STADSNIEUWS jaargang VRIJDAG 9 JUNI 1939 No. 24291 Onderlinge vereeniging voor ziekenhuisverpleging HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN De Bilt DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Het ledental groeit nog steeds De 26.000 overschreden. Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD verwacht LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: SO ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque-' en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.3S per week f.0.18 Franco-per post f.2.35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) Gisteravond hield bovengenoemde ver- «nlging haar jaarlijksche algemeene jaar- nrgadering ln den Burcht, welke slechts matig bezocht was. Het openings-, tevens welkomstwoord jerd gesproken door den voorzitter, den heer A. J. Schoneveld, die dankbaar kon «nstateeren. dat het afgeloopen jaar een norspoedie Jaar is geweest, in de eerste plaats financieel, hetgeen in hoofdzaak tornt doordat er minder geld is uitgegeven voor verpleging. De voorzitter kon tevens ie prettige mededeeling doen, prettig voor- il voor de gemeente, dat, mocht deze gun stige gang van zaken voortgaan, men zeer waarschijnlijk het volgend jaar de gemeente in het geheel niet of zoo goed als niet meer noodig zal hebben voor een geldelijke fub- jdie. Ook dit jaar heeft de gemeente al een buitenkansje van f. 2265.19 omdat men eigenlijk zou moeten ontvangen 10 van f.94 894.75 is f. 9.489.49 maar omdat men niet hooger mag gaan dan 15 "It der iaar- (ontributie ontvangt men maar f. 1.224 30, tandaar het voordeeltje voor de gemeente. Verder wees de voorzitter er met trots tp, dat men thans bijna het totaal bedrag bereikt had van een millloen. D.t is wel lansenaam om te hooien, maar tevens ligt fbr onnoemlijk veel leed achter dit bedrag serscholen. maar dat doet aan het feit sists af, dat het van vereenigingsstandpunt bekeken een prachtig resultaat is. Dank baar maakte de voorzitter ook gewag van de ruim f. 88.000, die de gemeente over die jaren als subsidie gegeven heeft, al is dit ook maar een gering bedrag gezien in het reheel. Met de beste wenschen voor de toe tast besloot spr. dit openingswoord. Aan het iaarverslag van den secretaris, den heer P, p. de Koning, ontleenen wij bet volgende. Het afgeloopen jaar ken- merkte zich door vele zaken die de aan dacht van het bestuur hadden. In de eerste p.sats een af te sluiten contract met de leidtche specialisten om den leden volledige litkeerin? van specialistische hulp tegen Mr klas tarief te waarborgen. Het resultaat zat echter nog steeds op zich wachten, al heft het bestuur gegronde hoop. dat de leidsche specialisten oog krijgen voor hun «lang en dat van de leden, zooals het ook h Haarlem in orde is gekomen. Vervolgens helt de aandacht gevraagd een nieuw 'arief voor algeheele vergoeding voor de tl. tusschenklasse. maar ook dit is onver- «trekbaar verbonden aan een eventueel '1 te sluiten contract. Verder sprak het verslag van de kwestie «et het Diaconessenhuis over verhooging ha de vergoeding van f2.50 op f. 3, waar- »ee de vereeniging niet accoord kon gaan waarbij het. Diaconessenhuis op het be talt is teruggekomen. De vereeniging in cüfers. Op l Januari 1938 bedroeg het ledental o!65 en op 31 December 26.382. dus een 'Wuitgang van 611 leden. In 1938 werden, om alleen de grootste drie inrichtingen te noemen, in het Acade misch Z ekenhuis verpleegd 368 leden met 1201 verpleegdagen, in het St. Elisabeth Ziekenhuis 355 leden met 5921 verpleeg dagen en in het Diaconessenhuis 359 leden met 6318 verpleegdagen. In totaal werden in velerlei inrichtingen verpleegd 1186 leden met 21386 verpleegdagen. Voor zieken vervoer werd om gebruik ge maakt van een gewone auto 1243 maal, van een ziekenauto 285 maal. van de eerste hulpdienstauto 38 maal en van de auto voor besmettelijke ziekten 54 maal. Uit het financieel verslag, samengesteld door den heer H. C. Smit, administrateur, en den penningmeester, den heer H. van Cittert. stippen wfi aan, dat de balans per 1 Januari 1939 sluit op een bedrag van I f. 82.514.96 terwijl de exploitatierekening over 1938 een bedrag aanwijst van f. 105.234.10. Aan verpleegkosten werd uit gegeven f. 52.140.01. aan operatiekosten f11.596.10, aan operatiekamer f. 3.151.95. voor bestraling f. 2.169.11. voor röntgeno- logische behandeling f. 3.558.10 enz. enz. Na de jaarverslagen, die geen aanleiding tot op of aanmerkingen gaven, zoodat zij onder dankwoorden van den voorzitter werden goedgekeurd, werden tot leden van de controle-commissie benoemd de heeren Wesels en Waasdorp, waarna overgegaan werd tot de verkiezing van twee bestuurs leden. De heer S. Th. Buys stelde zich we gens gezondheidsredenen niet meer be schikbaar en hem werden door den voor zitter woorden van dank gebracht voor het vele werk voor de vereeniging verricht, ter wijl de prettige samenwerkinge welke men met den heer Buys heeft mogen hebben, dankbaar werd herdacht. In zijn plaats werd gekozen de heer de Kruys, die door den voorzitter met eenige woorden werd geïnstalleerd en welkom geheeten. De aftredende penningmeester, de heer H. van Cittert, werd bij acclamatie her kozen. Bli de nu volgende rondvraag sprak de heer Buys allereerst een woord van dank aan het bestuur, waarin hu zoo lang heeft mogen zitting hebben, voor de prettige samenwerking die boven het vriendschap pelijke uitging. Daarna vroeg een der leden de aandacht van het bestuur voor het ver anderen van de bezoekuren in het Acade misch Ziekenhuis, omdat de tijd van Dins dag tot Zaterdag zoo lang is. De voorzitter en daarna dr. Rassers gaven antwoord, waarbij naar voren kwam. dat het bestuur reeds eerder een conferentie heeft gehad met den directeur van het Academisch Zie kenhuis dr. Maas. maar dat er op dit ver zoek afwijzend was beschikt, omdat aller lei factoren aanwezig zijn, die zulk een verandering niet tolaten. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter deze vergadering met vele woor den van dank aan allen gelijk ook de secre taris reeds gedaan had in zijn jaarverslag en waarin ook hartelijk dank werd ge bracht aan den administrateur, den heer H. C. Smit en diens staf, de boden, die door het steeds toenemen van het ledental ber gen werk hebben verzet. PROPAGANDA-AVOND CHR, HIST. UNIE. GOUDEN DOCTORAAT. Maandag 12 Juni a.s. zal het vijftig jaar pden zijn, dat mr. A. Philips, oud-gezant 4 Washington, oud-directeur der Koninkl «rferlandsche Petroleum Mij. te 's-Gra- JjOhage, commissaris dier maatschappij en andere maatschappijen op verschillend JJjM. thans wonende Tapijtweg l, rvtavenhage. aan de Rijksuniversitlet al- promoveerde tot doctor ln de rechts- «erdheid. ^liSCHE AQUARIUM- EN TERRARIUM- VEREEN. „DE NATUURVRIEND". Maandelijksche vergadering. Onder voorzitterschap van den heer W. at hield bovengenoemde vereeniging ja maandelijksche vergadering in „Patri- taum" Na allen hartelijk welkom te heb- geheeten. deed hij mededeeling over 'egeling van de nationale en onder- fiï ^eek- en huiskeuringswedstrijden. -geus deelde hij mede. dat het be- '■'*5 besloten had voortaan uitsluitend de ■nebberij te bespreken. Het mag nle' ."romen, dat leden zwijgen en toch zoo "ite vragen hebben. Vier vragen kwamen »®en. n.I. de kweek van stevardia-aib'- 'draken vinzalml. de kweek van j,"tagutus beni, het spoedig doodgaan van j «atcrvlooien en de bestrijding van de jï*1 ilgen. Uitvoerig werden deze on- t;^rpen besproken, in het hijzonder de *>n de draken vinz-a'rr. »e pauze volgde de gebruikelijke ver- 'jtfc deze keer van vis"" hen, waaronder 'weekstel Neontetra's. Hierna volgde de waarna de vcorz. deze geani- °e vergadering sloot. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn: Voor het doctoraal exa men geneeskunde de heeren A. M Kool haas iLeiaen) en J. de Bergh (Den Haag); voor het arts-examen 1ste gedeelte de hee- den J. C. Raadsveld (Rotterdam), C. F. M. Langezaal (Leiden) en Han Jan Hie (Den Haag); bevorderd tot arts: mej. E. A. Jolles (Den Haag) en de heer S. van Griethuijsen (Noordgouwe). MILITARIA. Met ingang van 10 Juni a.s zijn aange steld tot korporaal de dienstplichtigen be- hoorende tot het 4e Regiment Infanterie, leerlingen bij de School voor reserve offi cieren der Infanterie te Kampen: F. Jan sen, H. J Oosterbeek. G. H. Mooren, J. J. Claassen en E. G. M. Everard. De sergeanten adm. H. Labordus en J. F. Jongkind van het 4 Regement Infanterie zijn als sergeant-hulpschrijver-capitulant, overgeplaatst bij den Staf der Infanterie en werkzaam gesteld resp. bij den Korps administrateur 2e Regiment Luchtdoel- artillerie en Garnizoens commandant Til burg. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: C. en J. J. Geluk, aannemersbedrijf. Hoofdstraat 155, Sassenheim. De zaak is verplaatst naar: Aristoteleslaan 1 B, Zeist. Ds. Joh. W. Groot Enzerink herdacht. In verband met de a.s. gemeenteraads verkiezing hield de Chr. Hist. Kiesvereeni- ging gisteravond in het Nut van het Alge meen een propaganda-samenkomst, welke goed bezocht was. Op dezen avond, welke onder leiding stond van den voorzitter, den heer Tym- stra, hebben het woord gevoerd wethouder Jae. Wilbrink, de heer W. Veerman, secre taris van den Leidschen Chr. Besturen bond, de heer Tymstra en ds. D. Kuilman, Herv. predikant te dezer stede. Nadat de vergadering op gebruikelijke wijze en het lezen van Ps. 23 was geopend, heeft de voorzitter in enkele gevoelvolle woorden het overlijden van ds. Joh. W. Groot Enzerink, die In de C. H. Unie een groote plaats innam, herdacht. Spr. tee- kende hem als een man. die steeds op de bres stond voor die dingen, die rechtvaar dig en in christeüjken zin verantwoord waren. Hij was daarnaast ook zeer princi pieel en kende geen .transigeeren. Voor de C.-H. Unie was hij een voorman. 2ijn woord was ernstig en recht op den man af Als hervormd predikant heeft hij zeer veel ge arbeid en bereikt. Van hem kan dan ook gezegd worden, dat hij in het harnas is gestorven. Zijn nagedachtenis blijve onder ons een gezegend aandenken. Staande werden deze woorden, waarop één minuut stilte volgde aangehoord. Wethouder Wilbrink, die het eerst het woord voerde, sprak over „Vier jaar ge meente-politiek". Spr. wien het niet moge lijk is heel de gemeente-politiek van vier jaar in een korten tijd af te doen, wilde bij enkele punten stilstaan om dan tevens de taak der C.H. Unie en -raadsfractie daarbij uiteen te zetten. Vooraf wees spr. er op, dat men bij het beoordeelen der zit tende raadsleden er altijd niet van uit dient te gaan, wat deze in de zittingen hebben gesproken. Veel voorbereidend werk in de commissies dient ook verricht te worden. Overziet spr. eerst het werk van de C.H raadsfractie, dan merkt hij op, dat niet alle idealen vervuld konden worden. Maar daarnaast behoeft de C.H. raadsfractie niet te zien op beloften, welke niet vervuld zijn, om de zeer eenvoudige reden, dat de Unie niet met beloften komt. Vanzelfsprekend had de Unie nog wel meer aan de werk loosheidsbestrijding willen doen. dan tot op heden mogelijk was, maar dit ligt aan de omstandigheden. Wat gedaan kon worden is gedaan. Wij moeten niet vergeten, dat een gemeente in dit opzicht zelfstandig maar heel weinig kan doen. Lelden heeft nu eenmaal geen werken waaraan veel ver- loond kan worden. Betere en meer perspectieven zijn er dan ook bij een anderen vorm der werkloos heidsbestrijding en wel daarin bestaande om een blijvende industrie-vestiging te verkrijgen. Dank zij een gunstige wijziging in de laatste jaren kon zoodoende een groote industrie voor onze stad behouden blijven. Dit geeft blijvende werkverrui ming. Het gemeentebestuur is steeds doen de om meerdere industrieën van buiten de stad hier naar toe te trekken en dat op de meest reëele voorwaarden. Spr. zette verder uiteen, dat er al heel weinig terecht is gekomen van het met zoo veel fanfares in 1935 door de S.D.A.P. aangekondigde Leldsche plan van den ar beid. Uit alles is wel de onkunde gebleken, die men van deze zijde had, over de mo gelijkheden, die een gemeente als Leiden ter beschikking stonden. Scherp veroor deelde spr. ook de houding van de S.D.A.P. als oppositie- en als verantwoordelijke partij. De woorden, door den heer Van Eek gesproken, dat de S.D.A.P. als verantwoor delijke partij een andere houding dient aan te nemen dan als oppositie-partij, noemde spr. teekenend voor dit optreden. Een partij, die voor de verkiezingen met allerlei beloften komt, is er niet door te zeggen: het gaat nu niet, omdat wij mede verantwoor delijk zijn. En al schrijft dan de S.D.A.P in één van haar verkiezingsblaadjes, dat er in den tijd, dat zij mede-verantwoorde- lljkheld bezit, zooveel werken zijn uitge voerd, toch blijkt, dat in de jaren, die aan 1935 vooraf gingen, meerdere werken wer den uitgevoerd. Funest noemde spr het ook om, zooals de S.D.A.P. dat wil, steeds te blijven putten uit de reserves en dan maar posten naar kapitaaldienst over te brengen Voorts had spr. critiek op de gewijzigde houding van de S.D.A.P. t.o.v. de indirecte belastingen. Was men ln 1935 tegen een verhooging der lichttarieven, twee jaar later was men er voor. Nadat de heer Wilbrink er nog op gewe zen had, dat er t.o.v. de volkshuisvesting en de verbetering van het zedelijk-, maat schappelijk- en cultureel peil der bevolking nog zeer veel te doen is, waarvoor ook de Unie een open oog heeft, besloot hij zijn rede met te zeggen, dat de C.H.U. zich niet wi! binden aan beloften, maar het. ge meenschapsbelang van de gansche bur gerij naar beste weten wil dienen. De heer W Veerman sprak over „Begin sel of belang?" Met een enkel woord stond spr. stil bij het program van beginselen der C.H. Unie en wees er op. dat het bij haar niet gaat om het succes van de partij, maar om de kracht van het beginsel. De Unie wenscht geen belangenpartij te zijn. Het zal bij haar dan ook steeds gaan om het beginsel. Zij wil ook een volkspartij zijn, vandaar dat de verkiezingsactie dit jaar ingegaan is met Hoedemakers leus „Heel de Kerk en heel het volk." De Unie wil alle groepen in haar opnemen. Dit beteekent dus ook de arbeiders. Als dit ook niet zoo was. zou spreker hier niet het woord gevoerd heb ben. Met de wenschen en idealen der ar beiders zal de Unie zeer zeker rekening houden. Daartegenover staat echter, dat de arbeiders de taak hebben zich aan te slui ten bij de Unie. Meer politiek medeleven zal er uit deze kringen in de Unie moeten komen. Spr. waarschuwde ervoor om te stemmen op een der liberale partijen. De „zegenin gen" van de vrijheidsleer der liberalen in de vorige eeuw zijn ook onder de arbeiders nog te goed bekend. Scherp veroordeelde spr. de gedachte van een liberalen spreker, onlangs op een ver kiezingsvergadering geuit, dat onze stad aan een vijf-partijen-regeering t.w. com munisten, S.D.A.P., Liberalen. A.-R, en R.K. voldoende zou hebben. De C.H. Unie, die toch zes vertegenwoordigers in den raad heeft, wordt maar niet meer meegeteld Laten wij, aldus spr de liberalen op 14 Juni hierop een duidelijk antwoord geven. De heer Tymstra sprak vervolgens over ,.De kleine partijen". Oorsprong van deze kleine partijen is vaak, dat sommige ver langens van een bepaalde groep door de groote partijen, naar het zich laat aanzien, niet goed behartigd worden. Zoo hebben alle groote partijen wel een of andere klei ne groep naast zich staan. Bij een partij, die één man in den raad heeft, merkt spr. woorden op alsof deze partij, zooals zij zegt, liet hart van Nederland heeft. Als zij. zoo zegt spr., geen verschil meer ziet tusschen zich zelf en de Unie, laat zij dan maar over komen. Verder zijn er twee partijtjes, die beide het algemeen belang voorstaan. Spr die een artikel van den C. H. candidaat De Groot voorleest, stipt daaruit aan. dat de afgevaardigden van een party, die voor I allemansvriend" moeten spelen, nu juist niet die figuren in den raad zün, die wij daar moeten hebben. Iemand met karakter en beginsel stemt geen allemansvriend. De H. G. S.. als kleine party, komt vooral op voor de Ned. Herv. Kerk en is sterk gekant tegen de R. K. De Unie, aldus spr.. is eveneens sterk van gevoelen voor de Herv. Kerk. Jammer is het, dat deze partij, die waarschynlyk toch maar ruim vierhon derd stemmen zal krijgen, aan de gemeen teraadsverkiezing meedoet. Deze stemmen zijn toch verloren. Ook de C.D.U., die maar weinig stemmen op zich zal vereenigen, gezien het stem- mencyfer by de Prov. Statenverkiezingen, zal wel niet voldoende voor een zetel halen Verstandig noemt spr. het, dat de S G P. niet mededoet, daar deze party toch even min een zetel zou behalen. Ds. D. Kuilman, Herv. predikant te de zer stede, het slotwoord sprekende, begon met te wijzen op het principieele, dat in de C.H. Unie zoo sterk naar voren wordt ge schoven. Daarnaast wordt door de Unie en spr heeft dat op dezen avond by ver nieuwing mogen hooren ook zeer sterk de aandacht geschonken aan de practi- sche politiek. Sommige partijen doen wel daden, maar letten niet op den geest en het beginsel waaruit geleefd wordt. De mannen op de C.-H. lyst willen letten op wat God en Zijn Woord van de belijders van het evangelie vraagt. En daarom durft spr als predikant met groote vrijmoedig heid te zeggen stem gerust op de candi- daten van lyst vier. want dit zyn men- schen, die hun daden wenschen te toetsen aan hun beginsel. Spr.. die er overtuigd van is. dat de po litiek zeer gevaarlyk is en door sommigen naar beneden gehaald wordt, merkt op, dat wy in de politiek waar moeten zyn. Wij moeten denken aan de geestelyke beginse len en blyven strijden tegen veel, dat ons ook in de politiek naar beneden denkt te halen. Zoo goed als hu eens koos voor de Volks kerk. kiest hü thans voor de C.H. Unie Dit wil niet zeggen, dat hy nu de banvloek over de anderen uitspreekt. Integendeel, getracht moet worden deze tot ons te bren gen. Als sprediker van het evangelie wenscht hy zich niet te schamen, dat hij politiek een keuze heeft gedaan. Met volle bewustheid zegt hij daarom: stemt C. H. Na een dankwoord van den heer Tymstra wordt deze vergadering met gemeenschap- peiyk gezang gesloten. BINNENLAND. Reeds tienduizend dienstplichtigen met verlof (3de Blad). Het rapport over Oss verschijnt uiterlijk Dinsdag (Binnenland, 3de Blad). Uitvoering der electriciteitswet (Binnen land, 3de Blad). AMSTERDAMSCHE BEURS. Kleurlooze markt - Lichtelijk verdeeld koersverloop - Meerendeels prijshou dend - Philips iets hooger - Suiker waarden reageerend - Amerikanen zwakker - Beleggingen kalm. BUITENLAND. Een rede van lord Halifax over Engeland'* buitenlandsche politiek (4de Blad) De Belgische premier over de politiek van zijn land en de verhouding tot Neder land (3de en 1ste Blad). Een verklaring van Chamberlain over de houding zijner regeering (Buitenland, lste Blad). Ernstig1 incident in Tsjechië. Een Duitsch politie-man gedood. (Buitenland, lste Blad). De ontvangst van het Britsche konings paar te Washington (lste Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. Half tot zwaar bewolkt. Over wegend droog. Weinig verandering in temperatuur. Zwakke tot ma tige Noordeiyke tot Westelijke wind. STED. GYMNASIUM. Voor de eerste groep candidaten voor het eindexamen afd. A slaagden aJle zeven can- didaten t.w. P. C. Brinkerink, W. G. Ph. van der Heyden. J. J. J. van Sluys, Loeki Stut- terheim en C. van Venetie. allen alhier; F. W. N. Hugenholtz te Oegstgeest en Hannl Sprey te Alphen-aan-den-Rijn. INSTITUUT PONT. Onderstaande personen slaagden voor de verschillende examens gehouden te Den Haag en Utrecht. Machineschruven: de dames J. Drünick C. Kettenis, L. v. Ulden, A. Vollmar, Lei den: A. de Mol, A. Breebaart, C Kromhout Oegstgeest; J. Bouma en F. Smit. Wasse naar: de heeren W. de Jong, B. Kluit. Lei den; R. v. Beveren, Zoeterwoude, K. Nuen- boer, Katwyk. Steno Ned. (130 lettergrepen): de dames J. Drünick en C. Kettenis, Leiden. Ned. Handelscorrespondentie: de dames F. Smit. Wassenaar; R. Liem, Oegstgeest; de heer R. v. Beveren, Zoeterwoude. Eng. Handelscorrespondentie: de heer D. Withof Keus. Alphen ad Ryn. Boekhouden: de dames A. Breebaart. J. v. Konijnenburg. Oegstgeest: de heeren W. Bonte, N Jansen. W. v Weizen, leiden; R v. Beveren, Zoeterwoude. Deze allen waren leerlingen van het inst. Pont, Breestr. 89a., alhier. De Minister van Waterstaat heeft aan de Haagsche Tramweg Maatschappu krach tens art 11 van het Tramweg-reglement ontheffing verleend van art. 16. eerste lid, van genoemd reglement ten aanzien van twee remise-chefs, van de controleurs, con ducteurs en bestuurders werkzaam op de lijnen Den Haag-Wassenaar-Leiden-Den Haag-Delft, om gedurende de maanden Juli en Augustus 1939 te volstaan met het ver- leenen van een vrijen Zondag om de 6 we ken. op voorwaarde dat de verplichte Zon dagen, welke de betrokkenen te weinig ge nieten hun uiterlijk tot 1 Januari 1940 extra worden toegekend. Met ingang van heden is Scheffer's Kleedingmagazün verplaatst van Donker stee» 5 naar Haarlemmerstraat 19. Voordat de filiaalhouder, de heer van Frank er zu'n intrek nam, werd het interieur onder lei ding van den heer van der Waals geheel gerestaureerd en gemoderniseerd, zoodat de winkel er thans weer keurig uitziet. Gisteravond is de 1-jarige N. B„ uit de Raamsteeg. op het Utreehtsche Jaagpad uit een bakfiets gevallen, waarby hy den lin kerarm brak. De E H. D. vervoerde den knaap naar het Academisch Ziekenhuis. Gisteravond is de 15-jarige L. van S. uit de Waldeck Pyrmontstraat met zyn fiets op de Koepoortsbrug gevallen, doordat twee vechtende honden tegen zün rywiel botsten. Hy kwam vlak voor de wieien van een vrachtauto terecht, waarvan de bestuurder B. H. niet het rywiel. doch wel den beryder wist te ontwyken De fiets werd ernstig be schadigd; de jongen kreeg door den val een wonde aan het hoofd en is door den EiH.D. naar het Ziekenhuis gebracht.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 1