meidebrand op de Veluuüe - Receptie Zuidafrikaanschen gezant Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Timotheus Klein op het oorlogspad FEUILLETON door KEES ANDRIESSE, iHuTaa® PnEen de minuten voorbij. Einde- fluisterde Thea opnieuw: „Het is nu hall vier." Voorzichtig kwam Timotheus overeind. ■Goed, ik ga kijken. Maar blijf jij intus- jöien hier. voor het geval hij hier toch eens voorbij mooht komen. Fluit dan keer, maar niet al te schel, want het V hier zoo stil, dat het geringste geluid i ver te hooren ls. Je kunt toch flui- kn?" Een minachtend gesnuif was het eenige zwoord en, achter de struiken blijvend, jo°P Timotheus voorzichtig naar het Vol- «nbondspaleis, dat in het maanlicht wel 'at van een oud, romeinsch bouwwerk ^8 had Het lag stil en blijkbaar verlaten. ?ew geluid was te hooien en nergens was fok maar het geringste lichtschijnsel te ^Peuren. Eoeh bleef een vaag gevoel van onge- ™heid Timotheus kwellen. Hij had den kkn inderdaad omstreeks drie uur ver acht en het lange uitblijven gaf hem stof tot allerlei bange vermoedens. Indien de man in den kelder zich eens had weten te bevrijden? Dan zou alles verraden zijn en hoefde hij ook niet in de kou te wach ten. Maar dat leek hem anderszijds toch ook niet erg waarschijnlijk, de chef had den vorigen avond nog gezegd, dat hij hem voor het laatst er naar toe gestuurd had. Plotseling bleef hij staan. Vlak voor zijn voeten was een diepe uitholling in de sneeuw, alsof daar iemand had gezeten, die daar eerst de sneeuw had opgeruimd. En vanaf die plek liepen voetsporen naar het Volkenbondspaleis! Nu had Thea toch gelijk gehad! Omdat hij er op aangedrongen had zich in de op rijlaan te verschuilen, inplaats van vlak bij het gebouw, was de man hun ontsnapt. En de bom lag natuurlijk reeds op zijn plaats. Timotheus kon wel stampvoeten over zijn eigen domheid. Maar eensklaps bedacht hij zich. Oplettend tuurde hij naar het spoor in de sneeuw, dat duidelijk den weg verraadde, dien de samenzweerder ge nomen had. Maar de voetsporen liepen slechts één richting uit. Ze kwamen niet terug! Dus kon het niet anders of de man moest nog binnen zijn. zoodat Timotheus nog in de gelegenheid was hem te over rompelen. Hij bedacht zich nu niet langer, doch haastte zich van achter de struiken naar het gebouw, het spoor van zijn voor ganger volgend. Het liep tot aan den muur en hield daar plotseling op, alsof de man in het niet verdwenen was. Verstomd keek Timotheus om zich heen. maar ner gens was iets te zien. Plotseling kromp hij ineen: iets had hem in zijn nek geraakt Iets nats en kouds. Doodstil bleef hij staan doch er gebeurde verder niets. Eerst toen dorst hij zich om te wenden om een on derzoek naar deze plotselinge stoornis in te stellen. Hij moest zich op de lippen bij ten om niet luidop te lachen over zijn kin deraohtigen angst. Het was een omlaag hangend eind touw, dat hem zoo'n schrik aangejaagd had. Zoo zat die onverklaar bare verdwijning dus in elkaar! Hij grin nikte zachtjes. De boef had het hem ge makkelijk gemaakt. Hij hoefde hier slechts op hem te blijven wachten om hem dan straks, als hij weer omlaag kwam, als een rijpe vrucht van het touw te plukken. Wat zou de kerel een verbaasd gezicht zetten! Maar de man had blijkbaar geen haast. Timotheus wachtte en wachtte, doch er kwam niemand opdagen. Opnieuw begon hij zich ongerust te maken. Indien de man het gebouw eens aan den anderen kant verlaten had, zou hij hier al dien tijd voor niets gestaan hebben! Besluiteloos keek hij naar alle kanten, maar niemand ver toonde zich en ook vernam hij niet het minste gerucht. Straks zou het licht wor den en dan zou hij den ganschen nacht kou geleden hebben voor niets! Tenslotte kon hij het zenuwsloopende wachten niet langer uithouden. Hij wierp nog een laat- sten blik om zich heen, greep toen' met beide handen het touw en trok zich op Sinds zijn jongensjaren had hij niet meer geklommen en slechts met de grootste in spanning kon hij zich hijgend stukje voor beetje omhoog werken langs het slingeren de. beijzelde koord. En zoo zag Thea. die. angstig geworden 'oor zijn lange uitblijven, hem was gaan zoeken, met van verbazing wijd openge sperde oogen, hoe de baardige raadseltante als een geveltoerist met rheumatiek tus- schen de eerste en tweede verdieping van het Volkenbondsgebouw zweefde. Met open mond sloeg ze het ongewone schouwspel gade. Heen en weer slingerend aan het touw kwam hij centimeter voor centimeter omhoog, om dan opeens weer zijn houvast aan het beijzelde koord te verliezen en weer een stuk omlaag te glijden. Wat wil de hij. waarvoor diende deze waaghalzige acrobatiek? Alleen het zien ervan maakte haar reeds duizelig en met een rilling, zoo wel van koude als angst, sloot ze een oogenblik de oogen. Onmiddellijk daarna wierp ze opnieuw een blik naar haar klauterenden metgezel. Ze wreef haar oogen uit. die traanden van koude en opwinding, zoodat ze door een waas alles dubbel zag. Maar het was geen gezichtsbedrog! Want ook daarna zag ze hetzelfde. Timotheus hing niet meer alleen aan het touw, er was een tweede figuur bijgekomen. En terwijl haar vriend nog steeds met al zijn krachten hooger klom. staarde Thea verbijsterd naar een anderen man, die zich langs hetzelfde koord van uit een raam van de bovenste verdieping omlaag liet glijden! Als verlamd bleef ze in haar schuilplaats hurken en' wachtte net kloppend hart op het onvermijdelijke. Les extrèmes se touchent, ook in dit ge val. Met verbeten inspanning kwam Timo- 'heus steeds hooger, licht en gemakkelijk leed de ander omlaag. Iets beneden de wde verdieping kwam de ontmoeting tot tand. Timotheus zag een schaduw langs 1en muur glijden Hij keek omhoog en zag ie beenen van den ander vlak bij zijn han den. Hij weifelde geen oogenblik om na te denken, doch gleed onmiddellijk eveneens omlaag. De man boven hem had nog steeds niets gemerkt. In alle gemoedsrust daalde hij verder, snel en frisch. Maar Timotheus daarentegen, die reeds drie étages omhoog was geklommen, kon zich niet met zijn snelheid laten zakken uit vrees te vallen. Steeds dichter naderden de voeten, die het touw vast omklemd hielden, zijn handen cn elk oogenblik konden zij ze raken. Ti motheus wierp een haastigen blik omlaag. Zijn voeten waren nog bijna twee en een halven meter van den beganen grond. Hij voelde, dat hij zijn houvast aan het dun ne. gladde touw dreigde te verliezen. Op dat oogenblik raakten de zolen van den ander zijn vingers. Instinctief, zonder er bij te denken, greep Timotheus zich hooger vast om de enkels van den hooger han genden man. Thea zag het en kon een halfluiden kreet niet bedwingen. Ze sloot haar oogen en begon onbedaarlijk te snikken. Haar zenuwen waren haar totaal de baas. Elk oogenblik verwachtte ze den doffen plof te hooren van twee vallende lichamen, die dan roerloos, verminkt, als zwarte vlekken op de sneeuw zouden blijven liggen. „Tim, Tim!" snikte ze hysterisch, „Tim!" Maar alles bleef stil. Hoe ze haar ooren ook inspande, ze hoorde geen enkel geluid. Deze heele zenuw-uitbarsting had in totaal -.iet langer dan anderhalve minuut ge duurd. maar het leek haar een eeuwigheid, ■er ze zichzelf weer in zooverre in bedwang bad, dat ze, aarzelend en van bange voor- revoelens vervuld, haar oogen dorst op te an om naar den maanbeschenen gevel an het Volkenbondspaleis te kijken. iNadruk verboden). iWordt vervolgd). ter gelegenheid van den zuidafrikaanschen uniedag, werd op de Zuidafrikaansche legatie in Den Haag een receptie gehou den. De Zuidafrikaansche gezant, dr. H. D. van Broekhuizen, (rechts) in gesprek met den Engelschen gezant, sir Nevile Bland. de nieuwe spaansché gezant Z.Exc. Videl IJ Saura (links) heeft zijn geloofsbrieven aan H.M. de Ko ningin overhandigd. weest toch voorzichtig met vuur in bosch en heide! Tusschen Apeldoorn en Arnhem zijn gisteren weer honderden hectaren bosch en heide door brand verwoest. Militairen en burgers hebben met veel moeite het vuur bedwongen, dat in enkele uren tijds vernielde, wat jaren noodig had om te groeien. zaterdag a.s. worden te zandvoort de eerste neder- landsche automobiel-races gehouden. Een overzicht van een gedeelte van het circuit met op den voorgrond de groote tribune. NEW YORK'S burgemeester als cowboy. Burgemeester La Guardia in cowboy-costuum aan het hoofd van een optocht bij de officieele opening van het amusementspark op de wereldtentoonstelling te New York. windhondenrennen. zijn de laatste jaren zeer populair ge worden in Indië. Kortgeleden werden te Soerabaja groote races ge houden. Een unicum voor Indië was daarbij, dat uit Batavia tien windhonden per vliegtuig naar Soerabaja werden vervoerd. De snelle viervoeters in het vliegtuig. wedstrijden in het scheren van schapen in Hyde Park te Londen. Zes en dertig jonge boeren namen er aan deel.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 5