önéepekkte keufoe A an westen CORBA Haarlemmerstraat 133-135 Gemeenteraad van Leiderdorp Iten slotte.. IN FLEURIGE EN ECliT JEUGDIGE EN TOCH VAN HAREN'S ONGELOOFELIJK LAGE PRIJZEN iPDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag li Juni 1939 abrieksgebouw leiden, Uit (Ie Omstreken ^uppositoria banketbakkerij" 3-3 L£IMUIDEN. De a.s. Oranjefeesten. De jaarlijksche Oranjefeesten zullen dit j worden gehouden op Woensdag 23 en joderdag 24 Augustus as. Beproeving autobrandspuit. Op het erf van den heer Van Beijeren ji ie beproeving plaats van de auto- jandspuitDoor de brandweer werd als van den brand gebruikt de groote jtobusgarage van de N.V Maarse en Kroon iidat de slangen waren uitgerold werd jfitwee stralen water gegeven, hoewel de !(»rbrandspult met zes stralen en twee ggbuizen uitgerust is. Ook de brandladder ffd voor deze oefening in gebruik ge nen Nadat ongeveer drie kwartier wa- i was gegeven, was men er van overtuigd ut zoowel brandspuit, materiaal en brand- isrmannen voor hun taak waren bere nd zoodat bij eventueele branden de landweer i>araat ls. Op het terrein waren giwezig de burgemeester, wethouder Vis- j en de gemeente-secretaris. De leiding de oefening berustte bij de brand- ters L. C. van Poelgeest en K. Lis- •jburg. NOORDWIJK AAN ZEE. Vergadering der Oranje Vereeniging „Noordwijk aan Zee" In de „Landbouw" vergaderde onder istige belangstellng de Oranje Vereeni- png. De heeren Plug en v. d. Deijl brach- hun verslagen uit. De penningmeester tot de kas af met een sdhiuld, die echter tor de contributie-inning kan worden Maan. De aftr. bestuursleden werden rtozen, behalve de heer Van Rhijn, die r drukke seizoemwerkzaamheden zich inder goed aan zijn functie zou kunnen ren. In zijn plaats werd de heer J. v. d. bak gekozen. De heer Choufour bracht nens de controle-commissie verslag uit; heeren Poortier en Toonen werden als len der kas-comanissie benoemd De heer Toonen legde er den nadruk op gewerkt moet worden, om het leden- te vergrooten. Nog veel meer inwoners innen zich aansluiten. Daarna werden de eventueele feestelijk heden voor Augustus besproken. Waar schijnlijk zullen er eenige festiviteiten c Laats vinden bij goeden afloop van de blijde gebeurtenis. Genoemd werden défilé zanghulde, enz. Daarna op 31 Augustus zoo mogelijk optocht en volksspelen. Een voorstel van den heer Kok, tot het opvoeren van een historisch spel, zal over wogen worden. Na nog eenige besprekingen en woorden van waardeering van den opnieuw geko zen voorzitter en den aftredend"-! r>?er Van Rhijn, volgde sluiting. VOORHOUT. GOED GESLAAGDE ROEI-WEDSTRIJD. Een duizend-tal belangstellenden. Begunstigd door mooi zomenneer heeft gisteravond de roei-wedstrijd tusschen de Jozefsgezellen van Voorhout en Sassen- heim plaats gevonden. Deze interessante wedstrijd werd gehouden In de Leidsche- vaart aan de Nagelbrug alhier. Circa een duizend-tal belangstellenden, óók uit Sas- -emheim, sloeg den wedstrijd gade. Het was een wedstrijd vol spanning, met komische scènes, zelfs éénmaal zoo, dat de stuurman van één der booten over boord sloeg en vele meters verder weer aan de water- opervlakte verscheen, om naar den wal te te zwemmen. Een kleine toeschouwer raakte zóó in verrukking, dat hij zijn evenwicht verloor en met fiets en al in het water verdween, dooh ook hij was weer direct op het droge. Van Voorhout namen 15 ploegen, elk van drie (twee roeiers en een stuurman) deel. Hiervoor waren vier prijzen beschik baar. Winnaars waren: 1ste prijs, P, Post K. Kortekaas en Ant. v. Kampen Pzn. (de laatste als stuurman); 2de prijs, L. v. Zan ten J. Kortekaas en A. Jonker; 3de pr., W. Floor J. v. Dam en Leo Lans; 4de pr J. Bergman H. v. d. Plas en Nic v. d Meij. Van Sassenheim waren er 8 ploegen, waarvoor twee prijzen. Winnaars waren: lste pr. J. Jansen P. Waasdorp en Adr. Wolvers; 2de pr. G. v. Kesteben J. Zui- derwijk en P. Berg. Er was nog een sensationeel slot nl. de kamp tusschen de eerste prijswinnaars van belde dorpen, om een door belde vereeni- gingen uitgeloofden wisselbeker. Deze strijd as tot de laatste seconde spannend en verd gewonnen door de inderdaad beste Joeg nj. die van Sasenlieim. De snelste race is gemaakt door Voorhout en wel met iet trio Post-Kortekaas-v. Kampen in den tijd van 1 min. 22 sec. Na afloop reikten de vioe-preases, kape laan G. J. M. ten Have van Voorhout en de vice-preases kapelaan Smit van Sas senheim, de prijzen uit. Het was een prachtige avond, die werd opgeluisterd door de Muziekver. „St. Ce cilia", die zich belangeloos beschikbaar had gesteld. De as. autotocht voor Ouden van Dagen. De tocht voor ouden van dagen wordt gehouden op Maandag 19 Juni a.s. Ver zamelen tusschen kwart over één en half twee De verzamelplaatsen zijn door het comité „Voorhout Vooru't" aldus vastge steld Aan het Parochiehuis: Hoek Engelsche- laan; Voortlaan bti Westerhoven; Soldaatje aan de 's Gravendamscheweg Het doel der reis. dat eerst Schevenlngen was, moest door verschillende omstandig heden veranderd worden. Dit ls thans vastgesteld als volgt: De tocht gaat eerst langs den nieuwen Rijksstraatweg naar Schiphol en vervolgens naar 't Kopje van Bloemendaal. Om circa half negen hoopt men weer aan den hoek van de Èngelsche- laan in onze gemeente aan te komen. Daar worden alle Voorhouters uitgenoo- digd tegenwoordig te zijn. omdat daar den oudjes een verrassing zal worden bereid. De speeldjesverkoop ten bate van „Herwonnen Levenskracht", heeft opge bracht f. 34,60. VOORSCHOTEN. De a.s. autotocht voor Ouden van Dagen. Het plaatselijk comité heeft dit jaar den autotocht voor Ouden van Dagen bepaald op Donderdag 13 uli a.s. Dit is dan de 10e tocht, welke het comité organiseert. Het comité hoopt ook thans te mogen rekenen op de steeds zoo prachtig verleen de medewerking der auto-bezitters, terwijl eveneens weer een vriendelijk beroep wordt gedaan op de overige ingezetenen, om hun. voor dit doel onmisbaar medeleven met onze plaatselijke-ouden van dagen en ge- brekkigen tot uitdrukking te doen komen op de binnenkort te presenteeren inzamei- lijsten. Vanzelfsprekend hoopt het comité Onbewoonbaarverklaring van ding Wijziging Alg. Politie De raad van Leiderdorp vergaderde Naar aanleiding van een schrijven van het Chr. Instituut Effatha, inrichting voor doofstom me kinderen, stelde B. en W. den raad voor het aan die vereeniging toegekende subsidie van f. 100.te verhoogen tot f. 150.—. Goed gekeurd. Besloten werd bij het kassierskantoor Bult man te Heemstede aan te gaan een kasgeld- leentng groot f. 50.000.tegen een rentever goeding van f. 1.75 en 'lt°A> provisie per mille. Hierna bracht de voorz in bespreking een voorstel van B. en W. tot onbewoonbaarver klaring van een drietal woningen, n.l. de perceelen Jaagpad 60 en 61 en Hoofdstr. 170. De voorzitter lichtte dit punt uitvoerig toe. Voor B. en W. gold bij de onbewoonbaarver klaring de vraag, waar de bewoners later ge huisvest moeten worden. B. en W. hadden deze vraag uitvoerig met den Inspecteur der Volkshuisvesting onder de oogen gezien, loen deze een onderzoek naar de woningen instelde. De mogelijkheid bestaat nu, dat B en W. t. z. t. voorstellen tot den bouw van 2 woningen aan den raad zullen doen Na diverse opmerkingen, werd het voor stel van B. en W. zonder stemming aange nomen De heer Snel verzocht aanteekening dat hij tegen aanneming was. Aangenomen werd een voorstel tot het voeren van een rechtsgeding. Het betrof hier een aanrijding van een lantaarn door een auto van de N.V. Confectiefabriek Hertzber ger te R.dam De schade bedroeg f. 61.19. De N.V. was niet genegen deze schade te ver goeden en dreigde zelfs met een tegenvorde- ring van f. 300.B. en W. hadden terzake rechtskundig advies ingewonnen waarbij tot door de medewerking van alle Ingezetenen ook dit jaar in de gelegenheid te worden gesteld, den ouden van dagen en hun. die I door lichaamsgebreken nimmer in de ge legenheid zijn naar buiten te gaan. een prettigen middag te bereiden en den 2en lustrumtocht wel te doen slagen. Het comité bestaat uit: dr. M. v. d. Stoel, voorzitter; P. Kaaijk secretaris-penning meester, L. H. Bar esse Schimmelpenninek I v. d. Oye, Chr. Eggink en W. Meijer. 3 woningen Voeren van een reebtsge- verordening Herziening Uitbreidingsplan. vervolging van de N.V. werd geadveerd. Voorstel tot wijziging van de Alg. Politie verordening. Volgens de toelichting bleek er behoefte te bestaan aan een ruimere om schrijving van het begrip „wegen" zulks in verband met het werpen van vuilnis langs bermen en zijkanten, waartegen de politie aan de hand van de bestaande verordening nu niet kan optreden. Breedvoerig werd hierover van gedachten gewisseld. Een moei lijkheid bleek het ten opzichte van sommige weggedeelten, die niet voldoende van parti culier terrein zijn afgescheiden. Voorts werd bij dit punt voorgesteld de voorschriften In zake het zwemmen binnen een afstand van 200 meter vanaf openbare wegen vollediger te maken, daar het zich bevinden in bad- costuum op die wegen thans niet strafbaar is. Na discussie werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Herziening uitbreidingsplan Inzake de herziening van het uitbreidingsplan dringt de tijd tot het nemen van een beslissing. Er zijn tegen het plan van verschillende zijden bezwaarschriften ingekomen, terwijl ook met den Rijkswaterstaat nog geen overeen stemming is bereikt. B. en W. gaven daarom in overweging het geheele ontwerp tot wij ziging van het uitbreidingsplan in te trek ken met de gelijktijdige verklaring dat een plan tot wijziging van het uitbreidingsplan in voorbereiding is. Na toelichting van den voorzitter, aldus besloten. De heer de Haas vroeg hoe ver het staat met de aanbesteding van de nieuwe bestra ting van de Hoofdstraat. De voorz. ant woordde, dat de verelschte goedkeuring nog niet is ontvangen en dat ook een autobus ondernemer bezwaar heeft gemaakt tegen het éénrichtingverkeer op deze straat, zooals indertijd In den raad was aangenomen. Ver der sprak de heer de Haas over het vuilnis ophalen, niet over de wijze, maar over den tijd waarop dit geschiedt. Volgens hem ge schiedde het ophalen op sommige plaatsen vooral op Zaterdagen veel te laat. De voorz. antwoordde dat hij hierover al met den per soon. die met het ophalen ls belast, heeft ge sproken. Verder merkte spr. op dat de raad zich met den vuilnisdienst nog wel eens zal moeten bezig houden. Hierna volgde ge heime zitting ter bespreking van het punt: „Uitbreiding personeel". ij de Fa. GEBRS. SUSAN, iarleminerstraat 373941. ikopfwasser 95 et. en f. 1.30 Eau de Cologne 80 cent en f. 1.30 gedeelte van groote fabriek huur gevraagd. Brieven BUr. edit Blad onder no. 1782. slel Ik voor, dat alle heren, voor sport, vacantie, op reis, i zich een apart over hemd, m. vast boord aanschaffen. En aparte hemden met vast boord vindt BREESTRAAT 147. I Aparte, prettig zit- lande vast boord hemden, een genot om ze te dragen, leuke strepen en rui- len, echt iets voor UI 1785 VBro< der Benedictus tegen blln- J- ïd bloedende aambeien zijn niet t evenaren. Prijs per doos 85 cent. 4226 IRE 96 - TELEFOON 652 'INSCH BROOD, een heer- koekje, slechts 25 cent 1 half pond. U proeft de Roomboter. "tCHTSCHE SPRITS 25 cent per half pond. 'l'CHTEN CAKE 25 ct. p. st. w0's3 a 10 cent h-VTKOEKEN 5 cent p. stuk nhXDE KOEKEN 3 a 10 ct. 1 BROODJES 6 ct. p. stuk #(Be TAFELKOEKEN zijn "«heerlijk, p. bus 25 ct. ^2 TRUFFELS en CHOCO- KLETSKOPPEN 2 ons 25 cent. *eldig is onze soiteering 'IARSEPA1NKOEKJES, 2 ons 25 cent. or>s vindt U de grootste ^fing Koekjes en Gebak kf stede. Altijd versch, 20o uit den oven. 1777 ZOMERSCHOENTJES Prachtig zomerschoentje met zeer fraaie perforatie-gamee ring. In wit Zeer flatteuze en heerlijk luchtige dracht. Echt iets aparts. In bruin en rood .jortief model in de praentige plateau stijl. In klauw met wit, heel apart Kunstig "gevlochten bandschoen- tje, zeer modieus. In fijn London Tan jzonder chique en zeer originee- le uitvoering. Buitenge in blauw woon mooi met wit sierlijk en hoogst elegant. In zeer fraaie combinatie blauw/wit, en in blauw en zwart Grieksche Sandaal, met of zonder neus, in bruin en wit, prima pasvorm, vanaf, maat 18 Kinderschoentjes I in wit en alle mooie tinten, allerleukste uit- maat 18 voerinaen. vanaf Eigen filialen in alle voorname plaatsen in Nederland. Schitterend geslaagde molière met prachtige en luchtige perforatie. In zeer fijne combinatie London Ton en mooi bruin Buitengewoon mooie colfectie in Heerenschoenen. Zeer fijne uitvoeringen in zwart, oxblood en London Tan. Het schit terende handwerksy- steem 4.90

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 11