Ui Oorzaak en gevolg nk. '•(Mj lüe raadselnichtjes en -neefjes, hadden we dan eens een regen- Dat betekent voor mij: een flink je brieven. Ik ben er dus goed mee ewel. ik had ook de vorige weken niet ondanks het mooie weer, werden dseis niet vergeten, fckig heeft het eens flink geregend alles opgefrist buitèn. En hierna we allen op mooi weer, vooral voor ooireisjes, d e nu op het programma te staan. lerhaal nogeens (voor wie het niet i mocht hebben), dat in het vervolg gehele Kinderkrant de nieuwe spel- bruikt wordt. Daarom wordt het nu let meer afzonderlijk boven de raad- rmeld. lat er weer heel wat briefjes op mij en en. begin ik nu d reet aan de afzon- an correspondentie. je van Weizen Moeder koos de manier uit voor jullie, om een warme dagmiddag op een prettige manier brengen. fran Weizen Ik houd ook van wat ehrijft. Het is prettig er elke dag kijken en er goed voor te zoigen Popt e Dat we d een vrolijke .et zoveel kinderen samen Het was een afzonderlijke trein voor al.e kinderen? En wat hebben jullie veel in één dag! Graag hoor ik nog het van je tje Herreur Wat veel feestelijk- in de afgelopen week. Het eerste feest het tweede heel dicht bij. Maar fijn! italic van der Vos Je hebt goed ont- n wat je allemaal gezien hebt. En dat il op één dag. Ik denk, dat je in ge en de reis nog menigmaal overge- hebt, net als nu voor mij. Je moest Igende dagen wel een klein beetje inhalen! Crama Het is heel jammer voor icht kun je het overdoen het volgend eel Dan houd je de feestmiddag toch te moet je maar denken Crama Al ken je de afloop van rhaal reeds, je zult het toch nog met !r lezen met alle mooie plaatjes er clukkig bracht het rapport ets pret- oor Bep. etal Bakker Van zon fijn school- heb je al vele weken de voorpret, elke week een klein beetje te sparen, het geld ongemerkt bij elkaar. We.ma Ik dacht wel, dat het van zo'n raadsel je niet mee zou Probeer maar iedere week een stuk- isschien lukt het dan op het laatst, iciteerd met je verkeersd ploma. (j, a Key Jullie hebben het lang uit- ^den in het water. Ik hoef niet te of jullie het er fijn vinden! van der Kooi Jij hebt dus ook een v^e dag achter de rug (bij je Tante) hebben jullie alle vier genoten, ieder ;en wijze. van der Kooi Je hebt je ogen en ?oed de kost gegeven Donderdag. Wat lier van Vaderlandse gesch edenis vergeet je niet meer. Die boottocht K>k fijn. n Rienstra Jullie hebben veel in- ants gezien en tot slot nog genoten natuur. Weet je de uitslag al? Ik natuurlijk op een gunstig bericht 00( am l'oo tij( 4.' Rienstra Jullie hebben heel wat aardrijkskunde en geschiedenis op len steken op je schoolreisje. Het was heerlijke dag voor jullie allen, tie Goudsmit Ik ben ook blij dat ik am in de krant kan schrijven. Je had fout nieuws voor de telefoon! Nu heb- ojMer en moeder het zeker wel gezien? jij maar, dat ik n02 menig briefje van vang. Stikkelorum Ik kan n et meer tel- loeveel handwerkjes er wel door jouw en zijn gegaan. In ieder geval zijn het I os Stikkelorum Zo is het mooie Roed voor dit, het slechte weer voor Jij weet in beide gevallen je tijd goed steden. ii Nieuwendijk Je had een extra Woensdagm'ddag. Je kunt in die «in op allerlei manieren in de lucht m! mie Olivier Gefeliciteerd met je tfrsdiploma Dat geeft je nog een middag ook. nietwaar? Jullie school- wordt dus een vacantiereisje Heerlijk je. Is dat voor het afsche'd vah de Dl? Generaal Grant, de opperbevelhebber van het Noordelijke leger m de Amerikaanse vrijheidsoorlog, was niet weinig verbaasd, toen hij na de overwinning bij fort Donel- son van vereerders uit het hele land behal ve een groot aantal opgewonden brieven steeds weer kistjes van de fijnste sigaren kreeg toegezonden. Hij wist niet, waar bij met al die fijne rokerij naar toe moest, want in zijn hele leven had hij nauwelijks honderd sigaren gerookt. Zijn vrienden paften natuurlijk ijverig mee, maar zelf moest hij nu ook aan het roken. Maar.hoe kwamen al die mensen er toe, hem sigaren tc sturen? Het kwam, omdat in sommige kranten had gestaan, dat de slag gewonnen was door een man met een sigaar in den mond. Helaas! Het gevolg was, dat Grant, de latere president van de Vereenigde Staten, zó verslaafd werd aan het roken, dat hij in 1885 aan de gevolgen overleed. In den tijd van Filips III was de etikette aan het Spaanse hoi al bijzonder streng, zelfs belachelijk overdreven! Toen Filips III eens in zijn kabinet zal te werken, had hij erge last van de felle gloed en damp van de pan met gloeiende kolen, die diende om het vertrek te ver warmen. Hij begon hevig te hoesten. Zélf de pan uit de kamer brengen? Onmogelijk! Dal zou een vreselijke fout tegen de etiket- te zijn! De markies van Posa, die in een zijver trek aanwezig was, merkte de situatie wel op, maar.... hij kon niet ingrijpen! Hij maakte den kamerjonker hertog van Alva op de pan opmerkzaam, maar het was diens werk evenmin, ze te laten verwijde ren. De garderobemeester, hertog van Wze- da, moest ervoor zorgen, doch deze was uit. Toen hij eindelijk terugkeerde en de pan werd weggenomen, was de koning al ziek en stierf kort daarna. Tiny Dee Ik zal er dan op rekenen, dat de regen-Zondagen in de zomer mij weer een brief van ie brengen. Zwem jij maar naar hartelust, als het warm is. Be dankt voor je raadsel. Marietje de Mooy Neen. het was de vo.ige weken geen raadselweerIk begrijp wel. dat je door die prettige uitstapjes naar buiten niet aan je raadsels toekwam. Annie Schipper Ook gefeliciteerd! Nu weet je de weg in het drukke verkeer. En je krijgt nog een fijne middag op de koop toe! Pieter Martijn Zo krijg jij verstand van „koekeroe's". Zijn ze nu op het eene eitje blijven broeden? Zusjes de Vos Ik hoop, dat jullie ge noten hebben van de boottocht, al zal het wel wat fris geweest zijn op het water. Voor Rie een dubbele feestweek: Woensdag en Za termiddag pleizier! Toos, jij bent goed af met je boek. Aukje van der Walle De planten en bloemen fleurden op van de regen Zondag. En daarom moesten we maar blij zijn met het regentje, al was het jammer, dat het r.u mist op Zondag kwam Marietje Zaalberg Jullie hadden p.acht-weer op hei water twee weken te rug. Je hebt nu veel oplossingen. Je bofte, dat je Oom er was! Tineke Marree Die 5 weken voor de vacantie zullen vlug om zijn. Maar de va- cantie zelf vliegt nog veel harder om! Flip Stouten Kijk je neefje maar eens vriendelijk aan; misschien wil hij je helpen En in Augustus kun ie dan zéker mee. Nelly Stouten Het is heel droevig van je Tante; ik begrijp, dat je er verdrietig om bei\t. Sjaantje Stouten Dan schiet jij toch ook al aardig op met je punten. Steeds maar goed je best gedaan! Mientje Uitdenboogaard Jullie komen hard vooruit in je leesboekjes op school. Knap. dat je alle oplossingen goed hebt. Antje Uitdenboogaard Natuurlijk ben jij ook hartelijk welkom. Het is best. dat jullie de raadsels samen insturen. Nico Webbers Hartelijk welkom in on ze kring Dan weet ik meteen, dat Kees nu een dubbel neefje van je is. Ook onder je oplossingen steeds naam. leeftijd en adres vermelden (niet alleen op de enveloppe). Abram Fakkel De pioenrozen hadden een fris bad nodig en zullen er nu weer mooi bij staan na de regen. Daarvóór heb jij je ut gesloofd voor de bloemen. Mijn beste wensen voor je euster. Annie Schneider Wat heb jij steeds gezellig veel te vertellen! Natuurlijk verlang ik nu ook weer naar mooi weer. Jij zult nog wel eens leren zwemmen. Jij bent aan het reizen deze eek! En Zaterdag heb je een leuk fietstochtje gemaakt, waarbii jullie zorgden voor een paar „lekkere" aanleg- stations. Dick de Man De eerste aardbeien smaken altijd extra lekker. Wat leuk. dat er zoveel op je eigen stu .je grond groeit Ik hoop. dat je vinger nu weer genezen is; dat zal ik wel aan ie brief ie kunnen zien. Leny Neyenhuys De dag van het schoolreisje komt steeds dichterbij; fijn, hè! Heerlijk gespeeld bti Suze? Hendrik Hanno Jij - eet goed. welke regei) het land nodig heeft. Het zachte regentje van Zondag was juist het beste voor land en tuinen. Daarom moesten we er blij mee zijn. al schopte het misschien ook enkele u'tgaansplannetjes in de war. Je rapport was dus mooi; je doet ie best op school. Jannie van Biezen Ik hoop, dat ie in je volgende brief weer betere berichten hebt en er dan vooruitgang is bij Moeder. G.oet haar hartelijk van mij. Leuk, dat je zo een paar daagjes uit was. En in korte tijd veel genoten nietwaar? Riekje Leemans Prett g dat je telkens leuke boeken hebt. Jij houdt van lezen! H. maakte een mooi uitstapte. Heb je mijn groeten weer overgebracht? Je raadsel is best. bedankt. Marietje Lagerwij Wat een bof, dat jullie ook allen nog een boek kregen na de boottocht! Een heerlijke dag, alles bij elkaar. Heb jij ook helpen vissen? Veel ge noegen Zaterdag en Zondag. Leuk. dat je me toch schrijft. Lena Prevo Bij het opensnijden van de enveloppe werd ik al nieuwsgierig, wat de brief dik maakte. Weer hartelijk bedankt; jij wordt mijn bloemennichtje. Dit bloempje is nog prachtig gebleven. Gerrie Sweris Steeds gezellige lange brieven van jou! Je blijft je woord getrouw, dat je me elke week een brief zou schrij ven! Wat een verre reis maakten jullie Dinsdag. Was het helder genoeg, om de Belgische plaatsen te zien liggen Verder droog, maar koud. hè! Waarschijnlijk heeft dit laatste jullie niet gehinderd; jullie waren warm van opwinding. Fijn post papier! Zusjes Glasbergen Ik merk wel. dat ik jullie schrift niet zal leren onderscheiden! In dit geval hindert het niet; de brief is toch van jullie samen. Met het mooie weef benijden we jullie, zo dicht bij zee. Geniet er nog veel van deze zomer. Jo Kooien Of het leuk is, te leren zrwemmen! Schrijf me maar gauw over je vorderingen op dit gebied. Pleizier gehad Donderdag? Je verwent me met je mooie postpapier Jannie Kooien Nu voel je je al thuis in de hengel en zo gaat het binnenkort ook, als je los moet zwemmen. Eerst even ,.eng" en dan vind je het fijn. Nu zullen de an dere tandjes gauw volgen bij Adri. Marietje van Vliet Jullie hebben van alles genoten bij de boottocht vorige Woens dag. Dat bleef niet bij varen alleen. Nu weet ik weer, dat Je nog gezond en vrolijk bent. Willy Wïggers Oma heeft jullie flink getracteerd. en van haar verjaardag mee laten genieten. Op gewoon papier zijn je briefjes me even lief, daar kun je ook ge rust op wezen. Greetje Laps Het was wel zielig, dat je op deze manier je nieuwe badpak kwijt raakte. Bedankt voor je raadsel. Bep Oostveen Dan zal ik jou bij de win terklantjes rekenen en hoop ik je in het najaar terug te zien. Ik neem nu dus voor een poosje afscheid van je en wens je een prettige zomer toe. Bep Bouter Wij boffen beiden, dat Toos nog eens voor je schrijft. Jij komt nu toch in de correspondentie, en ik vind het prettig, nog eens wat van haar te horen. Bedank T. dus weer hartelijk namens ons bei-den. Wat zal je Tante het nu ineens druk krijgen! Ik hoor graag nog eens af en toe of de tweeling voorspoedig opgroeit. Willy Broers Een bedankje voor B die je zo geholpen heeft deze keer. Heeft de hond jou zo te pakken gehad? Wat een schrik voor je! Ben je er weer overheen Army Bekooy We zijn het allen met elkaar eens, dat regen hoog nodig was en dat we daarom blij waren met deze regen- Zondag. Nu staan de bloemen er zeker fris en mooi bij in je tuintje? Op school is het natuurlijk ook prettig, frisse bloemen om je heen te hebben, zowel voor de Juffrouw, als voor jullie zeil. Wim de Wolf Voot een reisje was het juist, goed weer Vrijdag, met te warm. Jullie hebben heel veel gezien. De meisjes behoor den dan bij een ander gezelschap; zij heb ben wel ongeveer hetzelfde gezien.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 17