„DE ZWAAN Dansavonden HOTEL Uit de Omstreken N LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 30 Juni 1939 0 „DE ZEEBONK" Y „De Mysterieuze Ranch" rr WEERBERICHT. AGENDA VRAGENRUBRIEK VRIJDAG, ZATERDAG. MAANDAG Het springrwonder RICHARD TALMADGE AALSMEER. Jaarvergadering Centrale Aalsmeersche Veiling. De Coóp. Ver. Centrale Aalsmeersche Vei ling hield een buitengewone algemeene ledenvergadering, in de groote vergaderzaal van het gebouw. De vergadering werd geleid door den Toorztter. den heer Jb Maarse Jbzn.. d e er op wees dat het tweede haltjaar van 1938 niet zoo goed geweest is als het eerste half jaar. De weersinvloeden hebben dit cultuur centrum te veel parten gespeeld. Het jaarverslag en het rapport der finan- cleele commissie over de Balans-, Verlies- en Winstrekening en de begrooting voor 1939 werden goedgekeurd. Tot leden der finan- cieele commissie 1939 werden benoemd de heeren Jac. Alderden Dzn.. Joh. Hofman en P. D. Keessen. De aftredende bestuursleden de heeren K. Hansen Hzn., D. van Leeuwen Wzn. en Nic. Hofman werden bij acclamatie herkozen. Tot commissaris werden gekozen de hee ren A. Maarse Kzn. en Adr. Berk Gzn. Het vaststellen der begrooting waarbij het be staande veiltngpercentage gehandhaafd blijft, gaf aanleiding tot cenige discussie. Er gingen stemmen uit de vergadering op om het percentage te verlagen dan wel. aan het einde van het jaar deze mogelijkheid nader onder de oogen te zien. Van bestuurs zijde werd hier tegenover gesteld dat een ev. verlaging van hoogstens een procent, waar toe men misschien zou kunnen komen, voor de leden individueel bijna van geen beteeke- nis is, terwijl de som In zijn geheel daaren tegen voor de veiling heel wat beteekent. De moeilijke tijdsomstandigheden zijn nog van dien aard, dat een voorzichtige finan- cieele politiek wel raadzaam is. Het be stuursvoorstel werd aangenomen. Besloten werd het bestaande veillngsgebouw uit te breiden, voornamelijk door den grooten aanvoer der potplanten. Hiervoor werd een crediet genoteerd van f. 30.000. In de rondvraag deelde de voorzitter mede dat men in dit jaar reeds f. 150,000 meer geveild heeft dan in de overeen komstige periode van het vorig jaar. De aanvoer van Azalea's uit België die nog even ter sprake kwam, levert vele moei lijkheden voor het veilingswegen op Er komen zooveel planten ter velling dat men moet gaan omzien naar een regeling om hieraan paal en perk te stellen. Men is reeds met andere vellingen doende over dit vraagstuk, doch een goede oplossing weet men nog niet Regeeringshulp zal hier aan te pas moeten komen. De vergadering werd hierop gesloten. Geslaagd te Amsterdam voor het examen apothekers-assistente, mej. A. Goe- bel alhier. Barometerstand HAARLEMMERMEER. Ouden van Dagen op reis. De Ouden van Dagen uit Nleuw-Vennep mankten een reisje naar Noordwijk. De stoet werd door de politie-auto begeleid in de richting Heemstede. De oudjes hebben een mooie dag gehad, waarop zij veel geno ten. Omstreeks halfnegen kwamen zij van het viaduct te Abbenes binnen in de rich- j ting Nieuw-Vennep. De 47 auto's w.o. twee1 autobussen werd door een schare belangstel lenden opgewacht. Oranjefeesten in de Meer. Gisteren en eergisteren werden in Haar lemmermeer (Zuid) de Oranjefeesten op grootsche wijze gevierd. Wethoudei de Zeeuw verrichtte de openingsplechtigheid. Begonnen werd met een optocht voor ver sierde voertuigen en kinderen, door muziek voorafgegaan. Op het feestterrein kregen de kinderen het eerst een beurt; voor meisjes en jongens waren aardige wedstrij den uitgeschreven; het was een lust de jeugd te zien wedijveren. Mooie prijzen wa ren voor hen beschikbaar gesteld, waar voor de handigste in aanmerking kwamen. Alle kinderen ontvingen rijkelijk tractaties 's Avonds gaf de landelijke rijvereenigin'i ..De Venneper Ruiters" een mooie demon stratie van haar kunnen. Na de openings manoeuvre vertoonden de ruiters een ca- rousselnummer. Vooral vielen bij het pu bliek in den smaak de stoelendans en het hoedengevecht. Met een poppenrace en een sigarettenrace werd het hippisch gedeelte I van het Oranjefeest besloten. Gistermorgen waren de oudere kinderen aan de beurt met hindernis wedstrijden, waarna voor hen een poppenkastvoorstel ling werd gegeven. 's Middags begonnen de volksspelen. De dames moesten kampen in het ringrijden per kruiwagen en een wedstrijd met hin dernissen. de heeren dongen mee in een behendigheidswedstrijd en een nummer touwtrekken. Mooie voorwerpen waren be schikbaar gesteld. Tot besluit van dit feest werd 's avonds een groot vuurwerk ontstoken met niet minder dan 45 nummers. De burgerij ver maakte zich met zweefmolen, luchtschom- mel, cakewalk en andere kermisvermake lijkheden. De feesten zijn hier prachtig geslaagd en trokken bezoekers uit de geheele Haarlem mermeer. Geslaagd voor het examen Gemeente- Administratie de heer G. J. Maissan te Hoofddorp. Als adc TOM TYLER 2616 De populairste cowboy in zijn beste film Gistermiddag 2 uur: 765. Hedenmiddag 2 uur: 764. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De depressie by de Faroer diepte zich giste ren in de loop van den dag steeds verder uit en verplaatste zich daarbij wat naar het Noord- Oosten. Vannacht is zij iets opgevuld. Heden morgen ligt haar kern over de Noorsche Zee. Het regenfront loopt over Scandinavië, de Oostzee en Duitschland naar Frankrijk. Het bracht in Duitschland plaatselyk regen, ge paard met onweer (te Warnemünde viel 18 mM.). Ook aan de Noorsche kust viel nog al wat regen, Ingo meldt 12 mm. Ten Westen van Schotland heeft zich een secundaire storing ontwikkeld, die in Lerwick stormachtige wind veroorzaakt. Over Frankrijk ontwikkelde zich een vlakke depressie, welke daar regen met onweer brengt. De temperatuur is hier gedaald in vergeiyking met gistermorgen. In Zuid-Europa en by de Azoren handhaafde zich het gebied van hoogen luchtdruk. KATWIJK. Burgeriyke Stand. Geboren: Sonja. d. van S. J. Havinga en S. C. Mastrigt: Johanna Maria. d. van T. Ouwe hand en J. M. v. d. Plas; Teuna. d. van T. Ouwehand en J. M. v. d. Plas; Adrlana Maartje. d van A. de Vreugd en T. Hoek; Aric. z. van G van Beelen en J. Ros; Lena Cornelia, d. van H! Haasnoot en K. v. Duyn; Cornells, z. van T. van der Plas en K. Schaap; Aart. z. van G. H. Brouwer en A. v. d. Plas; Pleter. z. van P. Guyt en N. van Duyn. Overleden: Hendrika Versteegt, 62 jaar. geh. met J. van Rijn; Pieter Haasnoot. 78 jaar; Leendert Klok. 39 jaar. geh. met E Amersfoort: Tryntje Groen 74 jaar, geh. met W. Guyt; Willem van Rhyn. 11 Jaar. z. van T. van Rhyn en A. de Vreugd. Getrouwd: J. Zuyderduyn en H. F. van Ryk; F. Jonkers en T. Durleux; J. v. d. Kwaak en H. v. d. Horst. Ondertrouwd: P. Brusee en K. Vooys; P. van Duyn en P. Ouwehand; A. v. Duyn en G. van Beelen; G. J. Ruljs en J. G. Rjjsdam. KATWIJK/ZEE Vanaf ZATERDAG 1 JULI wederom de gezellige 2635 WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 il 20 voorm.) Den Helder: L. bew., matig Z.W. wind. temp. 16 gr. C., min. 14 gr. C. Vlissingen: Zw. bew., matig Z.Z.W wind. temp. 14 gr. C., min. 12 gr. C.. neerslag 0.1. De Bilt: Zw. bew.. zwak Z.Z.W. wind. temp. 15 gr. C.. min. 10 gr. C.. neerslag 1. Groningen: Half bew matig Z.W. wind. temp. 16 gr. C.. min. 12 gr. C.. neerslag 0.6. Maasstrlcht: Zw. bewzwak Z.Z.W. wind, temp. 17 gr. C-, min. 14 gr. C.. neerslag 1. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkeersongeval. In de Voorstraat had bij het Veereinde een ongeval plaats doordat de 10-jarige B. de R., zoontje van C de R. uit het Veer einde, na het voorbijrijden der electrische tram direct achter de tram den weg wilde oversteken. Op dat moment passeerden de gebr. Kr. uit Rijnsburg met hun auto De jongen werd door de auto van den weg tegen het trottoir geslingerd en bekwam daarbij ernstige wonden aan hals en bee- nen. Dr. H. was direct ter plaatse en legde de eerste verbanden waarna de jongen direct naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. Na behandeld te zijn. kbn hij weeT naar huis vervoerd worden. Vooraf een grandioos voorprogramma. vangst genomen door een muziekcorps, dat langs den weg ging staan en al spelende den stoet liet voorbijgaan. Toen men hier des avonds te ongeveer half tien terug kwam. werd men wederom met muziek ont vangen, n.l. het muziekcorps ..U.N.I.", Dat de ouden van dagen kostelijk hadden ge noten is te begrijpen evenals dat er hai le lijke woorden zijn gericht tot hen. die dezen tocht mogelijk hebben gemaakt. Het trok gistermiddag veel belangstel ling. toen de kleuters van de Openbare Bewaarschool elk met een vlaggetje in de hand, onder leiding van het hoofd der school me) Brandse en het personeel een optocht door de voornaamste straten van het dorp maakten Bii den terugkeer ln de school zijn de kleintjes onthaald. Gistermiddag had op het voetbalter rein van Quick Boys een wedstrijd plaats tusschen de militairen van de grenswacht compagnie en een combinatie uit leden van het gemeentepersoneel. Quick Boys en Katwijk Aanwezig waren o.a. kapitein Gemmeke en de inspecteur van politie mr. R Warmoltz. De militairen wonnen met 5—3. stand rust 41. Onze plaatsgenoot de heer W. Barnard is benoemd tot assistent-verificateur bij het Centraal Bureau voor verificatie en finaneieele adviezen der Vereeniging van Nederl Gemeenten. met standplaats Leeuwarden. NOORDWIJKERHOUT. Zilveren jubileum van den heer H. v. d. Bor. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer H. van der Bor. wegwerker bij de Ned. Spoorwegen, ln dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. Vanmorgen had de huldiging van den jubilaris plaats. Daar de ingenieur der Ned. Spoorwegen, de heer H K. C. W. v. d. Veen door dienst verhinderd was, voerde de heer W. van Duyn, opzichter van Weg en Werken der Ned. Spoorwegen uit Leiden, het woord, om hem hartelijk namens de directie geluk te wenschen. en hem het gebruikelijke ge schenk onder couvert aanbood, benevens een oorkonde voor 25-jarige trouwe dienstver vulling. De heer A. A. Wijnnobel assistent- opzichter van Weg en Werken uit Lelden wenschte den jubilaris namens het personeel van Leiden en de sectie hartelijk geluk en prees de goede verstandhouding, waardoor de werkzaamheden op de juiste wijze ver richt worden. Namens het personeel van de sectie bood daarop de heer B. T. J. Jacobs, ploegbaas, den jubilaris een mooi rookstel aan. Nog vele blijken van belangstelling mocht de jubilaris ontvangen, van superieu ren. collega's en van het Hoofdbestuur van de Ned Ver. van Spoor- en Tramwegperso neel te Utrecht. De Bloembollenbeurs. De Bloembollenbeurs is wederom druk bezocht Vele exporteurs deden zaken in crocussen en vroege tulpen. Er waren 160 vakgenooten ingeschreven. De collecte voor den gewapenden dienst bracht f. 16 20 op Toen de heer J. Pennings, op den Langevelderweg, met zijn auto, de bocht te klein nam, sloeg de zware wagen om en kwam terecht in een greppel. De wagen werd vernield; met veel moeite werd de heer P. uit den wagen gehaald. Geslaagd te Heerlen voor de aanteeke- ning kraamverpleging zuster C. van der Holst alhier. mae", de Part. Synoden van Zuid-Hol land van 1621—1627; Voetius, Spiljardus, Teelllnck en Thyslus, Walaeus, Gomarus, Rivet en Ameslus. In het derde hoofdstuk wordt gehandeld over de tweede periode van den strijd; de strijd in Leiden waarbij achtereenvolgens stilgestaan wordt bij den strijd aan de Academie te Leiden; de Sabbatskwestie op de Prov Synoden van Zuid-Holland en de beëindiging van den strijd tusschen de hoogleeraren. In hoofdstuk vier beschrijft dr. Visser de derde periode van den strijd: de strijd in Utrecht en in Groningen .waarbij ach tereenvolgens behandeld worden de strijd aan de Academie van Utrecht, in de kerk aan de Academie te Groningen, waarna in hoofdstuk vijf de vierde periode van den strijd beteekend wordt, n.l het dispuut over den Sabbat als onderdeel van de Carte- siaansch-Coccejaansche twisten tot om streeks 1675, welk hoofdstuk na een In leiding nader stilstaat bij het dispuut tus schen de theologen in deze periode en de houding van de Kerk in die periode. Zoo komt dr Visser tot zijn zesde hoofdstuk waarin hij een samenvatting geeft van het dispuut in den strijd tusschen Koel man en Vlak en nog enkele strijders voor den Sabbat in de laatste helft van de 17e eeuw teekent. Hij bespreekt ln dit hoofd stuk Koelman's geschriften over den Sab bat; het werk van Swartte. Koelman tegen Vlak; Koelman tegen de Labadlsten; de beide Brakels; het dispuut tusschen Marck en Brouw en Leydekker, om dan in zijn zevende hoofdstuk een beroep op de histo rie te doen en in het slothoofdstuk een overzicht te geven van de verdedigde op vattingen en gebruikte argumenten. Dr. Visser concludeert, dat wij blij mo gen zijn dat dit dispuut is gevoerd, wijl het vraagstuk van den Sabbat er belangrijk genoeg voor is dat er door de kerk der Re formatie in ons vaderland eens speciale aandacht aan Werd gewijd en dat door het tegen elkaar opwegen van verschillen de opvattingen gepoogd ls tot een zuivere beschouwing van de beteekenls van het vierde gebod door het Chr leven te komen. Nadere bezinning was hier elsch. Dr. Vis ser acht dat de Geref. Kerken in onze da gen goed zullen doen ln haar beschouwing over het vierde gebod aan de resultaten, die den Sabbatsstrijd in de 17e eeuw heeft gebracht al waren die alleen maar het stellen der kwesties en het aanwijzen der consequenties van bepaalde opvattingen niet voorbij te gaan. Dr. Visser heeft aan zijn rijk gedocu menteerd werk niet minder dan 21 stellin gen toegevoegd. Wij drukken daarvan af de 6e. 8e, 17e en 19e stelling: De viering van den Zondag in plaats van den Sabbat berust op Gods Woord. Het is niet wenschelljk in onzen tijd de afschaf fing van de viering van de tweede feest dagen te bepleiten. De term „aannemen" in verband met het doen van openbare belijdenis is in de Geref. kerken ten on rechte te zeer in discrediet geraakt. Wan neer iemand verhuist over de grens van zijn kerkelijke gemeente en weigert attes tatie aan te vragen, vervalle zijn lidmaat schap eerst na advies van de classis. Rondwandeling van „Excelsior". Gisteravond maakte ter gelegenheid van den 28sten verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard het R.K. Fanfare Corps ..Excel sior" alhier een muzika(e rondwandeling. Het bestuur der Oranje-Vereeniging ging vooraf. Er bestond voor dezen rondgang groote belangstelling. Op het Lindenplein werd als besluit het Wilhelmus gespeeld, dat gevolgd werd door een „driewerf hoera" voor Z.K.H. Prins Bernhard. FIEDEN: In den Vergulden Turk: Jaarverg. N.V. Leid- sche Bouwmy. 2 uur nam. Leidsche Volkshuis: Huisviyttentoonstelling werkloozen. voorm. 10—12 uur en nam. 7 9Mi uur. Zaterdag. Pieterskerkgracht 13: Tentoonstelling van teekenlngen M S.G.. 2—4 en 6—9 u. n.m. Zondag. Pieterskerkgracht 13: Tentoonstelling van teekenlngen M.8.G.. 25 uur n.m. Maandag. Pieterskerkgracht 13Tentoonstelling van teekenlngen M.S.G.. 6—9 uur n.m. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam „De dans des doods". Eiken dag behalve Vrydegs ook om 2 u., Zon dag 27 en 811 uur. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m.: „De wil deman". Zondag van 2—7 doorl. voorstelling. Lido-Theatcr, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Sta op en vecht". Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Het Raadsel der Schaduwen Zondag van 1—7 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2 30 nam. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen werkdag en 8 uur nam,: ..De Zeewolf". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 25 t/m. Vrydag 30 Juni a.s. waargenomen door de apo theken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en G. F. Reyst, Steenstraat 35, tel. 136. VOORHOUT. Wielrijdster door auto gegrepen. Gisteravond te ongeveer 6 uur gebeurde op de Leidsche Vaart tusschen den Rijks straatweg en de Nagelbrug een fietsongeval, waarvan het 15-j. meisje M. R. het slacht offer werd. Tengevolge van den zeer slech ten toestand van den weg. wordt door nage noeg alle fietsers, zoowel van links als rechts komende, aan den linkschen kant gereden in de richting Voorhout. Zoo deed ook het meisje. Daar een auto van achter naderde en signalen gaf, wilde de fietsrijd- ster naar rechts oversteken, hetgeen haar niet meer gelukte. Zij werd door de auto ge grepen en werd met een tweetal ernstige beenwonden naar haar ouderlijke woning vervoerd, waar zij onder geneeskundige be handeling gesteld moest worden. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. <60 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 17 gr. C. (64 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 3.23 uur; nam. te 3.44 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Poolmeer" 's Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zyi". 'a Middags 12 uur: 19% gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag van 21.56 uur tot 4.11 uur. MAANS OP EN ONDERGANG- 80 Juni: op 20.07 uur; onder 3.55 uur. KATWIJK AAN ZEE. Autotocht voor Ouden van Dagen. Van de winkellersver „Altijd Paraat" is het loffelijke denkbeeld uitgegaan om een autotocht voor ouden van dagen te orga- niseeren. Dadelijk waren particulieren en garagehouders bereid hun auto's beschik baar te stellen. Voor tractaties, enz. had den de leden van „Altijd Paraat" ruim schoots gezorgd. Het verzamelpunt was de Boulevard bij de muziektent. Een 25 tal auto's met een 100 tal oudjes kwam hier bijeen Na het uitdeelen van de eerste ver snapering zette de stoet zich ruim 2 uur in beweging Eerst werd door een groot ge deelte van het dorp getoerd en vervolgens koers gezet naar Overveen. waar in Kraan tje Lek een uurtje verpoosd werd. In IJmulden bezichtigde men de havens, waar in het Zeemanshuis gegeten werd Op de terugreis werd te Bloemendaal bij het Kopje nog eens u'tgestapt en ge'racteerd. In Noordwijk werd een serenade in ont- NOORDWIJK BINNEN. PROMOTIE VAN DR. H. B. VISSER. Een lijvig proefschrift. Aan de Vrije Universiteit is heden gepro moveerd tot doctor in de theologie op een proefschrift getiteld: „De geschiedenis van den Sabbatsstrijd onder de Gereformeerden in de zeventiende eeuw", ds. H. B. Visser, Geref. predikant te Noordwijk-Binnen. Als promotor trad op prof. dr. H. H. Kuy- per, emeritus hoogleeraar te 's-Graven- hage aan wien prof. dr. N. Nauta zijn; plaats als promotor had afgestaan wijl dr. Visser onder prof. Kuyper zijn studie aan gevangen was. Dr. Hugo B Visser werd 11 Maart 1904 te Oostkapelle geboren, waar zijn vader, wij len ds. M. F. Visser, predikant was. Hij stu deerde aan de Vrije Universiteit waar hij in 1927 candidaat werd om 4 Mei 1930 het predikambt te Noordwijk-Binnen, zijn eer ste en eenige gemeente te aanvaarden. Dr. Visser vervult vanwege de classis Leiden een enkel deputaatschap. Het is een lijvig proefschrift dat de nieuwe doctor heeft geboden want het telt niet minder dan 432 bladzijden. Dr. Visser heeft zijn dissertatie verdeeld in acht hoofdstukken en doet die voorafgaan door een inleiding terwijl daaraan is toegevoegd een besluit van 12 pagina's druks, een uit voerige lijst van gebruikte boeken en een overzichtelijk register. In zijn inleiding geeft de jonge doctor de verschillende beschouwingen aan over den Zondag en aangaande historie van de opvatting van den Zondag terwijl hij iets zegt over de Sabbatsopvatting in de Oud heid, in de Middeleeuwen en bij de Re formatoren. In hoofdstuk I dat handelt over de Geref. Kerken in Nederland en de Zondag van de reformatie tot en met de Synode van Dordt wordt behandeld de opvatting vóór het uitbreken van den strijd; de Zondagskwestie in Zeeland en van daar op de Synode van Dordrecht en de Sabbatskwestie op deze Synode. In het tweede hoofdstuk beschrijft dr. Visser de eerste periode van den Sabbats strijd waarbij behandeld wordt de Synoden van 1620; de classis Walcheren in de eer ste tien jaar na de Synode van Dordt; 1 Teellinck. Udemans, Burs en de „Lachry- OEGSTGEEST. Concert en rondgang der N.Z.H.TJVI.- Harmonie. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard gaf de N.Z.H.T.M. Harmonie gisteravond, na een muzikalen rondgang door het centrum der gemeente, een welgeslaagd concert op het terras van Hotel ..Het Witte Huis" onder leiding van den directeur den heer Reinter van 't Hoff. In de zalen van het hotel is een Oranje bal gegeven waarvoor groote belangstelling bestond en een gezellige geest heerschte. Van alle openbare gebouwen en talrijke particuliere huizen wapperde den geheelen dag de driekleur. RIJNSBURG. Verkooping. Het perceel Kerkstraat 24 is bij de alhier gehouden verkooping eigendom geworden van de gemeente voor f. 5650 Het perceel Vliet N.Z. 56 werd gekocht door den heer Remmerswaal te Katwijk voor f.775. De Bloemenhandel. Aan de veiling Flora neemt de aanvoer van snijbloemen steeds toe. Verschillende soorten zooals lathyrus irissen en anemo nen verminderen, maar het aantal en soort der gladiolen neemt dagelijks toe. Ook de dahlia's komen thans aan de veiling. De lelies blijven ln vergelijking met andere jaren laag ln prijs. De godetia's daaren tegen zijn duur. Ook anjers worden in grooten getale aangevoerd. De handel is over hot algemeen niet best. De Groentenhandel. Aan de groentenveillng ls nog niet veel te doen. De aanvoer blijft matig. De nieuwe aardappelen blijven laag in prijs, althans niet loonend. Verschillende partijen draaien door. De rabarber blijft goed in prijs, maar de aanvoer neemt af. De sla vooral brengt weinig op; ook de opbrengst van de peen geeft geen reden tot tevredenheid. Het wachten is op meerderen aanvoer en vluggeren handel. VOORSCHOTEN. Vergadering der E.H.B.O. Wederom heeft een groep cursisten examen gedaan, afgenomen vanwege het Centraal Bureau tot uitgifte van het Een heidsdiploma E HBO. in Nederland. Tot volledige bevoegdheid slaagden de dames: C. v Benten; F. C, Wlllemse- Dekkers; Z. J. Pen; C. P. Verhoog: M. A. Zoetemelk-Groenewegen: M. Sztrom; C C. H. de Jong; B A. Keyzer; H. G G. J. Peters-Frankvoort; A. J. v. d. Krogt; J. A. Lamboo; J. C. van Rooijen; A. F. Knoote; J. M. Planje; J. T. vam Leeuwen; J. J. v. d. Eng-Warmerdam; A. Ouwerkerg. De opleiding is gegeven door dr. C. J. Kerkhof arts alhjgr, daartoe aangezocht door de afd. Voorschoten der Ned, Ver. voor E H B O, WASSENAAR. Gevonden: kruk van autoportier; re clamebord; paar dameshandschoenen; paar rolschaatsen; plumeau ln foudraal; 2 hoe den; overall; 2 zonnebrillen; 2 jongens jasjes; drie etuis met inhoud; schooletul; sjaaltje; alpino; beenpijp; paar beenpij pen; duimstok; sleutel; hond. Inlichtingen bij de politie Morgen hoopt de hoofdagent van politie de heer P. J. van der Krogt den dag te herdenken dat hij voor 25 jaren bij de politie werd aangesteld. De Jubilaris is 21 jaren als zoodanig alhier werkzaam Ten nadeele van v. d. S alhier zijn 14 kippen ontvreemd. ZEVENHOVEN. De hooioogst. Men is alhier met den hooioogst begon nen. De opbrengst ls heel wat minder dan het vorige jaar. terwijl de kwaliteit ook te wenschen overlaat. De 16-jarige De G. had bij het aan zetten van een zeis het ongeluk zich in de hand. te snijden, waardoor geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. SASSENHEIM. Verbetering: van den Menncweg. De Menneweg die door het aanvoeren van materialen voor de viaducten en voor den nieuwen Rijksweg veel te ïyden had van het drukke verkeer met zware vrachtauto's, is thans weer in goeden staat en zal ge teerd worden. Dit zal een goede verbetering zyn. Te 's Hertogenbosch slaagde voor de akte L.O mej. C. v. d Weljden. alhier. Tot onderwyzeres aan de R.K. jon gensschool alhier is benoemd mej. Witte- man, thans kweekelinge met akte. A. L. te L. Volgens de door u verstrekte gegevens bedraagt het zuiver inkomen minder dan f. 550. Uw vader kan reclameeren. j A. S. te L, Blykbaar werd geen rekening gehouden mét de onderhoudsplicht. Indien deze verplichting op 1 Mei van het belastingjaar f bestond, dan kunt U o.i. reclameeren. A. de J. te L. 1. Onder dezelfde omstandig heden zou de pers. belasting in de gemeente Z. f. 49.50 bedragen. 2. Alleen de opcenten voor de gemeentefondsbelasting zyn verschillend. In de gemeente Z. zyn deze 20 hooger dan te L. N. A. A. K. te W. Indien de huurprijs onder normale omstandigheden is bedongen, dan zal de belastbare huurwaarde wel gelijk zyn aan den huurprys. Mobilairwaarde is geschat op f. 1400. De aanslag werd becyferd als volgt-' le grondslag f. 500—170 <art. 13) f 330; be lasting in hoofdsom 10% f. 33; 2e 'grondslag f. 19.50; in hoofdsom le en 2e grondslag f. 52,50; j opcenten 65 f. 34.12. Totaal van den aan slag f. 86.62. Mevr. K. te L. De belasting wordt bere kend over het gezameniyk inkomen van beide cchtgenootcn en vervolgens over hen omgesla gen. in verhouding van ieders belastbaar ink Een kind geb. 6/2 "39 komt voor den aanslag '38/'39 niet voor aftrek in aanmerking. 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6