Grapje. en er van houdt. Ik bedank je weer voor dit gioetje en ook voor ie anekdote. Zusjes de Vos Allereerst kom ik Toos hartelijk gelukwensen met haar verjaar- dak; nu 'oen ik toch heus niet in de war! Prett'ge dae met elkaar De boottocht was du- heel Drettig En wat een buitenkan"ie. dat iu'lie allen noe een toek kregen! R e. je hebt veel gez'en in het Luxor-Theater. Het moo'ste was zeker toen je ie zelf zag op if f;lm? Piet Martijn Jü hebt ook 2 heerlijke dagen Ir. het vooru'tzlcht Het lijkt nu nog ver maar ie zult z'en. hoe gauw de tijd er vóór om is Waar vaat het schoolreisje heer.' Kees Ginjaar Dit raadzel is erg bekend en he°ft bovendien als e?ns in onze krant ge'taan. Au'-ie van der Walle We hebben deze zome n:et te klagen over de Zondagen meestal mooi weer. Ik begrijp, dat ook jij daarvan geniet en het zo prettige dagen voor i4r Suze van Polanen Jij maakte een fijne boottocht en ie hebt veel gezien. Met ..Oranie" bedoel ie zeker de Oranjesluizen bii Sche'linzwoude? En zag 1e ook de grote ze^Su'zvn bil IJmu'den? Nico Webbers Bedankt voor ie raadsel Tweetal Hoogstraten Wat een gezeilde re;c^es"hrliving! Is die van jouw hand. Ma :anne? Wat kun ie veel zien op één dag als de trein telkens klaar staat, om je weer verder te brengen. Bewaar deze dag goed in ie herinnering. Herman, gefelici teerd met je verkeersdiploma. Hend~;k Hanno Moeder en Vader trof fen moei weer op hun u'tstapje. Daar ben jij zeker nog een beetje te long voor! Krijg je ook een schoolreisje? FHd Stouten Ik merk. dat je Vader goed kan vissen Hii heeft er al vaker een prijs mee gewonnen is het niet? Feliciteer je zusjes nog van me. Ik verheug me op je tekenmeetje Nelly Stouten Het is een heel mooi vers en ik vind het lief van 1e. dat je het voor me overgeschreven hebt. Heb je de wo-.'.rden zelf ook begrepen? Sjaantje Stouten Ik denk. dat jullie moe werden van de pret op de terugweg. Schrijf ie me over het boekje, als je het gekreeen hebt? Marietje Lagerwii Dat was een tegen valler voor jullie allen, maar voor Fietje zelf het ergste Ik hoop dat haar voet spoedig betei is Groet haar hartelijk van mij. Zo'n mooi nieuw boek is welkom by je! Dat laat je F'etje natuurlijk ook lezen in deze weken. Corrie van Weizen Je verrast me de laatste tijd elke week met zoveel oplos singen Tineke Marree Het is deze keer een grote raadseloogst van jou. Het is best. als je weer een anekdote of raadsel in stuurt Annie van Winkel Wat een schrik was dat Zondag! Arm zusje! Heeft zy nog veel pijn? Beterschap voor haar en een paar extr? groetjes van mij. Hannie de Wekker Het is bij jou: geen tijdng goede tyding! Want ik merk. dat je in die week dat ik niets van ie hoorde, ju st ex tra veel genoten hebt. Met die twee winkels konden jullie enig spelen! En probeerden iullie in het bos een klein ont- dekk'ngsreicje te maken? Suusje de Wekker Ik zal de datum van 16 Augustus alvast in miin geheugen pren ten Dat wil ik horen, dat begrijp je! Als het warm weer is. behoeft niemand het twee aeer tegen je te zeggen, het water in te gaan. Maak je al "vorderingen met zwemmen? Annie Olivier De grote en de kleine tuin leveren heel wat op Uit je eigen tuin tje smaakt het je zeker extra lekker? Dit fietstochtje had geen prettige gevolgen voor je. Bernard van Vliet Nu ben jy dus aan de .leurt voor ie verkeersdiploma. Over één of twee iaar? Het was een fijne middag voor Marietje. Wim de Wolf Toen ie schreef, was iij nieuwgierig en ik nog niet. Nu zijn de rol len ve.wisseld: jij weet nu. waar de tocht heen ging. maar je hebt mij nieuwsgierig gemaakt! Ik hoop dus al op de volgende br ef. Jo Kooien Heb je nu kennis gemaakt met het koele nat? En is de kennismaking je bevallen? Is het lastig voor je, me te ver tellen, hoe het spelletje „mijn trekpotje" is? Al ben ik geen 12 jaar meer, ik leer toch nog graag nieuwe spelletjes. Het is nu volop rozentijd, heerlijk. Ik heb het goed bij je (en hoop, dat je papier nog niet op is!). Jannie Kooien Nu begin je dan al aar dig thuis te raken in het water, dat dacht ik wel. Leuk. die nieuwe handwerkjes Zusjes Glasbergen Dan zal de toekomst me nog een fijne verrassing brengen. Als ik nu maar thuis ben. Ik zie graag bruinge brande gezichten (nikkers!) in de zomer. Riekje Leemans Binnenkort kun je de leerboeken een poosje opbergen, en kun je de leesboeken te voorschijn halen. Jij kon je krantje niet vinden en nu kan ik je op lossingen niet vinden. Jammer! Voor je raadsel nu weer je beurt afwachten en elke week uitkijken. Greetje Lips Ik denk, dat jij later in je vrije bijd veel gaat handwerken. Dan kun je nog zoveel mooie dingen maken Leuk, dat je handwerken maakt, die Je zelf gebruiken kunt. Beppie Bouter Ik feliciteer je nog met je verkeersdiploma. De zomer trekt jou meer naar buiten dan naar binnen. Wil je Toos bedanken en groeten? Ik raad Je aan, met je ..raadselvacantie" no<? *en n^ar weken te wachten! Zoek zelf uit, waarom. Gerrie Sweris Nu. ik heb in gedachten je reisje helemaal mee kunnen maken. Jul lie hebben onbzagliik veel gezien en geno ten op één dag. Jij kunt dus gerust een zeereisje gaan maken Je hebt een aardig aandenken meegebracht Zusjes Hartevelt Heerlijk, een reisje in het vooruitzicht te hebben, dat nog in nevelen is gehuld, maar booh zéker komt. In elk geval wens Ik jullie alvast veel plei- zier. Je krijgt dan een mooi kussen. Janny; het werkt prettig op jute. Jannie van Biezen Ik hoop, dat M. nu weer beter kan eten: zii moet nog zoveel aansterken. Mijn besten wensen voor haar. - Ik ben blij. dat je weer e-~ h~~<- bent geweest en goed weer trof Bouwe en wiiiv Rr«n- - <j.qt ie Willy weer geholpen hebt. Bouwe. Zo hoor ik van jou ook nog eens wat. En nu hopen we, dat geen hond of ziekte je voorlopig dwars zit. Willy. Je kunt zeker goed ballen? Hanjiy Ykema Er is juist een raadsel van Je aan de beurt, dat zul je wel prettig vinden. En voor mij is het prettig, weer een briefje van je te ontvangen. Je schoolreisje is juist achter de rug. als je dit leest. Of je genoten hebt. behoef ik niet eens te vragen! Marti Bakker Dat moet een allerliefst konijntje zijn van jullie, en byzonder mak. Het naampje vind ik aardig. Zorgen Niek en jij samen voor hem? Nu was de school gesloten om een droevige reden. Dirk Weima Je hebt veel ODlos6ingen goed. En genoten in de bioscoop Jan Bronsgeest Dit raadsel is voor plaatsing niet geschikt. Het spij-t me voor je. Maar zo'n knappe raadselneef als jij bedenkt nog wel eens een ander. Ali en Koosje Stikkelorum Ook al pech met je raadsel, Ali, deze keer. Want dit raadsel is alleen geschikt, om mondeling op te geven, dus niet voor de krant. Ik be grijp, dat je graag naar de Leidse Hout gaat, Koos: je kunt er heerlijk wandelen en spelen. Mientje de Water Ik feliciteer Je nog. al is het wat laat. Ben je reeds aan het borduren geweest? Wat fijn, zo'n mooi naai mandje te hebben, waar alles in zit! Verder kreeg je nog veel leuke cadeautjes. Nu be hoor je dan bii de groteren, denk er aan volgende week Annie Lek Twee feesten op één mid dag: dat was een moeilijke keus voor je. Je kunt maar op één plaats tegelijk .zijn. Je hebt geen spijt van je keuze; ik lees wel, dat je veel genoten hebt. Heb je je ver- keersspeldje later gekregen Rie Smittenaar Ik ben blij te horen, dat je het goed maakt, en verwend bent op je verjaardag. Groet Corrie van mij en probeer me af en toe op de hoogte te hou den. Ook groeten voor Moeder; gaat het goed met je kleine zusje Koos Hoek Nu weet ik het vroeg ge noeg, en nu kan ik de eerste zijn, om je harteliik met je veriaardag te feliciteren. Je treft het: op Woensdag; dan ben je 's middags thuis. Prettige dag met elkaar! Jopie Susan Je hebt me, in plaats van een Lange brief, iets heel moois gestuurd. Nu kryg ik een ander kijkje: n.l. hoe jij kunt tekenen. Nu. je hebt het keurig ge daan. Dank je wel. Truusje van Weizen Als je dit leest, behoef je nog maar een weekje te wachten op de grote feestdag. De tijd gaat gauw Je vraagt mooie cadeaux Pim van Weizen Als jy je goed vast houdt, zit je veilig by je vader achterop de fiets. Op de helling doe je je ogen dan maar dicht. Jy hoeft niet te sturen en dan denk je maar, dat je in een vliegmachine door de lucht suist Jannie van Kampen-hout Leuk. dat je nu juist een jaar mijn raadsehiichtje bent. Ik hoop, dat we het in de komen-de raadsel- jaren even goed samen zullen kunnen vin- De luie leerjongen. Baas: „Drommels jongen, ben je nu nog niet klaar met het poetsen van die schoe nen?" Jongen: „Ik begin juist aan de tweede, baas." Baas: „En waar is de eerste dan?" Jongen: „Daar begin ik aan, als ik de tweede af heb, baas." Lief gezichtje. Henkie komt thuis. Hij ziet er vreselijk uit. Zijn trui is gescheurd en het haar hangt hem woest voor het gezicht. „Wat is er met jou gebeurd?" vraagt moe der verschrikt. ,.Ik heb met Keesje gevochten „Met Keesje? Och, en die heeft zo'n lief gezichtje!" „Nu niet meer" zegt Henkie. De zakdoek. „Jongen, heb jij geen zakdoek bij je?" vraagt een dame bestraffend aan een jon getje, wiens neusje beslist een reiniging nodig heeft. „Jawel, mevrouw, maar ik mag hem niet uitlenen." den, als in het afgelopen jaar. Jij groeit wat al te hard naar Moeders zin! rk zou het ook niet prettig vinden, d.w.z. voor je Jurken. Zo groot had ik me je niet voor gesteld. Jannie Werk Jullie kregen veel te zien in Luxor: leerzaam, nuttig en grappig, wis selden elkaar af! Nu zag je een bewegend zelfportret! De jongen, die te laat kwam. en het konijn, waren geen voorbeelden ter navolging. Ook daarin zat een lesje: hoe Je het niét moet doen Jopie Poptie Jullie hadden natuurlijk een pracht-uitzicht op die toren, en je kunt nu vertellen, dat je Duitscihland gezien hebt, al was het dan uit de verte. Ernst en vro lijkheid wisselden elkaar af 's middags. Tot slot een bedan-kje voor je gezellige reis beschrijving. Anny Bekooy Ja. je brieven zien er keurig uit: een genot voor mijn oog. Zo heeft de correspondentie tussen ons pret tige en nuttige kanten. Drietal De neef Waar je reis naar toe was, Jannie, weet ik nog niet (dat hoop ik volgende week te horen)maar wél weet ik, dat je goed weer trof. Onder de oplossin gen afzonderlijk de namen van jullie drieën vermelden. Bep Crama Jouw feestdag nadert ook snel. Je zult die week vast je brief niet ver geten. Lees maar goed begin correspon dentie. Jan Orama Je hebt er mooie cijfers bij op je rapport, vooral die negen Op de vakken met minder mooie cijfers ga je nu nog eens extra je best doen, nietwaar Rietje Pielanen Prettig, dat je weer op komt dagen, een verrassing voor me. Dat huiswerk weet wat! Nu breken er voor mij dus goede weken aan. Willy Haring Je bent dus dicht in mijn buurt aan het .„gymnastieken" geweest. Ging het weer zo goed? Weet je nu, wat het zal worden voor Bartje? Groet je Elsje, als je haar schrijft Paulus Laman Een dubbele brief! Bij al die fijne spelletjes is de brief verleden week zeker in je zak blijven zitten. Ik zal je vertellen (eigenlijk moet dit fluisterend!) dat ik vroeger ook wel eens dag en uur ver gat bij een heerlijk spelletje. Mooie rap porten Marietje Laman Aan zo'n fietstochtje zit nog wel eens meer prettigs vast dan alleen fietsen, merk ik! Ja, voorlopig moe ten de fietsuurtjes dan gedeeld worden. Ans Nieuwenhuys Wat hebben jullie veel gezien en gedaan op die ene dag! Ook weer een onvergetelijik schoolreisje voor je! Dickie Oskam Ik heb schik in je pop pen-envelopjes, die toch flinke brieven ber- gen. Je twee kleine raadseltjes kan ik ge bruiken. samen voor één keer. Bedankt. Liesje van Driel Ik bedoelde ook. of het water zelf goed is. Maar dat zal Moeder wel weten. Ik heb de King-atlas er by ge haald, maar ..Assumburg" is niet te vinden. Waarschijnlijk bedoel je: „Assendelft". Kijk het nog ee-ns na en dan moet je het zelf opnieuw uitwerken. Julie ziet, dat er veel lange brieven bij waren, zodat dit weer een grote correspon dentie is geworden. En nu: punt! Tot vol gende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante. Mevr. M. J. BOTERENBROOD.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 18