LBD5CH DAGBLAD - Twecce m Vrijdag 9 juni 1939 NAGEKOMEN BERICHTEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Stadsnieuws SPORT WEERBERICHT. Buitenland AGENDA Uit de Omstreken MUSEA. GEBOREN: Margaretha. dochter van T. van Schie en M. Masmetjer Willibrordus Johannes Maria, zoon van G. H. A. v. Hoorn en C. J. M. Pegt Jas per Franciscus. zoon van K. Schaafstra en J. M. Jong Marinus Petrus, zoon van P. J. Bergers en E. J. Bouter Johanna Elisabeth Catharina. dochter van P. J. Bergers en E. J. Bouter Pic- ter Gerrits. zoon van J. C. v. Dongen en G. F. de Koning. ONDERTROUWD: P. Houweling. jra.. 32 jaar en N. A. de Looff. jd., 31 jaar H. S. Wijnbeek. jmv 23 jaar en S. Schats. jd.. 22 jaar W. v. d. Leek. jm.. 29 jaar en J. Bergman, jd.. 27 jaar J. L. M. Mulder, jm.. 25 jaar en H. W. E. v. d. Bos. jd.. 19 jaar B. Nap. jm., 26 jaar en S. W. v. Venetiën. jd.. 22 jaar. OVERLEDEN: G. P. Vos., Dr.. 6 jaar J. J. Alting. M.. 43 J. R. Jonker, wed. van J. de Jong. 71 jaar. WATERPOLO. DE ZIJL III—H.G.A. II 0—3. Gisteravond werd alhier voor de eerste klas competitie van den Kring Den Haag gespeeld de wedstrijd De Zijl IIIH.G.A. II. welke ein digde in een 3O overwinning voor de Hage naren. De rust brak aan met 2O voor H.G.A. Scheidsrechter Moolenaar leidde tot ieders genoegen. VOETBAL. L.V.B. XI—ZATERDAGMIDDAG XL Op den Zaterdag 17 Juni te houden sportdag van de Sportstichting zal een voetbalwedstrijd worden gespeeld tusschen het L.V.B.-elftal en het Leidsche Zaterdagmiddag-elftal. PROGRAMMA L.V.B. Zaterdag: 3e klasse: L.R.C.Quick Boys 4 3% uur. v. Egmond. Beker: 3e ronde: Quick Boys I—T.O.N.A. 1. 4 uur. v. d. Nat; Ter Leede 2—M.S.V. I 4 uur. Waasdorp: 4de ronde: Noordwijk 2Noordwijk 1 4 uur, v. d. Burg. Zondag: 3e kl. B.: Sportman 4Zuiderkwart. 3, 10 uur. Been. 4e kl. B.: A.Z.L. 2—Beresteyn 3 2 uur, J. Riet kerken: Sportman 6Zuiderkw. 4, 12 uur, Nas- veld. Sleutels, 3e ronde: L.F.C. 2Alphen 4, 10 1/4 uur, v. Leeuwen. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 770. Hedenmiddag 2 uur: 772. BUITENLANDSCB WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het weer in onze omgeving wordt beheerscht door een machtig gebied van hoogen luchtdruk op de Oceaan, dat zich van d? Britsche eilan den uitstrekt zuidwaarts tot bij den evenaar en westwaarts tot aan den 45sten lengtegraad. In Schotland, op IJsland en langs de Noor- sche kust dalen de barometers snel onder in vloed van een depressie, die bij IJsland ligt en waardoor een vochtig warme luchtstroom Ier land uit het Westen nadert. Op de Faroer en IJsland viel al veel regen (Vestmanoer 23 m.m. en Thorshavn 24 mm.) De storing, die gisteren over midden Zweden was gelegen, trok Oostwaarts weg naar Rusland. Aan de achterzijde hiervan over Zuid Zweden en de Oostzee stijgt de luchtdruk snel. Daardoor werd de luchtdrukgradient hier te lande kleiner en nam de Noordelijke wind af tot matig. Nog steeds worden over de Noordzee koele luchtmassa's naar het Zuidoosten getranspor teerd. Deze zon nu tot in Zuid-Duitschland en Noord-Frankrijk doorgedrongen. Uit de vlieg- tuigwaarnemingen te Soesterberg, Hamburg. Norderney en Koningsbergen blijkt, dat het op 1500 meter ongeveer 12 graden kouder is ge worden in vergelijking met gistermorgen. In ons land is de ochtendtemperatuur vergeleken met Woensdag 9 graden gedaald. In Zuid-Frankrijk en midden-Frankrijk biyft het warm en komt plaatselijk onweer voor. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: half bewolkt, matig. Noord wind. Temp. 13 gr. C min. 11 gr. c. Vlissingen: half bewolkt, matig, N.O. wind. Temp. 13 gr. C min. 10 gr. C. De Bilt: lichte regen, zwak. N.N.O. wind. Temp. 12 gr., min. 8 gr neerslag enkele druppels. Groningen: zwaar ewolkt, matig. N.W. wind, 13 gr. C.. min. 3 - neerslag: enkele druppels Maastricht: licht bewolkt, matig, N.O. wind. Temp. 13 gr. C.. rün. 9, gr. C., neerslag enkele druppels. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 11 gr. C. (52 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 14 gr. C. (57 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 9 u. 02 min.; nam. te 9 u. 31 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer", 'sMiddags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 9.48 n.m. tot 4.09 v.m. TERAARDEBESTELLING VAN DEN IIEER L. C. VEERMAN. Hedenmiddag vond op de begraafplaats ..Rhijnhof" onder zeer groote belangstel ling de teraardebestelling plaats van wijlen den heer L. C. Veerman, die in onze stad groote belangstelling als musicus genoot en cp 65-jarigen leeftijd is overleden. Onder de vele aanwezigen waren o.a. de leden van het Muziekgezelschap Forum Adnani uit Voorburg, in uniform en ^net omfloerst vaandel. Van deze vereeniging was de thans overledene directeur. Voorts vele collega's van de vroegere Staf muziek van het 4e Regiment Infanterie, terwijl o.a ook belangstelling werd getoond van de zijde der Mandolinevereeniging „Kre- bustlipo". Voorts was er een schat van bloemen aanwezig, als bewijs van hartelijk medele ven met dit verscheiden. Het woord is gevoerd door den oud-staf muzikant den heer van Velzen, die den overledene roemde als collega, voorts door den voorzitter van „Forum Adriani", waar van de heer Veerman 43 jaren directeur was er. door den Harting namens de Ver. Krebustlipo", die meer dan 30 jaar door den heer Veerman geleid is. De kwalitei ten van wijlen den heer Veerman zijn door hen op loffelijke wijze in herinnering ge bracht. Zeer onder den indruk verlieten allen hierop den dDodenakker. raad weigerde echter tot onbewoonbaar ver klaring over te gaan, hetgeen tot gevolg had dat de Inspecteur bij Ged. Staten beroep te gen deze raadsbeslissing aanteekende. Thans is deze zaak in openbare zitting van Ged. Staten behandeld. Voor B. en W. was aan wezig de wethouder van openbare werken, die indertijd de onbewoonbaar verklaring in den raad heeft verdedigd, terwijl de raad vertegenwoordigd was door de heeren Schra- der en ten Hoopen. beiden tegenstanders. Rapporteur was mr. Schmall. Het perceel No. 4 wordt bewoond door een gezin van 12 personen, perceel 6 door een gezin van 4 personen en perceel 8 door een gezin van 14 personen. Geconstateerd is dat de woningen te klein zijn en de vochtigheid door het aan brengen van wanden is gecamoufleerd. De ihoofdgebreken zijn nog aanwezig, terwijl de camouflagemaatregelen vooral in den winter zullen blijken onvoldoende te zijn Het raads MAATREGELEN IN BELGIË TEGEN POLITIEKE ACTIVITEIT VAN BUITENLANDERS. De Belgische minister van justitie. Jan- son, heeft bij het bureau van de Kamer een ontwerp van wet ingediend tot wijzi ging van het wetboek van strafrecht inzake de politieke activiteit van buitenlanders in België. Het gewijzigde artikel zal als volgt luiden Hij, die in België of het buitenland, gif ten. geschenken, leeningen of andere voor- deelen ontvangt, in welken vorm dan ook, van een buitenlandsche persoon of organi satie, hetzij middellijk, hetzij onmiddellijk, om geheel of gedeeltelijk te gebruiken voor een politieke activiteit of propaganda in België of om een dergelijke activiteit of propaganda te beloonen. kan worden ge straft met een gevangenisstraf van zes maanden tot vijf jaar en een boete van 1000 tot 20.000 franc. EEN BRITSCH PROTEST. De Britsche consul-generaal te Sjanghai, sir Herbert. Phillips, heeft krachtig gepro testeerd bij den Japanschen consul-gene raal in verband met den dood vam den Engelschman Tinkler. Het protest behelst drie punten, nJ.: Ten eerste: het is niet te rechtvaardigen, dat Tinkler door bajonetsteken werd ge wond. tengevolge waarvan hij is overleden, nadat hij was overmeesterd. Ten tweede: de Japanneezetn zijn in ge breke gebleven snel medische hulp te ver- leenen. waardoor Tinkler misschien gered had kunnen worden. Ten derde: De Japanneezen hebben ge weigerd. niettegenstaande het offlcieele verzoek van de Britsehe autoriteiten, een ambtenaar van het Britsche consulaat tot Tinkler toe te laten, of toe te staan, dat hij door een buitenlar.dsch geneesheer werd onderzocht, voordat verscheidene uren waren verloopen. lid .de architect Schrader, verklaarde dat de onbewoonbaarverklaring wordt uitgelokt door de bewoners zelf In de gemeente is niet ruimte genoeg aanwezig om op groote schaal onbewoonbaar te verklaren De eige naar de heer van den Akker zeide. dat bij onbewoonbaarverklaring de hypotheekhou der ook de dupe zal worden. De Inspecteur, de heer Kiers, verklaarde dat hij officieel van den gemeenteraad een verzoek heeft ontvangen om opnieuw een onderzoek in te stellen. De beslissing van Ged. Staten volgt later. In de jaarvergadering van de stem gerechtigde ingelanden van de Starre- vaart- en Damhouderpolder is goedge keurd de rekening 1938, voordeelig slot f. 1081,76. De polderlasten werden onge wijzigd vastgesteld op f. 9 per H A. Be sloten werd tot verkoop van enkele per- ceelen grond o.a. voor den aanleg van den rijksweg SchipholYpenburg. Het Groene Kruis zal op Donderdag 22 dezer alhier een collecte houden. 480ste STAATSLOTERIJ (Niet offioieel) 59c klasse, 17de lijst Trekking van Vrijd.i1 Jnni J-39 Iloogc Prijzen I 2403 niet, met premie van 3000.— 1 100— 1955 Prijzen van f 70.— 1363 1439 1531 3168 3206 3989 5259 5880 6181 6405 6433 6768 6801 9623 11325 11514 12901 12911 13743 14325 11545 15833 16085 16303 16395 16858 17722 17935 18330 21816 Nieten 1157 1204 2162 2430 2734 2906 3309 3398 3638 3757 4319 4507 4604 4807 5110 5494 5974 6329 6343 6450 6899 6972 7790 7992 8170 8504 8590 9000 9057 9413 9427 9701 10252 10364 10528 11337 11371 11330 11926 12414 12744 13191 13483 13963 14931 15240 15643 15809 15922 16065 16804 16811 17184 17265 17327 17662 I 17753 17865 19171 19215 19489 19585 19901 20069 20114 20180 21119 21667 Verbeteringen 5e Klasse 16c lijst: 19579 met f 70 moet zijn 19577 met f 70. Remonstr. Kerk: wydingsdienst jrerv Vrede". 81/4 uur nam. Verbetering: 17753, als „niet" gegeven moet zijn 19753; 17722, prijs van f moet zijn 19732. 70—, LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Janna, dochter van W. Ligtenberg en C. H. Mohlmann; Albertus Joannes Fran ciscus, z. van H. J. Clemens en A. H. A. van Zeist; Antoon Marinus Franciscus, zoon van H. L. Verheijen en G. Th. Verheden; Hendrik Petrus -Nicolaas z. van N. Stokman en H. M Walkers. Ondertrouwd: Hendricüs Joannes Joseph van Kampen, 33 j., te Voorhout, met Clara Adriana Johanna Slobbe, 32 j., te Lisse; Jacobus Gerar- dus Vink, 24 j. te Noordwijk met Johanna Christina Weijers, 25 jaar, tc Lisse: Christia- nus Leonardus Onderwater, 26 j.. met Elisa beth Maria van Dijk, 24 jaar. beiden te Lisse. Getrouwd: Adrianus Jacobus Clemens te Al kemade met Catharina Margaretha Langeveld te Lisse: Wilhelmus Boon met Elisabeth Theo dora van Rooden, beiden te Lisse. Overleden: Matthius Bruijnen, 64 j., echtg. van M. H. J. van Soest: Francina van Kam pen, 76 jaar. wed. van Th. Kortekaas. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. G. M. van den Kamp uit de Bilt: W. Tegelaar geb. Krouwel uit Sassen heim; C. G. van der Kamp uit Wassenaar; Th. Dubbis uit Heemstede; J. Langeveld uit Noordwijk; Th. M. van Steijn uit Warmond; A. Hofstra uit» Londen; J. M. Hoogkamer geb. Warmerdam uit Bloe'mcndaal; A. Houwaart uit Rijnsburg; H. A. Wegman uit Amsterdam: Th. van den Keemel uit Rotterdam; H. Voor ma uit Veendam. Vertrokken: A. ymi Maanen naar Leiden; H. Eigenbrood n. den Helder; C. Markusse en gezin naar Rotterdam; P. O. Revet naar Haar lem; J F. Pleiter naar Baarn; J. M. Sprokke- lenburg geb. van' den Berg n. Noordwijker- hout; T. van der Leeden geb. Beukers naar Noordeloos; A. van der Ploeg geb. van der Voort n. Noordwijkerhout; J. Opdam geb. van der Voort n. Noordwijkerhout; P. C. J. van der Zwet n. Oegstgeest; Th. J. Lindaard n. Sassen- heim; H. Ligtenberg en gezin n. Kampen; M. L. H. Paardekooper n. Anna Paulowna; P. Bruin n. Enschedé; J. Droste n. Hoorn; wed. C. van Loon n. 's Gravenhage. HILLEGOM. De a-s. autotocht voor ouden van dagen. Donderdag 15 Juni zal de bekende tocht voor ouden van dagen weer plaats vinden. Dit jaar wordt het tweede lustrum van deze tochten herdacht. De auto's zullen op de Wllhelmlnalaan opgesteld worden en naar Oud-Valkeveen rijden. De uit spanning Oud Valkeveen is geen onbe- kende voor onze ouden van dagen, daar reeds meerdere malen deze uitspanning de Hillegomsche gasten ontving. Zes en tachtig auto's zullen aan dezen tocht deelnemen. Van alle zijden is volledige medewerking verleend om dezen tocht ook nu weer tot een succes te maken Om dit tweede lustrum zoo feestelijk mogelijk te herdenken, wordt verzocht op Donderdag as. de vlaggen uit te steken Aanbesteding. De uitslag der aanbesteding van een dubbele landarbeiderswoning aan den Pa rallelweg alhier onder architectuur van architect W. Kuitema is als volgt: Gebr. Streyk, Oegstgeest, f. 7550; B. Imthorn en Zn Hillegom. f. 6440; Gebr. Ransdorp JLisse f. 6243; W. Streyk. Lei den, f. 6143; Gebr. Meeuwsen, Sassenheim, f. 6060; Speelman en Kinkel, Nieuw-Ven nep. f. 6035; J. Jansen, Hillegom, f. 5986; Fa. Daudey en Co.. Lisse, f. 5682. De gun ning is aangehouden. LEIDSCHENDAM. DE KWESTIE DER ONBEWOONBAAR VERKLAARDE WONINGEN. MAANS OP EN OV fUGANG. 9 Juni op: 0 uur 43; onder 12 u. 10. Behandeling voor Ged. Staten. Verleden jaar kwamen klachten in bij den dienst voor de Volksgezondheid Inzake de perceelen Achterom 4. 6. 8. eigenaar de heer A. H van den Akker Joh.zn. De inspecteur voor de Volksgezondheid, de heer Kiers, stel de een onderzoek in met het gevolg dat ge adviseerd werd tot onbewoonbaarverklaring (per/. 2 van denzelfden eigenaar was ln Ja nuari j.l. reeds onbewoonbaar verklaard)De OEGSTGEEST. Jaarvergadering Nederl. Christen Vrouwenbond. De afd. Oegstgeest van bovengenoemden bond kwam gisteravond in Irene in Jaarver gadering bijeen. Met een kort openings woord van de presidente, mevr. Lorensen, ving deze feestelijke vergadering aan waar na gemeenschappelijk het Bondslied van den N.C.V.B. werd aangeheven. Aan het Jaarver slag van de secretaresse ontleenen wij, dat het ledental der afdeeling thans 112 be draagt. De vergaderingen worden naar dit aantal leden, matig bezocht. Ook het finan cieel verslag gaf reden tot tevredenheid, ter wijl de commissie voor het nazien van de boeken en bescheiden een gunstig rapport kon uitbrengen. Mevr. Eringa bracht ver slag uit van de Alg. Verg. te Amsterdam. Dit verslag was in dichtvorm gesteld, waar voor wij niet anders dan groote bewonde ring hebben. Niet minder uitstekend was de zang van een dameskoortje dat wij ook gaarne hulde brengen Het programma werd gewaardeerd om de schitterende decla matie van den heer Akkerhuis uit Voorscho ten. Het was een avond van veel gezelligheid en veel kunstgenot, waarop de dames met genoegen kunnen terugzien. De heer Akker huis sloot met dankzegging. RIJNSBURG. Vergadering Oranje-Comité. In de vergadering van het Oranje-Comité is besloten tot feestviering op den natio- nalen feestdag. 's Middags zal een optocht worden gehou den. waarin de historie van Rijnsburg wordt aangegeven, of een sprookje. Alle vereenigingen kunnen daaraan deelnemen. Fraaie prijzen zullen beschikbaar worden gesteld. Voorts bevat het voorlooplge pro gramma volksspelen en een avondfeest. De droogte dreigt een ramp te worden. De heerschende droogte dreigt voor de tuinders een ramp te worden. Verschillen de gewassen, inzonderheid de aardappelen, hebben ervan te lijden. Ook het gras in hoo- ger gelegen weidegronden, wordt met den dag schraler en doet de melkopbrengst verminderen. De dameskrans van de Kleutersohool maakte per touringcar een excursie naar de De Levers Zeepfabriek te Vlaardingen, waar het geheele bedrijf werd bezichtigd De directie bood den dames een lunch aan Daarna werd een rondvaart gemaakt door de Rotterdamsche havens. Door hef irachtlge zomerweer is het een genotvoller •iag geworden. De speldjesverkoop voor de Chr. Ge stichten te Hoenderioo heeft f. 38,33 opge bracht. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Overleden: Jacobus Berbee. 71 j., weduw naar van C. H. v. Eeden. Geboren: Leonardus Johannes Anthonius, z. van A. J. v d. Lans en Th. C. Diemei; Corne lls Gerardus, z. van J. C. Boerse en M. C Derriks: Hendrik, z. van P Kuhn en A. Vonk Gehuwd: Adrianus Dannijs, 25 j., wonende te Sassenheim en Johanna Jannetje v. d. Pol, 24 J.. alhier. Een onaangename ontdekking. De heer T., wonende in de Mgr. Broere- straat, kwam des morgens tot de onaan gename ontdekking, dat ongenoode gasten alle bloeiende pioenrozen in zijn voor tuin hadden afgetrokken. Onze plaatsgenoot, de heer P. C. L. Prins Lzn., onderwijzer aan de R.K. Jon gensschool alhier, is met ingang van 1 Sep tember benoemd tot hoofd van de R.K. La gere School voor jongens en meisjes te Edam. VOORSCHOTEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. M. Schreuder, Voorstraat 64; J. C. M. W van den Eijnden, Langeveld 29; C. E. A. Eijken, Schaferstraat 8; J. M. de Vreede. Douzastraat 19; F. Hamer, N. Zee weg 47; A. Ch. Douwes, Beethovenweg 11; M. Hessel, Zwarteweg 20; M. P. D. van der Zalm geb. Janssen. Zwarteweg 19; R. S. v. Haaster. Zwarteweg 20; H. M. van Wal geb. te Kolsté. de Ruijterstraat 104; C. J. M. van Hal. de Ruy- terstaat 104. Vertrokken: A. F. Wilkens. naar Menaggio (Italië)A. H. de Boer geb. Hofkes, n. Delft, Oosterstr. 37; R. J. Hilgerdenaar, naar den Bosch, Korte Zyiweg 9b: G. Bruckman naar Gouda. Nieuwe Veerstel 7; J. Ippel, n. Den Haag. Parkweg 2a; Th. J. van Went en fam., naar Breda, Nw Terheydenschestraatweg 95. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Pieter, z. van W. Baai- bergen en J. Barnhoorn; Jan Haye. zoon van G. Th. Litjens en C. G. M. v d. Werf; Pieter, zoon van J. C. v. d. Lippe en K. Hoek; Johan nes Jacobus, z. van J. A. Caspers en A. M. Vertuin; Cornells, z. van N. v. Beveren en A. G. van Laar; Theodorus Wilhelmus Johannes, z. van J. Gieling en J. J. F. Plug. Ondertrouwd: E. Janssen en J. M. de Vree- de; J. F. A. Kret en P. C. E. v. d. Linden; J. Ruwaard en E. Barnhoorn; A. Cramer en J. Vink; H. J. M. Peeperkorn en A. M. Q. v. d. Steen. Getrouwd: C. F. Peschier en J. C. Vink. Overleden: Arie van der Wiel, echtgen. van M. Hoek; Jan Perfors, echtgen. van N. Spaar garen; Klaartje van der Niet, echtgen. van M. de Heus. Aanrijding. Gistermiddag omstreeks 5 uur heeft op het kruispunt PapelaanVeurscheweg een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto, bestuurd door D. K. uit Den Haag, rijdende in de richting Leidschen- dam en een personenauto, bestuurd door dr. H. de B. uit Wassenaar, komende van de Papelaan, doordat de bestuurder van de vrachtauto geen voorrang verleende aan het van rechts komende verkeer. Er was alleen materieele schade. WARMOND. GRASVERPACHTING BRENGT HOOGERE PRIJZEN OP. Boeren klagen over de droogte. In deze gemeente heeft de jaarlijksche grasverpachting plaats gevonden De prij zen, die ditmaal geboden werden, waren eens zoo hoog als verleden Jaar Het aan houdende droge weer in dezen tijd van het jaar zal hieraan wel niet vreemd zijn. De boeren klagen steen en been over de aan houdende droogte cn men vreest, dat, als deze aan blijft houden, er voor het vee weldra geen voldoende voedsel meer aan wezig zal zijn. Vergadering van den L.T.B. Onder voorzittersohap van den heer Th. de Vroomen vergaderde in hotel „De Stad Rome" de afdeeling Warmond van den Land- en Tuinbouwbond. Deze heette spe ciaal 'den geestelijken adviseur kapelaan Jongkind welkom. De heer L. van Noort las de notulen, die onder dank werden vastge steld. Aan de orde kwamen diverse voor stellen van de verschillende vergaderingen voor de a.s. algemeene vergadering. In groote trekken kon men zich met het door het hoofdbestuur gegeven praeadvlcs ver eenigen. De heer Vergeer hield een lezing over het leveren van melk op vetgehalte. Spr. zette uiteen, dat het van groot belang ls om door oordeelkundig fokken zijn vee stapel op hooger peil te brengen. In dit, verband wees spr. ook op het gebruik van aardappelen en knolgewassen als veevoe der. Gezien de hooge meelprijzen kon spr. deze producten als veevoeder ten zeerste aanbevelen, daar de analyse heeft bewezen, dat procentsgewijze deze wijze van vee voeder veel voordccllger ls. Overgegaan werd tot verkiezing van af gevaardigden naar de algemeene jaarver gadering. Als zoodanig werden gekozen de Academisch Historisch Museum: 'sDlnsdao* s Vrijdags van 10—12% en 2-5 uur. ToJSS kosteloos, wgan* Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend ln Januari, November en Decern bcr van 10—3 uur ln Februari. Maart Anrn Mel en October van 10—4 uur en in Juni Juin Augustus en September van 10—5 uur- ón d Zondagen, de Tweede Paasch- en' Pink sterdagen. den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest dagen bovengen, kosteloos 's Maandags f nw overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenbure 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.-l Nov lo5 uur 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr-l April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 mi Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige daeen f. 0.10. k n Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark. Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 130-I 6 uur: 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Musetnn (Steenstraat la>: Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 1-4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. '«Zon- dags kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mlneralorlt (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en 1%4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 1 April—1 Oct 105 uur en van 1 Oct.1 April 10—4 uur! Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandaa f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN? 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkunde Bureau. 9%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag dor maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 78 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam, 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies, 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-J uur nam. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling „Da Kunst om de Kunst", 25 u. nm. (tot 11 Juni), BIOSCOPEN: Luxor-Thcater. Stationsweg: 8 uur nam,, „Land zander vrouwen". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2—7 cn 8—11 uur. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m.: „Gestolen levens". Zondag van 2—7 doorl. voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Helden der tropen". Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 230 u Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur, Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.! „De Straatjongen". Zondag van 17 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur n.m.: „Submarine D 1". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Katwijk Zee: Nova-Theater. Heden, Zaterdag en Maandag „Wees op je hoede". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 3 tm. Vrijdag 9 Juni a.s. waargenomen door da apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18. Tel. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 274. heeren J. P. v. d. Hulst en Th. R. de Vroo men, terwijl als plaatsvervangers werden aangewezen de heeren A. van Moorsel en R. Kroon. De secretaris informeerde naar de moge lijkheid om toeslag te krijgen op diep-del- ven voor kleine kweekers, indien deze daar bij zelf ook behulpzaam zijn. De voorzitter deelde mede, dat hij hierover ter bevoegder plaatse inlichtingen zal inwinnen. Hierop volgde sluiting. WASSENAAR. Geslaagd te Den Haag voor het examca akte L. O. iRijkskweekschool) mej. J- M de Visser, alhier. ZOETERWOUDE. Niet zwemmen langs den openbaren weg- Door de gemeente-polltie alhier zijn processen-verbaal opgemaakt wegens se* zwemmen langs den openbaren weg- v™' zulks Ingevolge de algemeene politieveror dening verboden is, wordt den zwemliei- hebbers aangeraden alleen te zwemmen op een afstand van 200 M. van den weg en zioh te kleeden in een behoorlijk badpak. „Waarmee verdrijf jij de lange uren?" „Met figuurzagen, Karei!"

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6