Roei- en zeil-wedstrijden van „Hollandia" Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 5 Juni 1939 Derde Blad No. 24291 Njord wint het hoofdnummer en den Bertha-prijs Noorderkwartier kampioen L.K.B. De roeiwedstrijden De zeilwedstrijden De 13 e lustrum-viering van Njord Kon. Nederlandsche Korfbalbond. Zaterdagmiddag om 1 uur werden op den nnabij 'sMolenaarsbrug de roeiwedstrij- d van „Hollandia" voortgezet. Het weer a ook nu weer buitengewoon fraai, zoo- J de toeschouwers den geheelen middag zon zaten te blakeren. Het eenige minder prettige voor de uiers was, dat de wind sinds Vrijdag nog irmerkelijk in kracht was toegenomen, gdat zij niefc alleen den vrij feilen Oos- sïind tegen hadden, maar bovendien last jdervonden van het woelige water, hetgeen oral gold voor de ploegen, die boei 3 had- is geloot. De belangstelling was als steeds op den reeden dag zeer groot; in den tuin van tel 's Molenaars bleef geen stoel onbezet op den smallen, lagen Rijnover was het j niet te ontwarren kluwen van auto's, otorrijwielen. fietsen en voetgangers, die weer eens te voet, dan weer hangend den kap of op de treeplank van een gerende auto de races trachtten te t?en. De „verkeersregeling", wanneer we dat »:d gebruiken mogen, was gelijk aan die de laatste jaren, d.w.z, op Koudekerk's undgebied was het verboden per auto of otorrijwiel de wedstrijden te volgen, in ;,hen mocht dat wel, met het gevolg, dat de grens van beide gemeenten een ü$e file van overbeladen auto's de ploegen snd op te wachten om ze gedurende de ïUte baanhelft te begeleiden. Daartusschen stortte zich dan de stroom fetors, die van den start af de wedstrij- B had gevolgd, kortom het was een rado voor een geheele verkeersbrigade! Alphensche politie bepaalde zich tot het Ékeren van een inspecteur en eenige enten nabij de finish om ervoor te zorgen ii niet het geheele verkeer gestagneerd üd, Dat er bij een dergelijke ongeregelde nikte geen ernstige ongelukken gebeuren, iets waarover wij ons de laatste jaren kenmale verwonderen. Wat we evenwel zéker weten is, dat dit S de verdiensten der Alphensche politie zijn. belangrijkste wedstrijden in het pro- imma van Zaterdag waren die in de amers Oude Vier en Oude Acht. DE OUDE VIER. Zooals w;i Zaterdag reeds als onze ver- ichting uitspraken, was Njord kansloos ten de Oude Vieren van Lage en Nereus, tike laatste ploeg sedert de Varsity ver ging had gekregen van Sam de Wit. Dit kk inderdaad een aanzienlijke verbete ts. welke de Amsterdammers in staat stel- revanche te nemen voor de nederlaag, ia zij op Hemelvaartsdag op de Bosch- fcn leden. De race was uitermate span- id. tot 200 meter voor de finish lagen booten van Laga en Nereus nog nage- naast elkaar Op dat moment zette de Wit de eindspurt in. zijn ploeg ving prachtig op en hoe ook Laga probeerde 3tempo eveneens op te voeren, de Nerei- r gaven geen krimp en schoten met een iJ>« lengte voorsprong als eerste door de &h! HET HOOFDNUMMER. k algemeene verwachting was. dat het van het hoofdnummer, den strijd J Oude Achten van Laga. Nereus en M een dergelijk aspect zou hebben. -Men" rekende op een spannenden ^jd om de leiding tusschen Laga en Xereus, die eerst in de eindspurt be- •tot zou worden, terwijl de derde plaats Üi voorbaat was toegewezen aan Njord. Dit zijn vaak de omstandigheden, daaronder Njord zijn beste prestaties tart. Wanneer men denkt de krachten kr Leidenaars te kunnen onderschat- ko. is dat voor hen juist een prikkel iich tot het uiterste te geven en te tan zien, wat te bereiken is, wanneer k roeiers bezield zijn met den vasten "1 om te winnen. En zoo werd dit hoofdnummer, de der Oude Achten, een echte Hjord-overwinning. toae stadgenooten liepen direct na het «ftschot in een hoog tempo een halve ^Jte weg, doch Laga achterhaalde de en nam zelfs een taflengte voor- Nadat de halve baan was afgelegd, Jde de Laga-stuurman zijn boot minder waardoor Njord den kop weer kreeg, dat oogenblik af, gelooven wij. dat er P'oegen in staat zouden zijn geweest de Leidenaars nog te slaan; Njord ;«e dat het kon en roeide als duivels. •Je slag bracht een centimeter winst en .^daverenden jubel van den talrijken -chen aanhang schoot de .Treyr" ru'm J^gte voor Laga en 2 lengten voor 'JS als eerste door de finish. Het enthousiasme kende geen gren- |n; in hun haast om de winnende 'oef te gaan gelukwenschen, vielen el'jke supporters in den Rijn en het drenkelingen vermeerderde nog, door de microfoon werd bekend I Kraakt, dat Niord dcfinit:cf den ».r 'e^eren roe:&r vurig-begeerden r'ta-beker, uitgeloofd door de alom ende BIoemen-Bertha, gewonnen Die kwestie van het definitieve bezit werd onmiddellijk daarna herroepen, doch het natte pak bleef. Maar wat doet dat ertoe, als je club- genooten op zoo onverwachte wijze het hoofdnummer in de wacht sleepen? Het verloop der wedstrijden. Het programma begon met den eindstrijd in het nummer Jonge Vier A, waarvoor aan den start verschenen boei 1. Triton; 2. Maas; 3. Delftsche Sport. Maas had bij den start het meeste last van het woelige water; Delftsche Sport trok 'er direct tusschen uit. gevolgd door Triton, dat een hooger tempo sloeg dan de leiders en daardoor voorloopig bleef hangen. Na de tweede pikettenrij gooide D. Sport er een schepje op. hetgeen Triton niet vermocht te beantwoorden. De Utrechtenaren kregen toen 'n inzinking, waarvan De Maas dankbaar profi teerde om snel in te loopen. De Triton-stuur man stuurde zyn boot in de Maas-baan. waar van een lichte aanvaring het gevolg was en Triton derhalve gediskwalificeerd werd. Delft sche Sport deed het verder kalmpjes aan en won tenslotte met 1]2 lengte voorsprong op De Maas in 8 min. 29 3/5 sec. De winnaars waren: F. F. Venstra. bg., E. van Nouhuys. L. Ha jen ins, J. G. Slotboom, si. en S. v. d. Heide. st. Jonge Skiff A: boei 1. Laak (R. E. J. A. Mar res); 2. Laga (J. van Blerkom). Na het schot was Marres het eerste weg. maar Van Blerkom spurtte goed bij en bracht al op 800 meter na den start licht tusschen beide booten. Bij het ingaan van het laatste rechte einde bedroeg de voorsprong van den Laga-sculler 2 lengten. Tevergeefs probeerde Marres bij te spurten; Van Blerkom bleef het juiste antwoord niet schuldig en won gemak kelijk met 3'4 lengte voorsprong in 9 min. 27 2/5 sec. Overnaadsche Vier: boel 1. Delftsche Sport; 2. Triton; 3. De Hoop. De Utrechtenaren waren van meet af aan de sterkst en en lagen bij de eerste pikettenrij al een volle lengte voor op De Hoop en Delft sche Sport, die hardnekkig kampten voor de tweede plaats. De Hoop deed door heftig spur ten nog een wanhoopsaanval op Triton, doch eenige „harde'' brachten de Utrechtenaren on weerstaanbaar naar voren, zoodat zij ln goeden stijl wonnen in 8 min. 271/5 sec. met 1*4 lengte voorsprong op De Hoop. Delftsche Sport kon het op de tweede baanhelft niet bij-beenen en bleef ver achter. De winnende ploeg be stond uit: R. P. H. Ritter, bg.. O. S. Kuyl, F. A. Ameling, L. J. Quarles van Ufford, sl. en J. U. W. van Walsum, st. Oude Vier: boei 1. Nereus; 2. Njord: 3. Laga Laga startte in hoog tempo en lag direct 1/4 lengte voor op Nereus. terwijl Njord van het begin af geen rol van beteekenis speelde. Bfj de eerste piketten lagen Laga en Nereus boord aan boord met 1H lengte voorsprong op de Leidenaars, die meer en meer achter bleven. Op 1000 meter leidde Nereus met 1 lengte, maar Laga spurtte hard bij en lag op 1500 meter nog slechts een taflengte achter. 200 meter voor de finish zette Sam de Wit eén fraaie eindspurt in. waarin zijn ploeg prachtig volgde en met Vi lengte voorsprong op Laga namen de Ne- reïden revanche voor de op de Varsity geleden nederlaag. De tiid van de winnaars was 7 min. 53 3/5 sec.; hun namen: M. Schoorl bg.. Ch. v. d. Ploeg, J. A. W. C. Smit. S. de Wit. sl. en H. T. L. Lim. st.). Njord was ver achter. Jonge Acht B: boei 1. Argo; 2. Njord; 3. Aegir. De strijd ging over de geheele baan uitslui- tnd tusschen Aegir en Njord. Op de eerste helft lag Njord iets voor. doch daarna kwam Aegir opzetten en won met 1 3/4 lengte verschil in 7 min. 13 1/5 sec. Argo bleef 5 lengten achter Aegir. De winnende ploeg bestond uit: H. N. Hadders, bg.. R. G. J. Cretier, G. I. Bakker. H. K. Engelmoer, G. Donker. G. J. Ubbink, A. J. Tjeenk Willink. A. Pasma. sl. en S. J. Tim- menga, st. Lichte Skiff: boei 1. De Hoop ('E. J- Zee- gers); 2. Amstel (H. P. T. van Schaik). Een saaie race, waarin Zeegers veel sterker was en met een „start" verschil won in den slechten tijd van 10 min. 27f3/5 sec. Lichte Vieren: boei 1. Argo; 2. Triton; 3. Laga. In dit nummer bleven alle drie ploegen tot op 1000 meter gelijk. Toen was echter reeds te voorzien, dat Argo het tempo niet zou volhou den. De ploeg roeide onrustig en maakte een vermoeiden indruk. Triton werkte zich op de tweede baanhelft. rustig roeiend, naar voren en won met ruim 1L lengte voorsprong op Laga in 8 min. 35 sec. Argo was 100 meter voor de finish totaal uitgeroeid en gaf den strijd op. De winnaars waren; G Monsees, bg.. A. G. Th, Becking. H. H. F. Hobbel en N. Bloembergen, sl. en J. Caro, st. Het nummer Stijlroeien damesskiff juniores tusschen Laak (mej. C. M. van Büüren van Heyst) en Dordt <mej. M. C. Gaastra) werd door laatstgenodhide gewonnen. Bij de damesvieren juniores zegevierden de Vlietdames D. J. Naezer. bg.. C. H. Roessingh. E. M. U. de Clercq. C. E. de Visser, sl. en L. M. F. v. d. Willigen, stvr., over haar rivalen van de Viking. In het nummer damesskiff seniores trium- feerde mej. E. Klein van De Hoop over mej. B. J. Stom van Willem III. Alle winnaressen werden in de bloemetjes gezet. Oude Twee: boel 1. Triton; 2. Willem III; 3. Amstel. Willem III had den besten start en leidde na 500 meter al met meerdere lengten op Am stel en Triton, die beurtelings de tweede plaats bezetten. Op de tweede helft werd deze strijd op ondubbelzinnige wijze in het voordeel van Amstel beslecht. Willem III was ongenaakbaar en won met groeten voorsprong in 9 min. 41 2 5 sec. De winnaars waren: H. van der Meer. bg.. F. Borghols, sl. en A. Kooymans, st. Oude Skiff: boei 1. Leythe (G. J. Velds); 2. Poseidon (D. Logger). Velds vormde in deze race geen partij voor Logger en won op volkomen regelmatige wijze in 9 min. 8 sec. met ruim 5 lengten verschil. Styisnelroeien dames-achten: boei 1. Vliet, in 4 m 3 5 sec 2. Willem III, 3. Nereus. De jui\ kende den eersten prijs toe aan de Nereus-ploeg. die een lengte vóór de Vliet- ploeg door de finish ging; de daardoor ver kregen puntenvoorsprong was groot genoeg om het minder aantal stijlpunten. dat de Amster- damsche dames incasseerden, op te vangen Willem III finishte als No. 3. De winnende dames waren: E. de Groot, bg., E. de Kup, T Veldstra, G. la Chapelle, M. Kuiper. A. Tichelaar. A. Verschoor. E. Hissink, sl. en N. Bertels, st.vr. Idem quadruple-skiffboei 1. Vliet; 2. Hoop; 3. Spaarne. In dit nummer, dat een volkomen novum in de Nederlandsche roeiwereld beteekent, kwam De Hoop het eerste door de finish, gevolgd door Het Spaarne en Dc Vliet. De zegevierende dames waren: mej. E. Herman, bg.. mej. E. J. Taconis. mej. A. M. E. Koch, mevr. A. E. v. Niftrik-Herweyer, sl. en mej M. Steins Bis schop, st.vr. De tijd bedroeg 4 min. 17 4/5 sec. Jonge Acht A: boei 1. Triton; 2. Laga; 3. Amstel. Amstel startte in een hoog tempo en was met Triton het beste weg. Laga bleef direct een halve lengte achter en speelde van het begin af aan geen rol. Amstel en Triton kampten lan gen tijd om de leiding, met de Amsterdammers gedurig iets voor. Op 1500 meter kwam er licht tusschen de booten en in dc eindspurt vergrootte Amstel zijn voorsprong tot 1% lengte. Laga volgde 2 lengten achter Triton. Tijd van den winnaar 7 min. 18 2/5 sec. De winnaars waren: H Steenhart, bg.. J. de Jong. G H. Bonnet. G. M. Jansen. B. A. de Jong. G. A. Poelenye, G. Honing. D. H. Baarslag, sl. en H. P. T. van Schaik, st. Vier zonder stuurman: boei 1. Laga; 2. Aegir. Beide ploegen bleven over de geheele baan nagenoeg boord-aan-boord. Aanvankelijk lag Aegir iets voor. daarna kwam Laga iets op zetten. doch eerst in de eindspurt viel de be slissing. Laga had nog juist voldoende in reserve om een neuslengte uit te loopen en won dus met miniem verschil in 7 min. 40 sec. De winnaars waren: B. J. G. v. d. Pot, bg., J. T. L. Bartlema. P. H. Godefroy en H. van Nes. sl Nadat de dubbelskiff van het Spaarne alleen over de baan was gegaan en deze in 9 min. 4 5 sec. had afgelegd, werd onder groote be langstelling een aanvang gemaakt met het hoofdnummer, den strijd der Oude Achten van Laga. Nereus en Njord. Njord nam onmiddellijk na het' schot met een hoog tempo de leiding om deze echter al spoedig weer af te staan aan Laga. dat bij de eerste piketten een taflengte voorsprong had op Njord. terwijl Nereus lengte op de leiders achter lag. Deze volgorde bleef tot 1000 meter ongewijzigd. Toen verliet de Laga-ploeg haar baan. waardoor Nereus eenigszins werd inge sloten en vuil water kreeg. Njord bleef krach tig dooiToeien en liep een halve lengte uit op Laga. welke voorsprong in de eindspurt werd vergroot tot ruim 1 lengte. Nereus volgde 1 lengte achter Laga. De tijd van dc winnende ploeg, welke bestond uit J A. Reus. bg.. P. A. E. Renardel de Lavalette. P. Niks. H. K. Roes- sing. W K. Guntst, W. Tj. Hepkcma. H. van Swaay. D J. Koeleman. sl. en W. T. de Vries, st.. bedroeg 7 min. 8 sec. DE BALANS. Zooals reeds gezegd, legde Njord met 3 eerste prijzen, waaronder het hoofdnummer (Oude Acht, Overnaadsche Twee en Jonge Twee Bi beslag op den Bertha-prijs. Laga won eveneens drie eindstrijden n.l. de Jonge Skiff A, de Jonge Twee A en de Stuurmanlooze Vier, daarna volgde Willem UI en Triton elk met twee eerste prijzen (resp. Overnaadsche Skiff en Oude Twee en Lichte Vier en Overnaadsche Vier); de overige vereenigingen behaalden geen van alle meer dan één eersten prijs. In de damesnummers werden de beste resultaten bereikt, door Dordt (Stijlvier juniores en stijlskiff juniores) en de Hoop (stijlskiff seniores en stijlsnel quadruple- skiff). Zon en wind op den Brasem. Fel scheen gisteren de zon over de Bra- semermeer. zoodat het een lieve lust was om het slot van het Hollandia-festijn mee te vieren. Er stond bovendien een briesje, dat den zeilers op de gele baan volop ge legenheid gaf hun capaciteiten te demon- streeren en uit te buiten. Van den start eerst dus naar de Leidsche Vaart, dan naar het. Westmeer en via het Faddegat naar het Oostmeer voor de reede ronde. Een haan waarop wat te kruisen viel. het Oostmeer voor de tweede ronde. Een nieuw seizoen en dan zijn er nogal eens verrassingen. Zoo was Sythoff met de Föhn in twee races geroutineerde U-zeilers als Sieverts en Molenaar de baas. De Zaan dammer Molenaar, die zooveel doet om zijn schip in de beste wedstrijdconditie te bren gen kon uit de Blauwe Vogel toch nog niet dat halen, wat hem in zijn oude schip zoo veel overwinningen heeft gebracht en hij zal met. eenigen wrevel naar den spiegel van de Föhn hebben zitten loeren. Een verrassing was het zonder twijfel, dat in den ochtendwedstrijd der Regen bogen mej. Versluys al haar mannelijke concurrenten achter zich liet. Dat is een prestatie, zelfs in aanmerking nemend, dat Leen de Wit met de Saenden de leiding had, maar door een aanvaring den strijd moest opgeven, 's Middags deed De Wit het beter. Hij won toen zonder veel strijd. Het merkwaardige van deze regenboograles was dat een op het Brasemermeer zoo bekend zeiler als Cor van Staveren, er nagenoeg niet aan te pas kwam. Eén zwaluw maakt nog geen zomer en overwinningen tijdens een Voor-Kaag wil len nog allerminst zeggen, dat iedere race wordt gewonnen. Warners is een goed zei ier, maar in de Drakenklasse zal hij zich toch nog een beetje moeten inzeilen. Molt- zer heeft ervaring in vele klassen en nadat hij verleden jaar met zijn „Toch" niet zoo heel veel had gepresteerd, bestond hij het gisteren beide races van Hollandia te win nen. Zelfs vóór Van Benthem van den Bergh. Het is overigens een ongewoon ge zicht om in de Drakenklasse de 4, het oude scheepje van Jan Heinen niet aan den kop te zien liggen. Het. zal echter niet meer zoo lang duren of wij zien Heinen toch weer terug op onze wedstrijdbanen. Simon de Wit wilde een roeisucces blijk baar laten volgen door een overwinning in de zeilerij. Op den Rijn immers had hij een niet gering deel in de revanche van Nereus op den winnaar van de Varsity; op het Brasemermeer zeilde hij zijn Olym- piajol ter overwinning in een veld, dat door het ontbreken der Rotterdammers dan wel niet zoo heel sterk was bezet, maar dat toch zeilers telde als Borgerhoff Mulder, Van Lynen Noomen, Van Helvert, om maar een paar namen te noemen. Borgerhoff Mulder moest zich ditmaal met een zeer bescheiden plaatsje tevreden stellen. Door een 62 overwinning op Fluks III heeft Noorderkwartier I wederom het kampioen schap behaald van den L.K.B. Beide ploegen verschijnen met eenige inval lers. Direct na den aanvang maakt mej. B Gertenaar 10 voor N.K. Fluks bijt ferm van zich af en in enkele minuten heeft zij de lei ding genomen met 21. Vol vuur pakt N.K. aan en zij weet tenslotte door H. Verlint gelijk te maken. Zoo gaat de rust in N.K. kan de korf niet vinden en aan de andere zijde komt Fluks ook niet door de verdediging heen. Der halve blijft de stand tot 10 min. voor het eind ongewijzigd. Het ziet er niet naar uit. dat N.K. nog een groote overwinning zal behalen. Eindelijk weet mej. B. de Wolf N.K. de lei ding te geven, welke onmiddellijk door Teege- laar vergroot wordt (42). De eerste aanval van N.K. laat nu nog even zien wat zij kan en Du Prie maakt 52 en 62. Dan fluit scheids rechter Vijlbrief het einde en N.K. I is kam pioen geworden van den L.K.B. Op onze foto: Dames. v. 1. n. r.: J. Nievaart, B. de Wolf. Joh. Guldemond. T. Gertenaar, J. Guldemond, en B. Gertenaar. Heren: v. 1. n. r.: S. Verlint. D. Teegelaar. A. du Prie, H. Verlint, W. Stouten en A. Lasschuyt (aanv.). Hieronder volgen de uitslagen van dit uitnemend geslaagde zeilfeest: 45 M2 klasse: 1. Föhn. st. A. G. Sythoff; 2. Blauwe Vogel, st. Molenaar. 3. Coppelstock, st. Sieverts. Drakenklasse: 1. Toch st. Moltser; 2. Vliegende Hollander, st. Warners; 3. Zenith st. Nymen. Regenboogklasse: 1. Duck, stuurvr. mej. Ver sluys; 2. Gree, st. Benjamins; 3. Hollandia, st. C. van Staveren: 4. Eelko. st. Bergsma. Olympia-Jollen: 1. Boreas, st. S. de Wit; 2. Ree, st. Recourt; 3. Wardy st. Lenstra; 4. Daphia, st. Borgerhoff Mulder. 12 M2 (Sharpie) klasse: 1. Sirocco, st Fran sen; 2. Kohinpor. st. Rol; 3. Wielewaal st. Schimsheiner4. Hiphaen st. van Werkhoven. Pampusklasse: 1. Pinguin st. de Jong; 2. Wil debras. st. Key; 3. Norremeer, st. Werkhoven. Jollenklasse A.: 't Koggetje. st. v. d. Berg Jr.; 2. Repl, st. Vollebregt; 3. Hans. st. van Vliet. Jollenklasse B: 1. Hotsie Totsie, stuurvr. mej. R. van Dieten; 2. Sterna, st. Grootenhuis: 3. Dui melot, stuurvr. mej. W. de Voogt; 4. Joy, st. H. Wesseling. B. M.-klasse: Adr., st. P. Leeuwis; 2. Wig, st. A. v. d. Nap; 3. Wie, st. H. A. Davidson. N.N. 16 M2 klasse; 1. Zomerdroom, st. W. J. C. Steenland; 2. Weeda. st. H. Drekema; 3. Jan van Gent, st. J. van Dusschoten; 4. Merkol. st. D. de Boes; 5. Hilda III, st. W. E. van Schelven. Vrijbuitersklasse: 1. Jan Haring II. st. H. A. A. Struyken; 2. Graaf de Lamoy, st. S. Fonteyn; 3. Störtebeker. st. de Vries. Middagwedstrijden: 45 M2 klasse: 1. Föhn; 2. Coppelstock; 3. Blauwe Vogel. Drakenklasse: 1. Toch; 2. Cavalier, st. Benthem v. d. Berg; 3. Vliegende Hollander, st. A. War ners. Regenboog-klasse: 1. Saenden st. L. de Wit; 2. Eelko st. W. Bergsma; 3. Hollandia. st. C. van Staveren; 4. Spaarne st. H. Schmitz. deelte van een wedstrijd, waarin men den haal maakt, is veel meer te bereiken. Bewij zen hiervan lagen genoeg voor de hand. De prijzen waarop Njord aanspraak mocht maken, waren slechts te behalen wanneer in dat op zicht alles van den roeier geëischt werd. Het ..be your own coach" (wees uw eigen coach) van Fairbairn, drukt deze theorie uitmuntend uit. Ook de coachs moeten zich zorgvuldiger bekwamen door lezen en veelvuldig zien van ploegen en wedstrijden en ten slotte ook door het debatteeren over verschillende roeistijlen. ..Eerst dan kan een Oud-Njord-lid met gerust hart de toekomst van zijn geliefde en nimmer in den steek gelaten vereeniging tegemoet zien," waren zijn slotwoorden. Nadat nog eenige andere sprekers het woord gevoerd hadden, kwam ouder gewoonte ook Hendrik de la Bije in zijn spontane terminolo gie van zijn gevoelens jegens de vereeniging, die hij nu na een 35-jarigen. trouwen dienst tijd ging verlaten, blijk geven. De praeses bedankte Hendrik voor zijn woor den en sloot het officeele gedeelte van den avond, waarna men nog lang in feestelijke stemming bijeen bleef op sociëteit Minerva. Gisteren herdacht Njord haar 65-jarig be staan. Ter gelegenheid hiervan recepicerde het bestuur der vereeniging in de ..Zwanenzaal" van haar gebouw aan den Morschweg. In de feestelijk versierde zaal verkeerde een ieder nog in de vreugderoes van het succes van Njord's oude acht op de Hollandia-wed- strijden, waarbij Njord tevens weer in het be zit kwam van den beroemden Bertha-prijs, uit geloofd voor de vereeniging. die de meeste prijzen wint op deze wedstrijden. De praeses. de heer Koeleman. mocht dan ook wel tevreden zijn over de wijze, waarop hij als slag van de winnende oude acht. het zes en zestigste Jaar van zijn vereeniging in zette. Ter receptie waren aanwezig: het Collegium van het LSC, vertegenwoordigers der roeiver- eenigingen: Laga. Aegir. Nereus. Triton. Argo. de Hoop en Hollandia en voorts de eereleden dr. H. Broekema en H. du Pon. de oud-stuur man dr. L. D. J. Reeser en de scheidende boo tenknecht Hendrik de la Bije Bij het fraaie zomerweer vertoefde een ieder in en om het gebouw tot de borrel op sociëteit Minerva lokte. Aan het hierna volgende diner vestigde dc praeses van Njord, de heer Koeleman, de aandacht op het luttele aantal malen (II ki totaal), dat het Njord sinds haar op richting mocht gelukken, den hoogsten be geerden prijs, die een studentenroeiveree- niging zich kan denken: het winnen van de Varsity, te verwerkelijken. Ondanks de groote bloeiperioden van Njord. was dit zyns inziens te wijten aan het ontbreken van langdurig bijeen blijvende ploegen, hetwelk voor een technisch veeleiseliend nummer als de vier een vcrcischte is en wat dan ook bjj vele studentenroeivcreeni- gingen vanzelfsprekend is. Zoolang onze roeiers zich deze opofferingen r.iet zullen wil'en getroosten, zal het Varsity-hoof^- nummer voor ons een verkeken kans blij ven, aldus de praeses. De vertegenwoordiger van het Collegium, de heer Schiff, roemde de overwinning van Njords oude acht en beschouwde voorts het race roeien als onderdeel van het corpsleven. ,,De verhouding tusschen roeier en niet-roeier wordt allengs beter, de opofferingen, die een roeier zich getroost wegen ruimschoots op tegen de prestaties, die anderen jegens hun corps ver richten. Een overwinning van Njord is ten slotte een overwinning van het Leidsch Stu dentencorps en als zoodanig moet zij dan ook gevoeld worden," besloot de heer Schiff. Vervolgens voerde het eerelid en coach van de oude acht dr. Broekema, het woord. Hij legde den nadruk op de noodzakelijkheid van concentratie bij iedere beweging van den roeier. Zijns inziens hadden de Njord-ploegen steeds uitgemunt door physieke kracht en daarmee hun overwinningen geboekt. Doch met de uiterste concentratie op dat derde ge- KORFBAL. UITSLAGEN VAN GISTEREN. Kamp. v. Nederland: WesterkwartierDeetoa 10—4 Promotie en degradatie Z.H. I: Achilles— Gymnasiasten 51. Gelderland I: RapiditasS.O.S. (S.O.S. n.o.), Overijsel I: Groen-ZwartDion 62. Z.H. IIA: Achilles II—Velox 8—4. Z.H. IIB: De Kweek—O.D.I. 2—1 Competitie: N.H. I: Koog-ZaandijkD.V.D, 4—8. Overijsel I: A.K.C.—H.K.C. 4—4. Overzicht. In den returnwedstrijd om het kampioen schap van Nederland heeft Westerkwartier op afdoende wijze revanche genomen voor haar in Dordrecht geleden 65 nederlaag en een 104 overwinning weten te behalen, waardoor een beslissingswedstrijd noodzakelijk geworden is. Bij Dee tos ontbrak Seits, hetgeen vanzelfspre kend een groote handicap voor de Dordtsche ploeg was en met uitzondering van het eerste kwartier is Westerkwartier dan ook doorloopend in het offensief geweest. In deze periode waren de beide ploeg vrijwel tegen elkaar opge wassen en de 22 stand, die reeds na een kwartier spelen bereikt was. deed een zeer span nende strijd verwachten. Vanaf dit moment nam de thuisclub echter het spel geheel in han den. had voor de rust reeds een 52 voorsprong veroverd en voerde na de hervatting den stand geleidelijk tot 104 op. De stand tusschen de beide rivalen luidt thans: Westerkwartier 2 1 Deetos 2 1 1 15—10 2 1 10—15 2 Naar wij nader vernemen zal de beslissende wedstrijd om het kampioenschap a.s. Zaterdag avond hier ter stede gespeeld worden op 't veld aan den Zoeterwoudsche Singel, van 7 tot 9 uur. Voor de promotie en degradatie le klasse Zuid-Holland is het zeer waarschijnlijk dat Achilles de plaats van Gymnasiasten zal inne men. De zwartwitten wonnen gisteren maar even met 51 en hebben thans aan een gelijk spel tegen H.B.S. genoeg om zich le klasser te kunnen noemen. De stand luidt hier: Achilles 3 2 1 18—7 5 Gymnasiasten 4 2 11 1617 5 H.B.S. 3 3 10—18 In Overijssel startte Groen-Zwart uitstekend door met 62 van Dion te winnen: waardoor de club uit Borne een goede kans heeft om zich te handhaven. LEIDSCHE KORFBALBOND. Adspiranten: NoorderkwartierPernix 13. Klasse I: Noorderkwartier I—Fluks III 62. Overzicht. Door een 6—2 overwinning op Fiuks III heeft Noorderkwartier gisteren het kampioenschap weten te behalen, waarmede wij deze vereeni ging hartelijk gelukwenschen. Toch heeft het nog een tijd lang gespannen, daar de stand tot 20 minuten voor het einde nog 22 was. Noorderkwartier is dus evenals verleden jaar kampioen. Aanstaande Zondag speelt zij een promotiewedstrijd tegen Algemeene. BOKSEN. LOUIS—GALENTO. Louis zal op 28 Juni ln het Yankeestadion te New York zijn titel van wereldkampioen in het zwaargewicht verdedigen tegen Tony Galento.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9