LEIDSCH DAGBLAD Uit de Omstreken LFIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 1 Juni 1939 Gemeenteraad van Hazerswoude INGEZONDEN /TUKKEN Plaatst Uw advertenties WEERBERICHT. Vragen van den heer van der Goes van Naters AGENDA (Buiten verantwoordelijKneio dei Redactie) Copie van de aJ of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE IJSCO-VENTERS. Geachte redactie. Gaarne had ik onderstaand stukje zien opge nomen in uw geëerd blad. waarvoor ik U be leefd dank zeg. Het ingezonden stuk van den heer De Nie ge lezen hebbende, kwam ik tot de overtuiging dat de ijsventers niet anders dan 's Zondags en ?s avonds de mogelijkheid hebben een behoor lijk loon voor hun afzet te ontvangen. Er zijn echter heel wat menschen die 's Zondags er hinder van ondervinden door het eentonige ge- bel. Dit is vooral het- geval wanneer de venters een kerk naderen, waar Godsdienstoefeningen worden gehouden, wat dan een hinderlijk ge hoor is en waardoor alle wijding te niet wordt gedaan. Gaarne wilde ik de directie, die deze menschen aanstelt, langs dezen weg verzoeken, of het niet mogelijk is. dat. wanneer men een Kerkgebouw of Evangelisatiegebouw nadert, de ijsventer geen gebruik maakt van djn bel. In dien deze mogelijkheid bestaat zullen heel wat menschen er de betreffende instanties dankbaar voor zijn wanneer men door dat gebel niet meer gestoord wordt. M. VAN EGMOND. Rapenburg 78. ln h9t het dagblad met verre weg de grootste publici- teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige prijsverhooging door onze plaatse lijke agenten aangenomen. Dit geldt ook voor onze „Kleine Advertenties" Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 773. Hedenmiddag 2 uur 771. BUITENLANDSCH WEERO VERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De drukverdeeling over West-Europa veran dert nagenoeg niet. Het gebied van hoogen luchtdruk, waarvan de kern ten Noorden van Schotland ligt, breidde zich verder naar Noor wegen uit. Over Dultschland en Polen nam de hooge druk wat in beteekenis af. In onze omge ving bl«ft het zeer mooi en zonnig overdag. Alleen langs de kust was vanmorgen vroeg de bewolking nog zwaar. De luchtdrukgradient is over de Zuidelijke Noordzee toegenomen, waar door de N.O. wind plaatselijk tot krachtig aan groeide. Ook in Noord- en mldden-Dultschiand houdt het fraaie weer aan, evenals in Frank rijk en België, terwijl het overal nog iets war mer werd. Over Italië ligt een depressie, welker invloed reeds door bewolkingstoenemlng in Zuid- Duitschland is te merken. De depressie, die gistermorgen over Lapland lag. trok naar Noord-Rusland Langs de Noor- sche kust nam de wind dientengevolge in kracht af. terwijl het ln geheel Scandinavië aanzienlijk kouder werd. Ten Zuidwesten van IJsland bevinden zich nieuwe storingen, die Noordwaarts trekken. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Helder: half bewolkt krachtig. N.N.O. wind. temp. 10 gr. C-, min. 10 gr. C. Ylissingen: zwaar bewolkt, krachtig. N.O. wind, temp. 13 gr. C.. min. 12 gr. C. De Bilt: half bewolkt, krachtig, N.N.O. wind. temp. 14 gr. C„ min. 12 gr. C. Groningen: licht be wolk: matig. Noord. wind. temp. 12 gr. C., min. 10 gr. C. Maastricht: licht bewolkt, zwak. NN.O. wind. temp. 14 gr. C.. min. 11 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 13 gr. C. '56 gr. F.). 12 uur 'smldd.: 15 gr. C. (59 gr. F HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 3 u. 37 min.; nam. te 3 u. 58 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer", 'sMiddags 12 uur: 18 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uur: 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 9.41 n.m. tot 4.14 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG- 1 Juni op: 20 u. 39; onder: 4 u. 28. Extra hulp werkeloozen - Afkoopsom van f. 1000 voor een uitpad - Het basis-uurloon in werkverschaffing verhoogd. De Raad van Hazerswoude vergaderde. Met kennisgeving waren afwezig, de hee- ren M. Noordam en Y. Bol. Onder de vele ingekomen stukken be vond zich de mededeeling betreffende Steunverleening B, waarvan de uitgaven f. 572.29 zijn. Van den Kerkeraad der Ned. Herv. ge meente was een verzoek Ingekomen om vermindering van huur voor de woning van het hoofd der school, wegens het ge mis van diens tuin, welke als bouwterrein in gebruik is genomen, en waarvan de schade begroot is op f. 75.p. J. Verzocht werd de huur van de woning met een ge lijk bedrag te willen verminderen. De Voorziter stelde namens B. en W. voor, dit verzoek tot later aan te houden, waartoe besloten werd. In verband met de voorgenomen restau ratie van den gemeente-toren, deelde de voorzitter mede, dat bij ingesteld onder zoek naar de fundeering van den toren, deze niet onbevredigend blijkt. De onder handelingen met de Vereenlging Monu mentenzorg zijn nog loopende. Besloten werd, dat voor extra hulp aan werkloozen een bedrag van f. 5.78 per in geschrevene zal worden toegekend, waar van het Rijk f. 3.78 en de gemeente f. 2. moet bijdragen. Een aanvrage van de Chr. UL.O. school om gelden voor de uitbreiding van deleer- middelen, alsmede een verzoek van de RK School a d. Rijndijk om het aantal school banken uit te breiden, werd toegestaan. Een verzoek om vermindering van hon denbelasting door S. van der Molen gedaan werd verleend tot een bedrag van f. 1 50 en dat van de Wed. Abr. van Klaveren en J. v. d. Poel in zijn geheel verleend. Van de Chr. H. B. S. te Alphen a. d. Rijn was een verzoek ingekomen om een bijdra ge in de exploitatiekosten, en dit toege staan tot een bedrag van f.100.44. De rekening van de Ver. „Werkverschaf fing" werd na toelichting van den voor zitter, aangenomen, onder aanteekening dat de heer Jac. Loomans tegen gestemd heeft. Een voorstel tot afkoop van het recht dat de gemeente jaarlijks moet betalen voor een uitpad voor de bewoners van het Rietveld werd besproken. Hieruit bleek, dat van dat uitpad hetgeen de gemeente f. 60 per jaar kost, geen gebruik wordt gemaakt. De eigenaar wil van zijn recht afstand doen, tegen een afkoopsom van f. 1000. de Raad besliste daartoe. In behandeling kwam een voorstel tot herziening van de jaarwedde van den keu ringsveearts, hoofd der vleeschkeurings- dienst. De voorzitter deelde de onderhan delingen mede, welke daarover gehouden zijn met den heer Commandeur. Door het stopzetten van het bedrijf „Zandvoort" aan den Rijndijk, werd de hulpkeurmeester overbodig. Later bleek door het voortzetten van dit bedrijf op bescheidener voet, de hulpkeurmeester weer noodig te zijn. Een en ander was aanleiding om het salaris van den keuringsveearts van 1 Maart 1939 af te bepalen op f. 1700.p. j. plus een toelage van f. 30.voor gebruik van rij wiel en kindertoeslag. Na bespreking werd dit voorstel van B. en W. met alg. st. goed gekeurd. Voorstel om den Minister van Sociale Zaken te verzoeken deze gemeente voor de steunverleening van de 8se in de 7e klasse te plaatsen en het basis-uurloon voor de werkverschaffing te brengen van 27 op 30 cent. Dit voorstel werd na toelichting van den voorzitter aangenomen. De voorzitter deelde mede. dal in het belang van den Luchtbeschermingsdienst, enkele noodzakelijke bestellingen door het gemeentebestuur zijn gedaan: o.a. zijn 36 gasmaskers en andere zaken besteld. Door breedvoerige inlichting van den voorzitter werden eenige wijzigingen der begrootingen 1938 en 1939 goedgekeurd. De heer Lourier vestigde de aandacht op verschillende gaten en kullen in het weg dek van het Westelnde; de Voorzitter zeg de toe de aandacht daarop te zullen vesti gen Hierna volgde sluiting. INZAKE DE SCHIETOEFENINGEN NABIJ DEN WASSENAAKSCHEN SLAG. De heer van der Goes van Naters heeft aan den Minister van Defensie de volgen de vragen gesteld: 1. Is het waar, dat besloten is, dat ge- durenden den a s. zomer op werkdagen ge regeld schietoefeningen zullen worden ge houden nabij den Wassenaarschen Slag, zoodat alsdan de toegang tot het strand al daar en het strand zelf voor het publiek zou zijn gesloten? 2. Is de minister bereid, om, wanneer inderdaad dit besluit ls genomen, te bevor deren, dat deze oefeningen ten Noorden van paal 92 worden gehouden, zoodat voor publiek en neringdoenden deze belangrijke recreatiemogelijkheid en bestaansbron be houden blijven? listen, zal den heer Grimbergen, de geeste lijken, de familieleden en de genoodlgden naar de kerk geleiden waar de neomist bij den ingang der kerk verwelkomd zal wor den. Te 7 uur is er plechtig Lof. Tijdens de plechtige H. Mis houdt pastoor Hesp de feestpredikatie. Des namiddags van 2 tot 3.30 uur ls er ln het Parochie huis gelegenheid den neomist en diens familie te compUmenteeren. Vergadering R.K. Middenslandsvcrceniging. Deze vereenlging hield een slecht be zochte ledenvergadering in een der zalen van het Parochiehuls. De voorzitter, de heer Caspers opende en herinnerde aan het ge houden Tridlum in de kapel van het Pen sion St. Joseph. Spr. dankte de zusters van Pension St. Joseph voor de bereidwilligheid om belangloos voor dit doel de kapel be schikbaar te stellen De notulen, gelezen door den secretaris, den heer A. J. Mulder werden goedgekeurd. Aan de orde was dan de beschrijvingsbrief van de te houden Cen trale Raadsvergadering op 7 Juni. Men be sloot conform de diverse praeadviezen van het Hoofdbestuur. Als afgevaardigde zal fun- geeren de heer A. J. Mulder. De geestelijk adviseur, pastoor Hesp. hield een causerie over de gesloten retraite. Na rondvraag volgde sluiting met gebed. AALSMEER. Raadsagenda. De Raad komt Dinsdag 6 Juni om half drie, bijeen. 1. Vaststelling notulen der vergadering van 25 April 1939 2. Ingekomen stukken en mededeellngen: a. Besluit Ged. Staten, voor- loopige vaststelling quotiënt, art. 16, 2e lid, financieel verhoudlngsbesluit, rekeningjaar 1936; 3 Aanvragen om voorschotten, voor verbetering van landarbeiderswoningen aan den Machineweg en den Hornweg; 4. Aan vrage H Groeneveld, alhier, om een voor schot krachtens de lar.darbeiderswet (plaatsje aan den Zwarteweg); 5. Wijziging uitbreidingsplan en vaststelling bebouwings voorschriften. terrein Machineweg; 6. Ver pachting jachtrecht 1939-1944; 7. Grensre geling met Adr. Maarse Jzn„ teelland nabij provincialen weg; 8. Vaststelling vergoedin gen voor bijzondere scholen, ex art 101 L O - wet 1920 9. Wijziging gemeente-begrooting 1938 (6e en 7e wijziging); 10. Voorstel tot uitbreiding van de O. U.L.O. school en aan koop van den benoodigden grond van de N. H. gemeente; 11. Adres commissie van sa menwerking voor actie kindertoelage, tot wijziging kindertoeslagregeling voor deze ge meente; 12. Benoeming controleur voor steunverleening, werkverschaffing en maat schappelijk hulpbetoon. Aanbeveling van B. en W.: 1. C. Bruljn, controleur werkverschaf fing en steunverleening te Enkhuizen; 2 J. Geurts, controleur Maatschappelijk Hulpbe toon te Culemborg; 3. J. F. Kunst controleur steunverleening enz. te Kesteren. Vergadering der Tuinbouwbank. In de alg. vergadering der Tuinbouwbank werden de balans en de verlies- en winst rekening, alsmede de jaarverslagen goed gekeurd. De heer Joh. C. M. Mensing werd als bestuurslid herkozen, terwijl in de vacature H. de Wilde gekozen werd de heer G. Han sen Kzn. Wethouder P. van der Meer Pzn. werd als lid van den Raad van Toezicht herko zen evenals de heer J. van Leeuwen Wzn.. als plaatsvervangend bestuurslid. In de vacature K. Hansen werd gekozen de heer D Jongkind Kzn. Een bestuursvoorstel om f. 2500 ter be schikking te stellen van het crisiscomité werd met alg. st. aangenomen. De heer J. de Jong bepleitte de moge lijkheid om minder te reserveeren en meer aan de leden uit te keeren waarop van de bestuurstafel geantwoord werd dat deze onzekere tijden een ruime reservevorming gebiedend voorschrijven. Van de gelegenheid om het nieuwe bank gebouw te bezichtigen, werd daarna een druk gebruik gemaakt. digd. Nog tijdens de botsing sloeg van den personenauto het rechter portier open. waardoor de sergeant D. uit de auto werd geslingerd en ernstig gewond tegen het wegdek werd geworpen. Hierdoor liep hij verwondingen op aan het hoofd. Nadat ge neeskundige hulp was ingeroepen, consta teerde dr. Kuypers van Halfweg een her senschudding. Tegen S. werd proces-ver baal opgemaakt, daar hij voorrang had moeten verleenen. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer M. H. Eggink Dzn.. oud-burgemeester van Maarssen en Maarsseveen, is na een lang durige ziekte op 56-jarlgen leeftijd in eerst genoemde gemeente overleden. HAARLEMMERMEER. Militair bij autobotsing gewond. Gistermiddag omstreeks drie uur had op het kruispunt SpaarnwouderwegIJweg nabij Zwanenburg een botsing plaats tus* schen een personenatuo. bestuurd door den militair S.. afkomstig uit het garnizoen te 's Hertogenbosch en een vrachtauto be stuurd door den vrachtrijder, den heer F, uit Nieuw-Vennep. De personenauto, waarin naast S. den sergeant D. gezeten was, naderde uit de richting Schiphol met groote snelheid het kruispunt met den IJweg. Hieruit kwam voor hem van rechts de vrachtauto. Vrij- wel gelijktijdig bereikten zij het kruispunt, doch de auto moest voorrang verleenen aan de vrachtauto. Of de militaire bestuurder de vrachtauto niet tijdig genoeg heeft op gemerkt, is niet komen vast te staan, doch met groote snelheid stortte de personen auto op den laadbak van de vrachlauto waardoor deze werd meegesleurd en In den naast den Spaarnwouder weg gelegen tocht werd geduwd. De bestuurder kon zich vrij wel ongedeerd uit zijn hachelijke positie verlossen. De beide auto's werden zwaar bescha- HILLEGOM. Groote demonstratie der E. H. B. O. Gisteravond hield de E.H.B.O. een groote demonstratie op het stationsemplacement. Verondersteld werd dat een vliegtuig een noodlanding moest maken, doch voordat het vliegtuig landt, verliest het bij het overvliegen van het stationsplein een bri santbom en een phosgeengasbom. De brisantbom komt op de goederenloods terecht en er ontstaat een geweldige ver woesting waardoor verscheidene personen ernstige wonden oploopen. De phosgeen gasbom zou op het emplacement gevallen zijn, waardoor ook personen door het gas vergiftigd worden. De gasploeg van E.H.B.O. rukte dan ook uit, verbond de patiënten, waarhij ook de gewonden van gasmaskers moesten worden voorzien. Overal lagen de gewonden verspreid en alle leden van E.H.B.O. waren in volle actie. Toen de patiënten verbonden waren, werden zij door de beide ziekenauto's en een gerequireerde vrachtauto naar de schuur der firma Gebrs. Van Zanten ge bracht. die als noodhospitaal zou dienst doen. Verder werd bij de oefening van een goe derenwagen gebruik gemaakt, waarin ook de brancards in werden opgehangen. Nadat alle gewonden naar het geïmpro viseerde hospitaal waren vervoerd, contro leerden de aanwezige geneesheeren, dr. Van der Kaaden. dr. Ten Hoopen en dr. Ver- sluys de gelegde verbanden en werden de leden ondervraagd en opmerkzaam ge maakt op de diverse mogelijkheden. Onder de aanwezigen merkten wij op den gemeente-secretaris mr. Peek en den in specteur van politie De Boer. Medewerking werd verleend door leden van de Kruisvaart St. Joseph, die als pa tiënten fungeerden en ook mede hielpen bij het leggen van de verbanden alsmede voor afzetting van de plaatsen waar de gewon den lagen zorgden, zoodat de leden rustig hun werk konden verrichten. Deze groote demonstratie was voor de E. HBO. een succes en getuigde van de pa raatheid der HUlegomsche afdeeling. Ploegcommandant Schoonderbeek, bij wien de leiding berustte, kan dan ook op een geslaagden avond terugzien. KATWIJK AAN DEN RUN. Eerste plechtige H. Mis. Zaterdag a.s. zal de heer W. Q. Grim bergen uit handen van den Bisschop van Haarlem de priesterwijding ontvangen en Zondar 4 Juni des voormiddags te 10 uur zijn eerste olechtige H. Mis opdragen ln de Parochiekerk van St. Jan de Dooper. Een commissie met diverse subcommis sies heeft zich gevormd, welke reeds eenigen tijd de noodlge voorbereidingen treft voor deze gebeurtenis. Zaterdagavond te onge veer 6 uur zal de neomist aan de grens KatwijkValkenburg arriveeren. vergezeld van geestelijken en familieleden Een der kerkmeester- zal hem namens de parochie toespreken. Een feeststoet van wandelaars, fietsers, ruiters en automobl- LISSE. Vergadering der Chr. Hist. Unie. De afd Lisse der Chr.-Hist. Unie verga derde. Als sprekers traden op de heeren Jac. Kingma en A. Tibboel, beiden afge vaardigden der Chr. Hlst. Unie ln den Ge meenteraad. Nadat de heer M. v. Blitterswijk namens de Propaganda-commissie had geopend, sprak de heer Jac. Kingma over „Christe lijk Historischen en de Gemeentepolitiek". De heer Kingma zette het program van be ginselen ten opzichte van de Gemeentepo litiek uiteen Verschillende zaken kwamen hierbij aan de orde. In den breede werd be handeld de Volkshuisvesting. Gewezen werd op het uitbreidingsplan, de saneering van den Stationsweg, welke zeer dringend noo dig is, de wonlnghurcn. enz. Het bouwen met als doel het pand ln eigendom te krij gen, is een ideaal dat nagestreefd en be vorderd moet worden. De Volksgezondheid had ook alle aandacht van spr. Hier wordt veel gedaan voor bestrijding van allerlei ziekten. De Schoolartsendienst werd hoog gewaardeerd en heeft bewezen aan onze kinderen uitnemende diensten te bewijzen. Het onderwijs dient christelijk te zyn. De schooltandverzorging blijkt noodzakelijk te zijn. De schoolvoeding dient tot het uiter ste beperkt te blijven. De verantwoordelijk heid dient te rusten op de ouders. Ruime aandacht werd geschonken aan de werkloosheid en haar gevolgen en het geen hiertegen van Overheidswege wordt gedaan. Het plan Westhof acht spr wen- schelijk. De huidige werkverschaffing ln deze gemeente (diepdelvcn) moge niet ten volle als ideaal bestempeld worden, toch ls deze in de gegeven omstandigheden toe te juichen. Den jongeren werd aangeraden deel te nemen aan de werkkampen Werkt wat in Uw vermogen ls. Laat de geest der eerste Pinkstergemeente ook de onze zijn en wij voor u met elkander het goede zoe ken. Met de gemeentefinanclen dient zoo zoo zuinig mogelijk te worden omgegaan. De belastingen drukken zwaar op de inge zetenen. De personeele belasting dient zeer noodig beperkt. De straatbelasting achtte spr. eenigszins onbillijk. Na de rechtspositie der ambtenaren besproken te hebben eindigde spr. zijn causerie. HEDEN: Harmonie: Ledenvergadering 3 Ortnk». eeniglng. 8 15 uur nam. ^oöcr-Ver. Schuttershof: Stichting voor Mrmf„ onderwijs. Spr. G. Bolkestein. 8 1/4 uur nSf Oegstgeest (voorm. openbare Vergadering der S.D.A.P, 8 uur larnl Ml): Vrijdag. Breestraat 27: Ledenverg. Leeszaal Reu,.., 44 uur nam. '«wens, DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch ODvoedVim Bureau. 94—11 uur voorm. m Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde mne dag der maand consultatiebureau voor onvrT waardigen, 7—8 uur nam. 01 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve G leunde. Consultatiebur v. Alcoholisten f 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve g neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inen tegen diphterie. 34 uur 's middags precies, 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Ge kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze u uur nam. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling Kunst om de Kunst", 2—5 u. n.m. (tot 11 Juiiit BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur narr „De Vrouw met de Blauwvos". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u. Zon dag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur n~ Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m,: „De vil dor reuzen". Zondag van 2-7 doorl. voorste' Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur n „Little Miss Broadway". Dinsdag-, Woensdag- en Zaterdagnam 2,30 Zondag doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 u Casino-Theater Hooge woerd 49: 8 uur t „De zoon van Tarzan". Zondag van 47 en van 8—11 uur. Woensd- en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen vr~ 2 en 8 uur n.m.: „Tarantelle". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en i uur nam. Nova-theater (Katwijk-aan-Zee): „De onder: gang van de William Brown". De avond- en nachtdienst der apotheken tot Vrijdag 2 Juni waargenomen door de a~ theken: Van Driesum, Mare 110, Tl. 406 P. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, Tel. 3 Te OegstgeestOegstgee6tsche Apo Wilhelminapark 8, Tel. 274. Weet U het antivoord 1. Hoe heet de Amsterdamsche „Artb voluit? 2. Wat ls de oorsprong van het gezegde ,De koning ls dood, leve de koning!" 3. Wat beteekent „Roma aeterna"? Antwoorden: pag. 2 van het Derde B Na de pauze sprak de heer A. Tibboel over: „Daarom Christelijk Historisch". Deze zette uiteen, welke beginselen den Christelijk Historischen drijven. Zij zijn wars van belangen- of partijpolitiek en willen, waar mogelijk, samen werken, ook met andere partijen en deze tegemoet komen. De heer Tibboel wees er op dat onze gemeente een moeilijken tijd door maakt. Daarom ook ls het dat de Chr. Historischen, niet met wenschen komen, die niet vervuld kunnen worden. Er moet geregeerd worden in Prot. Chr. geest. Zeer veel vergt de armenzorg in onze gemeente. Ook hier heeft het Chr. Hlst. beginsel zijn geluid niet onzeker laten hooren. Bij alle pogingen tot samenwerking met andere partijen behouden wij onze zelf standigheid. WIJ willen samenwerking, maar geenszins overheersching. De Christelijk Historischen maken zich op om weer den verkiezingsstrijd in te gaan, in het geloof, wachtende op den zegen Gods! Met een slotwoord van den heer Blitters wijk werd deze vergadering besloten. De lijstnummering der Candidatenlijslen. i De candldatenlijsten voor de as. Ge- I meenteraadsverkiezingen zijn als volgt ge nummerd: 1. R.K. Staatspartij; 2 Chr. Hist. Unie; 13. A.R. Partij; 4. S.G.P.; 5. S.D.A.P. Beroepen. De heer P. A. Lefe'oer. hulpprediker bij de Ned. Herv. Gem. alhier, ontving een be roep (toez.) naar Exmorra. Werkloosheid thans minder dan in 1932. De werkloosheid ln deze gemeente thans minder dan in 1932. Thans staan 2 werkloozen Ingeschreven tegen 287 ln 1 en 263 in 1932. De arbeider B. werkzaam aan de tenfabrlek alhier raakte met zijn hand i de zaagmachine, waardoor de mlddenvh van de rechterhand bijna geheel wei opengespleten. - De heer Markussen, belastlngcommi alhier, is overgeplaatst naar Rotterdam I zijn plaats werd met Ingang van 1 Juli5 benoemd de heer J. Lenstra te vreeswijk. LEIDSCHENDAM. Dat was niet hun werk! De rijkspolitie heeft proces-verbaal o gemaakt tegen den 12-jarigen J. van wonende in de Veenestraat, den 14-J. 0 C. Z„ den 15-j. P. D. en den 12-J. Th. Dj allen wonende aan de Leldschekade. H' viertal hield zich onledig met het verniele van een onbewoonbaarverklaarde won! aan het Achterom. Tot heemraad van de Tedinger'oroek polder zijn gekozen resp. met 97 en 108 s de heeren A. P. Overgaauw alhier en N. Mooyman te Nootdorp. Woensdag 7 Juni a.s. zal hier een col. lecte worden gehouden ten bate van het rus Rijkersfonds. NOORDWUK. Ernstige aanrijding. Gistermiddag te ongeveer 5 uur had ee ernstige aanrijding plaats ln het nauw gedeelte van de v. Limburg StirumstraMf even vóór de fa. Verkade. De Haagsen autobus komende uit de richting van zee moest daar. door een geparkeerden wage geheel langs den kant rijden om te kunne passeeren. Hierbij kwam de 10-jarige die daar fietste, in de knel en "ë™.1?: een smak op den grond geworpen. HO o kwam enkele ernstige hoofdwonden. dat deze verbonden waren door dr. w kerk, kon het ventje naar huis worden ve voerd. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag. Te Den Haag slaagden voor hE' ploma ..Algemeene Handelskennis" de n ren F. van den Berg Azn.. L Q- Duitiaa beiden alhier en J. P. van den Bure Noordw"kerhout. Gevonden: een lipssleuteleen W zwarte glacé dameshandschoenen: een u ceintuur; een bruine heerenhandscn een ladder; een rijwielbelastingmerk. paar witte handschoenen. Inlichtingen bovenstaande voorwerpen worden u' tend verstrekt des Woesdazs en desoa dags van 6 tot 7 uur n.m. ten pohtieou te Noordwijk Binnen. 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6