man Bedankt voor je anekdote Dickie Oskam Met recht kunnen we zeggen, dat de rollen (eigenlijk maar rol letje^!) verwisseld zijn van brief en enve loppe. Jannie van Biezen Ook jou kom ik hartelijk feliciteren met je verjaardag; ik hoop. dat het een feestdag zal kunnen zijn. Mijn hartelijke groeten en beste wensen. Zusjes Meinema Hierbij een hartelijk groetje voor jullie allen, met beterschaps- wensen, als er nog zieken zijn. Paulus Laman Dan wacht ik natuur lijk af, in de hoop, spoedig goed rapporten- nieuws te horen. Bep Bouter Je hebt het goed geraden. En nu je prijsraadsels ook zo goed raden. Harteliike «roeten terug. Hier eindig ik. Hebben jullie allen goed begin correspondentie gelezen? Niets ver geten. hoor! Tot de volgende keer. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD. Naam, leeftijd en adres onder de raadsels. Tijdig insturen (Tot Dinsdagmorgen 9 uur) Leest allen begin correspondentie! voor allen. Van de volgende 20 lettergrepen moeten in de hokjes 7 woorden worden ingevuld, in horizontale richting: aan, an, ang, di, dier, dij, e, ge, in, ka, la, na, no, ren. rie, ris, stig, ta, ta, vie. 1. x x x x x x x 2. x 3. x 4 x 5. x 6 x 7. x Op de kruisjes komt zowel horizontaal als verticaal de naam van een vogel te staan. De 7 woorden betekenen: 1. het gevraagde woord. 2. bang. 3 een gewichtig ambt. 4. groente. 5. dier uit het hoge Noorden. 6. oorspronkelijke bewoner van Amerika. 7. winkeluitstalling. voor groteren (1116 jaar) Beide raadsels oplossen I. Laat je doo« -.iet afschrikken! Je moet alleen precies ziijn en in de witte hokjes (met cijfers) de woorden invullen. Het 2de woord begint met de laatste letters van het 1ste, het 3de weer met de laatste letters van het 2de, enz. Alles in de juiste hokjes invullen. (Voor de oplossing aan mij behoef je alleen de gevonden woorden op te schrijven; het figuur er bij is niet noodzakelijk». Het 1ste woord dient als voorbeeld: „rei ger". Met de laatste letters „ger" begint de graansoort „ger die raden jullie nu wel. Het zijn niet altijd de 3 laatste letters; ook wel eens 1, 2 of meer. Nu steken jullie van wal „Tot en met" duid ik aan als „t/m.". Vul nu in: 1, 2, 3, 4, 5, 6 een vogel; 4, 5, 6, 7, 8 een graansoort; 7, 8, 9, 10. 11 waterdamp; 11, 12 andere naam voor Moe der: 11, 12. 1. 13. 14. 15 een steensoort: 13 t/m. 19 Nederlandse rivier; 16 t/m. 20 nog eens; 18 t/m. 24 een getal; 21 t/m. 27 aantal liedjes, dat jaarlijks verschijnt van A.V-R.O.'s' Kinderkoor; 27. 28. 29. 18 een soort metaal;: 29. 18. 30. 31. 32 fijne geur. reukstof; 31, 32. 33 Nederlands eiland; 33 t/m. 37 naam van een fototoestel; 35, 36, 37 bedekt een huis; 36 t/m. 40 bouw land; 38 t/m. 43 volksvermaak; 41, 42. 43. 44, 45, 46, 35 zwaai' vergrijp; 46, 35. 47, 48. 49 slang; 48 t/m. 52 door erfenis ver krijgen; 50 t/m. 56 muuropening; 53 t/m. 57 krachtig; 55 t/m. 59 uitbouw ln kamer; 58 t/m 61 peulvrucht: 61. 62. 63, 52, 64. 65 balspel; 52. 64. 65 holte in een muur; 65. 66. 67 68. 1 hees: 7. 76. 75. 58 vervoermid del bij sneeuw; 58. 74. 73, 41 stadje in N - Holland; 41. 72. 71. 24 hemellichaam; 24. 70. 69. 7 deel van het gezicht II. (Na al het zwoegen op No. I nog een makkelijk raadseltje!) Een woord bestaat uit 4 lettergrepen en is de naam van een stadje in Noord-Hol land. De beide eerste lettergrepen noemen een lid van een geestelijke orde. De derde lettergreep is een voegwoord, en de laatste een waterkering. voor kleineren (711 jaar) Beide raadsels oplossen! I. De beginletters van de volgende woorden vormen de naam van een der dagen van de week. De woorden bestaan afwisselend uit 4 of 5 letters. 1iets. wat men in huizen vindt 2muziekinstrument. 3een harde vrucht. 4niet open. 5een zwemvogel. 6. wat van boven op ons neer komt. 7meisjenaam. 8waarop wij wonen. 9kleur. II. Uit elk van de onderstaande 10 woorden moet je twee op elkander volgende letters kiezen, uit het 11de woord één letter. Bij elkaar gevoegd, geven deze 21 letters een bekend spreekwoord. bananen, vrede, orgel, banken, Ommen, Metz, onderhuis, Ardennen, schapen, hijs kraan, negen. der raadsels uit het vorige nummer. 1. Twee honden vechten om een been, de derde loopt er gauw mee heen. Eeuw, au, Pool, Deen, den, been, mot, rechten, vet, heg, meeuw, nee, leeuw, hond, teder. 2. De maan. (Ontvangt het licht van de zon). 3. Huis-ge-noot. 4. Oldenzaal; o, elf, Bedum, bloemen, Ol- denzaal, duizend, Baarn, aal, 1. 5. 1. Doorn; 2. Middelburg; 3. Ede; 4. Goor; 5. Mook. 6. Pot, lood; potlood. 7. Januari. Jan, u, Ari. ontvangen van; Ina de Graaf, Pieter Martijn, Elly Schop- huizen, Suze van Polanen, Abram Fakkel, Corrie van Weizen .Marietje de Mooy, Em ma de Groot, Geertrui de Groot, Lena Prevo, Herman Hoogstraten, Marianne Hoogstraten, Willy Broers, Bouwe Broers, Bernard van Vliet, Marietje van Vliet, An nie Schneider, Tiemen Luiten. Kees Gin jaar, Annie Schipper. Adri Schipper. Jopie Glasbergen, Agatha Glasbergen, Toos de Vos, Rie de Vos, Joke de Vos, Tineke Mar ree, Riekje Leemans, Piet Bruné. Marietje Lagerwij. Sofietje Lagerwij, Greetje Lips, Leny Neyenhuys, Jannie Kooien, Frans Plson, Gerrle Sweris, Elsje Boterenbrood, Ineke Boterenbrood, Annie Lek, Willy van Rijn, Dirk Weima, Niek Bakker. Marti Bakker, Wim de Wolf, Jan Bronsgeest, Rietje Brandt, Ali Stikkelorum, Koos Stik- kelorum. Aart van Haarlem, Henny van Vliet, Rietje Pielanen, Jan Bouw, Jacques de Geus. Suze de Geus, Truusje Sluymer, Hanny Ykema, Hannie de Wekker. Suusje de Wekker. Aukje van der Walle. Toni Neuteboom, Afke Neuteboom, Janny Harte- velt. Co Hartevelt. Jannie de Neef. Nel de Neef. Jet de Neef. Dini Nieuwendijk, Antje Uitdenboogaard, Mientje Uitdenboogaard, Annie van Winkel, Anny Bekooy. Coba Ver- lind. Elsje Verlind, Jopie Susan, Plm van Weizen, Truusje van Weizen, Leny Moraal, Janny van Kampenhout, Jan Barnard, Jannie Werk. Annie van der Vos. Marietje Zaalberg. Lydia Botermans, Mien Verstraa- ten, Henk van Egmond, Rie Develing, Bep Crama. Jan Crama. Kora Key. Wim Rien stra. Paul Rienstra, Bea van der Kooi, Atze van der Kooi, Elly Rotteveel. Liesje van Driel, Dickie Oskam, Dick de Man, Ma rietje Laman. Paulus Laman. Willem La- man, Bep Bouter. Iedere H.BB.'er en gymnasiast kent na tuurlijk de geschiedenis van de slag bij Thermopylae. En als je zelf nog geen alge mene geschiedenis leert, moet je maar eens aan broer of zuster, vader of moeder vragen, je dit verhaal te vertellen. Je zult dan horen van den Grieksen aanvoerder Leonidas, die met leeuwenmoed de nauwe bergpas van Thermopylae tegen de Perzen verdedigde. Hij was maar met een handjevol mannen, terwijl de Perzen een groot leger achter zich hadden., Leo nidas verloor echter de moed niet. Toen de Perzische aanvoerder hem sommeerde, de wapens over te geven, riep hij hem toe: ..Kom en haal ze!" en toen de Perzen dreig den, dat hun pijlen de zon zouden verduis teren. antwoordde Leonidas koeltjes: „Dan zullen we in de schaduw vechten". Thans wordt uit Athene bericht dat bij Thermopylae opgravingen zijn gedaan, waardoor men de heuvel heeft ontdekt, waarop de overlevende Grieken zich na de strijd met het lijk van hun aanvoerder hebben teruggetrokken. Enop deze heuvel werden talloze pijlpunten uitgegra ven. zodat de waarheid van de bedreiging der Perzen nu wel duidelijk is gebleken. Het verhaal van den dapperen Leonidas en zijn driehonderd man is dus geen fan tasie, maar werkelijkheid!

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 18