Het K.N.G.V.-bondsfeest te Arnhem SOste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 30 Mei 1939 Derde Blad No. 24286 Enorme publieke belangstelling Geen promotiekans meer A.SG. voor L.F.C. op den goeden weg Een in alle opzichten geslaagd festijn De bondsvlag overgedragen Luxemburg wint den landenwedstrijd 'en imposante optocht MMNMI Uitslagen De roodzwarten met 1-0 door B.E.C. geslagen Een slechte wedstrijd. De Jagers met 4—1 geslagen Zwaluwen-Everton 3—5 De Olympische dag Twintigjarig bestaan van Alphia B.M.T. II—Alphen II 4-2 Wedstrijden Quick Boys Het bondsteest van het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek- verbonddat tijdens de Pinksterdagen te Arnhem is gehouden, is een volkomen succes geworden. De feestelijk getooide Geldersche hoofdstad heeft groote be- belangstelling aan den dag gelegd voor dit turnfeest, terwijl de vele wedstrijden en demonstraties door prachtig weer werden begunstigd en een vlot en sportief verloop hebben gehad. Reeds Zaterdagmorgen stond Arnhem in het t-fcn van de komende gebeurtenissen. Vele in- Eezetenen hadden aan de opwekking van de re- allngscommissie. om door het uitsteken der ïlaegen het feestelijk aanzien der stad te ver noegen gehoor gegeven. Van den grooten toren a in de binnenstad wapperde de driekleur vroo- jjfr en ook de trams en de gemeentelijke auto- tms^n waren gepavoiseerd. Aan het station heerschte een levendige drukte door de aankomst ran de eerste groepen deelnemers en K.N.G.V.- offlcials. Dat het gemeentebestuur van Arnhem zijn wile belangstelling aan dit eve ?nt In de tamwereld schenkt, bleek bU de -ieele ont- rengst ten gemeentehuize, waarmede het bonds- feest des morgens werd ingezet. Het voltallige allege van B. en W., alsmede verschillende raadsleden verwelkomden hier het K.N.G.V.-be- stuur, de leden der regelingscommissie (allen ge kken in keurige blauwe uniformen), tal van oud-bestuursleden van het verbond, bestuursle den van het veteranen korps en vertegenwoor digers van de buitenlandsche bonden, welke aan bet feest zouden deelnemen. De burgemeester van Arnhem, de heer Bloe- sers hield een hartelijke welkomstspeech. in den namiddag begonnen de groepswedstrij- icen in vrije oefeningen op de terreinen van het gemeentelijk sportpark achter Sonsbeek. waarde rbggen der deelnemende landen van de hooge iTlaggemasten wapperden. Het weer was op dezen eersten dag vrU gunstig. Weliswaar betrok de he- sel ln den middag, doch er viel gelukkig geen regen, al bleef er een frissche wind waaien. Des avonds is op plechtige wijze de bonds dag overgedragen. Tegen 8 uur arriveerde aan het Arnhemsche station de regelings commissie van het 26e K.N.G.V.-bondsfeest, dat in 1936 te Amsterdam werd gehouden, met de bondsvlag. In optocht ging het naar de theeschenkerü Sonsbeek, waar de over dracht op een der gazons plaats vond. Met enkele hartelijke woorden droeg de voorzitter van de Amsterdamsche rcgelingscommissie- 1936, dr. E. van Minden, de vlag aan den bondsvoorzitter, den heer W. de Graaf, over, waarna deze op zijn beurt het bondsvaandel in handen stelde van den voorzitter der Arn hemsche regelingscommissie, den heer F. J. ten Kate. Burgemeester Bloemers heeft vervolgens de itenlandsche afgevaardigden een welkom toe pen. waarna de verschillende volksliederen en gespeeld. De eerste dag werd besloten t een fakkel-optocht, welke onder groote be- ngstelling van de zijde van het publiek door stad trok. fcondag werden de groepswedstrijden voortge- KtOp de verschillende terreinen van het sport- sloegen velen de vrije oefeningen en het tetelturnen gade. De beide grootste evenemen tal van Eersten Pinksterdag waren evenwel de belanden-turn wedstrijd Holland—BelgiëLu- Bmburg en de handbalwedstrijd Nederland *ltserland. De drielanden-turnwedstrijd werd «s morgens ingezet met vrije oefeningen, rin- faturnen en paardspringen. Bij de vrije oefe nen wist België het hoogst aantal punten te walen. n.l. 152. tegen Nederland 148.4 en Lu- -burg 146 .2. Bij het paardspringen en ringen- tomen bezette Luxemburg evenwel de eerste pats met resp. 76.5 pnt. en 145.9 pnt. Nederland tam als tweede met 75.6 en 143.9 pnt. m de theeschenkerij Sonsbeek vond des mid- &ls het overige gedeelte van den wedstrijd jfcats, n.l. paard-, brug- en rekturnen. Luxem- wist daarbij den voorsprong, welke des mor- ps behaald was te behouden, ondanks de hoo- cijfers, welke de Nederlanders vooral bij het Jaturnen wisten te behalen. Onze nationale taiploen J. Molenaar en ook G. B. S. Schlosser gJ- de Keyzer gaven o.m. aan het rek mooi JUJ te zien. De laatsten verkregen bU dit on- £™eel resp. 28 pnt. en 28.70 pnt. Bij de Luxem- blonken vooral J. Kugeler en M. Logelin El- De totaalstand werd tenslotte. 1 Luxemburg: vrije oef. 146.2, paard 149.2, rin- r 549. brug 150.4. rek 161.6, paardspr. 76.5, «hal 838.8. 1. Nederland. resp. 148.4, 144.2, 143.9, 147.5, 75.6. totaal 827. België; resp. 152,2. 134.1, 140.1, 142,6. 154.1, ïL 798- hnSiavoncls vond OP bet Vitesse-terrein ten gjnouwe van eenige duizenden belangstel- «en de handbalwedstrijd NederlandZwitser- plaats, welke met een 83 overwinning ft*? Zwit5ers is geëindigd. De Zwitsersche &lLrias ovei het ateemeen v<?el sneller dan de Ieanhj he terwijl haar speltechniek hooger I -w dan die der Nederlanders. fleren heeft men met een massalen op- I ■'dhl, waaraan naar schatting 10.000 per ken deelnamen en met een even massala j0mdemonstratie van pl.m. 8.000 turners en ^sters op de Sonsbeckweide, de apothese pfcefd van het zoo zeer geslaagde K.N.G.V.- tomfestyn. Morgens vonden op verschillende pleinen Geldersche hoofdstad wedstrijden en de- ^r^hes plaats. Op het Eusebiusplein. het ijJ^nclpiein Onderlangs en aan de Agnieten- h men ^en Keheelen morgen de pres- Unj. ,r vereenigingen in vrije oefeningen en fea v 0es^e^en ln bonte volgorde kunnen vol- bezoekers trok. Het geheel vormde een mooie propaganda voor de verschillende takken der turnsport. Onderlangs was tevens de opstellings plaats voor den optocht, welke om twee uur door Arnhem's straten naar de Sonsbeekweide voor de groote K.N.G.V.-ultvoerlng trok. Wel zelden zullen zooveel menschen in Arnhem tijdens een optocht op de been zyn geweest. In dichte rijen stond men langs de geheele route geschaard. De politie had uit gebreide verkeersmaatregelen getroffen. Zü was versterkt door rjjksveldwacht, Kon. ma rechaussee en burgerwacht. De stoet werd geopend door herauten te paard en gevolgd door vier amazones met de buiten landsche emblemen Dan volgde de bondsvlag. ge ëscorteerd door een eerewacht. het bestuur van het K.N.G.V., de regelingscommissie, de buiten landsche vereenigingen (de Zwitsersche turnver- eeniging. Münchwillen, turn- en wapenclub Ant werpen Zuid), de Luxemburgsche. Belgische en Nederlandsche keurploegen, het dameskeurkorps van het K.N.G.V.. de Zwitsersche en Nederland sche handballers, de K.N.G.V -veteranen en Jury leden. Vervolgens in bonte mengeling de onge veer 150 turnvereenigingen. kringsgewijze ge rangschikt en afgewisseld door een vijftiental muziekkorpsen. De stoet leverde een bijzonder imposant en kleurrijk schouwspel op. De vele vlaggen en ba nieren. de kleurschakeering der steeds wisselen de turncostuums, het vele wit der dames-turn- pakjes afgewisseld door ln het zwart gestoken groepen en door de muziekkorpsen, dit alles maakte het geheel tot een aantrekkelijk schouw spel. Op de groote markt heeft men gedefileerd voor de autoriteiten. Hier stonden opgesteld de burgemeester van Arnhem, de heer Bloemers, de wethouders en gemeentesecretaris, vele raadsle den, K.N.G.V.-officials, velen vergezeld van hun dames. In keurige orde trokken de groepen voor bij. Het passeeren van den stoet duurde meer dan een uur. Op de Sonsbeekweide eindigde de optocht en begon de bondsuitvoering. De belang stelling hiervoor was uitermate groot. Naar schat ting zullen tien a twaalfduizend personen de de monstraties bijgewoond hebben. Namens den mi nister van onderwijs, kunsten en wetenschappen was aanwezig de heer Pippel. referendaris van het departement en namens het rijkstoezicht op de lichamelijke opvoeding dr. Reys. De weide is voor een uitvoering als deze wel Ideaal. Zij loopt zacht glooiend op en het hooge geboomte van het park Sonsbeek vormt een natuurlijk décor tegen welks achtergrond de witte kleeding der turners helder afstaken. Het publiek vond een uitstekende kijkplaats op de eveneens glooiende weide langs den Zijpendaal- schen weg. De demonstratie werd geopend met het optreden der Belgische, Zwitsersche en Ne derlandsche keurturners. aan rek, brug en ringen. Daarna ving de grootste turndemonstratic aan. welke ooit in ons land is gehouden. Achtduizend turners en turnsters opgesteld op een enorm, geleidelijk omhoogloopend veld een overwel digend schouwspel. In 15 kolommen, elk zes turn- ners of turnsters breed, marcheerde deze reus achtige witte, met zwart doorspikkelde massa naar voren, om de openingsopstelling in te ne men. Van links naar rechts en van rechts naar links doorkruisten vervolgens een geweldige linie van 150 vaandels deze massa-opstelling. Toen weerklonk door de luidsprekersinstallatie een kort commando van den hoofdleider, den heer J. H. F. Sommer, die op een hoogen toren had plaats ge nomen, gevolgd door de eerste tonen van de Arn- hemiana-marsch. De rijen openden zich en de oefeningen begonnen. Een prachtig schouwspel! Daverend applaus klaterde op, toen de laatste bewegingen verricht waren. Terecht heeft de voorzitter van het K.N.G.V., de heer W. de Graaf in zijn slotwoord den hoofdleider hulde ge bracht voor deze prestatie. Ook het woord van lof. dat hij richtte tot de regelingscommissie was welverdiend. Met deze massale demonstratie, was het K.N.G.V.-bondsfeest geëindigd. Het mag in alle opzichten geslaagd heeten, mede dank zij het bijzonder mooie weer. De belangrijkste uitslagen van de verschil lende wedstrijden luiden: Gymnastiek driekamp dames, klasse A. groepen van 6, eerste prijzen: 1. V. en K„ Groningen. 150 pnt.; 2. Bato, Utrecht, 147 pnt3. O.K.K., Gor- kum, 144 pnt.; 4. De Halter (Alkmaar) 141 pnt.; 5. Kralingen (Rotterdam), 136% pnt.; 6. Hygiea (Enschedé), 136 pnt.; 7. Hercules Hebe (Ensche dé). 135 pnt. Gymnastiek driekamp dames, klasse A. groepen van 12. eerste prijs: 1. W.I.K. (den Haag». 267 pnt. Groepen van 24. eerste prijs. 1. Donar (den Haag) 591% pnt. Gymnastiek driekamp heeren, klasse A, groe pen van 6. eerste prijzen: 1. Hercules Hebe (En schedé). 141 pnt. Groepen van 12. eerste prijs: 1. Prins Hendrik (Breda), 278% pnt. Athletiek, driekamp dames, eerste prijzen: 1. Brunhilde. (Groningen). 7622 pnt.; 2. Zeeburg (Amsterdam), 7506 pnt. Athletiek, driekamp heeren, eerste prijzen: 1. Sparta (Dordrecht) 8505% pnt.; 2. D.G.V. (Doe- tinchem), 5665% pnt. Rhythmische vrije oefeningen dames, klasse a. groepen van 1118. eerste prijs: Hercules Hebe (Enschedé), 60% pnt. Balletten klasse A. groepen 19 en meer. eerste prijs: Kracht en Vlugheid (Utrecht) 67 pnt. Groepen 11—18, eerste prijs: Eclecta (Gronin gen), 65 pnt. Wedstrijd g, niet rhythmische vrije oefeningen dames, klasse A, groepen 1118. eerste prijs: De Halter (Alkmaar). 60% pnt. Groepen 19 en meer, eerste prijs: W.I.K. (den Haag), 611/4 pnt Estafette 4 x 100 meter, dames: 1. Brunhilde (Groningen), 54 sec. Idem heeren: 1. D.G.V. (Doetinchem) 48 2 sec. Ringenzwaaien dames, groepen van 10: Eerste prijs: Donar (den Haag), 29 pnt. Vrije oefeningen met wederkeeringe ondersteu ning. heeren. groepen van 610. eerste prijs: Hercules Hebe (Enschedé) 71% pnt. Groepen van 1218: eerste prijs: Sparta (Dordrecht). 76 pnt. Vrije oefeningen heeren. groepen van 1118, eerste prijs: Donar (den Haag) 68pnt. Klassikaal brug heeren, groepen van 10: eerste prijs: W.IJC. (den Haag) 47 pnt. Groepen van 15. eerste prijs: D.O.O. (Utrecht) 41% pnt. Gymnastiek driekamp dames, klasse a. groepen van 12: eerste prijzen: Victoria (Rotterdam). 274% pnt.; O.K.K. 's-Gravenzande) 273 pnt. Volksdansen, klasse a, eerste prijzen: Turn- lust (den Haag) 69 pnt.; K. en V. 2 (Utrecht) 73% pnt. „Nieuw-Brunhilde" Nieuw-Brunhilde heeft gisteren voor de eerste maal aan een Bondsteest dat om de 3 of 4 jaar gehouden wordt) deelgenomen en vele succes sen behaald. De prijzen bestaan uit fraaie vaan dellinten. De resultaten voor N.-B. waren: 3 kamp meis jes. 25 deelneemsters. 1ste prijs: Volksdansje. 44 deelneemsters, 1ste prijs: 4 kamp athletiek. 6 deelneemsters van 1415 jaar. 3de prijs. Bovendien behaalden vier van deze meisjes het vaardigheidsdiploma adspiranten, n.l. Adri van Dorsten. Annie v. d. Kloot, Leni v. d. Meer en Corrie Welmers. v. d. LECK NAAR R.F.C. De oud-Alphenspeler J. v. d. Leek leeraar M.O. Lich. Oef. gaat volgende maand het Utrechtsche U.V.V. als trainer verlaten en komt in dienst bij de Rotterdamsche eerste klasser RP.C. De mogelijkheid bestaat, dat hij tevens een avond per week zijn vroegere club Alphen zal trainen. Rfi U --wvtucil lil UUIltC VOIgUIUC HU1U1C11 tui- 'Wral het door hoog geboomte en langs w«ijnoever gelegen gazon aan Onderlangs prachtig wedstrijdterrein, dat vele Door een 1—0 nederlaag op eigen grond tegen B.E.C. is gisteren definitief komen vast te staan dat A.S.C. het volgend seizoen opnieuw haar ge luk in de derde klasse zal moeten beproeven. De kans op promotie was na het falen te Delft tegen B E.C. en thuis tegen Vios reeds gering gewor den. maar omdat de mogelijkheid tenslotte niet geheel uilgesloten was dat alle concurrenten met vier punten zouden eindigen, bestond er gisteren terecht nog vrij veel publieke belangstelling voor den kamp tegen de Delftsche zebra's met wie roodzwart bovendien immers nog een appeltje te schillen hadWat een teleurstelling is dat echter geworden. Niet alleen verloor A.S.C.waar door zij volkomen werd uitgeschakeld, maar ook de wedstrijd zelf bleef ver beneden de verwach tingen. Waar was het rood-zwarte team, dat zulk goed spel aan den dag legde tegen Schevenin- gen. tegen S.V.C. en tegen Hillinen; wè&r was de Delftsche ploeg, die den vorigen keer de Lei- denaars na de rust geheel overspeelde en zulk een groote nederlaag toebracht? Werkelijk: deze ver tooning was niet meer dan van matig 3de klasse gehalte en zeker de slechtste, welke wij in de promotie-competitie hebben gezien. B.E.C.. aantredend met drie invallers, liet zich aanvankelijk op eigen helft terugdringen en toen de thuisclub met haar schoten de goede richting niet vinden kon. gaf Guelen, de Delftsche rechts half. haar het voorbeeld door keurig in te schie ten. waarbij keeper Gentevoort slechts met de allergrootste moeite den kogel keeren kon! A.S.C. deed zich daar echter geen voordeel mee en zoo zag men schoten van De la B(je en Mooten naast gaan, afgewisseld door een magnifieken kopbal van De la Bije. hetgeen hem op een warm ap plaus kwam te staan. Allengs zakte na een kwar tiertje het tempo bij roodzwart en het geleidelijk feller opdringende B.E.C. kreeg toen een serie kansen, zóó mooi dat het onbegrijpelijk leek dat zij werden gemist. Eenige pech hadden de gasten bovendien toen de bal uit een keurigen omhaal van den linksbinnen door den paal werd gekeerd. Intusschen nam B.E.C. toch een voorsprong, want in de twintigste minuut werd bij een doelworste- ling voor de A.S.C.-veste een door Van der Lee- den ingeschoten bal door een tweetal roodzwar ten gemist, waarna de verraste keeper het leder door zijn handen in de touwen liet glippen. 10. Veel ontliepen de ploegen elkaar voor de rust verder niet. Het spel-peil bleef heel laag, er wa ren nogal wat harde botsingen, waarbij voor ver schillende spelers gestopt moest worden en de vinniger attaqueerendc Delftenaars waren ge vaarlijker. maar interessant was deze ontmoe ting ongetwijfeld niet. Twintig minuten heeft A.S.C. in de tweede helft het initiatief gehad. De ploeg gaf eindelijk het systeem der twee teruggetrokken binnenspe- lers op. ook de half linie kwam mee naar voren en als het in deze periode even had meegezeten, zoo men misschien plotseling een gansch ander spelbeeld hebben gezien. Een dribbel van Mooten, een kopbal van Van der Luyt. een schot van Van Hoven (bijna op de doellijn staande!)alles werd echter op wat fortuinlijke en soms wonderbaar lijke wijze gekeerd, en toen dat even aanhield werd het vrij duidelijk dat A.S.C. een verloren wedstrijd speelde. B.E. vond geleidelijk wat van haar rust terug, het oegverband kon in zekere mate worden herstelu. dank zij het goede spel van mid- en rechtshalf en linksbuiten, en toen de A.S.C.-halflinle weer terugtrok op eigen doel. bestond er geen vraag meer of roodzwart nog promotiekansen behouden zou. Backs en keeper deden nuttig werk, verdedigend weerde ook de half linie zich goed. maar zonder steun was de voorhoede niet opgewassen tegen de Delftsche defensie. B.E.C. werd dus sterker en zij deed fei telijk beter werk dan de A.S.C.-voorhoede in de voorafgaande periode van overwicht had gedaan, maar ook zij was thans niet gelukkig, waardoor o.m. een mooie kogel van Buytendijk door de lat werd gekeerd. Tal van ongevalletjes hielden het spel nogal op en aan weerskanten kwam er een invaller (bij A.S.C. werd Van Hoven door Wenting vervan gen), doch de algemeene situatie onderging er geenerlei wijziging door. Een korte opflikkering bij de thuisclub dreigde nog roet in het Delftsche eten te strooien, maar eenige schoten gingen over de lat of suisden tegen den paal. en met een licht overwicht der gasten kwam het einde van deze ontmoeting, waarin roodzwart ander maal aanzienlijk beneden haar normalen compe- tltie-vorm is gebleven. De promotiewedstrijd L.F.C.de Jagers had Zondag een zeer groot aantal belang stellenden naar het terrein aan den Zoe- terwoudsche Singel getrokken. Reeds ver voor den aanvang was het geheele terrein omzoomd met Leidsche bezoekers en Haag- sche supporters, die in grooten getale hun favorieten vergezelden. Geen wonder! Im mers vorige week hadden de HaagscHc kampioenen Cromvliet met 40 in het zand doen bijten! Er heerschte dan ook spanning binnen en buiten de lijnen. Na een wederkeerige bloemen hulde stelden de elftallen zich volledig op. Het begin was rustig, bijna te rustig. Het leek op voorzichtig verkennen, daarbij geforceerd de zenuwen ln bedwang houdend. Het lag er dik op dat de vier doelpunten tegen Cromvliet LP.C. parten speelden en in sterk teruggetrok ken opstelling werd het doel tegen de vaak aardig combineerende, maar toch niet. zoo ge vaarlijke Haagsche voorhoede, zorgvuldig voor doorboring bewaard. Spoedig bleek echter dat de Leidsche verdediging tegen de aanvallen dei- Jagers zou zijn opgewassen en toen toog ook LF.C. ten aanval. Bij een schitterend doelpunt, door Bijl uit een voorzet van van Leeuwen on houdbaar voor den keeper ingekopt, had de scheidsrechter off side geconstateerd Dit ge annuleerde doelpunt bleef echter niet zonder resultaat. Integendeel, het gaf de kanaries een moreelen steun. Immers van dit moment af verkreeg het spel een geheel ander karakter. De angst voor den aanval van de tegenpartij bleek verdwenen en het vertrouwen in eigen kracht zette de Leidsche kampioenen er toe aan het spel geheel op den aanval te brengen. Goed steunend werk van de halflinie deed de voor hoede attaque op attaque ondernemen. Snel brachten de vleugelspelers den bal herhaalde lijk op en na een keurigen ren van Herreur was het Bijl die uit zijn voorzet den bal onhoudbaar in de Haagsche touwen joeg. 10. Het hek was van den dam. Telkens weer stond de Leidsche aanval voor het Haagsche doel waar vooral Bijl een voortdurend gevaar bleek. Rakelings kopte hij eens over en vlak daarop schoot hij juist naast. Niettemin kwam het volgende doelpunt van zijn voet! L.F.C. leidde met 20. Fel kwa men de Jagers nu opzetten en ook Duffels in het L.F.C.-doel moest zijn talenten toonen. Een snelle aanval der Hagenaars, goed opgezet, stelde den rechtsbuiten in de gelegenheid den bal fraai op te brengen en voor dat Duffels er op bedacht was. had de linksbinnen even keu rig ingekopt. 2—1. De strijd ging verder tot de rust gelijk op en hoewel beide keepers nog en kele malen handelend moesten optreden werd met dezen stand gedraaid. Enthousiast kwam de thuisclub in de tweede helft opzetten. Herreur kreeg na een overrompe- lenden aanval een prachtkans doch schoot I juist naast. Opnieuw kwamen de kanaries terug. Een duel tusschen den LF.C. linksbuiten en den rechts- I half der Jagers werd door Herreur gewonnen en zijn ren besloot hij met een keihard schot dat doel trof (31 na 5 minuten in de tweede helft!) L.F.C. was nu voortdurend in de meer derheid. Uit een voorzet van van Leeuwen schoot Bijl juist naast. Halflinie en blnnenspe- lers brachten de bal herhaaldelijk op. Een kop bal van Bijl bezorgde den keeper veel last. ter wijl kort daarop een schot van Ouwerkerk ra kelings over de bovenlat suisde. Eindelijk wis ten de Jagers zich wat los te werken. De L.F.C. verdediging was echter op haar post en in laatste instantie vond de Haagsche aanval Duifels in uitstekenden vorm. Een freekick op het Leidsche doel bracht nog even gevaar, doch toen zette L.F.C. er weer alles op. met en kele corners tot resultaat waarvan de eene door Ouwerkerk met een fraaien kopbal werd benut. 41. Vijf minuten voor het einde zou Bijl een vijfde doelpunt scoren. Juist toen hij echter wilde schieten zette een verdediger der Jagers den voet voor den bal. Een knaleven een angstig moment voor Bijl en L.F.C., doch hoe wel hij uit het veld werd gedragen, bleek na informatie dat het been gelukkig niet gebroken was. Het einde van den wedstrijd, die in goede verstandhouding werd gespeeld, was toen spoe dig daar en zoo had L.F.C. den tweeden wed strijd in de promotiecompetitie verdiend met 41 gewonnen. Meer dan 25.000 toeschouwers woonden Zondag in het Olympisch Stadion te Amsterdam den wedstrijd bij tusschen een Zwaluwenploeg en Everton. dat Zaterdag met 30 van een Rotler- damsch elftal gewonnen had. Het begin was bij zonder sensationeel. Binnen vijf minuten had den de Zwaluwen, tegen den sterken wind in spelend met 20 de leiding, dank zij een goeden kopbal van Colthof en handig doorzetten van van der Hulst. Maar nog voor de rust maakte Everton gelijk, zij het dat de doelpunten niet van hetzelfde gehalte waren als die der Zwaluwen. In de tweede helft nam Everton spoedig de lei ding en het duurde niet lang of de stand was 5—2 in het voordeel der Engelschen, dank zij ook enkele blunders van Dijkstra, die naast vele goede dingen toch ook iets onzekers in zijn spel heeft. In de laatste minuut verkleinde Smit uit een strafschop den achterstand. Bij de Zwaluwen trad Smit door fijn tactisch en technisch spel op den voorgrond. Voor de rust, was van der Hulst zeer gevaarlijk, terwijl Bergman op een voortref- felijkén wedstrijd kan terugzien. De Bock viel wat tegen, vooral zijn schieten hij heeft tal rijke fraaie scoringskansen gehad was zwak. HET STERKSTE ELFTAL VAN JOEGO SLAVIË NAAR AMSTERDAM. De heer Lotsy, voorzitter van de commissie van den Olympischen Dag kreeg heden bericht van dr. Andrejowich, voorzitter van den voet balbond in Joe'go-Slavië. dat hij persoonlijk met het sterkste elftal van Joego-Slavië naar Am sterdam komt. Reeds zijn 8 spelers van het elftal dat met 21 van Engeland won. aangewezen om op 11 Juni te Amsterdam de Joego-Slavische kleuren te verdedigen. Daar ook de Nederland sche bondsploeg in sterke formatie aantreedt kan hier gesproken worden van een officieuzen wed strijd NederlandJoego Slavië. Het jubileumfeest van Alphia is op uitmun tende wijze geslaagd en het bestuur der jubi- leerende vereeniging kan met trots terugzien op dezen geslaagden dag. Hiertoe heeft het wel buitengewoon medegewerkt. Reeds des middags was het aan de Nieuwe Sloot een gezellige drukte. Een muziekinstallatie zorgde voor mu ziek en bij de wedstrijden zat er dan ook spoe dig een feeststemming in. Het programma open de met een veteranenwedstrijd tusschen Alphia en Alphen met daarna een wedstrijd tusschen beide eerste elftallen der plaatselijke clubs. Des avonds recipieerde het bestuur der jubileerende vereeniging in een der zalen van het Nut-sge- bouw, voor welke receptie groote belangstelling bestond. De talrijke gelukwenschen gingen ver gezeld met even talrijke bloemenmanden. Wij noemen o.a. Alphen". A.R.C., M.S.V., Leidsche Voetbalbond; A.V.V. '36; G.A.K.; V V. Quick Boys; G.V. Hou-Vast; AZ.C. en anderen. Een aardige attentie was. dat het oudste lid der vereeniging de heer W. de Jong zijn gelukwen schen eveneens vergezeld liet gaan van een fraaie bloemenmand. Verder kwamen nog vele oud-leden hun gelukwenschen aanbieden. Schriftelijke gelukwenschen waren ingekomen van den K.N.VB. 2e afd.: Hillienen; burge meester Coljjn enz. In zijn dankwoord verheug de het voorzitter Mulder dan ook dat een zoo groote belangstelling was getoond bij dit 4e lustrum. Na de receptie kwam de clou van 4en dag n.l. het avondfeest voor de leden met hun dames. De zaal was op keurige wfjze versierd waarbij vooral het. podium met de rijkelijke bloemenweelde weldadig aandeed. In een kort openingswoord door den voorzitter der feest commissie den heer Verkerk, dankte hij alle leden en oud-leden die een vol jaar hun pen ningske geofferd hebben om dit feest te doen slagen. Hierna nam voorzitter Mulder het woord en memoreerde het mooie clubleven in Alphia. Hij wekte alle oud-leden en vrienden op de vereeniging nog grooter te maken. De verdere verzorging van dez^n avond werd daarna in handen gesteld van het gezelschap „Daan Hooykaas". dat de groote Alphia-familie best heeft weten te amuseeren. Eerst te kwart over twaalf eindigde deze feestavond, doch toen ble ven nog velen achter om het geheel met een bal te besluiten. Over de wedstrijden van 's middags kunnen wij nog melden dat om 1 uur de veteranen in het veld kwamen om hun stramme beenen nog eens los te loopen. In een van beide zijden pret tig gespeelden wedstrijd wisten de Oranjehem den met 10 te winnen. Hierna gaven de athleten van Alphia eenige demonstraties. waarna de eerste elftallen van Alphia en Alphen elkaar bekampten. Ook hier was het van beide zijde een prettig partijtje. Was voor de rust Alphen een tikje sterker, in de tweede helft waren de 4e klas- sers zeker niet minder. De 21 overwinning die Alphen behaalde, was wel iets geflatteerd want de thuisclub had een gelijk spel zeker ver diend. j Het verging de Alphen-reserves in den twee den degradatiewedstrijd niet zoo goed als in den eerste tegen Laakkwartier III. toen. zij het op het nippertje, gewonnen werd. Het wilde nu niet zoo vlotten in de Alphen-gelederen. Er lag een zokere matheid over het spel, er werd niet om de overwinning gevochten. En Alphen II zal. wil het den dans nog ontspringen, in de volgende wedstrijden zeker uit een ander vaatje moeten tappen. Alphen. dat den toss won en het eerst met den wind in de rug speelde, begon hoopvol, want na ongeveer tien minuten wist Baltus 01 te maken. Echter de vreugde was van korten uur. want reeds enkele minuten later maakte de B.M.T.-rechtsbinneni 11 gelijk door een misverstand in de Alphen-verdedlging. Langen tijd bleef het 11. doch tegen de rust wist de jeugdige rechtsbuiten van Leeuwen 12 te maken. Na de hervatting ontging de Blanken een goede kans den voorsprong te vergrooten en het succes kwam aan den anderen kant. toen de thuisclub een penalty, een wel wat te zware straf voor Mulder, benutte en weer was het ge lijk. 22. Mede doordat Alphen niet speelde voor wat het waard was. bleef B.M.T. het beste van het spel behouden. Een kwartier voor het einde liet keeper van Leeuwen den bal glippen en werd het 3—2. terwyl het even later 42 werd door den linksbinnen. B.M.T. won ten slotte verdiend met deze cijfers. Gisteren speelde Quick Boys eénige vriend schappelijke wedstrijden. Het eerste elftal, dat met niet minder dan negen invallers uitkwam, mede door het feit dat vfjf spelers aan het Leid sche elftal waren afgestaan, speelde tegen Wart- burgia uit Amsterdam en wist het zoowaar tot een 21 overwinning te brengen. De eerste helft had de thuisclub den straffen wind tegen, en mede hierdoor waren de gasten wat meer aan vallend, doch spoedig bleek, dat het elftal der thuisclub juist sterk genoeg was voor de Amster dammers. In de laatste seconde van de eerste helft namen de gasten de leiding, doch een kwartier na de hervatting maakte v. d. Plas ge lijk en v. d Boon zorgde voor nummer 2. zoodat de thuisclub de leiding had overgenomen. 21. Hoewel de beide elftallen nog eenige kansjes kregen, in de stand kwam evenwel geen veran dering meer. TER LEEDE II—F. PACTA I 6—1. Ter Leede speelde met vier invallers, maar is er toch in geslaagd beide punten thuis te houden, waardoor zij de onderste plaats aan F. Pacta over liet. De Ter Leede-adspiranten wonnen van de Rijnsb. Boys-adsp. met 7—2. Met negen invallers, waarvan de meeste uit het derde en vierde elftal, bond Quick Boys II den strijd aan tegen Enkes I uit Voorburg. De gas ten waren verre de meerderen van de thuisclub. Tot de rust ging het nog. toen was de stand nog slechts 12. maar na de rust met het wind- voordeel voerde Enkes de stand op tot 6—1. waar mede het einde kwam. Quick Boys III speelde tegen Enkes II. en hoewel ook hier de thuisclub eenige invallers had, dit nam nochtans niet weg dat een flinke 50 overwinning werd behaald, nadat de rust met 2—0 was ingegaan. Tenslotte speelde Quick Boys V voor de groot ste helft ook al weer invallers) tegen de Enkes Junioren. Het Voorburgsche ploegje ondervond niet veel tegenstand en regelmatig werd de stand opgevoerd. Pas in het laatste kwartier kwam de thuisclub er wat beter in en wist dan nog drie maal te scoren, doch de gasten hadden er acht tegenover staan, zoodat het einde kwam met een 83 nederlaag voor de thuisclub. SPORTMAN VI—ZUIDERKWARTIER III 1—1. Speelden deze 22 jongens veertien dagen geleden een vriendschappelijken wedstrijd, om dat de aangewezen arbiter verstek liet gaan, nu was de wedstrijd opnieuw vastgesteld, onder leiding van denzelfden scheidsrechter Ten tweede male liet de scheidsrechter echter op zich wachten. Onder leiding van den heer J. de Bruin (bestuurder Sportman) werd weer vriendschappelijk gespeeld en deze ontmoeting eindigr1- in een 11 gelijk spel. Ei- werd in de beste verstandhouding gespeeld.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9