BINNENLAND Kasteelheer schiet zijn echtgenoote neer CEBUTO De Pers over het rapport-Oss EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 12 Juni 1939 Petekind van onze Koningin gaat trouwen Kosten der militaire maatregelen Jh. i. Loudon twintig jaar gezant bij de Fransche republiek Weekeindfocht met onbekende bestemming van den A.N.W.B. f is C'«bu(o Vervoerspolitiek der regeering Dader in arrest gesteld Mrk Korlaar en Wilhelmina Aartje cijder te Spakenburg hebben het genoe- u kennis te geven van hun voorgeno- JL huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. ld plaats hebben te Bunschoten op Vrij- l;J( 16 Juni e.k. te 7 ure ten Gemeentehuize lïmijl om halt acht In de Noorderkerk de iiselijksinzegenlng zal plaats hebben door Ij, M. Post." Ziehier de tekst van een huwelijksaan- Itondiging, welke aanvankelijk weinig zeg- I gen zal, behalve In Spakenburg dan. Tot- I dat plotseling het besel doorbreekt, dat het I petekind van H. M. Koningin Wilhelmina |,ien grooten stap" zal wagen. Er heerscht thans reeds een echte feest- Ifimming in het vriendelijke, proper-lage lissohershulsje, waar de weduwe Vedder Iset haar beide dochters woont. ..Wille- Inientje". de jongste, geboren in den on- |leilsnacht van 13 op 14 Januari 1916, toen nog niet getemde Zuiderzee plotseling linar boeien verbrak en opgezweept door leen loeienden stormwind Spakenburg en ld? omliggende gemeenten binnenstroomde, |is de bruid. En heel Spakenburg weet het Enkele dagen na den overstroomings- li.mp bracht H. M, Koningin Wilhelmina leeri bezoek aan het door het water geteis- Iterde dorpje. En nauwelijks hoorde Zij, dat lit den nacht, waarin het water hooger en Ihooger rees, een meisje, op een zolder, het llerenslicht aanschouwde, of Zij liet het lireuwboekje van de Vedder's opvragen. De Isnroudige visschersfamilie begreep daar ran niets van, totdat zij het boekje terug- |ceeg en vernam, dat het H. M. de Konin- behaogd had het visschersmelsje tot Itetekind aan te nemen. .Wilhelmina Aartje", de forsche Spaken- |krgsche van 23 jaar. die thans de geluk- lachende bruid Is, kreeg tot nu toe I tp eiken verjaardag en met Kerstmis een I (schenk van haar peettante tragen van den heer van vessem. Het lid der Eerste Kamer, de heer van I Vessem, heeft den minister van Staat, mi- I nister van Algemeene Zaken, minister van I Financiën a. i., voorzitter van den Raad van I Ministers, en aan den ministers van Defensie |«volgende vragen gericht: 1. Hebben de ministers kennis genomen 'in het hoofdartikel in „De Standaard" van II Juni jl. waarin o.a. het volgende voorkomt: ,Van verschillende kanten wordt onder onze 'indacht, gebracht, dat men van militaire njde toch wel wat al te royaal is met het Bgeven van geld. Er zou meer materiaal gerequireerd, althans voor langeren tijd din gerequireerd, dan met het oog op de '«tandigheden noodig is. Er zouden voor "ft gebruik van paarden, en personen- en Werenauto's, aan eigenaren te hooge ver- («dingen worden betaald enz. He opmerkingen bereiken ons van perso- I Mn, die een krachtige defensie en een goede üens- en kustbewaking noodzakelijk achten, 1 W de zorg daarvoor toejuichen, maar die levens van meening zijn, dat daaraan niet ®eer mag worden ten koste gelegd, dan op ten grondslag van het onvermijdelijke re- celijk is". V Zijn de Ministers in staat en bereid in entingen dienaangaande te verschaffen? 3- Zijn de ministers koorts bereid mede jt deelen: a. welk bedrag sinds 11 April jl. I heden ter zake van de buitengewone mi- h'kire maatregelen, zoowel die betreffende anschaffing van materiaal en uitvoering van werken, als die verband houdende met Ml buitengewoon onder de wapenen roepen jn blijven van dienstplichtigen, in totaal is «sleed?; b. welke gemiddelde som per dag 'P heden de kosten terzake van de hierboven «noemde buitengewone militaire maatrege- '91 bedragen? 'wdhuisvraagstuk te amsterdam. Het Handelsblad verneemt dat, tengevolge "ln het groot aantal vragen in de afdeelin- Mn van den gemeenteraad van Amsterdam «steld bij het onderzoek van de jongste Peadhuisvoordracht van burgemeester en "dhouders, vrijwel kan worden aangeno- dat de memorie van beantwoording op verslag niet zal verschijnen vóór de Pantle van den Raad, die in de tweede I ne«t van Juli a.s. ingaat. DE NEDERLANDSCHE GEZANT ONDER SCHEIDEN MET HET GROOTKRUIS VAN HET LEGIOEN VAN EER. Wel zelden ls de Nederlandsche kolonie te Parijs zoo verheugd bijeengekomen als Zaterdag ter gelegenheid van het vierde lustrum van Harer Majesteits gezant te Parijs, jhr. J. Loudon. De prachtige tuin van het gezantschap, waar jhr. Loudon de in Frankrijk wonende Nederlanders had uïtgenoodigd, gaf slechts blijde gezichten te zien, want onze gezant heeft zich als geen tweede een plaats van vertrouwen en dankbaarheid weten te verwerven in het hart van ieder, die het genoegen had met hem in aanraking te mogen komen. En deze gevoelens van vreugde met het jubi leum werden op wel zeer hartelijke wijze tot uiting gebracht door den heer B. J. van Gelder, voorzitter van de Nederlandsche Kamer van koophandel te Parijs, die bij ontstentenis van den heer Labouohère, voorzitter der Nederlandsche vereeniging, het woord voerde. Deze deelde ook mede dat de Fransche president aan onzen ge zant het Grootkruis van het Legioen van Eer had verleend. Vervolgens werd den gezant namens alle Nederlanders een speciaal voor hem gego ten gedenkpenning aangeboden, welke ver vaardigd is door den heer Vernon en waar bij aan de eene zijde het profiel van den gezant is weergegeven, terwijl de keerzijde het legatiegebouw te zien geeft. Voor de vierde maal heeft de A.N.W.B. een weekeindtocht met onbekende bestem ming voor automobilisten en motorrijders georganiseerd. Hoezeer deze tochten in den smaak vallen, bleek wel reeds spoedig, toen een record aantal deelnemers zich aan de verschillende startplaatsen vervoegde. Het fraaie zomerweer, dat niet te overdadig warm was, zette Zaterdag aan dezen twee- daagschen tocht zeer veel luister bij, voor al omdat de 500 K.M. lange route, uitge stippeld door de lieeren P. van Westerouen v. Meeteren en Van 't Kaart, de vele hon derden deelnemers leidde door de fraaiste gebieden van de provincies Gelderland, Overijssel, Groningen, Drente en Utrecht. Op de verschillende vertrekposten Almelo, Amersfoort, Arnhem, Groningen, Zeist. Zutphen en Zwolle heerschte, evenals bij de verschillende controleposten, een pret tige sfeer. Deze weekeindtocht bracht de deelne mers in het Noord-Oostelijk deel van ons land in gebieden, waarvan velen nooit heb ben geweten en zelfs niet hebben vermoed hoe schoon het daar is, waarbij de uitge strektheid van het parcours bovendien zich kenmerkte door de groote afwisseling van natuurschoon en bevolkingsgroepen. Dui delijk bleek, dat deze gebieden veel te wei nig worden bezocht door toeristen uit an dere provincies. Juist in dit opzicht is het werk van den A.N.W.B. zoo toe te juichen, omdat op dezes wijze een groote steun wordt gegeven aan de verdere verspreiding var. de leus: „Kent uw eigen land". Deze tocht Ls dan ook in alle opzichten uitstekend geslaagd. Onbevangen spraken de vele deelnemers hun voldoening uit over al hetgeen zij gezien hadden, over de vele verrassend fraaie vergezichten en landschappen, welke zich uitstrekten langs de 500 K.M. lange route. Voor hen. die al leen des Zaterdags wenschten te rijden was een 350 K.M. lange route samengesteld, welke eveneens volkomen voldeed. Op dezen tocht werd nader kennis ge maakt met de fraaie Veluwsche bosch- en heidepartijen, de karakteristieke water landschappen en de rustieke sfeer der Drentsche venen. Gisteren tegen den middag betrok de lucht en viel hier en daar een regentje. Tusschen vijf en zeven uur arriveerden dé de perfecte Organisatie, die een ongeëvenaarde Massakeus biedt in Touring Car Reizen 1e Klas in ieder opzicht. Geen soesah, geen hotelfooien Cebuto denkt om alles, zorgt voor allesl Uil de Cebuto Massakeus: 3 dg. Bergland v. Eifel, Ahr en Rijn 22,S0 4 dg WupoeMal 29 50 5 dg Rijn 33.50 13 dg. Dolomieten 120 13 dg. Praag-Weenen-Budapeii ,112.— Inlichtingen en Reisgids bij": JAC. HEEMSKERK TOURINGCARS Agentschap: Sigarenmag. H. Heestermans, Leiden, Steenstr. 24 bij Beestenm. Tel. 1532. 1547 (Ingez. Med.) verschillende deelnemers aan de laatste controleposten om daar tevens de fraai uitgevoerde A.N.W.B.-plaquette in ont vangst te nemen. WETSONTWERP AUTOVERVOER PERSONEN NADER TOEGELICHT. I11 de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake het Wetsontwerp Autovervoer Personen, lezen wij o.a.: De vervoerspolitiek van de Regeering dient aldus te worden geformuleerd, dat zij gericht is op een zoo economisch en zoo duurzaam mogelijke voorziening in de ver voersbehoeften. Ter bereiking van dit doel wordt gestreefd naar een juist evenwicht tusschen de verschillende takken van het vervoerwezen, zóó, dat elk te algemeenen nutte zoo goed mogelijk zijn taak kan ver vullen. Het zou ook naar de meening van den minister onjuist zijn.' het autobusvervoer slechts te zien als een aanvulling van het spoorwegvervoer. Het ligt dan ook niet in zijn bedoeling, dat vergunning voor auto busvervoer bij vooricedr 'zal worden gegeven aan de dochteronderneming der Neder landsche spoorwegen, de A.TJ5., of aan de tramwegonderoemingen. Dat het karakter van coördinatie aan de voorgestelde regeling zou ontbreken, zou slechts dan als juist te aanvaarden zijn, indien men onder coördinatie verstond het treffen van in elkaar grijpende vervoerre- gelingen voor de verschillende takken van het transportwezen. In verband met het betoog van eenige leden, die van oordeel waren, dat het voor gestelde vergunningsstelsel te ver gaat, wordt opgemerkt, dat. naar de in de prak tijd opgedane ondervinding heeft geleerd, voor het bereiken van het met het wets ontwerp beoogde doel niet kan worden vol staan met het regelen van die vormen van vervoer, die in de eerste plaats in een pu blieke behoefte voorzien, namelijk de gere gelde diensten in den vorm van autobus diensten en het groepsvervoer in meer dan een gemeente. Gebleken is, dat geheele vrijlating van het vervoer binnen een ge meente voor het intercommunale vervoer zeer ongewenschte gevolgen kan hebben. Naar aanleiding van hetgeen van ver schillende zijden in het Voorloopig Verslag werd betoogd omtrent de samenstelling Familiedrama op een historisch kasteel bij Meerssen. Gistermiddag: heeft zich op het kasteel Groot-Vaushartelt, nabij Meerssen (L.) een familiedrama afgespeeld. Tijdens een twist heeft de bewoner, de zestig jarige groot-grondbezitter E. R., zijn 42- jarige echtgenoote, geboren v. d. D. de W., met eenige revolverschoten van het leven beroofd. De dader is door de ge meentepolitie kort na het gebeurde ge arresteerd en overgebracht naar de ma rechausseekazerne te Maastricht om ter beschikking van de justitie te worden gesteld. Het was omstreeks vier uur, dat in het historisch kasteel, gelegen in de onmiddel lijke nabijheid van het vredige Geuldal. de harde droge knallen van een revolver weer klonken. In enkele oogenblikken had zich een drama in een der vertrekken van het kasteel voltrokken. Echtelijke oneenigheid had den kasteelheer dusdanig in woede doen ontsteken, dat hij een revolver greep en dit wapen op zijn vrouw richtte. Ondanks het ingrijpen van zijn negentien jarigen zoon en achttienjarige dochter, die bij het twistge sprek aanwezig waren, vuurde de heer R. eenige malen. In de hartstreek getroffen zeeg zijn vrouw ineen. De zoon slaagde er daarop in zijn vader te overmeesteren en hem het wapen af te nemen. De heer R. Jr. ontbood onmiddellijk den arts Van Aubel uit Meerssen op het kasteel die niet anders kon dan den dood van het slachtoffer vast stellen. Even later verscheen de burgemees ter van Meerssen, den heer J. H. Visschers, vergezeld van een veldwachter, ter plaat-se voor het instellen van een politioneel onder zoek. In den loop van den middag brachten de subst. officier van justitie te Maastricht, mr. J. H. H. Dautzenberg, en de districtcom mandant van de marechaussee, eveneens een bezoek aan het kasteel. De burgemeester had onmiddellijk na zijn aankomst den da der gearresteerd en naar Maastricht laten overbrengen, waar hij aan een eerste ver hoor is onderworpen. De heer R. is eigenaar van het bekende kasteel Groot-Vaushartelt, dat zijn geschied kundige waarde o.m. ontleent aan het feit, dat het heeft toebehoord aan Koning Willem II. Het landgoed bestaat voor het grootste gedeelte uit boomgaarden, welke een opper vlakte beslaan van niet minder dan 150 H.A. zoodat de heer R. met recht de grootste boomgaarübezitter van ons land kan worden genoemd. Nadat hij vroeger zijn bezit had verpacht, oefende hij de laatste jaren de vruchtenteelt in eigen beheer uit. waartoe hij over een groot personeel beschikte. Zoo als vanzelf spreekt genoot de heer R. groote bekendheid in deze streek, hoewel hij zich niet veel onder de bevolking bewoog. Over de aanleiding van de noodlottige twist is momenteel nog niets bekend. Wel weet men, dat zich in het gezin van den heer R. vroeger wel eens moeilijkheden had den voorgedaan, doch niemand heeft kun nen vermoeden, dat die tot dit gevolg zou den leiden. Het gebeurde heeft in dit Limburgsche dorp en in wijde omgeving hevige ontstelte nis teweeg gebracht. In het plaatsje was het gisteren zeer druk en er waren talrijke vreemdelingen samengekomen ter gelegen heid van het octaaf van het H. Sacrament en van de kermis, welke in vollen gang was, zoodat het nieuws van het. drama zich zeer snel verspreidde en het algemeen onderwerp van gesprek uitmaakte. van de commissie, die over de belang rijkste vergunningen zal hebben te beslis sen, merkt de minister op, dat men zich deze commissie moet denken als een voort zetting van de gelijksoortige bij het R.A.P. ingestelde commissie, derhalve als bestaan de uit eenige geheel onafhankelijke des kundigen. Voor vertegenwoordiging daarin van bepaalde groepsbelangen is naar zijn meening stellig geen plaats. Bij beslissingen op aanvragen om ver gunning of toestemming voor eenig vervoer dient steeds de overweging van het belang eener duurzame en redelijke voorziening in de algemeene verkeersbehoefte voorop te staan. Het spreekt van zelf, dat een behoorlijke toetsing van de aanvragen aan deze richt lijnen alleen dan mogelijk indien in de aanvragen voldonede gegevens worden me degedeeld, terwijl anderzijds de autoriteit, die de aanvraag moet beoordeelen, bedacht moet zijn op de mogelijkheid van een niet geheel correcte voorstelling van het doel. Naar het oordeel van den minister van Waterstaat is het geenszins juist, dat het stelsel van het R.A.P. in de praktijk tot groote moeilijkheden aanleiding heeft ge geven. Dat de eisch van afzonderlijke toestem ming per rit naast de bedrijfsvergunning voor dit vervoer overbodig zou zijn, moet de minister tegenspreken. De opheffing van verscheidene kleinere stations maakt het ook naar het oordeel van den minister gewenscht, dat de bevol king, welke anders van deze stations ge bruik zou maken, een behoorlijke verbin ding krijgt met de thans voor haar van belang zijnde spoorwegstations. Hij is gaar ne bereid er toe mede te werken, dat dit voor zoover noodig ook in de vergunningen tot uiting komt. Het is naar de meening van den minis ter niet aan twijfel onderhevig, dat de ge meentebesturen aan de hand van de wet autovervoer personen ordenend zullen kun nen optreden ten opzichte van het taxi- en huurautobedrijf. Het rapport der Kamer-commissie, waar in het optreden van minister Goseling te gen de marechaussee-brigade Gss niet te rechtvaardigen wordt genoemd, wordt in „De Maasbode" (r. k.) gecommen tarieerd met een artikeltje, dat tot titel draagt „Qss und.en dan verder luidt: „Het drama wordt vervelend, reeds vóór de slotacte, die eindelijk is ingezet met het verschijnen van het rapport der Kamer commissie, waarop wij nader nog terugko men. En de medespelenden worden niet allen immer gelukkiger in hun rol. Sommigen hebben zóó lang met hyper- zware woorden moeten manoeuvreeren.dat zij volstrekt geen oog meer hebben voor de groteske verhoudingen, die deze kwestie geleidelijk heeft aangenomen. Wij hebben intuschen hoop, dat zij bij de slot-behandeling in de Tweede Kamer tot haar juiste proporties zal worden te ruggebracht." De N. R. Crt. zegt: Ernstig is het te betreuren, dat het r.k. lid der commissie zich als minderheid weer heeft geïsoleerd. Het accentueert opnieuw de houding, welke de R.K. Staatspartij ge durende de geheele behandeling van deze zaak heeft aangenomen, namelijk van het zioh vereenzelvigen met de positie van den minister. Het blad noemt de wijze waarop de R.K, Staatspartij in deze zaak gemanoeuvreerd heeft, ongelukkig en vervolgt: Zij is mede komen te zitten in het hoek je. waarin de minister van Justitie nu is gedrongen. Welke zeer groote bezwaren onzerzijds ook tegen de staatkundige be ginselen (voor zoover die er zijnl en de practische politiek der r.k. Staatspartij bestaan, wij achten dat voor het gezonde leven van onze vrije staatkundige instel lingen een wezenlijk nadeel. Wij hopen, dat die partij zoo spoedig mogelijk op deze dwalingen haars weegs terugkeert, opdat er ln het landsbestuur geen scheef getrok ken toestanden en betrekkingen kunnen ontstaan. Een dergelijke abnormale situatie zou zelfs al ware het aftreden van een minster door een zakelijk onjuist en onbil lijk votum uitgelokt op grond van lou ter persoonlijke en partijoverwegingen van voor anderen dwingenden aard in het leven zijn geroepen. Na een beschouwing van het rapport eindigt de „N. R. Ort.": De inhoud en de conclusies van dit rap port, onderschreven door vertegenwoordi gers van vier politieke partijen, waaronder twee van de regeeringscomibinaties, heb ben voor den minister de beteekenis van een consilium abeundi, (Raad om heen te gaan) indien het door de Tweede Kamer waaraan intusschen geen twijfel be hoeft te bestaan zal worden aanvaard. Het „Handelsblad" noemt de con clusie van de commissie voor den minister verpletterend. Wie goed tusschen de regels kan door lezen, heeft bovendien geen moeite vast te stellen, dat de commissie 's ministers vast houden aan de juistheid van zijn stand punt, zooals dat. in de nota aan de kamer is geschied, vooral in het licht der later bekend geworden feiten, als een nieuwe beleidsfout ziet. Het artikel besluit „Alles te samen blijkt thans, ontdaan van alle .sensatie het beleid van minister Goseing het tegendeel van gelukkig te zijn geweest Met een overmaat van energie en voortvarendheid zijn hier beslissingen ge forceerd, welke ma rustig overleg stellig anders uitgevallen zouden zijn. Men moet nu afwachten, hoe dit Ossohe geval zich verder parlementair en politiek ontwikkelen zal. De minisiter moge voor zichzelf de overtuiging hebben, recht te hebben gedaan, daarmede is een plotse linge en, zooals nu blijkt, ongemotiveerde krachtsontplooiing nog niet goedgepraat. In het stadium, waarin de zaak thans ge komen is, blijft als resultante de eindin druk van „haastigen spoed." Het Volk (S. D. A. P.) zegt: De minister heeft, door zijn verkeerd be leid. in de eerste plaats onrecht gedaan aan de naast betrokkenen, maar bovendien is hij oorzaak geworden van een politieke onrust in het land en deels ook van een allengs gerezen anti-katholieke stemming, waarvoor zijn eigen geestverwanten hem, in hun binnenkameren, zeker geen dank zullen weten." De „Tijd" frik.) tracht de afkeuring,die in het rapport over het beleid van minister Goseling wordt uitgesproken, te vergoei- lij ken „Met deze uitspraak van de Kamer-com missie is heel de geweldig en tendentieus opgeblazen affaire-Oss tot haar nuchtere en zakelijke proporties herleid, n.l. tot een verschil van meening over het gevoerde beleid, een questie dus van appreciatie, waarover men eindeloos en ook nutteloos kan discussieeren. Deze uitspraak, die uit drukkelijk geen motie van wantrouwen in den minister wil zijn, levert dan ook 'geen redelijken grond aan hen, die van de af faire-Oss een galg hebben willen maken niet aleen voor Barbertje Goseling, maar ook voor geheel het kabinet Voor hun po- litieken molen draagt de Kamer-commis sie geen deugelijk korer. aan, maar het is hun meer om het verblindende kaf der sensatie, dan om het koren, waaruit men het goede brood maakt, te doen." PRIJSVRAAG TOT 1 JULI F. M00.-PRIJZEN 3980 (Ingez. Med.) DE TWEEDE-KAMER-VACATURE- VAN DER PUTT. De voorzitter van het centraal stembu reau heeft in de vacature, ontstaan door het ontslag nemen van den heer K. L. H. van der Putt als lid der Tweede Kamer, tot lid van die Kamer benoemd verklaard mr. K. L. C. M. I. baron de Wijkerslooth de Weerdesteijn te Utrecht. Daar ingevolge de gemaakte afspraak in de R.-K. S.P. de heer de Wijkerslooth al leen voor den kieskring Utrecht als plaats vervanger zou optreden, terwijl de vaca ture-Van der Putt geldt voor den kieskring 's-Hertogenbosch. waarvoor 't oud-Tweede- Kamerlid Th. F. M. Schaepman eerste plaatsvervanger is, kan worden aangeno men dat de heer De Wijkerslooth voor de benoeming zal bedanken en dat de heer Schaepman derhalve in de vacature zal worden benoemd verklaard. NEDERLAND IN DEN VREEMDE. In de te Den Haag gehouden huishoude lijke vergadering van de vereeniging „Ne derland in den Vreemde" werden alle af tredende besturusleden herkozen. De hierna geopende feestvergadering was gewijd aan de herdenking van het 25-jarig bestaan der vereeniging. De voorzitter, de heer P. J. de Kanter, sprak een openingsrede uit, waarin hij o.m. een woord van welkom sprak tot den mi nister van onderwijs, kunsten en weten schappen prof. dr. Slotemaker de Bruïne en de gezant van de Unie van Zuid-Afrika, 4r. Van Broekhuizen, alsmede tal van ver tegenwoordigers van geestverwante organi saties. Na deze rede werden de prijzen uitgereikt voor de twee prijsvragen, welke het hoofd bestuur had uit-gesohreven. De eerste had tot opgave de dwaasheden in beeld te bren gen. die in het buitenland zoo al over Ne derland verkocht worden. De tweede be oogde het ontwerpen van een embleem voor de vereeniging. In beide prijsvragen behaalden den eersten prijs de heeren Joh. T. Hulsekamp en H. A. van Bottenburg. In de eerste prijsvraag behaalde mr. D. Vis den tweeden en mej. J. E. Thomas den derden prijs. In de prijsvraag voor het embleem behaalde de heer R. van der Klift den tweeden prijs. Hierna hield de minister van staat, vice-president van den Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland een feestrede. 's Avonds vond in het Kurhaus een ge meenschappelijke maaltijd plaats. Mr. A. M. JOEKES NAAR SURINAME. Naar de N. R. Crt ter oore komt. hoopt het Tweede Kamerlid mr. A. M. Joekes. de voorzitter van de vrijzinnig-democratische Tweede Kamerfractie, zich op 11 dezer per s.s. Stuyvesant van de K.N.S.M. naar Suri name te begeven voor het maken van een studiereis gedurende het parlementaire re ces. Het is zijn plan omstreeks half Septem ber, dus nog vóór den aanvang van het nieuwe zittingsjaar terug te zijn. Aanvankelijk had het in zijn bedoeling ge legen ook Curagao te bezoeken, nu hij ech ter in verband met de parlementaire werk zaamheden zijn reis wat later zal moeten be rinnen dan hij eerst van plan was, heeft hij Curacao van zijn reisplan laten vervallen, waartegenover het voordeel staat, dat zijn verblijf tn Suriname wat langer zal kunnen duren dan anders mogelijk zou geweest zijn. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7