T ennïs-Grootmeesters te Scheveningen Ajax kampioen van Nederland Het concours van koetswerken te Scheveningen LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 26 Juni 1939 POLITIE ZWEMWEDSTRIJDEN Magnifiek spel van Budge, Vines, Tilden en Stoefen Von Cramm waarschijnlijk naar Noordwijk Het tournooi te Wimbledon Wedstrijden van „Aegir' Een 3-0 zege op Eindhoven levert den titel op Zeer groote belangstelling in „DE ZIJL" Belangwekkend, hoewel de „strijd" wel eens ontbrak. ..Tilden brengt altijd regen mee." is zoo lang zamerhand een vast bijgeloof in tenniskringeen geworden en inderdaad, het leek er Zaterdag werkelijk op. dat de verschijning van ..big Bill" in ons land gepaard gaat met somber, donker weer. Doch dit regenachtige weer heeft Zaterdag het enthousiasme van Tilden en zijn troep tennis-artisten, die op de METS-banen te Scheveningen een demonstratie supertennis kwamen geven, niet kunnen temperen en het eenige resultaat van het minder goede weer is wellicht geweest, dat de tribunes niet zoo vol waren als bij een dergelijke reeks wedstrijden wel mag worden verwacht. Er waren naar schatting een tweeduizend bezoekers, die van een mooien tennismiddag hebben genoten. Til den en zijn troep hebben laten zien. dat een wedstrijd van professionals allerminst eentonig behoeft te zijn al ontbrak het element ..strijd" dan ook wel eens. Tilden is hier te lande een zeer goede be kende. Tal van malen speelde hij in ons land. eerst als amateur, later als professional. Thans op 47-jarigen leeftijd, doet hij nog weinig voor de anderen, die niet veel meer dan de helft van Tilden's jaren tellen, onder. Wat Tilden aan vlugheid en jeugdige kracht heeft ingeboet, wordt bij hem ten deele vergoed aan ervaring en meesterlijke taktiek. De tweede van de troep is Budge, de rood harige Amerikaan, op het oogenblik 24 jaar oud. die wel als 's werelds beste speler wordt beschouwd. Hij speelt met een gemak en een snelheid, welke hun evenaring nergens vinden en juist deze factoren maken zijn spel zoo aantrekkelijk. Vines, ook niet zoo lang nog prof, is een kalmen speler, hetgeen zijn oorzaak wel licht vindt in het feit. dat hij lichamelijk niet zoo sterk is. Hij heeft dit nadeel weten te on dervangen door zijn buitengewoon goed aan voelen van het spel van den tegenstander en een scherpen kijk op den bal. Nummer vier is Stoefen. een reus, met een prachtig, athletisch gebouwd lichaam, die een kracht kan ontwikke len als geen andere speler. Zijn services zijn meermalen zelfs voor Budge onhoudbaar. Begonnen werd met de partij VinesTilden, die door den laatste vrij regelmatig verloren werd. Vines was verreweg de meerdere en met 62 kwam de eerste set aan hem. Toen h^- 42 in den tweeden set stond er werd ..best of three" gespeeld leek het of de wed strijd spoedig beslist zou zijn. doch Vines wilde toen. als een goed beroepsspeler, de spanning opvoeren, waardoor hij veel minder sterk ging spelen en Tilden kans gaf gelijk te komen. Het w»zrd 55, 66 en 7—7, waarna Vines met 97 won. In de partij Budge—Stoefen. een strijd van hard spel en veel risico, viel Budge nogal te gen. vooral in de eerste set. welke Stoefen met 64 won. Daarna was Budge natuurlijk de sterkere en hij triomfeerde met 63. 6—3. Jammer genoeg maakten de spelers wat al te veel grapjes, hetgeen de spanning niet steeds ten goede kwam. Het dubbelspel Tilden en Vines tegen Budge en Stoefen bracht taktiek tegenover kracht en het leek er in het begin op of het eerste zou overwinnen. Budge en Stoefen sloegen in hun overmoed dikwijls maar raak en handig wisten Tilden en Vines van elke lacune in de combi natie hunner tegenstanders partij te trekken. 64 werd het in den eersten set. Daarna was het pleit snel beslecht ten gun ste van Budge en Stoefen. die in den tweeden en derden set snel en zuiver spel te zien ga ven. Het was een waar tennls-vuurwerk en dikwijls hadden de toeschouwers moeite dit snelle spel te volgen. Heerendubbelspel van de 46. 911. beste soort! 60 werd het zelfs in den twee den set en alleen in het begin van den laatsten set leek het of er nog strijd kwam. Toen het 3—2 voor Budge en partner was, hadden Til den en Vines echter met pech te kampen en na 42 was de wedstrijd niet meer te redden. Met 63 kwam het einde van dezen set. Ziehier de volledige uitslagen: Vines sl. Tilden 62, 97; Budge sl. Stoefen 46. 63. 63; Budge en Stoefen sl. Tilden en Vines 46, 6—0, 63. Gisteren was het stadion te Scheveningen bijna geheel bezet. Het weer was nu van dien aard. dat men kon verwachten, dat de Ameri kanen zich thans ten volle zouden geven. Men is zonder twijfel niet bedrogen uitgekomen, want datgene, wat Tilden. Vines. Budge en Stoefen hebben laten zien. behoort inderdaad tot het sterkste tennis, dat men zich kan den ken Daar werden met het wonderlijkste gemak de moeilijkste slagen uitgevoerd. Canon-ser vices daverden binnen de hjnen en de meest scherpe vollies werden afgevuurd. Het was een spel, dat in de perfectie gespeeld werd en daarom juist zulk een indruk van eenvoudig heid wekte. Geen oogenblik kreeg men de idee. dat de spelers zich moesten inspannen! In de eerste partij van dezen dag had Tilden net al lesbehalve gemakkelijk tegen den langen, ge spierden Stoefen, wiens service vrijwel onhoud baar is. Tilden won de eerste set door beter plaatsen, door listiger gebruik maken van zijn kansen met 6-3, maar in de tweede set werd hij min of meer overspeeld door de vaart van zijn tegenstander, die een achterstand van 31 tot 64 in zijn voordeel omzetten. In de derde set was Tilden weer de meester, die goede en afdoende antwoorden vond op de kogels van Stoefen. Met 41 kwam hij voor. Stoefen haal de op tot 54, doch toen Tilden in de laatste games drie winning strokes kreeg, was het pleit beslecht. Tilden won met 63. 46, 64. Budge had het niet gemakkelijk tegen Vines. Laatstgenoemde liet zijn tegenstander in de zes en veertigste partij, welke zij tegen elkaar spe len. niet los. Het werd een fel gevecht, waarin de vaart van Vines aanvankelijk zegevierde over de fijne touche van Budge. Toch leek het ons of de jongste prof er tijdens deze set nog niet zoo goed het oog in had. Althans, zijn vliegende backhand mislukte nog al eens, en hij berekende de lengte van zijn slagen nu en dan niet goed. Zoo kon het gebeuren, dat Vines de eerste set met 6-4 won. Toen was het echter ook afgeloopen. want Budge werd een toon beeld van vastheid, voerde in de tweede set de score regelmatig op tot 50, waarna Vines twee games scoorde. Hierbij bleef het en Budge maakte er 6—2 van. In de derde set kwam er meer strijd, hoewel ook toen Budge met 51 voor kwam te staan. Vines won zelfs nog eenmaal de service van Budge, maar daarmee kwam het einde. De derde set werd in het voordeel van Budge be slist. Hij won derhalve met 46. 62, 64. Het dubbelspel Tilden en Stoefen tegen Budge en Vines heeft oogenblikken van hoog staand tennis gebracht en oogenblikken van groot plezier, wanneer de profs hun acteurs- gaven uitbuitenBudge en zijn partner won nen de eerste set al lachende met 64. In de tweede set werd het ernstiger. Tot 54 stonden Tilden en Stoefen voor. Daarna won Vines zijn service-game en zoo ging het door tot den stand 9—9. Eindelijk slaagden Budge en Vines erin door de geweldige service van Stoefen te breken, waarna Budge de zijne won. De uitslagen waren dus: Tilden sl. Stoefen 6—3. 4—6. 6—4. Budge sl. Vines 46, 62, 64. Tilden en Stoefen verl. van Budge en Vines Hoewel de internationale kampioenschappen dit jaar niet aansluiten op Wimbledon, heeft het bestuur van den N.L.T.B. besloten op den Zondag na Wimbledon. Zondag 9 Juli dus, ver schillende spelers van het Engelsche tournooi uit te noodigen, eenige wedstrijden te komen spelen te Noordwijk, zooals dit de laatste jaren steeds het geval is geweest. Von Cramm be hoort tot de uitgenoodigde spelers. Hij speelt niet te Wimbledon, zooals men weet. doch wel in verschillende andere tour- nooien Naar wij vernemen heeft hij de uit- noodiging bereids aangenomen, doch moet hij in verband met enkele omstandigheden, welke waarschijnlijk niet van veel invloed zullen zijn, het definitieve besluit nog even reserveeren. Wat de andere uitnoodigingen betreft, deze zijn o.a. gericht aan den Chineeschen speler Kho Sin Kie. den Amerikaan McNeil en na tuurlijk aan Riggs. Het is echter niet zeker of deze Amerikanen in de gelegenheid zijn over te komen. Ook aan enkele andere speelsters en spelers zijn invitaties gericht, doch in verband met de ervaring, dat er op het laatste oogenblik nog al eens verhindering was, is nog niet met zekerheid te zeggen wie er zullen komen. Deze wedstrijden staan, dit moge nog even geme moreerd worden, los van de internationale kam pioenschappen. welke van 24 tot 30 Juli te Noordwijk worden gehouden. „Hbld." De Zaterdagmiddag competitie. L.T.P. I—KROGT I 3—3. Achilles stand. De eindstand luidt: De uitslagen waren: Heeren-enkelspelHem penv. Leeuwen 63. 75. Dames-enkelspel: mej. Kasten—mej. Fort man 26. 26 Heeren-dubbelspelHempen en Paulusse Dekker en v Ingen 6—1. 62. Dames-enkelspel: mej. Kasten en mevr. Veltman—mej. Fortman en mevr. v. Ingen 6—2, 2—6, 4—6. Gemengd dubbelspel: mej. Kasten en Hempen mej Fortman en v. Leeuwen 79. 4—6. Mevr. Veldman en Fabermevr. en den heer Van Ingen 61. 61. Deze laatste wedstrijd moest uitmaken wie hekkesluiter zou zjjn in de afdeeling A. Het heeren-enkelspel werd een zege voor L.T.P. Hempe won op regelmatige wijze de eerste set en met moeite de tweede. Mej. Fort man was sterker dan mej. Kasten zooals de score aanwyst. Mej. Fortman had het voordeel van een prachtige service waarmede zè menig pynt behaalde. Het heeren-dubbelspel werd op overtuigende wijze door L.T.P. gewonnen. Een der spannendste partijen was het dames- HUP dubbelspel. L.TP won op regelmatige wijze dc veiligheid geven Ook de eerste mixed was zeer spannend. L.T.P. kwam met 51 voor doch verloor de set met 9—7 en de tweede set met 64. De tweede mixed was voor L.TP. niet moei lijk en zij won deze set met 61, 61. De eindstand is: Wassenaar Carla De Munnik L.TP. De Krogt Alphen 19—11 17—13 16—14 13—17 13—17 12—18 Heden is het de eerste dag van het tournooi te Wimbledon. wy herinneren er aan. dat de geplaatste spelers zijn: Heeren: 1. H. W. Austin (Engeland). 2. R. L Riggs (Amerika). 3. D. McNeill (Amerika). 4. F. Puncec (Zuid-Slavië). 5. H. Henkei (Duitschland). 6. E. T. Cooke (Amerika). 7. R. Menzel (Duitschland). 8. I. Tloczynski (Polen). Dames: 1. Miss A. Marble (Amerika). 2. Miss H. H. Jacobs (Amerika). 3. Fru. S. Sperling (Denemarken). 4. Mme. R. Mathieu (Frankrijk). 5. Panna J. Jedrzejowska (Polen). 6. Miss K. E. Stammers (Engeland). 7. Miss R. M. Hardwick (Engeland). 8. Mrs. S. P. Fabyan (Amerika). ROEIEN. Njord wint dc Oude Acht. OUDE SCIFF VOOR DIE LEYTHE. Zaterdag en gisteren heeft Aegir te Gronin gen nationale wedstrijden gehouden ter gele genheid van het 65e lustrum der Groningsche Universiteit. De jonge acht b van Aegir bevestigde Zater dag haar goeden vorm van de wedstrijden van de Koninklijke, door Njord andermaal een ne derlaag toe te brengen. Ook de eindstrijd van de vier zonder stuurman bracht een overwin ning voor Aegir. Laga liep aanvankelijk den kleinen voorsprong der Groningers na 800 me ter zoo goed als in. Beide ploegen roeiden in hoog tempo en stuurden feilloos. Aegir liep tegen het eind weer iets uit. doch de verkregen voorsprong van 3/4 lengte werd door de Delf te- naren in de eindspurt tot 1/4 lengte verkleind. Volkomen uitgeroeid passeerden de beide riva len de eindstreep. De uitslagen van den eersten dag waren: Oude vier: eerste heat ,1. Laga 7 min. 34.6 sec.; 2. Triton op drie lengten. Jonge acht a: eerste heat. 1. Laga 6 min. 56 sec.; 2. Argo a op kwart lengte. Tweede heat: 1. Argo b 6 min. 44.8 sec.; 2. Triton op halve lengte. Jonge vier a: eerste heat. 1. Nereus 7 min. 52.8 sec.; 2. Maas: tweede heat: 1. Nereus 7 min. 49 sec.: 2. De Hoop; derde heat: 1. Triton 7 min. 32.5 sec.; 2. Laga. Lichte vier: eerste heat. 1. Njord 8 min. 1.2 sec.; 2. Laga op een lengte. Tweede heat: 1. Njord 8 min. 0.6 sec; 2. Tri ton op drie lengten. Derde heat: 1. Argo 7 min. 52.6 sec.; 2. Aegir op een lengte. Jonge acht b. eindstrijd: 1. Aegir 6 min. 47 sec.; 2. Njord op een lengte. Vier zonder stuurman: eindstrijd 1. Aegir 7 min. 11.8 sec.; 2. Laga op kwartlengte. Op den tweeden dag werd de eindstrijd oude acht tusschen Njord en Aegir wel een der mooisten. Bij den start waren de Groningers iets voor. maar Njord nam de leiding al spoe dig over. Na 1000 meter bedroeg haar voor sprong driekwart lengte en hoewel Aegir dezen achterstand nog tot een halve lengte wist in te loopen, kwam de zege tenslotte toch aan de Leidenaars. Het sciffnummer bracht natuurlijk weer een zege voor Velds, die verre superieur was! De gedetailleerde uitslagen luiden: Jonge vier a. (eindstrijd): 1. Nereus, tijd 7 min. 5.2 sec.; 2. Triton, op een lengte. Oude acht. eindstrijd: 1. Njord. tijd 6 min. 14.8 sec.; 2. Aegir op halve lengte. Jonge vier b.. eindstrijd: 1. Njord, 7 min. 7A sec.; 2. Emden (ver). Oude vier (eindstrijd): 1. Nereus, 6 min. 55 6ec.: 2. Laga (op twee lengten). Lichte vier (eindstrijd): 1. Argo, 7 min. 20.2 sec.; 2. Njord (op drie lengten). Jonge acht a (eindstrijd): 1. Argo b. 6 min. 24.8 sec.: 2. Laga, op twee lengten. Oude Sciff (eindstrijd): 1. Die Leythe, 7 min. 37.2 sec.; 2. Poseidon (ver). ZEILEN. DE KIELER WOCHE. De Kieler Woche is Zaterdag beëindigd. Onze landgenooten hebben niets gewonnen. De competitie om het voetbalkampioen schap van Nederland is ten einde. De laat ste wedstrijd, AjaxEindhoven, heeft de beslissing gebracht. De Amsterdammers, die aan een gelijk spel genoeg zouden heb ben gehad, hebben de Zuidelijke kampioe nen met 30 overwonnen en daarmede den titel veroverd. Slechts één wedstrijd heb ben de Amsterdammers in deze competitie verloren: den uitwedstrijd tegen N.E.C. Ook de tweede plaats is voor een Amster- damsche club: het is D.W.S., dat deze eer volle plaats inneemt. Doordat Eindhoven verloor, volgt N.E.C. op de beide hoofd stedelijke vereenigingen met 8 punten uit evenveel wedstrijden. Eindhoven is vierde geworden met één punt minder en slechts heeft een belangrijken achter- Ajax 8 5 2 1 12 19—11 D. W. S 8 3 4 1 10 20—11 N. E. C 8 4 4 8 12—20 Eindhoven 8 2 3 3 7 14—15 Achilles 8 1 1 6 3 12—28 Het was juist gezien van Ajax, dat het niet van den aanvang af een verdedigend spel speelde. Een defensieve houding zou leiden tot een druk. die elk oogenblik noodlottig kon wor den. Een voorsprong echter zou een gevoel van een waardevolle factor in eerste set; De Krogt op haar beurt de tweede, een ontmoeting als deze. De derde set scheen -en overtuigende zege te In dit opzicht hadden de Amsterdammers worden voor de Krogt. n.l. 51 en 2 match niet over geluk te klagen, want nadat het spel points. De dames van L T.P. dachten er echter gelijkelijk over het veld verdeeld was geweest anders over en het werd 54. Tegen de service I kreeg van Reenen na 8 minuten een goede van mej. Fortman waren ze tenslotte niet be-1 kans. Hij passeerde de Eindhovensche verde- Van Veghel kon niet anders doen dan den bal terugslaan. Het leer kwam echter ln de nabij heid van Van Wijngaarden, die scoorde. 1—0. Het spel golfde op en neer, met wellicht een lichte meerderheid voor Ajax. In ieder geval waren de Amsterdamsche aanvallen gevaar lijker. Keizer werd echter ook op de proef ge steld door moeilijke schoten van v. d. Donk en de Zeeuw en de Eindhovensche midden had geen geluk, toen hij Juist uitgleed op het oogenblik, dat hij een zeer goede kans wilde gebruiken. Dit voorval was de inleiding tot een overwicht van de Zuidelijke kampioenen en het Ajax-doel maakte benauwde oogenblikken door. Maar weer zou het succes aan den ande ren kant komen. Het offensief van Eindhoven werd onderbroken door een aanval van Ajax. die een hoekschop opleverde. Uit dien corner kreeg van Reenen den bal. Met een boogje gaf hij het leer door aan den voor hem staanden Bijl, die via de lat doelpuntte, 20. De eerste minuten na de rust waren wat ln voetbalverslagen sensationeel pleegt te heeten. Bij een hoekschop op het Ajax-doel kreeg Looys keeperneigingen. Hij stak de handen om hoog juist toen de bal naderde en, daar deze voor een half speler ongewone manoeuvre zich in het strafschopgebied afspeelde, was een penalty het resultaat. De Zeeuw plaatste zich achter den bal enschoot recht tegen Kei zer aan. Even zweefde de bal op het midden veld, daarna ging van Wijngaarden er mee van door. Hij kwam voor het vijandelijke doel ten val. Van Veghel liep uit, greep naar het leer en raakte het kwijt, en Bijl zond het ln kalm tempo naar het doel. Vla den paal rolde het naar binnen, 30. Gedurende de laatste tien minuten keerde Ajax tot zijn gewone spel terug. De aanvallen der gasten leidden niet meer tot het zeker ver diende tegenpunt en zoo eindigde de wedstrijd met een 30 overwinning voor Ajax. dat daar door den kampioenstitel behaalde. Het eind signaal was het teeken voor een ovatie, die het publiek den spelers bracht, terwijl de Amster- Zaterdagmiddag heeft de K.N.A.C. op den Scheveningschen boulevard haar jaarlijksch concours van koetswerken gehouden. Helaas heeft het weer ent jaar niet bij zonder medegewerkt. Een druilerig regentje, dat den geheelen mórgen aanhield, deed het ergste vreezen, doch gelukkig klaarde het weer tegen den middag op, hoewel de lucht bedekt bleef. Ondanks deze ongunstige weersomstandlg- neden was de publieke belangstelling voor de in vier rijen op het gemeentelijk parkeerterrein cn het daarvoor gelegen gedeelte van den strand- boulevard opgestelde nieuwste modellen zeer groot. Het concours was dit jaar des te belangrijker, niet alleen omdaj de fabrieken in de laatste Jaren zich steeds meer op verbetering en ver fraaiing van den koetswerkbouw zijn gaan toeleggen, doch vooral daar het thans de eerste maal is. dat de nieuwe modellen 1939. welke hier te lande op de markt zijn. te zamen zijn gebracht Immers, in Januari van dit Jaar ls te Amsterdam geen nutomobieltentoonstel- ling gehouden. Niet minder dan 206 automobielen, verdeeld over 48 merken, en vier kampeerwagens waren te bewonderen. T.w. 15 Amerikaansche, 12 Duit- sche, 11 Engelsche, 8 Fransche en 2 Italiaan- sche. De uitslag van het concours luidt als volgt: Afdeeling 1. open koetswerken Klasse A (tot een prijs van f.2000), eerste prijs B.S.A., Scout Roadster; 2de prijs Stan dard. Eight, touring. Klasse B (tot een prijs boven f. 2000 tot en met f.3000): 1ste prijs M. G. Midget, Roadster. Klasse C (tot een prijs bove f.3000 tot en met f.5000): 1ste prijs Mercedes-Benz 170 v., Roadster. Klasse D (tot een prijs boven f. 5000)2de prijs B.M.W.. 328. Roadster. Afdeeling 2 - gesloten koetswerken: Klasse A (tot een prijs van f.1200): 1ste prijs Opel. Standard Kadett, Coach. Klasse B (tot een prijs boven f. 1200 tot en met f.1450): 1ste prijs Fiat, 508 c., Sedan; 2de prijs Morris. Eight. Coach. Klasse C (tot een prijs boven f. 1450 tot en met f.1625): 1ste prijs Citroen ,.7-Econoom". Sedan; 2de prijs Hansa 1100, Coach; 3de prijs Opel. Olympia. Sedan. Klasse D (tot een prijs boven f. 1625 tot en met f. 1800)site prijs Willys Overland. Speedway Sedan; 2de pry's Hanómag, 130, Li mousine; 3de prijs Opel, super-six, Coach. Klasse E (tot een prijs boven f.1800.— tot en met f.2000.—): Ie prijs Citroen, ,.11-Rapi- de", Limousine; 2de prijs Chevrolet. Business Coupe. Klasse F (tot een prijs boven f.2000.tot en met f.2300.—): Ie prijs Studebaker, Cham pion, luxe coupe; 2e prijs Fiat 1500 b. Cond. Interieure; 3e prijs Borgward 2000. Limousine. Klasse G e tot een prijs boven f2300.— tot en met f.2500.le prys Studebaker Cham pion, club Sedan de luxe; 2e prys Hudson 112, Sedan; 3e prijs Dodge, Trunk Sedan. Klasse H tot een prys boven f2500.— tot en met f. 2800.le prys De Soto, tour-sedan Klasse I (tot een prijs boven f. 2800.tot en met f.3150.—): le prijs Fiat. 508 c.. ..M.M," Carr. Savola; 2e prijs Studebaker, commander coupe. Klasse J (tot een prijs boven f.3150.— tot en met f. 3450.le prys Hudson. Country Club. Victoria coupe; 2e prijs Graham, luxe special sedan; 3e prijs Studebaker, commander, sedan. Klasse K (tot een prys boven f.3450.— tot en met f.3800.le prijs Packard Six, sedan. Klasse L (tot een prys boven f.3800.— tot en met f.4300.—): le prys Mercedes-Benz 230 sedan met roldak; 2de prys Lanchester' roaddrider de luxe. saloon. Klasse M tot een prys boven f4300.— tot en met f.5200.le prijs La Salie, 50, sedan- 2e prys Buick, touring sedan. Klasse N (tot een prys boven f.5200.— tot en met f.7600.le prys M.G., Sedan; 2e prys Fiat. 2800. cond. interieure carr. Viotti. Klasse O tot een prys boven f7600.— tot en met f. 11.000.—le prys Cadillac 75, imp touring sedan. carr. Fleetwood. Klasse P (tot een prys boven f. 11.000); 1ste prys Mercedes 540. compressor, conduite-inte- rieure. Afdeeling 3 - koetswerken type Cabriolet. Klasse B (tot een prys boven f. 1500 tot en met f.2000): 1ste prys D.K.W.. Meisterklasse luxe cabriolet: 2de prijs Hansa 1100. cabriolet Klasse C (tot een prys boven f. 2000 tot en met f.2500): 1ste prijs Opel, super-six. cabrio let. Klasse D (tot een prys boven f.2500 tot en met f. 3000)1ste prys Wanderer. W 24. cabrio let; 2de prys Mercedes. 170 v.. cabriolet. Klasse E (tot een prys boven f.3000 tot en met f.3500)): 1ste prys Opel, Admiral, cabrio let; 2de prys Chevrolet de Luxe. cabriolet, carr Van Ryswyk; 3de prys Renault, Viva Grand Sport, cabriolet. Klasse F (tot een prys boven f.3500 tot en met f.4000): 1ste prys Supertraction, cabriolet- 2de prys B.M.W.321, cabriolet. Klasse G (tot een prys boven f.4000 tot en met f.4800): 1ste pry.s Buick, special, cabriolet carr. Van Ryswijk; 2de prys Hudson. Countrv Club, cabriolet Monte Carlo: 3de prUs Stevr 220. cabriolet, carr. Gliiser. y .Klasse H (tot een prys boven f.4800 tot en met f.5400): 1ste prUs Audi. 920, cabriolet- 2de prys Studebaker. President, cabriolet, carr Pennock; 3de prys Hotchkiss, Biarritz, cabriolet' Klasse I (tot een prys boven f.5400 tot en met f.6500): 1ste prys Graham, Custom, super charger. cabriolet, carr. pennock; 2de prys Hud son Country Club. cabriolet, carr. Van Rijs- wyk; 3de prys Hotchkiss, 686 1.. cabriolet can- Van Rijswyk. Klasse J (tot een prys boven f.6500 tot en met f.9000): lste prys Mercedes-Benz 5 pers cabriolet 320; 2de prys De Lahaye. 148 L., ca briolet, carr. Henri Chapron, Paris. Klasse K (tot een prys boven f.9000): 1st® prys Mercedes, 320, cabriolet. Afdeeling 4 - koetswerken type cabrio- limousine. Klasse A (tot een prys van f. 1300)lste prijs Opel. Kadett de Luxe. cabrlo-llmousine- 2de prys D.K.W.. Meisterklasse, cabrio-limousine. Klasse B (tot een prys boven f. 1300 tot en met f. 180): lste prys Fiat. 508 c. cabrio-limou sine; 2de prys Skoda. 1100. cabrio-limousine. Klasse D (tot een prys boven f.2300 tot en met f.3000): lste prys Peugeot 402-b, cabrlo- llmousine. Klasse E (tot een prys boven f.3000): 1st® prys Hotchkiss „Mont® Carlo" 686, cabrio- limousine. Afdeeling 5 - kampeerwagens zonder trekkend materieel. lste prys Landkrulser, type a 4 extra, fa brikaat Landkruiser. Speciale pry zen: De twee ln dit concours uitgeloofde zilveren bekers voor het beste koetswerk en den besten kampeerwagen van Nederlandsch fabrikaat werden gewonnen resp. door: Delage, D. 6.75, cabriolet, carr. Van Ryswyk. en Hvmscar, type a 4 de luxe. fabrikaat bovenbouw: Bronkhorst, Hilversum. stand. damsche aanvoerder, Anderiesen, op de diging en 'schoot van korten afstand hard in. schouders ging. WATERPOLO. GOUWE n—BOSKOOP II. Voor de competitie van den Goudschen Zwem- kring had te Waddinxveen een ontmoeting plaats tusschen Boskoop II en De Gouwe II met als uitslag 31 voor Boskoop. HET BELGISCH ZEVENTAL. Het Bellgsche zevental, dat op 9 Juli een ont moeting speelt tegen Nederland is als volgt samengesteld Desmet (Antwerpen); Stoelen (Nage St. Gil les); Blitz (Antwerpsche zwemclub); Iselee (Circle Nation de Bruxelles); Depauw (Gent- sche zwemclub) en Coppolters (Circle Nation de Bruxelles). Als reserve is aangewezen Leenhere (Circle Nation de Schaerbeek). ZWEMMEN DE POLITIE-ZWEMW'EDSTRLIDEN IN „DE ZIJL". Groote deelneming. Voor de morgenavond in „De zyi" te houden wedstryden van den politie-zwemkring Zuid- Holland bhjkt groote animo te bestaan. Deelgenomen wordt de afdeelingen Rotter dam, Hillegersberg. Schiedam. Den Haag, Delft en Leiden. Dordrecht is door feestelijkheden in verband met de opening van de nieuwe brug verhinderd. Het programma omvat een tiental nummers. In elk nummer zyn de deelnemers in verband met gemaakte tyden in drie klasse (A. B. en C.) ingedeeld. In totaal zyn ongeveer 130 inschryvingen ontvangen, zoodat spannende wedstryden verwacht mogen worden. In het nummer 50 M. vrye slag zyn 29 deelnemers en voor de 50 M. schoolslag 35 inschry vingen, ter- wyi o.a. het nummer popdulken 23 deelnemers telt. Voor de trekestafette ln uniform zyn 3 ploegen ingeschreven en voor de 3 x 50 Meter wisselslag-estafette 7 ploegen. Alles byeen dus een zeer uitgebreid pro gramma. MORGENAVOND 7 UUR ENTREE 10 CENT. In verband hiermede is de Zweminr. „DE ZIJL" MORGEN na 5 uur GESLOTEN. 2389 (Ingez. Med.) ELF KILOMETER ZWEMMENDE AFGELEGD De badmeester van de zweminrichting te Monnikendam, de heer K. Karmelk heeft gis teren een afstand van elf kilometer zwem mende afgelegd. Hy startte gistermorgen om acht uur. Van Monnikendam zwom hij naar Broek in Water land. waarna hy via Zuiderwoude naar Mon nikendam terugkeerde, waar hy om kwart voor twaalf aankwam. WEDSTRIJD IN GEKLEED ZWEMMEN TE BOSKOOP. Op Zaterdag 1 Juli zal in de Otwegwetering te Boskoop door het bestuur van de Boskoop- sche reddingsbrigade een vaardigheidswedstrUd gehouden worden voor dames en heeren. be staande uit 600 M. gekleed zwemmen. De eerst- aankomende drie van elke categorie ontvangen een prys, terwyi aan alle deelnemers, die het eindpunt bereiken een vaardigheidsdiploma wordt uitgereikt. Kleeding volgens bondsvoorschrift. doch zon der schoeisel, zy die op een vaardlgheids- wedstryd reeds een prys behaalden, zijn va» deelname uitgesloten. WIELRENNEN. RONDE VAN DUITSCHLAND DOOR UMBENHAUER GEWONNEN. België eerste in het landenklasscment. Een en veertig renners van de 68, die op 1 Juni te Beriyn zijn gestart, hebben de ongeveer 5000 km. lange ronde van Duitschland Zaterdag beëindigd. De algemeene rangschikking luidt: 1. Umbenhauer (Duitschland) 149 uur 33 m. 44 sec.; 2. Zimmermann (Zwitserland) 149 uur 43 min. 29 sec.; 3. Scheller (Duitschland) 149 uur 47 min. 3 sec.; 4. Thierbach (Duitschland) 149 uur 47 min. 38 sec.; 5. Wierinck (België) 149 uur 47 min. 39 sec.; 6. Oubron (Frankrijk) 149 uur 49 min. 46 sec.; 7. Wengler (Duitsch land) 149 uur 51 min. 58 sec.; 8. Petersen (De nemarken! 149 uur 52 min 1 sec.; 9. Grysoll® (België) 149 uur 57 min. 15 sec 10. Spiessens (België) 149 uur 59 min. 25 sec. Het landenklassement luidt: 1. België 449 uur 44 min. 23 sec.; 2. Frank- ryk) 450 uur 24 min. 51 sec.; 3. Zwitserland 450 uur 31 min. 52 sec.; 4. gemengde ploeg 451 uur 56 min. 11 sec.; 5. Duitschland 452 uur 1 min. 34 sec. OM DEN GROOTEN PRIJS VAN EUROPA. Schulte werd derde. Het jaariyksche „Criterium der Tuilerieën" te Parijs om den grooten prijs van Europa is gewonnen door Magne met Schulte als derde. De uitslag luidde: 1. Ant. Magne. 100 K.M. ln 2 uur 32 min. 43 sec. Op 1 ronde: 2. Fournier met 43 punten; 3. Schulte met 32 punten; 4. Spelcher met 30 punten; 5. J. Aerts met 26 pun ten; 6. Jaminet met 19 punten; 7, Thietard met 16 punten. Op 3 ronden; 8. G. Lapeble met 15 punten; 9. Deforge met 0 punten. SWIFT-COMBINATIE. Gisteren werd de vierde competitiewedstrijd gereden. Mede door het feit. dat de meeste renners in open baan- en wegwedstryden uit kwamen, was de opkomst slechts gering. De A-klasse was ln het geheel niet vertegen woordigd. Deze categorie zal morgen denwed- stryd ryden Ingekort tot 50 K.M. De B-klasse was bezet met 5 renners, die den stryd aanbonden over 80 K.M. F. Boske wist dezen stryd te winnen: 2. B. Krult; 3. J. Laven; 4. F. Sleyser; 5. T. Herreur. Drie C-klassers gingen elkaar over 30 K.M- bekampen. S. Kruit werd door een lekke bana kansloos en moest zoodoende toezien, clafc/[® 2 nieuwe leden Uitenbroek en G. Vuren voor hem eindigden. Morgenavond vindt de start om 7.15 uur plaats.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10