IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 23 Juni 1939 De gemeenteraadsverkiezing Het a.s. afscheid burgemeester J. L. Bosschiefer Uit de Rijnstreek KATWIJK AAN ZEE. EEN NIEUWE ROVERSBRUG. Met de werkzaamheden begonnen. Eindelijk zal een einde komen aan de j proote verkeersellende bij de Roversbrug, waar een auto nauwelijks goed over heen kan. In den bollentijd en in het drukke reisselzoen is deze brug een groote hinder nis voor het snelverkeer. Nadat het zeer lang geduurd heeft, voor dat met den bouw van een nieuwe, veel breedere brug begonnen kon worden, is gisteren daarvoor de eerste paal in den grond geslagen. Vergadering der Commissie van Plaatselijk Toezicht op het L. O. Deze vergadering werd gehouden in het gemeentehuis. De voorzitter ds. R. P. A. Rutgers opende, waarna de secretaris de heer P. H. Castenmiller de notulen las. Na voorlezing der ingekomen stukken brachten de heeren L. v. d. Zwan en C. Rijnsent verslag uit van het bezoek aan de scholen, dat zij met hun medeleden gebracht hadden. De heer C. v. d. RJhee behandelde het onderwerp: ..De drang naar onderwijsver nieuwing". Dit onderwerp, dat tegenwoor dig in onderwijskringen nogal ter sprake komt. lokte tot een levendige gedaohten- risseling uit. De voorzitter dankte den heer v. d. RJhee voor zijn referaat. Na rondvraag volgde sluiting, Proeftocht met reddingboot. Gisteravond om half 8 uur had onder groote belangstelling een proeftocht plaats met de reddingboot van de N.Z.H.R.M. Het was heerlijk weer en toch stond er een hoogte zee. waardoor de tocht voor het publiek aantrekkelijk was. Voor den schip per C. Jonker en zijn mannen was het een kunst om door de brekers heen te manouuvreeren en zoodoende de branding achter zich te krijgen. Men bleef ongeveer een uur op zee. waarin nieuwe vaardigheid verkregen werd. Men ziet verlangend uit naar een motorreddingboot, maar daar voor moeten de middelen der N,ZJiJR.M. die zonder overheidssteun moet werken, ruimer gaan vloeien Van de plaatselijke commissie waren aanwezig de burgemeester mr. W. J. Wol- dringh v. d. Hoop en de heer W. Taat. De muziekvereeniging „U.NX". dir. de heer P. C Langmuur, maakte onder veel belangstelling een muzikale wandeling door het dorp, wat veel publiek op de been bracht. LEID5CHENDAM. De uitslag van de gisteren gehouden ge meenteraadsverkiezing is als volgt: Uitgebracht 3980 st. Onwaarde 94 st. Gel dig 3886 stemmen. Hiervan verkregen: R.K. Staatspartij 2464 of 63.40% (1935 2156 of 61.4%); Chr. Hist.—Anti-Rev. 829 of 21.33% (573 of 16.3%); S.D.A.P. 258 of 6.63% (270 of 7.1%); Lib. Gemeentebelang 335 of 8.64% (138 of 3.9%). Gekozen zijn de heeren L. C. de Koning IaftrA. J. Schrader aftr., H. A. Smits aftr., N. J. M. Willemse aftr, J. C. van den Bosch aftr, Th. J .Blokland aftr, F. J. Zuidwijk aftr. en J. C. M. van Wijk allen R.K.; G. Kerkhoff aftr. Soc. Dem.; J. ten Hoopen aftr, G. Kranenburg aftr. beiden C.H.; K. Vink aftr. AJt.; J. Koerts aftr. Gem. Belang Niet in den raad keert terug na daarin 20 jaar te hebben zitting gehad de R.K. heer J. de Lange. Nieuw gekozen is de R.K. heer J. C. M. van Wijk die voorheen ook zitting had en verscheidene jaren wethou der is geweest. De R.K. kregen hun acht zetels met een overschot van 72; evenals voorheen kregen de C.H. hun tweede zetel nadat een was toegewezen aan de C.H. en een aan de A.R. door het overschot van 231. De S.D moest het ook ditmaal doen met 3/4 van de kies- deeler. De lijst Gemeentebelang hield met haar 1 zetel nog een rest van 36 over. Lijk drijvende gevonden. De schipper van den beurtdienst Leiden- Rotterdam, van het Nat. Veem, bemerkte gistermorgen dat nabij de wijkerbrug een lijk in de Vliet dreef. De politie werd gewaarschuwd, deze I heeft het lfjk geborgen en naar het lijken- I huis vervoerd. Bij onderzoek bleek het te zijn de 57- I jarige J. W. R„ van beroep bediende in een polikliniek, en woonachtig aan de Schenk vele te den Haag. Werkzaamheden stilgelegd. Naar wij vernemen zijn de werkzaam heden inzake de verbetering van den Oostvlietweg en Leldschekade, welke wer den uitgevoerd door de Dordtsche Wegen- houw Wed. Mol te Dordrecht, thans stil gelegd. Burgerlijke Stand. Getrouwd: A. J. Duivenvoorden en J. v. d. Horst. Getrouwd: J. van Elk en H. Timmers. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, z. van J. Overduin en F. Overduln; Maria Theodora, d. van H. van der Slot en E. M. van Niekerk; Geertruida Cornelia d. van M. J. van Ruiten en Q. H. Pennings; Cornelia Johanna Petronella, d. van J. Chr. de Vos en C. J. Duivenvoorden; Geertje en An- thonie Martinus, d. en z. van J. W. Bergman en H. Bakker; Johannes Gerardus Josephus, z. van A. A. Koot en E. M. A. Lensen; Maria Henrietta, d. van H. Simons en M. H. van Kempen; Cornelia Johanna, d. van P. Helmus en C. J. Schalk; Johanna Maria. d. van G. van Gerven en G. van der Poel; Alida Hendrika. dr. van P. de Leeuw en A. C. Dubbis; Petro nella Hendrika, d. van J. de Kuyper en M. A. Hoogkamer; Deborah Elisabeth Maria, d. 'van G. J. A. van der Veld en D. J. M. de Jong: An- thonie Leonardus Herman, z. van H. A. J. Koot en C. J. Kaplteijn. Getrouwd: Theodoras Hendrik us Anthonius I KUnk en Theodora Christina Maria Romljn, I beiden te Lisse. OverledenTheodorus Johannes Kortekaas, -J j Cornelia van der Voort. 38 j.. cchtg. van H van der Vlugt; Helena Maria Wassenaar, s dagen. Loop der Bevolking. Gevestigd: H Ph. Sobels en gezin uit Soera- Na fN.I.): R. Brltting uit Hilversum: H. F yan Hees uit Nijmegen; F. J. Smit en gezin uit i Hlllegom; D. de Vreede geb. Faas uit Sassen- neim; L. Verdoes uit Hillcgom; C. C. Ruigrok bit Amsterdam. Vertrokken: A. fn 't Veld en gezin n. Haarlem •normeer; H. J. Karstens naar Duisburg 'Duitschland); G. Buurman en gezin naar oassenheim. Stopzetting der Werkverschaffing. Naar men ons mededeelt, zal de Werk verschaffing in deze gemeente in de a.s. week worden stopgezet. De gelegenheid tot kostelooze inen ting is opengesteld op Woensdag 28 Juni as. op de gewone spreekuren bij de plaat selijke geneesheeren. LISSE. Veel animo Voor de betrekking van ambtenaar ten kantore van den Gemeente-ontvanger heb ben zich niet minder dan 198 sollicitanten aangemeld NOORDWIJK. Naar wij vernemen, zal op Vrijdag 30 Juni a.s. een openbare vergadering van den gemeenteraad worden gehouden. NOORDWIJK BINNEN. Uitvoering der leerlingen van den heer Th. H. Polman. In Hotel „Royal" alhier hebben de leer lingen van den heer Polman een uitvoe ring gegeven. Het was een zeer goed ge slaagde avond, in aanmerking genomen dat de heer Polman zich telkens genood zaakt zag door ziekte der leerlingen deae uitvoering uit te stellen. Zélfs nu nog werd hein de tegenslag van zietkte niet be spaard. De debutantjes brachten het er allen goed af. Het was echter jammer dat de zang achter in de zaal zeer sfleoht werd gehoord. Tengevolge van 'het ru moerige gestommel gingen de klanken der teere stemmetjes voor een groot deel ver loren. De leerlingen bleken met hun plano studie goede vorderingen te hebben ge maakt. Het was een aardige avond. NOORDWIJKERHOUT. Vergadering Tuindersver. „De Eendracht" De eerste veiling in dit seizoen van de Tuindersvereen. „De Eendracht" wordt hedenavond gehouden Deze mededeeling welke algemeene in stemming vond, werd gedaan in de ge houden vergadering van „De Eendracht". Besproken werden de veilingen, gehouden in 1938, waarvan de heer v d Weyden verslag uitbracht. Het vorige seizoen was niet onvoordeelig. Er staat n.l. op de Twentsche Bank een saldo van f. 4669.74. Aan tuinders werd in 1938 uitbetaald f. 87006.84 en aan achterstallig salaris f 1900. In 1938 was over het algemeen de aanvoer zeer bevredigend. Oök voor 1939 zijn de perspectieven gunstig met het oog op eventueelen uitvoer naar Duitschland. De voorz. drukte allen leden nogmaals op het hart vooral producten aan te voe ren van prima kwaliteit. Als het seizoen weer gunstig zijn zal, moet er een vol gend jaar een nieuw veilingsgebouw ko men. daar er in het oude gebouw te weinig ruimte is. Het bestuur deelde nog mede, dat de zakkenhuur verlaagd zal worden, zoodra de ontzet de f. 100 000 bereikt zal hebben, wat xeeds meer het géval was. Vol goeden moed gaat de tuinders- vereen. „De Eendracht" het niéuwe jaar tegemoet. RIJNSBURG. OP VRIJDAG 30 JUNI. Het comité dat gevormd is voor het af scheid van burgemeester Bosschieter, deelt het volgende mede. Het afscheid zal plaats vinden in de Raadzaal op Vrijdag 30 Juni aj. Des middags te 3 uur zal een open bare vergadering van den Raad worden belegd, waarin burgemeester Bosschie ter afscheid zal nemen van den Raad, het dagclijksch bestuur der gemeente, ambtenaren en politie. Deze vergadering zal o.a. worden bijge woond door mevr. Bosschieter en familie leden, burgemeesters uit omliggende ge meenten. autoriteiten met wie de burge meester in den loop der jaren heeft samen gewerkt, vertegenwoordigers van verschil lende lichamen, leden van het comité enz. Aangezien de ruimte in de raadzaal be perkt is zal voor anderen dan genoodigden wellicht geen plaats beschikbaar zijn. Des avonds zal voor vertegenwoordigers van vereenigingen en corporaties en voorts voor een ieder, in den meest ruimen zin van het woord, gelegenheid bestaan om van den burgemeester en mevr. Bosschieter af scheid te nemen. Deze receptie, welke eveneens in de Raadzaal gehouden wordt, begint 's avonds onr 71/. uur. Het ligt in het voornemen tot het hou- dne van toespraken gelegenheid te geven van 7'/i8Vs uur. Daarna zal een ieder, niemand uitgezon derd, in staat worden gesteld- den heer en mevr. Bosschieter persoonlijk de hand te drukkèn. De Bloemenhandel. Aan de veiling „Flora" is de aanvoer niet buitengewoon groot. Door de vorst Is het aantal snijbloemen minder dan vorige Ja ren. Vooral bij de Margrieten is dat merk baar. Bijzonder groot is dit Jaar de aanvoer van lelies, waardoor de prijzen laag zijn. Thans komen de gladiolen in verschillen de soorten ter veiling. Ook de eerste dah lia's zijn verschenen. Groote partijen ane monen alsmede lathyrus draaien door De prijzen blijven matig. De straathandel is slecht. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. de Vreede. 22 Jaar en D. Faas, 25 jaar: H. Doornbosch. 28 Jaar en M. P. Phi- lippo, 23 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. J v. d. Meer. Bijdorpstraat 24; J J Dannijs. geb. v, d. Poll. Lindelaan 14: L. B. Bouwhuis en gez.. Beukenlaan 5; B, M. Geurtzen Hoofdstraat 82; G. Buurman en gez.. Hoofdstraat 352. Vertrokken: I. Faas. n. Wassenaar, v. *s-Gra- venzandelaan 76: A. W. B. Geurtsen, n. Gen- dringen. Varsselder 1; A. M. M. Baak. n. Leiden. Verl. Bloemistlaan 49; Janke de Boer. n. Den Haag, v. Alkemadelaan 13. Gevonden: Een doos met dameshand- tasschen, een groentenkist, een vermoede lijk gouden ring, een klaviersleutel met ko peren label, een ceintuur, een portemonnaie met inhoud, een kleine portemonnaie met inhoud, een brief inhoudende eenige ge tuigschriften. Inlichtingen bij de politie alhier. VALKENBURG. De Chr. Meisjesvereeniging hield haar jaarlijksch uitstapje, eerst via Amsterdam naar Hilversum waar het Raadhuis bezich tigd werd en oud-burgemeester Lotsy werd bezocht. Vandaar ging de tocht naar Apel doorn en naar de Ernst-Sillemhoeve. het buitenverblijf van het Ned. Jongelingen Verbond. Daar werd de koffiemaaltijd ge bruikt; de dag is besloten met gezelschaps spelen. Voldaan keerde het gezelschap om 11 uur 's avonds weer hier terug. VOORHOUT. De varkenspest. In de veestallen der B. N. S. alhier is thans onder de varkens de pest uitgebro ken. Dit is het eerste geval In onze ge meente. Burgerlijke Stand. Geboren: Huberts Wilhelmlna Cornelia d. van H. C. Damen en H. C. Hoogervorst. Gehuwd: Petrus Nicolaas van Bohemen. oud 25 Jaar met Johanna Franclsca van Kampen. 22 jaar. Morgenavond zal door de pi. muziek vereeniging „st. Caecilia" een openlucht concert gegeven worden in de gemeente lijke temt. Dit hoofdzakelijk in verhand met het den daaropvolgenden dag te houden muziek-concours te Stompwij'k. VOORSCHOTEN. Diploma's E.H.B.O. Voor volledige bevoegdheid zijn geslaagd voor het examen afgenomen vanwege het Centraal Bureau tot afgifte van het Een heidsdiploma E.H.B.O. in Nederland de da mes D. van Praag-Kunst. W. H. de Graaf en de heeren J. H. Barnemann A. G. Bouw, J. H. Bremer, J. C. van Gastel, P. G. Jobse, P. A. L. Karreman. C. Mechel- se, H. v. d. Pol. J. D. Rol, J W. Schoote- meijer, G. Steenwinkel, C. J. J. van Tol, C. J. Troostheide, J. van Venetiën en A. B Wesselo. De opleiding is gegeven door dr. M. v. d. Stoel, alhier, daartoe aangezocht door de afd. Voorschoten der Ned. Ver. voor E.H.B.O. Vereeniging voor Veilig Verkeer. In hotel Deurloo vergaderde de Ver. voor Veilig Verkeer. De voorzitter de heer F. C. R. Drossaart Bentfort opende en zette uit een hetgeen tot dusver door de afdeeling is gedaan en bereikt. Spr? wekte op, het werk te steunen en lid te worden. De heer C. J. van Wjjhgaarden van Rees, secr. van het Verbond van Ver. voor Veilig Verkeer hield een lezing met lichtbeelden over: „De taak van een vereeniging voor veilig verkeer". Ook vertoonde spr. lichtbeelden van ver keer uit vroeger tijden, onderwijs in ver keersveiligheid en opleiding voor de ver- keersexamens. Hem werd door den voorzit ter hartelijk dank gebracht. Nadat nog eenige films vertoond waren, sloot de voorzitter met een opwekkend woord. Schoolreisje leerlingen O.L. School. Begunstigd door prachtig zomerweer maakten de leerlingen van de laagste 4 klassen der O.L. School, hoofd de heer J. H. Romijn. een schoolreisje naar Katwijk. Een luid gejuich weerklonk toen de zee in zicht kwam. Met pootje baden en diverse spelletjes werd de dag aangenaam, doorgebracht. Natuurlijk werd af en toe de inwendige mensch versterkt, want een dag aan het strand maakt hongerig en dorstig! Allen keerden zeer voldaan met gezonde kleuren naar huis terug. WARMOND. Loop der bevolking. Gevestigd: C. Leemans, v. Hilversum; A. Geerlof, v. Hilversum; K. v. d. Wilt. v. Hilver sum; H. v. d. Meulen. v, Westdongeradeel; J. A. W. M. Schoneveld v. d. Cloet, v. 's Gravenhage; J. M. Zonneveld, v. 's Gravenhage: W. Koot, v. Leimuiden; Th. v. d. Berg. v. Noordwyk; H. Donker, v. Rotterdam; Chr. Wobbe, v. Wasse naar: C. M. v. d. Steegt, v. Oegstgeest: L. Goedhart, v. Oegstgeest. Vertrokken: H. Brinkman, n. Wassenaar; L. v Berkel. n. Leiden: H. Wilkens, n. Hoorn; M. Gabriels, n. Heemstede; Chr. J. Wüst. n. Amsterdam; J. J. Stefels, n. Heilo; G. Brits - emer, n. Alphen a. d. Rijn; J. Verlaan, n. Noordwijk; H. J. v. Moorsel, n. Leiden; J. M. Hassing, n Zoeterwoude; J. S. Koblenzwey. n. Alkemade; J. C. J. v. d. Kroft, n. Wassenaar. Burgerlijke stand. Geboren: Wilhelmus Simon Herma, z. van W. S. van Noort en A. A. M. Schouten Gijs- bertus, z. van C. J. A. Meskers en V. C. Mcerle- veld. Overleden: Chr. Moerkerk. 23 J. Jacoba M. Meskers gehuwd met K. A. Prins, 45 J. Bij den heer J. T. alhier is een geval van roodvonk geconstateerd. Maatregelen zijn genomen om uitbreiding dezer ziekte te voorkomen. WASSENAAR. Vergadering Koningin Wilhelmina- Vereeniging. In Centraal vergaderde deze vereeniging. De voorzitter, de heer H. Brouwer, opende en besprak wat er in dat jaar werd ge daan. De toeneming van het ledental hield geen gelijken tred met den aanwas van de bevolking; aan de kas zijn in de laatste ja ren zeer zware eischen gesteld. Het bestuur zal. wanneer het ledental geen belangrijke uitbreiding ondervindt, zich genoodzaakt zien, de feestviering en de tractaties alleen tot de kinderen van de leden te beperken. Spr. hoopte, dat dit niet noodig zal blij ken. De notulen van den secretaris, den heer G. J. van der Mark werden onveran derd vastgesteld. Het bestuur heeft in principe besloten volle medewerking te verleenen aan de a.s. Nationale Bloemententoonstelling en keu ring. De sanctie hiertoe werd verleend. Besloten werd aan Burgemeester Van Wijnbergen het eere-voorzitterschap der vereeniging aan te bieden. Deze heeft dit gaarne aanvaard. Het verslag van den secretaris oogstte een warm applaus. Hieraan ontleenen wij. dat het ledental per 1 Januari bedroeg 2 eere-leden en 1129 gewone leden; de toene ming was 66 leden. De financieele toestand kan niet rooskleurig genoemd worden. Daartegenover staat, dat de vereeniging eer. grooten voorraad materialen bezit, die in goeden staat zijn. De algemeene toe stand van de vereeniging is gezond. Uit het verslag van den penningmeester, den heer H. van Elk werd vernomen, dat de inkomsten f. 7753.96 en de uitgaven f. 7621 bedroegen, batig slot f. 132.32. De heer Vrijenhoek bracht namens de controle-commissie verslag uit. Alles was in orde bevonden, décharge werd onder dank zegging verleend. Tot lid der controlecommissie 1939 werd ln de vacature G. Kroon gekozen de heer P. N. de Bruin. De beide per. aftr. bestuursleden, n.l. de heeren H Brouwer, voorzitter en H. van Elk, penningmeester, werden herkozen. Inzake de a.s. feestviering deelde de voor zitter mede, dat sedert een zestal jaren werd samengewerkt met de Chr. Oranje vereniging en dat sindsdien de feesten op 31 Augustus en 1 September werden gehou den. Het bestuur is meer en meer tot de overtuiging gekomen, dat de data 31 Aug. en 1 September voor Wassenaar niet ge schikt zijn; althans, de financieele op brengst is sedertdien schrikbarend achter uit geloopen. wat voor een groot deel wordt geweten aan het feit, dat op die dagen op vele groote plaatsen feesten worden geor ganiseerd, zoodat het bezoek van buiten klein was. Ook het Idental is in die jaren te- ruggeloopen. Het bestuur acht het daarom wenschelijk, dat de feesten te Wassenaar voortaan weer in de eerste week volgende op 31 Augustus zullen worden gevierd. Daar entegen wilde het bestuur vasthouden aan 31 Augustus voor de kinderfeesten, die dan gezamenlijk met de Chr. Oranjevereeniging zullen worden georganiseerd. Het bestuur van de Chr. Oranjevereeniging heeft zich bij deze zienswijze neergelegd. Hierop werden de bestuursplannen voor de feestdagen bekend gemaakt; naar vo ren gebrachte wenschen zullen in over weging worden genomen. Officieel is er dus feest op 6 en 7 Sep tember. doch de vermakelijkheden en het kermisterrein blijven geopend t/m 9 Sep tember. Op Zaterdag 9 September zal een vuurwerk worden ontstoken. Hierop volgde sluiting. De voorzitter riep aller medewerking in. opdat de feesten we derom geheel zullen slagen. Op de Raaphorstlaan werd de 30-jarige mej. S. alhier door een hond van mevr. V. alhier zoodanig in het been gebeten, dat doktershulp noodzakelijk bleek, die door dr. Doelman werd verleend. Daarna werd zij naar het Acad. Ziekenhuis ter verdere behandeling overgebracht. Gevonden: dameshorloge, wandelstok, tennisracket, gouden ring, 2 huissleutels, 3 honden, gewicht, 4 belastingmerken, por tiersleutel, diverse handschoenen, porte monnaie met inh., dekzeil, koppelingen, étui met inh, hooivork, kanarie, krik. da mescape, kindermutsje, notitieboekje. 3 bandafnemers en 2 sleutels, damestasch m. inh, psalmboekje, hondenhalsband. Inlich tingen bij de politie. ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD. Verzoek van het Chr. Schoolbestuur - De distributie van levensmiddelen - De nood- slachtplaats - De wegenaanleg. De Raad vergaderde. Ingekomen was een schrijven van het Chr. Schoolbestuur, waar wordt gevraagd een bijdrage van de gemeente om de vele noodzakelijke werkzaamheden te bekosti gen, aan en in deze school. De schoolban ken moeten dringend gerepareerd en ge verfd worden. De schoolborden en lesse naars behoeven eveneens dringende verbe tering. De vergoeding per leerling bedraagt slechts f. 8.90. Dit bedrag is veel te gering om hiervan de noodige kosten te betalen Behoudens goedkeuring van G. St. zullen B. en W. voorstellen dit toe te staan. B. en W. stelden voor een kleine leening aan te gaan of het noodige bedrag over velschil lende dienstjaren te verdeelen. Goedge keurd. Ingekomen was van de gemeente Nieuwveen de rekening van den vleesch- keuringsdienst over het dienstjaar 1938. De totale inkomsten bedragen f. 6408.55. de to tale uitgaven w. 6259.65, batig saldo f 148.90; het aandeel voor deze gemeente is f. 15.79. Betreffende de toelating der Raadsleden werden de geloofsbrieven besproken. Weth. van Baren en de heer v. Veen controleerden dezen en bevonden ze accoord. Aangaande de distributie van levensmid delen voor werkloozen, die in het vervolg via de winkeliers zal geschieden werd be sloten om 1 cent van de winst voor den hiermede belasten ambtenaar ter controle te reserveeren en 2 centen voor den win kelier. Allen vonden de winst voor de win keliers zeer gering, maar de ambtenaar kan zijn werkzaamheden, hieraan verbonden, toch ook niet gratis verrichten. De voorzitter deelde mede, dat het voor malig schoolhuis wederom voor 2 jaar aan den veldwachter G. J. de Bruijn is ver- huurd. Betreffende de begrootingswijziging-1938 zeide de voorzitter, dat enkele posten ver hoogd en andere weer verlaagd zijn. De dienst-1938 zal er waarschijnlijk gunstig uit zien. aldus de voorzitter Inzake de noodslachtplaats zeide de voorzitter dat daarnaar informaties zijn ingewonnen. Er wordt, naar een oplossing gezocht en deze ligt bij de gemeente Nieuw veen. De Burgemeester van Nieuwveen heeft daartegen geen bezwaar. De voorzitter merkte op dat, zoolang een mogelijkheid bij Nieuwveen bestaat, er bij andere gemeen ten niet geïnformeerd zal worden. Hierna werd de aanleg van den weg op den ouden spoorbaan AlphenUithoorn besproken. De voorzitter vroeg zich af. of er geen tegeneischen gesteld kunnen wor den. tegenover de geldelijke eischen van G. Staten. Kunnen er b.v. tn den polder geen wegen geplaatst worden op het ter tiair wegenplan? De heer Kool meende, dat BODEGRAVEN. Oranje-comité Buurtschap de Meije. In de buurtschap de Meije is een zelf standig Oranje comité gevormd, dat plaat selijke feestelijkheden zal voorbereiden. Leden van dit comité zijn de heeren J. A. Vernooij, hoofd der R.K. school, H. Haring, C. Verburg Th. Vollering, J. Voorsluüs en. F. van Zoest. Geslaagde uitstapjes. De leerlingen der Da Costaschool maakten hun schoolreisje in een drietal autobussen. Dezelfde tocht werd gemaakt als enkele weken geleden door de leerlingen der Ver- hoeff-Rollmanschool. een reis via Soester- berg. Soestdijk en Baarn naar „Oud Valke veen aan het LTsselmeer, waar de geheele middag vol genot werd doorgebracht met spelen en baden. Op den terugweg werd de Pyramide van Austerlitz bezocht Het was een prachtige dag! Het Interes sante ervan werd nog verhoogd toen men 's middags in Valkeveen het tweede Bode- graafsche gezelschap dat van de Chr. School n de Meije ontdekte, dat denzelfden tocht, zij het in verband met den zonne tijd, die daar heerscht, op wat later uur had gemaakt. Ook deze jongelui waren uit Val keveen bijna niet weg te trekken en hoewel men weer ieder afzonderlijk de terugreis maakte, was het voor beide gezelschappen vrij laat eer men thuis kwam. Het plan om een twintigtal arbeiders uit deze gemeente, die tewerk gesteld wa ren bij de fa. Broekhoven aan den nieuwen Rijksweg, bij het verplaatsen van het werk naar Utrecht, gedeeltelijk op kosten van de gemeente daarheen te laten vervoeren, is afgestuit op de weigering van Ged. Staten om deze uitgave goed te keuren. Gelukkig heeft die niet tengevolge gehad, dat het werk nu voor de menschen afgeloopen is en heeft de firma een regeling getroffen, waardoor zij toch naar Utrecht vervoerd zullen worden. De Chr. Muziekver „S.D.G." zal 'Woensdagavond ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bernhard een con cert geven op de muziektent. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. school in de Meije is benoemd mej. C. H. Veerman te Woerden. HAZERSWOUDE. Bij de administratie voor Arbeidsbe middeling staan thans 60 pjrsonen ais werkloos ingeschreven, waarvah 34 steun trekkend. DE KAAG. Autotocht Ouden van Dagen. De ouden van dagen dezer gemeente heb ben gezamenlijk met de ouden van Abbenes een autotocht gemaakt. Sinds de oprichting der vereeniging, om aan ouden van dagen een genoeglijken dag te bezorgen, is dit de zesde maal, dat zulk een tocht georgani seerd werd. Begunstigd door schitterend weer, startten om één uur dertig auto's, feestelijk getooid met vlaggetjes, met als doel der reis. Bergen en Schoorl. De oudjes hebben volop kunnen genieten van de schoone natuur en rijkelijk zijn onthaald op velerlei lekkernijen. Omstreeks half elf arri veerden de auto's wederom in onze ge meente. zoodat het reeds tamelijk donker was. Voor de gewoonlijk gehouden toe spraak van den heer de Breuk was dan ook geen tijd. evenmin was de muziek aan wezig om de auto's binnen te halen. Dit toch verhoogt in ruime mate de feestelijke stemming. Wij hopen dat het agendapunt „muziek" een volgende maal niet in het water zal vallen. Overigens komt het be stuur en den autobezitters die allen hun auto gratis disponibel selden en hun die op eenigerlei wijze met hun gaven of arbeid dit doel hebben gesteund, een woord van bijzonderen dank toe. De oudjes hebben een genoeglijken dag -gehad! TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Hu bert us, z. van H. Ubink en A. A. Scholte; Aart. z. van J. W. F. de Bruijn en G. Stlgter; Alida, d. van B. H. Kroon en A. Nederveld; Martina Hendrika, d. van W. M. van den Boogaard en M. C. van der pyi. Overleden: Petronella Cornelia Wassenburg 24 jaar. Gehuwd: Pieter Dirk Heemskerk, 23 j. en Emmetje Angenent. 22 j. Ondertrouwd: Wilhelmus Johannes van Tol, 42 j. en Clasina van Tol. 29 j.: Antoon Krap. 22 j., van Alphen a. d. Rijn en Alida Treur, 19 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. A. Hartveld, van Bergen: G. Kesting v. Leiden; J. E. Kouwenberg v. Alphen aan den Rijn; M. J. van den Berg, v. Amster dam; C. J. Heemskerk v. Ermelo. Vertrokken: A. M. Turk n. Mijdrecht. men daarvan in geen enkel opzicht beter zal worden, zoodat deze veronderstelling van den voorzitter onmiddellijk van de hand gewezen werd. De heer Kool merkte op, dat als Ged. St. iets aanbieden waarbij de gemeente voordeel heeft, hij in ieder opzicht er vóór is, om de bijdragen aan Ged. St. toe te staan. De heer Kool vroeg nog inlichtingen over de ..Politieverordeningenwaarop de voor zitter toezegde hierover een nauwkeurig onderzoek in te stellen. Hierna sluiting. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. Zyerveld, n. Nieuwkoop; C. Baars. n. Weesperkarspel; M. Bos. n. Haar lemmermeer; A. Homan. n. Dordrecht. Gevestigd: G. v. Ommeren, uit Llenden. Burgerlijke Stand. Getrouwd: T. Notenboom en A. Groenendijk; Johannus Petrus de Jeu. 36 jaar <won. te Lei muiden) en Agatha Homan, 35 jaar; C. J. Baars en C. C. Hesp. Overleden: M. Keizer, wed. van G. van Ros senberg, 77 ja-"* 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7