LEID5CH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 30 Juni 1939 Weer een „geplaatste geslagen speler SPORT De Zijl I-Haarlem I 1—5 Nederlaag van den Pool Tloczynski Poelmeer—L.Z.C. 3-2 Ook Van Swol uitgeschakeld LAND- EN TUINBOUW Saneeringsmaatregelen voor bloembollen Internationale spelers naar Noordwijk BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN De groote prijs van Nederland WATERPOLO. EEN 5—0 OVERWINNING VOOR DE ZIJL II. Haarlem I, dat de leiding heeft in deze tweede klasse-afdeeling. won gisteravond met 51 van De Zijl I. maar deze groote zege ten spijt, heeft het spel der gasten ons niet kunnen imponee- ren. Het was. behalve tegen het slot. vrij traag en zwaar, het was zeer rijk aan ontoelaatbare handelingen en het was allerminst schotvaar dig. Heel in het begin, toen de rechtsvoor met een magnlfieken kogel aan Haarlem de leiding gaf. leek het er op dat de gasten ons op een fraai spelletje polo onthalen zouden, maar spoedig zonk het tempo onrustbarend en toen men De Looff geheel vrij liet zwemmen, kon deze met een ver schot den gelijkmaker scoren. 1—1. Scheidsrechter Van der Mark zond daarna kort achtereen De Looft en den rechtsvoor van Haarlem wegens wegzwemmen uit hei water, zoodat de strijd met zes tegen zes werd voort gezet. waarbij Haarlem er 1—2 van maakte, met welken stand de rust aanbrak. Na de hervatting regende het overtredingen van weerskanten, zonder dat een van beide ploegen iets bijzonders presteerde Pas tegen het slot begon Haarlem zich eindelijk te doen gelden. Ook toen was het spel vrij matig maai er werd meer vrijgezwommen en te^n de waarschijnlijk vermozide Zijl-verdediging kre gen de gasten in die periode vele kansen, welke ook zonder groote schotvaardigheid wel doel punten moesten opleveren. Met 15 kwam het einde Vooraf had De Zijl III met. 30 verloren van het Delftsche D.Z.V. I. dat over goede zwemmers bleek te beschikken maar tot de ge heimen van het polo-spel niet doorgedrongen was. terwijl De Zijl II met 50 de baas bleef over het Alphensche A.Z.C. II. Rust kwam met 20 door doelpunten van Lepelaar en die voor sprong zou nog beduidend grooter zijn geweest indien de Zijl-spelers minder zelfzuchtig wa ren geweest. Vooral Lepelaar wilde het te veel zelf doen. ook als andere spelers betere scoring- kansen hadden. De Zijl was ook in de tweede helft veel sterker en Kraayenbrink. Klinkhamer en Lepelaar voerden den stand zonder moeite tot 50 op. Onder leiding van scheidsrechter De Haas stellen beide ploegen zich. elk met een in valler. als vogt op: Poelmeer: Ydens Ydens Liezenberg N. Versceegh Vink Westen J. Versteegh O Teegelaar De la Court Lut N. Overdevest Elzinga v. d. Reyden Versluys L.Z.C. Poelmeer speelt het eerst met wind en zon ln den rug. Vooral dit laatste was een factor van beteekenis. want de zon stond laag over het water, hetgeen zeer hinderlijk was en den Leldenaars ook een doelpunt kostte. De eerste aanval is voor Poelmeer, maar Versluys weet het schot van Vink to stoppen. Dadelijk daar op is L.Z.C. in den aanval, de bal gaat van Teegelaar riaar Lut. die een hoog boogschot lost. maar Karei Ydens is op zijn qui vive en stopt. Het spel is over het algemeen niet zeer fraai, de spelers laten de tegenpartij zoo wei nig mogelijk los. want elke vrije kans levert ge vaar op. Na heftigen strijd met Westen weet Jan Elzin|a toch vrij te komen. Hij zwemt even vrij op. doch dan dreigt plots gevaar op het middenveld als Teegelaar aan Elzinga vrij baan wil geven en wegzwemt, maar daardoor geeft hfj zijn tegenpartij tevens gelegenheid Elzinga aan te vallen. Deze is daardoor genoodzaakt vanuit het middenveld te schieten. Een hoog boogschot in den linkerhoek van het doel volgt, dat kee per Ydens te machtig bleek, zoodat L.Z.C. de leiding heeft <01». Aangemoedigd door dit succes trekt L.Z.C. herhaaldelijk ten aanval, maar keeper Ydens weert zich geducht zij het ten koste van enkele corners, welke evenwel de L.Z.C. geen voordeel opleveren. Geheel onverwacht komt dan de gelijkmaker als N. Versteegh vanuit het mid denveld een schot, op het L.Z.C.-doel lost. Kee per Versluys keek toen Juist togen de zon in. zoodat de bal hem verraste en over zijn hoofd via zijn handen in het doel verdween, terwijl ieder dacht, dat hij het leer zou stoppen (1—1). Met dezen stand komt de rust. Na de hervatting was het spel nog minder fraai, maar meer spannend. Poelmeer kwam nu herhaaldelijk fanatiek opzetten, zoodat de L.Z.C.'ers gedwongen waren zich meer op ver dedigen toe te leggen. Met Elzinga in de ach terhoede ging dit wel, doch als hij er eens tusschen uit was. dreigde er steeds gevaar voor het L.Z.C.-doel. Dit was reeds vrij spoedig het geval, toen Elzinga eens fraai opgezwommen was tot vlak voor keeper Ydens. maar daarna sloeg hij den bal tegen den keeper aan. die het leer retourneerde en zijn voorhoede aan het werk zette. Vink loste een goed schot, wel iswaar recht op den keeper, doch deze stelde weer teleur en liet den bal glippen 21). Even later was het dezelfde speler, die Nlc. Overde vest verschalkte en inschoot in den hoek ter wijl Versluys geen hand naar den bal uitstak (31). Met dezen achterstand zette L.Z.C. alles op den aanval, doch de tijd was te kort. El zinga wist nog eenmaal, wederom met een fraai boogschot in £jen versten hoek te doel punten «3—2) en daarmee kwam het einde. Eugene Smith, die in het dagelijksch leven een schoolmeester in Californië is, plaatste zich gisteren onder de laatste zestien spelers in het internationaal tennlstournooi te Wimbledon door Cejnar in vijf sets te slaan. Floczynski, een „geplaatst" speler, was geheel uit vorm en verloor in drie sets van den Britsch Indischen speler Ghaus Mohammed. In de eerste set haalde de Pool zelfs geen game. Met hem Is de derde geplaatste speler voor het tournooi uitge schakeld. Malfroy gaf den jongen Riggs goed partij, maar moest tenslotte toch het onderspit del ven. Shaffi viel in de tweede set van zijn party tegen Henkei. die hem niet toestond zijn enkel, welke bezeerd was. te verbinden. Shaffi speelde rustig door. doch de vierde en laatste set werd door Henkei gewonnen met 61; doordat de Engelschman niet meer snel kon loopen. Austin had het zwaar tegen Drobny. De Engelschman won de eerste twee sets met 7—5. 97. waarna Drobny zich moest terugtrekken wegens een verwonding aan den arm. Op de vierde baan kwam van Swol uit tegen den sterken Hongaarschen speler Szigeti. Had onze landgenoot in de voorafgaande twee ron den den Engelschman Lysaght en den Zwitser Ellmer uitgeschakeld, de Hongaarsche tegen stander van gisteren bracht het tot de derde ronde door overwinningen op Robertson (V.S.) en Ploughmann «Denemarken». Van Swol werd nu door Szigeti uitgeschakeld met 68. 46. 46. De tegenstand van den Nederlander was in den beginne uitstekend, en wellicht was de uitslag gunstiger voor hem geweest, indien hij de vorige dagen minder zware partijen te spe len gehad had. Hoofdzaak is echter dat Van Swol de eerste set verloor na met niet minder dan 51 de leiding te hebben gehad, hetgeen blijkbaar zeer deprimeerend op hem werkte Een verrassing deed zich nog voor op het centrecourt. waar de op papier zoo sterke damesdubbel van de Poolsche mej. Jedrze- jowska en de Francaise mevr. Mathieu een ge decideerde 3—6, 1—6 nederlaag opliep tegen het Engelsche paar mevr. Hammersley—mej. Stammers. Mej. Rollin Couquerque en haar Franschc partner mej. Pannetier kwamen in de tweede ronde van het dames dubbelspel in het veld tegen het Engelsche dubbel mej. Thomas en mej. Trouncer. Onze landgenoote was beter op dreef dan eergisteren in het enkelspel en zij en mej. Pannetier wonnen in twee sets met 86. 63. In de derde ronde komt de Fransch— Nederlandsche combinatie waarschijnlijk tegen mej. Jacobs en mej. Horke, die haar partij te gen mej. Bouverie en mevr. ShepherdBarron wel zullen winnen. Van Swol. die na zijn enkelspel tegen Szigeti ook nog met. mevr. Andrus in het mixed-dub belspel moest uitkomen, kreeg met zijn partner een walk over doordat Hare en mej. Hand- wiek zich teruggetrokken hebben. In het gemengde dubbelspel was mej. Rollin Couquerque met den Zwitser Fisher niet be stand tegen het vrij sterke dubbel mevr. Ham mersley -Engeland) en Russell «Argentinië) en deze wonnen dan ook vlot in straight sets 63, 6—1. De voornaamste uitslagen luiden: Heeren-enkelspelSzigeti «Hongarije) slaat van Swol «Nederland) 8—6. 64. 64; Butler sl. Goepfert (Duitschland) 4—6. 62. 4—6, 6—3, 63. Puncec (Zuid-Slavië) sl. Macphail 6—3. 63. 75: Kukuljevic «Zuid-Slavië) sl. Choy «China) 64. 7—5, 64; Cooke (V.S.) sl. Rogers «Eire) 75. 61. 64; Brugnon (Frankrijk) sl. de Stefani (Italië' 6—4. 6—4, 6—6—4; Smith «V.S.» sl. Cejnar «Bohemen-Moravië) 63. 64. 57, 16, 6—1: Shayes (Engeland) sl. Siba (Bohemen-Moravië) 7—5, 60. 97; Ghaus Mohammed «Britsch Indië) sl. Floc zynski (Polen) 60. 63. 64; Rigs «V.S.) sl. Malfroy (Nieuw Zeeland) 8—6. 119. 62; Henkei «Duitschland» sl. Shaff «Engeland) 64. 46. 64, 6—1; Austin «Engeland) sl. Drobny (Bohemen-Moravië) 75, 9—7 (ret.); Gabory (Hongarije) sl. Canapele (Italië) 64, 6—1. 2—6. 6—1; Olltff «Engeland) sl. Collins «Engeland» 86. 57, 62. 64. Damesdubbelspel: mej. Rollin Couquerque (Nederland) en mej. Pannetier (Frankrijk) sl. mej. Thomas en mej. Trouncer (Engeland) 86. 63; mej. Somogyi (Hongarije) en mej. Wheeler (V.S.» sl. mevr. Brutton en mevr. Macpherson «Engeland) 64. 75; mevr. Cart- wright en mevr. Little (Engeland) sl. mevr. Andrus (V.S.) en mevr Henrotin (Frankrijk) 75. 62: mej. Morison en mevr. Uber (Enge land) sl. mej. Florian en mej. Kovac (Zuid- Slavië) 97, 62; mevr. Hammersley en mej. Stammers sl. mej. Jedrzejowska en mevr. Mathieu 63. 61; mej. Batt en mej. Cardinall sl. mevr. Dietz en mej. Schumann «Duitsch land) 61. 61; mej. Brown en mej. Jarvis sl. mevr. Geddes (Engeland) en mej. Ullsteln (Duitschland» 62, 62. Gemengd dubbelspel: Bayley en mevr. Ro berts (Engeland) sl. von Metaxa en mevr. Schu mann «Duitschland» 46. 86. 75; Russell «Argentinië) en mevr. Hammersley (Engeland) sl. Fisher «Zwitserland) en mej. Rollin Cou querque (Nederland) 63. 61; Tinkler en mej. Liunb «Engeland» sl. Butler en mej. Scott (Engeland» 64. 119; Mltic en mej. Kovac «Zuid-Slavië» sl. Butters en mej. Brace (Enge land) 5—7. 108. 63; Malfroy «Nieuw Zee land» en mej. Nuthall «Engeland) sl. Szigeti en mej. Somogyi «Hongarije) 64. 62; Cooke en mevr. Fabyan (V.S.) sl. Hughes en mevr. Little «Engeland» 57, 60. 64: Goepfert en mevr. Ullsteln «Duitschland) sl. Schmidt en mej. H. Berescu (Roemenië) 62. 36. 61; Mulliken en mevr. Kenyon «Engeland» sl. Shayes en mej. Saunders (Engeland) 63, 63; Bullington en mej. Ingramm (Engeland) sl. Brugnon (Frank rijk) en mevr. Glover (Engeland) 61, 75. Een grootschen indruk hebben de beide Guzzi- rfjders, Tenni en Lorenzetti, gemaakt. Vooral Tenni was zeer snel. Hij draaide eenige ronden in den tijd van 7 min. 26 sec., gemiddeld 133.2 K.M. per uur. De snelste ronde-tijd van Kluge, den winnaar van het vorige jaar. was 7 min. 33 4/5 sec., gemiddeld 131.8 K.M. per uur. Stanley Woods op zijn 350 c.c. Velocette maakte drie ronden in den tijd van 7 min. 20 1/5 sec., gemiddeld 135,3 K.M. per uur. Mellors, die winnaar van het vorige jaar in deze klasse, was ook snel. evenals de D.K.W.- rijder Fleischmann. die rondetijden van 7 min. 21 sec en 7 min. 24 1/5 sec. noteerde. De Nederlandsche rijders maakten over het algemeen geen bijzonder grooten indruk. Si mons, Fijma. De Ridder. Van Gent. Van Rijn en Schut waren vrij goed. maar waarschijnlijk sparen zij hun machine voor den dag zelve. De nationale rijders, die slechts één uur per dag kunnen trainen, hebben grootendeels nog niet aan den vastgestelden eisch. minstens zes trainingsronden, voldaan. Gisteravond kwam de K.N.M.V. sportcommissie ln vergadering bij een om de mogelijkheid te overwegen het ver- eischte aantal trainingsronden terug te bren gen op vier. LEIDSCHE H.D. CLUB. Het toerprogramma voor de maand Juli is als volgt samengesteld: 2 Juli Oostvoorne; 6 Juli Wass. slag; 9 Juli Arnhem en omgeving; 13 Juli rond het IJsel- meer; 20 Juli Mass slag; 23 Juli Boschbad Lunteren; 27 Juli Schevenlngen (vuurwerk); 30 Juli Oisterwijksche vennen. De buitenlandsche toertochten zullen gehou den worden op 29 Juli t/m. 2 Aug. en 5 Aug. t/'m. 9 Aug. In belde gevallen is hiervoor het program vastgesteld voor een vijfdaagschen tocht door België en Luxemburg. BOSKOOP I—A.Z.C. L Gisteravond had in het Zuiaerbad te Boskoop voor de derde klasse competitie van den K.N. ZJB een wedstrijd plaats tusschen Boskoop I en A.Z.C. I Alphen'). De bezoekers wonnen met 7—1. Hierna speelde voor de competitie van den Goudschen Zwemkring Boskoop II-De Gouwe II (Waddinxveen) welke wedstrijd werd gewonnen door De Gouwe met 21. WIELRENNEN. SWIFT-COMBINATIE. Gisteren werd er weer een zomeravondrit ge houden. welke ging over 40 K.M. Er verschenen slechts 9 renners aan den start. Verschillende hadden 's middags deel genomen aan den wed strijd ln de Maliebaan te Den Haag. N. de Romijn werd daar vierde, terwijl W. Rijsber- gen in een groote groep als 7e aankwam, zoodat hij na loting op de 9e plaats terecht kwam. De anderen hadden met lekke banden te kampen. Van de 9 renners, die dus gisteren alhier deelnamen, was het J Riethoven die er direct tusschen uittrok. Na een K.M alleen gereden te hebben wist zijn neef Rlenk zich bij hem te voegen, zoodat ze gezamenlijk doorgingen. Het tempo was voor de anderen, naar het schijnt, te hoog. zoodat de Riethovens met méér dan een minuut voorsprong door de finish gingen. Rlenk Riethoven toonde zich de snelste in de sprint, ofschoon de tijd ons niet meer zoo ver af schijnt, of Jan kan dat eindje dat hij nu nog te kort komt. er wel weer uithalen. H. Segaar werd in sprint 3e. 4. W. van Rooyen. 5. J. de Haas. In de B-klasse was het H. Noest die als eer ste over dp streep ging, J. Laven 2. F. Sleyser 5. F. Boske 4. In de C-klasse werd Rombout 1. Blom niet uitgereden. Zondag te half negen wordt er een sprint ge reden over 500 M. INTERNATIONALE LANDENWEDSTRIJD TE ZURICH. De Nederlandsche Wielren-Unle heeft inge schreven om met- een ploeg van vier amateurs deel te nemen aan een internatialen landen- wedstrijd te Zürich. Deelnemende landen zijn: Duitschland. Italië. België. Luxemburg. Frankrijk. Zwitserland en Nederland. De sportcommissie heeft de navolgende ama teurs aangewezen om aan die wedstrijd deel te nemen: J. Engel. Amsterdam; M. Jansen. Eindhoven: C de Groot. Amsterdam en G. Saes. Weert. De westrijd wordt gehouden op Zondag 16 Juli a.s. te Zurich over een afstand van 100 K.M. VOETBAL. U.V.S.—L.F.C. Ten bale van maatschappelijk werk in de ziekenhuizen. Op Woensdag 5 Juli zal een wedstrijd wor den gespeeld tusschen L.F.C. en U.V.S. ten bate van de kas van Maatschappelijk Werk ln de Ziekenhuizen Deze vereeniigng behartigt het maatschappelijk welzijn van alle patiënten, die in de Leidsche ziekenhuizen verpleegd worden. De match wordt gespeeld op het U.V.S.-ter- rein en vangt te 7 uur aan. TER LEEDE-TEYLINGEN-COMB. TEGEN HILLEGOM I. Morgenmiddag om vijf uur wordt boven staande wedstrijd gespeeld op Sporthoff te Sasscnheim Hillegom I komt ln haar volledige competitie-opstelling uit terwijl de Sassenheim- sche combinatie als volgt is opgesetld: Doel: J. Swlers; achter: C Homan en C. Roos: midden: J. Deters. P. v. Nobelen en M. Staring: voor: Wessellng. A. v. Breda, C. Dors man. H Perfors en B. de Zwart. Als voorwedstrijd wordt gespeeld Ter Leede II—Teylingen II. BESLISSINGSWEDSTRIJD BOSK. BOYS— ARBORICULTURA 2—3. Opgeluisterd door de muziek van de harmonie .Excelsior'' had gisteravond op het Boysterrein te Boskoop de beslissingswedstrijd plaats om den Arboriculturabeker. Wat in jaren niet is gebeurd, is thans ge schied In tegenstelling met de verwachting won Arboricultura n.l. den tweeden wedstrijd, waardoor een beslissingswedstrijd noodzakelijk was. Zooals te begrijpen is was de belangstelling voor dezen wedstrijd zeer groot. Het is een spannenden strijd geworden, die eindigde in het voordeel van Arboricultura met 2—3 zoodat zij een jaar den beker mag be waren NIC. BOYS (Nieuwveen). Voor Zondag zijn vastgesteld' Leimuiden— Nic. Boys-veteranen en Nic. Boys-jun.—A.D.O.B. GYMNASTIEK. TURNDEMONSTRATIES TE ALPHEN. Het staat vast. dat morgen tijdens de athle- tiek-wedstrijden op het A.V.V.-terrein te Al phen. ten bate van het carillon voor het raad huis door de drie plaatselijke gymnastiek- vereenigingen Hou-Vast. D.O.S. en Wilskracht enkele turnnummers ten beste zullen worden gegeven. Deze nummers bestaan uit rek. knots- zwaaien en ringzwaaien. Het programma vangt om 5 uur aan. TENNIS. TLOCZYNSKI WIL VAN SWOL REVANCHE BIEDEN. Voor de internationale exhibitie-wedstrijden, welke op 9 Juli te Noordwijk worden gehouden, staat de komst van twee interessante spelers reeds vast: Von Cramm heeft telegrafisch de uitnoodiging van den N.L.T.B aangenomen en de speler, dien niemand kende, maar die Men- zel in vier sets sloeg, de Amerikaan Smith, de man met de enorme Amerikaansche service en forehand, komt ook. Voorts is het zeer waarschijnlijk dat Mac Neill het bezoek, dat hij reeds aan Nederland gebracht heeft «de wedstrijd Nederland-Ame- rika) zal herhalen. Hij is een goede bekende van Smith, speelt dubbel met. hem te Wimble don en indien de Amerikaansche spelers niet al te snel naar Amerika terug moeten (voor- loopig is het vertrek op 14 Juli gesteld), dan ls er alle kans dat hij nog gelegehheid heeft over te komen. Gelijk gemeld heeft de N.L.T.B. ook eën uit noodiging gericht aan Riggs. evengoed als ver leden jaar aan Budge en Mako. Evenzeer na tuurlijk hangt de komst van dezen speler heel en al af van hetgeen hij te Wimbledon doen zal. Indien hij vroegtijdig wordt, uitgeschakeld, dan zal hij waarschijnlijk, zoo vernamen wy, spoedig de terugreis aanvaarden. Blijft hij langer aan. dan is er een kans. Dit is ook het geval met de Amerikaansche speelsters. Er is nog een mogelijkheid op een interes sante partij voor dien Zondag. De Pool Tloc zynski is n.l. gaarne bereid een revanche- partij tegen Van Swol te spelen. Ook hier kan de beslissing pas in den loop der volgende week vallen Ongetwijfeld zou zulk een partij «Van Swol verloor na harden strijd te Warschau, onder niet bepaald gunstige omstandigheden) de moeite waard zijn! PAARDENSPORT. Internationaal concours hippique te Amsterdam EEN IERSCHE ZEGE IN HET ZWARE SPRINGCONCOURS. Gisteravond ls ln het Olympisch Stadion te Amsterdam het 7de internationale concours hip pique begonnen. Het weer werkte op dezen eersten van de vier dagen alleszins mee. hoe wel het Iets minder winderig had kunnen zijn. De belangstelling was. zooals gewoonlijk op den eersten dag, gering. Er waren slechts 3000 toeschouwers. Het hoofdnummer eindigde met een Iersche zege. Deze was volkomen verdiend, want de Ieren reden opvallend goed. De Duitschers, die met niet minder dan 17 rijders aan het zware springconcours deel namen, bezetten de derde en de vierde plaats. Jammer was het, dat de Franschen en Italia nen ditmaal niet vertegenwoordigd waren. Dit had de wedstrijden ongetwijfeld nog aan be langrijkheid doen winnen. De uitslagen zijn: Springconcours A: 1. luit. baron Fallon (Bel gië) met „Fox" 0 ft., 89 sec.; 2. Sirtema van Grovestlns (Nederland) met „Maurits" 0 ft.. 90 2/5 sec.; 3. ritm. Van Schaik «Nederland) met Lismore 0 ft.. 93 sec.: 4. lult Verlinden «België» met „Carriocca II" 0 ft.. 94 1 5 sec.; 5. luit. Fallon «België) met „Astra" 3 ft.. 99 sec.; 6. mevr. Wittmack (Denemarken) 4 ft. 86 2/5 sec.; 7. Van Manen (Nederland) met „Juno" 4 ft.. 86 3/5 sec.: 8. Kahn (Nederland) met „Kadisha" 4 ft., 87 sec.; 9. en 10. Wentges (Ne derland» met ..Smoky" en maj. O'dwyer (Ier land) met „Bantry Bay" 4 ft.. 8,9 sec 11. Kap. Tonnet (Nederland) met ..Ben" 4 ft.. 911/5 sec. Eervolle vermeldingen Mej. J. Gerritsen. 's-Hage, met ..Scfia" 0 ft., 881/5 sec.; P. Leeuwenburg. 's-Hage. met „Pacha" 0 ft.. 89 3 5 sec. Springconcours B: 1. Comm Ahern (Ierl.) met ..Ireland Own" 0 ft.. 74 4 5 sec.; 2. capt. Lewis (Ierland) met „Owen Roe 0 ft.. 76 2 5 sec.; 3. Ritm. Brlckmann (Duitschland» met „Baron 4" 0 ft.. 7 7sec.; 4. Ritm. Brinckmann «Duitschland) met „Wotansbruder" 0 ft.. 77 2 5 sec.; 5. Luit. Weidemann (Duitschland» met „Fridolin" 0 ft.. 79 1/5 sec.: 6. Maj O'Dwyer (Ierland) met „Llmerickklace" 0 ft. 79 2/5 sec.; 7. Baron Sirteman van Grovestins (Nederland) met ..Isard" 0 ft.. 81 sec.; Kapt De Bruine (Nederland) met „Ernica" 0 ft.. 80 3/5 sec.; 9. Luit. Niallain (Ierland) met „Kilmallock" 0 ft.. 81 sec.; 10. Kapt. De Bruine <Ned.) met „Ta bouret" 0 ft.. 84 sec.; 11. Luit Tlallain (Ierl.) met „Duhallow" 0 ft.. 84 3/5 sec.; 12. P Leeu wenburg (Ned.) met „St. George" 0 ft.. 85 3/5 sec. Eervolle vermelding luit. bar. Van Lynden met „H.annes" 0 ft.. 86 sec. Kwaliteitsproef jachtpaarden, lichte klasse: 1. „Miss Glbbs". res luit. jhr C. Roëll. 's-Grave- land"; 2. ..Tabouret", kant. J. A. de Bruine. Scheveningen; 3. ..Irish Flash", luit. R. O. van Manen. Amersfoort; 4. ..Killifassy", mile. J. Leonard. Brussel; 5. „Red Pearl", mej. J. M Bos. Amsterdam: 6. Isabelle. jkvr A. gravin van Limburg Stirum. Capnelc. Eervoile vermelding: ..May Be". J. Dura, Rotterdam. Nat. dressuurproef „M": 1. Mevr. E. Kahn. Scheveningen. met „Espoir" 2980 pt.; 2. mevr. D. van HobokenRoderwald, Scheveningen. met ..I'm Alone" 2815 Dt.: 3. ritm. L. C. Cnopius, Amersfoort. „Tatjana" 2771 pt.; 4. res. ritm. dr. H L. M. van Schaik. Wassenaar, met „Lismore" 2765 pt.' 5. G. A. Brender a Brandis. Blaricum, met „Elimar" 2726 pt.: 6. mei. I. Bergman te 's-Hage. met „Scottish Maid" 2653 pt. Eer volle vermelding: mej. E Pauotil, Schevenin gen. met Brown Eyes" 2625 pt. OVERNEMING DOOR DE BEDRIJFS- GENOOTEN. Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld, is er tusschen den minister van Economische Zaken en een aantal organisaties overeenstemming bereikt over de overneming van de bloembollen- saneeringsmaatregelcn door de bedrijfs- genooten. Bedoelde organisaties zijn de Algemeene vereeniging voor bloembollencultuur, de bond van bloembollenhandelaren, het Hol- landsche bloembollenkweekersgenootschap, de R.K. diocesane Haarlemsche land- en tuinbouwbond. de Christelijke boeren- en tuindersbond en de Nederlandsche Tuin de rsbond. Dientengevolge zal binnenkort de oprich ting tegemoet kunnen worden gezien van een door en uit genoemde organisaties te vormen bedrijfsorgaan, dat de totstandko ming en uitvoering der bloembollenbedrijfs- maatregelen met medewerking en onder toezicht der regeering ter hand zal nemen. L.T.C. ..DE MUNNTK". Voor de onderlinge wedstrijden, die Maandag a.s. aanvangen: hebben 24 dames ingeschreven voor afd. A en 12 voor afd. B in het dames enkelspel. In het heerenenkelspel komen 15 spe lers uit. die in één afdeeling zijn ondergebracht, uit, terwijl voor het heerendubbelspel 8 dub- Voor het dames-dubbelspel komen 18 dubbels bels hebben ingeschreven. Tenslotte zullen in de mixed 17 dubbels el kaar bekampen. MOTORSPORT. ZEER SNELLE TRAINING STIJDEN. De training op het circuit van Drente Ls in vollen gang. Huilend gieren de snelle tweetakt- machlnes over het circuit en duizelingwekkend flitsen de grommende viertakt compressor machines voorbij. Evenals Woensdag was de B.M.W.-rijder Meier gisteren weer zeer snel. Hf) maakte een rondetijd van 6 min. 28 4 5 sec., gemiddeld 154 K.M. per uur, waarmede hij zelfs zijn eigen ronderecord, gemaakt tijdens de race van 1938. met eenige seconden verbeterde. Ook de beste Italiaansche Gilera-rijders Se raf ini en Vailati geven ccn buitengewoon goe den indruk. Na elke ronde stoppen de renners even aan de pit. om de een of andere hande ling te verrichten maar onder insiders heerscht de meening. dat de Gilera-machines sneller zijn dan de B.M.W.-motoren en een ronde-tijd van Serafini, een pitstop medegerekend, in 6 min. 49 sec. rechtvaardigt deze meening. GEBOREN: Nlcolaas, z. van N. v. Royen en M. W. Zirkzee; Arelis, z. van P. Holswilder en J. v. Egmond; Geertruida. d. van K, Vfjlbrief en M. E. Hen zen; Gerardus, z. van C. Willems en E. de Vreede; Femmegien, d. van B G. Evers en A. A. Schonewille; Willem, z. van J. v. Iperen en G. de Jong; Wilhelmina, d. van I. v. d. Kuil en T. IJff; Cornells Johannes, z. van L. P. J. Mathot en C M. J. Zwetsloot; Peter Johannes Maria. z. van C. J. Krielen en M. E. Janssen; Neeltje, d. van C. J. v. Veen en E. J. Scholte; Elisabeth, d. van E. v. d. Berg en C. J. van Nieuwkoop; Geertruida, d. van G. Schoenma kers en H. Roeland. Catharina, d. van H. Spies en J. W. de Tombe; Irmgard Edith, d. van D. Laman en I. F. Schaar; Pieter Abram, z. van N. A. v. d. Toorn en A. Noë; Cornells Wilhelmus Maria, z. van C. L. M. v. Cleef en W. Schalks. ONDERTROUWD: J. Bergman. 28 jaar. jm. en W. v. Klaveren. 27 jaar. jd. W. Vrijbloed, jm. 29 Jaar en J. M. Vellbrief, jd. 26 jaar. GEHUWD: F. van As. Jm. en C. v. d. Walle. jd.; A. v. d. Blom. jm. en H. Belj. jd.; P. C. v. Houten, jm. en C. Buys jd.; W. Kapaan. jm en J. van Leeuwen, jd.; J. G. v. Klaveren, jm. en A. H. Sierag. jd,N. J. de Koning, jm. en J. Blans- jaar, Jd.; D. Ladan, jm. en J. Krassenburg. jd.; J. v. Meteren. jm en J. M. Fontein jd.; R. Winsser, jm. en H. M. Straeter. jd.; J. van 't Zand. jm. en J. E. Verstraaten. jd.; R. Zand vliet. jm. en A. Onderwater, jd.; J. L A. den Hollander, wedn. en M. Roelandse wed.; W. F. Hoeve, jm. en J. M. van der Nat, jd.; C. A. Ouwerkejk, jm. en E. C. Gottenbos, jd. PREMIEKEURING TE HOOFDDORP! Gisteren hadden op de gemeentelijke keurlngsbanen te Hoofddorp de premie keuringen plaats van merriën van 1 tot 6 jaar van type Tuigpaard en van merrie- veulens in Noord-Holland. De keurings commissie bestond uit de heeren L. Zijl mans, Hoofddorp, M. G. v. Baaien, Aspe- ren en J. C. Colder te Papendrecht (rijks- lid) en D. Rempt, N. iedorp. Het was een prachtige collectie paarden die werd voorgebracht, Omstreeks 9 uur werd met de veulens begonnen. Geprimeerd werden: 1. Doortje, eig. J. Barendregt, Gr. IJpolder; 2. Veulen, eig. W. C. v. Arendank. Rijk; 3. Veulen, eig. Gebr. Bruynis, Nieuw-Vennep; 4. Doutte, eig. O. de Kok, Nieuw-Vennep; 5. N. N., eig. D. v. Wieringen, Abbenes; 6. Doolster, eig. N. G. Bruynis, N.-Vennep; 7. N. eig. A, Buurman, Heemstede; 8. N. N.. eig. G. C. v. Arendonk, Rijk; 9. Dartha, eig. J. M. Knoop. N.-Vennep; 10. Dulcinea, eig. Th. J. de Vlieger, N.-Vennep; 11 Dorette, eig. M. W v. d. Schans. Bovenkerk. 46-jarige merriën met veulens: 1. Wun- der. eig. D. v. Wieringen. Abbenes; 2. Zorka eig. W. C. v. Arendonk, Rijk; 3. Veternella, eig. M. W. v. d. Schans. Bovenkerk (Gel- dersch ras); 4. Vuurtje ET, eig. Gebr. Bruy nis, N.-Vennep; 3. Zida, eig. A. Buurman, Heemstede; 6. Weef je. eig. B. Biesheuvel Azn., Spaamdam: 7. Vira, eig. J. Baren dregt. Gr. LJpolder; 8. Vomdijka. eig. A. Monster. N.-Vennep; 9. Vheronika. eig. A. Buurman. Heemstede; 10. Wenova. eig. O. de Kok. N.-Vennep; 11. Wohona, eig. W. C. v. Arendonk. Rijk; 12. Werlinde, eig. J. M. Knoop. N.-Vennep; 13. Zeeroos. eig. R. W. Winter. Hoofddorp; 14. N. N., eig. A. Haas ter, Hoofddorp; 15. Vijntje. eig. A. Monster, N.-Vennep (Groningsch ras), 1-jarige merriën: 1. Omata. eig. A. C. Pruissen Wzn., N.-Vennep; 2. Cylousie. eig. A. C. Pruissen; 3. Cobara, eig. J. M. Knoop, N.-Vennep; 4. Curda, eig. D. v. Wieringen, N.-Vennep; 5. Clustra, eig. J. Parlevliet.N.- Vennep; 6. Oclaria, eig. O. de Kok, Nieuw- Vennep; 7. Ciedelda, eig. J. Parlevliet, N.- Vennep; 8. Cathien. eig. Gebr Bruynis, Nieuw-Vennep; 9. Cartada, eig. J. M. Knoop, N.-Vennep; 10. Cordate, eig. M. W. v. d. Schans, Bovenkerk; 11. Cuchie, eig. D. v. Wieringen. Abbenes. Omstreeks twee uur nam de keuring weer een aanvang met de 2-jarige merriën; 1. Bramora, eig. O. de Kok. N.-Vennep; 2. Brio. eig. O. de Kok Jr. Nieuw-Vennep; 3. Bestekind. eig. M. W. v. d. Schans, Boven kerk; 4. Baronel. eig. Jb. de Zeeuw. N.- Vennep; 5. Bransje. eig. M. W. v. d. Schans, Bovenkerk; 6. Baria, eig. A. T. v. d. Sluys, Hoofddorp; 7. Windia. eig. R. W. Winter, Hoofddorp; 8. Beliaatje, eig. A. Buurman, Heemstede; 9. Banca, eig. W. C. v. Aren donk. Rijk; 10. Bea. eig. W. L. Nanninga, Vijfhuizen; 11. Bautje, eig. J. Barendregt, Gr. Upolder; 12. Beatrijs, eig. A. Buurman, Heemstede. 3-jarige merriën: 1. Ardente, eig. B. Bies heuvel Azn., Spaamdam; 2. Apranel, eig. Gebr. Bruynis, N.-Vennep; 3. Azierma. eig. D. v. Wieringen, Abbenes; 4. Arida, eig. N. G. Bruynis. N.-Vennep; 5. Aantje, eig. J. Barendregt. Gr. IJpolder; 6. Mona, eig. B. R. de Brenk. N.-Vennep; 7. Atlanta, eig. P. K. Kistemaker, Hoofddorp; 8. Adeela, eig. A. de Groot, N.-Vennep; 9. Augusta, eig. J. M. Knoop. N.-Vennep; 10. Azalia, eig. J. M. Knoop, Nieuw-Vennep; 11. Anella. eig. A. Knibbe Dzn., Badhoevedorp; 12. Axjan- sa, eig. Jb. de Zeeuw. N.-Vennep; 13. Aprie- da, eig. W. C. v. Arendonk, Rijk; 14 Adelda, eig. J. Parlevliet, N.-Vennep; 15. Adorette, eig. A. Buurman. Heemstede; 16. Akka, eig. R. W. Winter. Hoofddorp; 17 Arette. eig. A. Knibbe Dzn., Badhoevedorp. 4-6-jarige merriën: 1. Vondeling, eig. M. W. v. d. Schans. Bovenkerk; 2. Zanella, eig'. P. M. Visser, Nieuwer-Amstel: 3. Wiaka, eig. A. Monster N.-Vennep; 4. Zevenvlek, eig. G. Klaasse Bos. Bovenkerk; 5. Zendria, eig. O. de Kok, N.-Vennep; 6. Zera, eig. L. N. Enthoven, Nieuw-Vennep; 7. Verena, eig. Gebr. Bruynis, N.-Vennep. Na de plaatsing werden de Groningers Nos. 5 en 6 resp. als eerste en tweede ge klasseerd. Van de Gelderschen werden ach tereenvolgens geklasseerd No. 7, 1, 3. 2 en 4. Uitgeloofd werden voor de merrieveulens een bedrag van f. 184, voor de 1-jarige merries f.350; 2-jarige dito; voor de 3- jarige f. 200 en voor de 46-jarige in to taal f.730; over alle rubrieken dus f.1814. OVERLEDEN: N. Verwoerd, huisvrouw v. H. Capel. 68 jaar; W. van Rhijn, zoon 11 jaar: A. Q. van Rhijn. zoon 48 jaar: D. C. v. Alewljk. wed.. 69 jaar. G. van Heijgen. man, 65 jaar; C. P. M. van Ruiten, dochter. 4 maanden: H. Roeland wed. van F. H Ets, 79 jaar; G. Feekman. vrouw van M. Keereweer, 59 jaar; P. Smit. wedn. v. M. H. Klein. 80 jaar. 2-3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10