NOVATheater LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 16 Juni 1939 NAGEKOMEN BERICHTEN De spanning te Tientsin Uit de Omstreken Dertien Lanciers Dagblad reclame Stadsnieuws Binnenland Buitenland Strang te Moskou PLEEGKINDEREN is niet te vervangen De N.V. Sociëteit voor Chem. Industrie AGENDA EXAMEN KRANKZINNIGENVERPLEGING Voor het examen ter verkrijging van di ploma B (krankzinnigenverpleging), afge nomen op 14 en 15 Juni in de inrichtingen Endegeest c a in tegenwoordigheid van 3 Regeeringsdeakundigen. zijn geslaagd de zusters: S. P. Baljeu. M, J. C. de Bas, E. Bleuzé, M. C Burghoorn, C J. de Coeq, H Dekkers, C M. van Driel. G. Eikelenboom. E. van Geest, M. W. Groenendijk. M. J. M de Haan, J. de Jong, S. Kuizinga, J van Pienbroek, R Posthumus. M J. A Rietveld, C van Rijn, M. Taal. M. 8. Tabak. C. F Toledo. A. J. van Wijk. Afgewezen werden 2 oandidaten. NV. ROTTERDAMSCHE VERZEKER ING- SOCIËTEITEN (R.V.S.). In de gisteren gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders der R.V.S. is besloten: le. De balans en de winst- en verliesreke ning goed te keuren. Je. Het voorstel van commissarissen tot verdeeling van het winstsaldo aan te nemen. Het dividend zal zijn 30 procent op de verplicht en 10 procent op de onverplicht gestorte bedragen en de uitkeering op winst bewijzen f. 120,05 per stuk. HEDEN NIEUW ONDERHOUD .MET MOLOTOF. De ambassadeurs van Frankrijk en Engeland en de heer Strang zullen vandaag te 16 uur een nieuw onderhoud met Molotoï hebben. WEERBERICHT. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 764. Hedenmiddag 2 uur: 762. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt De gisteren genoemde storingsfronten op de Britsche eilanden drongen maar weinig verder door en oefenen nog geen invloed uit op het weer in ons land. Wel veroorzaken zij in Enge land en Bretagne somber weer met regen. In het afgeloopen etmaal vielen daar groote hoe veelheden. Te Brest viel 12 m.m., te Plymouth 21 m.m. De hoofddepressie ligt tusschen IJsland en Schotland. Deze is wat minder diep geworden en veranderde weinig van plaats. In Frankrijk begon de luchtdruk gisteren regelmatig te dalen. Deze daling is hedenmorgen echter tot staan gekomen. Over het Oostzeegebied is de hooge drukking ln beteekenis toegenomen. Het weer is hier rustig met winden uit ulteenloopende richtin gen. In vrijwel geheel West-Europa is de tempe ratuur vergeleken by gistermorgen aanzlenlUk gestegen. In ons land is zij drie tot vier gTaden boven normaal. Alleen op IJsland en in Ierland werd het wat kouder. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 n. 20 voorin.) Den Helder: Llchtbewolkt. matige Z.-wind. temp. 18 gr. C„ min. 13 gr. C. Vlissingen: Llchtbewolkt. matige Z.-wind. temp. 17 gr. C.. min. 15 gr. C. De Bilt: Llchtbewolkt. zwakke Z.-wind. temp. 19 gr. Cmin. 12 gr. C. Groningen: Halfbewolkt. zwakke Z.Z.O.-wlnd, temp. 15 gr. C.. min. 11 gr. C. Maastricht: Llchtbewolkt. zwakke Z.-wind, temp. 17 gr. C., min. 11 gr. C. (Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: Zuidelijke zwakke wind. 18 gr. C„ fraai. Londen Croydon)Zuidelijke matige wind, 15 gr. C.. regenachtig. Berlijn: N.O. zwakke wind, 15 gr. C.. goed. zwaai'bewolkt. Nice: Windstilte. 17 gr. C., goed. zwaarbewolkt. Stockholm: Zuld-Zuld-West matige wind. 17 gr. C., fraai. JAPAN HOUDT VOL. De woordvoerder van het Japansche mi nisterie van buitenlandsehe zaken verklaard dat in den toestand te Tientsin niets ver anderd is. De Britsche ambassadeur heeft Woensdag opheldering gevraagd over de verklaring van de Japansche militaire autoriteiten te Tientsin, doch hij sprak niet over het Britsche voorstel tot benoeming van een gemengde commissie Dit voorstel was door den Britschen consul te Tientsin gedaan en door de Japanneezen verwor pen. Op de vraag, welke voorwaarden Ja pan stelde voor de opheffing der blokkade, antwoordde de woordvoerder: .Japan wil. dat Engeland zijn houding herziet en met Japan samenwerkt bü de handhaving van orde en rust in Noord-Chlna". De autori teiten der concessies. aldu= de woordvoerder hebben niet het recht de uitlevering van misdadigers aan de Chlneesche autoriteiten te weigeren Tot dusverre hadden zij ook alle gevaarlijke misdadigers uitgeleverd Het kabinet heeft besloten de maat regelen te Tientsin te handhaven en vastbesloten door te zetten. De Amerikaansche zaakgelastigde heeft inlichtingen gevraagd over den toestand der Amerikanen te Tientsin. Naar Domei meldt. Is daarop geantwoord, dat de Ame rikaansche rechten en belangen niet be dreigd worden, daar Amerika slechts mid dellijk bij de gebeurtenissen betrokken is. Persstemmen. De Britsche pers verwerpt eenstemmig het denkbeeld van een compromis met Ja pan, indien het zal blijken, dat Japan de positie der Westersche mogendheden in China wil ruïneeren De bladen willen nog hopen, dat van een plaatselijk incident ge sproken kan worden, doch zij zijn van meening. dat vergeldingsmaatregelen on vermijdelijk zullen zijn. wanneer zou blij ken, dat men hier te doen heeft met. een uitgebreid plan van de onderteekenaars van het anti-kominternverdrag. De „Financial Times" schrijft, dat een der eerste represaille-maatregelen de op zegging van het verdrag van 1911 zou kun nen zijn Wel voorziet dat in een opzeg gingstermijn van een jaar. „maar de re geering zou met recht kunnen beweren, dat het door het Japansche optreden ipso facto opgezegd is". Het blad verklaart, dat besprekingen met de dominions worden gevoerd en zegt: „om doelmatig te zijn, moeten economische ver geldingsmaatregelen ook worden toegepast door Frankrijk en vooral door de Ver- eenlgde Staten". De „Times" schijft: „te Rome hoopt men, dat Engeland zoozeer door de verdediging zijner belangen in het Verre Oosten zal worden bezig gehouden dat de spilmogend- heden in Europa vrijer kunnen optreden". Volgens de „Daily Telegraph" is het zeer onwaarschijnlijk, dat de Britsche regeering om alleen over haar te spreken, zich tevre den zal stellen met diplomatieke protesten. De „Financial News" meent te weten, dat men uitbreiding der credieten aan China overweegt ter handhaving van de Chinee- sche deviezen. De „New York Times" schrijft: „het wordt steeds duidelijker, dat Jajpan in het Verre Oosten eenzelfden strijd voert als Duitschland in Europa: andere invloeden moeten worden uitgeschakeld, opdat het vasteland rijp kan worden voor de over- heersching door één mogendheid. De Ver- eenigde Staten hebben geen kc'.oniale be langen in het Verre Oosten en verkeeren dus niet in dezelfde omstandigheden als Frankrijk en Engeland, maar het samen vallen van deze weinig goeds belovende gebeurtenissen op de twee continenten be- teekenen een alarm, waarvoor de Ameri- kaasche regeering niet onverschillig kan blijven". De „New York Herald Tribune" schrijft: .wij wagen het te voorspellen, dat Japan, indien het zijn eischen vergroot en zijn demonstraties tegen Engeland uitbre'dt. alle mogendheden, die belangen hebben in het Verre Oosten, zal dwingen zich aan te i sluiten bi) een bond tot verdediging tegen Japan". Geen Japansche optocht in de Britsche concessie. HAARLEMMERMEER. In de uitslag der gemeenteraadsver kiezing dient de naam van den heer J. v. d. Laan te Zwanenburg (C.D.U.) te vervallen. Als nieuw raadslid zij nog genoemd de heer N J. Blom te Abbenes. HILLEGOM. Mooie Autotocht der Ouden van Dagen. De Hillegomsche Ouden van Dagen maak ten hun jaariijkschen tocht. Ter herden king van het tweede lustrum droeg deze eer. meer feestelijk karakter. Om 1 uur ver trokken 85 auto's met ouden van dagen en geleiders van de rijk met vlaggen versierde Wllhelminalaan Voor het huis van den heer P D. van Mourik. de volijverige secre taris die wegens ziekte den tocht niet kon meemaken, werd telkens even gestopt. De heer Van Mourik nam van de stoep van zijn woning deze hulde in ontvangst. De burgemeester jhr. Van Nispen tot Panner- den maakte met zijn echtgenoote den ge- heelen tocht mede. De tocht voerde door de Haarlemmermeer naar Oud Valkeveen. Als zeer gewaardeerde hulde mag genoemd worden die van de Nieuw Vennepsche schoolkinderen onder leiding van de Hil legomsche onderwijzeres mej. Bertle Sehllp- zand. Langzaam werd langs Schiphol gereden, terwijl bij aankomst op Oud Valkeveen ver- verschingen werden aangeboden. De ouden van dagen vermaakten zich daar best. De stem van den heer P. D. van Mourik weer klonk op gramofoonplaten. Hij hoopte nog eenlge jaren het secretariaat te kunnen waarnemen en besloot met een driewerf j hoera op de Hillegomsche ouden van da gen. De heer Klaver herdacht het tienjarig bestaan en bood den burgemeester het eere voorzitterschap aan. De heer P. p. van Mourik werd bedankt voor zijn vele werk gedaan voor de Hillegomsche ouden van dagen. Mevrouw van Mourik die den tocht wel meemaakte, is benoemd tot eere-secre- taresse van het comité. De burgemeester dankte voor zijn benoeming tot eere-voor- zitter, waarna namens de ouden van da gen de heer Leenslag dankte voor den prettigen tocht. De voorzitter, de heer Kla ver, dankte den secretaris, het comité en de chauffeurs en allen die meegewerkt hebben om deze tochten tot een succes te maken. De heer Hylkema huddigde den heer Klaver voor het vele verrichte werk. Bij de terugkomst toonden honderden plaatsgenooten hun belangstelling. De Hil legomsche Radiocentrale zorgde voor mu ziek. terwijl bij de Wilhelminalaan Cres cendo opgesteld stond, en de Ouden van Dagen met vroolijke muziek ontving. Het muziekcorps bracht den zoo beminden se cretaris, den heer P. D. van Mourik een serenade. Het Hillegomsche comité kan op een zeer succesvolle herdenking van het tweede lustrum terugzien. Pracht programma's tegen populairen prijs in het Smaakvol en intiem interieur VRIJDAG, ZATERDAG, MAANDAG Een epos van heldenmoed - Dertien dappe ren in hopeloozen strijd tegen enorme overmacht. - Grootsch en emotioneel. Als 2de 1786 Twee verstooten weesjes, afgesnauwd en voortgejaagd1786 Op advies van de Jai>ansche militaire autoriteiten heeft men afgezien van den op tocht, die reservisten en andere Japannee zen morgen hadden willen houden in de Britsche concessie te Tientsin om een be zoek te brengen aan de graven der in den bokseropstand gesneuvelde Japanneezen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De ten overstaan van notaris H. M. Markusse te Leiden in bod gezette panden Molentuinweg en Voorstraat gingen voor: het huis enz. Molentuinweg, dat in bod stond op f. 4100 werd afgemijnd op f. 100, door Dirkje Blankert te Leiden, totaal dus f. 4200. Het huis met erf enz. Voorstraat 63 stond in bod op f. 4100 en is niet gemijnd. Kooper is de heer Jac. P. Rietveld alhier voor f. 4100. DE JOODSCHE VOORNAMEN IN OOSTENRIJK. Met ingang van heden moeten alle Joden te Weenen zich melden bij de politie om aanwijzingen in omtvangst te nemen om trent de Joodsche voornamen, die zij moe ten dragen in plaats van Duitsche. Zij moe ten er zich verder rekenschap van geven, dat zij aan hun naam hebben toe te voegen den voornaam Israël of Sara. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (61 gr. F.). 12 uur 's mldd.: 20 gr.C. (68 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 3 uur 11 min.; nam. te 3 u. 32 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer", 'a Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrydag: 9,53 nam. tot 4,07 voorm. KONINK ZOG NAAR ENGELAND. De „Times" meldt, dat koning Zog en zijn gemalin voornemens zijn zich in Engeland te vestigen. VERSTERKINGEN IN HET OOSTEN. De Duitsche militaire bedrijvigheid con centreert zich thans op den aanleg van versterkingen in het Oosten, vooral in Oost- Pruisen. In talrijke ondernemingen is de vacantie uitgestald tot Kerstmis. Ambtena ren van de recruteering bezoeken de be drijven en schrijven ongeschoolde arbeids krachten in, die naar behoefte in het posten gebruikt zullen worden Van een brouwerij te Berlijn werden 90 arbeiders naar elders gezonden. MAANS OP- EN ONDERGANG. 16 Juni op: 3 uur 55: onder 20 uur 0.5. KATWIJK AAN ZEE. GROOTSCHE VIERING VAN HET ZILVEREN JUBILEUM. Gistermorgen had in Hotel „Du Rhin" de herdenking plaats van bovengenoemd jubileum, tevens dat van den directeur, dr. G C. A van Dorp. en van den bedrijfs leider, den heer A. Roosdorp. Ei- was een zee van bloemen, ongeveer 100 stuks bloemstukken. Het gansche personeel was aanwezig. Ook merkten wij op het college van com missarissen der N.V., nl. den president- commissaris den heer W. B. Dresselhuys uit Den Haag, de commissarissen de heeren P. Vos uit Utrecht en jhr. Schorer uit Kui lenburg. Nadat dr. Van Dorp met echtgenoote en familie en de heer A. Roosdorp met echt genoote en familie waren binnengeleid, werd het woord gevoerd door den heer Dresselhuys, die er o.a. op wees. dat dr. Van Dorp veel werk verzet heeft en dat er steeds een goede verstandhouding tus schen dr. Van Dorp en de commissarissen heerschte. Spr. richtte zich ook tot den heer Roos- i dorp en besprak diens werkkracht en capa citeiten als bedrijfsleider. Als blijk van aanhankelijkheid en vriend schap bood spr. namens de commissarissen dr. Van Dorp een prachtige zilveren siga renkist aan. Tweede spreker was de mede-directeur, dr. A. Stoffel, die dr. Van Dorp dankte voor het feit. dat onder deze omstandig heden dit jubileum gevierd kan worden. Spr. hoopte, dat men de leiding van dr. Van Dorp en van den heer Roosdorp nog lang zal mogen behouden. De heer Roosdorp schetste de werkkracht van dr. Van Dorp en diens stuwkracht, waardoor het geheele personeel als één man achter hem staat. Als blijk van hooge achting bood hij namens het personeel een prachtig portret van dr. Van Dorp aan, ge schilderd door Willy Sluyter. die ook aanwezig was. Aan mevr. Van Dorp, mevr. Stoffels en mevr. Roosdorp werden fraaie bloemen aangeboden. Dr. G. C A. van Dorp hield hierop een uitvoerige toespraak, waaraan wij ontlee- nen. dat spr. getuigde van de grootste dankbaarheid aan God. die het werk zoo zeer gezegend heeft, dat het bedrijf, dat in den beginne slechts aan een paar men- schen werk gaf. nu aan een kleine 100 menschen werk kan geven Spr. huldigde zijn medewerkers, die op de plaats, die hun gegeven was. hun werk met toewijding volbrachten. Ook aan den heer Roosdorp, die van het begin af, aan de on derneming verbonden was en mej. v. d Reyden, die geleidelijk over een groot deel van het kantoorwerk de leiding kreeg en anderen. Eveneens zijn mede-directeur, dr. Stof fel, die van de Amsterdamsche gasfabriek gekomen, de kennis meebracht van een groot chemisch bedrijf. Ook huidige spr. zijn commissarissen voor hun adviezen en steun, alsmede zijn vrouw. Spr hoopte, dat het gegeven moge wor den, dat dit bedrijf zich nog in lengte van Jaren in stand mag houden, ten bate van allen, die er in werken; dat het steeds meer werk moge verschaffen, en ons dorp en ons land ten zegen zijn. Dr. Van Dorp werd aangeboden een al bum met de afzonderlijke portretten van ieder van het personeel, genomen in hun werkpak op het werk. Door de heeren drs. G. C. Th. van Dorp en Roosdorp waren foto's' genomen van flitsen van het bedrijf, die eveneens in een album werden overhandigd. De heer W. v d. Reijden, employé, sprak den jubilaris den heer Roosdorp toe. Spr. wenschte hem hartelijk geluk met zijn glansrijke loopbaan bij de N.V., die nog lang niet afgesloten is, maar nog alle mogelijk heden inhoudt. Spr. prees zijn verdiensten en zijn beste karaktereigenschappen, waar van zooveel voor het personeel afhangt en bood hem namens degenen, die bij de N.V. werkzaam zijn, een fototoestel aan. De meesterknecht, de heer J. Verhoef, richtte namens het personeel het woord tot den heer Roosdorp en bood hem namens het personeel een mooie antieke Friesche hangklok aan en een album met foto's' van het personeel. Ook richtte de heer Verhoef het woord tot dr. Van Dorp. De heer Roosdorp had van de directie een prachtige gouden vulpen ontvangen. Hij dankte allen voor de aangeboden geschen ken. Ook dr. Van Dorp sprak woorden van dank. Geruimen tijd bleef men hierna onder het nuttigen van ververschingen, gezellig bijeen. Des middags werd in Hotel „Du Rhin" een zeer drukbezochte receptie gehouden. Vele lndustrieelen en vertegenwoordigers van handelshuizen waren aanwezig, als mede prof. Molenaar uit Wassenaar, prof. De Haas uit Leiden, de secretaris van het Verbond van Nederl. Werkgevers, de onder directeur van het Scheepvaart-Museum, bankiershuis R. Mees en Zn de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. Uit Katwijk waren aanwezig de burge meester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop. wethouder C. A. Veltkamp, de gem.-secre- tarls D. C. O. Boekhoven, gemeente-amb tenaren, vertegenwoordigers uit reederij- kringen, verscheidene doktoren, het be stuur van V.V.V., enz. De heer Ten Cate Brouwer, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland wenschte in een uitvoerige rede dr. Van Dorp en zijn beide trouwe medewerkers, de heeren Roosdorp en Stof fel, geluk met dezen zoo glorierijken dag. Spr, verheugde zich over de krachtige ont wikkeling van het bedrijf, waarmede het district der kamer een industrie rijker werd, waarop allen trotsch zijn. De burgemeester van Katwijk bracht de felicitaties namens het gemeentebestuur over. De N.V. met haar directeur is van belang voor de gemeente geweest. Het is van beteekenis 25 Jaar een dergelijke in dustrie te hebben in een gemeente, waar zooveel plaats voor arbeid is. met tal van arbeiders. Spr. prees de goede sfeer, die er steeds heerschte en wees erop, dat de be trekkingen met de gemeente steeds van aangenamen aard waren; er werd altijd op prettige wijze samengewerkt. Dat de bloei ln uw bedrijf in de gemeente Katwijk moge toenemen en dat wij daar nog vele jaren getuigen mogen zijn, aldus eindigde spr. Voor de Jubilarissen zal deze schoone dag nog lang ln herinnering blijven! In memoriam de heer Bas Dubbelaar. Ds. P. Pras schrijft ons het volgende: Donderdag heeft de Heere tot zich ge nomen onzen broeder Bas Dubbelaar. ouderling der Nederduitsch Herv. Gemeente te Katwijk aan Zée Reeds meer dan een half jaar was hij lijdende aan een ernstige ziekte De Heere heeft hem Weggenomen naar Zijn raad. Degenen, die wijlen broeder Dubbelaar van nabii hebben gekend en hem tijdens zijn krankheid hebben bezocht, zagen zijn krachten bezwijken en dat zijn voeten kwa men te rusten op de rots der eeuwen. Deze broeder heeft de troost ervaren en genoten van zijn vrienden maar bovenal van zijn God en Vader in Jezus Christus die troost als een moeder troost. wu gedenken met weemoed aan zijn ge zin, dat hem zoo noode moet missen. In den kerkeraad het bestuur der scholen en Zondagsschool laat hü een led'ge plaatsj achter. Als voorlezer <n de Oude Kerk zul len wil hem niet meer zien. De werkers gaan he°n maar God zet het werk voort. Zoo zal het ook gaan met het velerlei werk dat wylen broeder Dub belaar op de handen was gelegd. Hoe woog de zorg van de scholen hem zwaar en hoe lief had hij de kinderen der I DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundla Bureau. 9V£—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 7—8 uur nam. *sWoensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur v. Alcoholisten 8 u. u Xi 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr^ 22). Inenting tegen diphterle. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4 5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater Stationsweg: 8 uur nam.: „Gevangene der Vrijheid". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m.: ..Mannen met vleugels". Zondag van 2—7 doorl. voorstelling. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Onder zee-patrouille". Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2.30 u. Zondag doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Casino-Theater Hooge woerd 49: 8 uur nam.: „Tarzan's gevaarlijke avonturen". Zondag van 17 en van 811 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „De terugkeer van den Rooden Pimpernel". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „13 Lan ciers". De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 10 t.m. Vrijdag 16 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: Tot Hulp der Menschheid, Hooi gracht 48, Tel. 1060; Ap. D. C. Kok. Rapen burg 9, Telefoon 807. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Telefoon 274. Zondagsschool. Zijn wensch was dat de kinderen der Zondagsschool een lied zouden zingen op zijn graf. Wij denken aan zijn trouw huisbezoek als ouderling en zijn leiding op zoo menige begrafenis. Vooral op de Kerkeraadsvergaderlngen zullen wij hem zeer missen. Trouw was hij op zijn post en gaarne werd naar zjjn woord geluisterd. En nuBas Dubbelaar ls niet meer. HU is tot hooger heerlijkheid opgeroepen door Hem. die geen rekenschap geeft van Zijn daden. Zii het een roepstem voor gansch de gemeente. Gelde het voor een iegelijk onzer door genade als Maandag op den doodenakker zal weerklinken: ,,'t Goed dat nimmermeer vergaat, zal hij ongestoord verwerven" LEIDSCHENDAM. Gouden Echtvereeniging. De heer Theodorus van Vliet en mevr. Anna van Vliet geboren Van Santen, woon achtig Dr. van Noortstraat 53, herdenken Zondag a.s. hun 50-jarige echtvereeniglng. NOORDWIJKERHOUT. DE AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Een bijzonder geslaagde dag. Onder begunstiging van goed weer, had de lang verbelde autotocht plaats voor de „Ouden van Dagen", benevens een aantal hulpbehoevenden en gebrekkigen. De 65-Jarige of oudere inwoners en in woonsters onzer gemeente reden mee. Voorts enkele raadsleden (de burgemeester was verhinderd), pastoor Maas, doktoren en verpleegsters. Tegen één uur stelde een stoet van 40 auto's, met een groote Cebuto-bus zich op het Juliana-plein op. De reis ging over Noordwljk, Katwijksche boulevard, naar het park de Kievit en Meyendell, naar Den Haag, langs het Koninklijk paleis. De Haagsche verkeerspolitie nam de mooiste wegen, door de Scheveningsche boschjes en de Jacob Cats-laan naar de visschers- haven en Boulevard te Schevenlngen. Na alles bewonderd te hebben, trok de stoet langs de laan van Alkemade en den Leld- schen weg naar de Groote Vink. Alles was daar gereed voor een feestelijke ontvangst. De dorstigen werden gelaafd en de hongerlgen gespijsd, alles op royale wijze. De heer C. van Paridon speelde vroolijke muizek op de piano en alle ver makelijkheden waren druk bezet. De draaimolen was voortdurend in actie, gevuld met 70-jarlgen en zelfs met den 83-jarigen „Mijndert". De pastoor, die Juist 60 Jaar geworden was, gaf een „ver- jaarsrondje", en draaide ook lustig mee. Eenlge uren werden daar gezellig door gebracht. allerlei toespraken werden ge houden. Er heerschte een gezellige stem ming. Ook de terugreis verliep vlot en te gen negen uur was het dorp saamge- stroomd om de feestvierenden te verwei- komen. Twee muziekcorpsen brachten er de vroolljkheid ln. Op het Kerkplein werd de stoet ontbonden. Hier werden opnieuw speeches afgestoken, dank gebracht aan allen, die den tocht mogelijk hadden ge maakt, waarna fanfare's weerklonken en de jeugd zich vermaakte met rondedansen. De achtste autotocht, die nog steeds door hetzelfde comité van 1932 is samengesteld (slechts één verwisseling was er in al die Jaren), had een bijzonder goed verloop! OEGSTGEEST. Geslaagd te Den Haag voor het exa men L. O. (Bisschoppelijke Kweekschool), de heer J. Grün, alhier. WASSENAAR. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van de Kerkehout is gisteravond om 11 uur ae motorrijder W. uit Den Haag door eigen oncpletlencUic.d acuter op ,-n 'h, auto gereden. De motorrijder raakte Be wusteloos terwijl zijn vader, de 70-jarige w. eveneens uit den Haag een been brak hoofdwonden bekwam. Na het verlccnen van de eerste hulp dr. Hubbeling ls de vader naar het zleken- huis aan den Zuidwal te 'sGravenlias overgebracht. De motor werd licht beschadigd. 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6