Plannen der K.N.I.L.M. De wijziging van de Tariefwet LEID5CH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 26 Juni 193) Een matte of gebruinde teint staat altijd charmant Export zal van verhooging geen invloed ondervinden Memorie van antwoord aan de Tweede Kamer oökdiilzèlf! Men wil vliegtuigen in Nederland laten bouwen In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer in aake het wetsontwerp tot ■wijziging van de Tariefwet-193b en de Wet op het Statistiekrecht gaat de regeering in op de vraag welke de invloed is geweest van de tariefsverhooging op het onlangs tot stand gekomen handelsverdrag met Duitschland. Deze vraag willen de ministers als volgt beantwoorden Niet kan worden ontkend, dat de kwestie van de tariefsherziening bij de onderhandelingen een rol heeft ge speeld. De eventueele benadeeling van onzen export, welke hieruit kan voort vloeien, is evenwel tot zeer geringe proporties teruggebracht. Deze benadeeling kan eenerzijds het ge volg zijn van het vervallen van enkele tariefconsolidaties voor Nederlandsche pro ducten. anderzijds van enkele tariefsver- hoogingen. welke bij het verdrag tot stand kwamen. Wat betreft de vervallen tarief consolidaties (voor pootaardappelen, sla. tomaten, glycerine, zinkwit, kunsthoorn, gloeilampen) zij opgemerkt, dat de totale uitvoer van Nederland naar Duitschland van de daarbij betrokken artikelen in 1938 in de betreffende verdragsperiode niet meer dan HM, 176.000 bedroeg. Bovendien is van belang, dat voor wat de pootaardappelen aangaat, het vervallen van de tariefconsolidatie slechts beteeke- nis heeft voor de periode van 15 Februari— 30 Maart, terwijl voor de artikelen tomaten en sla de tariefconsolidatie is opgeheven voor perioden (114 Nov. voor tomaten 1 Juni30 Sept. en 130 Nov. voor sla), welke buiten het hoofdseizoen voor den export blijven. De deconsolidatie ten aan zien van deze artikelen zal dan ook naar alle waarschijnlijkheid geen verlies van den export beteekenen. De artikelen, waar voor het verdragstarief werd verhoogd, zijn spruitkool. spinazie, bloembollen en boom- kweekerij-artikelen. De totale Nederlandsche uitvoer van deze vier categorieën bedroeg in 1938 RM. 4.900.000. Eenige der genoemde artikelen zijn inderdaad voor Nederland van groot belang. De tariefsverhoogingen zijn even wel binnen zoo beperkte grenzen gehouden, dat de export daarvan geen invloed zal ondervinden. Ook met betrekking tot het onlangs met België tot stand gekomen handelsverdrag is de conclusie gerechtvaardigd, dat de tariefsverhoogingen het resultaat der on derhandelingen niet in ernstige mate heb ben beïnvloed. De ministers herhalen, dat de regee ring niet voornemens is, de onderhavige voorstellen door andere te doen volgen, eenerzijds omdat zij groote waarde hecht aan stabiele verhoudingen op ta rief gebied, anderzijds omdat de inter nationale positie van ons land voor schrijft. dat het wapen der bescherming met groote behoedzaamheid en matig heid worde gehanteerd. DE WERKLOOSHEID. Het ontwerp is inderdaad in het raam geplaatst van de regeeringspolltiek ter be strijding van de werkloosheid. Aan de in diening van het onderhavige ontwerp van wet ligt de overtuiging ten grondslag, dat de regeering geen middel onbeproefd mag laten, dat er toe kan bijdragen, de werk gelegenheid op peil te houden en te stimu- leeren. De regeering moet echter met klem de veronderstelling weerspreken, als zoude zij geen open oog hebben voor het gecom pliceerde karakter van het vraagstuk der werkgelegenheid en van oordeel zijn, dat dit „door een simpele verhooging van in voerrecht" kan worden opgelost. De tal rijke maatregelen, welke de regeering ge durende de laatste jaren ter vermindering van de werkloosheid heeft getroffen, be wijzen zonneklaar het tegendeel. Het gunstige effect van deze maatregelen komt duidelijk tot uitdrukking in de ver mindering van het algemeene werkloos heidspercentage voor de georganiseerde werknemers, welk percentage in de jaren 1936, 1937 en 1938 resp. 32.7, 26,9 en 25 be liep, dit alles niettegenstaande het feit, dat zich jaarlijks plm. 40.000 nieuwe werk krachten op de arbeidsmarkt aanmelden. Groote braakliggende kapitalen blijven tot schade van de werkgelegenheid onge bruikt liggen, omdat geen ondernemer den moed heeft nog verdere verliezen te riskee- ren. Herstel van de winstcapaciteit is dan ook de onmisbare voorwaarde voor uitbrei ding der werkgelegenheid. Opneming van werkloozen in het normale bedrijfsleven, kan geschieden via een herstel van de ren- tabiliteitsverhoudingen. Ten aanzien van den invloed, welke van de voorgestelde tariefsverhooging zal uit gaan met betrekking tot de versterking van de positie van de Nederlandsche industrie bij het tot stand komen van internationale regelingen, kunnen de ministers er met voldoening op wijzen, dat reeds thans is gebleken, dat de pogingen van de zijde der inheemsche industrie om door middel van prijsregelingen met het buitenland tot een verbetering in het nog steeds onbevredi gende prijspeil op de binnenlandsche markt te komen, met meer kans op suc ces kunnen worden ondernomen. DE WIJZIGINGEN. In een nota van wijzigingen worden eeni ge aanvullingen gegeven op het ontwerp tot wijziging der tariefwet. Een der aanvullingen bepaalt, dat afzon derlijke aangifte van aan andere artikelen toegevoegde gereedschappen of hulpmidde len noodig is, zoo deze onderworpen zijn aan een waarderecht van meer dan 20 Deze aanvulling is voornamelijk van be lang voor artikelen als koffers, valiezen, e.d., necessaires en garnituren. .Voorts Is een aantal bergings- en ver pakkingsmiddelen, waarvoor een laag in voerrecht is vastgesteld en welke naar de letter van bijzondere bepaling 2 van post 15 onder het hoogere invoerrecht van dien post zouden vallen, opgenomen onder bij zondere bepaling 1, waarin vermeld staan de artikelen, waarop post 15 niet van toe passing is. Gascyllnders zijn eveneens vrijgesteld van het invoerrecht van post 15. In post 19 (bladmetaal) wordt een on derscheid ingevoerd tusschen bladmetaal met en zonder aan- of tusschengehecht papier. Voor bladmetaal-met-papier, be halve dat, bestemd voor bepaalde elecrto- technische doeleinden, wordt het invoer recht 100/o. Uit hygiënisch oogpunt komt het. in overleg met den minister van Sociale Za ken, bij nadere overweging geraden voor om de verhooging van het invoerrecht van tandenborstels terug te nemen. Door het stellen van een gewichtsgrens ten aanzien van met 20°/o van de waarde belaste borstelmachines e.d. wordt bereikt, dat dergelijke voor fabrieken e.d. bestemde apparaten lager worden belast dan die voor particulier gebruik. Waterstofgas wordt om practische rede nen van invoerrecht vrijgesteld. Koperdraad met een Isolatielaag van as best met lak wordt belast op denzelfden voet als ander geïsoleerd koperdraad. Het invoerrecht op bakken en potten, be stemd voor het samenstellen van galvani sche elementen e.d. wordt bepaald op 10°/». Het invoerrecht van glas in vlakke bla den of platen, ongeacht den vorm van den omtrek en al dan niet voorzien van ope ningen of gaten, mits op geenerlei wijze anders bewerkt, bestemd om in fabrieken of trafieken te worden gebezigd voor het samenstellen van werktuigen, apparaten, toestellen of instrumenten, wordt bepaald op 6% van de waarde, dat van buis-, staaf- en stengelglas in rechte, overigens onbewerkte en overal even dikke stukken, ter lengte van ten minste één meter op 10 "It van de waarde en voor ander glas werk op 15 °'o, behalve voor glaswerk, be stemd voor versiering van kleeding of schoeisel. Houten delen en schroten zullen niet met 10 doch met 6% van de waarde wor den belast. De verplichting tot gespecificeerde aan gifte van Kerstboomartikelen komt te ver vallen. Asbestkleeding zal aan een heffing van 6 onderworpen zijn. Voorts wordt voorgesteld om het invoer recht voor ruw zeemleder te verhoogen van 6 op 10 °lt. De voorgestelde verhooging van het invoerrecht op vilt wordt teruggeno men. Om de moeilijkheden bij de aangifte van garnituren en necessaires, houdende artikelen welke aan een hooger invoerrecht zijn onderworpen dan de garnituren zelf, te ontgaan, worden 12, 18 en 20°/o garni turen ingevoerd. PAPIERWAREN. Van sigarettenhulzën zal 20% naar de waarde worden geheven, van zijdepapier voor fabrieksdoeleinden 10%, idem van vulcanfibre, matrijzenpapier en tot onder deel van werktuigen te verwerken papier. De heffing op behangselpapier is 155 De heffing op papier uit één stuk, inge voerd op rollen, wegende per rol, met inbe grip van huls of ander opwindmiddel, 200 KG. of meer, wordt van 20% terugge bracht op 12%. Van asbestcementplaten zal geen hooger invoerrecht dan 8 van de waarde wor den geheven. De koperslakkei zal vrij zijn van invoerrecht. Zijden en katoenen ka theters zullen op denzelfden voet als rub ber-katheters worden behandeld. De hef fing op landbouwtractors zal 6% In plaats van 15 pCt. worden. Ten aanzien van watten, welke door de verder verwerkende industrie worden ge bruikt. wordt het bestaande invoerrecht van 10% van de waarde gehandhaafd. Ruwe zoogenaamde kunsttreksteenen mits ongezet, ongehoord en ongepolijst zul len met 3% van de waarde worden belast. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 26 Juni. Per Kg.: Tarbot 5140: Tong 10.70: Heil bot 1. Per 50 Kg.: 26—13; Zetschol 25—15; Klelnschol 218.50: Schar 6.504.10; Tongschar 2817; Poontjes 4.102.10: Groote schelvisch 13—9; Middel schelvisch 15—6.50; Kleinmiddel schelvisch 115.30; Kleine schelvisch 6.203.50; Groote gul 115.10; Kleine gul 8—3.60; Wijting 4.40—2.20: Makreel 4.20—2.30. Per 125 Kg.: Ka beljauw 4013.50. Per stuk: Leng 9070; Kool- visch 63—40. Besomming trawlers: „Zwarte Zee" IJM 94, 400 manden. I. 1740; „Protinus". IJM 85. 390 manden, f. 2220; „Neptunus". IJM 87. 235 m„ f. 1790: „Walrus" IJM 24. 875 m„ f. 2640; .Maria van Hattem" IJM 1, 450 m„ f. 2660; „Erin" IJM 12, 750 m., f. 2950; „Amsterdam'' IJM 58, 580 m„ f. 3090: „Delft" IJM 17, 1000 m„ f. 2500. Loggers: SCH 19 f. 1330; RO 1 f. 750; KW 60 f. 470; KW 86 f. 500: KW 124 f 280: KW 35 f. 1050. IJMUIDEN. 26 Juni. Loggers: IJM 201 f. 380: IJM 204 f 280: KW 166 f. 300: KW 3 f. 250; KW 16 f 360: KW 104 f. 240; KW 46 f. 280; KW 105 f'. 260; KW 52 f. 290; KW 130 f. 450; KW 135 I. 280; KW 153 f. 290; KW 36 I. 310; KW 42 f. 270; KW 132 f 370; KW 24 f. 630; KW 84 f. 490; KW 107 f. 250; KW 62 f. 280: KW 178 f. 380; KW 108 f. 250; KW 177 f 330; KW 27 f. 230; KW 154 f. 280; KW 125 f. 310; KW 114 f. 640; KW 51 f. 840; KW 89 f. 320; KW 175 I. 260. VLAARDINGEN. 26 Juni. Binnen van de haringvisscheri)KW 43 met 355 k. van 19 schepen; KW 149 met 91 k. van 7 schepen. Vertrokken: KW 58. De logger KW 10 van den schipper-eige- naar E. de Vries wordt op de scheepswerf van de Gebrs. Boot te Alphen a. d. Rijn voorzien van een 4-takt 100 PJC, Dieselmotor „Industrie", Amilda-créme, die tevens zoo goed 2370 voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 ct, (Ingez. Med.J PREDIKBEURT. VOOR DONDERDAG. Alphen a. d. Rijn: Chr. Ger. Kerk: ds. Rie- kel van Delft, nm. 7.30 u. NED. HERV. KERK. Viertal te Groningen (vac. A. de Visser): dr. H. v. Oijen te Breda, M. N. W. Smit te Zwolle, P. J. v. Veen te Hoogkerk en I. P. v. d. Waal te Hengelo (O). Beroepen te Bourtange: J. C. A. Neijnhuis Ockhuysen te Sappermeer. Beroepen te Sprang A. Sirag te Herkingen. Aangenomen naar Oud- en Roodkerk: H. de Boer te DrachtsterCompagnieRottevalle naar Hengelo (O) (Ver. v. Vr(J. Herv. als 2e voorganger) G. W. Melchers em. pred. te 's-Gra- venhage. GEREF. KERK. Beroepen: te Ooltgensplaat A. J. van Sluys te Zonnemaire. Aangenomen naar Aalten (als hulppred.): J. Rook. cand. te Zwolle. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Beroepen te Ylst: J. H. v. d. Slooten te Hln- derloopen. ONZE MINISTER-PRESIDENT SPREEKT DE KERKGANGERS TOE. Onze minister-president, dr. H. Colijn, pleegt eiken Zondag de godsdienstoefenin gen bij te wonen in de Geref. Noorderkerk te 's Gravenhage, de wijkkerk van de Geref. kerk van 's Gravenhage-Oost waaronder hij ressorteert. Ook gistermorgen waren dr. en mevr. Colijn n de Noorderkerk waarin voorging de wijkpredikant ds. A. G. Barkey Wolf. die in zijn gebed bij den aanvang van den dienst den door dezen staatsman in de af- geloopen week gevierden 70sben verjaardag memoreerde en Gods zegen over zijn verder leven afsmeekte. Ds. Barkey Wolf bediende het Woord naar aanleiding van Deut. 33 27a, deze woorden: De eeuwige God zij u een woning en van onder eeuwige armen". De voorganger sprak over het geloof dat alle vrees verbant en wees er op dat er twee geheimzinnige terreinen bestaan die de ziel van de menschen onophoudelijk ver schrikken en hem een gevoel van vrees geven. Het zijn de terreinen van de onbe kende toekomst en van het ontoerekenbare heden. Spr. tekstwoord geeft op beider ver schijnselen een antwoord. Spr. verklaarde zijn tekstwoord nader en wekte in het tweede gedeelte van zijn predikatie de ge meente op alle vrees af te leggen in het licht van het geloof, n.l. de vrees voor de toekomst der wereld, voor de Kerk, voor den Christus Gods en voor ons zelf. Aan het einde van den dienst deed de voorganger de gemeente zingen Gez. 28 2 „Ik weet aan wien ik mij betrouwe, Al wis selen ook dag en nacht" enz. Onmiddellijk nadat ds. Barkey Wolf de zegen had uitgesproken zong de gemeente Dr. Colijn staande toe de zegenbede uit Ps. 121 „De Heer zal u steeds gadeslaan. Opdat Hij in gevaar, uw ziel voof ramp gbewaar" enz. Dr. Colijn verliet daarop zijn zitplaats en trad voor het voorlezersbord om een woord van dank te spreken. Hij sprak de aan wezige"- aan met „Broeders en zusters", er aan toevoegend dat hij zoo de gemeente mocht toespreken omdat men in deze hoe danigheid hier samen was. Hij dankte zeer bewogen de gemeente voor de hem toege zongen zegenbede en verzocht haar met hem te willen aanheffen Gez. 29 .Halleluja, eeuwig dank en eere", waaraan zij voldeed waarmede de godsdienstoefening die een indrukwekkend karakter droeg, werd be sloten. DE BENOEMING VAN DR. J. M. ROMEIN ALS HOOGLEERAAR. Een protest tegen de aanvallen, die op hem zijn gericht Op initiatief van prof. dr. J. J, Duyven- dak. prof. dr. P. Geyl. prof. dr. G. W. Kern kamp. dr. D. Loenen, dr. J. F. Niermeyer en dr. J. Presser is. mede namens een 80- tal andere onderteekenaars, allen werkzaam op het gebied der geesteswetenschappen, het volgende adres aan den éunister van onderwijs, kunsten en wetenschappen ge zonden Ondergeteekenden, allen werkzaam op het gebied der geesteswetenschappen, pro testeeren tegen de onwaardige aanvallen, welke in eenige persorganen en zelfs in een adres van oud-hoogleeraren aan de Amster- damsche universiteit zijn gedaan op de persoon van dr. J. M. Romein naar aanlei ding van zijn benoeming tot hoogleeraar in de vaderlandsche geschiedenis, verklaren overtuigd te zijn van de wetenschappelijke Integriteit en onverdachte vaderlandsliefde van den betrokken geleerde en lichten mits dien tot uwe excellentie het dringende ver zoek te bevorderen, dat aan deze benoe ming de Koninklijke goedkeuring niet worde onthouden. ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. Haar samenstelling. De jaarlijksche vergadering van de Alge meene Synode der Ned. Herv. Kerk die 19 Juli a s. te 's-Gravenhage zal aanvangen, zal als volgt zijn samengesteld: Primi de predikanten ds. J. J. C. Karres te Apeldoorn; L. Boer te Scheveningen, dr. G. Oorthuys te Amsterdam: ds. F. W. J. v. d. Kieboom te Bergen; dr. W. H. Weeda te Oosterland, ds. P. de Bruijn te Driebergen; Op elke origineel* verpakking vindt*U dene garantie. VERKWIKT Deze met diibandin zorg sitncoge- Kelde American Cigarette heeft de byuridtrt lignnbep iedere keelpnkke- ling ie vermijden; zij verkwikt door haar zachten aangenamen smaak. 20 stuks 25 ct. TQASTED AMERICAN CIGARETTES 2375 (Ingez. Med.) Met het Indië-vliegtuig .Reiger" zijn gistermiddag op Schiphol aangekomen ir. Ch. F. van Haeften, directeur van het de partement van verkeer en waterstaat in Nederlandsch-Indië en reservemajoor B. H. C. van Lent, hoofd van de afdeeling lucht vaart van dit departement. Ir. van Haeften deelde mede, dat hij en zijn reisgenoot naar Nederland zijn geko men om met de betreffende instanties be sprekingen te voeren over de flnancieele verhouding tusschen de Indische regeering en de K.N.I.LM., voornamelijk op het gebied van de burgerluchtvaart. Het subsidie-contract met de K.N.I.L.M. dat den laatsten keer voor drie jaar is aan gegaan, loopt dit jaar af en nu er een nieuw contract moet worden afgesloten, stuit men op moeilijkheden, die in hoofdzaak verband houden met de ontwikkeling van het bin- nenlandsch luchtverkeer in Indië en de plannen om het binnenlandsch luchtnet in onze Oost het volgende jaar zeer aanzienlijk uit te breiden. In de eerste plaats bestaat het voornemen de lijn SoerabajaMakassar (Celebes) te verlengen naar Ambon en vandaar naar Babo op Nieuw Guinea. Verder is er een lijn geprojecteerd, die de eerstgenoemde route kruist en die loopt van Menado (Celebes) MakassarEdeh (Flores) naar Koepang (Timor) met een eventueele verlenging naar Diily (Portugeesch Timor). Dan stelt de K.N.I.L.M. zich voor een luchtlijn te maken van Batavia over Billiton naar Pontianac (West Borneo) en terug over Singapore. En tenslotte overweegt men een verbinding te maken tusschen Batavia en Sabang over Oost-Sumatra via Benkoelen, Padang en Medan. Zooals men weet bestaat reeds de lijn BataviaMedan, doch deze gaat via Palembang over West-Sumatra. Naast deze groote geprojecteerde lijnen zijn er plannen een luchttaxidienst te on derhouden van Ambon naar de kleine eilanden in de omgeving voornamelijk voor bestuursdoeleinden. De financieele regelingen tusschen de K.N.I.L.M. en de Indische regeering zijn op het oogenblik niet zoo als gewenscht is om de maatschappij zeker te stellen zoo ging ir. van Haeften verder. Oorspronkelijk was het regeeringssubsidie, 2.4 ton. maar toen de Australische lijn en de verbinding met Saigon tot stand kwamen en de exploitatie kosten dus grooter werden, moest het sub sidie omhoog. Dat gebeurde trouwens ook, in 1938 kreeg de maatschappij 3 ton extra en dit jaar 5 ton extra. De nieuwe uitbreidingsplannen vragen uiteraard ook nieuwe kosten en het is wel het voornaamste doel van onze overeen komst deze financieele vraagstukken bij het opmaken van het nieuwe contract tot een oplossing trachten te brengen. De bedoeling is de nieuw geprojecteerde lijnen te vliegen met amphibie-vliegtui- gen, toestellen dus, die zoowel op het land als op het water kunnen starten en landen. We hopen Indië zou dat erg prettig vinden deze vliegtuigen in Nederland te kunnen laten bouwen. Ook zal de Australische lijn een punt van bespreking uitmaken. Men weet, dat de K.N.I.L.M. deze lijn twee maal in de week vliegt. Ook dat kost heel vee] geld. Nu wil de K.L.M. er een verbinding van overnemen, zoodat K.L.M. en K.N.I.L.M. de lijn dan elk om de beurt zouden vliegen Om finan cieele redenen kan de K.N.I.L.M. hiertegen geen bezwaar maken, maar de Australische regeering voelt er niets voor. Zij ziet in de K.L.M. de groote concurrent van de Imperial Airways. In feite bestaat de rechtstreek- sche verbinding Amsterdam—Sydney nu reeds, maar wanneer de K.L.M.-toestellen in Australië komen, denkt de Australische re geering, dat de lijn effectiever zal worden. as. J. Hoekstra te Ternaard, ds. Y. Stelma te Tzum; ds. L. S. v. Zwet te Almelo; ds. H. H. Brucherus Cleveringa te Mlddelstum; ds. ,JW. J. Addink te Heeze; ds. J. Boonstra te Gieten; ds. R. Blommaert te Middelburg en ds. D. den Breems et 's-Gravenhage. secr. der Synode en de ouderlingen mr. C. de Roon Swaan te Velp: dr. J. J. C. Hardenberg, oud-ouderling te Scheveningen; P. Wolffen- sperger te Zwolle; J. W. Bolt, oud-ouderling te Groningen; E. H. Baron Prisse, oud- ouderling te Ulfenhout; dr. J. Fetlaar te Assen. Secundi de predikanten ds. J. Barbas te Hengelo (G.); ds. K. H. E. Gravemeijer te 's-Gravenhage, ds. F. W. J. v. d. Poel te den Helder; mr. H. H. Riepma te Edam; ds. M, v. Empel te Middelburg; ds. K. J. v. d. Berg te Amersfoort; ds. W. A. Dekker te Scharne- goutum; ds. H. Bogers te Achlum; ds. P. v. d. Sluys te Dedemsvaart; ds. P. C. Vlieg te Grijpskerk, dr. C. Tjalma te Veen; ds. A. E. K. Pols te Coevorden; ds. Fr. ie Cornu te Utrecht en dr. G. P. v. Itterson te 's-Gra- venhage en de ouderlingen mr. W. M. Kolft te Delft (Geld G. Slob te Meerkerk: J. Visscher Pzn. te Almelo; E. Buringh te Blij- ham; A. D. v. d. Schans te Andel; W. H. Huysman te Coevorden. Als praeadviseerende leden zullen zitting nemen de hoogleeraren prof. dr. M. J. A. Berkelbach v. d. Sprenkel te Utrecht en prof. dr. G. Sevenster te Leiden. Voorts maakt ook de Quaestor-generaal, mr. Y. A. Schuller tot Peursum te Amster dam deel uit van de Synode en treedt als zijn secundus op mr. F. J. Brevet te Rotter dam. De predikanten der Ned. Herv. Kerk wor den uitgenoodigd in de godsdienstoefening van Zondag 16 Juli a.s. den arbeid der Synode In den gebede te willen gedenken. VOOR DINSDAG 27 JUNI. Hilversum I. 1875 en 415.5 M. Kro-uitzending. 8.00—9.15 Gram. muziek (ca. 8.15 Ber.) 10.00 Gram. muziek 11.30 Godsd. half uur 12.00 Berichten 12.15*De Kro-Melodisten en solist (1.001.20 Gram. muziek) 2.00 Vrouwenuur 3.00 Gram. muziek 4.00 Het Kro-kamerorkest en solist 4.45 Gram. muz. 5.00 Het Kro-orkest <5.456.05 Felicitaties en ca. 6.30 Ber.) 6.35 Sportpraatje 7.00 Be richten 7.15 Causerie ,,De apostelen Petrus en Paulus" 7.35 Gram. muziek 7.45 Zwem- cursus 8.00 Berichten A.N.P.. mededeelingen 8.15 Het Kro-Symphonie-orkest 9.00 Het Jodel-trio Scharlig 9.10 Gram. muziek 9.20 Het Kro-Symphonie-orkest 10.05 Jodel-trio Scharlig 9.10 Gram. muziek 9.20 Het Kro- Symphonie-orkest 10.05 Jodel-trio Scharlig 10.15 Causerie over de a s. T.T.-races te Assen 10.30 Berichten A.N.P. 10,40 Lajos Veres' Hongaarsch orkest 11.00 De Kro-hoyf en solist. In de pauze: Gram. muziek 11.50— 12.00 Gram. muziek. Hilversum II. 301.5 M. Avro-uitzending 8.00 Gram. muziek (Om 8.15 Berichten» 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram. muziek 10.30 Voor de vrouw 10.35 Francis Keth's ensemble 11.00 Voor de vrouw 11.10 Hulsh. wenken 11.35 Francis Keth's ensemble en gram. muziek ((Om 12.15 Ber.) 12.45 Het Avro- Amusementsorkest 1.30 De Palladians (opn.) 2.15 Het Omroeporkest en solisten 3.00 Ensemble Jonny Kroon en het piano-duo Arno- Jabin (Om ca. 3.45 Ber.) 4.30 Kinderkoor zang 5.00 Kinderhalfuur 5.30 Het Omroep orkest en gram. muziek <Om 6.25 Ber.) 7.00 Het Renova-septet 7 40 Causerie „Hoe breng ik mijn vacantie niet door'' 8.00 Berichten A.N.P., radiojournaal, mededeelingen 8.20 Gram. muziek 9.10 Vraagspel 9.30 Het Avro-Muesette-ensemble en solist 10.00 Radio tooneel 10.25 Viool en orgel 11.00 Berich- tn A.N.P.. gram. muziek 11.3012.00 Avro- Dance-band. Droitwich. 1500 M. 11.4011.45 Gram.muz. 12.20 Orgelspel 12.50 Reportage 1.05 Gram. muziek 1.40 Reportage 1.55—2.20 Het Serge Krish septet 3.203.50 Het B.B.C, Schotsch orkest (met toelichting) 4.15 Tho mas Matthews' Concertorkest en het Swingtime kwartet 4.50 Reportage 4.55 Viola en piano 5.20 Reportages 5.50 Gram. muziek met toelichting 6.20 Berichten 6.45 Reportage 7.00 ..Civil Defence: If war comes", causerie 7.20 Revue-programma 7.50 ..Hospital and medical services in the U.S.S.R.". causerie 8.20 Revue-programma 9.20 Berichten 9.50 ..The working man looks at rearmament", discussie 10.20 Het Brosa-strijkkwartet 11.06 Jack Harris' band en solisten 11.50 Gram, muziek 12.1512.20 Berichten. Radio Paris. 1648 M. 9.009.10 Gram. muz. 12.30 Zang 1.25 Roger Ellis' orkest 2.05 Gram muziek 2.35 Zang 3.05 Gram, muziek 3.50 en 4.40 Zang 4.55 Gram. muz. 5.05 Zang 5.25 Pianovoordracht 5 40 Gram, muziek 6.35 Cellovoordracht 7.20 Het Bailly-orkest 8.50 Radiotooneel 10.50 —11.50 Het Parijs' Instrumentaal kwintet en solisten. Keulen. 456 M. 6.50 en 7.35 Gram. muziek 8.50 Het Omroepschrammelensemble en solist 12.20 Het Omroeporkest en soliste 2.30— 3.20 Populair concert 4.20 Otto Fricke's or kest (5.205.30 Gram. muziek) 5.50 Studen ten-orkest 6.50 Gram. muziek 7.30 Populair concert 8.50 Hans Mund's orkest en Erich Schneidewind's Musette-orkest 11.0012.20 Herb. Heinemann's orkest en solist. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 en 1.30 Het Omroeporkest 1.502.20, 5.20. 6.50 en 7.20 Gram muziek 8.20 Cabaret-programma 9.05 Populair pro gramma 9.20 Vervolg cabaretprogramma 10.3011.20 Gram. muziek. 484 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 en 1.30 Het Omroepdansorkest 1.50—2.20 Gram. muziek 5.20 Het Omroepdansorkest 6.35 Gram. muziek G.50 Vioolvoordracht 7.10 Gram. muziek 7.35 Litterair-muzikaal pro gramma 8.20 „Le Maitre de Chapelle" opera 9.20 Het Omroepkoor 9.40 Het Radio orkest en solist 10.30—11.20 Gram. muziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 27 Juni. Ic Programma: Lederen dag van 824 uur A.V.R.O.. V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur K.R.O.. N.C.R.V. enz. •Ie Programma: 8.00 Keulen 10 20 Radio P.T.T. N 11.20 Droitwich U 50 Radio Radio P.T.T. N. 12.20 Brussel (VI.) 220 Keulen 3.20 Droitwich 3.55 Radio P.T.T N. 4.20 Keulen 5.20 Brussel (VI.) 6.50 Keu len 7.20 Brussel (VI.) 7.50 London Reg. 9.50 Keulen 10.20 Brussel (VI.) H-20 Keulen. 4e Programma8.00 Brussel (VI.) 920 Parijs Radio 9.30 Radio P.T.T N lO.Oo Diversen -- 10.35 London Reg 12.20 Dioit- wjch 2.20 London Reg 4.15 Dr-urwicn - 4.50 London Reg. 5.20 Droitwich 6.35 Biussel (Fr.» 7.20 Droitwich 7.50 Keulen 8.3C Droitwich 9.40 Brussel (Fr.) 10.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 4-3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 12