CEBUTO LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Maandag 26 Juni 1939 te Antwerpen Nationale dames-wedstrijden te Amsterdam Van Klaveren wint van Diouf E is Europa VAN AMSTERDAM WINT „RONDE VAN ELSLOO". Zaterdagmiddag is de Ronde van Elsloo ge houden. Winnaar werd Van Amsterdam (Lei derdorp) met een ronde voorsprong. De uitslag luidde: 1. Van Amsterdam ln 2 uur 42 min. 30 sec.; 2. Gommers op 1 min.; 3. Valentijn op een lengte: 4. Hopstaken; 4. Theuns; 6. Motké; 7. v. d. Stel; 8. De Korver; 9. v. d. Ruijt; 10. Staeren (B.); 11. SeJJen; 12. Hellemons; 13. Heeren; 14. Stunts; 15. Pepels. CRICKET. Nederlandsche Cricketbond. UITSLAGEN. Ie klasse V.R.A.Haarlem: gewonnen door VR.A. met 69 runs op de eerste Innings: H.D V.S.H.C.C. I draw; V.O.C.R. en W.: gewon nen door R. en W. met 140 runs op de eerste Innings; H.C.C. II—V.V.V.: gew. door V.V.V. met 34 runs op de eerete Innings; P.W.—H.B.S.: gewonnen door P.W. met 74 runs op de eerste Innings. 2e klasse B: AjaxR. en W. III: gewonnen dpor Ajax met innings en 13 runs: A.C.C. II L.C.C.: gewonnen door A.C.C. II met 69 runs op de eerste Innings. Overzicht. Het is in de eerste klasse anders gegaan dan wij hadden verwacht, want niet alleen won V.V.V. maar haar positie verbeterde, omdat H.C.C. I in Schiedam een punt ver speelde. In Den Haag was het een wedstrijd van lage totalen want V.V.V. scoorde slechts 131 runs, maar wist dank zij voornamelijk Alders (524) H.C.C. II voor 97 uit te krij gen. In Schiedam begon H.C.C. I met 230 en met Hermes D.V.S. op 230 voor 9 was de tijd verstreken. V.R.A. heeft zich door van Haarlem te winnen voorloopig in veiligheid gebracht. De Amsterdammers scoorden 112 runs en kregen daarna Haarlem voor 6lechts 43 runs aan den kant. Klink 616. HBS. heeft nog geen enkel punt. Gisteren werd van P.W. (137) verloren met een vrij belangrijk verschil. H.B.S. scoorde n.l. niet meer dan 63. Voor de verrassing zorgde V.O.C. (118) door van R. en W. (258 voor 7) te verliezen. Aan de De Kempenaerstraat heeft Ajax met innings gewonnen van R. en W. III, wat niet zoo'n bijster groote prestatie is, omdat deze Haarlemmers werkelijk te zwak zijn voor de tweede klasse. Dat accentueert nog eens de groote fout van het bestuur van den N.C.B. om gehoor fe geven aan den wensch van enkele clubs om een derde tweede klasse-afdeeling in het leven te roepen. R. en Wit m gaf in de eerste innings wel bij zonder zwak batten te zien, maar dat lage totaal der Haarlemmers was nog te hoog door het zeker niet onberispelijke veldwerk van Ajax. Er werden vangen gemist en er werden runs cadeau gegeven en dat was nog erger in de tweede innings van R. en W. toen daarenboven het bowlen van Oudgaar- den en Wenting belangrijk minder zuiver was. Er werd soms stukken naast het wicket gegooid en het was volkomen logisch, dat de Haarlemmers er toen meer van terecht brachten dan in de ochtenduren. Door on volledigheid mist Ajax overigens change- bowlers, waardoor Van Oudgaarden en Wenting alles moeten opknappen en men mag van nog jonge spelers niet verwachten, dat zij na twintig overs even zuiver blijven. Het batten van Ajax is ons niet tegengeval len. Het Haarlemsche bowlen was wel is waar veel naast het wicket, maar Francken en Adriaans gooiden ook veel goede ballen en Van Booven is nog altijd moeilijk te be spelen. Janssen en Dozy hadden dezen aan val natuurlijk gauw genoeg in hun zak, maar ook jongeren als Langhout, Wenting, Van Oudgaarden stonden er zeer behoorlijk op te spelen. De iiidsche heeft het in Amsterdam niet tot een overwinning kunnen brengen. On danks veel wisseling in den aanval scoorde A.C.C. H 183 runs en dat beantwoordde I/.C.C. met 124. T. Kantebeen, die drie wickets had genomen voor 42 runs, was met 44 topscorer. AJAX SLAAT R. EN W. III. Met innings. De Haarlemmers gingen het eerst naar de wickets en lieten daar een zeer schamel par tijtje batten zien. In een goed uur zat heel R. en W. III weer op de tribune voor slechts 43 runs. Geen der batsmen had de dubbele cijfers bereikt en het waren Everard, Goossens en Roorda leder met 8 runs, die nog even weer stand hadden geboden aan den Leidschen aanval, die natuurlek met zeer goede cijfers voor den dag kwam. Van Oudgaarden 625. .Wenting 417. De eerste aanval op de Ajax-verdediging opende een oud-Ajaxied n.l. Jan Francken, die ln het begin lang niet ongevaarlijk was. maar te snel vermoeid raakte en toen van zijn lengte werd geslagen. Samen met Van Weizen begon Janssen zeer voorzichtig, maar toen hy inge speeld was, ging de score snel omhoog. Voor het eerste Leidsche wicket werd het Haarlem sche totaal gepasseerd en op 68 verdween Jans sen, in het verre veld gevangen voor een harde 44 (2 zessen, 6 vieren». Hoewel de veteraan Van Booven, die aan twee kanten brak. remmend werkte op de Leidsche score, ging deze toch ge stadig omhoog. Dozy scoorde 18 runs. de jeug dige Langhout een niet kanslooze, maar toch goede 23. Van Oudgaarden 16. Weting 24. Den Holder 14 en met 22 extar's sloot de AJax- lnnings op 175. Francken 330, Adriaans 3—36, Van Booven 242. Ajax ging natuurlijk in voor het derde punt en aanvankelijk vielen de Haarlemsche wickets weer vrij vlot. Roorda 27. Everard 11. Freni 23 en Reus 17 boden echter meer tegenstand en toen de tweede Frenl 15 runs bij elkaar klapte en de 110 op het bord kwam leek de Innings overwinning van Ajax even in gevaar te leemen. Een twijfelachtige l.b.w.-beslissing maakte ech ter op 118 een einde aan de innings van R. en W. in, zoodat Ajax toch drie punten verover de Van Oudgaarden 445, Wenting 431, Sbhwenke 2—VS. A.C.C. II—L.C.C. L.C.C. verliest op de eerste innings. Aan den Zuidelijken Wandelweg te Amster dam heeft L.C.C. een verdiende nederlaag ge leden. In de meeste onderdeelen van het spel waren de A.C.C.ers sterker en vooral hun fiel den was veel beter dan dat der Leidenaars. Immig, A.C.C.'s openingsbat, werd reeds op den eersten bal gemist en hij maakte daarna 39 runs en ook Van Weelde in zijn 29 en Prent 40 kregen meer dan één leven. Met dat al steeg de score onrustbarend. Zoo hoog zelfs dat Metsch, nadat reeds een viertal bowlers zijn geluk had beproefd, echter zonder succes, den jeugdigen Harmsen een kans gaf en deze slaagde er inderdaad in Immig door F. van Es gevangen te krijgen voor de genoemde 39 runs. Hier bleef het niet bij want met den volgenden bal wierp hij het wicket van Dijkhuis uiteen: laatste man O. van Weelde werd door F. var» Es gebowled voor 29 en A. van Es nam het wicket van Prent voor 40. Toen was de groot ste tegenstand gebroken, aangezien T. Kante - been een drietal wickets veroverde voor hee* weinig runs en alleen Scharman met 29 was nog taai en met 24 extra's sloot de A.C.C. in nings op 183. Voor L.C.C. bowlde T. Kantebeen 3-42. A. van Es 4-39. F. van Es 1-41, A. Harmsen 2-31 en Hopp 0-6. Als van ouds openen voor L.C.C. Metsch en Hopp de innings. Het begin is niet voorspoedig. Na slechts 5 runs gemaakt te hebben wordt Hopp op ley ultgevangen, terwijl P. Kantebeen voor 2 in de slips een zelfde lot ondergaat. Oi 24 verdwijnt Metsch voor een tiental runs, doel dan brengen T. Kantebeen met 44 en A. van Es 26 het L.C.C.-totaal een flink stuk omhoog, maar als ook hun wicket door Nauta ls opge ruimd, is de kans op een Leidsche overwinning verkeken, aangezien Hagenaar 1, F. van Es 8, Harmsen 4. Schouten 4 en Rietbergen 0, geen score van beteekenls kunnen maken en alleen Jungerhlld met 17 goed voor den dag komt. Op 124 hebben alle L.C.C.'ers hun beurt ge had. Prent met 3-26 en Nauta 5-40 hebben voor A.C.C. goed gebowled. VOETBAL. A.R.C. I—A.S.C. I 3—3. Door een gelijk spel heeft het Leidsche rood zwart zich in de volgende ronde voor den Za terdagmiddagbeker weten te plaatsen. Was in de eerste helft ASC het meest ln den aanval en werd toen het spel door haar volkomen be- heerscht, in de tweede helft waren de rollen finaal omgekeerd en kon men af en toe van een ware belegering spreken van het ASC-doel waarin keeper v. Berge Henegouwen een iet wat tragen indruk maakte, waardoor nog al eens onnoodig gevaar voor ASC ontstond. Direct zit de thuisclub er goed op en weet met snelle aanvallen de A8C-voorhoede die op het gladde terrein aanvankelijk moeilijk uit den weg kan. te verrassen. BIJ een mistrap scoort W. Bergshoeff. De bezoekers weten zich dan langzaam te herstellen en geleidelijk tot den aanval over te gaan. Na ongeveer een half uur maakt J. van Nlerop met een fraai hard schot gelijk, 1—1. ASC komt terug en kort voor de rust is het andermaal J. v. Nierop die keihard scoort, 12. Na de thee is aanvankelijk nog ASC in de meerderheid, wat zij weet uit te drukken door een doelpunt van Mooten. Thans zet de thuis club een heftig offensief in. ASC trekt zich terug voor eigen doel. Koopman verkleint met een goeden omhaal den achterstand (23) en de druk blijft aanhouden. Enkele malen moet het houtwerk v. Berge Henegouwen te hulp komen, doch dan maakt Jongeneel handig ge lijk, 33. Een vinnige strijd ontstaat er om de leiding en het ls ln deze periode, dat een der ASC-ers binnen de beruchte lijnen den ba) met de handen bewerkt. De scheidsrechter laat evenwel doorspelen. Met de bezoekers in de meerderheid komt dan het einde. BODEGRAVEN—D.6.O. 2—L Door een kleine, doch desniettemin verdiende 21 zege op het Zoetermeersche D.S.O. heeft Bodegraven zich voor de finale van de serie- wedstrijden te Waddinxveen gekwalificeerd en daarmede tevens bij voorbaat op een der beide fraaie prijzen, 11 zilveren vulpotlooden of 11 paar zilveren manchetknoopen beslag gelegd. De wedstrijd zelve stond op goed peil en stak gunstig af bij de vorige ontmoeting tegen het Goudsche Olympia. In de eerste speelhelft was Bodegraven aanzienlijk sterker. Uit een wegens hands toegestane strafschop nam Bodegraven even voor de rust de leiding, terwijl even later de rood-zwarte middenvoor door de geheele D.S.O.-verdediging heenliep en onhoudbaar scoorde. Gesteund door den wind was D.S.O. in de tweede helft Iets beter. Met forsche trappen werd haar voorhoede herhaaldelijk aan eht werk gezet en vrij spoedig zag deze linie met een goed schot haar zwoegen beloond. Over het geheel genomen bleef het veldspel van Bo degraven beter dan dat van D.S.O. en waren haar aanvallen doorgaans veel gevaarlijker, doch de linksback van D.S.O. en ln laatste Instantie haar keeper wisten onheilen te voor komen, zoodat. toen de rustig leidende heer Boon het einde aankondigde, de stand nog steeds 2—1 was in het voordeel van Bodegra ven. dat met deze zege Zondag as. in de finale uitkomt tegen de ontvangende vereeniging Waddinxveen. ALPHEN I—L.F.C. I. Op Zaterdag 8 Juli om 7 uur zal Aphen I een vTiendschappeUJken wedstrijd spelen tegen de nieuwe Leidsche derde klasser LFC. De ba ten van dezen wedstrijd zijn voor het te kort te dekken van het aan te schaffen carillon voor het Alphensche Raadhuis. WEDSTRIJDEN VAN R.C.L. Hedenavond te halfacht spelen de R.C.L.- adsp. thuis tegen Sumatraboys. Woensdagavond te kwart over zeven speelt R.C.L. I voor de inederlaagwedstrijden uit tegen Morschkwartier I. R.C.L. zal volledig uitkomen. U.V.V.—K.N.G. U.V.V. speelt Donderdagavond te 7 uur tegen K.N.G. U.V.S.-VETERANENU. V.S.-DONATEURS. Hedenavond om 7 uur vindt een treffen plaats tusschen een elftal van oud-spelers van U.V.S. I tegen een elftal samengesteld uit de donateurs van U.V.S. Bij de veteranen spelen o.a. mee, Lolkes de Beer, P. Haneveld, J. Won- dergem en H. Laman, terwijl de trainer Ruisch als versterking bij het elftal der donateurs is Ingedeeld. L.F.C.—KATWIJK 0—4. Katwijk heeft een 40 overwinning behaald op de Leidenaars. Beide clubs waren zeer onvol ledig. Rust 2—0 voor Katwijk. KATWIJKSCHE GEMEENTE-AMBTENAREN. De Katwijksche Gemeente-ambtenaren Sport- vereeniging heeft een ledenvergadering gehou den, waarin een reglementswijziging is aange bracht. Er werd en elftallen-commissie benoemd bestaande uit de heeren T. B. Boot, A. C. Hof- kes. J. Huijsman Sr., G. Wassenaar en J van Wetfland. BOSK. BOYS—ARBORICULTURA. De beslissingswedstrijd om den beker tusschen het eerst elftal van Boskoopsche Boys en het eerste elftal van Arboricultura zal Donderdag avond in plaats van Woensdagavond plaats hebben. D.S.O.-COMB.—VETERANENELFTAL. Onder veel belangstelling had Zaterdagavond op het terrein van D.S.O. een wedstrijd plaats tusschen een D.S.O.-combinatie en een elftal van veteranen, oud-leden van D.S.O.. De op brengst komt ten goede aan het comité voor den tocht van de ouden dagen op 6 Juli a.s. D.S.O. won met 80. DENEMARKEN—DUITSCHLAND 0—2. Gisteren heeft het Duitsche elftal een ont moeting gespeeld tegen de Deeensche nationale ploeg te Kopenhagen. Duitschland won met 2—0, nadat de rust reeds met een 1—0 voor sprong was ingegaan. ENGELAND—ROEMENIE. De Engelsclie Football Association heeft be sloten Roemenië uit te noodigen op 6 December a.s. een match tegen Engeland te spelen in Lon den. Verder hoopt men een Continentaal team bereid te vinden in de tweede week van No vember een wedstrijd te spelen in het Noorden van Engeland. ALPHENSCHE VETERANEN—A.Z.C. Vanavond te 8 uur wordt op het Alphenter- rein een wedstrijd gespeeld tusschen een elf tal van Alphen veter, en een elftal samenge steld van de Alphensche Zwemclub. Scheids rechter is de heer de Wissel. ATHLETIEK. Osendarp wint UITSTEKENDE TIJDEN GEMAAKT. Gistermiddag zijrf in het Beerschotstadion te Antwerpen internationale atletiekwedstrijden gehouden, waaraan een sterke ploeg Neder landsche athleten heeft meegedaan. Tien duizend toeschouwers woonden deze wedstrijden bij. welke helaas niet door goed weer werden begunstigd. Osendarp won zoowel de serie en finale van de 100 M. als wel de 200 M. Hij maakte in de finale van de 100 M. den prach- tigen tijd van 10.5 sec., waarbij hij slechts 0.2 s. boven het Nederlandsche record bleef. Bras ser werd eerste op het nummer 110 M. horden. Hij noteerde den ook zeer fraalen tijd van 14.7 sec. K. Baumgarten won de 400 M„ terwijl But- selaar derde werd. De gedetailleerde uitslagen luiden: 110 M. horden: 1. Brasser 14.7 sec.; 2. Loch- ton 14.8 sc.; 3. Kunz (Zwitserland) 15.3 sec. 100 M.: 1. Osendarp 10.5 sec.; 2. K. Baum garten 10.7 sec. 3. Strandberg (Noorwgen); 10.8 sec.; 4. Llckerson (Engeland) 11 sec.; 5. H. Baumgarten 11.1 sec. 400 M.: 1. K. Baumgarten 49.9 sec.; 2. Pack (Engeland) 50 sec.; 3. Butselaar 51 sec. Speerwerpen: 1. Varszegy (Hongarije) 67.36 M.: 2. Frimot (Frankrijk) 59.06 M.; 3. Aarts 54.58 M, 200 M.: 1 Osendarp 22.1 sec.; 2. Wallace (Engeland) 22.4 sec.; 3. Haenni (Zwitserland) 22.8 sec. 1500 M.: 1. Peil (Engeland) 4 min.; 2. Mos- tert (België) 4 min. 0.2 sec.; 3. De Ruijter 4 m. 1 sec.; 4. Hartikka (Finland) 4 min. 1.2 sec. 800400—200200 M. estafette: 1. Nederland (De Ruijter. K. Baumgarten, H. Baumgarten en Osendarp). 3 min. 36.2 sec.; 2. Engeland (More- ton, Pack. Wallace en Palmer) 3 rain. 36.8 sec.; 3. Noorwegen (Lie, Nilsen, R\js en Strandberg) 3 min. 38,8 sec. HET PEIL STOND NIET HOOG. Poging van mej. Dieben mislukt. Onder misschien niet ideale, maar dan toch gunstige weersomstandigheden werden gister middag op de sintelbaan te Amsterdam de na tionale dames-wedstrijden van A.D.A. gehouden. Ondanks het feit. dat de zwakke wind de deel nemers niet ongunstig was, zijn bijzondere prestaties achterwege gebleven en al mag het dan waar zijn, dat de athleten niet steeds records kunnen verbéteren, het gebodene van gistermiddag stond wePop een zeer middelmatig peil. Twee prestaties kwamen echter sterk naar voren. Fanny Koen bereikte bij het verspringen een afstand van 5.78 M. en bleef daarmede slechts twee centimeter beneden haar Nederl. record, terwijl de estafetteploeg van A.D.A. op het nummer 10x100 M. den goeden tijd van 2 min. 10 sec. maakte, welke echter niet vol doende was om het record (2 min. 9.6 sec.) te breken, zooals de bedoeling was. Indien de wis- selpunten beter genomen zouden zijn. ware deze recordaanval zeker met succes bekroond. Ook een poging tot record verbetering door mej. Dieben mislukte. De gedetailleerde uitslagen luiden: Finale 100 M. B: gewonnen door M. Zijlstra (Eeburg) 13.2 sec. Finale 100 M. A: 1. F. Koen (Sagitta) 12.1 s.; 2. L. Koning (Sagitta) 12.9 sec. 80 M. horden: 1. A. Doorgeest (A.D.A.) 12.4 sec.: 2. R. Takken (A.D.A.) 13.5 sec. Finale 200 M. A: 1. A. Bak (Sagitta). 26.6 sec; 2. N. Knuyt (A.D.A.) 27,4 sec. 200 M. B en C: gewonnen door Bouwmans (Sagitta) 28.5 sec. Hoogspringen dames klasse A: 1. R. Takken (A.D.A.) 1.45 M.; 2. N. van Balen Blanken (Sagitta) 1.45 M. (na loting). Hoogspringen B: gewonnen door T. v. d. Klauw (O.D.I.A.) 1.45 M Discuswerpen A: 1. A. Niessink (Sagitta) 38.91 M.; 2. M. Raadt (Volewijckers) 34,25 M. Discuswerpen B: gewoynen door A. Nyhof (A.DA.) 3.38 M. Estafette 10 x 100 M. om het kampioenschap van Nederland: 1. A.D.A., 2 min. 10 sec.; 2. Sa gitta 2 min. 15.3 sec. Verspringen A: 1. F. Koen (Sagitta) 5.78 meter; 2. B. Zijlstra (Zeeburg) 5.28 meter. Verspringen B: Gewonnen door T. van der Klauw (Odia) 4.86 meter. Kogelstooten A: 1. Niessink (Sagitta). 11.28 meter; 2. W. Albers (Sagitta). 10.98 meter. Speerwerpen A: 1. P. Dieben (Brunhilde Leiden). 37.47 meter; 2. E. Dammers (Zeeburg) 35.38 meter. Speerwerpen B- gewonnen door H. Somers, (A.D.A.) 26.52 meter. SUCCESSEN VAN ..BRUNHILDE". Bij wedstrijden, uitgeschreven door de Rot- terdamsche Athletiek Commissie op de Nenyto sintelbaan te Rotterdam mochten de meisjes van ..Brunhilde" erin slagen op niet minder dan 13 prijzen beslag te leggen, n.l.: 60 M.: 2e prijs P. Duiverman 9.2 sec.; 3e prijs C. v. d. Ouweelen 9.8 en A. Eikelenboom eveneens 9.8 sec. 80 M.: 2e prijs Joke Drabbe 11.4 sec.; 3e pr. Wllly Deyn eveneens 11 4 sec. 10Ö M. nieuwelingen: le prijs Vic. de Roode 13.7 sec.: 2e prijs An v. d. Kaay 13.8 sec. 4 x 80 M. estafette: le prijs .Brunhilde" 45.1 sec. 4 x 100 M. nieuwelingen: le prijs „Brun hilde", 56.4 sec.; Vèrspringen meisjes: 2e pry's C. v. d. Ouwee len 4.17 M.: 3e prijs A. Eikeleboom 3.78. Vèrspringen juniores: 2e prijs Joke Drabbe 4.57 M.; 3e prijs Willy Deyn 4.54 M. WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Ten bate van het te kort voor het aan te schaffen carillon voor het Raadhuis van Alphen zullen op Zaterdag 1 Juli a.s. athletiek wedstrij den gehouden worden, op het Alphenterrein en wel in den vorm van een vierkamp tusschen A.A.V. '36: Alphia; Vires et Celerltas en Achilles beide uit Gouda. Eerstgenoemde is de organi- seerende vereeniging. Het programma bestaat uit hardloopen 100 M; 400 M: 1500 M; 4 x 100 M; verspringen en kogelstooten. Pogingen worden nog aangewend om deze wedstrijden te doen vooraf gaan door gymnas- tiekdemonstraties door de plaatselijke vereeni- gingen. Ten bate van het Carillon speelt een elftal van de Alphensche Gemeente-Ambtenaren een voetbalwedstrild tegen het Alphen vet. elftal op Dinsdagavond 4 Juli. DERDE COMPETITIEDAG GOUDSCHE ATHLETIEKKRING. De uitslagen van den 3den competitiedag der G.A.C. zijn: Alphia. Heeren, 100 M. G. v. Leer 11,7 sec; A. Sampi- mon 11.9 sec.; P. Verhoog 12 sec.; P. A. Kalk man 13 sec.; J. Egdom 13.2 sec. G. Dallinga 13.4 sec Verspringen: G. v. Leer 6.09 M.; A. Sampimon 5,95 M.; P. A. Kalkman 5.16 M.; P. Verhoog 5,11 M.; J. Egdom 4.88 M.; G. Dallinga 4,35 M. Kogelstooten: G. v. Leer 9.44 M.; G. Dallinga 8.61 M.; P. A. Kalkman 8,21 M.; J. Egdom 8,12 M.; A. Sampimon 7.60 M.; P. Verhoog 6,90 M. Juniores: 80 Meter: P. Egdom 10.7 sec; J. Dallinga 11 sec; A. v. Wout 11,5 sec; S. Koene- hoop 12,4 sec. 4 x 80 M. estafette 47.7 sec. Verspringen; F. Egdom 4.68 M; D. Hart 4.27 M; J. Dullinga 4.23 M; S. Koenehoop 4.15 M; A. v. 't Wout 4.11 M. Kogelstooten: J. Dallinga 12.87 M; D. Hart 12.31 M; A. van 't Wout 12.14 M; F. Egdom 10.69 M; S. Koenehoop 9.86. Ook de athleten van de A.A.V. '36 hebben weer goede prestatie's geleverd, waardoor de reeds bestaande voorsprong gehandhaafd ls. Zoo wist v. Roon bij het kogelstooten de 11 Meter te be reiken, dank zij zijn verbeterde techniek en ringsnelheid. Hierdoor wist hij zich nummer één te plaatsen. Ook het nummer 4 x 100 M. was voor de A.A.V. met den goeden tijd van 47,2 sec. en dit dan nog zonder Verkerk. Laatstgenoemde liep de 100 M. in 11.4 sec. waarover nog eenige discussie ontstond, daar deze tijd blijkbaar ge schat is naar den tweeden aankomende. Een aanvechtbare methode overigens. Met versprin gen werd Verkerk 2de met een sprong van 6,25 M. achter Hooijmeijer (Olympia) met 6,35 M. De verdere uitslagen der A.V.V. athleten luiden als volgt: 100 M: Jac. Verkerk 11.4 sec; v. Tuijl 11.6 sec; de Blanken 11,9 sec; v. Roon 12 sec; Ramkema 12 sec. Kogelstooten; V. Roon 11 M; Ramkema 9.52 M; Verkerk 9.45 M:"De Blanken 8,61 M; v. Tuil 8,48 M; v. Muijen 7.98 M. Verspringen: Verkerk 6.25 M; De Blanken 5.64 M: v. Muijen 5.59 M: v. Roon 5.52 M; v. Tuil 5.51 M: Ramkema 5.50 M. 4 x 100 M. AA.V. '36 in den tijd van 47,2 sec. KORFBAL. NOORDERKWARTIER—ALGEMEENE 2—3. Algemeene blijft 3de klasser. Door een zeer benauwde 3—8 zege op Noor derkwartier is Algemeene er in geslaagd zich te handhaven in de 3de klasse K.N.K.B. Het is echter een dubbeltje op zijn kant ge weest en Algemeene dankt deze overwinning dan ook heusch niet aan eigen kracht dan wel aan het gebrek aan tactische capaciteiten van Noorderkwartier, want behoudens de eerste 20 minuten is Noorderkwartier vrijwel voortdurend ln de meerderheid geweest. In de beginopstelling zijn de gasten gedeci deerd sterker en door goed samenspel tusschen de gebrs. Harteveld veroveren zij na 9 mi nuten spelen door een doelpunt van J. Harte veld de leiding (0—1). Algemene behoudt het beste van het spel en er is ruim een kwartier gespeeld als zij door een doelpunt van mej. Assié haar voor sprong tot 0—2 vergroot. De vreugde in het kamp der gasten is slechts van korten duur, want vijf minuten later is de stand reeds 2—2, beide doelpunten gescoord door S. Verlint, waarbij echter het eerste punt verre van fraai was. De volgende opstelling is sterk in het voordeel van Noorderkwartier. Indien de roodbroeken in hun aanval wat" tactlscher en minder egoïst te werk waren gegaan, hadden zij zeker een zeer behoorlijke kans gehad om te winnen, temeer daar de aanval van Alge meene niet veel te beteekenen had. Noorder kwartier bleef echter volhouden ln het schieten van te verren afstand en te individueel spel van het geheele aanvalsvak. waardoor succes uitbleef. Zoo gebeurde het, dat Algeemne 25 minuten na de rust door een blunder ln de Noorder- kwartier-verdediging door v. Vliet de leiding kon hernemen (23) en zij stond deze niet meer af. Onder groote spanning kwam dan ook met dezen stand het einde. COMPETITIE-INDEELING SEIZOEN 1939-'40 Nauwelijks is het seizoen 19381939 weer achter den rug of de Districts-Cie. Zuid-Hol land kwam al weer bijeen om de competitie- indeeling te bespreken voor het volgend seizoen. Na een zeer geanimeerde vergadering, waarbij vrijwel alle Zuld-Hollandsche clubs waren vertegenwoordigd, werd de volgende voorloo- pige indeeling gemaakt: 2de klasse A: Regenboog 'Dordrecht), Span gen. Rozenburg II en 't Zuiden II (allen Rot terdam) en HB.S., Ons Eibernest II, Ready en H.S.V. II (allen Den Haag). 2de klasse B: Deetos n en Quick (beide Dordrecht), Rozenburg I en O.S.CR, (beide Rotterdam). Gymnasiasten, De Kweek, Achilles II en H.K.V. II 'alle Den Haag). 3de klasse A: Fluks II. Vicus Oriëntis en Al gemeene (alle Lelden). Rood Wit. A.L.O.. Phoe nix, Achilles III en Gymnasiasten II (alle Den Haag). BOKSEN. VERDIENDE ZEGE OP PUNTEN. In het Feyenoord-stadion te Rotterdam heeft Van Klaveren gisteren gewonnen van den offi- cieelen middengewichtkampioen van Frankrijk, den neger Diouf. Deze overwinning heeft hij niet te danken aan het feit. dat hij een zooveel grooter. kundiger of sterker bokser is dan de Franschman, maar veeleer doordat hij zich met een hartstochtelijk elan in den strijd heeft ge worpen. waardoor de tegenstander overrompeld werd en niet al zijn krachten kon ontplooien. In de beide eerste ronden bleek al. dat de neger geen te onderschatten tegenstander was Hy was even vlug in den aanval als in het ontwijken van een aanval. Van Klaveren kon daar eerst niet veel tegen beginnen en de strijd verliep dan ook licht in het voordeel van Diouf. In de derde ronde echter kwam de Nederlander op dreef Hij zette felle aanvallen op. brak door de verdediging van den neger en gaf langdurige series met beide handen op lichaam en hoofd. Telkens weer kwam hij de verschillende ron den met hartstochtelijke felheid terug en Diouf kon daar weinig tegen doen. Wel waren er ook ronden, dat deze felheid bij Van Klaveren ont brak en dan kwam Diouf weer opzetten. Daar door bleef de uitslag nog langen tijd onzeker. Toen in de achtste en negende ronde echter Van Klaveren weer heftig ten aanval trok en met lange series den tegenstander bewerkte, kwam hij zooveel in de meerderheid, dat de tiende ronde, die wel zeer heftig maar niet zoo voordeelig was voor Van Klaveren, hem niet meer van de overwinning kon berooven De uitspraak was dan ook dat Van Klaveren tot winnaar op punten werd verklaard. Van Klaveren woog 70 Kg., Diouf 71,3 Kg. dat geheel voor U openslaat, 'danK zij de perfecte Cebuto organisatie. Voor een tuttel bedrag ziet U de mooiste streken van ons wereld- deelt Uit de Cebuto Massakeus: 7 dg. Vogezen - f4.7§ 13 dg Fransche Rlvlèra 11Z-— 3 dg Bergland v. Ellet. Ahr en BIJn 22.SO 5 dg Sl|n 10 dg Beleren en Tirol 13 dg Praag-Weenen-Budepeit M 112.— Inlichtingen en Reisgids bij: JAC. HEEMSKERK TOURINGCARS Agentschap: Slgaienmag. H. Heestermans, Lelden, Steenstr. 24 bij Beestenm. Tel. 1532. 2379 (Jngtz. Men.) SCHERMEN. SABELTOURNOOI TE ZANDVOORT. Te Zandvoort is een Internationaal sabeltour- nool gehouden. De uitslagen zijn voor heeren: 1. W. Drieber gen met 9 gew. partijen. 36 ontv. en 51 gegeven treffers, na barrage met 2. F. A. Mosman met 9—37—51: 3. W. v. d. Berg met 8—32—50; 4. J. Breemouwer met 73450; 5. P. M. Turquet (Engeland) met 63542 6. H. Brasseur (Bel gië) met 64342; 7. G. J. Moore (Engeland) met 64442: 8. N. P. v. Hoorn met 447—39; 9. O. G. Trinder (Engeland) met 44840; 10. V. Beels 'België) met 35033; 11. Ph. Mater met 2—5034; en 12. P. Delbrassine (België) met 250—32. Voor dames was het resultaat: 1. mevr. J. J. Hessink met 7 gew. partijen, 9 ontvangen en 28 gegeven treffers; 2. M. v. d. Sluis resp. met 611—26; 3. E. Bours 'Frankrijk) met 519 24; 4. R. Munnik met 4—1918; 5. A. Rosen - bach met 32121; 6. A. Secreve met 2—2416 7. N. Pierik met 1—25—13 en 8. E. Los met 0—28—10. AUTOMOBILISME. GROOTE PRIJS VAN BELGIË. Gisteren is op het circuit van Francorchamps wederom de Groote Prijs van België verreden. Door den regen was het wegdek zeer glad, hetgeen het circuit zeer verzwaarde. Het re cord, dat met 167.2 K M. sinds 1937 op naam van HaDs Sachs met Auto Union staat, werd niet verbeterd en de winnaar bleef er zelfs een heel stuk boven. Van de dertien racewa gens, die gestart waren, kwamen slechts zes door de finish. Hermann Lang met Mercedes Benz, die reeds zegevierde te Pau, te Tripolis, op het eiland Man en op de Nuernburgring be haalde zijn vijfde overwinning in dit seizoen. Hij maakte een tyd van 3 uur 20 min. 21 sec., hetgeen een gemiddelde uursnelheid van 152 K M. beteekende. Tweede werd Rudolf Hasse met Auto Union, Manfred von Brauchitsch met Mercedes Benz derde. De Engelsche coureur Seaman raakte de macht over het stuur kwijt, waardoor zijn wagen begon te slingeren, tegen een boom sloeg en in brand vloog. Voordat toegesnelde monteurs den brandenden wagen hadden be reikt. had Seaman reeds zware brandwonden bekomen. Men slaagde erin Seaman uit den wagen te bevrijden, waarna het slachtoffer in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Spa werd overgebracht. GOLF. NOOROWIJKSCHE GOLFCLUB. De Noordwijksche Golfclub organiseerde gis teren een wedstrijd tegen bogey met blsquer. De beste score noteerde mevr. Mossier (10) a.g. Daarna volgden mevr. Wright (20), P. Rultinga (12). O. W. Frohnknecht (28) en A. v. Wagen burg (20) allen met 1 down. BILJARTEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Te Luik won De Leeuw Zaterdag met 300273 in 29 beurten van Van Belle. Gisteren verloor hfj met 241—300 van Chassereau en met 197— 300 van Sorge. Ferraz heeft na 5 ronden de leiding, gevolgd door Van Belle. SCHAATSENRIJDEN. HET CONGRES DER I.E.V. BEËINDIGD. GYMNASTIEK. JUBILEUM VAN „HOOFDDORP". De gymnastiek- en athletiekvereeniging „Hoofddorp"' heeft Zaterdag ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan een openlucht-uit voering gegeven, die ondanks het minder gun stige weer goed is geslaagd. Met het fanfarecorps Excelsior voorop werd eerst een marsch door het dorp gemaakt, waar na op het concoursterrein de uitvoering plaats vond. Tot slot vond een handbalwedstrijd plaats tusschen Aalsmeer en Haarlem. Rust 32 voor eerstgenoemde, die met 7—4 won. De heer van Laer als president herkozen. Het congres der Internationale Eislauf ver eeniging is Zaterdag beëindigd. Voor de twee jarige periode tot het volgend congres is het bestuur als volgt samengesteld: President: G. W. A. van Laer (Nederland); vice-president: H. J. Clarke (Australië); be- Istuursleden H. Valar (Zwitserland. M. Hoe- nike (Duitschland). L. Fuerst (Bohemen), dr. E. Minich (Hongarye) en W. Jacobsson (Fin land) plaatsvervangende bestuursleden C. Carlsen (Noorwegen) en A. Anderberg (Zwe den) Technische commissie: voor hardryden: H. Valar (Zwitserland), voorzitter, A. Rumba (Letland) en C. Carlsen (Noorwegen). Voor kunstryden: dr. K. Dannenberg (Dtsl.) voorzitter, dra. Slivia (Bohemen) en A. Ander- berg (Zweden). By monde van mr. Clarke is de heer van Laer. die met algemeene stemmen herkozea werd. hulde gebracht voor zyn arbeid en voor zyn leiding. Het bureau der I.E.V. blyft dus in Amster dam gevestigd. DAMMEN. BEATRIX (VOORSCHOTEN By de bordenwedstryden werden de volgende uitslagen behaald: le afdeeling: A. Witteman—G. van Bemmelen 02; L. den Hollander—H. Duivenvoorde 02; Th. KooijmanA. Rysdyk 11; C. v. d. Nouwe- lanaP. Nap 2—0. 2e afdeeling: N. Duivenvoorde—Av. d. Krogt 02; H. Kooijman—Adr. Mens 02; G. Parle- vlietJ. v. d. Berg 20. Afgebroken party en: J. v. d. Berg—Adr. Mens 0—2; J. v. d. Berg—H. Kooyman 20. 3—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 11