Prins Bemhard bij zwemwedstrijden te Baarn - Brand te Hoogwoud 80ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Hand in hand met Mariene FEUILLETON TE BAARN WERD ter gelegenheid van de ver jaardag van Prins Bernhard een bloemencorso ge houden. Een wandelende bos stroo. TER EERE VAN DEN VERJAARDAG VAN Z. K. H. PRINS BERNHARD vonden te Baarn zwemwedstrijden plaats, welke de Prins bijwoonde. De Prins arri veert, luide toegejuicht door het talrijke publiek. WIELERWEDSTRIJDEN ROND HET MALIEVELD IN DE RESIDENTIE op den verjaardag van Prins Bernhard. Een wedstrijd voor slagersjongens was een groot succes. IN HET OLYMPISCH STADION TE AMSTERDAM is gisterer het internationale concours hippique begonnen. De Deensche ama zone. mej. Wittmack op .Neckar" van stal Pasman .tijdens het springconcours om den Stadionprijs A. TE ALKMAAR defileerden manschappen voor de militaire en bur gerlijke autoriteiten, die op het bordes van het raadhuis hebben plaats genomen. DE BOKSMATCH JOE LOUISTONEY GALEN- TO. Galento ontwijkt een aanval van .Toe Louis, even voor dat eerstgenoemde knock-out geslagen wordt. EEN GROOTE BRAND TE HOOGWOUD welke ontstond in een bakkerij, legde verder nog een aangebouwd dubbel woonhuis en een aan de overzijde van den weg staande boerderij in de asch. De brandweer tijdens de nablu ssching. door HANS HIRTHAMMER. 2) Nochtans, zij waren steeds vrienden ge weest, goede vrienden zelfs. Erwin kon hun kameraadschappelij'ken omgang van vroe ger niet hebben vergeten en hij zou daar om zeker niet aarzelen zijn vriend met raad en daad ter zijde te staan. Hoewel het Lorenz verre van gemakelijk viel en hij er tot dusver steeds voor -was terugge schrikt tot dezen stap, waarmee hij zijn nederlaag bekende, zijn toevlucht te ne men, was het nu toch de angst om Mar iene, die hem daartoe dwong. Zoo ging het r.u allemaal niet langer. Zij moest rust en vrede vinden, een steunpunt, waaraan ze zioh weer voor eenigen tijd kon vast klem men. Wel had hij het zioh anders gedroomd in de weken voor hun huwelijk. Hij had gedacht in haar een blijmoedigen kame raad te hebben gevonden, een dappere medestrijdster, een vrouw, aan wier ziide hij dood en verderf zou kunnen overwin nen. Maar zij was te zwak geweest, van het begin af. Haar schoonheid had hem ge boeid, haar schier aandoenlijke hulpeloos heid zijn hart ontwapend. Hij had haar gevonden ais een arm. vleugellam wezen en merkwaardigerwijze had hij zijn innig, uit aanhankelijkheid voortkomend mede lijden voor liefde gehouden. Maar nu waren de kinderen er, zijn kin deren. zijn geliefd circus verdraaid, het moest gelukken Met deze gedachte viel Lorenz Burmester in slaap. Dr. Burmester liep langzaam het pad op, dat toegang gaf tot de woning van Erwin Volkmann, De tuindeur stond wijd open en bij de massieve huisdeur was een dienst meisje aan het werk, dat hij verzocht hem bij den dokter te willen aandienen. „Wilt U zoo lang in de wachtkamer gaan?" „Ik kom niet als patiënt", protesteerde Lorenz, ietwat verlegen. „Dr. Volkmann is een oude schoolvriend van me. Ik kom hem zoo maar eens opzoeken." Hij noemde zijn naam. „O, dr. Burmester.Uit Heidmühle, nietwaar? Een oogenblik, dan zal ik dokter even van uiw komst in kennis stellen." Lorenz werd in de studeerkamer van den heer des huizes gebracht. Hij liet zioh in een der groote fauteuils vallen en keek naar het machtige schrijfbureau bij het raam, dat met boeken en papieren over laden was Iets van verbittering bekroop hem, toen hij het vertrek wat nader op nam en al die behaaglijke dingen ont waarde, waarmee slechts iemand van wel stand zich kan omgeven. Maar onmiddel lijk daarop sohaamde hij zich voor dezen, em anders vreemden gemoedstoestand Was het nu waarachtig al zoover met hem gekomen, dat bij anderen begon te benij den? De deur werd haastig open getrokken en Erwin stormde naar binnen, vlot en veer krachtig in zijn fladderende, witte dokters- jas. Nog onder het loopen stak hij zijn be zoeker de hand toe. „Lorenz, ouwe jongen, heb je me dan eindelijk eens weten te vinden? Hoe staat het leven en hoe gaat het met de praktijk?" „O, dank je, dat gaat!" antwoordde Lo renz. de hem toegestoken hand drukkend, maar tegelijkertijd voelde hij een hevigen afkeer, waartegen hij zich met alle kracht trachtte te verzetten. Erwln's woorden kwa men niet uit het hart; zijn joviale begroe ting klonk kennelijk geforceerd. Onover brugbaar zag hij een kloof tusschen zich zelf en den man. op wien hij zijn laatste hoop had gevestigd. Erwin trok een stoel naderbij en zette met een breed gebaar een kistje sigaren op tafel. „Maak het je voorloopig gemak kelijk, waarde heer. Je zult me nog een oogenblik moeten èxcuseeren. Spreekuur, hè.Je weet. hoe dat gaat!" Hij keek haastig op zijn horloge. „Over een half uur ben ik tot je beschikking. Je hebt toch geen haast, wat of?" „Nee. nee. ga je gang! Laat je niet sto ren. Ik heb tijd." ..Prachtig! Uitstekend! Snuffel intus- schen maar een beetje in die boekenkast rondDat was vroeger ook al een hob by van je!" Het volgende oogenblik was Lorenz al leen. Nog geheel onder den indruk van de geveinsd hartelijke ontvangst, bleef hij een oogenblik onbeweeglijk op dezelfde plaats staan; daarna begon hij langzaam de ka- ner op en neer te loopen. Dat was er dus an Erwin geworden, van den overmoedi- gen kwajongen, difcn hij zoo vaak in alle vriendschap een pak slaag had gegeven, in wiens gezelschap hij bij hun nachtelijke omzwervingen voor het eerst de groote ge heimen van het leven had leeren kennen, met wien hij lief en leed had gedeeld. Zijn blik viel op een foto. die in een smal zilveren lijstje naast het raam hing. Zijn vrouw. Hij had haar een paar maal gezien, In Heidmühle; zij had achter het stuur van den mooien wagen gezeten .waar mee hij op ziekenbezoek ging. Van deze herinering dwaalden zijn ge dachten weer naar Mariene en hij herin nerde zioh plotseling met schrik de woor den, welke ze hem vandaag bij hun af scheid had toegevoegd. „Ik wacht met smart op je terugkomst. Lorentz! Als je niet met den trein van zes uur komt, dan dan gebeurt er een ongeluk. De laatste trein zal stellig te laat zijn. Ik heb me nog nooit zoo moedeloos, zoo verloren gevoeld..." Met Innig medelijden had hij Mariene omhelsd en haar moed ingesproken. „Nee, Mariene, je moet Jezelf zien terug te vin den. Wat zou ik zonder jou moeten begin nen?" Nochtans had hij moeten ervaren, dat zijn woorden haar niet bereikten. Ver moeid, in een snel opkomende ergernis, had hij haar los gelaten; zonder groet en zon der afscheid had hij hun woning verlaten. Nu kwelde hem deze ondoordachte han delwijze, maar tegelijkertijd voelde hij, hoe een merkwaardige opwinding zich van hem meester maakte. Hij ging naar het raam en keek naar buiten Bergen en bosschen lagen voor hem, het door de natuur zoo rijk bedeelde landschap van de Ostmark, een landschap, dat zich niet aan elkeen bood, maar dat men zich eerst moest ver overen. Wanneer men zijn bijzondere aan trekkelijkheid echter eenmaal had leeren kennen, dan geraakte men ook onvoor waardelijk onder zijn zeldzame bekoring. Langen tijd staarde Lorenz peinzend voor zich uit en zijn gedachten gleden weer terug in duistere diepten. „Als je niet met den trein van zes uur komt. dan dan gebeurt er een ongeluk Boven de bergtoppen in het Westen trokken zich vale wolken samen. Zou het niet verreweg het beste zijn, als Hemel, neen, hoeveel hij ook van haar hield het was op den duur niet aan te zien, hoe zij onder hun ondragelijk bestaan leed en hoe dat willoos zich overgeven aan haar wanhoop ook de kinderen tenslotte niet onberoerd liet, om van de verlammende uitwerking op zijn eigen krachten nog niet eens te spreken Het gebeurde den laatsten tijd herhaal delijk, dat den veel geplaagden man zulke duistere gedachten overvielen, waarbij hij zich dan met angstig kloppend hart en dichtgesnoerde keel trachtte in te denken, hoe alles zich ten goede zou keeren, wan neer hij de vermoeide, wanhopige vrouw niet meer op zijn levensweg zou behoeven voort te sleepen. In zaïlke oogenblikken verlangde hij hartstochtelijk naar zijn vrij heid en maakte hij zich zelf wijs den he mel te kunnen tjpstormen, als een barm hartig noodlot hem, die zou willen ver- leenen. Dan gebeurt er een ongeluk Toen dr. Volkmann, nadat hij zijn laat sten patiënt had ontslagen, de kamer bin nen trad. vond hij Lorenz Burmester tegen het raam leunend en met ontsteld gezicht ■n de wazige verte starend (Nsdruk verboden). iWordt vervolgd). V"

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 5