Bondselftal won van Zuid-Slavië (4—1) L.F.C. is derde-klasser Ule Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 12 Juni 1939 Derde Blad No. 24297 Het Nederlandsche spel was productiever Olympische Dag slaagde ondanks regen Voetbalwedstrijd viel tegen VIOS—A.S.C. 4-1 Alphen II-U.V.S. II 2-4 Combinatie van Zuiderkwartier en L.D.T.S. Met rust was de stand 1-1 De traditie wil, dat op den jaarlgkschen Olympischen dag liet zonnetje schijnt, dat er een temperatuur heerscht welke uitstekend isfvoor de zomersporten, maar te warm voor voetbal; de traditie wil, dat de tribunes bevolkt zijn met een fleu rige massa, waarin de bonte toiletjes der dames domineeren. Maar van dat alles was gisteren niets te bespeuren. Integendeel het was net, of De Bilt nu eens wilde aantooncn dat het ook nog anders kan. In strooraen viel de regen neer, van de vroege morgenuren af tot bij halfzes in den middag, het moment, waarop volgens het programma de Olympische dag moest zijn geëindigd. Maar 55.000 toeschouwers hadden, van tevoren dan altijd, hm* kaartep- gekocht en dus waren de tribunes vol. Bogen, regen. De Zuid-Slavische spelers zijn hitte gewend en een droog, kei hard veld met weinig of geen gras. Te Amsterdam vonden zij een prachtige gras mat, welke zeer glad was, en een frissche temperatuur, waaraan men in een dag niet kan wennen. Geen wonder, dat de tegenstanders van het Nederlandsch bondselftal gehandicapt waren. De gasten moesten met 41 het onderspit delven. De wielerbaan dreef, met het gevolg, dat de wielerwedstrijden letterlijk in het water vielen. Op de athletiekbaan stonden plassen en de modder vloog den loopers om de ooren. Het was door den regen ook een hopelooze taak voor de gymnasten, die in hun witte kleedij zich op het natte koude veld moesten wentelen en na hun uitvoering in het zwart naar de kleedkamer terugkeerden. En toch is deze Olympische dag volkomen geslaagd. Prettig deed de belangstelling van Prins Bernhard aan. Hij kwam bij het begin van de tweede helft van den voetbalwedstrijd en vertrok aan het slot van het springconcours. J De hoofdschotel van het programma, de voet- Iblwedstrijd tusschen het Nederlandsche bonds- lelltal en Zuid-Slavië. heeft niet de spanning ■cebracht. die men er van verwacht had. Want. lécor welke oorzaken dan ook, het spel der Zuid- ■Ssven was teleurstellend en tegen een Neder landsch elftal in den vorm van gisteren hadden Ifr gasten geen eervoller resultaat verdiend. I Roem en roep waren den Zuid-Slavisehen It^tballers vooruitgegaan: Engeland hadden zij It het zand doen bijten, Italië had slechts met ld? grootste moeite een 21 overwinning kun- lïn behalen na een wedstrijd vol emotie. Ons Ifüial zou dus voor een zeer zware taak gesteld liorden en de uitslag was met geen mogelijkheid It? voorspellen. I Maar het is anders geloopen. Het Nederland- Itfie spel was veel productiever, evenwichtiger lo zekerder. 1 De Zuid-Slaven speelden niet onverdienste- Ifjt Individueel lieten zij aardige dingen zien. lij waren vlug. speelden vaak met veel vuur. I;i voerden ook een behoorlijk samenspel uit, l-jar zij hielden dat meestal te kort. En schot- lïurdig waren zij niet. I Bij het beoordeelen van den wedstrijd moet Itel een duidelijk verschil tusschen de eerste en tweede helft gemaakt worden. Na negen minuten 20 voor Nederland. J Vóór de rust hadden de Zuid-Slaven behalve l!:4fn hun tegenstanders, ook tegen de omstan- |£igheden van weer en veld te kampen. Vooral in den aanvang ging dat hun niet I al te goed af en zoo gebeurde het, dat Nederland na negen minuten een voor drong van twee doelpunten had. Het cer- I ste werd reeds na drie minuten met een I fraaien kopbal gescoord door Lenstra, uit I wn goeden voorzet van de Harder. Het I tweede onstond uit een prachtig, ver en I hard schot van Smit. dat de Zuid-Slavi- sche verdediging volkomen verraste. Zoo had de ontmoeting al na korting tijd een Qïc-rwacht aspect gekregen. En Nederland Stcf in de meerderheid. De aanvallen der E#n waren veel gevaarlijker, doordat er steeds to schot uit verwacht kon worden. De geheele pêderlandsche voorhoede speelde een goede p»hij Op de vleugels waren De Harder en Wger zeer actief. Snel brachten zij op en ook Mm voorzetten mochten er zijn. Het blnnentrio hs door het opnemen van den Frieschen speler lenstra niet verzwakt. Lenstra heeft voldaan, kkr was hij wat zwakker dan in het begin, ®ch zjjn spel bleef steeds van behoorlijk ge kke. Vente had een goeden dag. Hij verdeelde spel goed, was snel en gevaarlijk en, een «kngrijk ding was: hij schoot veel en goed. «Dit heeft weer heel wat werk verzet en ook hij ifiaarde zijn kruit niet. Zoo was het een voor de zonder zwakke plekken, die de Zuid- Riusche verdediging het vuur na aan de sche en legde. En aangezien die verdediging niet «te veilig was. ontstonden er voor Nederland k-e kansen. De rechtsback Andjelkowitsj rrtd herhaalde malen vlot gepasseerd en be- wdeelde de situatie ook vaak verkeerd. En zijn Pozega kon alleen de stormloopen on- voorhoede niet stuiten. Achter dit tweetal de doelverdediger Lowrltsj het moeilijk, wat gevaarlijke schoten en kopballen heeft onschadelijk gemaakt. Hij behoorde tot de "Jte spelers van het Zuid-Slavische elftal, te het Nederlandsche doel speelde Dijkstra «.er dan we de laatste wedstrijden van hem R*oon waren. Beheerschter en rustiger was w spel en hij stelde zich goed op. Daarom was Jammer, dat hij er waren 26 minuten in ^ste helft gespeeld den bal. die harcl I»? £t€rowitsj was in geschoten, en niet klem- kon houden, zoodat Perlitsj den stand op *■"1 kon brengen. ,uer5®r bracht de voorhoede der gasten het £-••• De beide buitenspelers Perlitsj en Gliso- waren de besten in deze voorhoede, Meer- gten verschaften zij hun binnentrio kansen, tfh ??°als gezegd, verloren gingen door een Sww aan schotvaardigheid. Bovendien vol raten de Zuidslaven in hun kort samenspel, v^teede zij tegen onze verdediging weinig r® „hadden. Wilders en Caldenhove wisten hnru een dergelijk aanvalsspelen moesten be delen en zij vormden een hechten muur, E-t i tegenstanders niet konden forceeren. taf van Wilders bekoorde ons meer dan &n!an onzen linksback. Wilders is de man. W forsche trappen en toch met overleg het win zuivert. Caldenhoven dribbelt wel eens Mh vertrouwt er op dat hij zijn belagers J.Daa? kan en verliest zoo den bal meer dan ^Niettemin zou het onjuist ziln te zeggen, ■"0 minder goed gespeeld heeft. fatlüiti!n aanzien van de middenlinies valt de Jjte'Uking tusschen beide elftallen in het «o j?i LVan Nederland uit. Wel was Stam niet jv zun best, maar Andriesen en Pauwe maak- aat. door hun betrouwbaar en intelligent goed, naar den meesnellenden Drager zou overgeven, doch hfj laste een kolossaal schot, dat in den uitersten hoek van het Zuid-Slavische doel verdween. Zeven minuten later kwam de Har der voor Lowrltsj te staan. Hij schoot legen den doelverdediger, doch toen de bal van diens lichaam terugsprong, scoorde onze linksbuiten. Zoo ging de rust in met een stand 41 voor Nederland, een veilige voorsprong. Gasten na de rust beter ingespeeld. Na de rust bleken de gasten op het gladde veld ingespeeld te zijn en toen kon men ook zien dat zij wel weten, wat voetbal is. Toen kon men goede spelstaaltjes bewonderen, een handig samenspel, een behoorlijke balcontrole, uithoudingsvermogen en geestdrift. Maar toen ook kon men zien. dat ook zonder het voordeel van weers- en terreinomstandig heden het Nederlandsch elftal deze ploeg partij zou kunnen geven. Want hoe handig ook vaak de bal werd opgebracht, het samenspel bleef klein en kort en doorzichtig. En hoewel het spel in de tweede helft meer verdeeld was. het bondselftal kreeg de beste kansen. Doelpunten werden er echter niet meer gemaakt. Tegen het einde was er een periode, dat de Zuid-Slaven vrijwel voortdurend op de Neder landsche helft speelden. Dijkstra verviel toen enkele malen in zijn oude fout: een onzekerheid in het ultloopen. Eenmaal moest Caldenhove, op de doellijn staande, redding brengen, toen Dijkstra zijn doel verlaten had. En dan hadden de gasten nog een lastigen vijand, den buiten spelregel. Zeker tien van hun aanvallen werden in de tweede helft door buitenspel onderbroken. De rest van het programma. Over de andere wedstrijden is niet zooveel meer te vertellen. Osendarp was de onbedreigde winnaar op de 100 meter en hij leidde zijn club ook naar de zege in de estafette. Span nend was de kamp tusschen Emery en de Ruyter op de 1500 meter, al kwam men niet binnen de 4 minuten-grens.. Fanny Koen vorm de een klasse op zichzelf bij de dames: zij won de 100 en de 200 M. zooals zij wilde. Luitenant Gruppelaar en ..Peter Paan" vorm den de beste en snelste combinatie bij het sprin gen, terwijl ook ritmeester Pahud de Mortanges met „Madel Wie Du" een uitstekende indruk maakte. En ten slotte was Derksen eerste in de sprint en won het tandem OomsLeene met vele leng ten voorsprong. De uitslagen luiden: Wielrennen: Sprint: 1. Derksen. laatste 200 meter in 12 2/5 sec; 2. Smit; 3. Astolfi; 4. Men sen; 5. Wing. Tandems: 1. H. Ooms—B. Leene laatste 200 meter in 12 sec; 2. P. J. EversJ. Pronk; 3. P. W. SmitsM van Gelder; 4. O. MoekeJ. P. van der Heyden. Athletiek: Eerste serie 100 meter: 1. Osendaip 10,9 sec; 2. Houtman 11,2 sec; 3. Boersma 11.2 s. Tweede serie: 1. H. Baumgarten 10.9 sec; 2. Geul 11.1 sec; 3. Heyn 11.4 sec. Finale Finale: 1. M. B. Osendarp (Trekvo gels) 10.8 sec; 2. H. Baumgarten (Trekvogels) 10,9 sec: 3. Chr. Berger AAC) 12.2 sec. Finale 400 meter: 1. K. Baumgarten (Trek vogels) 49.1 sec; 2. H. Butselaar (Hellas) 49.3 sec; 3. Chr. Nauta (Trekvogels) 51.7 sec. Finale 1500 meter; 1. De Bruyn (Trekvogels) 3 min. 56,9 sec. Met 85 meter voorgift; 2. G. Kamps (AVG '26) 3 min. 57,1 sec. met 85 meter voorgift; 3. H. Kalkman (Trekvogels) 3 min. 57,9 sec. met 75 meter voorgift. De Ruyter en Emery beiden 4 min. 1.1 sec. van meet af. 4 x 100 meter estafette: 1. Trekvogels (Den Haag) 43.6 sec; 2. AAC (Amsterdam) 43.9 sec; 3. Vlug en Lenig (Den Haag)4. Hellas (Utrecht). 100 meter dames: 1. Fanny Koen (Sagitta) 12.2 sec; 2. K. ter Braake (ADA) 13 sec; 3. L. Koning (Sagitta) 13.2 sec. 200 meter dames: 1. Fanny Koen (Sagitta) 25,5 sec; 2. A. de Vries (ADA) 27,5 sec; 3. N. Knuyt (ADA) 28.1 sec. 4 x 100 meter estafette dames: 1. Sagitta (Amsterdam) 50,7 sec; 2. ADA (Amsterdam) 52.3 sec; 3. ADA 2 (Amsterdam) 52.4 sec. Paarden: Springconcours: 1. Luit. J. J. Gruppelaar met „Peter Pan" 0 fouten 1 min. 14.1 sec; 2. Ritm. C. F. Pahud de Mortanges met „Madel Wie Du" 0 ft. 1 min. 20,2 sec; 3. Ritm. A. D. C. van der Voort van Zijp met „Qresent" 0 fouten 1 min. 21 sec; 4. Ritm. G. P. de Kruyff met ..Giovenezza" 4 fouten. 1 min. 18 sec; 5. Kapt. J. J. Greter met „Carina" 4 fouten, 1 min. 21.2 sec. EEN ONBELANGRIJKE KAMP. A.S.C. is de promotiecompetitie geëindigd zoo als zij die is begonnen, n.l. met nul punten, en spelend zooals Zaterdagavond tegen Vios verdie nen onze stadgenootcn ook werkelijk geen punt. In de voorhoede waren twee nieuwelingen opge steld, n.l. Van Duyn en Rietbergen. Spelers, die het mogelijk zullen leeren, maar die nu nog hoe genaamd geen verband brachten, zoodat de A.S.C. aanval bestond uit vijf spelers zonder eenige combinatie, waarbij nog kwam. dat Van Hoven van tijd tot tijd pogingen deed om met de tegen partij mee te spelen. Dat gebrek aan combinatie mag intusschen niet geheel op rekening van de voorhoede worden geschoven. De middenlinie, waarin Prevo wel heel slecht op dreef was, vol hardde zelfs nu er niets meer op het spel stond, in haar teruggetrokken positie en steunde de voorhoede heel slecht. Alleen Secrève en Jaquet speelden goed. Laatstgenoemde heeft heel wat meer en moeilijke^ werk gekregen dan zijn inval ler-collega aan de overzijde. In het begin leek het er niet op. dat het een Leidsche nederlaag zou worden. Wel nam Vios aanvankelijk het spel in handen, maar A.S.C. wist het al spoedig te verplaatsen en er kwam een periode, waarin de rood-zwarten in de meerder heid waren. Na twintig minuten benutte Van der Luyt een voorzet van De la Bije (01). Toen werd er bij A.S.C. enthousiast gespeeld en deden Van der Luyt en ook Van Duyn dikwijls aardige dingen. Vios liet zich intusschen ook niet onbe tuigd en nog voor de rust was de stand gelijk. De tweede helft begon met een meerderheid der gastheeren. A.S.C. zou zich daaraan wellicht weer hebben ontworsteld als de scheidsrechter, die voor de rust al enkele twijfelachtige beslis singen had gegeven, niet twee dubieuse doelpun ten van Vios had toegekend. Toen was de fut er bij A.S.C. volkomen uit. Men deed er niets meer aan. Tien minuten voor het einde bracht Vios uit een strafschop den stand op 41. Van der Luyt was toen vervangen door Zeegers, die toch zeker niet in A.S.C. I thuis hoort. De Alphenreserves hebben het in den thuiswed strijd tegen de Leidsche kampioenen niet kunnen bolwerken. In de eerste helft had de thuisclub wel het beste van het spel en de 21 voorsprong bij de rust was dan ook alleszins verdiend, doch in de tweede helft zakte het Alphenelftal nog al af terwijl juist toen het U.V.S.-elftal zich geheel gaf en spoedig den achterstand had weggewerkt. Het is een prettige enthousiaste kamp geweest die in de beste verstandhouding gespeeld is. Het uiterst gladde terrein leverde de spelers nog al moeilijkheden op. doch het bleef een spannende aantrekkelijke wedstrijd. Aanvankelijk gaat de strijd gelijk op doch dan komt de thuisclub spoedig in den aanval, waar bij Ram als middenvoor een voorname rol speelt en zich geducht weert. Als Ram eenmaal naar van Leeuwen plaatst, schiet deze hard in; Buigij tracht met zijn handen het leder nog te keeren doch dit gelukt hem niet zoodat de bal toch nog achter Onderwater terecht komt 10. Het is ech ter al spoedig gelijk als uit een voorzat van Ver hoogt van Leeuwen in eigen doel trapt. 11. Tien minuten na dit doelpunt weet Baltes zich snel door de U.V.S.-defensie te werken. Zijn schot wordt wel door Onderwater gestopt doch de te rugspringende bal wordt door Ram ingeschoten 21. Alphen blijft sterker en Ram kopt nog keihard tegen de lat en even later suist de bal eveneens uit een kopbal van hem juist over. Spoedig breekt daarna de rust aan. Na de hervatting zien wij een geheel ander U V S -elftal het veld betreden. Het elftal speelt veel enthousiaster terwijl juist Alphen het wat kalmer aan doet. Mede hierdoor kan U.V.S. in den aanval komen en ontstaan er nog al eens moeilijkheden voor van Leeuwen's veste. Het is tenslotte v. d. Laan die deze meerderheid met een doelpunt weet te beloonen. De gasten weten het beste van het spel te behouden. Onsrtveer een kwartier voor het einde geeft Fasc-I zijn elftal de leiding met een goed schot, terwijl Onvlee. de Leidsche linksbuiten, met. een keihard schot aan alle onzekerheid een einde maakt en den stand op 24 brengt, waarmede tevens het einde komt. ZOMERAVONDCOMPETITIE L.V.B. De volgende uitslagen zijn verkregen: Lugdunum IILeidsche B. I. 41; Fides Pacta 1C.N.V. I 2—4; Lugd. IV—A.S.C. Ill 4—1; L.D.W.S.Roodenburg 03; Rijnsb. BoysA.S.C 2—1; LF.C. II—S.L.F. I 7—2; Noordwijk II— L.D.W.S. III 8—2; CN.V. I—P.V.C. I 7—1; L.D.W.S. 5Roodenburg IV 02; Quick Boys I —Sportman I 3—7; Katwijk I—L.D.W.S. I 1—3; Noordwijk VIQuick Boys IV 21. Lugd. II en Lugd. IV zijn later teruggetrok ken. NOORDWIJK IT—NOORDWIJK I 10. (L.V.B-BEKER) Noordwijk II wist in een regelmatigen wed strijd Noordwijk I uit te schakelen voor verdere deelneming aan de beker-wedstrijden. Geruimen tijd beheerschten de verdedigingen den strijd hoewel beide doelen beurtelings in gevaar ver keerden. Een goal van W. Hoek na een corner moest wegens buitenspel afgekeurd worden en toen kort voor het einde Nederveen voor Noord wijk II wist te scoren was het pleit beslecht. ZWALUWEN TEGEN OLYMPIQUE RIJSSEL. Op 9 Juli zal te Nijmegen het Goffertstadion worden geopend. In het kader van den sport dag. welke ter gelegenheid van de opening wordt georganiseerd, wordt, een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen de Zwaluwen en de Fransche club Olympique Rüssel. De Zwaluwenploeg is als volgt samengesteld: Doel: Dijkstra (A.P.G.S.); achter: Hoeboer (N.E.C.) en Caldenhove (D.W.S.); midden:: Binnendijk (N.E.C.). Van Gemert (Eindhoven) en Van der Sloot (N.E.C.); voor: Drager (D.W.S.). Engelsman (Quick). Ten Velde (N.E.C.), Smit (Haarlem) en Pino (U.V.V.). QUICK BOYS—T.O.N.A. 3—3. Met vijf invallers speelde Quick Boys voor den Zaterdagmiddagbeker tegen Tona. Het eerste kwartier wogen de partijen goed tegen elkaar op en in deze periode doelpuntte Tona tweemaal en de thuisclub éénmaal. Quick Boys kwam daarna in de meerderheid en nog voor de rust had de Mol gezorgd voor een 3—2 voorsprong. Ook na de pauze was Quick Boys sterk in de meerderheid, doch het met man en macht verdedigende Tona wist met kunst en vliegwerk en met een groote dosis geluk verdere doelpunten te voorkomen, na dat zij door een missen van een der Quick Boys- achterspelers gelijk hadden gemaakt. Het einde kwam met 33 met welken stand de gasten wat meer kregen dan zij verdienden, en die hen in de volgende ronde brengen zal. J. v. d. LECK BIJ „ALPHEN". Het is thans definitief, dat de vroegere Alphen- speler. v. d. Leek, die twee seizoenen het Utrecht- sche U.V.V. getraind heeft en deze week is over gegaan naar het Rotterdamsche R.F.C. des Vrij dagavonds de Alphensche spelers zal trainen. De lessen vangen Vrijdagavond a.s. aan. A.S.C.-JUNIORES NAAR SNEEK. Een 13-tal A.S.C.-Juniores heeft gisteren deel genomen aan jeugdseriewedstrijden te Sneek, ge organiseerd door de vereeniging L.S.C. aldaar. De jongens vertrokken reeds Zaterdagmiddag onder geleide van eenige bestuursleden per trein naar het hooge Noorden en werden daar allerharte lijkst ontvangen. *s Avonds woonden zij een feestavond bij en werden daarna ingekwartierd bij nieuwe sportvrienden. Helaas waren den vol genden dag de sportieve prestaties niet bijzonder groot, al dient gezegd, dat de Leidenaars For- tuan kennelijk ln de Sleutelstad hadden gelaten. Eerst werd van Be Quick met 21 en daarna van G.R C. met 10 verloren. Desondanks ont ving het elftal een medaille en alle spelers boven dien Friesche koek. Na de prijsuitreiking werd gezamenlijk gedineerd, waarna de terugreis werd aanvaard. Op het station kwamen velen het elf tal uitgeleide doen. Zondag 2 of 9 Juli zullen de A.S.C.-juniores te genover de Sneekers als gastheeren optreden. ROEMENIË—ITALIË 0—1. 45.000 toeschouwers woonden gistermiddag te Boekarest den wedstrijd RoemeniëItalië bij. Italië won met 10. De combinatie van Zuiderkwartier en L.D.T.S. tot één vereeniging is een feit geworden. Hoe wel geruchten omtrent de combinatie van beide vereenigingen reeds geruimen tijd de ronde de den. is eerst 2 weken geleden een eerste gecom bineerde bestuursvergadering belegd, teneinde over dit onderwerp van gedachten te wisselen. Al spoedig bleek dat beide vereenigingen zooveel punten van overeenkomst vertoonden, dat geen bezwaar bestond om de ledenvergadering der beide vereenigingen voor te stellen tot combina tie over te gaan. De contributies waren vrijwel gelijk, terwijl beide vereenigingen over een be hoorlijk batig saldo beschikten. Het voorstel op de afzonderlijke ledenvergaderingen, werd met algemeene stemmen aangenomen bü Zuider kwartier: allen vóór. 1 blanco, bij L.D.T.S.: allen voor en 1 tegen). Hiermede was dus de eigen lijke combinatie tot stand gekomen. Op de ge combineerde ledenvergadering werden de navol gende voorstellen aangenomen: Het bestuur zal voortaan bestaan uit 11 personen: t.w. A. C. v. d. Woerd, le voorz.; J. H. Stammers, vice-voorz.; J. J. Guldemond Jr.. secretaris; C. J. v. d. Wilk, 2e secretaris; J. C. Ooyendijk. le penningm.. B. P. de Ru. 2e penningm. en voorts vijf commissaris sen: F. Burger jon, E. de Heer. J. J. Houps. L. Schilthuizen. C. v. Velsen. De naam zal luiden: Z.L.C. (Zuiderkwartier-L.DT.S.-combinatie). De clubkleuren zijn: blauw-geel shirt, zwarte broek met witte band. Als trainer werd aangewezen de heer J. de la Bije. Als oprichtingsdatum werd aangenomen de datum der oudste vereeniging, n.l- 3 Februari 1929. Voor de elftalcommissie van het le, 2e en 3e elftal werden gekozen: F. Burgerjon. J. J Gul demond Jr. en als adviseerend lid de heer Jac. de la Bije. De elftalcommissie voor de lagere elftal len bestaat uit: P. v. Staden, C. v. Wilk, J. v. d. Borden, S. Iterson, C. v. Burg, G. Stammers. L. C. de Ru. (Uit deze commissie zal een elftalcom missie voor Junioren- en adspiranten-elftallen worden gevormd). AthletiekcommissieG. Stam mers. A. Kapaan, M. Nieboer. D. Brugman. M. Mulder. Cantinecommissie: E. de Heer, B. P. de Ru. J. J. Houps. Kriek. C. v. d, Wilk. Kascom- missie- M. G. v. Klaauw, W. Kriek, G. Stammers. Rest ons nog te zeggen dat Z. L. C. in de vol gende competitie vermoedelijk zal uitkomen met een totaal van 8 k 9 elftallen. R.K. DISTRICT DEN HAAG— R.K. DISTRICT LEIDEN 2—0. Op het Blauw Zwart-terrein te Wassenaar had een wedstrijd plaats tusschen het R.K. district Den Haag en het RX. district Leiden van den R.K. Voetbalbond. Voor den aanvang werd het woord gevoerd door den heer van Wijk. voorzit ter van het Haagsche district waarbij hij dank bracht aan de spelers van het Leidsche district voor hun medewerking. Dooi- den voorzitter van het Leidsche District werd hier op geantwoord, waarbij hij o.m. wees op de goede verstandhou ding tusschen beide districten en hy feliciteerde bovendien het Haagsche district met zijn 20-jarig bestaan. Hierna werd een aanvang gemaakt met den wedstrijd. Waarschijnlijk werkte het weer. n.l. de aanhoudende regen niet mede. want het spel was weinig enthousiast. De rust ging in met 10 voor het Haagsche district. Na de rust wist het Haagsche district den stand op te voe ren tot 2—0. U.V.V.4 R.I. Donderdagavond speelt U.V.V. te 7 uur tegen 4 R.I. Scheidsrechter is de heer P. Boom. Secretaris van U.V.V. is thans de heer G. Ouwerkerk, Celebesstraat 35. CRICKET. NED CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren, lste klasse: PW—HCC II: draw. PW 271 voor 7 (J. Visser 106) gesloten. HCC II 185 voor 4 (gestaakt wegens regen). ZWEDEN—FINLAND 5—1. In tegenwoordigheid van 17.000 toeschouwers won Zweden te Stockholm met 51 van Fin land. nadat de rust reeds met een 31 voor sprong voor Zweden was ingegaan. SERIEWEDSTRIJDEN TER LEEDE. Een L.F.C.-combinatie was in dit tournooi voor rust sterker dan een Roodenburg combinatie en nam met 20 de leiding. Na de pauze gaf Roo denburg goed partij en het einde kwam met 44. Bij het nemen van strafschoppen won L.F.C. Ter Leede II won met 21 van M.S.V. I. Verdiende 41 overwinning op De Jagers. (Van onzen redacteur). De geelzwarte vlag wappert in top! Door een 41 zege over De Jagers heeft L.F.C. gistermiddag aan alle spanning een einde gemaakt en zich na een verblUf van drie seizoenen in de vierde klasse verzekerd van de promotie, waarop zij krachtens haar spel ongetwijfeld ook alle rechten heeft. Dit L.F.C.-elftal bezit vele goede kwaliteiten en wij zijn er van overtuigd dat zulks het volgende seizoen nn de derde klasse ten duidelijkste aan het licht treden zal.... De wedstrijd van gisteren tegen De Jagers, waarvoor een 150-tal supporters naar het ter reinen-complex op Ockenburg waren getrok- iken' vtrre van mooi. Ontmoette- ij kan dat ^slecht, ma— ^kt'werde^lfad zif ook (^eyer ®'^n® ge" j zuiverheid van plaatsen te wenschen over laat I kan °ho UïY*aii Ziüdslavisehe midden- 8en waarin veel op het spel staat, vertoonen nu 1 slecht loc gezegd worden. Die speelde eenmaal bijna altijd een teveel aan zenuwen, SSL00!1? g°„e0 waardoor het goede samenspel verloren gaat. de k tLeen dier fouten profiteerde Vente prach- I een nSn er 32 minuten gespeeld waren. Door I fea van een der Zuidslaven kreeg hij Itlen h op Krooten afstand van het doel vrij. a bep hij door, men verwachtte, dat hij Vente en de Harder scoren. en de schotvaardigheid dikwijls beduidend ge ringer is dan in normale wedstrijden het ge val is. Daar kwam ditmaal nog bij dat het veld van De Jagers door zijn geringe afmetingen onze plaatsgenooten parten speelde, terwijl het zóó effectvol was dat de bal de meest zonderlinge capriolen maakte. Het gevolg was dat de thuis club aanvankelijk eenig overwicht demonstreer de en het L.F.C,-doel eenige malen gevaarlijk onder vuur nam. Terwijl een der grensrechters nog langs het lijntje liep om ergens een zak doek te leenen. welke hij als vlag kon gebrui ken (de organisatie, klopte bij de Jagers blijk baar niet tot in finesses!) was de blauwwitte voorhoede reeds snel doorgebroken en het was uitsluitend aan het prachtige ingrijpen van Dufels te danken dat toen een Haagsch doel punt voorkomen werd! Na een minuut of tien leek L.F.C. los te komen en vooral de vleugels waren toen zoo actief, dat de verdediging dei- Jagers danig in verwarring werd gebracht. For tuinlijk waren de Kanaries echter niet, want eenige schoten werden op het nippertje gestopt, terwijl de Haagsche rechtsback den bal vlak voor de goal rustig met de liand kon spelen zonder dat arbiter Frankot het vermocht te constateeren. Vinnig bleef L.F.C. evenwel vol houden en b(j een hevige worsteling maakte tenslotte Ouwerkerk den bal vrij om onhoud baar te scoren. De scheidsrechter wees naar het midden, de grensrechter deed hetzelfde (wij hebben het positief geconstateerden ieder telde een doelpunt, totdateenige Haagsche spelers kwamen appeleeren omdat de bal ach ter zou geweest vóórdat Ouwerkerk er mee op het doel afging. Scheidsrechter en grensrechter pleegden overleg en het wonderlijke feit viel vast te stellen dat de arbiter het reeds toege kende punt annuleerde. L.F.C. heeft daarna geruimen tijd het spel veel te kort gehouden en dat was voor een be langrijk deel de schuld van midhalf Zwanen burg, die het op die wijze de vijandelijke de fensie wel heel erg gemakkelijk maakte. De uit vallen der thuisclub waren bovendien niet zon der gevaar. Een mooie kopbal werd door Duf fels fraai gestopt, maar hij zou toch in de 22ste minuut gepasseerd zijn geworden indien de lat hem toen niet te hulp was gekomen! Drie mi nuten later kreeg De Jagers een hoekschop te nemen en uit een kluwen van spelers loste de linksbinnen een magnifiek schot, dat onhoud baar was en aan de Hagenaars de leiding gaf. 10. Direct zag men daarenboven dat dit suc ces een moreelen steun was voor de blauwwlt- ten. Hun spel werd sneller en doordat het goed open werd gehouden zag L.F.C. zich terug gedrongen. Gelukkig slechts tijdelijk, want te gen de rust toog de Leidsche ploeg weer ten aanval en eveneens uit een corner kwam het leer bij Ouwerkerk, die op fraaie wijze de par tijen op gelijken voet bracht. 11. De Hagenaars, die in de pauze nog hoop had den op een gunstig resultaat, moeten zich in de tweede helft wel heel erg teleurgesteld hebben gevoeld, want reeds in de eerste minuut bracht Herreur (die de beste man uit de voorhoede is geweest) den bal uit een corner voor doel waar Van Leeuwen de score tot 12 opvoerde. En zes minuten later maakte Glasbergen er met een kogel via den paal 13 van. waardoor prac- tisch het pleit al was beslecht omdat L.F.C. (dat na de rust Senteur als invaller had voor Nag- tegeller) aan een draw al voldoende had om te promoveeren. Vermoedelijk was dat ook de reden dat de kanaries daarna veel meer ver dedigend zijn gaan optreden, waardoor De Ja gers meer aanvalskansen kreeg. Schotvaardig was die Haagsche voorhoede echter niet, ter wijl haar defensie merkwaardig genoeg bij iede re Leidsche attaque de bezoekers in de kaart speelde door den bal ver uit te trappen L F.C. kreeg nog eenige mooie scoringkansen, maar zij werden door Glasbergen en Van Leeu wen gemist, zoodat de stand onveranderd scheen te zullen blijven. In de laatste minuut toog L.F.C. echter nog eens ten aanval en uit een goede pass van rechts voerde Glasbergen nog juist voor het einde met een hard schot den Leidschen voorsprong op tot 41. Juichende supporters boden na afloop het ge promoveerde elftal bloemen aan, terwijl men gisteravond in feestelijke stemming bijeen is geweest in het Clublokaal. De resteerende wed strijd tegen Cromvliet wordt aanstaanden Zon dag gespeeld. Tijdens de pauze zal het L.F.C.- bestuur dan gelegenheid geven gelukwenschen aan te bieden. WATERPOLO. WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Woensdagavond worden in het Alphensch zwembad de volgende wedstrijden gespeeld: A.Z.C, IForel, Woerden, en A.Z.C. damesBos koop-dames. ATHLETIEK. Nederlandsch record kogelslingeren verbeterd Bij den Zaterdag op „Ockenburgh" te Den Haag door de athletiekvereeniging Vlug en Lenig georganiseerden wedstrijd in het kogelslingeren slaagden H. Houtzager en A. de Bruyn bei den van V. en L. erin de internationale 50- meter-grens te passeeren. Houtzager bereikte een afstand van rond 53 meter en vestigde daarmee een nieuw Neder landsch record. Het stond reeds op zijn naam met 49.75 meter. Tevens maakte hij een uit muntenden ..ring". De Bruyn haalde 51.08 meter. Derde was Visser (DÓS.) Rotterdam met 31,72 meter; 4. Werner (V. en L.) met 29,765 m.; 5. Van Roon (D.O.S.) met 29,18 m. en 6. Mekes (D.O.S.) met 23.84 m. NEDERLANDSCHE ATHLETEN TE BRUSSEL. Aan de internationale wedstrijden, welke giste ren door het dagblad „Le Soir" te Brussel wer den georganiseerd, hebben ook verschillende Ne derlandsche athleten deelgenomen. In de eerste serie van de 100 meter werd van Beveren tweede in 10.9 sec. achter den Duitscher Scheuring, die 10.8 sec. noteerde. Nota (Leiden) werd in de tweede serie vierde. In de finale bezette van Be- veren de derde plaats. Bührmann plaatste zich als vijfde op de 400 meter horden. Brasser was eerste op de 110 meter horden, zoowel in zijn se rie als in de finale. Belde keeren noteerde hij 14.8 sec. Van Loozen kwam in de tweede serie bij de laatste horde ten val. waardoor hij voor de finale uitgeschakeld werd. Woltjer en Wernink werden resp. vierde en vijfde in het nummer 800 meter. Woltjer bleef met 1. min. 59.3 sec. voor den eersten keer onder de 2 min. Aarts, die in de plaats van Pley uitkwam te Brussel, bezette de tweede plaats met het speerwerpen. ALPHIA-NIEUWS. Zaterdag werd de tweede competitie verwerkt. De uitslagen waren als volgt: 100 M.: 1. W. J. Bergshoeff, 12.2 sec.; 2. A. v d. Bosch 13; P, Verlooy 13; 4. A. Sampimon 13; 5. G. Dallinga 13.3; 6. G. Zijlstra, 15. Kogelstooten1. W. J. Bergshoeff 8.74 M.. 2. G. Dallinga 8.35; 3. A. v. d. Bosch 8.14. 4. A. Sampimon 7.71, 5. P. Ver looy. 7.11, 6. G. Zijlstra 6.50. Vèrspringen: 1. A. Samoimon A.81 M.; 2. W. J. Bergshoeff 5.70: 3. A. v. d. Bosch 5.57; 4. P. Ver looy 4.92; 5. G. Dallinga, 4.77; 6. G. Zijlstra. 4.16. De estafette werd wegens het slechte weer af gelast. 80 M.: 1. Ph. v. Egdom. 11 sec.; 2. J. Dal linga 11.1: 3. A. v. Wout 11.1; 4. S. Koenekooo 12: 5. D. Hart 12.2; 6. D. Hulscher 12.5. Kogel stooten: 1. A y. 't Wout 12.20 M.; 2. D. Hart 12.01; 3. J Dallinga 11.90; 4. S. Koenekoon 10.58; 5. Ph. Egdom 10.37: 6. D Hulscher 7.18 Vèr springen junioren: 1 Ph v. Egdom 4.85 M 2. D. Hart, 4.37; 3. A. van 't. Wout 4.35 4. S. Koene koop 4.31; 5. J. Dallinga 4.09; 6. D. Hulscher 3.55. Estafette junioren 4 x 80: 45.3 sec. Met deze uit slagen gaan de junioren weer een stap dichter op het kampioenschap aan.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9