RAADSELS Oplossingen Goede oplossingen voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. Let wel: De oplossing van raadsel I mag voor twee goede plossingen tellen. I. Ingezonden door Rietje Brandt. Ik ben een spreekwoord van 51 letters. 3, 4, 43, 2 duurt honderd jaar. 42, 43 is een uitroep, wanneer men zich bezeert. 37, 36. 35, 34 is een bewoner van Polen. 27, 28, 50, 51 een Europeaan uit een ander land. 8, 9, 10 is een boom 23, 24, 25, 26 is een lichaamsdeel. 19, 18, 15 een insect, dat veel schade aan onze kleeren kan aan richten. Een student studeert wel eens voor meester in de 40. 39, 13, 14, 38, 16. 17. Van 11, 12. 38 maakt Moeder jus. Een 48, 49, 41 omsluit een tuin 45, 46, 47, 43, 44 is een zeevogel. 22, 21 20 het tegengestelde ven ja. 34, 3. 4. 43, 2, een verscheurend dier. 5. 6, 7, 29 een huisdier. 1, 33. 32. 30. 31 be tekent aacht, liefelijk. II. Ingezonden door Drietal van Vliet. Wie geeft ons gewillig, wat zij van een ander moet lenen? in. Ingezonden door Jannie Boom. Mijn eerste is om te wonen, Een eis van groot en klein. Mijn tweede is een muzieknoot, Mijn derde kraakt men fijn. Het geheel treft men in het eerste, Gewoonlijk toch wel aan. Wie mij precies wil kennen, Moet nu aan het raden gaan. IV. Ingezonden door Beppie Bouter. Op de kruisjes komt, zowel van boven naar beneden, als van links naar reohts de naam van een plaats in Overijsel te staan. xxxx xxxxx een klinker, een getal. een plaats in Groningen, sieraad van de tuin. het gevraagde woord, een groot getal, plaats in Utrecht, een vis. een medeklinker. V. Ingezonden door Hanny Ykema. Verborgen plaatsnamen. 1. Nel en Door, nu niet meer praten. 2. Weet U een middel. Burgemeester? 3. De den voor ons huis woei om. 4. Heb je al lang oorpijp? 5. Wat leuk, dat Oom ook van de partij zal zijn. VI. Ingezonden door Ineke Boterenbrood. Mijn eerste deel is een voorwerp uit de keuken, mijn tweede een soort metaal. Mijn geheel is iets, waarmee men kan schrijven. VII. Ingezonden door Hannie de Wekker. Mijn geheel is de naam van een maand. Ik begin met een jongensnaam, dan volgt een klinker, dan weer een jongensnaam. der raadsels uit het vorige nummer. 1. Met de hoed in de hand, komt men door het ganse land. 2. Rookvlees; zonder r: ook vlees. 3. Een bal. 4. Chamberlain. 5. Hellevoetsluis, voet, el, heuvel, sluis. 6. Odeur. 7. Jekaterinenburg, ja, eb, koud, achter, mat, eerst, raak, iets, nooit, eind, niemand, binnen, uit, ras, goed. 8. Zuur, guur, vuur, stuur, buur, duur. ontvangen van: Ida de Graaf, Rie Develing, Annie Duy- verman, Lena Prevo, Toos de Vos, Rie de Vos, Joke de Vos, Leny Moraal, Joop Schou ten, Annie Schouten, Pieter Martijn, Piet Bruné, Kees Ginjaar, Aukje van der Walle, Emma de Groot, Geertrui de Groot, Suze van Polanen, Nico Webbers, Herman Hoog straten, Marianne Hoogstraten, Hendrik Hanno, Henk Stouten (nu je neefje niet meer in schijnt te sturen, laat ik „I" weer weg). Flip Stouten, Nellie Stouten, Sjaantje Stouten, Marietje Lagerwij, Sof iet je Lager- wij, Corrie van Weizen, Tineke Marree, Annie Olivier, Hannie de Wekker, Suusje de Wekker, Jo Kooien, Jannie Kooien, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Jopie Glas bergen, Agatha Glasbergen, Greetje Lips, Gerrie Sweris, Beppie Bouter, Jannie van Biezen, Frans Pison, Jack de Geus, Suze de Geus, Co Hartevelt, Janny Hartevelt, Rika de Graaf, Leni de Graaf, Bouwe Broers, Wil ly Broers, Elsje Boterenbrood, Ineke Bote renbrood, Hanny Ykema, Niek Bakker, Marti Bakker. Wim de Wolf, Alida Stikkelorum, Koos Stikkelorum. Jan Bronsgeest, Dirk Weima, Annie Lek, Henny van Vliet, Aart van Haarlem. Jan Barnard, Rie Smittenaar, Willy van Rijn. Mientje de Water, Koos Hoek, Truusje Sluymer,, Toni Neuteboom, Afke Neuteboom, Willy Wiggers, Marietje de Mooy, Leny Neyenhuys, Annie van der Vos, Henk van Egmond, Kora Key, Bea van der Kooi, Atze van der Kooi, Wim Rienstra, Paul Rienstra, Annie Schipper. Adri Schipper, Jopie Susan, Coba Verlind, Elsje Verlind, Lydia Botermans, Elly Rotteveel, Truusje van Welzen, Pim van Weizen, Jannie van Kampenhout, Jannie Werk, Jopie Poptie. Annie Bekooy. Jannie de Neef, Nelly de Neef Jetje de Neef, Ansje Eichhorn, Bep Crama, Jan Crama, Rietje Pielanen, Gieltje Kors- wagen, Willy Haring. Annie Hansen, Mientje Uitdenboogaard. Antje Uitdenboogaard, Ma rietje Laman, Willem Laman, Paulus Laman Ans Nieuwenhuys. Dickie Oskam, Dick de Man, Liesje van Driel,Annie van Winkel, Hansje Boterenbrood Ingezonden door Bep Crama. Uit de school. Onderwijzeres: „Alle natuurproducten worden in drie rijken verdeeld. Waarin be hoort bijvoorbeeld de suiker. Jantje?" Jantje: „In de koffie, juffrouw." Ingezonden door Dirk Weima. Het was tijdens de geschiedenisles. „Wie was Columbus", vroeg de Meester aan Wim? ..Columbus is een vogel. Meester." Natuurlijk begon de klas hard te lachen,, maar toen het lawaai over was en Wim zich verstaanbaar kon maken, zei hij: „Het is toch goed, wat ik zei? Ik hoorde Vader gisteren zelf zeggen: Het was het ei van Columbus." Ingezonden door Marti Bakker. Vrouw (tot den voerman van een sproei wagen) „Hei, koetsier, al het water loopt uit je kar." Ingezonden door Arie de Bruin. Erg. Mietje (zwaar verkouden): „Och. Moetje, Moetje, mijn ogen huilen maar aldoor, en mijn ene neusje gaat ook niet meer. Beste raadselnichtjes en -neefjes, Zo ongemerkt begint de Zomer- vacantie te naderen. Deze wordt elk jaar nog voorafgegaan door allerlei prettige zaken: schoolreisjes, bij ver schillenden overgang (dat is toch ook iets prettigs!); en in onze Kinderkrant: prijsraadsels! Ik denk. dat jullie er niet tegenop zien, daarvoor aan het werk te gaan. En de meesten weten nog wel van vorige jaren, waarom we deze prijsraadsels, vlak voor d? Zomer- vacantie, de „Grote Prijsraadsels' noe men. Wie het niet weet probeert het maar te raden en ziet de oplossing volgende week! Oh, daar verklap ik al. wanneer we de piet zullen hebben! Jullie ziet: vroeg dit jaar! Zorgt dus, dat niemand volgende week ontbreekt. Verschillenden hebben reeds genoten van mooie schoolreisjes en er mij per brief van mee laten genieten Aan hen, die deze week gaan. wens i ook heel veel pleizier en vooral: mooi weer! Deze keer krijgen Jullie er nogmaals een groot raadsel bij (1). dat weer voor 2 goede oplossingen mag tellen. Denkt er aan: voor de ïaadïels. even als in de gehele Kinderkrant nieuwe spelling! Nu de briefjes. Truusje Sluymer Het was een leuke afwisseling voor je, nu eens op de banken te mogen boenen, in plaats van er in te zitten leren en schrijven. Zo schoof je de volgende ochtend met een voldaan gevoel in je schone, glimmend? bank! Toni Neuteboom Ik denk. dat je nu al meer slagen kunt op de kurken. Elke week een stukje verder. Willy Wiggers Je zusje was zeer heel blij met zo'n mooie broche. Jij trof het, dat zij juist Woensdag heeft uitgekozen, am jarig te zijn. zodat jij 's middag*- thuis was! Leny Neyenhuys Ik ben blij te horen, dat jullie konijn nu niet zo lelijk doet met haar kleintjes als vorige maal. en er nu goed voor zorgt. Kan er iemand voor de konijnen zorgen tijdens jullie afwezigheid? Heerlijk, zo'n lange tijd naar zee. Jullie komen als nikkertjes terug. Annie van der Vos Inderdaad heb ik twee brieven van je ontvangen; natuurlijk eerst tot mijn grote verwondering maar nu begrijp ik het. Laten we de(n) vinder vanaf deze plaats bedanken; misschien leest hij (zij) het. Van het Sperwer-u t^tapie zul jij ook genoten hebben; je weet, dat ik al van meerderen had gelezen, hoe fijn dat was. Maar van jou hoor ik er ook graag over. Kora Key Zorg maar. dat het zo door blijft gaan; dan lep" heel vlug zwem men. Bea van der Kooi Het is dan nog goed afgelopen met je Tante; ze mocht weer gauw naar huis. Prettig, alweer een logeer partijtje bij je andere Tante in het voor uitzicht te hebben. Atze van der Kooi IX zomervacantie brengt jullie elk een prettig weekje, merk ik. Is je Grootvader e no?? Dat v nd je wat gezellig, hè? Wim Rienstra Ik hoop natuurlijk dat je goede tijding voor me hebt. Je hebt in- tu sen je raadsels niet vergeten: a'le op lossingen goed! Paul Rienstra Mee.Iers verjaardag geeft altijd een feestdag op school. Toen kwa .i er zeker niet veel van leren. Zusjes Schipper Het -verd dus inder daad een fijne middag Zaterdag. Wat een leuke gewaarwording, ie zelve on het doek te z en lopen of fietsen! Daar zul en neel wat vrolijke gilletjes bij gehoord zijn! Het weggaan werd julbe lekker' gemaakt! Coba Verlind Jij bent goed at met je popje. Nu kun je de Marker klede dracht bestuderen. Bedankt voor je raadsel. Elsje Verlind Het is maar het beste, ook zo'n mooi popje op ie verlanglijst te zetten. Wie weet Lydia Botermans Ik v.il ïe briefje n et weg leggen, zonder je een hartelijk ?roetje te zenden. Elly Rotteveel De poe^ had \va' jp haar geweten Maandag! Ik hoop maai oat zij het weer goed heeft gemaakt coo*- de muizen flink weg te vaneen Annie Duyverman Nu is net se1.t e- lukt met je raadsels. En k noop c.3f e deze Zondag van het strand genoten -eot. Als ie wat langer meedoet kr ~n versje voor je album: dan kennen w? eikaar beter. Vraag het dus over eniff° w nog eens. Lena Prevo Het houdt niet op met je b'oemenregentje. Ik Van goed mer'-en dat jij 's zomers veel met bloemen bezig oent,

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 17