CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes, Leest dit allen! H.er zijn de prijsraadsels! En nu werken! Je moet er wat voor over hebben als je kans wilt hebben op een boek Een ieder heeft een grotere kans dan anders; het zijn immers onze „Grote Prijsraadsels", ter ere van de as. Zomervacantie en (zie hier de oplossing voor wie het niet wisten!) er worden 16 boeken beschikbaar ge steld! Dat ls niet mis, hé? En die boeken worden in de volgende groepen verdeeld: 8 boeken onder alle getrouwen 4 boeken onder alle groteren. 4 boeken onder alle kleineren. Daar hebben jullie toch wel een uurtje we. sen voor over, is het niet? ledeT heelt ous kans op een boek; wie vaak meedoet, natuurlijk, maat ook, wie af en toe, of deze keer meedoet. De getrquwen hebben dus een dubbele kans! Leest alles weer goed. Van elk kind krijg ik 3 oplossingen: het prijsraadsel voor al len en de 2 raadsels van je e*gen groep. Ieder kan de raadsels v.nden, ais je maar precies bent. tGrol.ren, denkt hieraan in het bijzonder bij het le iaadsel). Vergeet nu geen kleinigheden als naam. leeftijd of adres, want dan verspeel je je kans op een boek. Kinderen van 11 jaar behoren bij de gro teren. Nu laat ik ten overvloede voor jullie nog bij elkaar volgen, waaraan je moet den den: I. Naam, leeftijd en adres onder je raad- seis. 2. Op tijd inzenden, (tot uiterlijk Dins dagmorgen 9 uur, aan Bu.eau Leidseh Dagblad, of aan mijn adres: Wasstraat 5). 3. Duidelijk schrijven. 4. Elk k.nd zélf oplossingen schrijven, ieder op afzonderlijk papiertje. Kindereu u.t één gez.n, denkt er aan: met prijs raadsels schrijft ieder voor zich. In één enveloppe mag wél. 5. Niet alleen de eindoplossing schrijven, maar ook de woorden, die je er voor moest vinden. Leest d.t goed na. als je je oplossingen geschreven hebt en kijkt dan. of alles in orde is. Geen, of korte briefjes deze keer; de prijsraadsels zijn nu de hoofdzaak. Werkt nu pleizierig! Ik verwacht vele, vele goede oplossingen. Leny Neyenhuys Ik hoop, dat je ge noten hebt Woensdag Je hebt me natuur lijk nieuwsgierig gemaakt. Over de konijnen behoeven jullie je dus geen zorgen tc maken in de vacantie. Prettig, dat het zo kan. Riekje Leemans Je hebt nu je schade ingehaald van verleden week. Het krantje was dichter bij je. dan je dacht. Niek Bakker Je bent goede maatjes met je konijntje; je zorgt er dan ook uit stekend voor. Nu je best gedaan op de prosraadsels. Jan Bronsgeest Nu eerst goed oplos sen en dan afwachten zoals je nichtje reeds zei. Jullie zijn al vervuld van het Prijsraadsel-feest! Ali Stikkelorum Ik hoef jou niets te vertellen; iij weet het wel: werken en af wachten. Koos Stikkelorum jy verrast me met je mooie briefje. Ik zie wel, dat je er extra je best op gedaan hebt. Gerrie Sweris Je kunt genieten in je vacantie met je nieuwe fiets. Ik begrijp, dat je haast niet wachten kunt. De laatste schoolweek wordt feestelijk; en jij hebt de voorpret er ai van. Jullie poes houdt zich voortaan aanbevolen voor een portie aard beien. Wim de Wolf Je hebt me gelukkig van mijn nieuwsgierigheid verlost. Jullie reisje is zeer de moeite waard geweest; je het veel bijzonders gezien! Pieter Martijn Natuurlijk smaakt de eerste vrucht van je eigen struik Je extra lekker Verder belooft de struik nog heel wat! Nu, iij bent weer ingespannen door dien vriendelijken mijnheer De mensen hebben het goed met jou voor. Suze van Polanen Juist, nu begrijp ik je beter. Ook een buitenkansje, dat grote nieuwe schip tg zien liggen. Deze week maakte de ..Oranje" juist zijn eerste zee reisje, een voorproefje voor de grote reis naar Indië. Corrie van Weizen Ik twijfel niet aan jouw overgang. Ik weet, hoe je raadsel- brieven er uit zien! Netjes geschreven, bij na geen taalfouten en als je dan je som men even goed oplost als je raadsels dan is het in orde. Lena Prevo Nu krijgt de geranium een beurt. Je houdt van bloemen en van afwisseling. Weer bedankt. Tweetal Hoogstraten Herman, je brengt me goed op de hoogte van het ver- keersexamen. Jij hebt dus het mooie reisje ook meegemaakt. Nu. Marianne, je hebt de vorige keer al begrepen, dat ik je aardig „opstel" met plelzler gelezen heb. Tweetal Broers Bouwe maakt het jou makkelijk tegenwoordig. Willy. Jij bent zeker steeds druk aan het ballen? Bedankt voor de anedote. Bouwe; dit is een grote, een klein verhaaltje gelijk! Elsje de Bruyn Ik hoop. dat anderen dit lezen en je het krantje toesturen. Wat aardig, dat je me niet vergeet! Hartelijk dank voor de mooie ansicht. Ik zie er goed op, hoe bruin de kinderen zijn. Jij komt natuurlijk ook terug met bruine, dikke wangen. Geniet er nog veel. Tweetal van Vliet Nu heeft Adriaan genoten. Zo krijgen allen een beurt. H(j heeft ook een prachtige tocht gemaakt en mooi weer getroffen. Annie Schneider De gymnastiekles brengt al dadelijk een extra pretje voor je. Ja hier is ook een dergelijke optocht En verleden week heb je een andere verjaar dag ook prettig gevierd. Zorg. dat je prijs raadsels goed zijn, hoor. Geen moeilijk, maar een precies werkje! Wordt je naai- zakje nu netjes? Dat P-S."-zinnetje zal ik maar gauw vergeten Tiemen Luiten Jij ook hartelijk wel kom. Je zult dan wel eens met Kees samen oplossen. Je raadsel kan ik helaas niet gebruiken, is te bekend Weet je nog een ander? Kees Ginjaar Nu behoef ik je gelukkig niet teleur te stellen; dit raadsel is heel geschikt, bedankt. Zusjes Schipper Bedankt voor de aardige raadsels. Zusjes Glasbergen In de vacantietijd ben ik wel een poosje afwezig. Maar jullie brieven bereiken me toch. Jullie gezichten zijn dan in de zomer beter te onderscheiden dan jullie schrift! Eén „nikker" gezicht dus! Zusjes de Vos Wat heeft die Toos weer cadeaux gekregen van alle kanten! En nu aan het naaien! Met zo'n mooie doos voor jeis het dubbel prettig. Aan het nieuwe kussen heb je voorloopig een fijn hand werk. Ik hoop het zingen te horen in Augustus Marietje Lagerwü Wat een onverwacht buitenkansje voor je verleden Zondag! Aan jou behoefde het geen twee keer gevraagd te worden. Gelukkig, dat Fietje weer loopt. Verdere beterschap er mee. Jo Kooien Dank ie wel voor je duide lijke uitleg van ..mijn trekpotje" Ik vind het een aardig spel en zal het zeker zelf eens meespelen. Je ziet dat ik niet alleen graag néuwe spelletjes leer. maar deze ook mee wil spelen! Graag wil ik nog een spelletje van je horen. ,Sur qui, sur moi" is mij ook onbekend. Jullie zijn niet bang voor een woordje Frans! Jannie Kooien Die val was dan lelijk aangekomen. Je elleboog nu weer genezen? Ik neem ook met spijt afscheid van je postpapier met het jolige beertje. Tineke Marree Bedankt voor je aardig raadsel. Jij houdt er dus ook een raadsel- voorraad op na. net als ik Ann e Lek Alweer genoten: nu van heel wat anders Heb je niet gegriezeld bij moeilijke toeren? Dirk Weima In het najaar krijg je weer een kruiswoordraadsel op te lossen; dat zal beter gaan Dit raadseltje is aardig, al is het klein; bedankt. Greetje Lips Je stuurt me héél veel schoons; want het is: duizendschoon. Har telijk dank voor dit bloemengroetje. Het is altijd prettiger om vroeg te zijn. Rietje Brandt Ik begrijp best, dat ver leden week je raadsels er bij in moesten schieten. Het kan best een keertje lijden bij zo'n trouw nichtje. Je Moeder bracht heel prettig nieuws voor jou mee. Aan je boek heb je dus een mooi bezit. Rietje Pielanen Ik weet niet, of je reisje al geweest is. Zo niet, dan wens ik je nog heel veel plezier. Truusje Sluymer Jij mag al heel wat op de flets. Dat zegt mij, dat je er goed op vertrouwd bent. Je maakt dus een hand werkje naar je zin. Hanny IJkema Ja, als je zon groot raadsel vindt, ben je meteen een eind op weg met je oplossingen. De laatste weken mis ik je vriendin Jettie weer. Vraag er maar eens naar. Suusje de Wekker Ik heb Jou wéér voor Hannie aangezien: ik geloof, dat ik het niet kan leren! Nu kan ik goed naar jouw zwemmen informeren. Poppenkast spelen geeft altijd pret! Gelukkig duurde je zlektetje maar heel kort. Hannie de Wekker De twee proefwer ken, waarover je schrijft, heb je er goed afgebracht. En hoe is het met rekenen ge gaan? Het zijn nu drukke weekjes. Maar je krijgt nóg meer weekjes, om uit te rusten. Toni Neuteboom Zie je wel. hoe je op schiet met zwemmen. Vertel je me er weer over? Leuk, een eigen konijn. Welke kleur heeft het? Aukje van der Walle Alles bij elkaar, geven deze zomermaanden een prettige tijd; dan weer door het een, dan weer door het ander. Vroege prijsraadsels dit jaar! Drietal de Neef Jullie hebben een ver en mooi uitstapje gemaakt. Bij de prijs raadsels elk afzonderlijk schrijven, denk er aan. Dini Nieuwendijk De wandeling verle den week werd nóg prettiger, dan je eerst dacht. Wandelen en spelen, zal niet licht vervelen! Annie van Winkel Nu mag je je zusje nog van mij feliciteren, al is het wat laat. Gelukkig, dat het vingertje goed geneest. Ik heb het maar goed bij je met dit mooie postpapier. Anny Bekooy Ik vind dit album een kostbaar bezit voor je. Bewaar het zuinig en met liefde. Probeer er veel aan te den ken, en er naar te handelen. Mientje Uitdenboogaard Jij houdt bijzonder veel van je leesboekjes opschooL Waar het hart vol van is(verder weet je het wel). Coba Verlind Jij ook veel genoegen op je schoolreisje. Dat geeft weer stof voor een volgende brief. Maar eerst prijsraadsels op lossen! Elsje Verlind Natuurlijk ga jij ook je best doen voor de prijsraadsels. Zorg maar, dat je een goede kans maakt. Jopie Susan Je hebt het er toch weer goed afgebracht. En nu je best gedaan op de prijsraadsels. Jannie van Kampenhout Hartelijk gelukgewenst met je verjaardag. Misschien lees je dit op de dag zelf. En wat heeft de dag je gebracht? Ik hoop. dat je, ondanks de prijsraadsels, nog tijd kunt vinden, me er over te schrijven Lukt het niet, dan toch zéker een week later. Truusje van Weizen Kijk, kijk. twee jarigen achter elkaar. Ook jou kom ik har telijk feliciteren, en je een lieel prettige dag toewensen. Zou je hoofd de volgende dag nog naar prijsraadsels staan? Daar hoop ik op, voor ons belden En voor jou hoop ik op mooie cadeaux. Het is toch prettig, in het water te zijn: je frist er fijn van op. Pim van Weizen Nee, voor een Does is nu geen plaats bij jullie, met zoveel jonge vogels. Vertel ie nog eens over je duifjes? Leny Moraal Ik ben blij. dat je je zo verheugt op de prijsraadsels. Oa maar gauw aan het werk. Jan Barnard Je hebt een prettig nieuwtje; een aangename en nuttige bezig heid in de zomer. Voel je je al thuis in het water? Jannie Werk Bij deze gelegenheid bof ie er bij, dat je Tante in R. woont Al is het geen reisje dan toch een fijn feestje! Maar er komt ook nog een echt reisje dat tevens een feest is. Ook daar heel veel ge noegen; ik hoop, dat je op de Pyramide helder weer treft. En vertel me dan eens, hoe ver je wel zien kon. Annie van der Vos Je was vroeg uit de veren voor je brief verleden week. Je ver diende je lange stuk in de correspondentie dubbel en dwars. Het was een mooie boot tocht, vooral over de meren Jij voelde je veiliger op jouw boot, dan in zo'n klein zeilbootje, hè? Is het een mooi boek? Marietje Zaalberg Ik ben blij, toch wat van je te horen, al kon je zelf geen let ters zien. Je hebt je Tante zeker wel be dankt voor haar moeite? Hopelijk kun je voor de prijsraadsels weer zelf -orgen. Lydia Botermans Nu maak ik het je nog drukker: prijsraadsels bij al je huis werk! Enfin, binnenkort is het vacantie: dan kun je „uitblazen". Mien Verstraaten Als je raadsel ge schikt was, krijgt het een beurt, dus blijf maar elke week trouw uitkijken. Bep Crama Allereerst feliciteer ik je hartelijk met je feestdag, die nu bijna aan gebroken is. Heel veel genoegen Maandag. In de tweede plaats druk ik je op het hart,

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 17