Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 20 Juni 193) Uw Week-end naar Luik BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN N.V. ELTAX bbb VRAGENRUBRIEK SPORT Uit de Rijnstreek Chamberlain in het Britsehe Lagerhuis. In antwoord op een aantal in het Britsehe Lagerhuis gestelde vragen over het Tient- sin-geschil heeft minister president Cham berlain o a. verklaard, dat blijkbaar het aanvankelijk door de Japanners gedane verzoek tot uitlevering van vier Chineezen is vertroebeld door nieuwe eischen inzake de algemeene politiek. Van de Japansche regeering is geen for- meele mededeeling ontvangen en men hoopt nog steeds, dat een plaatselijke rege ling tot stand zal komen. De Britsehe regeering is verder in nauw contact met de regeeringen van Frankrijk en de Vereenigde Staten. Ook iet de regee ring scherp op de reactie van het huidige conflict op de overige Britsehe en interna tionale nederzettingen in China. De minister-president merkte voorts op. dat op 15 Juni een menigte, opgehitst door Chineesche en Koreaansche agitatoren, zich verzamelde voor de Britsehe concessie te Tientsin. Een detachement van het regi ment lichte infanterie uit Durham werd ge zonden om de politie bij te staan. Toen de menigte was geslonken tot ongeveer 200 personen, werden de militairen terugge trokken. De versperringen op de wegen naar de Britsehe nederzetting blijven gehandhaafd. Alle Britsehe onderdanen worden aange houden en in sommige gevallen zijn zij on waardig behandeld. Het invoeren van aan bederf onderhevige levensmiddelen en ijs wordt bemoeilijkt door het langzame onderzoek en derhalve wordt slechts weinig aangevoerd De aan voer naar de aangrenzende Fransche ne derzetting zou evenwel normaal zijn. Op het oogenblik zijn van Britsehe zijde nog geen maatregelen overwogen, doch na dere inlichtingen worden verzocht aan de plaatselijke autoriteiten. Op 18 Juni zijn twee Britsehe kustvaar tuigen te Tientsin aangekomen, zonder te zijn aangehouden of doorzocht. Over het al gemeen worden evenwel Britsehe schepen door de Japansche autoriteiten aangehou den. De Britsehe consul-generaal te Tient sin heeft hiertegen bij zijn Japanschen col lega geprotesteerd en ook de Britsehe am bassadeur te Tokio heeft opdracht ontvan gen. de zaak te bespreken met de Japan sche regeering. Over het algemeen is de toestand niet duidelijk. De Britsehe regeering kan niet gelooven, dat de Japansche regee ring den toestand moeilijker zou willen maken. In antwoord op een vraag van Eden. zeide de minister-president nog. dat maat regelen genomen zullen worden, dat vol doende levensmiddelen voorradig zullen zijn. Tenslotte deelde hij nog mede. dat de blokkade van Koe Lang Soe nog wordt ge handhaafd. Hull is bezorgd. De Amerikaansche staatssecretaris Huil heeft formeel uiting gegeven aan de be zorgdheid van de Vereenigde Staten over de „breedere aspecten" van den gang van zaken te Tientsin, in verband waarmede de Amerikaansche regeering. „met speciale be langstelling iedere gemelde ontwikkeling in China" gadesloeg. De minister onthulde, dat Amerikaansche bemiddelingspogingen zich alleen beperkt hadden tot het geschil over de vier Chi neezen, welker uitlevering de Japanners eischten. De desbetreffende voorstellen wa ren gedaan nog voordat de blokkade werd ingesteld. Huil zeide voorts nog, dat te Washington geen plannen werden gevormd tot het eva- cueeren van de Amerikaansche vrouwen en kinderen uit Tientsin. Deze verklaring wordt in diplomatieke kringen uitgelegd als een waarschuwing aan Japan, dat zyn manoeuvres, welke be oogen een scheiding tusschen Washington, Londen en Parijs te bewerkstelligen, geen enkele kans op succes bieden en dat de fundamenteele belangen der Vereenigde Staten in het Verre Oosten te dicht bij die der Engelschen liggen dan dat de Ameri kanen blind kunnen blijven voor de werke lijke bedreiging, die de verklaringen, welke sommige Japansche autoriteiten tegen het stelsel der concessies en de politiek dér West-Europeesche mogendheden in het Verre Oosten hebben afgelegd, voor hun belangen vormen. Verklaring van generaal Soegijama. De opperbevelhebber van de Japansche strijdmacht in Noord-China. generaal Soe gijama. heeft de vertegenwoordigers van de pers ontvangen. Hij heeft verklaard, dat de Japansche autoriteiten niet de bedoeling hebben, zich met geweld meester te maken van de buitenlandsche nederzettingen, doch dat zij niettemin haar krachtige politiek zullen handhaven, totdat de Britten den nieuwen toestand in het Verre Oosten zul len hebben erkend en met Japan zullen sa menwerken tot het opbouwen van een nieuwe orde. Oeneraal Soegijama verklaarde verder, dat de Japanners de Britsehe concessie te Tientsin hebben geïsoleerd, om een einde te maken aan het verstoren van de orde en om een mooi Noord-China op te bou wen. Soegijama voegde hieraan toe, dat de Japansche autoriteiten alles doen, om het vervoer van levensmiddelen naar de ne derzetting te vergemakkelijken. Tenslotte verklaarde hij te hopen, dat de onderdanen van andere mogendheden en de Chineezen geduldig de moeilijkheden zuilen dragen, welke het gevolg zijn van de isolatie. Incident te Sjanghai. Japan heeft krachtig geprotesteerd bij de Britsehe marine-autoriteiten te Sjanghai, omdat de Britsehe kanonnerboot „Scarab" met geweld goederen zou hebben gelost te Woe Hoe aan de Jang Tse. Volgens het Japansche militaire hoofd kwartier te Nanking heeft de bemanning van de „Scarab" de Japansche officieren en manschappen „geïntimideerd" door ma chinegeweren op hen te richten. Verlangd wordt, dat verontschuldigingen worden aangeboden en dat garanties wor den gegeven tegen een herhaling van der gelijke incidenten In het Japansche protest wordt betoogd dat de „Scarab" gehandeld heeft in strijd met de verplichting, welke de Britsehe ma rineautoriteiten op zich genomen hebben om aan de Japanners gedetailleerde lijsten voor te leggen van alle goederen, die door marinevaartuigen in Jang Tse-havens zui den worden gelost. GEBOREN: Adriana, d. van A.'C. Kleyn en A. v. Leeu wen Adriana Nelly, d. van J. de Vos en D. Oudshoorn; Johannes Antonius. z. van J. A. VV. Brosse en A. A. Sino; Wilhelmina, d. van C. A. Vis en W. A. Smith; Nicolaas Albertus, z. van N. v. Leeuwen en M, A Beyersbergen; Maarten Jacobus, z. van A. Schouten en T. C. Groen; Hendrik Johannes Maarten, z. van W. v. Leeuwen en S. P. Haasnoot; Antonia Maartje, d. van L. Spaargaren en A. Plipphi. GEHUWD. G. H. Lankester jm. en H. v. d. Tuyn jd.; J. P. Smits jm. en J. M. v Leeuwen jd.; Th. J. N. Wurzer jm. en A. M. Kórswagen jd. OVERLEDEN: G. v. Leeuwen z. 39 jaar; G. J. v. d. Berg. wed. van H. Colpa 91 jaar; C. v. d. Spek m. 69 jaar. GEVESTIGD. M. J. Th. Bakker, dienstbode. Rapenburg 122; J. E. v. Beek. kantoorbediende, Anjelierstraat la; W. A. Bense. Rijnsb.weg 179; J. Koet-Bin der. Molensteeg 14, B. J. E. de Blank, leeraar M.O., Rijnsb.weg 31a: N. E. M Boorsma. lee- rares, Rijnsb.weg 102; J. A. Bouland. adj. accountant. Boerhaavelaan 16; S. Jilleba- Brandt. Beschuitsteeg 5; J. de Bruin, winkel bediende, Maresingel 27a; C. J. v. Buuren. Zoeterw. Singel 98, H. L. ten Cate Brouwer, kantoorbediende Wassenaarscheweg 2; J. Dub- beldeman, Breestraat 7; M. L. Ouwerkerk-v, Dijk, P Krugerstraat 19a; I. L. Fojuth. dienst bode. Rijnsb.weg 90; J F. Fukken. handels reiziger. Zeemanlaan 41; A. Guldemond en fam.. timmerman. Roodborststraat 36; L. Peters-v. Gurp. Nieuwe Rijn 106; L. de Haan en fam., loswerkman. Bronkhorststraat 23; G. J. Heer- sink, Groenhazengr. 12; H. A. Hirt. fotolitho graaf. Mariënpoelstraat 21; J. C. Jansen, Witte Singel 6; P. Kallemberg en fam., winkelier in fruit. Steenstraat 11; J. F. Kleenput. Terwee- park 2; G. E. G, Klomp, kapster, v. 't. Hoffstr. 42a; W. Kramer. 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 10; J. E. v. Benten-v. Lambaart, Jac. Catslaan 69; J. v. Leeuwen, tuinman, ter Haarkade la; A. Lepelaar en fam., straatmaker. Waardgr. 127; J. P. G. Manhave. dienstbode. Rijnsb.weg 47a: L. J. v. d. Meide en fam. boekdrukker. Kastan jekade 27; E. Mion. Morschweg 11; J. Opstal en fam.. schipper, aan boord ..Anna"; J. Fabriek- Palm en fam., J. Vossensteeg 31; Wed. C. C. Platteel-Plaisier, Apoth.dijk 29; F. Poot. Mariënpoelstraat 25a; A, C. Raat, Lammensch.- weg 61; R. C. Renes, J. v. Goyenkade 20; D. de Jong-v. Rhijn, Stieltjesstr. 51; H. v. Rossen berg. dienstbode. Morschweg 23: H. S. v. Rijn. bakkersknecht. H. Rijndijk 252; W. Sloot, hulp i. d. huish.. H. de Vriesstraat 86; E. Hengeveld- Soet-ers, Fagelstraat 41; G. H. Stlpdonk. land arbeider. Vliet 41: T. W. Veldman, adm. rubber- ondern.. P. J. Blokstraat 34; L. Velthuijzen, dienstbode. Koninginnehof 9; J. M. Verbeek, dekenweven. J. v. Goyenkade 35; J. E. Verstraa- ten. dienstbode, Langestraat 63; A. C. Vink, dienstbode. Kam. Onneslaan 23; G. Visscher, analyste. Rijnsb.weg 9a; G B. Vonk. winkelbe diende, Diefsteeg 14; K. P. v. d. Wal. Lijstar- straat 5; H. Wlersma, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27; I. Vallentgoed-Zwaan, Utr. Jaag pad 25. VERTROKKEN: H. P. v. Aggelen. n. Pretoria; R. Beentje, n. Den Haag. Dlerenschelaan 79; B. G. J. van Bemmel en fam.. n. Lemsterland. Langestreek 58; C. Boom en fam., n. Taraka: M. v. d. Breggen, n. Loosduinen. Wilhelminastraat 195; G. S. Briejer en fam., n. Den Haag. Schedel- doekshaven 16; J. W. Brouwer n. Hilversum. Irisstraat 83; B v. d. Berg. n. Oegstgeest. Dul- venv. straat 35; H. v. Dissel en fam., n. Batavia; N. v. Dijk, n. Valkenburg «Z.H.). Rijnstroom- laan 6: J. Eijndhoven. n. Zwolle. K. Kamper straat 16; I. D. Fransen v. d. Putte. n. Goes. Kloetingscheweg 7; J. C. A. Th. Gentis. n. Den Haag. Hyacinthweg 32; H. L. G Goeman, n. Renkum; F. v. d. Graaff. n. Den Haag. Be- noordenh. weg 79: D. C. de Haan n. Noord- wijk, O. Zeeweg 6; J. A. v. Haarlem, n. Den Haag. Deimanstraat 89; S. Hamzah, n. Den Haag. Pahudstraat 20; A. Helnen, n. Den Haag. Markfweg 52; L. J, R Heirman. n.Hillegom. Hoofdstraat 133; N. Hoogervorst, n. Noordwijk, Van Speijkstraat 15; M. Israël, n. Den Haag, Voltastraat 16; G. C. Jansson, n. Haarlem, Anegang 24; G. Kers. n. Apeldoorn. Loolaan 22; G. Resting n. Ter Aar. Oostkanaalweg C 196. J. Kops, n. Goud Dubbele Buurt 2; C. G. C. Kraneveld. n. Alkmaar. Westerweg 102a; J. H. v. Leeuwen, n. Sassenheim. J v. Beijerenlaan 13; V. C. Lemmens. n. Haarlem. Kleverpark weg 105: R. S. Liffmann, n. Brussel. Rue dü Conseil 11; J. F. Logeman en fam. n. Bandoeng; E. Meier, n. Duit-schland; M. H. Metten, n. Gel- drop. Hout 2; H. J. v d. Meij en fam,. n Den Haag A. v. Buerenstraat 122; P A. Mooijmans, n. Den Haag. Spui 191a; S. M. Mulder, n. Noordwijk, Villa de Hoeve: W. Mulder en fam., n. Oegstgeest. De Kempenaerstraat 73; C. Noordam. n. IJsselmonde, Smaetlandschedijk 22; J. Noordermeer. n. Wassenaar. Wassen. Slag 12; M. J. v. Overeem. n. Den Haag. Waals- dorperweg 44; J. Fabriek-Palm. n. Oegstgeest. Geversstraat 42; A. H. J. Planje, n. Pekalongan; E. G. Remmelenkamp. n. Oegstgeest. Gevers straat 34; B. M. Riebeek. n. Aalten. Rusthuis Avond vrede: C M J. Rietveld, n. Leiderdorp. Hoogmadescheweg 13; A. J. Schlagwein en fam.. n.Leidschendam Mauvelaan 24; J. Schriel, n. Rotterdam. L. Hilleweg 11a: J. P. Ket-Singe- llng. n. Woubrugge, Noordeinde 184a; J. J. D. Snoek en fam., n. Ede. Verl. Maandenveg 63; H. M. Starrenburg. n. Zoeterwoude, Miening E 104; A, M. C. Peeperkorn-v. d. Steen n. Soord- wijk, v. Limburg Stirumstraat 13; J. Uitterdijk en fam., n. Batavia, Carp Altingstichting; H. v. d. Veer. n. Amsterdam. Amsteldijk 159 hs: M. v. d. Velde. n. Oegstgeest. Willinklaan 1; P. Verkade. n. Woubrugge, B 3: M. v. Vliet. n. Vlaardlngen. Jan Steenstraat 15; G. J. Vos. n. Amsterdam le Helmerstrsat 1111;'C. Wage- maker. n. Oegstgeest. H. Morschweg 45 d.; J. M v. d. Weg en fam.. n. Havelte. „Berkenrode": A. J. Witsenburg. n Almelo. Sluiskade S.Z. 122; C. J. Wolf. n. Oegstgeest Mauritsstraat 2; E. Zijerveld. n. Sassenheim. Hoofdstraat 103; C. Zwagerman, n. Aalsmeer. Kudelstaart. f. 6.of per persoon resp. ZONDER of MET verzorging Inlióh'thvg'en bij: 3155 (Ingez. Med.) J. B. de G. te L. - Dr. H. D. van Broek huizen, gezant van Zuid-Afrlka, te Den Haag. Alex. Gogeiweg 2c. Titel: „Excellentie". Verklaard wordt, dat gewapende matro zen Woensdag ongeveer 150 kisten goede ren uit de „Scarab" aan land gebracht heb. In het protest wordt tegengesproken dat een lijstje van -ie te lossen goederen was voorgelegd aan een tweeden luitenant van het Japansche leger. HAARLEMMERMEER. 50 jaar getrouwd. Het echtpaar G. Bras en S Bras-Jansen, thans wonende aan den Leimuiderdijk, herdacht het feit dat het 50 jaar geleden in het huwelijk trad. Al dien tijd hebben de krasse echte lieden in den Haarlemmermeerpolder ge woond en begrijpelijkerwijs zeer veel tot stand zien komen. Na tal van jaren in Hoofddorp te hebben doorgebracht, verhuisden zij naar den rand van den polder, waar zij in den loop der jaren vele vrienden en kennissen heb ben verworven. Het is voor hen een onvergetelijke dag geworden. Vele blijken van belangstelling kwamen binnen. HILLEGOM. Loop der Bevolking. Vertrokken: H. Potman naar Lisse. Emma- st-raat 20; G. M. Altena n. Ruurlo, van Arkel- laan 69; P. Dol naar Haarlemmermeer. Jhr. van de Pollstraat 14; J. W. Th. van Druten n. Bussum. Landstraat 112, C. K. M. Flec-r naar Bloemendaal-Bentveld. Hoplaan 3. F. J. Smit naar Lisse. Wilhelminastraat 31; L. Verdoes n. Lisse. Julianastraat 67; P. W. M Lommerse n. Eindhoven. Vrijstraat 34. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering St. Barbaravereeniging. De R.K. Begrafenisver. St. Barbara ver gaderde in het Parochiehuis Pastoor Hesp opende met gebed en wees er op, dat o.a. op de agenda stond het bedanken door den secretaris die reeds van de oprichting af, 19 jaar geleden de functie van secreta ris vervult. Spr dankte den afgetredene voor hetgeen hij voor de vereeiüging ge daan heeft. De notulen, gelezen door den 2den secretaris werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag vernamen wij, dat onder de overledenen in het afgeloopen jaar ook de oud-penningmeester de heer P. J. Alke made was, die inmiddels als bestuurslid door zijn zoon is opgevolgd Gebeden wer den uitgesproken voor de zielerust dezer overledenen. Het verslag van den penningmeester gaf, behalve een batig saldo in kas over voorgaande jaren, over 1938 een nadeellg aan van f. 8.72. De rekening werd nagezien door de heeren Th. van Schie en H. v. Rijn en in orde bevonden Den pen ningmeester werd dank gezegd De be grooting voor 1939 werd goedgekeurd De contributie bleef ongewijzigd. De heer Grimbergen werd als bestuurslid herko zen; tot bestuurslid werd gekozen de heer F. J. Luyten. Gevraagd werd in het vervolg weduwen en ongehuwde vrouwen van de plichten als lid te ontslaan. De voorzitter achtte het beter hiervan voor een volgende ver gadering een agendapunt te maken, daar het voorgestelde een ingrijpende maat regel is. Ook werd verzocht eenzelfde keeding voor alle dragers. Het bestuur meende, dat hieraan nogal eenige moeilijkheden vast zitten. Na beihandeling van enkele intieme aangelegenheden volgde sluiting. De leerlingen der R.K. Naaischool maakten een uitgaanstocht per autobus naar Egmond. De kinderen hebben geno ten en kwamen 's avonds voldaan thuis. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren; Karl Franciscus, zoon van K. F. Roth- weiler en A .Langeveld Jan. zoon van G. Faas en M. J. Middelkoop Helena Maria, dochter van J. H Wassenaar en M. Dieben Wilhel mina, dochter van J. van Schooten en W. S. Simons. Ondertrouwd: Berend van Lob, 24 jaar, te Sas senheim en Arendje Visser, 23 jaar. te Lisse Jan Brama. 21 Jaar. te Noordwijk en Adriana Johanna van Rijn. 21 jaar. te Lisse Johannes Cornells van der Graft. 24 jaar te Aalsmeer en Elisabeth Bliek. 29 jaar. te Lisse Albertus de Zeeuw. 37 jaar te Caslricum en Geertruida Jo hanna van Steijn, 32 Jaar, te Lisse. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. van der Mierden, uit Utrecht W, M. A. Kroon. geb. Velthuis, uit Hillegom C. Potman geb. Schrier uit Warmond J. Nieu- wenhuis uit Sassenheim B. M. van Straelen uit Amsterdam G. J. van Steijn uit Limmen H. Potman uit Hillegom. Vertrokken C. Scheepmaker naar Schiedam A. Romljn naar Noordwijkerhout C. A. Belder- bos naar Zutphen Wed. J. van der Voort geb. van der Zon. naar Noordwijkerhout J. van der Mierden naar Leidschendam J. F. Nag- glas naar Leidschendam K. de Vries, naar Leimuiden M. Beukers naar 's-Gravenliage A. Th. Schoone en gezin, naar Noordwijkerhout C. C. van der Vossen en gezin, naar Noord wijkerhout G. A. van Amsterdam, naar Ha- zerswoude. Geref. Evangelisatiecommissie. De Evangelisatiecommissie van de Ger. Kerk alhier is toegetreden als lid van het Verband van Geref. EvangelLsatlecommis- sies. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen; M. G. van den Akker geb. Halver- hout. d.; C. A. van der Helm geb. Vieveen d.; H, A. M. Schuyt geb. Groenewegen z. Getrouwd: J. L. B. Paardekooper en J. van der Graaf. Overleden: J. F. van Vliet m. 70 jaar. NOORDWIJKERHOUT. Voor de acte L.O. is te Amsterdam ge slaagd mej. Marie Klinkenberg, alhier. OEGSTGEEST. Door het losgaan van de gummislang van een gasstel ontstond bij de familie J. S. aan den Rhijngeesterstraatweg een be gin van brand in de voorkamer. Door on middellijk ingrijpen hebben de bewoners den brand met eigen middelen v/eten te blusschen. waardoor groot onheil is voor komen. RIJNSBURG. Ernstige aanrijding. Mej. N. Br. werd op den Noordwijkerweg aangereden door een auto en ernstig ge wond. Dr. Van der Laan verleende de eer ste hulp. Loop der bevolking. Gevestigd: J. v. d. Vijver van Wassenaar W. van Vliet van Oegstgeest G. v. Duin van 's-Gravenhage B. Langhout van Alkemade M. C. BoogaardsJuffermans van Sassenheim. Vertrokken: H Kuijvenhoven naar Oegst geest Arie Houwaarts naar Lisse J. Scho- neveldDe Mooy naar Westkapelle T. C. M. v. Vliet naar Alphen a. d. Rijn G. Timmers naar Leiden. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Catharina, D. van L. G. P. Borsboom eh A. Hooijmans. Ondertrouwd: Jan van Wageningen 29 j. van Amsterdam en Niesje Hlllegonda Anna Ouds hoorn 25 j. Overleden: S. S. Leppink 53 j., echtgenoot van T. van Ginkel. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. C. M. Sweers. Leidscheweg 169 S. Wenkenbach. Wijngaardenlaan 103 M. A. Roos. Buig. de Kempenaerstraat 30. Vertrokken: A. P. Groeneweg naar Voorbuig. Prinses Mariannelaan 221 E. V Boel, Voor burg. Hale wijnlaan 215 C. E. M'. Schoop, De Bilt. Gezichtslaan 168 N. van Kooy, Noord- wyk, Huis ter Duinstraat 26 S. J. van Ewijk. Utrecht, Balfjelaan 40 J. Plasonig, Leiden. Utrechtsch Jaagpad 25 A. J. van Orsouw. Woubrugge. Veenderpolder B 396 G. J. van Rodenrijs. Alphen a d. Rijn. Raadhuisstraat. Bij het agentschap der arbeidsbemid deling staan deze week als werkzoekenden ingeschreven 80 personen, waarvan er 55 naar de werkverschaffing zijn gezonden. WARMOND. Onze plaatsgenoot die heer L. J. van Noort heeft met goed gevolg het examen maahïneschrijven afgelegd. De afd. Harmonie der RX Muziek-, Tooneel- en Zangvereen. „St. Matthias" zal Zondag a s. deelnemen aan het groot natio naal muziekconcours te Stompwijk en uit komen in de superieure afdeellnig. Zater dag as. zullen belde concoursnummers ten gehoore worden gebracht op de gemeente lijke muziektent. Aan het bestuur der ,,Ver. tot steun aan Ned. Tuberculose onlbemiddelde stand- genooten" is vergunning verleend tot het houden van een speldjesdag ten bate dezer vereeniging op 9 Juli as. WASSENAAR. Geslaagd te Den Haag voor het ex amen Nuttige Handwerken mej. J. M. de Visser alhier. Vergadering der A.R. Kiesvereeniging. In het gebouw van Princehaven verga derde de AJR. KlesveT. ..Nederland en Oranje" met als sprekers de heeren C. J. Breedvelt en C. van Tpl, candidaten voor den gemeenteraad. Na opening door den voorzitter, mr. van Andel, betoogde de heer Breedvelt, dat het bij het besturen van een gemeente niet alleen om de financiën gaat, maar ook om het principe, speciaal om de richtlijn, dat het Gezag uit God ls, hetgeen spr. nader toelichtte. De heer Breedvelt besprak voorts eenige gemeentezaken, o.a. een voorzichtige financieele politiek, de wenschelijlkheid van verlaging van bedrijfstarieven, de verdere voorziening op het gebied van woning bouw, enz. De heer van Tol diende ziah aan als oud- Wassenaarder en herinnerde aam den toe stand van voorheen, toen er geen splitsing was tusschen A.R. en Ohr. Hist. Ook hij betoogde de noodzakelijkheid van het be ginsel in de gemeentepolitiek al is dit in Wassenaar niet zulk een dwingende zaak als in gemeenten, waar in den Raad sociaal democraten enz, in overheersdhend aantal aanwezig zijn. Arbeidsongeval. Op een bouwwerk kreeg de 48-j. K. uit Den Haag een kalkten op het hoofd. Nadat dr. Hubbeling hem de eerste hulp had ver leend is de man naar zijn woning vervoerd. ZEVENHOVEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. v. d. Lee n. Amsterdam. ZOETERWOUDE. Aan de Lelderdorpsche brug gebeurde een ongeluk, dat nog goed ls afgeloopen. Toen de hekken aan beide zijden gesloten waren ging de brug automatisch omhoog. Op dat oogenblik reed een auto, bestuurd door H. uit Rijswijk tot vlak voor het hekje, terwijl op 6 meter van het gesloten hek een stop-bordje is geplaatst. Het gevolg was, dat het zware gewicht van de balans op de kap van de auto kwam, waardoor fleze ernstig beschadigd werd. Gelukkig sloeg de motor waarmee de brug bediend wordt, af. Anders zouden de twee in de auto zittende personen on getwijfeld ernstig geraakt zijn. VOETBAL. OPENING TERREIN A.Z.L. Voor den aanvang heette de voorzitter de doktoren van het Academisch Ziekenhuis en ae genoodigden, waaronder dc heer Warrlnga als afgevaardigde van den L.V.B., welkom en me moreerde de geschiedenis der vereeniging. Vol gens hem wordt de kroon op het werk gezet door de opening van dit terrein, in samen werking met K.S.V., welks bestuur hij dank bracht. Den doktoren werd een bloemstuk aan geboden. terwyi zij op hun beurt A.Z.L. een wisselbeker schonken. Bij monde van den heer Arends werd K.S.V. een bloemenmand aange boden. Do openingswedstrijd was een prettige ont moeting. Van de zijde der doktoren werd goed partij gegeven. Rust ging in met 4—2 in hun voordeel. Na de rust gaf A.Z.L beter partij, maar zij kon toch niet verhinderen, dat de doktoren met 6—5 wonnen. Donderdag a.s. speelt A.Z.L. II haar eersten thuiswedstrijd tegen K.S.V. II. ALPHEN. Burgerlijke stand Geboren: Petrus Cornells Johannes, Z van Hendrik Paardekkooper en Hendrlka Maria Hoogduin Rutger. Z. van Willem Huyssoon en Petertje van den Brink Johanna. D van Richard Kerkhoven en Jacoba Marijtje van Beusekom. Loop der Bevolking. Vetrokken: Naar 's-Gravenhage, Drebbelstr 221, Gerard Pleneman en gezin, zulvelbereider! BODEGRAVEN. Spoedeischcndc Raadsvergadering. Morgenavond komt de raad in spoed- elschende vergadering bijeen, met als be langrijkste punt op de agenda een begro tingswijziging, terwijl bovendien een voor stel tot verkoop van een perceeltje bouw grond zal worden behandeld. De heer A Vlaming, hoofd der RK. Jongensschool alhier, is met Ingang van 1 September a.s. benoemd tot hoofd van de R.K. U-L.O.-school te Sassenheim. De heer Vlaming is alsdan nog maar ongeveer l>/, jaar in onze gemeente werkzaam. BOSKOOP. Bij het te Rotterdam gehouden examen voor het diploma voor vakbe kwaamheid in het broodbakkersbedrijf is geslaagd onze plaatsgenoot de heer W. Ver- meulen J.Cz. HAZERSWOUDE. De collecte ten bate van de Herv, school heeft opgebracht f. 35.29. LEIMUIDEN. Kind met beentje tusschen rijwiclspaken. Hoe gevaarlijk het ls om kinderen achter op een bagagedrager van een rijwiel mede te voeren bleek weer, toen een buurjongen van het 5-J. meisje S. alhier, haar achterop zijn rijwiel mede liet rijden. Het kind ge raakte met haar beentje in de spaken van het achterwiel en bezeerde dit lichaams deel zóó, dat geneeskundige hulp van dr. Stapcnsea moest worden ingeroepen. Een juist ter plaatse zijnde EHBO. vervoerde het naar den dokter die het beentje, dat gekneusd was, verbond. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. Tates 25 J„ te Haarlem mermeer en M. R. Zemel 23 J. Raadsagenda. De Raad komt op Donderdag 29 Juni 1939 des vjm. te 10 uur (N.T.) in open bare vergadering bijeen. Agenda: 1. No tulen 2. Ingekomen stukken. 3. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde leden van den Raad. 4. Vaststelling vergoeding als bedoeld in artikel 101 der L.O. Wet 1920 voor de bijzondere scholen over het jaar 1938. 6. Wijziging begrooting 1938. 7. Wl.- ziging begrooting 1939. NIEUWKOOP. De Ziendeweg. Sedert 1 Januari JJ. is het gedeelte Zien deweg van de steenenpaal, welke halver wege staat, tot aan de Schinkel of de Kromme Ziende, in onderhoud gekomen bij onze gemeente. Voor dien geschiedde dit onderhoud door Alphen a A3. Rijn, waar voor Nieuwkoop een j aarlij ksch bedrag be taalde. Dit gedeelte wordt thans terzijde van het middenspoor, dat bestraat ls. geasphal- teerd, waarmede men deze week hoopt ge reed te komen. Dit zal een groote verbete ring zijn. TER AAR. Veel visscbers op bezoek! Zeer vele hengelaars bezoeken de Lange- raarsche Plassen ook dit seizoen. Vooral des Zondagsmorgens tusschen half drie en vier uur komen zij met allerlei vervoer middelen, velen uit de omliggende steden, naar deze gemeente en omgeving. Zooals gewoonlijk in het begin van het seizoen, zijn de vangsten nog niet evenredig aan de gestelde verwachtingen, Voor de acte L.O slaagde aan de R.K. Kweekschool te Amsterdam mej. A. Th. M. Roberts alhier. De heer W. B, de Man. besteller bij de Posterijen, is in gelijke betrekking benoemd te Gouda. In zijn vacature zal geen vasten besteller meer worden benoemd. Door hulp bestellers te bezigen zal het mogelijk zijn. dat de post in verschillende gedeelten van de gemeente eerder wordt besteld, dan tot dusver het geval kon zijn. ZOETERMEER. Onze plaatsgenoot, de heer N. van Vliet slaagde te Rotterdam voor het diploma vakbekwaamheid bakker. Het Fanfare-corps „Kunst en Vriend schap gaf op het plein der Openbare school onder veel belangstelling een concert. En kele nummers werden onder leiding van den directeur de Vries ten gehoore ge bracht. HENGELSPORT. VISCHCOLLEGE „DE RIETVOORN". Ter gelegenheid van zyn vierjarig bestaan hield bovengenoemd vischcollege een wedsLryd. Deze werd gehouden in de Huigsloot. Om 3.45 u. gaf de scheidsrechter het aanvangssignaal. waarna tot 5.15 uur werd gevischt. Hierna volgde een kwartier pauze. Om 5.30 uur werd de wedstrijd hervat totdat de scheidsrechter precies om 7 uur het eindsignaal gaf Nadat de scheidsrechter verzamelen had ge blazen werd de vangst gecontroleerd wel^ ditmaal zeer groot was en leidde tot net volgende resultaat: Th Bergers lc pr.: M, Brittijn 2e pr.; A. Mnjolée 3e pr.; H. Mieremêt 4e pr.; J. F. w" Hierna nam de voorzitter het woord. HU dankte alle leden voor htm opkomst, niet ali®ei bh een prljsvischwedstrijd, doch ook in n afgeloopen jaar. Het vischcollege mag op geslaagden middag terugzien. 2—1

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2