BINNENLAND CEBUTO LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 30 Mei 1939 Vierde Blad No. 24286 De maatregelen ter bestrijding van den colorado-kever KERK- EN SCHOOLNIEUWS ijle Jaargang Nijmegen krijgt een prachtig stadspark Landdag van de N.S.B. te Lunteren Prinselijk Paar op de „Piet Hein" Purol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stukloopen Wenken voor de betrokkenen A dat is Af W op 8 jt'li feestelijke opening in tegenwoordigheid van prins berniiard. Op Zaterdag 8 Juli zal het geheel in ïCÏversohafiuïg aangelegde Nijmeegsche iUispark ,;De Gof'fert" in tegenwoordig- tsi van Prins Berrthard door den com- jliaris van de Koningin in de provincie [Gelderland, mr. S. baron van Heemstra, Hdeel worden geopend. Kijroegen is een prachtige stad met ruime l,nea en tal van parken en plantsoenen, (jocli de snelle groei van de bevolking, die megen thans met bijna 100,000 inwo- B tot de zesde stad van het land maakt, Kd de noodzaa/k gevoelen in het ultbrei- 'ngsplan een zeer groot park op te nemen r de geheele bevolking. Dit moest dan „rden dé ontspanningsruimte voor de Mssa voor het dagelijksch leven en voor •ssale bijeenkomsten en demonstraties of rtevenementen. Ir 1931. bij de vaststelling van het uit- idingsplan van de stad, viel de keuze op in 1921 door de gemeente van het pro- lantsoh kinderen weeshuis aangekochte bit „De Goffert" ter grootte van onge- eer 63 HA. Toen de eerste verschijnselen van lang- rige en omvangrijke werkloosheid zicih -rieden, maakte het Nijmeegsche ge- ntebestuur van den nood een deugd en in 1935 de goedkeuring van den -mallgen minister van sociale zaken, iof. dr. Slotemaker de Bruine, om het ikplan ln werkverschaffing te deen uit ren met subsidie uit het werkloosheids- fcüefonds. Een door het park aange- ijde weg zal den naaim van dezen mi- lier dragen. Behalve bestrijding van de werkloosheid ekent de aanleg een verrijking van de -eente met een bezit van groote waarde, t niet alleen aan het tlhans levende ge- iht, dooh ook aan de geslachten, welke ons zullen komen, ln ruime mate ver- j en ontspanning zal bieden. In opdradht van burgemeester en wet- uders ontwierp de plantagemeester der eente, de heer J. H. Schmidt. In over- met den stedenbouwkundige Ir. Alph. :is het stadsparkplan. „De Goffert" is voor dit plan bij uitstek geschikt. Zetwas ten deele beboscht en niet te ver Ui de kem der stad verwijderd. Het was sins geaccidenteerd en kon door ge- 'ikte grondwerken, onder gebruikmaking de bestaande hoogteverschillen, in idechappelijk opzicht interessanter wor- gemaakt en verbeterd. De pers is in de gelegenheid gesteld om '•s leiding van burgemeester Stelnweg met voorlichting van enkele deskundige jibtenaren „De Goffert" te bezichtigen, i park, dat een oppervlakte heeft van eveer 80 H.A. biedt velerlei afwisseling: speelweide van 17 H.A., een herten- "ip, een vogelpark met vijver, een pias ermet strand, tennisbanen, sportvelden, grooten siertuln met rijkbloeiende bor- s, duizenden rozen en sierplanten, een tgola en enkele vijvers, Het park bevat voorts vele bouwwerken, rvan het grootste ls het stadion, dat ongeveer 30.000 personen plaats biedt, stadion is op bijzondere wijze aange- n.l. door ingraving. Een sportstadion, hooge tribunes omgeven, strekt ln een ijke omgeving niet tot verfraaiing, atom heeft men bij dit stadion grond afgegraven, zoodat de arena 'eveer zes meter onder het niveau ligt, nog altijd vier meter boven het grond- ter De uitkomende grond is tot een .„al verwerkt, waarop de betonnen toe- wers-tribunes gelegd zijn. Van buiten :n heeft het geheel den vorm van een teden groenen heuvel, die tegen den «toand aanleunt. Ook de parkeerterrei- «rljn door begroeiing gemaskeerd. In dit 'on, dat ongeveer 6000 zitplaatsen en staanplaatsen bevat, ls een wielerbaan "'egd, die ook geschikt ls voor wed- r en achter motoren. Voorts bevat het park een openlucht- ster voor ongeveer 2200 toeschouwers, 1 gelegen is op ongeveer zeven meter 'bi het oorspronkelijk niveau. Het 'plateau ls van de zitplaatsen geschel- door een vijvertje, dat een goede iek waarborgt. een 25 rneter hoogen kunstmatigen rel overziet men het geheele park. Men door een doorkijkje in de bestaande juienbebossching de speelweide met aan t einde een van de ruime schuilplaatsen. voormalige boerderij „De Goffert" is _wd tot een modern café-restaurant, echter het uiterlijk van de oude boeren- 'e heeft behouden. Vijvertjes met wa nten en vogels, door het park ver- geven een levendige afwisseling. REDE VAN IR. MUSSERT. jan hoving overleden. J®4]n woning te Halfweg ls op 62-jari- teeltijd overleden de heer Jan Hoving, «Bitter van de vrijdenkersvereeniglng Dageraad". De overledene was vele n achtereen redacteur van het week- J* Vrijdenker". Hij was een bekend "W en .schrijver van vele boeken en "ires op het gebied van de vrije ge- 15 en van het nieuw malthusianisme. Gisteren heeft de N.S.B. op den Gouds- berg te Lunteren haar jaarlijksche hage- spraak gehouden, waarbij eenlge tiendui zenden nationaal-socialisten aanwezig wa ren. Voor de middagpauze sprak allereerst de heer Roskam over „De stem van het land." Spr. zelde, dat het Pinksterfeest niet alleen getuigt van het nieuwe leven ln de natuur, doch ook van het ontwaken en weder opstaan van ons volk. Het Godsvertrouwen geeft vastheid ln dezen tijd van verwarring en beroering en het is de roeping van het platteland om het geheele volksleven hier opnieuw van te doordringen. Wij moeten, aldus spr., weer organisch leeren denken en afschud den het dorre, intellectualisme, dat ons van elkander heeft vervreemd. Godsver trouwen en gemeenschapsdienst zijn het fundament onzer volksche wereldbeschou wing. Het uitheemsch staatsbestel, dat den mammondienst niet tegenstaat, de werk loosheid niet opheft, den middenstand ten onder brengt en den boer overlevert aan volksvreemde machten, kan geen vernieu wing brengen. Spr. besloot met te zeggen, dat de kracht van het Germaansche boe renbloed ons volk met Gods hulp eens op nieuwe wegen zal voeren. De volgende spreker was de heer Ten Hoorn, die sprak over den strijd van het nationaal-socialisme in de groote stad. Spr. noemde den strijd der nationaal-so- ciallsten in de groote steden een zeer nood zakelijken doch zeer moeilijken strijd. Uit het Godsvertrouwen, de liefde voor volk en vaderland, den eerbied voor den arbeid, zal de N. S. B. de kracht kunnen putten dezen strijd tot een zegenrijk einde te brengen. Het marxisme, dat met God en Godsdienst had afgedaan, heeft den mas- samensch uit de groote steden In egoïsme en taak opgevoed. Het beginsel „solidari teit van alle bevolkingsklassen" vindt daar om in de groote stad niet gemakkelijk in gang. Het marxisme heeft ook getracht de vaderlandsliefde in den arbeider tc doo- den. Het ls de historische taak van het na tionaal-socialisme den armen en verdruk ten het vaderland te hergeven. De heer Van Geelkerken, sprekende over „een ontwakend volk" constateerde, dat de N.S.B. geenszins eigen volk en land klei neert. De felle afkeuring geldt slechts hen, die eigen aard, karakter en geschiedenis van ons volk verloochenen. De N.S.B. bouwt op eigen volk, het heerschende stelsel op kiezers. Zij kijkt niet naar het Oosten of naar het Westen of naar Genève. Neder land. aldus spr., wordt weer ons land, maar dan gezuiverd. Na de groote pauze werd het woord ge voerd door ir. A. A. Mussert. In den aan vang van zijn rede wees spr. er op. hoe de andere partijen zich beijveren om het pro gramma der N.S.B. punt voor punt over te nemen en het als product van eigen vin ding den volke voor te houden. Spr. noem de o.a. de principieele wijziging in de bui- tenlandsche politiek van de „collectieve veiligheid" tot „zelfstandigheidspolitiek" en de door de N.S.B. lang tevergeefs bepleite versterking van weermacht en vloot Deze initiatiefpogingen zijn een ongewilde eer betuiging. Niettemin pogingen, welke tot mislukking zijn gedoemd, aangezien de geest van het nationaal-socialisme ont breekt bij hen, die nationaal-sociallstische denkbeelden denken te kunnen uitvoeren mei behoud van verouderde en verworden democratische methoden. Uit niets blijkt sterker de verwording der democratie dan uit haar terreur tegen een jonge beweging. Spr. schetste uitvoerig den geest van het Nederlandsche nationaal-socialisme. daarbij beginselen en praktijk der oude partijen met die der N.SB. vergelijkend. Ir. Mus sert behandelde vervolgens de gebeurtenis sen in Europa en elders. Hij moest vast stellen, dat zijn woord over de aanstaande samenwerking tusschen de democratie en het bloedig regiem, van het bolsjewisme thans werkelijkheid gaat worden. De de mocratische groote mogendheden. Enge land en Frankrijk, hebben zich eng ver bonden met Moskou, waarmede zij ge- meene zaak maken tegen de nieuwe orde in Europa. Ook in Nederland, aldus spr., teekenen de belde werelden zich steeds scherper af. In ons land komt de hechte aaneenslui ting van de Joodsche geldmacht, het marxisme en het politiek-katholicisme. vol gens Spaansch model, meer en meer tot uiting. Colijn heeft den weg daarvoor geëffend, doch het zal waarschijnlijk niet lang meer duren of hij zal van de R.-K. Staatspartij zijn congé krijgen. De twee strijdende machten in Nederland hebben elkander onderkend, zij staan lijnrecht tegenover elkaar. In 1931 schreef de N.S B. haar program ma en het is nu in 1939 nog volkomen gaaf en geldig. Spr. constateerde, dat de N.SB. in de afgeloopen jaren den strijd ahrd en onverbiddelijk, maar eerlijk en oprecht heeft gevoerd. Bij de laatste verkiezingen bleek de N. S.B. onwankelbaar vast te staan. Tenslotte wekte spr. allen op den strijd vastberaden voort te zetten. Het ls de moeite waard voor ons volk te vechten. De overwinning zal dan niet uitblijven. De bijeenkomst werd afgewisseld met het zingen van strijdliederen. De deelnemers defileerden ten slotte voor den heer Mus sert. Prinses Juliana en Prins Bernhard hebben de beide Pinksterdagen doorgebracht aan boord van het jacht „Piet Hein." Zondagmorgen lag de „Plet Hein" ln de nabijheid van Kampen voor anker, waar dr. J. Eykman de gods- doenstoefenlng leidde. Gisteren om twaalf uur ls de „Plet Hein" de haven van Muiden binnengeloopen, waar Prinses Beatrix om één uur door jkvr. Feith aan boord werd gebracht. Het prinselijk jacht bleef den verderen dag op het LIs- selmeer. Des avond om ne gen uur is de „Piet Hein" teruggekeerd en vertrok het Prinselijk gezin per auto naar het paleis Soestdijk. DE SLUITING VAN DE NATIONALE BLAUWE WEEK. dit verzacht onmiddellijk en geneest spoedig. Tube 45, doos 60 en 30 c. Bij Apoth. en Drog. g20 (Ingrez. Mcd.) Medewerking der geheele bevolking is noodig. Leniging voor waterleidings- belangen. Ij? ^ri'eeniging voor w-aiterleidingsbe- ïeld te Den Haag haar algemeene die zeer druk bezocht is ge- Een viertal prae-adviezen werd in (.ffing genomen, te weten over „Lood ^"Mallages" door r. P. van Roljen.oud- b2r gemeentewaterleidingen van Am- «u® „Recente vorstervaringen", door teJ**rimer' adjunct-directeur N.V. In- „"ïninale Waterleiding gebied Leeu- fer H' „"beweegbare buisverbindingen", B. F. van Nievelt, hoofdingenieur l™aal waterleidingbedrijf van Noord- „Het merk Nenorm", door ir. ^ftaeider ingenieur bij laatstge- In verband met de ln ons land genomen maatregelen, ter bestrijding van den co lorado-kever, kan het volgende worden medegedeeld. Deze bestrijding moet in de eerste plaats geschieden door maatregelen, waardoor wordt voorkomen, dat het in sect zich in ons land vestigt. Dit ge schiedt door: 1. De bespuiting van alle aardappel velden, in het als verdacht te beschou wen gebied, met loodarsenaat, waardoor daarin voorkomende kevers of larven worden vergiftigd. 2. Nauwkeurige controle op de plaat sen, waar het insect het vorige jaar is opgetreden, om de zekerheid te heb ben, dat het daar volledig is uitge roeid. 3. Zeer uitgebreide voorlichting, in zake het uiterlijk van den kever en van de larven, opdat deze onmiddellijk worden opgemerkt, als zij ergens aan wezig blijken te zijn en opdat zij al daar kunnen worden uitgeroeid. Daar aan wordt propaganda voor het nauw lettend toezien op alle aardappelvelden verbonden. Wat de bespuiting der aardappelvelden betreft, daarover zijn ln alle gewesten van het daarvoor in aanmerking komende deel van ons land, dat is het gedeelte ten Zui den van den Rijn, de Lek, de Nieuwe Maas en den Nieuwen Waterweg, op initiatief van de burgemeesters bijeenkomsten ge houden met de land- en tuinbouworgani saties, waarop door de ambtenaren van den plantenziektenkundigen dienst voor lichting is gegeven inzake de organisatie en de uitvoering dezer bespuitingen. In zeer vele gemeenten zijn, in het bij zonder voor de bespuiting van de kleine perceelen, spuitorganisaties opgericht, wel ke dit werk voor de verbouwers zullen uit voeren. Van rijkswege zijn voor deze organisa ties een aantal sproeimachines beschik baar gesteld. Bij de grootere verbouwers is voor de aanschaffing van sproeimachi- nes voor eigen bedrijf propaganda ge- geheele bevolking noodig, maakt, voorzoover die verbouwers niet reeds over machines beschikten. In een deel van het gebied werd bespui ting ter bestrijding van de aardappelziekte, reeds regelmatig toegepast en aan het combineeren van de colorado-keverbestrij- dlng met die van de aardappelziekte, dat ook voor de andere deelen van ons land van groot nut kan zijn, zal ook verder de noodige aandacht worden gewijd. De voorbereiding voor de bespuiting van alle aardappelvelden ls reeds ver gevor derd. Op de goede uitvoering zal toezicht worden uitgeoefend door de ambtenaren van den plantenziektenkundigen dienst, die hierbij nog de beschikking zullen krijgen over een 80-tal controleurs, die voor deze controle gedurende eenige maanden werk zaam zullen worden gesteld. Verder zullen in een aantal gemeenten nog controleurs voor dit werk worden aan gewezen, terwijl naar samenwerking met de gemeente- en rijkspolitie en met de Koninklijke marechaussee zal worden ge streefd. Indien er verdenking bestaat, dat de be spuiting niet of op onvoldoende wijze is uitgevoerd, zal een aantal aardappelbla deren op het betreffende veld worden ver zameld en zal dit scheikundig op de aan wezigheid van arsenicum worden onder zocht. Indien onvoldoende uitvoering wordt vastgesteld, zal de bespuiting op last van den burgemeester en op kosten van den overtreder worden uitgevoerd. Het voor deze noodig geachte bespuitin gen benoodlgde loodarsenaat wordt dit jaar van rijkswege kosteloos ter beschik king van de verbouwers gesteld. Met de distributie daarvan is reeds een aanvang gemaakt. De controle op de plaatsen, waar het in sect het vorig jaar is opgetreden, wordt geheel van rijkswege uitgevoerd. Rondom deze plaatsen zijn aardappel planten uitgezet, die gedurende 2'/, maand dagelijks op de aanwezigheid van den ke ver worden gecontroleerd. Op alle plaatsen, waar de colorado-kever dit jaar zal blijken voor te komen, zal de uitroeiing van rijkswege ter hand worden genomen. Een volledige uitroeiing kan echter al leen worden verkregen, als alle verbouwers nauwkeurig op hun aardappelgewas toe zien en dit op de aanwezigheid van den kever onderzoeken en er onmiddellijk me- dedeeling van doen als zij den kever of larven van deze vinden. Door het op ruime schaal verspreiden van kaarten met modellen van den kever en de larven, zoo mede van vlugschriften met een gekleurde afbeelding op de scholen, bij vereenlgin- gen, enz., worden alle personen in de ge legenheid gesteld met het uiterlijk van het insect kennis te maken, opdat zij het kun nen herkennen. Voor een volledige bestrijding van den colorado-kever is de medewerking van de Een demonstratie te Amersfoort. Ten besluite van de door de gezamen lijke drankbestrijdingsorganisaties tusschen Hemelvaart en Pinksteren ook dit jaar ge houden Nationale Blauwe Week vond gis teren te Amersfoort op het landgoed Birk- hoven een nationale sluitingsdemonstratie plaats. Aan deze demonstratie gingen gister morgen enkele wijdingsbijeenkomsten voor af. Vanwege Enkrateia. bond van Prot. Chr. drankbestrijdersvereenigingen vond zulk een bijeenkomst plaats in de Emma- kerk, waarin voorgingen ds. H. W. A. Voorhoeve, em. Ned. Herv. predikant te Laren (N.-H.i en ds. P. N. Kruljswijk, Ger. predikant te Hilversum. De Internationale Orde van Goede Tem pelieren had zulk een samenkomst belegd in de groote zaal van Amicitia. Voorganger was ds. J. W. Cohen, Ned. Herv. predikant te Dokkum, mevr. LenstraSmit van Amersfoort luisterde met zang den dienst op. De sluitingsdemonstratie ving om 1 uur in het Openlucht-theater op Birkhoven waar 's morgens door de Blauwe Jeugd een eenvoudig programma werd afgewerkt, aan en stond onder leiding van den heer J. C. Rugaart van Apeldoorn, die met een kort woord van welkom het programma open de. Korte toespraken werden gehouden na mens den Prot. Chr. Kring door dr. A. H. Edelkoort en namens de neutrale groep door dr. G. Horreüs de Haas, resp. Ned. Herv. predikant te Amsterdam en Zwolle. Eenige onthouders-koren luisterden de bij eenkomst op onder leiding van den heer Meyer Smeer. Hoogtepunt van den middag was de opvoering door het gezelschap „De Jonge Spelers", onder leiding van Ben Groeneveid van het spel „De sluwe advo caat Pathelijn". De meeting, waaraan ook enkele muziekcorpsen medewerking ver leenden werd gesloten met een kort woord van den heer J. Hulzinga. voorzitter van het Amersfoortsch Drankweercomité en oud-burgemeester van Terneuzen. Tijdens de meeting werd voor de kin- ren op het voor-terrein een aantal spelen georganiseerd onder leiding van mej. A. v. Daalen. Te half vier werd in de laan, die van den Soesterberg langs de terreinen loopt, de optocht geformeerd, die stond onder leiding van de heeren J. C. Rugaart en T. Fleemink van Amersfoort. Daaraan na men deel de hoofdbesturen van een elftal organisatie, benevens 17 Provinciale licha men en meer dan 250 plaatselijke afdeelin- gen. Voorts liepen in den stoet, die door het bestuur van de Nat. Blauwe Week- commissie met de groote blauwe vlag der commissie werd geopend, ook mede alle deelnemers aan het zoo juist beëindigde congres van den Jeugdbond voor Onthou ding, benevens 29 drankweercomité's en blauwe-week-comité's. In den stoet liepen 6 muziekcorpsen uit Rotterdam. Dordrecht, Den Haag, Deventer en Amersfoort mede Hij trok over den Soesterberg, door des Ka millestraat. Seringstraat, Begoniastraat, Narcisstraat, Leliestraat, Oude Soesterweg en Eemstraat naar de Nijverheidsstraat, waar hij tegen 5 uur werd ontbonden. De demonstratie trok uiteraard van de zijde van de Amersfoortsche bevolking veel be langstelling. En af tol In de puntjes Is alles wat Cebuto organiseert, van een daguip tot een reis naar Nice Loop even één van onze reisbureaux binnen om de nieuwe Cebuto Reisgids. Uil de Cebuto massakeu9: 2 dg luik-Tenioonjreningsrei» 17 50 3 dg Valkenburg en den Elfei 19 75 4 dg Valkenburg Ardennen en Eifel 27 75 3 dg Be'aische Ardennen 23 50 5 dg Be'olsche Ardennen "r 40 50 6 dg Parlj» ,'.49 13 dg Pransche RivlAra 112 - 4 dg Luxemburg 32 50 Inlichtingen en Reisgids bij: JAC. HEEMSKERK TOURINGCARS Agentschap: Sigarenmag. H. Heestermans, Leiden, Steenstr. 24 bij Beestenm. Tel. 1532. 805 (Ingez. Med.) PREDIKBEURT. Zoetenneer Geref. Gem.: Woensdagnam. 7 3/4 uur, ds. Lamain van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Hagestein, P. v. d. Berg, cand. te Amersfoort, die bedankte voor Goede reede en voor Gouderak. Beroepen: Te Dokkum Evang.D. J. D. Smits, cand. en hulppred. te Zuidlaren. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Amsterdam-Noord. A. Ver schoor, cand. te Vlaardingen. VEREENIGING VAN LEERAREN AAN RIJKS HOOGERE BURGERSCHOLEN. De Vereeniging van Leeraren aan Rijks Hoogere Burgerscholen kwam Zaterdag in hotel Terminus te Utrecht in algemeene vergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer A. de Lange uit Santpoort. Aangenomen werd het volgende voorstel van de afdeeling Groningen: ..De algemeene vergadering draagt het hoofdbestuur op actie te voeren om voor de vakken handteekenen en rechtlijnig tee kenen te verkrijgen, dat zij weder onder de vakken van het eindexamen der H.B.S.-b. worden opgenomen." Eveneens werd goedgekeurd het voorstel van de afdeeling Middelburg: de afdeeling Middelburg der R.L.V. verzoekt het hoofd bestuur stappen te willen doen bij den mi nister tot werkverruiming voor de werk- looze leeraren en leeraressen: door te pro- oageeren, dat het departement van so ciale zaken een bedrag beschikbaar stelt voor 't dep. van onderwijs, kunsten en we tenschappen tot tewerkstelling van jonge werklooze leeraren en leeraressen. Voor de oudste docenten zou de weektaak kunnen worden teruggebracht tot een geringer aan tal uren met behoud van hun volle sala ris. De overige uren zouden kunnen wor den overgenomen door jonge krachten. NATIONALE VEREENIGING „PRO REGE" De Algemeene Vergadering. Onder presidium vand en reserve-kapi tein B. Geleijnse van Achterveld, kwam de Nat. Vereeniging „Pro R-ege" heden in het Ohr. Militair Tehuis te Utrecht in jaar lijksche algemeene vergadering bijeen. De voorzitter opende hedenmorgen de vergadering met het doen zingen van Ps. 89 1 en 8. het lezen van Ps. 46 en gebed. Hierna sprak hij een woord van welkom tot de vertegenwoordigers van den Minis ter van Defensie, den Raad van Leger- en Vlootpredikanten, de Nat. Chr. Offic. Ver eeniging. de Nat Chr. Onderoffic. Vereeni ging, het Chr. Mil. Verband, de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk, de deputaten voor de geestelijke verzorging der militai ren, vanwege de Gen. Synode der Geref. Kerken enz. om vervolgens een openings woord te spreken. Hierna kwamen de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, de heeren N. A. Schuman te Amsterdam en E. Jan sen te Den Haag. aan de orde. We ontlee- nen daaraan dat het aantal afdeelingen PRIJSVRAAG TOT 1 JULI F. 80M -PRIJIEN 3960 (Ingez. Med.) HET OVERLIJDEN VAN GENERAAL SNIJDERS. Rouwbeklag van H. M. de Koningin. Zaterdagmiddag heeft H. M. de Koningin door Haar ordonnans-officier tweeden-lui tenant baron van Lynden Haar rouwbeklag doen overbrengen aan mevrouw Snijders en de familie van wijlen generaal Snijders. honderdjarige overleden te oldebroek. Zaterdagavond is in den leeftijd van bij na 101 jaar de oudste inwoner van de ge meente Oldebroek. de weduwe W. Brink, geboren Van Boven, overleden. Zij zou op 12 Juni a.s. 101 jaar zijn geworden. MAN DOOR TREIN GEGREPEN. Gistermiddag is de 45-jarige van der met 5 steeg en 1 Jan. '39 124 bedroeg, ter- J Knaap uit Apeldoorn op den onbewaakten wijl het ledental klom van 6195 op 6302. overweg in de nabijheid van Het Loo door Het financieel verslag sloot met een eind cijfer van f. 3609.62 De vereeniging heeft een tekort van f. 201.52. De verslagen wer den goedgekeurd, ook het verslag van de boekencommissie, de penningmeester van den locaal tren ZwolleApeldoorn over reden en gedood. De man kwam met zijn vrouw uit de Loolaan fietsen. Aan het einde van deze laan bevindt zich een bewaakte overweg. zijn beheer gedéchargerd en de begrooting waarvan de boomen gesloten waren On- vastgesteld met een eindcijfer van f 3974 De aftredende leden van het hoofdbe stuur, de heeren H. Bolle te Amersfoort, L. Rozenboom te Neede en K. Schout te Middelburg werden herkozen. geveer 150 me'er verder l!gt de onbewaakte overweg. De vrouw d'e haa' man vo-wuit was. passeerde hier de raiN zonder ongeluk ken. doch Van der Knaap kon niet meet weg komen en werd gegrepen.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 13