BINNENLAND CEBUTO LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 5 Juni 1935 Landstormreünie op Ypenburg B is Breiagnc Koempoelan R. K. Verkenners De Kamer en Oss Behandeling wetsontwerp wijziging dienstplichtwet Nationaal Verbond van Gemeente-Ambtenaren Legerdag in Twente Uitgifte nieuw ontgonnen pachthoeven Jaarvergadering „Pro Juventute" BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN FAILLISSEMENTEN VRAGENRUBRIEK AU* ia"! GEWEST ZUID-HOLLAND JUBILEERT. Op het vliegveld Ypenburg te Rijswijk is Zaterdagmiddag onder zeer groote belang stelling het 20-jarig bestaan herdacht van de gewestelijke landstormcommissie Zuid- Holland-West, Uit alle 67 afdeelingen wa ren de vrijwilligers naar Ypenburg getrok ken. Het was een vroolijk gezicht daar in groote afwisseling van kleuren de afdee- lingsvaandels te zien. van zwart en Nas sau-blauw af tot heel licht oranje. Behalve de officieele gasten waren zeer veel hoofd- en subalterne officieren aan wezig. We merkten óm. op den minister van Binnenlandsche Zaken, den heer H. van Boeyen en vice-admiraal J. Th. Furstner, chef van den marinestaf. Nadat de Delftsche muziekvereeniging het Wilhelmus ingezet had. hield de heer L. G. Roy aards, voorzitter der gewestelijke landstorm commissie een herdenkingsrede. Hij memoreerde het werk van den B V.L.. dat in 20 jaar is tot stand gebracht. De 1 eerste vergadering werd bijgewoond door vijf personen, thans telt de B.V.L. in dit gewest ruim 11.000 vrijwilligers. Ook in de toekomst, zeide spr., zal men op ons kunnen blijven rekenen, wij hopen tot onzen laatsten snik pal te staan voor j Koningin en vaderland. Nadat een telegram aan H.M. de Konin-j gin was verzonden, waarin de B.V1. zijn verknochtheid betuigde, werd er ..verzame len" geblazen. In korten tijd meldden de landstormers zich bij hun compagnieën, waarbij zij volgens hun B.V.L.-mobilisatie- bestemming" behooren. Daarna werd met gesloten compagnieën langs de autoriteiten gdefileerd. Het défilé eindigde met een op stelling in massa van het korps voor de eere-tribime. Vervolgens was het woord aan generaal- majoor jhr. J. Th. Alting von Geusau, com- I mandant van de eerste divisie. Het heeft mij verheugd, aldus spr., uw zoo welge- slaagd défilé te aanschouwen. Maar hoe zeer uw défilé het militaire oog geboeid heeft, toch sla ik oneindig veel hoog er aan het feit, dat gij landstormers hier in zoo groote getale zijt samengekomen om uw saamhoorigheid te bewijzen en om te ge tuigen. dat ..als het moet" de B. V. L. nog steeds paraat is. Landstormers. gij maakt allen deel uit van de Kon. Ned. Weermacht en weet dus allen, dat in de benarde tijden, die wij beleven, U allen wellicht te wach ten staat, dat gij opgeroepen wordt om uw vaderland te verdedigen. Dat een gezonde tucht den hoeksteen en het cement vormt van het geheele weermachtsgebouw. Goede tuchtverhoudingen, die er in uw mooi korps bestaan en de gelegenheid om uw schiet vaardigheid te onderhouden en te vergroo- ten, worden door de militaire autoriteiten op den hoogsten prijs gesteld. Res. luitenant-kolonel J. P. Boots, com mandant van het landstormkorps, sprak woorden van groote erkentelijkheid voor de wijze waarop allen aan het défilé deel genomen hebben. Met velen zijn de land stormers opgekomen, toch mankeerden er nog duizenden, die gaarne gekomen zouden zijn, maar die door hun werkzaamheid of omdat zij aan onze grenzen hun militairen plicht vervullen, dezen middag niet kon den komen. Spr. eindigde met een hoezee voor va derland en vorstenhuis. Een slotwoord sprak res. kapitein der ja gers D. J. Karres. secretaris der geweste lijke landstormcommissie. het prachtige land van de oude heldensagen, van de typische klee derdrachten, Idyllische vlsschers- dorpen en mondaine badplaatsen. Een reis daarheen In een luxueuze Cebuto Touring Car Is onvergetelijkl Uit de Cebuto Massakeus: 10 dg Bretagne. Normandiè do Loire on Parl|> 87 50 dg Ri|n 2? 50 6 dg Rl|n <6 50 3 dg Zwarte Woud 65 13 dg Praaa Wecnen Budaoest 112. Inlichtingen en Reisgids bij: JAC HEEMSKERK TOURINGCARS Agentschap: Sigarenmag. H. Heestermans, Leiden, Steenstr. 24 bij Beestenm. Tel. 1532. 1164 (Ingez. Med.) Van het feit, dat het rapport van de Kamercommissie over de zaak-Oss spoedig te wachten is, hebben wij dezer dagen reeds mededeeling gedaan. Thans komt de ..Standaard" (A.-R.) Zaterdagavond boven dien nog met de vooral uit rechtsche hoek komende „pikante" bijzonderheid: Gezien de omstandigheden, waaron der dit vraagstuk zich heeft ontwik keld, mede tengevolge van de starre houding van den Minister van Justitie, moet het niet uitgesloten worden ge acht, dat de Commissie zal voorstellen over te gaan tot het instellen van een parlementaire enquête. OP 13 JUNI IN DE TWEEDE KAMER. De eerstvolgende bijeenkomst van de Tweede Kamer der Staten-Generaal is be paald op Dinsdag 13 Juni, des middags te een uur. Aan de orde is de behandeling van het verzoek van den heer Woudenberg om ver lof tot het richten van vragen aan den minister van Sociale Zaken, naar aanlei ding van de stakingen bij de werkver schaffing in Drente ten gevolge van de daar heerschende toestanden ten opzichte van behuizing, belooning en regeling van de werkzaamheden, mede in verband met de reeds plaats gehad hebbende stakingen en conflicten bij de tewerkgestelden elders, o.a. de Peel. De voorzitter zal o.m. aan de Kamer voorstellen in deze vergadering een aan vang te maken met de beraadslagingen over het Wetsontwerp Wijziging van de Dienstplichtwet en het Wetsontwerp Wet telijke Regelen inzake Kinderbijslagverze kering. De voorzitter zal mededeeling doen van het besluit der centrale afdeeling om op Vrijdag 16 Juni. te elf uur, in de afdeelin gen te doen onderzoeken o.a. het wetsont werp vaststelling van regelen betreffende hei accountantswezen, wetsontwerp vast stelling van nieuwe bepalingen betreffende de inenting tegen pokken, benevens nog andere ontwerpen van eenvoudigen of cpoedeischenden aard. PRINS BERNHARD EN MGR. HUIBERS WAREN MEDE AANWEZIG. Op de prachtige terreinen van Barnstijn's filmstad bij Den Haag had gisteren een z.g. Koempoelan plaats, welke voor een groot gedeelte werd bijgewoond door Prins Bernhard en mgr. J. Huibers, dae werden begroet met het Wilhelmus. De gasten arriveerden gelijktijdig en werden luide toegejuicht. Prins Bermhard was gekleed in padvindersuniform. Nadat zij temidden van de ruim 800 lei dersisters» hadden plaats genomen, sprak Mr. René Höppener, hoofdcommissaris van de Kath. Verkenners uit Roermond, een kort welkomstwoord tot Prins Bernhard en mgr. Huibers. Hij begroette vervolgens Baron van Wijnbergen, burgemeester van Wassenaar en besloot met het inzetten van een yell. Hierna sprak hij een rede uit „De taak van de jeugdbeweging". Dr. M. Vanhaegendoren uit Leuven, had als onderwerp gekozen „de loopbaan die een jonge verkenner doormaakt, moet hem helpen groeien tot een alzijdig gevormde pe r soon li j ikheid Een groote groep verkenners gaf een demonstratie brugbouw ever den daar aan wezigen vijver, en boomkdimmen. Een plechtig Lof, gecelebreerd door dr. A. C. Ramselaar, hoofdaalmoezenier van de Katholieke Verkenners, besloot den prach- tigen middag. Z.K.H. Prins Bernhard maakte ruim ge bruik van de gelegenheid een serie filmpjes te maken van sprekers en genoodigden. In de te Hilversum voortgezette algemee- ne vergadering van dit verbond kwam aan de orde de op wachtgeld stelling van 60- jarigen als maatregel ter bestrijding van de werkloosheid onder de jeugd. De verga dering stond daarbij een facultatieve rege ling voor, waarbij tevens de wensch werd uitgesproken, over dit vraagstuk nog na- eter in overleg te treden met de centrale j van Overheidspersoneel. 1 Bij het agendapunt betreffende de ver korting van den arbeidstijd van het ver plegend personeel in de gemeentelijke zie kenhuizen. werd na een inleiding van den I beer R. Struijk besloten daarvoor onver zwakt actie te blijven voeren, mede ter be perking van de werkloosheid. Vervolgens werd langdurig stilgestaan bij het vraag stuk van de aanstelling van personeel op arbeidsovereenkomst, waarbij aangedron gen werd zooveel mogelijk paal en perk te stellen aan het voortschrijdend euvel van aanstelling op arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht. Het hoofdbestuur kreeg de opdracht zich ter zake tot alle gemeen tebesturen te richten. Daarna werd de mogelijkheid van in koop van diensttijd op arbeidscontract doorgebracht, besproken, waaromtrent dooi den heer H. M. Roos als lid van de Cen trale Commissie voor Georganiseerd Over leg mededeelingen werden gedaan. Het hoofdbestuur kreeg voorts opdracht te ijve ren voor algemeene erkenning van den Goeden Vrijdag en Nationale feestdagen als verlofdagen. Zeer langdurige beschouwingen werden gewijd aan een rapport, uitgebracht door een commissie tot onderzoek van de wen- schelijkheid van de uitbreiding der gren zen van het verbond dat met zeer groote meerderheid werd aangenomen. In principe heeft het verbond daardoor besloten an dere ambtenaren dan uitsluitend gemeen te-ambtenaren tot het lidmaatschap toe te laten, waarbij in het bijzonder werd gedacht aan provinciale- en waterschaps ambtenaren, benevens ambtenaren in dienst van semi-publiekrechtelijke licha men. In een volgend congres zullen nieuw ontworpen Statuten voor 't Nationaal Ver bond van Ambtenaren in Overheids- en semi-Overheidsdienst aan de goedkeuring worden onderworpen. Vervolgens sprak het congres zich met nadruk uit voor het verleenen van alle medewerking aan luchtbeschermingsoefe ningen. met inachtneming van rechtmati ge belangen van het personeel. Daarna werd de aandacht gevraagd voor de con centratie der arbeidsbemiddeling voor het verplegend personeel bij gemeentelijke ar beidsbeurzen, waarvoor het congres zich met groote meerderheid uitsprak. Hierbij werd het Haagsche stelsel als voorbeeld genomen. Nadat nog eenige aangelegenheden van internen aard waren behandeld, werden de aftredende leden van het hoofdbestuur de heeren J. G. Lammers te Enschedé, A. Lui- tinck te Den Haag en D. Knop te Zwolle als hoofdbestuursleden herkozen, terwijl de heer J. W. van Geelen werd gekozen in de plaats van het aftredende lid, den heer H. J. Faure te Nijmegen, die met algemeene stemmen tot lid van verdienste werd be noemd. Als plaats van het volgende congres werd Amsterdam aangewezen. De legerdag in Twente werd Zaterdag begunstigd door buitengewoon fraai zonnig weer. Duizenden verdrongen zich in den vroegen middag reeds in de straten van Enschedé om het défilé van de troepen langs het stadhuis gade te slaan. In de groote hall van het stadthuis verzamelden zich tal van genoodigden o.w. de comman dant van het veldleger, luitenant-generaal baron van Voorst tx>t Voorst, gep. generaal majoor Oudendijk, voorzitter van „Ons Leger", generaal-majoor Sillevis, comman dant der 2de divisie en de Commissaris der Koningin in Overijssel, mr. baron van Voorst tot Voorst. De burgemeester van Enschedé, de heer Rückert, hield een toespraak, waarin hij er op wees, dat het leger in Twente weinig, bekend is, doordat men daar geen garnizoen heeft. Vroeger was er daar weinig belang stelling voor het leger. De leuze „wij willen ons zelf zijn en blijven" heeft echter aan de grenzen warmen weerklank gevonden. De belangstelling voor het leger in Twente is sterk groeiende en deze dag zal er onge twijfeld toe bijdragen, den band met het leger nog aanzienlijk te versterken. De commandant van het veldleger, lui tenant-generaal baron v. Voorst tot Voorst wees daarna in een korte rede op de be- teekents van dezen legerdag. De wijze waarop onze grenstroepen zijn ontvangen, bewijst, dat men de beteekenis van ons leger terdege inziet. Nadat venverschingen waren aangebo den, begaven de genoodigden zich naar het balcon voor het gadeslaan van het défilé. Dit défilé, dat door duizenden werd aan schouwd. was een groot succes. De meeste legeronderdeelen waren vertegenwoordigd, o.m. luohtdoelartdllerie en pantserwagens. Op het luchtvaartterrein Twente ving om drie uur de eigenlijke legerdag aan, welke door vele duizenden werd bijgewoond. Van het Twentsche verband van den B. V. L. waren ongeveer 2000 leden aanwezig, die des morgens door den heer Duymaer van Twist in het Volkspark waren toegesproken. De bedoeling van de demonstraties op dezen legerdag was een indruk te geven van het karakter, de bewapening en de uit rusting van onze moderne weermacht. De regeeringspersdienst meldt: Evenals in vorige jaren zal binnenkort van staatswege een aantal nieuw te bou wen boerderijen in pacht worden uitge geven op de onder het beheer ran den rentmeester der staatsdomeinen te Zwolle ressorteerende gronden in de 4 noordelijke provinciën. In dezen zomer zullen worden verpacht 24 boerderijen met een gezamenlijke opper vlakte van ca. 440 h a. en wel 5 in de pro vincie Friesland, n.l. 2 nabij Rohel. 1 in het complex „Het Jongenshuis" nabij Ap- pelsga, 1 nabij Hoornsterzwaag en 1 nabij Kooten, 12 in de provincie Groningen, waarvan 2 in de gemeente Grootegast" 8 nabij Tolbert en 2 in de gemeente Belling- wolde. terwijl 7 stuks zullen zijn gelegen in het land van Vollenhove nabij Giet hoorn (provincie Overijssel.) De bij de boerderijen behoorende gron den zijn van overheidswege in werkver schaffing ontgonnen, waarna ze gedurende korteren of langeren tijd zijn geëxploi teerd, zoodat de cultuurtoestand thans zoo danig is, dat ze in pacht kunnen worden uitgegeven. De aanbesteding van den bouw der boer derijen zal zoo spoedig mogelijk geschie den, teneinde de gebouwen op 1 Mei 1940 in gebruik te kunnen nemen. Na ontvangst van de (in het prospectus aanwezige) aanmeldingsformulieren zal een aanvang worden gemaakt met de se lectie der pachters, waarbij evenals in vo rige jaren zal worden gelet op vakbe kwaamheid. ontwikkeling, financieele draagkracht, enz. Het Nederiandsch Verbond van Vereeni- gingen „Pro Juventute" hield Zaterdag in het Jaarbeursrestaurant te Utrecht zijn jaarvergadering, welke onder leiding stond van jhr, mr. J. F. Lewe van Nijenstetn, te Amsterdam. De voorzitter deelde mede, dat het co mité van de Nederiandsche Schooljeugd voor het aanbieden van een geschenk aan het Prinselijk Paar. door toedoen van Prinses Juliana, het bedrag dat na de aan bieding van het geschenk overbleef, ter beschikking heeft gesteld van Pro Juven tute, daarmede beoogende dat dit bedrag, dat door de Nederiandsche Jeugd was bij eengebracht, In eenigen vorm aan die jeugd zou ten goede komen. Wat de werkkampen betreft deed de voorzitter nog enkele mededeelingen. Voor gesteld is om aan iedere vereeniging door „Pro Juventute" een subsidie te verleenen. De regeling is zoo. dat een vereeniging het verschil tusschen de rijkssubsidie en de kosten betaalt. Hieraan zal door het verbond f. 0.15 per kind, per dag worden bijgedragen. De kampen zijn bedoeld voor kinderen tusschen 17—21 jaar, die door 1167 Deze Engelsche woonkamer, interieur met sfeer, gezelligheid en voornaam cachet, forsch van bouw, zeer degelijk van constructie, is een exemplaar van de 685 woonkamers, welke Van Reeuwijk's Mij. voor Woninginrichting te Rotterdam gedurende de Huiskamerweek aanbiedt tegen extra verlaagde prijzen. De afgebeelde kamer bestaat uit groot dressoir, schuiftafel, 2 zware fauteuils, 4 stoelen met balpooten. De waarde is f, 175.—. Gedurende de Huiskamerweek kost ze slechs f. 125.Gaat deze kamer eens bezichtigen. Ze is geëtaleerd. (tasn Medy Kon. Ned. Stoomb. Mjj. EUTERPE. 3 Juni van Adam te Kopenhagen GANYMEDES. thuisreis. 3 Juni te Liverpool; vertrekt 6 Juni naar A'dam ACHILLES. 3 Juni van Middl. Zee te R'dam. TABIAN, 3 Juni van Java te MU. Nederland A'dam. Diverse Stoomvaartbcrichten JOBSHAVEN, 2 Juni van Pastelillo naar Philadelphia LAUWERZEE, sleepboot, naar R'dam, pass. 3 Juni Kaap Bon POLLEKRACHT, zuiger, 2 Juni van Tandjong Priok naar Balik Pap pan WAALHAVEN. 2 Juni van St. Thomas naar Br Guyana EEM. 3 Juni van Koivisto te Lovisa SCHIE, 3 Juni van Hernosand naar R'dam KATENDRECHT. 30 Mei van Curacao naar Hamburg TARA, 3 Juni van Bahia Blanca te Antwerpen SCHIELAND, 3 Juni te Gdynia. Uitgesproken: P. L. J Rietdijk, gescheiden echtgenoote van D. J. M. de Hondt. zonder beroep, te Oegst- geester, Hofbrouckerlaan 35. R.c. mr. F. J. de Jong, cur. mr. C. J. Woudstra. Leiden. B. P. Rietveld, hoofdkantonnier bij den Prov. Waterstaat te Alphen a. d. Rijn, Gaslaan 9 c. R.c. mr. W. G. H. B. v. d. Boom, cur. mr. A. J. Meijer, Alphen a. d. Rijn. In de week van 30 Mei t/m 3 Juni werden in Nederland 36 faillissementen uitgesproken. 53 jaar iederen dag een advertentie in het dagblad. Een bekende Amerikaansche firma, die zich specialiseert in kwesties over patenten en handelsmerken, adver teert nu reeds 53 jaar achtereen, eiken dag dat het dagblad uitkomt. De zaak kan zich in een gestadigen groei verheugen. 1158 In al dien tijd is de tekst der annonce niet gewijzigd en evenmin is het be scheiden formaat vergroot. Hieruit blijkt weer eens, dat de regel maat, waarmede men in de dagblad pers adverteert, een der voornaamste factoren is. die het succes van reclame bepalen. den kinderrechter tot plaatsing in een jeugdwerkkamp zijn veroordeeld. Medegedeeld werd verder nog, dat in samenwerking met het Genootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen in den omtrek van Utrecht een groot werk kamp gesticht zal worden. Nadere gegevens hierover konden nog niet verstrekt -worden. DE NATIONALE INKOMSTEN WINST-BELASTING. EN In een adres aan de Tweede Kamei heeft ook het Verbond van Nederiandsche Werk gevers bezwaren ontvouwd tegen het wets ontwerp Inzake invoering van een Natio nale inkomsten- en winstbelasting, voor namelijk tegen de winstbelasting van rechtspersonen. Wel tracht de regeering den indruk te wekken, aldus het Verbond, alsof die een onverbrekelijk geheel met de andere onderdeelen van het samenstel der plannen uitmaakt, doch wij zijn daar niet van overtuigd, te minder niet, omdat de niotlveering van de winstbelasting zoo uitermate zwak is. Er wordt daarom een dringend beroep gedaan op de Kamer om het wetsontwerp niet te aanvaarden, doch de regeering uit te noodigen zich te beraden over andere middelen, om in de bestaande tekorten op de Staatsbegrooting te voorzien. VERSPREIDE BERICHTEN. In bijna 82-Jarigen ouderdom is Za terdag te Den Haag overleden ir, A. E, R. Collette, oud-hoofdingenieur der telegrafie en telefonie en oud-voorzitter van de ver eeniging voor handel, nijverheid en ge meentebelangen te Den Haag. De minister van Binnenlandsche Za ken, de heer H. van Boeyen. heeft Zater dagochtend de staatscommissie voor de grensregeling met Duitschland geïnstal leerd. Van deze commissie Is voorzitter mr. dr. R. H. baron de Vos van Steenwijk. ONDERTROUWD: W. Beekman. Jm 37 Jaar en J. du Prle, Jd a jaar G. H. Lenkester, Jm. 26 Jaar en H, v' i Tubn, Jd„ 20 jaar. OVERLEDEN: M. Ketjzer, wedn. 81 Jaar. A. de W. te O. Uw aanslag is vermoedeHj als volgt becijferd: Huurwaarde f.210. Motumi de f. 300, één kind voor aftrek. C. D. F. te A. U kunt op het aanglftebllji invullen ..in militairen dienst". Bij de begrootli wordt uitsluitend gelet op de bij den aanvar van het belastingjaar bestaande feiten. VOOR DINSDAG 6 JUNI. Hilversum I. 1875 en 415,5 M. Kro-ultzendin 8.009.15 Gram. muziek <Om 8.15 Berichten 10.00 Gramofoonmuziek 11.30 Gods« dienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 Kro-Melodisten en solisten (1.00— II Gram. muziekj 2.00 Vrouwenuur 3.00 Kro Kamerorkest 3.45 Gram. muziek 4.00 Kro orkest 4.45 Gram. muziek (Om 6.30 Bericb ten) 6.35 Sportpraatje 7.00 Berichten - 7 15 Causerie „Draagt elkanders lasten" li Gram. muziek 7,45 Zwemcursus 8.00 1 richten A.NJP., mededeelingen 815 St« orkest van Maastricht 9.15 Reportage (opn 9.30 Gram.muziek 10.30 Berichten ANP. 10.40 Lajos Veres en zijn orkest 11.05—12J Gram.muziek. Hilversum II, 301.5 M. AVRO-Uitzendlng 8.00 Orgelspel 8.15 Berichten 8.18 Gra muziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gew muziek (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw 10J AVRO-Amusementsorkest 11.00 Causerie ,Df vrouw cn het wereldbeeld" 11.10 Huishoik lijke wenken 11.35 Omroeporkest 12.15 richten 12.18 Gram.muziek 1.00 Omrw orkest 1.45 Gram.muziek 2.00 Omroepor| en solist 2.45 Knipcursus 3.45 Berlchiei Het Lyra-Trio 4.30 Kinderkoor 5.00 Kil derhalfuur 5.30 De Twilight Serenades - 6.10 AVRO-Salonorkest (ca. 6.25 Berichten) j 7.00 Vioolvoordracht met pianobegeleiding 7.30 Gram.muziek 7.40 „Gebonden krachtei in het atoom", lezing 8.00 Berichten ANP.J Radiojournaal, mededeelingen 8.25 Gramj muziek 8.30 Bonte Dinsdagavondtreln 10.01 Radiotooneel 10.25 AVRO-Dance-Band ef soliste 11.00 Berichten ANP Gram.muziek -| 11.30—12.00 Karolyi Arpad's Zigeunerorkest Droitwich, 1500 M. 12.20 Gram.muziek - 1.05 Pianosyncopations 1.20 Reportages 1.502.20 Jack Wilson's kwintet 4.15 Orgelj spel 4.50 Reportage 5.20 Gram.muziek- 5.50 Reportage 6.20 Berichten 6.45 BBC Televisie-orkest 7.20 Orgelspel 7.50 operation in Denmark", dialoog 8.20 Majesty's Pleasure", operette 9.20 Berichtea 9.50 ..Britain and refugees", toespraken -j 10.20 BBC-orkest 11.20 Eddie Carroll's Bart 11.45 Van Straten en en ensemble H-5j Gram.muziek 12.1012.20 Berichten. Radio-Paris, 1648 M. 9.00—9.20 Granunul 12.35 Zang 1 25 StafmuzSek van de Gardl Républicaine 2.35 en 3.50 /ang 4.40 Gramfl muziek 4.50 Muzikale causerie met vocale" illustraties 5.05 Zang 5.25 Cantrelle-orkej 7.05 Viool en plano 7.20 Locatelli-orkest 8.50 Moyse-Trio 9.50—11.50 Radiotooneel. Keulen, 456 M 6.50 en 7.35 Gram.muzlel 8.50 Omroepkleinorkest 12.20 Omroeporkesf 2.303 20 Populair concert 4.20 Kur-orkef Bad Salzuflen 6.05 en 6.50 Gram.muziek - 8.50—12.20 Hermann Hagestedt's dansorkest solisten. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Om roepdansorkest 12.50 Gram.muziek en zanj 1.30 Omroepdansorkest 1.50—2.20, 5.20, 6-5J en 7.20 Gram.muziek 8.20 Mannenkoor .u» Marxkring" 9.20 Omroeporkest, solist en aW clamator 10.30—11.20 Gram.muziek. 434 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 en IJ Radio-orkest 1 50—2.20. 5.20. 6.35 en i.b Gram.muziek 8.20 Radio-orkest en soHJ i 9.35 Radio-orkest 10.30—11.20 Gram.muziek. f Deutschlandscnder, 1571 M. 8.35 Hansche-Nahrath 9 05 Politiek da«maJ.0V" zicht 9.20 Omroeporkest en solist 10' ,7«e richten 10.40 Berliinsch Strijktrio - u-™ Berichten 11.20—12.20 Studentenkoor studenten-orkest (opn.). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN dB R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 6 Juni. ie Programma: Iederen dag van 8—24 uuf A.V.R.O.. V.A.R.A. enz. uurJ 2de Programma: lederen dag van 8—. Kro. Ncrv. enz. 1rton Racjjo 3e Programma 8.00 Keulen 1020 PTT. N - 11.20 Droitwich - 11.50 Radto N - 12.15 Parijs Radio - 12.35 Brusse vi 2.20 Keulen 3.20 Droitwich 3.55 Radio r*fm N 4,20 Keulen 5.20 Brussel VI. - J-, Keulen 7.20 Brussel VI. - 7.50 Keulen-0^ Brussel Fr. 9.20 Keulen 10.20 Brussel 11,20 Keulen. 4e Programma 8.00 Brussel Parijs Radio 9,30 Radio PTT. Diversen 10.35 London Reg. wich 1,20 London Reg. 4.30 Droit 750i 5 50 Keulen of div - 6.20 Droitwichi - i London Reg. 8 20 Droitwich "5Ü Reg. 10,20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. iU.ÖU .rl 1 05 DroitJ linnen 'i .m 2-4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14