Tournooi te Wimbledon begonnen LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 27 Juni 1939 SPORT De T.T.-races Eerste dag zonder verrassingen Berichten vorige oplage Het a.s. Lustrum van het Leidsch Studenten Corps Prijswinnaars 1e Serie f. 1.00 De Midza premie uitkeeringen zijn een wekelijksche attractie geworden. Ook U kunt regelmatig profiteeren. Koopt slechts in Midza-zaken en spaart de Midzabons Prijswinnaars 3e Serie f. 0.25 Prijswinnaars 2e Serie f. 0.50 MOTORSPORT. BEZETTING STERKER DAN OOIT TEVOREN. Men schrijft ons: De inschrijving voor de Nederlandsche T.T. races, welke Zaterdag a.s. zullen plaats vinden, is gesloten. De bezetting in alle klassen is dit jaar als nimmer te voren, in totaal zullen 142 motorrenners aan den start komen. Vooral in de internationale klasse met 58 deelnemers, waaronder de beroemdste cracks op de snelste Europeesche machines, worden buitengewoon spannende en interessante races verwacht. Op her laatste moment kwamen nog eenige belangrijke inschrijvingen binnen. Zoo zal de tweede watergekoelde viercylinder Gilera com pressor machine worden bereden door den Ita liaan Vailati. Vailati is een der nieuwste aan winsten van de Gilerafabriek. Hij is een rijder in den geest van den BM.W.-rijder Meijer en naast Serafini vormt hij een geduchte bedrei ging voor de zéér snelle B.M.W.-machines. In de 250 c.c. klasse is de Belg Dickwel nog ingeschreven. Dickwel berijdt een van die su persnelle Italiaansche Benellimachines. waar mede Mellors de Engelsche T.T. in de lichtge wicht-klasse won. Met Lorenzetti. die een nog snellere Guzzi berijdt, moet hij als een ernstige concurent voor de D.K.W.-rijders worden be schouwd. De Italiaansche renmotoren zijn beroemd ém hun ontzettende snelheid en naast Benelli Is de 250 c.c. Guyzi een van de weinige ma chines. die de D.K.W. motoren in bedwang kan houden. De Duitsche motorindustrie zal te Assen een harden dobber hebben. Ten slotte kunnen we nog mededeelen, dat Jaap Fijma, onze bekende Amsterdamsche ren ner. de beschikking heeft gekregen over een speciale 500 c.c. Velocette fabrieksmachine. Dit is de eerste maal dat Fijma over een dusdanig snelle machine beschikt en onze Nederland sche crack, die het Asser circuit door en door kent. kon hiermede wel eens verrassende re sultaten bereiken. DUIVENSPORT. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN (Wassenaar). In plaats van Zondag toen de duiven wegens het slechte weer niet in vrijheid gesteld konden worden, werd het concours gisteren vervlogen. De duiven werden in vrijheid gesteld te Noyon te 10.35 uur met Noord-Oosten wind. Afstand plm. 300 KM. De eerste duif bereikte het hok te 4 uur en 46 sec. en had het traject gevlogen met een ge middelde snelheid van 929,26 Meter per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd geconsta teerd te 5 uur 3 min. en 33 sec. en had gevlogen met een gemiddelde van 779.46 meter per minuut. De uitslag was als volgt: 1. 16. 17, 23 W. C. van Beekum; 2. 5. 8 H. Lau- sen; 3. 20 J. H. Groeneveld; 4 S. van der Ham: 6. 9. 12. 15 K. Scheffer; 7 U. de Vries; 10 en 21 J. H. M. Brouwer: 11 en 18 J. van Kleef; 13 F. van der Lely; 14 J. Koppers; 19 P. Bouwmans; 22 J. P. Brederode. VOETBAL. OM DEN DAGLADEN-BEKER. Morgenavond te 7 uur wordt op het terrein achter Pomona voor bovengenoemden beker gespeeld de wedstrijd Leidsch DagbladHaar lem's Dagblad. VOORSTEL TOT AFSCHAFFING VAN DE PROMOTIE- EN DEGRADATIE WEDSTRIJDEN. Op de op 27 Augustus a.s. te houden Bonds vergadering zal zulk een voorstel aan de orde worden gesteld. Het is n.l., ingediend door de leden der Bondsvergadering voor de 2e. 3e en 4e klasse van Afdeeling I. Dezelfde leden heb ben het voorstel gedaan de competities ingaan de seizoen 1940'41 op twaalf clubs te brengen in de Afdeelingen, waarin men dat wil. Wij herinneren er aan. dat voor het laatst in 1930 een voorstel tot afschaffing van de pro motie- en degradatie-wedstrijden behandeld is. Het werd toen verworpen, daar er slechts vier voorstemmers waren. Zal sindsdien de meening zóó omgeslagen zijn, dat nu de meerderheid, en liefst de vereischte 2/3. zal worden gehaald? W(j meenen zulks te moeten betwijfelen. Sportkroniek. „FOREHOLTE". Donderdagavond om 8 uur zal er op het ..Foreholte' -terrein een wedstrijd worden ge speeld tusschen een elftal „St. Jozefsgezellen" van „Foreholte" en eenzelfde elftal der St. Jozefsgezellen uit Sassenheim. C.G.W.L.V.V. Morgen te kwart over zeven speelt C.G.W. tegen L.V.V. op het terrein Zwarte Pad. K.S.V.DE VALK. De gisteren gespeelde wedstrijd K.S.V.—De Valk is geëindigd met 85 (rust 3—2) voor De Valk. BILJARTEN. VAN BELLE WERELDKAMPLIOEN 71/2. Gisteravond zijn te Luik de wedstrijden om het wereldkampioenschap 71/2 beëindigd. De Belg Van Belle behaalde den titel van wereld kampioenschap in het kader 71/2. De algemeene rangschikking is als volgt: gesp. gew. verl. pnt. gem. h.s. Van Belle 7 6 1 2076 15.44 131 Perraz 7 5 2 1992 11.67 149 Chassereau 7 4 3 1816 9.22 59 Baudart 7 4 3 1753 9.17 76 Galmiche 7 3 4 1932 8.16 72 Sorge 7 2 5 1647 10.16 86 Foerster 7 2 5 1624 7.55 60 De Leeuw 7 1 6 1562 7.96 66 SCHAKEN. LEITHEN I—II—L.S.G. II—III. In het gebouw voor Chr. Belangen aan den Ouden Singel werd gisteravond een vriendschap pelijke wedstrijd gespeeld tusschen bovenge noemde clubs. De volledige uitslag was een kleine overwinning (5%4,£) voor Leithen. zoo als uit onderstaand overzicht blijkt: J. Galjaard (L.)-A. E. J. Modderman (L.S.) 01 P. PlanjerA. T. G. A. Zandvliet 1—0 J. Hamerling—W. v. d. Reek 01 H. M. Pont—C. Kuilman 1—0 H. Klein—P. Kuiper Vi J. v. d. Burg—B. C. de Mik H—4 H. Boekkooi—P. H. Robijns W. Hamerling—W. Kasteleyn 1—0 F. v. Heiden—P. v. Ommen 01 H. HoogervorstJ. Stavleu 1—0 Totaal 5^—4% Van Swol wint en Hughan verliest. Gistermiddag is het wereldtennistournooi te Wimbledon begonnen. Voor de eerste partij van dit belangwekkende tournooi betraden R. Men- zel (Duitschland) en E. C. Peters (Engeland) het centrecourt. De Duitsche Davisbeker-speler won in straight sets met 61, 62, 62. Koningin Mary gaf door haar aanwezigheid blijk van haar belangstelling voor de tennis sport. Op de vijfde baan versloeg de Nieuw-Zeelan- der A. D. Brown den Duitschen baseline-speler H. Guloz met 6—2. 6—2, 6—4, terwijl J. Drobny «Bohemen en Moravië) een drie-sets overwin ning boekte op den Chinees J. H. Ho 61, 62, 64. Op baan 2 van het groote banencomplex bond onze landgenoot T. Hughan den zwaren strijd tegen den Zuid-Slavlër Kukuljevic aan. een strijd welke te zwaar voor den Nederlandschen Davisbeker-speler bleek. Slechts in de tweede set kon Hughan eenigen effectieven tegenstand bieden, en met 64 won hij deze. In de overige drie sets "was de over macht van den Zuid-Slaviër wel zeer groot: Hughan behaalde hierin slechts twee games. Kukuljevic won met 61. 46. 61. 60. De andere Nederlandsche deelnemer, van Swol, behaalde een keurige 3-sets overwinning op den Engelschman J. F. G. Lysaght. Wel was het geen gemakkelijke zege, doch van Swol wist zich uitstekend aan te passen aan den over gang van harde op grasbanen en zegevierde met 64. 63, 6—3. Henkei (Duitschland) ondervond tegen den Engelschman Piercy nogal eenige moelij khe- den (ook hem speelde het gras parten), maar vooral in de tweede en derde set was hij veel sterker. De uitslagen luiden: Van Swol (Nederland) sl. Lysaght 64, 6—3, 63; Kukuljevic (Zuid-Slavië) sl. Hughan (Ne derland) 6—1. 4—6. 6—1. 6—0; Cooke (V. S.) sl. Boussus (Frankrijk) 16. 64. 60. 63.; Smith (V.S.) sl. Andrews (N. Zeeland) 3—6, 62. 63, 64; Henkei (Duitschland) sl. Piercy (Engeland) 97. 60, 60; Cejnar (Bo hemen en Moravië) sl. Gentien (Frankrijk) 6—1. 97. 62; Brugnon (Frankrijk) sl. Wilde (Engeland) 6—1. 6—3, 3—6, 6—3. Abdesselam (Frankrijk) sl. von Metaxa (Duitschland) 62, 64. 3—6. 64; Austin (Engeland) sl. J. As- both «Hongarije) 6—1. 6—4. 12—10; Puncec (Zuid-Slavië) sl. Edwards (Nieuw Zeeland) 63. 6—2. 63; Mitic (Zuid-Slavië) sl. Coombe (Nieuw Zeeland) 64, 1113. 63, 61: Riggs (V.S.) sl. Dhamija (Britsch Indië) 63, 60. 64; Pallada (Zuid-Slavië) sl. Warboys (En geland) 60, 6—0. 60; v. Canapele (Italië) sl. Cooper (Engeland) 75, 64, 63; Shayes (Engeland) sl. Nicolaides (Griekenland) 26. 6—2. 7—5. 4—6. 6—2; Floczynskl (Polen) sl. Savara (Britsch Indië) 6—2, 60, 63; De Stefani (Italië) sl. Baworowski (Polen) 3—6, 6—4. 7—5. 7—5; Szigetti (Hongarije) sl. Robert son (V.S) 12—10. 6—4. 6—4; Macneill (V.S.) sl. Aschner (Hongarije» 61. 61. 60; Goep- fert (Duitschland) sl. Najar (Egypte) 63, 6—3, 6—1. BRIDGE INTERNATIONALE BRIDGE WEDSTRIJDEN IN DEN HAAG. Aan den internationalen bridge-wedstrijd om het Europeesche kampioenschap, welke van 3 tot 9 Juli in Pulchri te Den Haag wordt gehouden, zullen deelnemen België. Denemarken. Duitsch land, Engeland. Finland. Hongarije. Italië. Ne derland. Noorwegen, Joegoslavië en Zweden. Elf taems zullen dus om den kampioenstitel kampen. Dit is de tweede maal. dat de wedstrijden om het Europeesche kampioenschap in Nederland worden gehouden. De eerste maal geschiedde dit in het jaar 1932 te Scheveningen. Oostenrijk eindigde toen als eerste en het Nederlandsche team eindigde op de tweede plaats. Vier landen, waaronder Nederland, komen ook met een damesteam uit. De andere landen zijn Denemar ken. Engeland en Frankrijk. De titelhouder voor heeren is thans Hongarije, voor dames Denemarken. De burgemeester van Den Haag, mr. de Monchy. die de loting voor de te spelen wed strijden heeft verricht, zal de deelnemers aan den wedstrijd gedurende hun verblijf in de resi dentie in het gebouw van het gemeente museum officieel ontvangen. Tot hen. die dezen wedstrijd om het Euro peesche Kampioenschap zullen bijwonen, be- hooren vele bekende figuren uit de internatio nale bridgewereld. o.a. Frau Gerty Brunner, de leidster van het Oostenrfjksche damesteam en dr. Paul Stern, de ontwerper van het z.g. Ween- sche systeem. OLYMPISCH NIEUWS. DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN 1940. Van 211 Februari. Gistermiddag zijn door den Duitschen rijks- sportleider von Tschammer und Osten en den president van het organisatie comité voor de Olympische winterspelen, dr. Ritter von Halt. enkele mededeelingen aan de pers gedaan over de voorbereidingen voor de winterspelen te Garmisch Partenklrchen, waarvan de data thans definitief vastgesteld zijn van 2 tot 11 Februari 1940. De Rijksleider deelde mede. dat Duitschland ondanks den korten tijd van voorbereiding, zorg draagt, dat de winterspelen 1940 die van 1936 nog zullen overtreffen. De skidemonstraties zullen zeer grootsch op gezet worden. Het organisatie-comité wordt 1 Juli samengesteld en zal alle plannen direct ter hand nemen. Dr. Ritter von Halt lichtte vervolgens de plan nen tot uitbreiding der verschillende gebouwen toe. Het Olympische ijsstadion wordt vergroot, zoodat 12.000 toeschouwers de wedstrijden kun nen bijwonen. Nabij dat stadion komt een oefen- baan voor de kunstrijders en ijshockeyers, voorts een ijsbaan met een 400 meter baan voor het hardrijden. De tribunes langs de springschans worden eveneens vergroot. Op de helling van den Kreuzeck wordt een nieuwe baan voor de afdaling uitgezet. Ook zal een zwembassin met stoom- en saunabaden gebouwd worden. WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Onze ploeg vastgesteld. Het „Rott. Nieuwsblad" meldt dat de Neder landsche ploeg voor de Ronde van Frankrijk thans definitief is vastgesteld. Aangewezen zijn de renners: A. van Schen- del. T. van Schendel. Hellemons, Dominicus, Lambrichts, Gommers, De Korver en Motké. Zooals men weet worden de renners aange wezen door onzen landgenoot Joris van den Bergh, die zelf als leider zal meegaan. De wedstrijd wordt gehouden van 10—24 Juli INDIVIDUEELE BAANKAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. De individueele kampioenschappen van Neder land op de baan zullen worden verreden op de stadion wielerbaan te Amsterdam en wel op Zaterdag 22 Juli, Zondag 23 Juli en Dinsdag 25 Juli a.s. Deze kampioenschappen zijn openge steld voor amateurs, onafhankelijken en beroeps- rijders. Het programma bestaat uit: le. Kampioenschap van Nederland sprint. 2e. Kampioenschap van Nederland achtervol ging over maximaal 5 K.M., alleen voor beroeps- ryderds. 3e. Kampioenschap van Nederland over 100 K.M. met motorgangmaking alleen voor be- roepsr^jders. Onderstaande berichten werden reeds In een deel van cmae vorige oplaag geplaatst. Stadsnieuws Naar wij in het studenten weekblad Virtus Concordia Fides" lezen, is op de j.l. gehouden vergadering van het Leidsch Studenten Corps besloten het volgende Lustrum te vieren van 29 Juni tot 4 Juli 1940, met als hoofdpersoon Philips van Marnix, Heer van St. Alde- gonde. Voorts is besloten de Lustrum Commissie te machtigen tot het al of niet houden van een openluchtspel en zich hierover met een schrijve in verbinding te stellen. Tenslotte is o.a. besloten de Corpsorde te verleenen aan de heeren Jan Sierat, Johan van Wijk en Hendrik de la Bije. lste prijs f. 20. Mevr. H., Plantage, Leiden. 2de prijs f. 17.50 Mevr. B. H., Jaagpad, Leiderdorp. 3de prijs f. 15. Mevr. K. v. W., Dr. de Bruynestr., Leiderdorp 4de prijs f. 12.50 Mevr. P. V., Zijlstraat, Leiden. 5de en 6de prijs f. 10. Mevr. S. W., Munnikenstraat, Leiden Mevr. R. D., Willemstraat, Leiden. J. L., Langebrug, Leiden. Th., Hooigracht, Leiden. J. v. L., Zeldenrust, Oud Ade. R., Willemstraat, Leiden. Z., Langebrug, Leiden. O., Bakh. Rozeboomstr., Leiden. C., Haarlemmerstraat, Leiden. ALS DE MIDZA PREMIE BINNENKOMT JUICHT HEEL HET HUISGEZIN 7de t. e. m. 10de prijs f. 7.50 Mevr. S., Hooge Rijndijk, Zoeterwoude. Mevr. G. S., Rijn- en Schiekade, Leiden. Mvr. M. J. M„ Woubrugge. Mevr. H. S., Rijn- en Schiekade, Leiden. 1 lde t. e. m. 14de prijs f. 6. Mevr. J. M. S., Roomburgerweg, Leiden. Mevr. Wed. J. W., P. de la Courtstr., Mevr. M. V. v. R., Zoet. Singel, Leiden. Mevr. M. B., Driftstraat, Leiden. 15de t. e. m. 21ste prijs f. 5. Mevr. M. Mevr. A. Mevr. G. Mevr. M. Mevr. W. Mevr. J. Mevr. J. 22ste t. Mevr. A. Mevr. H. Mevr. de Mevr. C. Mevr. A. Mevr. G. Mevr. O. 29ste t. Mevr. V.. Mevr. E. Mevr. F. Mevr. G. Mevr. H. Mevr. L., Mevr. S. 36ste t. Mevr. A. Mevr. M. Mevr. F. Mevr. R. Mevr. G. Mevr. L. Mevr. A. Mevr. A. 44ste t. Mevr. A. MevT. V., e. m. 28ste prijs f. 4. v» D., Kaasmarkt, Leiden. D. S., v. Assendelftetr., Oegstg. G., Beestenmarkt, Leiden. v. S., Oostdwarsgracht, Leiden. H., Stationsweg, Leiden. de J., Hoogmadeschew., Leiderd. H., Honsdijk, Koudekerk. e. m. 35ste prijs f. 3.50 Pr. Hendrikplein, Leiden, v. d. B., Torenveldstr., Oegstg. S., v. Speykstraat, Leiden. T. Q., Anna Kliniek, Leiden. H., Molenstraat, Leiden. Witte Singel, Leiden. W. M., Hooge Rijndijk, Leiden. e. m. 43ste prijs f. 3. v. D., Grevenstraat, Leiden. O., Paul Krugerstr., Wassenaar. D., Haarlemmerstr., Leiden. S., Zeemanlaan, Leiden. B., Resedastraat, Leiden. K., Abbenes, Haarlemmermeer. B., Hoogmade. v. d. B., Kerkstraat, Rijnsburg. e. m. 76ste prijs i. 2.50 v. S., Veursche Achterweg, Leidschendam. Heerenstraat, Leiden. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. .Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. A. W. B., Hooge Rijndijk, Leiden. H. W. W., Meidoornstraat, Leiden. P. S., Gasstraat, Leiden. A, S., Gasstraat, Leiden. v. M., N. Beestenmarkt, Leiden. P. K., Apothekersdijk, Leiden. H. T., Seringenstraat, Leiden. D. v. V., Stadhouderslaan, Leiden. J. v. d. S., Wijttenbachw., Oegstg. B. B., Hooge Morschweg, Leiden. B. v. O., Zoeterw. Singel, Leiden. J. H., Joh. de Wittstraat, Leiden. A. v. d. P., Kerkstr., Noordw.hout. C. v. M., Hooigracht, Leiden. J. v. E., Noordeinde, Leiden. A. M., Os en Paardenlaan, Leiden. A. V., Pr. Hendrikplein, Leiden. C. B., Koningstraat, Leiden. S. v. d. Z.y Anna v. Saksenstr. J. M. H., 3 Octoberstraat, Leiden. P. J. M. C., Hooge Rijndijk, Leiden W. S., Oranjegracht, Leiden. C. v. d. A., H. Rijndijk, Zoeterw. C. E. v. H. v. d. S., Witte Rozenstr. v. K. v. d. S., Leliestraat, Leiden. lste prijs f. 3.50 Mevr. J. H., Kalvermarkt, Leiden. 2de prijs f. 2.50 Mevr. P. V., Zijlstraat, Leiden. S. Z., Heerenstraat, Leiden. K., Torna tens t raat, Leiden. C. E. L. A., Schoolstr., Noordw. Zee F. Lm Genestetstraat, Leiden. S. B., Kam. Onneslaan, Leiden. H. P., Rijndijkstraat, Leiden. Op verzoek onzer Klanten, vermelden wij voortaan Klachten over het niet ongevraagd verstrekken lste prijs f. 3.50 Mevr. M. R. B., Heerenstraat, Leiden. 2de prijs f. 2.50 Mevr. de G., Hooge Morschweg, Leiden 3de t. e. m. 7de prijs f. 2.— Mevr. p. V., Zijlstraat, Leiden. Mevr. F. D., Haarlemmerstraat, Leiden. Mevr. M. J. L., Langebrug, Leiden. Mevr. A. v. D., Kaasmarkt, Leiden. Mevr. B. v. O., Zoeterw. Singel, Leiden. 3de t. e. m. 5de prijs f. 2. Mevr. A. v. D., Kaasmarkt, Leiden. Mevr. R. D., Willemstraat, Leiden. Mevr. A. V., Pr. Hendrikplein, Leiden. 6de t. e. m. 20ste prijs i. 1. Mevr. A. C. G., Lammenschansweg. Mevr. W. C. v. E., Heerengracht, Leiden. Mevr. M. M., Hooge Morsch, Oegstgeest. Mevr. H. J. v. L., Oude Rijn, Leiden. Mevr. W. Z., Langebrug, Leiden. Mevr. J. D., Maresingel, Leiden. Mevr. N. v. B., Hooigracht, Leiden. Mevr. J. H. T., Roomburgerweg, Leiden. Mevr. N. O., Maredijk, Leiden. Mevr. J. de W. K., Wasstraat, Leiden. Mevr. L. Z., Groenendijk, Hazerswoude. Mevr. M. J. L., Langebrug, Leiden. Mevr. J. H. de L., Zoeterw. Singel, Leiden Mevr. C. G., Lusthoflaan, Leiden. Mevr. A. H., Stationsweg, Leiden. 8ste t. e. m. 20ste prijs f. 1. Mevr. A. C. G„ Lammenschansw., Leiden Mevr. R. D„ Willemstraat, Leiden. Mevr. J. de W. K., Wasstraat, Leiden. Mevr. S., Hooigracht, Leiden. Mevr. A. H., Plantsoen, Leiden. Mevr. A. K. A., Thorbeckestraat, Leiden. Mevr. N. v. B„ Hooigracht, Leiden. Mevr. S. K., Pelikaanstraat, Leiden. Mevr. G. M. D., Trompstraat, Leiden. Mevr. K. M., Hooge Morschweg, Oegstg Mevr. C. E. V., Apothekersdijk, Leiden. Mevr. M. R., Willemstraat, Leiden. Mevr. B. T., Steenschuur, Leiden. slechts straatnaam, doch geen huisnummer meer. van bons, verzoeken wij te zenden aan het secretariaat Breestraat 79. 4-3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 12