LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Biad Yrijdag 30 Juni 1939 GEBR.VAM ULDEH De strijd in het Verre Oosten Danzig Engeland en de sovjets IH VACANTIE 1 BELG,Ë- PER HOTAM-TOURINGCAR! Bosroo,i"K van de" Scnaat Uit de Rijnstreek Uit de Omstreken Het Ls moeilijk te Berlijn nauwkeurige aanwijzingen te krijgen ten opzichte van de geruchten, die in het buitenland de ronde doen en volgens welke de politie te Danzig versterkt zou zijn met elementen uit Duitschland. Gezaghebbende kringen te Berlijn erkennen, dat de autoriteiten te Danzig zouden hebben besloten, in over eenstemming met het Danzigsch-Poolsche accoord, het kader der politie aan te vul len, dat echter niet zal stijgen tot het overeengekomen peil. Men verzekert ech ter, dat deze nieuwe recruten uitsluitend van Danzigsch gebied afkomstig zijn. De ..Danziger Vorposten" schrijft: ..Men kan van Danzig niet eischen onverschillig te blijven, wanneer van Poolschen kant oorlogsdreigementen tegen deze onbe schermde stad worden uitgesproken. Danzig brengt niets voort op militair ge bied. dat vergeleken zou kunnen worden met de militaire mobilisatie en de militari- satie van het dagelijksche leven, welke in Polen een permanente staat van zaken zijn geworden. Dat beteekent niet dat de or ganen der Danzigsche politie niet in staat zouden zijn de bevolking van Danzig het gevoel van veiligheid te verzekeren en haar te waarborgen, dat zij in volkomen gerust heid kan arbeiden." Het blad ontkent de sensationeele be richten. welke de laatste dagen zijn ver schenen in de Fransche, Britsche en Pool- sche pers. Het blad ontkent, dat een ..putsch" wordt voorbereid, dat verdachte auto-transporten van Oost-Pruisen naar Danzig komen, dat een pontonburg over de Ncgat wordt gebouwd enz. In Danzig ge schiedt niets wat onwettig is. Van Poolsche zijde houden de berichten over aanvoer van oorlogstuig echter nog aan. Ook kanonnen zouden zijn aange voerd. De Poolsche militaire autoriteiten hebben op een tweetal plaatsen in den weg van Gdynia naar Danzig versperringen tegen gevechtswagens opgericht. De ..Dantziger Vorposten" noemt deze voorzorgsmaatregelen „kinderlijke demon straties. bestemd om de door de oorlogs- campagne der Poolsche pers opgewekte angst der Poolsche bevolking te kalmeeren. Omtrent het vrijwilligerskorps verklaart dit blad, dat het onjuist is te beweren, dat er zich ..Duitsche soldaten" te Danzig bevinden. In de stad ziet men een ongewoon aantal S.S.-lieden met armbanden, waarop de woorden „Danziger Heimwehr". De on langs gebouwde kazernes en barakken lig gen vol met jonge lieden, afkomstig uit Oost-Pruisen. Ter gelegenheid van den dag der zee heeft de Poolsche president Moscicki een radiorede gehouden, waarin hij onder meer zeide: „Gedurende de dagen der zee gaan de ge dachten en de gevoelens van geheel Polen uit naar de kust, dat kleine, maar zoo be langrijke deel van onze grenzen, waar langs meer dan driekwart van ons buiter}- landsohe verkeer passeert. Juist om deze economische redenen spe len de havens van Gdynia en Danzig een zoo belangrijke rol in het economische leven van ons land. Het besef voor de waarde van onze kust en de zee dringt door tot de harten - van alle Polen. Hoe vijandiger de buitenlandsche ontwik keling wordt, des te duidelijker toont zich onze onbuigzame wil. die bereid is, de grootste offers te brengen om de stabiliteit van den Poolschen staat en zijn positie als zeemogendheid te verzekeren. Wij zijn aan de Oostzee teruggekomen als staat, want als volk waren wij er steeds gebleven. Daarom gaan onze gedachten naar het verleden en brengen wij hulde aan de ge slachten. die zich aan de Oostzee hebben gehandhaafd in het tijdvak van onze on derwerping. Wij willen den vrede aan de Oostzeekust verzekeren, maar dat legt ons tevens den plicht op, de kracht van Polen ter zee te versterken. Met dat doel zijn de dagen der zee geor ganiseerd. Sterk te land en in de lucht wenschen wij ook op zee krachtig te worden om den schat van onze verrichtingen ter zee te bewaren en de taak van het Pool- vuüen geheel bunnen ver- ?dynia een eroote demonstratie werd "e^even aan de vastbeslotenheid van Polen, zijn positie aan de Oostzee te -behouden. De minister van handel en nijverheid Rcman, zeide: „De jaarlijksche hulde, die wij aan de zee brengen, ontleent haar groote beteekenis aan het feit. dat de zee en alles, wat daarmede samenhangt, van 1 ?ï°otste telang zijn voor het geheel e Pcoische volk. De economische vooruitgang van Polen eischt en rechtvaardigt een grootsch opgezette uitbreiding van onze beide havens Gdynia en Danzig. Op dit deel v?n onrs eeuwenoud erfdeel zijn wij vast- t.eoten uit eigen krachten een nieuwe costs voor Polen als groote mogendheid te Douwen" Daarna legden alle aanwezigen den p.cchtigen eed af. „Polens eeuwige rechten aan de Oostzee en zijn toekomst op de zee te beschermen, de onoverwinnelijke wacht aan den mond van den Weichsel te be trekken en onze broeders aan de overzijde van de grens, die een onverbrekelijk deel van het Poolsche volk uitmaken, te ver dedigen Zoo waarlijk helpe ons God Al machtig". In de „Prawda" .schrijft afgevaardigde Zjdanov om. als zijn persoonlijke visie: „Het eindeloos voortduren der onderhan delingen met Rusland geeft aanleiding tot twijfel aan de oprechtheid der werkelijke bedoelingen ran Engeland en Frankrijk en tot de vraag, wat eigenlijk de basis van die politiek is, het ernstige streven naai' een vredesfront of de wil om de onderhan delingen zoowel als de vertraging daarin te gebruiken voor zekere doeleinden, die niets uitstaande hebben met de vorming van een vredesfront". De schrijver betoogt dan, dat de Engel- schen en Franschen kunstmatige moeilijk heden hebben geschapen en noemt als voorbeeld de kwestie van de garantie aan Letland. Estland en Finland. Hi) zegt: ,J>e verklaring dat deze staten geen garantie Reizen voor ieders beurs, van f. 1.23f. 80.- Senaat heeft met 68 tegen 66 stemmen Vraagt gratis zomerprogramma. de begrooting van het verkeerswezen en JANVOSSENSTEEG 61 - TELEFOON 3703 df d^,-™ Va" telegraaf NIEUWE RIJN 2 - TELEFOON 2033. 2610 (Ingez. Med.) en telefoon verworpen Politieke gevolgen zijn hieraan niet verbonden. echter willen en dat daarom de Sovjet-voorstellen niet aanvaard kuninen worden, is klaar blijkelijk onjuist en kan slechts geïnspi reerd zijn door de bedoeling, de onderhan delingen te belemmeren en te verbreken. Men weet in ieder geval, dat, indien Enge land het in zijn belang acht. een land te garandeeren. het de middelen vindt om dat te doen. zonder te wachten, tot dat land die garantie vraagt. De ..Sunday Times" meldde op 4 Juni. dat Polen zich had verplicht Engeland te helpen, indien dat land In een oorlog was gewikkeld door een inval in Nederland en dat Polen steun van Engeland zou krijgen, indien het in den oorlog ging wegens een inval in Danzig of Lithauen. Polen en Engeland geven dus tegelijker tijd Lithauen en Nederland een garantie. Ik weet niet. of Lithauen en Nederland geraadpleegd zijn, de fiers heeft dat althans niet gemeld. Voor zoover Ik weet Ontkent zoowel Nederland als Lithauen het bestaan van een dergelijke garantie. Niettemin is de desbetreffende overeenkomst in hoofd zaak reeds gesloten, naar de „Sunday Times" meldt en het is voor niemand een geheim, dat het bericht van het Engelsche blad nergens gedementeerd is. De Poolsche minister van buitenlandsche zaken. Beek, heeft onlangs verklaard, dat Polen van Rusland in het geheel geen ga ranties gevraagd heeft De positie van Po len verschilt in het geheel niet van die der I randstaten. Dit verhindert Frankrijk en I Engeland echter niet van Rusland garan ties te vragen, niet alleen voor Polen en vier andere staten, maar ook voor Neder land en Zwitserland, waarmede de Sovjet- Unie zelfs geen gewone diplomatieke be trekkingen onderhoudt. Dit alles toont aan. dat Engeland en 1 Frankrijk geen verdrag wenschen, dat ge baseerd zou zijn op gelijkheid en weder- keerigheid, ofschoon zij iederen dag ver- j kondigen voorstanders van gelijkheid te I zijn. Zij wenschen een verdrag, waarin Rus land de rol zou spelen van den arbeider, die den geheelen last te dragen heeft. Geen staat met zelfrespect zal echter een derge- J lijk verdrag aangaan, als hij niet de speel- j bal wenscht te worden in de hand van j menschen. die anderen de kastanjes uit het vuur willen laten halen. Het komt mij voor, dat de Franschen en Engelschen voor de openbare meening ln hun landen slechts willen speculeeren op de denkbeeldige halsstarrigheid der Sovjet unie. om zoo den weg voor onderhandelin gen met de aanvallers gemakkelijker te maken. De naaste toekomst zal leerenf of dit juist is". De opening van het Albertkanaal uitgesteld. De minister van openbare werken. Van- derpoorten, heeft in den Senaat medege deeld, dat de opening van het Albert kanaal tengevolge van het breken der dij ken bij Hasselt niet kan plaats hebben 30 Juli, zooals eerst was voorzien, VEREENIGDE STATEN. De neutralitetswet Het Huis van Afgevaardigden heeft een begin gemaakt mei de artikelsge^ijze be handeling van het door de commissie van buitenlandsche zaken ingediende wetsont werp inzake de neutraliteit. Het heeft al lereerst met 132 tegen 73 stemmen de be paling goedgekeurd, welke beoogt, het den president ter beoordeeling over te laten, of ergens de staat van oorlog heerscht. Na deze stemming, die overeenkomstig de wenschen der regeering is, heeft de de mocraat Allen een voorstel ingediend, de tegenwoordige neutraliteitswet op te hef fen. Dit is verworpen met 19568 stemmen. Voorts heeft het Huis een amendement tot herstel van' de ..cash and carry"-clau- sule verworpen. Met 159 tegen 157 stem men werd een amendement aangenomen, waarbij een embargo op wapens en muni tie wordt gelegd. Dit embargo zou echter niet van toepassing zijn op petroleum, vrachtauto's en yliegtuigen. 2602 OOGE H'JNÜ'JK «6 TEL 2J6IO GENERAL MOTORS SPECIALISTEN (Ingez. Med.) ALPHEN. Geslaagde Boottocht. Gisteren werd de traditioneele boottocht gehouden voorOuden van Dagen. Als steeds bestond hiervoor bij onze oudjes groote belangstelling. De commissie die den oudjes jaarlijksch een prettig uitstapje be zorgt. heefp niet. over belangstelling te kla gen. Ook dit jaar heerschte reeds vroeg in den morgen aan de verschillende aanleg plaatsen een gToote bedrijvigheid. Niet al leen van deelnemers maar ook van familie leden die hun familie op de boot brachteh. Dit keer ging de reis met de salonboot ..Prinses Juliana" via de Gouwe. Holland- sche Isel naar Rotterdam met als hoofd doel Dordrecht. Omstreeks 9 uur voeren de plm. 300 personen weg. Aanvankelijk was ■het wat druilerig en regenachtig; bovendien stond er een stijve bries wat evenwel niet belette dat er weldra aan boord een goede stemming heerschte. die nog werd aange wakkerd door de muziek terwijl men van den wind weinig last had, daar de boot geheel was afgesloten. Later op den dag kwam het Oranje zonnetje en werd het vrij goed weder. Begrijpelijk werd door de oudjes veel genoten en raakte men noch uitgekeken, noch uitgepraat. Steeds weer zag men nieuwe punten waarop de aan dacht werd geconcentreerd. Tijdens de reis \verden de deelnemers rijk getracteerd en van proviand voorzien, in Dordrecht werd lange tijd besteed aan de bezichtiging van de nieuwe brug. Ook de terugreis had een vlot verloop. Reeds klokke acht meerde de boot weer aan de Rijnkade, waar een groot publiek aanwezig was om de oudjes af te halen. In tegenstelling met verleden jaar was men dus thans behoorlijk op tijd terug. Algemeen waren de deelnemers vol lof over hetgeen zij gezien en genoten hadden en zeer dankbaar gestemd je°ens de commis sie. die dezen dag voor hen had georga niseerd. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z K.H. Prins Bernhard werd gister avond door de leden van de Oranje Garde een marsch door onze gemeente gemaakt. DUITSCHLAND. Uit het protectoraat Gouwleider Henlein heeft tijdens een te Praag gehouden betooging een rede ge houden, waarin hij zeide: wij beschouwen den huidigen staat van zaken als defini tief en zullen er nooit in toestemmen, dat de levensruimte van het Tsjechische volk dient om de belangen van het Duitsche volk te bedreigen of de imperialistische belangen van eenige andere mogendheid dient. Wij zullen al het mogelijke doen om tot een goede verstandhouding te komen, doch zullen dat, wat wij pas gewonnen hebben, krachtig verdedigen. Het Tsjechi sche volk moet inzien, dat in den huidi gen tóestand niets kan worden veranderd en dat het zijn gereserveerde houding te genover het Duitsche volk moet laten va ren. Wij zullen trachten het Tsjechische volk te Begrijpen en het noodige geduld hebben, want wij weten, dat het niet In eens zijn illusies kan laten varen, doch ons geduld zal niet eeuwig zijn en als de orde in dit land ooit verstoord wordt, zullen wij haar zelf herstellen. Burgemeester Klapka heeft een rede ge houden, waarin hij zeide: „Gij zijt hier ge komen om op te heffen wat ons scheldt en om een goede verstandhouding tusschen Tsjechen en Duitschers voor te bereiden. Ik verzoek u met mjj samen te werken, teneinde een politieke amnestie voor de Tsjechen te verkrijgen. Het zal niet moge lijk zijn, een goede verstandhouding tus schen ons te bereiken, indien de politieke gevangenis zich tusschen ons stelt. Help mij om Tsjechen en Duitschers ervan te overtuigen, dat er in ons land recht en rechtvaardigheid heerschen." ENGELAND. Chamberlain over de besprekingen te Singapore. Gisteren heeft ChamJberlain in het La gerhuis een verklaring afgelegd betreffen de de recente besprekingen te Singapore. Hij zeide: „Zooals de pers gemeld heeft, zijn de besprekingen op bevredigende wijze afgesloten. Gelijk dat het geval is met an dere besprekingen van den generalen staf, zou het niet in het openbaar belang zijn bijzonderheden bekend te maken." ..Moeten wij daaruit opmaken", zoo vroeg de arbeidsafgevaardigde Henderson, „dat schikkingen getroffen zijn om de meest volledige samenwerking tusschen de Britsche en Fransche strijdkrachten in het verre Oosten te verzekeren in geval van oorlog?" Chamberlain antwoordde .Dat was één der onderwerpen van bespreking". Kennedy naar Washington. De Amerikaansche ambassadeur te Lon den. Kennedy, heeft een plaats besproken aan boord van den „Yankee Clipper", die vanmiddag van Southampton vertrekt en morgen te New York aankomt. Op het departement van buitenlandsche zaken verklaarde men het motief van de reis van Kennedy niet te kennen. Het ge rucht doet echter de ronde, dat de ambassa deur door president Roosevelt ontboden zou zijn voor een conferentie over den toestand in Europa. De blokkade van Tientsin. De Japansche militairen geven hun actie nog niet op, al tracht Tokio de teugels weer in handen te krijgen. De Japansche militaire autoriteiten te Tientsin hebben besloten, met ingang van Zaterdag of Zondag de isolatie van de Britsche concessie te verscherpen. De tij den. waarop het verkeer met de concessie onder Japansche controle is toegelaten, zullen verkort worden en de tijden waarop de versperringen gesloten zullen zijn, zullen dienovereenkomstig worden verlengd. Blijkbaar verwachten de Japansche mili taire autoriteiten niet veel van de Britsch- Japansche besprekingen te Tokio en zijn zij vastbesloten, de isolatie krachtig door te voeren, tot de Engelschen hun houding wijzigen. Men verneemt verder, dat wel aanzien lijke hoeveelheden voedsel werden aange voerd. zoodat de prijzen dienovereenkom stig zijn gedaald. Men weet nog niet. wan neer de besprekingen te Tokio zullen begin nen. Rond Swatau. Naar het Chineesche telegraalagent- schap meldt, hebben de Britsche vlootauto- riteiten gistermiddag besloten, een vloot- escorte te verleenen aan twee Engelsche stoomschepen om de haven van Swatau binnen te varen, zulks in verband met de weigering der Japanners om de schepen, de „Hsinhaimen"' en de „Kwantoeng", de haven van Swatau te laten binnenloopen. Officieel wordt bevestigd, dat Tsjau Tsjau, het Noordelijke eindpunt van den spoorweg van Swatau, op 50 K.M. afstand van deze stad, op 27 Juni des middags om één uur gecapituleerd heeft. Naar het Chineesche telegraaf agent schap verder meldt is de scheepvaart tus schen Foetsjau en Hongkong in verband met den aangekondigden Japanschen aan val onderbroken. De banken zenden geen geld meer naar Wentsjau sedert gistermorgen, doch geld zendingen naar Foetsjau worden nog aan genomen. De telegrafische verbinding tus schen Hongkong en dc beide havensteden functionneert nog, zij het met aanzienlijke vertraging. voorafgegaan blazers. door tambours en hoorn- BODEGRAVEN. Te water geraakt en gered. Op de Emmakade raakte een 5-j. dochter tje van wed, Z. te water ln de Goudsche Vaart. Het kind was reeds in zinkenden toestand, toen de heer Kwinkelenberg ter plaatse kwam en zich zonder aarzelen ge kleed te water begaf, waarbij hij het ge noegen mocht smaken de kleine Van een wissen dood te redden. Zilveren jubileum van den heer R. M. Loman. Morgen zal het 25 jaar geleden zijn dat de gemeentesecretaris, de heer R. M. Lo man in dienst der gemeente trad, na op 25 Juni daarvoor plechtig in den Raad te zijn geïnstalleerd. Van eenige feestelijkheid zal geen sprake kunnen zijn, daar de heer Loman, die daarvan niet wilde weten, momenteel bui tenslands vertoeft. Niettemin ls het feit belagigrijk genoeg om even te memoree- ren dat de heer Loman. die eerst een be trekking als rentmeester te Ede had ver vuld. met 65 stemmen door den Raad word benoemd Binnen den tijd van en kele weken had hij aller sympathie gewon nen; hij bleek de rechte man op de rechte plaats te zijn. Nauwelijks was hij hier ge vestigd of de mobilisatie werd afgekon digd en dank zij zijn ferme leiding, kon de voordien zeer ouderwetsche secretarie, het daardoor ontstane veel vermeerderde werk aan. Nadien is een aanzienlijke uitbrei ding gekomen, werden talrijke ambtenaren benoemd, werd het ontvangerskantoor ge scheiden enz. Zij, die het weten kunnen, verklaren, dat in Bodegraven, dank zij de goede organisatie en de goede verstand houdingen, heel veel werk gedaan wordt met een betrekkelijk klein aantal perso nen. De verhouding tot de opeenvolgende burgemeesters was steeds uitnemend. De collecte voor den gewapenden dienst heeft opgebracht f. 35,85. Voor kuipbaden: Pakken van 3 K.G. 43 ets. (Verkrijgbaar bij Apothekers en erkende drogisten). N.V. KON. NED. ZOUTINDUSTRIE - BOEKELO 2592 (Ingez. Mcd.i BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonig, Z. van Gerrit Mets en Anna van Leeuwen Johanna Cornelia. D. van Gerrit van Veen en Merrlgje Rosenboom. Ondertrouwd: Cornells Bremmer 28 J. van Hazerswoude en Petronella Constancla Sonne- veld 26 j. Gevonden: een damesmantel. Inlich tingen bij de politie. LEIDERDORP. De verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard. De rondgang met défilé, georganiseerd door de Chr. Oranjevereeniging ter gele genheid van den verjaardag van Prins Bernhard is prachtig geslaagd. Om 7 uur 's avonds had de opstelling van den stoet plaats aan de Acacialaan. Ruim een 20-tal vereenigingen, waarvan wij noemen de muziekver. „Devote", een pad- vindersbond en de gymnastiekv. Sparta", verleenden medewerking. Van de Acacialaan af werd gemar- I cheerd langs de Berkenkade en het woon huis van den burgemeester. De voorzitter der Oranjevereeniging de heer A. J. v. d. i Wijngaard hield hier tot den burgemeester Groote beteekenis wordt toegekend aan een korte toespraak die door dezen werd een bezoek, dat Wang Tsjing Wei. die een beantwoord half jaar geleden uit de Kwo Min Tang ge-1 Hierna hield de stoet een rondgang door zet is, omdat hij aandrong op het sluiten dorp langs Hoofdstraat, Eikenlaan, van vrede met Japan, onlangs aan Peiping De rol van Wang Tsjing Wei. gebracht heeft Hij heeft besprekingen gehad met Wang Keh Min, hoofd van de door de Japanners ingestelde regeering van Noord-China en den Japanschen commandant, Soegijama, en ls thans op weg naar Shanghai. Regelingen neeten getroffen voor de vesti ging van een nieuwe regeering onder Japansche voogdij. Het regime, waarover overeenstemming zou zijn bereikt, zou in de plaats komen van de onder Japansche con trole staande hervormde regeering te Nan king. doch niet in de plaats van de Peiping- regeering. die half onafhankelijk van het nieuwe regime, waarvan Wang Tsjing Wei president zou zijn, zou functionneeren. Het Japansche leger zou Chineesche troepen op leiden voor de nieuwe regeering. Te Kalgan hebben, naar D.N.B. meldt, de Japansche autoriteiten den Zweedschen ontdekkingsreiziger George Soederblom. die heeft deelgenomen aan talrijke reizen van Sven Hedin, gearresteerd. Hij wordt be schuldigd in verbinding te hebben gestaan met de agenten van een derde mogendheid. Hoogmadesche weg, Dr. de Bruynestr., Ko ningstraat en verder langs de Hoofdstraat tot aan „Rijnstroom" waar gekeerd werd. De terugtocht had plaats langs Hoofd straat en Berken kad<e naar het punt van uitgang. Overal waar de stoet langs trok was de belangstelling groot. Bij het ontbinden aan de Acacialaan. dankte de voorzitter der Oranjever. alle deelnemers voor de verleende medewerking en deed hij op allen een beroep om weer bereid ie zijn zoodra dit zou worden ge vraagd. Door B. en W. is benoemd tot 2e ambtenaar ter secretarie, de heer J. Holle- stelle te Wassenaar. NOORDWIJK. De Werkloosheid. Het aantal werkloozen is sedert de laatste twee weken gedaald van 440 tot 386, hetgeen toch nog 65 meer is dan verleden jaar op dit tijdstip. De meeste werkloozen bevinden zich. gelijk bekend, in de werkverschaffing, hetzij op het vliegveld „Valkenburg" of in de Noordduinen voor het rijwielpad of vuur torenplan. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. M. C. Peeperkorn, geb. Van der Steen. v. Limburg Stirumstr 13 N. Hooger- vorst. Van Speijkstraat 15 B. C. en R. C. Foerster, Q. v. Uffordstraat 6 A. B. Turk, Offemwcg 58. Vertrokken: E. Pieëte en lam., n. Edam. Hoogstraat 6 J. W. de Haas en fam.. naar Den Haag. A. van Buurenstraat 323 G. Moi ling. n. Nijkérk. Holkerstraat 29 C. A. van Schooien, n. Katwijk a. d. R„ Nw. Comman deurslaan 14 N. Geljteman. n. Hettem. Ko- nljnenbergerweg C 356 J. M. Janssen, geb. De Vreede, n. Tandjong Morawa. N.-I. A. M. Wils. n. Gilze c.a., St. Franclscusgesticht G. W. Overvliet. geb. v. d. Horst. n. Sassenheim. Llndenlaan 23 M. Zoet, geb. Pesschier. n. Sassenheim. Westerstraat 1 P. W. Kapel, n. Wassenaar, Rijksstraatweg 346. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan. Z. van M. v. Sprang en M. Kapteln Cornelia Johanna Paula. D. van G. B. v. Rhijn en A. M. M Andringa Petrus Jo hannes. Z. van j. F. Hiep en B. P. Prins. Mo lenstraat 19 Gerardus Leonardus. Z. van J. A. v. d. Meer en M. J. M Angevaren. Ondertrouwd: J. J. Sprenkels cn M. H. E. Visser P. A. v. Delft en C. J. Leijten W. A. Heemskerk en A. A. v. d, Meer. Getrouwd: D. N. Zoet en M. Pesschier N. L. Overvliet en G. W. v. d. Horst. B. en W. hebben aan de vereeniging tot werkverschaffing aan hulpbehoevende blinden te Amsterdam, toestemming ver leend tot het houden van een collecte met gesloten bussen in de week van 3 tot 9 Juli a.s. WOUBRUGGE. De heer P. Melrik slaagde le Utrecht voor het examen Burgerlijk Recht en As surantiën afgenomen door de Broederschap van Gediplomeerde Makelaars in Nederland. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Maria, Z, van J- C. Schrama en M. J. de Groot Johannes Adria- nus, Z. van J. van Dorp en M. L. Dlcmel Allda Maria, D. van M. B. van Tol en C. M. Menken. Loop der bevolking. Gevestigd: J. J. W. Noordcrmccr, Jac. Van Beierenlaan 15 T'n C. M. de Zwart. Hor tuslaan 9 J. A Vink. Hortuslaan 9. Vertrokken: B. Koolman, n Haarlem. Reits- straat 15 rood H. J. Hoogevcen en gezin, n. Den Haag. Hooftskade 173 C. M Schram», n. Noordwijk. Sancta Maria H. A. M. van der Horst. n. Lisse. Akvervoorderlaan 1 M. C. Faas. n. Lisse. Em mastraat 16. ^WAMMF.RDAM. De opbTcngst van den speldjcsve-kcop ten bate van [le Ned. Herv. Stichting „Valkenheide". opvoedingsgesticht v0°r jongens -te Maasbergen, bedroeg ruim f 20. 2—1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2