Hitier spreekt tot het Condor-legioen LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 7 Juni (939 De strijd in het Verre Oosten Danzig Verwijten tegen de Democratieën De reis van het Koningspaar De terugkeer der „Spaansche" vrijwilligers SPREEKCEL LUCHTVAART ^ueWe ScrmeVj E liffl terugtrekken van de Turksehe overmacht ln het begin der 19« eeuw aan de Oosten- rijksche militaire autoriteiten heeft over handigd. om ze niet in handen van den vijand te laten vallen. De Poolsche bladen melden uit Danzig, dat 30 nationaal-socialisten gisteren ge tracht hebben, binnen te dringen in het huls van een Poolschen burger, nadat zij een sohuur. die aan het huis grenst, ver nield hadden. Nadat de Pool een beroep had gedaan op de politie, werd hij gearresteerd onder voor- plechtige ontvangst te Berlijn van wendsel. dat hij ,,een samenscholing had het ujt Spanje in het vaderland terugge- uitgelokt keerde Condorlegioen heeft Hitier een rede Voorts melden de bladen, dat onbeken- gehouden, waarin hij o m. O den de ruiten vernield hebben van de Pool sche St. Stanislaskerk. Voorts is het tot een bloedige botsing gekomen tusschen de gendarmerie en de bevolking van het plaatsje Gnojewo, wier vijandige gevoelens jegens de nationaal- socialisten bekend zijn. Bij den landbouwer Wojek dienden zich vier gendarmes aan. Zij kwamen zijn dochter weghalen, die aan een gedwongen sterilisatie zou worden on derworpen. Wojek weigerde de gendarmes zijn huis te laten betreden en maakte daarbij gebruik van een vuurwapen, waar door een gendarme ernstig gewond werd. Nadat versterkingen aangekomen waren, werd door de gendarmes geweervuur ge opend, waarbij verscheidene gewonden vielen. In het Poolsche district Posen zijn ver scheidene onderafdeelingen van Duitsche organisaties ontbonden, n.l. vijf afdeelin- gen van den bond van Duitsche landbou wers en twaalf van de Jong-Duitsche partij in Polen. het volgende zeide: In den zomer van 1936 hadden inter nationale krachten in Spanje het vuur van een revolutie opgestookt, welke tot eind doel had niet alleen Spanje, doen heel Europa in puin en asch te leggen. Ook de christelijke democratieën hadden zich niet ontzien, tot dat doel wapens brandstoffen en z.g. vrijwilligers te leveren. Een vreeselijk dreigend lot verhief zich boven het Euro- peesch continent. De oudste cultuurlanden Wil herinneren ons allen nog de infame beweringen, die op zekeren dag werden verspreid, dat Duitschland 20.000 man ln Marokko aan land had gezet, om het te be zetten en het aldus Spanje af te nemen. Met dezen laster hebben de politici en journalisten der democroatieën bij hun volken gereageerd en steeds opnieuw ge probeerd van Spanje uit de catastrophe te ontketenen, waarop die omsingelingspoli tici. oorlogsstokers en oorlogswinstmakers, zeer hartstochtelijk hopen: den nieuwen givloten oorlog der Europeesche volken. Thans zijt gij, mijn kameraden uit Spanje teruggekeerd als de dappere uitvoerders van van Europa schenen in gevaar. Uit Spanje mijn opdracht. Ik zou op dit oogenblik aan zei' hadden tienduizenden Duitschers moe- geheele Duitsche natie willen zeggen, ten vluchten. Hun have en goed is een hoeveel reden zij heeft u dankbaar te zijn. ENGELAND. Op de terugreis door Canada heeft de trein van Koning George en Koningin Eli sabeth een half uur stilgestaan te Toronto. Hedenavond rullen de vorsten bij de Nia- gara-watervallen de grens der Vereenlgde Staten bereiken. Uit Washington wordt gemeld, dat mi nister Huil en de Britsche ambassadeur Lindsay vandaar zijn vertrokken om het koningspaar bij de Niagara-watervallen te verwelkomen. De commissaris der New-Yorksche poli tie heeft een verklaring afgelegd, waarin hij zeide dat de berichten over een aanslag, die gepleegd zou zijn op de Hertogin van Kent te Londen, het noodig zullen maken, dat de regelingen, die getroffen zijn voor de bescherming van den Britschen koning en de koningin, die Zaterdag a s. in New- York aankomen, herzien worden. De aanslag op de hertogin van Kent. De man, die gearresteerd is in verband met een aanslag op de hertogin van Kent is de 45-jarige W. Lawlor. Hij is reeds voor den politierechter ^verschenen, doch hij heeft geen enkele verklaring afgelegd. De preventieve hechtenis is met een week ver lengd. REDE VAN DUFF COOPER. Duff Cooper heeft te Minchley een rede voering uitgesproken, waarin hij in ver band met "de door Hitier tegen Chamber lain uitgesproken beschuldigingen o.m. zeide: „zij die zich den tijd voor den oor log herinneren, weten dat het ondenkbaar geweest zou zijn, een man. die verant woordelijk is voor het lot van tachtig mil- lioen menschen en misschien van Europa, in zoo krachtige bewoordingen een land te zien beleedigen, dat nog, het grootste, het machtigste is van Europa. Het antwoord op een dergelijke beleediging moet de in diensttreding van honderdduizend vrijwil ligers in 24 uur tijds zijn. Dat is de eenige taal, die begrepen kan worden door hen. die slechts in geweld gelooven." prooi der vernielers geworden. Wat de Duitschers zich daar in een moelzamen. langen levensstrijd als basis van hun be staan hadden opgebouwd, werd in enkele weken verstoord en vernietigd en velen hunner werden vermoord. Duitsche oologsschepen. die ik, op het hulpgeroep onzer volksgenooten. direct naar Spanje zond. probeerden te helpen door althans, zoo goed als het ging. de be scherming van lijf en leven op zich te ne men en het transport van onze volksgenoo ten naar het vaderland mogelijk te maken Toen verhief zich in dat land steeds duidelijker een man Franco die er toe geroepen scheen, naar 't bevel van het eigen geweldig geweten te handelen voor zijn volk. In uil 1936 heb Ik toen besloten, de bede om hulp, welke die man tot mij richtte, in te willigen en hem zoo lang en in zoo danige mate te helpen als de overige wereld den binnenlandschen vijanden van Spanje haar steun zou geven. Daarmede begon het nationaal-socialis- tische Duitschland aan den strijd voor de wederoprjehting van een nationaal en onafhankelijk Spanje onder de leiding van dezen man actief deel te nemen. Ik heb dat bevolen in de erkenning daarmede niet alleen Europa, doch ook ons eigen vaderland voor een latere dergelijke catastrophe te kunnen be- waren. Ik deed dat echter ook uit diep medegevoel voor het lijden van een land. dat eens in den wereldoorlog, ondanks alle dringende pogingen van de zfjde van Engeland, neutraal be vriend was gebleven. Ik heb daarmede den dank der Duitsche natie betuigd. Dit geschiedde verder in volledige over- eenstemming met Italië, want Mussolini had, door dezelfde overwegingen geleid, eveneens 't besluit genomen den redder v Spanje ln zijn strijd tegen de internatio naal georganiseerde vernieting van zijn land Italiaansche hulp te verleenen Daarmede ontstond voor den eersten keer een gemeenschappelijke feitelijke de monstratie van de verbondenheid naar de wereldbeschouwing onzer belde landen. Deze idealistische motieven heeft men in de internationale Dhitocratieën noch kun nen begrijpen, noch willen erkennen Ja renlang logen Britsche en Fransche bladen hun lezers voor. dat Duitschland en Italië de bedoeling hadden, Spanje te veroveren, het te verdeelen en het vooral van zijn koloniën te berooven. Gedachtengangen, die zeer zeker bij de vertegenwoordigers dezer landen minder onnatuurlijk schijnen dan bij ons, daar de roof van vreemde koloniën immers van oudsher reeds be hoorde tot de geoorloofde en beproefde methoden dezer democratiën. FRANKRIJK. Opperbevelhebbers aangewezen Krachtens een door den ministerraad uitgevaardigd decreet zal generaal Game- lin voortaan den titel van opperbevelhebber van het leger dragen. Daarnaast houdt hij den titel van chef van den generalen staf der landsverdediging. Admiraal Darlen zal den titel dragen van opperbevelhebber der marine en generaal Vuillemin krijgt den titel van opperbevel hebber van de luchtmacht. Tot nu hadden nimmer dergelijke benoe mingen plaats in vredestijd. De leden van den oppersten oorlogsraad zullen den generaalstitel voeren en de le den van den oppersten marine-raad zullen recht hebben op den titel van admiraal. Bij het luchtleger heeft men de titels ingevoerd van luchtlegercorps-generaal en luchtbri- gade-generaal. De regeering heeft aldus besloten, ten einde de Fransche legerleiders in rang ge lijk te stellen met de qhefs van buiten- landsche legers. Gistermiddag is generaal Gamelin te Do ver aangekomen. Hij is onmiddellijk door gereisd naar Londen, waar hij besprekin gen zal voeren met lord Gort, den chef van den Britschen generalen staf en de overige leiders van de Britsche landsverdediging. Tienduizenden belangstellenden juichten den Franschen generalissimus geestdrif tig toe. BULGARIJE. Fransche bladen in beslag genomen. Nadat de Fransche weekbladen Gringoire, Cand-ide en Marianne in beslag genomen waren, omdat zij caricaturen publiceerden. c'° Aen rotalltairen staten onaangenaam waren, zijn thans de Fransche dagbladen Le Petit Parisien. La République en Le Popu laire eveneens In beslag genomen. Ondanks verscheidene protesten van de Fransche legatie wordt de Fransche pers bedreigd niet meer op normale wijze Bul garije te kunnen binnenkomen om rede nen, die geenerlel verband houden met de Fransch-Bulgaarsche betrekkingen De hooge lof, welke de Spaansche vrijheids held tegenover u heeft geuit, kan het Duit sche volk thans bijzonder trotsch op u maken. Het was voor ons allen smartelijk, Jaren lang over uw strijd te moeten zwijgen. Ik heb toen echter de gedachte gehad, u na het einde van den oorlog in het vaderland een ontvangst te bereiden, zooals dappere zegevierende soldaten verdienen. Het geheele Duitsche volk groet u in trot- sche vreugde en hartelijke verbondenheid. Het dankt echter ook diegenen, die als sol daten lijf, leven en gezondheid in den dienst van deze opdracht hebben moeten geven en het dankt-ten slotte de achter geblevenen, die hun zoo dappere mannen en zonen thans als dooden betreuren Uw voorbeeld, mijn kameraden, zal den band van kameraadschap met onze vrien den versterken en de wereld er geen twijfel over laten, dat Indien de internationale oorlogstokers ooit hun bedoelingen, het Duit sche rijk aan te vallen willen verwezen lijken, deze hun poging van het Duitsche volk en de Duitsche weermacht een verweer zullen ondervinden, waarvan de propagan disten der omsingeling zich thans nog geen juiste voorstelling schijnen te maken. Ook in dezen zin mijn kameraden, was uw strijd in Spanje, als les voor onze tegenstanders, een strijd voor Duitschland. Wij willen echter ook degenen gedenken, aan wier zijde gij hebt gestreden. Wij ge denken de Italiaansche kameraden, die dap per en trouw hun bloed en leven op het spel zetten voor dezen strijd der beschaving tegen de vernietiging:. En wij gedenken voor al het land zelf, van waar gij zoo juist zijt gekomen. Spanje heeft een ontzettend lot moeten verdragen. Gij hebt. soldaten van het legioen, met eigen oogen de vernietiging gezien. Gij hebt echter vooral het geluk ge had, in Spanje te staan onder het bevel van een veldheer, die uit eigen kracht tot be sluiten, onwrikbaar aan de overwinning ge- loovend, tot redder vwr zijn volk werd. Wij hebben in dit oogenblik allen slechts den oprechten en hartelijken wensch, dat het thans het edele Spaansche volk vergund moge zijn, onder de geniale leiding van de zen man, een nieuwe trotsche opstanding te voltrekken. Lelgonairen en soldaten, leve het Spaan sche volk en zijn leider Franco! Leve het Italiaansche volk en ons Groot-Duitsche rijk! Duitsche volk, leve ons Duitsche le gioen! Sieg Heil! Na de plechtigheid in den Lustgarten heeft Hitier de officieren en onderofficieren van de uit Spanje teruggekeerde troepenafdee- lingen geïnspecteerd. Daama heeft hij zich in zijn werkkamer gerulmen tijd onderhou den met de hooge Spaansche en Italiaan sche officieren en met de aanwezige Duit sche generaals. Vervolgens nam Hitier deel aan het noenmaal der officieren en onder officieren in de mozalekzaal en in de eet zaal van de nieuwe kanselarij. Engelschen leveren niet uit. In strijd met hetgeen van Japansche zijde is gemeld, heeft de Britsche consul- generaal te Tientsin een afwijzend ant woord gegeven op het Japansohe verzoek van 31 Mei, ..de moordenaars van Tsjeng SJi Kang, den douane-commissaris te Tient sin, vóór 7 Juni uit te leveren", aangezien er geen bewijzen zijn voor de aanklacht. De Japansche consulaire ambtenaren plegen thans overleg met andere Japan sche autoriteiten ten aanzien van de vrij heid van handelen, waarop in de Japan- l sche nota aan den Britschen consul-gene- I raai wordt gedoeld. Volgens het Britsche standpunt is het bewijsmateriaal tegen de vier verdachten onvoldoende, om hun uitlevering aan de Japansche autoriteiten te rechtvaardigen. Zij worden derhalve vastgehouden in af- I wachting van de ontvangst van nieuw be- 1 wijsmateriaal en als dit uitblijft, zullen zij uit de nederzetting worden gezet. De Ohineesche ambassadeur te Londen heeft een bezoek aan het Foreign Office gebracht, om te protesteeren tegen een eventueele uitlevering aan de Japanners van de vermeende terroristen in de Brit sche concessie te Tientsin. De ambassadeur handelde ingevolge persoonlijke instructies van Tsjang Kai Sjek, die zeer veel belang ln deze zaak stelt. Gearresteerde Engelschman overleden. Een Engelschman, Tinkler genaamd, die op 6 Juni door de Japansche autoriteiten te Poetoeng In Sjanghai gearresteerd was, is hedenmorgen overleden aan de gevol gen van een hoofdwonde, die hem met een geweerkolf was toegebracht, drie steken In den buik en een verwonding aan zijn voet, De juiste omstandigheden, die geleid heb ben tot zijn verwonding en zijn arrestatie, zijn nog niet vastgesteld. Men gelooft dat de wonden niet werden toegebracht bij de arrestatie doch later in het Japansche politiebureau, waarheen Tinkler werd gebracht. De Britsche autori teiten zijn voornemens krachtig te pro testeeren. Men acht het incident zeer ern stig. Het Japansche agentschap Domei be richt, dat het incident te Poetoeng waarbij Tinkler werd gewond, zich als volgt heeft toegedragen: toen gisterochtend vierhon derd werkwilligen bij de Loesjoengkatoen- spinnerij te Poetoeng aankwamen, werden zij aangevallen door een dertigtal stakers, die hen met stokken en knuppels te lijf gingen. De wacht van Japansohe mariniers greep onmiddellijk in en arresteerde de leiders om een onderzoek in te stellen. Vervolgens stormden een tiental Engel schen. gewapend met revolvers en een aantal Chineezen uit de fabriek en eisch- ten, dat de stakers aan hen zouden wor den uitgeleverd. De Japanneezen weigerden dit en tij dens de woordenwisseling, welke hierdoor ontstond, richtte de Engelschman Tinkler, aldus het Japansche agentschap, op deh commandant van de Japansche troepen, majoor Nochi. Een Japansch marinier sloeg het wapen uit de hand van Finkler, die licht werd gewond, en overgebracht naar het Japansche hoofdkwartier. Van Japansche zijde wordt nog gemeld, dat de Engelschen geen vergunning hadden een wapen te dragen. VALSCHE MUNTERS IN LEIDEN GEARRESTEERD. ITALIË. Gisteren is de ontscheping begonnen van de uit Spanje teruggekeerde legioen- soldaten. Voor de aankomst van het legioen be stond groote belangstelling. De koning kwam om elf uur aan tot bijwoning van het défilé. Hij werd met saluutschoten be groet. Tal van autoriteiten, o.m. Ciano, en de Spaansche minister Serano Suner, de zwa ger van Franco, waren aanwezig. 22.000 legionnairs defileerden voor den koning, die de uniform droeg van eersten maarschalk van het 'rijk. Overal hingen Italiaansche en Spaansche vlaggen uit. Om één uur des middagss bood graaf Ciano den Spaanschen minister van bln- nenlandsche zaken Serano Suner een lunch aan, waaraan tal van autoriteiten aanzaten De „Giornale dTtalia" wijst er op. dat de Italiaansche strijders in Spanje 3000 doo den hebben achtergelaten en meer dan 11.000 gewonden hebben te betreuren, zon der daardoor territoriale winsten, of poli tieke privilegies te hebben verkregen. Ita lië weet echter, dat zijn solidariteit met het nieuwe Spanje geheiligd is door de affini teit der revolutionnaire bewegingen en door de gemeenschappelijke doeleinden en pro blemen der beide naties. ZUID-SLAVIË. De onderhandelingen tusschen Secven en Kroaten niet afgebroken. Minister-president Tswefckowitsj heeft op zijn reis door de gebieden, welke door de jongste overstroomingen zijn geteisterd, te Karlovatz aan de journalisten verklaard, dat de besprekingen over een accoord tus schen Serven en Kroaten niet afgebroken, doc> slechts tijdelijk gestaakt ziin. Er zijn nog enkele nunten op te helderen. Van beide zijden is men nog steeds van goeden wil en men zal tot resultaat komen omdat het noodig is, dat een resultaat bereikt wordt. HINDERLIJKE RADIOMUZIEK. Een bewoner van de Warmonderstraat ondervindt 's avonds veel last van te luide ra- diomuzlek, voornamelijk afkomstig van de be woner» van de hulzen aan de Marlslaan. Hil verzoekt het geluld te temperen. DE POSTVLUCHTEN. Het K.LM.-vliegtuig de „Wielewaal" is gis termiddag om 15.54 op Schiphol geland. DUITSCHLAND. Uit het protectoraat Tsjechië. De president van politie te Brno heeft een waarschuwing gepubliceerd, waarin hij zegt, dat na een poging tot verspreiding van antl-Dultsche vlugschriften door „on verantwoordelijke Tsjechen" de politle- preeident de bevolking waarschuwt, dat „publicatie en verspreiding van dergelijke vlugschriften streng gestraft zullen wor den." Ook noodigt hij de Tsjechen uit de „fluisterpropaganda" te staken en alle daden, gericht tegen het Duitsche rijk te vermijden. VEREENIGDE STATEN. De neutraliteit. In een rede gehouden tijdens een banket van de universiteit van Columbia heeft de onderstaatssecretaris van buitenland- sche zaken Sumner Welles de herziening van de neutraliteitswet verdedigd. Hij zeide, dat de Vereenigde Staten de neutra liteitswet zoodanig moeten wijzigen, dat de wet ln de meest mogelijke mate de ze kerheid biedt, dat de Ver. Staten niet verwikkeld gullen geraken in een oorlog, dien zU niet willen, en dat, met handha ving van de neutraliteitspositie de wet niet een aanmoediging en zelfs een steun beteekent voor de voorstanders van mili taire verovering in andere deelen der we reld. Straffen van 9 en 4 jaar geëischt. De Haagsche Rechtbank had den 45-j, koopman J. B. veroordeeld tot 9 jaar gevangenisstraf wegens het te Lei den uitgeven van valsche rijksdaal ders en den 55-j. smid G. A. V. tot 4 jaar gevangenisstraf, wegens het in voorraad hebben van ingrediënten voor valsche munterij. In hooger beroep heeft de Proc.-Gene raal vanmorgen in beide zaken beves tiging van het vonnis gevraagd. B., die in de Haagsche onderwereld be kend staat als ,,de dronken markies", blijkt ook thans weer van niets te weten. Twaalf getuigen waren in deze zaak ge dagvaard, doch het verhoor kon nu ln tweede instantie vlot verloopen. B. „laat zich niet uit." Het verhoor van B. gaat al heel vlot, want B. zegt op alle vragen van den pre sldent, n.l. of hij in Leiden is geweest, en daar samen met V. was, „Daar laat ik me niet over uit." V. die hierna voorgeroepen wordt, zegt dat hij in Leiden was om 200 druppelvangers te verkoopen. Dat is ook gelukt zegt verdachte. In een café verkocht hij ze aan een onbekende. „Was B. bij u?" informeert de presi dent. „Dat weet ik niet, ik wa6 een beetje dronken," zegt V. De inspecteur van politie G. G v. Laren uit Den Haag doet mededeeling over het resultaat der huiszoeking bij V. ln de Trompstraat te den Haag verricht, waar omtrent de rechercheur W. Clements uit Lei den eveneens inlichtingen geeft. De inspecteur van politie Hofstede uit Lelden heeft valsche rijksdaalders in beslag genomen, en de agent van politie J. Eerland deelt mede dat hij op aanwijzing van een Juffrouw, B. gearresteerd heeft. De Rijks muntmeester Dr. W. J. v. Hateren heeft de munten onderzocht, en valschheid gecon stateerd, Het randschrift gaf ten deze wel duidelijke aanwijzingen. De munten wogen opvallend zwaar. Mej. J. M. Corba had op 15 Oct. verdachte B. in haar winkel gekre gen, waar hij een ons bitterkoekjes kocht en met een rijksdaalder betaalde. Zij ontdekte dat deze valsch was. en op haar verzoek werd B. gearresteerd. Bij den winkelier J. Hlnnen te Leiden had B. een stukje zeep van 7'/s ct gekocht en be taalde met een —valsche rijksdaalder. Mevr. M. W. Rijsbergen uit Leiden deelde mede dat B. bij haar een ons kaas kocht, en met een rijksdaalder betaalde. Toen zij aan de echtheid twijfelde, betaalde B. met 'L R JNU' KH-1 1255 UM.i klein geld. De getuige W. v. Slingerland „u Leiden had V. des nachts ontmoet en i dronkemanstaal had V. verteld dat ziin v meraad dien avond was gearresteerd ma», hij had gedaan „alsof zijn neus bloedde" De electricien W. A. V. uit Leiden zwager van B verklaart dat deze bli'hV- inwoonde De fiets, die is aangetroffen in d. woning van V., behoorde aan getuige. Het strafblad, Verdachte B. wordt nog eens vooreern.™- door den president. 8 mpe „U weet dat U vaak veroordeeld bent" aldus de president. „Daar wensch Ik me niet over uit te lat»„ zegt B Maar de president heeft toch het straf register In 1933 is B. tot 5 jaar veroordeeld wegens uitgifte van valsch geld. voorts eer der een jaar wegens abortus, twee maan den wegeps oplichting, en V. is in 1935 ver oordeeld tot twee jaar en 6 maanden m gens het voorhanden hebben van valsch munten. De Proc-Generaal, mr. Vermeulen eaat het getuigen-verhoor na. en constateert voldoende bewijs, waarvoor hij bevestigin van beide vonnissen eischt Pleidooien De verdediger van B., mr. Zegers, meen' dat geen bewijs is aangevoerd voor deschul van B.. die niets wil zeggen omdat alles in zijn nadeel wordt uitgelegd. PI. concludes tot vrijspraak, subs, clementie. Tot deze con clusie komt ook de verdediger van V mr Povel. Vonnis verzwaard. De schipper A. B. uit Alphen a. d. Rijn heeft ln hooger beroep terecht gestaan we gens diefstal in dienstbetrekking. Verdachte had op den motorbootdienst „Rijnland" hoe veelheden graan <*estolen en die ver kocht aan verschillende personen. De Rechtbank had B. veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De Officier had tien maanden gevangenisstraf onvoor waardelijk geëischt, en was van het vonnis der Rechtbank ln hooger beroep gegaan. De Proc.-Generaal vorderde tien maanden ge vangenisstraf onvoorwaardelijk. Het Hof heeft B veroordeeld tot tien maanden ge vangenisstraf, waarvan zes maanden voor-1 waardelijk met een proeftijd van twee Jaar. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: H. G. v. d. P.. Wassenaar, overtr. verord. Ui- den op het verkeer te land, f.20 of 8 d.; J. G. v. W. overtr. motor- en rijwielregl. f. 15 of 5 d P. H. v. U. overtr. der arbeidswet, f. 7.50 of 3 d.; A. de G., Amsterdam, overtr. bevrachtlngswet, f.15 of 5 d,; B. G. Ridderkerk, RJjsoord, overtr motor- en rijwlelwet,'f. 15 of 5 d. met toewljzlnj ctv. vord. ad f. 34.75; A. A. loopen op verhoden grond, f.2 of 1 d.; A. S. idem f. 2 of 1 d.; H J. Z. Sassenhelm. Idem. f. 3 of 1 d.; G. T. Hllle- gom, autorijden over een gesloten verklaarden weg. f. 5 of 2 d.; G. A. v. d. B., Voorhout, wlel- rijden over een gesloten verklaarden weg. f.2 of 1 d.; J. de N. overtr. wetboek van straf-1 recht f.3 of 1 d.; A. de B.. Rijnsburg, autorijden over een gesloten verklaarden weg. f. 5 of 2 d.; H. P. den H. Oegstgeest, idem, f.5 of 2 d.; P. v, P. Katwijk overtr. wetboek van strafrecht, f.3 of ld.; A. v. D.. Katwijk, overtr. leerplichtwet, f. 3 of 1 d.; J. v. d. B.. idem Idem, f.5 of 2 d; j W. B. Idem idem f 5 of 2 d.; A. v. d. M. Idem. idem. f.3 of 1 d.; A. v. d. E., Sassenhelm, Idem. f.5 of 2 d.; K. M. Katwijk, idem. f.2 of 1 d.; M. J. Z. wed. van H, J. S.. idem. f.3 of 1 d; J. C. Rijnsburg, overtr. Kon. Besl. Bevolkings boekhouding, f.2 of 1 d.j D. L. A. M.. Idem, f.2 of 1 d.; Mr, P. G. K., wleirijden zonder licht, f. 3 of 1 d.; J. L. idem f.3 of 1 d.; D. v. R., wlei rijden zonder rood achterlicht, f.2 of 1 d.; R. de W. wleirijden zonder licht, f.3 of ld.; L. A. 0. wielrijden zonder rood achterlicht, f.2 of 1 d.; C. J. v. S., Noordwijkerhout, overtr. alg. pol. veord. van Noordwijkerhout. f. 1 of 1 d.; J H. RijnSburg, overtr. verord. Katwijk op de straat- politie, f. 1 of 1 d.; N. v. E.. RUnsburg. wleirijden zonder rood achterlicht en bel, 2 x f. 2 of 2 x l d.; H. J. de B.. Katwijk, overtr. verord. Katwijk op de straatpolitie. f. 1 of 1 d.; J. v. B. Idem, idem, f.1 of 1 d.; C. W. Rijnsburg, idem, f.1 of 1 d.; C. v. E.» idem, idem, f. 1 of 1 d.; G R. Valkenburg Z.-H. idem, f. 1 of 1 d.; H. N., idem, idem f. 1 of 1 d.: J. J. H. Sassenhelm. wleirijden zonder licht, f.3 of 1 d.; C. J. v. D. Noordwijker hout. te Noordwijk wielrijden over een trottoir, f.2 of 1 d.; A. N. W. Rijpwetering. overtr. prov. regl. op de wegen, f.3 of 1 d.; W. C. C. v. d. T. den Haag. overtr. motor- en rijwlelwet. f.5 of 2d.; C. P. Noordwijk, overtreding rljverord. Noordwijk. f2 of 1 d.; J. J. A. v. d. Z., wer vende, overtr. spoorwegwet, f.3 of ld.; J. H. T. Amsterdam, autorijden zonder licht, f. 10 of 4 d.; L. v. D. Voorschoten, overtr. motor- en rij wlelwet en regl. 3 x f.2 of 3 x 1 d.; A, K, den Haag. te Alkemade met een motorrijtuig te snel rijden f.5of 2d,; I. v. W. te Leiden zonder ver gunning baggeren, f. 3 of 1 d.; J. D. v. d. B, overtr. verord. Leiden op de straatpolitie, i-3 of 1 d F. G. S. te Lelden op den openbaren weg personen naschreeuwen, f.3 of 1 d.; C. H. te Leiden als bestuurder van een rywiei daarmede over den openbaren weg een persoon vervoeren, f2 of 1 d.; K. B. overtr. verord. Lel den op het verkeer te land, f3 of 1 d.; H. v. a, O. idem. f.3 of 1 d.; W. D. zwervende, overtr. motor- en rijwielregl. f. 5 of 2 d.; P. V. idem. f-3 of ld.: C. S. Oegstgeest, wielrijden zonder bil, f .2 of 1 d.; C. W. F. Vlaardingen. wielrijden zon der licht f.3 of 1 d.; A. de J.. idem. f.3 of l d-. J. O. wielrijden zonder rood achterlicht, 1.2 ox 1 d.; G. K. R. zwervende, met een voertuig rij den zonder licht, f.3 of 1 d.; W. A. D. wielrijden zonder rood achterlicht, f.2 of 1 d.; P v- idem. f.2 of 1 d.; E. J. v. d. L. Zoeterwoude. wielrijden zonder licht, f. 3 of 1 d.; G. v. d.m. Warmond, overtr. verord. Warmond ter voorw-o- ming van brand, f.3 of 1 d.; C. S. Sassenheim. wielrijden zonder rood achterlicht, f.2 oi l W J. B. idem. overtr. motor- en rijwielregl. of 2 d.; P. B. den Haag, motorrijden zonaer spiegel, f.3 of 1 d.; P. K Roelofarendsyeen. wielrijden zond. rood achterlicht, f.2 of M. C. J. hvr. van C B. Noordwijkerhout. laem. f.2 of 1 d.; E. L. Waalwijk, overtr. motor- en rijwlelwet, f.5 of 2 d.; P. E. wielrijden zond oei, f.2 of ld.; H. de N. idem f. 2 of 1 d.; w. J. m- B. wielrijden zonder licht, f.3 of 1 d„'J- R. wielrijden zonder rood achterlicht, f. 2 of 1 d-- H. Th. v. d. H.. zwervende, idem f.2 of 1 dnn de M. Rijnsburg. te Lelden als bestuurder van een rijwiel daarmede over den openbaren een persoon vervoeren, f. 2 of 1 d.: P.JG- idem. f.2 of 1 d.; M. D. overtr. verord. igwj op het verkeer te land. f.2 of 1 d.: P- Je Noordwijkerhout, wielrijden zonder bel. i C-. v. Riin?burg. idem. f.2 of 1 d.; in- Nieuwe Wetering, wielrijden zonder licint ood achterlicht, 2 x f.2 of 2 x 1 d.; D. S. over treding arbeidswet, f.6 of 2 d.; L. S. o rijkswegenregl., f.2 of 1 d.; A. Th. 1B. ove ding vleeschkeurlngswet, 2 x f5 of 2 x 2—1'

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 2