Ons Kort Verhaal Voetbalwedstrijd Engeland-Nederland Hughan en Van Swol winnen te Wimbledon LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 1 Juli 1939 Op 8 November te Londen Engeland-Continent Nederlandsche Cricketbond Zege in 5 sets over Boussus-Gentien Een hachelijk avontuur DAGBLADRECLAME Naar wij van officieele zijde vernemen, heeft het bestuur van den Engelschen voet balbond een uitnoodiging gericht tot den Koninklijken Nederlandschen Voetbal Bond voor het spelen van een offlcleelen Inter land wedstrijd EngelandNederland. De K.N.V.B. heeft deze uitnoodiging aanvaard. De wedstrijd zal gespeeld worden te Londen en wel op 8 November a.s. Lang heeft Nederland op de vereerende uitnoodiging moeten wachten om ln Lon den tegen Engeland te mogen spelen, maar toch is deze gekomen en wel zeer onver wacht. Op 18 Mei 1935 speelde de Oranjeploeg in het Olympische Stadion te Amsterdam tegen Engeland, verloor toen na een uit stekenden wedstrijd met slechts 10 en het spel van onze lar.dgenooten was toen van dien aard, dat allerwege een uitnoodiging voor een revanche-wedstrijd werd ver wacht. De Britten lieten echter de Dultschers komen, daarna kwamen de Hongaren aan de beurt en toen na de Wereldkampioen schappen ln Italië het Nederlandsche peil danig zakte, werd ook de kans op een En- gelsche Invitatie steeds geringer. Voor dit seizoen had Engeland men noodlgt namelijk eenmaal per jaar een nationale ploeg van het continent uit om als gast te fungeeren Zweden op het oog. doch de Scandinaviërs gingen op de uitnoodiging niet in, daar zij meenden in November te weinig gespeeld te hebben om behoorlijk party te kunnen geven Daarna heeft de Engelsche voetbalbond het Nederlandsoh elftal gevraagd en zoo- Engeland ontvangt eenmaal per Jaar een nationaal elftal van het continent en hier onder vindt men de resultaten van deze wed strijden sedert 1931. toen Spanje als eerste gast van de Britten met 71 in Londen verloor. 1931 EngelandSpanje 71 1932 EngelandOostenrijk 43 1933 EngelandFrankrijk 41 1934 Engeland—Italië 3—2 1935 EngelandDultschland 30 1936 Engeland—HongarUe 6—2 1937 EngelandTsj.-Slow. 5—4 1938 EngelandContinent 30 1938 EngelandNoorwgen 40 1939 EngelandNederland als te verwachten was, heeft de K.N.V.B. deze uitnoodiging natuurlijk gaarne geac cepteerd. Reeds is vastgesteld, dat de wedstrijd 8 November a.s. te Londen zal worden gespeeld en het is aan te nemen, dat Wembley het terrein van den strijd zal zijn. Het is wel de meest vereerende uitnoo diging ooit aan den K.N.V.B. gedaan, doch een invitatie die verplichtingen met zich meebrengt en wel om te toonen, dat het Nederlandsche elftal de uitnoodiging waard is. Daarom is het zaak zich zoo tijdig mo gelijk voor dezen wedstrijd, waar de oogen van de geheele wereld op gericht zullen zijn. voor te bereiden. EngelandNederland is dè wedstrijd van dit jaar. U.V.S.—L.F.C. Men deelt ons mede. dat de wedstrijd tus- schen U.V.S. en L.F.C. zal worden gespeeld op Dinsdag 4 Juli. te 7 uur op het terrein aan den Zoeterwoudsche Singel. Het vorige bericht was dus onjuist. De opstelling van L.F.C. is als volgt (rechts naar links): doel: H. W. Duffels: achter: G. Crama en Koning: midden: Kukler. Zwanenburg en Nieuwenburg; voor: M. van Leeuwen. Ouwerkerk, Glasbergen. Nagtegeller en Herreur. ST. JOZEFSGEZELLEN VOORHOUT— SASSENHEEVL Gisteren werd een wedstrijd gespeeld tus- schen elftallen van de St. Jozefsgezellen uit Voorhout en uit Sassenheim. Voorhout won met 52. Scheidsrechter was de heer Jac. Uljee. Dinsdagavond te half acht zal „De Valk" op bezoek komen by R.B.F.. CRICKET. PROGRAMMA VOOR MORGEN. Ie klasse: P.W.—H.C.C. I; H.C.C. II—V.O.C.; Haarlem—H.D.V.S.; H.B.S.—V.R.A.; V.V.V.— R. en W. 2e klase B: L.C.C.—Ajax; Rio—H.B.S. II; Haarlem II—A.C.C. II. 3e klasse C: L.H.M.C.—Leonidas (terrein Ajax); V.U.C. II—Quick II; A.S.V. II-V.C.C. II. Overzicht. Veel verandering in de ranglijst der eerste klasse valt morgen niet te verwachten Immers al zou V.V.V. van Rood en Wit verliezen, en dat zien wij nog niet gebeuren, dan nog zijn de Amsterdammers net zooveel voor om de leiding te behouden, waarbij dan nog komt. dat de concurrenten elkaar bekampen. Van het resul taat van P.W.—H.C.C. I zou zelfs V.V.V. nog voordeel kunnen hebben Wij verwachten ech ter een zege van H.C.C. i Gelijk wij zeiden, wij zien V.V.V. niet van Rood cn Wit verliezen, maar de taak van den Amsterdamschen aan val is zwaar. De Haarlemmers plegen er nog al eens duchtig op los te ranselen en dat die nen Alandt c.s. in ieder geval te voorkomen, want voor een heel hoog totaal is V.V.V. niet goed. V.O.C. komt voorloopig in den strijd om de leiding wel niet aan bod, maar zij zal er alles op zetten om van H.C.C. II te winnen. Met Tenviel in de Rotterdamsche gelederen zal dat wel lukken. Wil H3.S. het eerste jaar in de eerste klasse niet onderaan eindigen, dan zal morgen van V.R.A. gewonnen moeten worden. Erg gewillige slachtoffers zullen de Amster dammers wel niet zijn. Haarlem krijgt morgen een kans om een paar punten te veroveren. H.D.V.S. komt n.l. op bezoek en de club van Offerman in Schiedam of op een vreemd veld ls een hemelsbreed verschil. In de 2e klasse B. staat morgen de voor Lei den zeer belangrijke wedstrijd tusschen L.C.C. en Ajax op het programma. Het is moeilijk hier een uitslag te voorspellen, omdat niet alleen de sterkte der elftallen doorslag zal ge ven. Meerdere routine, captaincy enz. zullen mede een rol spelen en in dit opzicht heeft Ajax wel een streepje voor op het nog jonge L.C.C.-elftal. De tot dusver door L.C C. en Ajax behaalde resultaten ontloopen elkaar niet zoo heel veel. Uit die resultaten zouden wij echter opmaken, dat de Leidsche een meer constanten battingvorm toont en het bij Ajax te veel moet afhangen van de hooge score van een of twee spelers. Het is intusschen de vraag wat de L.C.C.'ers zullen presteeren op het bowlen van Van Oudgaarden en Wentlng. dat in ieder ge val beter is dan de aanval, welke de L.C.C.'eis tot dusver tegenover zich kregen. De prestaties van Ajax zullen worden beïnvloed door het feit. dat de rood-zwarten morgen eindelijk eens zoo goed als volledig zullen zijn. hoewel de on geoefendheid van b.v. Versteeg e.a. wel een woordje zal meespreken. Een aardige en span nende wedstrijd zal het in ieder geval worden aan den Wassenaarscheweg. Wat de andere wedstrijden in 2 B betreft voo sDellen wij een overwinning van H.B.S. II op Rio en van A.C C. II op Haarlem II. L.H.M.C. begint morgen in 3 C aan haar thuiswedstrijden welke op het terrein van Ajax aan De Kempenaerstraat zullen worden ge speeld. Het zou aardig zijn als L.H.M.C. de thulsreeks zou beginnen met een overwinning op Leonidas. Of het kan? Laten wij er het beste van hopen. Deze hockeyers en tennissers hebben met enthousiasme cricket aangepakt en succes zal op den duur ook wel komen. WATERPOLO. HZ.V.—HAARLEM II (DAMES). Het H.Z.V. dames-zevental speelde te Hille- gom een geanimeerden wedstrijd tegen Haarlem II. Voor de rust moest een der Haarlemspeel sters het water verlaten wegens overtreding der 2 Meter-bepaling. Mej. Guldemond maakte voor H.Z.V. hiervan een goed gebruik en wist het eerste doelpunt te maken. Na de rust ging het levendige spel verder en wist Haarlem den ge lijkmaker te scoren. Vermeld dient te worden het goede spel der dames Schreuder. Het einde kwam met een gelijk spel van 11. POELMEER—S.Z.C. Maandagavond om 8.15 uur wordt ln Poel meer gespeeld de wedstrijd Poelmeer IS.Z.C I uit Schiedam voor de 2de klas K.N.Z.B. PAARDENSPORT. Het concours-hippique te Amsterdam RITMEESTER BRINCKMANN WINT DEN AMSTELPRIJS. Om 6 urn* gisteravond is het Amsterdamsche concours-hippique voortgezet. Hoofdnummer was het springconcours om den Amstelprijs. Van 1935 tot 1938 werd het gereden met twee paarden, bereden door denzelfden ruiter. Het vorig jaar was het de Iersche capt. Ahern, die met Irelands Own en Limerick Lace den door het gemeentebestuur van Amsterdam voor dit concours uitgeloofden beker won. Ditmaal was het een parcours van maxi maal twintig hindernissen maarbij de eerste de beste fout. door ruiter of paard gemaakt (omgooien, weigeren, ongehoorzaamheid enz.) moest het parcours beëindigd worden, echter met dien verstande, dat, wanneer een hindernis was omvergeworpen, de volgende hindernis nog genomen moest worden voor het opnemen van den tijd (neerkomen achterbeenen) na den sprong. Weigeren, uitbreken of verzet (fout: ongehoorzaamheid) werd gestraft met den maximum tijd, n.l. 165 sec. Merkwaardig genoeg begon de wedstrijd met vrijwel achter elkaar een drietal ruiters, die het geheele parcours beëindigden, twintig hinder nissen. Wat waren twee Dultschers, de ritmees ters Hasse en Binckmann en de Iersche majoor O'Duyer. Daarna ging het heel wat minder. De uitslag was: 1. Ritm. Brinckmann (Did.) met Baron IV, 20 hindernissen. 1 min. 43,2 sec. 2. majoor J. G. O'Duyer (Ierland) met Limerick Lace. 20 hind,. 1 min. 43 4 sec.; 3. ritm. K. Hasse (Did.) met Alant, 20 hind,. 1 min. 50,6 sec.: 4. kapt. J A. de Bruine (Ned.) met Tabouret. 20 hind.. 1 min. 58.6 sec.: 5. ritm. I. L. D. baron Sirtema van Grovestins (Ned.) met Maurlts. 20 hlnd., 2 m. 9 sec.: 6. capt. J. J. Lewis (Ierland) met Owen Roe. 18 hind.. 1 min. 31.2 sec.; kapt. De Bruine (Ned.) met Ernica. 18 hind. 1 min. 43,8 sec.; 8. ritm. M. Huck (Did.) met Schneemann. 18 hind.. 1 min. 51.4 sec.: 9. comm. Ahern (Ierl.) met Irelands Own. 16 hind.. 1 min. 26,8 sec.; 10. luit. Niallain (Ierland) met Kilmallock. 16 hind., 1 min 28,8 sec.; 11. ritm. Von Canstein (Did.) met Ober. 15 hind.; 12 ritm. Huck (Did.) met Aeolus. 14 hind.. 1 min. 28,4 sec.; 13. luit. Verlinden (België) met Carioca II. 14 hlnd., 1 min. 34,8 sec.; 14. mej. L. Wittmack (Dene marken) met Mister, 14 hind. 1 min. 52 sec.; 15.' Oberlt. Weidemann (Did.). 13 hind. Voorkeuring jachtpaarden, zware klasse: le pr. Padocks Pride van luit. J. J. Grup- pelaar. Amersfoort: 2e pr. Jumpy van luit. G. Fabius. Amersfoort; 3e pr. Top Flight van Ma nege Klebe, Rotterdam (gereden door Van Vee- len)4e pr. Iris van de Rijschool (gereden door luit. v. Lynden); E.v. Simons Folly van jkvr. A. Gravin van Limburg Stirum. Capellen. In het nummer „Elegantste Rijpaard" waren de uitslagen: Lichte klasse: 1. Opal van L. v. d. Berg. Wassenaar, gereden door mevr. Mary Vorstel- man-Lungen; 2. Knight Commander van luit. J. J. L. baron van Lynden. Amersfoort; 3. Gi- dran Bibor van H. J. H. T. Modderman. Ede. gereden door mevr. S. v. Reede-v. d. Goes; 4. Gerard van de manege Klebe. Rotterdam. Eerv. verm. Pellico van de Amsterd. Rijtuig Mij., ge reden door mevr. Gundlach; Lord van het Colenbrander Fonds. Amsterdam, gereden door kapt. Chr. Tonnet; Ino van mevr. E. Th. J. baronnesse van Heemstra en Black Pearl van mej. J. M. J Alta, Oude Mirdum. Zware klase: 1, Top Flight van de manege Klebe. gereden door den heer Van Veelen; 2. I'm Alone van stal Duinhoeve. Wassenaar, ge- Zware nederlaag van Brugnon. Gistermiddag kwamen Hughan en Van Swol uit op het centrecourt te Wimbledon tegen het sterke Fransche paar Boussus en Gentien. Onze landgenooten boekten een prachtig resultaat door in vijf sets te winnen. Het Fransche dub bel won de eerste twee sets met 6—3. 6—2. Hug han en Van Swol lieten zich hierdoor niet ont moedigen en hielden prachtig vol. zoodat zij de derde set met 63 wonnen. In de vierde set moest de strijd onderbroken worden door een hevigen regen en wel toen de Franschen met 43 de leiding hadden. Een psychologisch ongunstige stand voor de Nederlanders. Na dc hervatting bleken zij echter nog veel beter op dreef en zij wisten de set te winnen met 86. In de laatste set bleven zij opnieuw de sterk - sten en zi) zegevierden met 63. waardoor zij zich in de derde ronde plaatsten. In het heeren-enkelspel leed Brugnon (Fr.) een zware nederlaag tegen Henkei (Did.). De Franschman maakte vele fouten, terwijl Hen kei uitstekend op dreef was. De Amerikaan Smith is de wonderlijkste kerel die aan het tournooi deelneemt. Zulke contrasten in de sets, in de games zelfs, heeft zelden een speler getoond. Onweerstaanbaar in de eene rally, kinderlijk missend in de vol gende. Maar altijd weer is er de veerkracht van den aanval. Die en die alleen doet hem over de technische onvolkomenheden heen komen. Die dirigeert de service tot cannon- balls. geeft de juiste anticipatie voor de volley. De Hongaar Gabory ondervond dat een base line-spel zonder bijzondere slagen tegen dit spel van den Amerikaan niet bestand ls. Zeven ga mes in twee set is de heele oogst geweest: 60, 6—4. 6—3. De langdurigste party, een van de weinige vyf-setters van dit tournooi. was die van Ghaus Mohamed tegen den taaien Szigeti. Zoo snel als de Indiër van Tloczynskl gewonnen had. binnen drie kwartier, zoo lang duurde de stryd tegen den Hongaar: 66 games. Met een set van 30 ertusschen: 1416. Maar wie meenen mocht dat de onvermoeibare Szigeti na het winnen van die set (de tweede) en na het winnen van de derde met 62 ..binnen" was. kwam bedro gen uit. Er is geen rust te Wimbledon het was Ghaus die de rust minder noodig bleek te hebben dan Szigeti. Het was Ghaus die zyn forehand langs de lynen kon jagen, die beter zyn slagen maskeerde, wiens geest het meest frisch bleek te biyven in dezen kamp van drives, drives En tenslotte was Puncec de vierde die in de laatste acht kwam. Zyn party werd laat in den avond gespeeld, tegen den Argentijn Russell. In drie sets won de Zuid-Slavische spe ler: 6—3, 8—6. 6—1. De voornaamste uitslagen waren; Heeren-enkelspelvierde ronde: Henkei (Did.) sl. Brungnon (Fr.) 6—1. 6—3, 6—0: Smith (Am.) sl. Gabory (Hong.) 6—0. 6—4. 6—3: Ghaus Mohamed (Br. Ind.) sl. Szigeti (Hong.) 64. 1416. 26. 62. 64; Puncec sl. Russel (Arg 6—3. 8—6. 6—1. Dames-enkelspel, derde ronde: mej. Stam mers (Eng.) sl. mej. Brown (Eng.) 6—2 6—2; mevr. Mathleu (Fr.) sl. mei. Somogyi (Hong.) 6—0. 6—8. 6—3; mevr. Sperling <Den.) sl. mej. Wood (Eng.) 6—3. 6—1; mevr. Fabvan (Am.) sl. mej. Huntbach (Eng.) 6—2. 6-^-3; mevr. Henrotin (Fr.) sl. mej. San Donino (It.) 6—1, 6—1; mej. Scott (Eng.) sl. mej. Noel (Eng.) 6—3. 3—6, 6—0. Heerendubbelspel, tweede ronde: Cooke en Riggs (Am.) sl. Hall en Gill 6—2. 6—1. 6—4; Hare en Wilde sl. Asboth en Csikos 8—6. 64, 64; Hughan en Van Swol sl. Boussus en Gen- j261 63- 861 63- zy komen nu in de derde ronde tegen de winnaars van de Ghcclhand cn De Borman tegen H Hare en Lister. Lage prijzen MOLENSTEEG 27 - Tel. 1375 (na 6 uur 3247) 2742 (Ingez. Med.) reden door mevr. D. v. Hoboken-Roderwald; 3. Brown Eyes van de Oranje Manege. Schevenin- gen. gereden door mej. E. Pauptit; 4. Cham pagne van luit J. J. L. baron van Lynden. Amersfoort, gereden door ritm. I. L. D. baron Sirtema van Grovestins. Eerv. verm.: Sunshine der A.R.M. Amsterdam, gereden door den heer Bushof f. Het kampioenschap voor lichte en zware klasse werd gewonnen door Top Flight. Het gebeurde in een land, waar de geesel van den oorlog diepe wonden sloeg, hoewel er overeenkomstig de gewoonte der mo dernste beschaving geen officieele oorlogs verklaring aan de bittere gevechten voor- aigegaan was, Een nadere aanduiding dient hier om bepaalde redenen achterwege te blijven en om diezelfde redenen worden hier ook geen plaatsnamen genoemd en zun de namen van de personen, die een rol speelden in het avontuur, dat ik hier wil schetsen, gefingeerd. Er zyn moeiiykhe- den genoeg in de wereld en waarom zou ik door het noemen van namen de mogelyk- heid scheppen, dat aan al die moeilijkhe den nog eenige werden toegevoegd? Overi gens gaat het niet om de plaats, waar het gebeurde en evenmin om de personen in kwestie, maar hoofdzakelyk om het avon tuur, dat voor mij funest had kunnen af- loopen. Als journalist was ik door myn krant naar een gebied gezonden, waar de gast vrijheid op dat moment een onbekende deugd was. Men wantrouwde er zelfs zyn vrienden en durfde zich byna niet meer in het openbaar te uiten, uit vrees, dat de een of andere spion wat zou opvangen en dat uit het gehoorde verkeerde conclusies getrokken zouden worden. Niemand gevoel de zich veilig. En daarbij kwam nog. dat af en toe vijandelijke vliegtuigen het ge bied uitkozen om de werking van bommen te beproeven. Ik moest den plaatselyken toestand bestudeeren en er over berichten, tenminste voor zoover de censuur dat toe liet en de berichtgeving niet op andere wyze verstoord werd. Enfin, wat ik vertellen wou is, dat ik een kamer had weten te krygen in een parti culiere woning. Daar gaf ik de voorkeur aan. boven het verblyf in een hotel. De on dervinding had me ln dit opzicht geleerd. Het toeval wilde, dat een collega er juist eender over dacht en in dezelfde woning een onderkomen had gezocht een dag of vier voor ik er kwam. Hy zei Amerikaan te zyn en voor een combinatie van kran ten te werken. Ai spoedig bleek me, dat de man zich geenszins collegiaal gedroeg en myn gezelschap scheen te myden. Met geen woord gewaagde hy ooit van hetgeen hy had uitgevoerd als hy er op uit geweest was. Soms bleef hy een dag en een nacht weg. Natuurlyk informeerde ik wel eens, wat hij dan toch deed, want het was er de tijd niet naar om er in den donker op eigen houtje op uit te trekken. Gewerkt, wat anders, luidde zyn ant woord dan en uit den toon viel voldoende op te maken, dat het mij niets aanging wat hy uitvoerde. Inderdaad ging het my niets aan, maar als journalist bemoei je je nu eenmaal graag met alles en nog wat en daaronder valt ook het werk van een collega. De meesten van myn collega's, zoo niet allen, zuilen dat beamen. I Hij, Trembley. zal ik hem maar noemen zyn werkelijken naam ben ik trouwens nooit te weten gekomen; hy hield er meer dan een op na ging dus zyn eigen weg en ik den mynen. Veel kon ik niet uitrich ten, want ofschoon ik genoeg te weten kwam, dat voor de lezers interessant zou zyn, kon ik maar weinig versturen, hoezeer ik myn best ook deed. Het kan een journa list ook wel eens tegenloopen. Op een middag vroeg ik Trembley, of hij erg veel moeite met de berichtgeving had en toen hy ontkennend antwoordde, ver zocht ik hem my den collegialen dienst te bewyzen en my in te lichten over de wyze, waarop ik myn copie geschikt zou kunnen verzenden. Ieder moet hier zyn eigen boontjes maar doppen, gaf hy daarop vriendelyk te kennen. Ik kookte natuurlijk en dacht: wacht maar ventje. Jou kryg ik wel eens weer! De eene dienst is den andere waard. Ik had toen geen flauw idee. dat hy zoo spoedig myn hulp noodig had. En al had ik daar eenig vermoeden van gehad, dan zou ik nog niet gedacht hebben, dat ik hem de hulp, die hij van me vroeg, ook verleenen zou, ook al was hetgeen hy verlangde heel wat meer, dan ik ooit van hem gevraagd had. Maar je doet al wat voor een mede- mensch, die ln nood verkeert. En dat was met Trembley het geval. Op een avond had ik een razende kies- pyn. Velen, die dit lezen zullen wel weten, wat dat zeggen wil. Wetend, dat Trembley op zyn kamer was ik had hem binnen zien gaan en niet gehoord, dat hy was ver trokken besloot ik hem te vragen of hij me misschien ook kon helpen aan een pynstlllende poeder. Ik liep zyn kamer binnen. Trembley zat op den rand van zyn bed en hy schrok van myn komst zoo, dat ik me haastte myn excuus te maken, om dat ik zonder kloppen was binnengekomen. Trembley had gebogen gezeten over een cassette met Juweelen. Ik heb daar wel geen verstand van. dat wil zeggen, ik ben geen expert in die dingen, maar ik kon toch wel zien, dat myn collega daar een waar ver mogen in zyn handen had. Wat moet je? vroeg hy ruw. Ik kon aan zyn geheele doen en laten merken, dat hy zeer opgewonden was. Ik zei waarvoor ik kwam. Hy had geen poeder. Was de deur niet gesloten? vroeg hy, me achterdochtig aanziende. Hoe zou ik anders binnengekomen zyn? antwoordde ik, wel wat in myn wiek geschoten door het wantrouwen, dat uit zyn vraag sprak. En ik voegde er aan toe: Je kunt anders niet voorzichtig genoeg zyn, als je zulke schatten in je bezit hebt. Er is ln deze tyden nog wel aan te komen, als je den weg maar weet, gaf hy me daarop te kennen, me met een vreem den blik aankijkend. Juweelen zijn voor ve len nu een gevaariyk bezit. Myn kiespyn zorgde er voor, dat ik de conversatie niet voortzette en naar myn kamer terugging. Waar ik ook aan dacht, aan de juweelen van Trembley zeker niet. Eindelijk viel ik ln slaap Het zal zoo onge veer drie uur in den morgen geweest zijn, toen een gebons op myn deur me wekte. Haastig schoot ik in myn kleeren, den kend, dat er een luchtbombardement te wachten was. Ik opende de deur. Trem bley kwam om zoo te zeggen dc kamer binnen rollen. De man was vreeseiyk ont daan. De man was kennehjk doodsbang. Je moet me helpen, begon hy. Zeker aan een poeiertje of met het verzenden van copy, zei ik sarcastisch. Maak geen grappen, smeekte hy toen. Het gaat om mijn leven. Het huis wordt bewaakt. Door soldaten. Ik ben een spion. Ze zyn er achter gekomen. Help me. Hoe zou ik kunnen? vroeg ik, myn best doende de juiste beteekenis van zijn bekentenis na te gaan. Ik heb papieren Verberg ze in uw ka mer. Hier ln uw bed. Meteen had hy een bundel onder de dekens geduwd. Er staan namen op van medeplichtigen. Als men de papieren vindt, zijn al die menschen on gelukkig. Leen my uw pas. Misschien, dat ik dan een kans heb om te ontkomen. En uw juweelen? Die neem ik mee. Ze kunnen me van nut zyn. Maar waarom verbrandt u die bezwa rende papieren niet, vroeg ik verwonderd. Voor hy kon antwoorden, hoorden we hevig op de buitendeur kloppen. Trembley greep myn pas, die ik inmiddels te voor- schyn had gehaald, zonder direct de be doeling te hebben, die aan hem te geven. Een oogenbilk later was ik alleen. Beneden hoorde ik stemmen. Iemand zei: In orde. Zware voetstappen naderden myn kamer. Soldaten traden binnen, onder bevel van een officier. Wat heeft dit te beteekenen? infor meerde ik. Onderzoek de kamer, was het tot de soldaten gerichte bevel als antwoord op myn vraag. Spoedig had men den bundel onder de dekens van myn bed gevonden en geopend. Juweelen en nog eens Juweelen! Ik was te verbaasd om iets te zeggen, tot de officier de opmerking maakte, dat ze eindeiyk hun mannetje te pakken hadden. Ik begrijp niet, stamelde ik. Hy zei, dat hy spion was en ze mee wou nemen. Wie zei dat? vroeg de officier. Wel, Trembley, een Amerikaansch journalist, die hier in huis een kamer heeft evenals ik. Trembley, ja, zoo noemde hy zich hier gaf de officier te kennen. Journalist, ha! Een misdadiger van internationale bekend heid. Een inbreker, die er hier zyn werk van maakte tydens bombardementen kunst schatten uit musea en dergeiyke te rooven. Ik begon de zaak te verklaren, voor zoo ver me dat mogelyk was. En gelukkig schonk de officier geloof aan myn woor den, hoewel ik my niet meer door myn pas kon legitimeeren. Haastig gaf hy bevelen. De soldaten verdwenen. Onder bewaking van twee hunner bleef ik achter. De zon was reeds hoog aan den hemel geklommen, voor ik precies te weten kwam in welk gevaar ik me bevonden had. Het was myn geluk, dat Trembley gevonden was, zy het dan ook dat hy er zyn leven by ingeschoten had. Mijn pas werd op hem bevonden. Zoo ontkwam ik aan een executie, want met menschen als Trembley maakte men in de gegeven omstandighe den korte metten. W. GASCOGNE. (Nadruk verboden). (Auteursrecht voorbehouden). ZEILEN. INTERACADEMIALE ZEILWEDSTRIJDEN. De vele sportevenementen, die deze week in het kader van de lustrumviering te Groningen waren ingelascht. zijn gistermorgen besloten met interacademiale zeilwedstrijden op het Paterwoldsche Meer. Deze wedstrijden, georga niseerd door de Groninger Studenten Zell- vereeniging, hadden een uitermate vlot verloop en werden begunstigd door fraai zeilersweer. Het zonnetje stond hoog aan den hemel, ter wijl een flinke bries er voor zorg droeg, dat de ronden in goed tempo konden worden af gewerkt. Het programma bestond uit intercorporale wedstrijden groepswedstrijden in vergroote B.M.'ers over drie banen, een senatenwedstrijd over een baanronde in de 7.10 klasse, alsmede een onderlingen wedstrijd voor leden van de Groninger Studenten Zeilvereenlging. Dc uitslagen luiden als volgt: Intercorporale groepswedstrijd: 1. Groningen (Riesema en Keuning) 22 pnt.: 2. Amsterdam (Bllckman en Lely) 17 pnt.; 3. Lelden (Den Tex en Robertson) 11 pnt.. na loting met 4. Wagenlngen. 11 pnt.; 5. Rotterdam. 11 pnt,; 6. Utrecht. 5 pnt. Senatenwedstrijd: 1. Amsterdam; 2. Gronin gen; 3. Delft; 4. Utrecht; 5. Lelden. Onderlinge wedstrijd: 1. Offerhaus; 2. Keu ning; 3. Wijsveld; 4 De Boer; 5. Kockewlt en 6. Sauer, allen Groningen. Hbld. MOTORBOOTSPORT. HANS STUCK VERBETERT WERELD RECORD. De bekende Duitsche coureur Hans Stuck, die met Auto Union talrijke records vestigde, heeft gisteren ln een andere sport een wereldrecord verbeterd, met een speciaal voor hem ge bouwde raceboot. In de 800 K.G. klasse be reikte Stuck op het Scharmützelmeer by Ber lijn een gemiddelde snelheid van 82,5 K.M. per uur. Het record stond op naam van den Ita liaan Venturi met 70,74 K.M. per uur. BILJARTEN. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP 2e KLASSE De wedstryden, die werden voortgezet in het clublokaal van TOP. voor het persoonlijk kam pioenschap 2e klasse, hadden een spannend verloop. Op dezen avond werd door de spelers zeer sterk gespeeld, waardoor er zeer goede ge middelden weren behaald Vooral H Teske speelde fraaie partijen door van C. Hendriks te winnen met een gem. van 7.60. terwijl hy van G. M. Teegelaar. die een gemiddelde speelde van 911. won met het zeer mooie gemiddelde van 10.29. A. Verstraaten wist zjjn party te winnen van W. F. Karstens De afgebroken party van vorige week C. Hendriks—E. Bakker werd door laatstgenoemde gewonnen. De uitslagen waren: H. Teske 175 23 32 7.60 C. Hendriks 115 23 21 5.00 A. Verstraaten 175 28 21 6.25 W. P. Karstens 167 28 22 5.60 H. Teske 175 17 39 10.29 G. M. Teegelaar 155 17 31 9.11 C. Hendriks 152 29 17 5J4 E. Bakker 175 29 20 6.03 Het programma voor de volgende week luidt: Clublokaal T.O.P. Woensdag 5 Juli: A. Ver straaten—H. Teske C. Hendriks—G. M. Teege laar W F. Karstens—E. Bakker; E. Baker—A. Verstraaten. DAMMEN. DAM- EN SCHAAKCLUB AALSMEER. De uitslagen der promotie- en degradatie wedstrijden zijn: C. Heeren—P. Piet 0—2; J. van Zuiden—P. Plet 20; H. Groenendijk—D. v. d. Schilden 20; C. HeerenJ. v. Zuiden 2—0. Tweede plaats; R. N. Keessen—K, D. Baardse 20; K. D. BaardseG. Spaargaren 11; G. Spaargaren—R. N. Keessen 1—1. Zesde, zevende en achtste plaats A. SpaargarenW. Vreeken 20; W. VreekenR. Nicklewltz 20. oncentreer op hel krachtigste reclame-middel 2—4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14