De competitie van den K.N.V.B. Om het Nationale Voetbalkampioenschap LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 30 Mei 1939 Leiden wint den nieuwen Bedrijfsvoetbalbeker Spannende finale tegen Rotterdam Edo-speler tijdens wedstrijd overleden Beslissingswedstrijd in het Noorden N.E.C. klopt ook D.W.S. (2-1) Eindhoven wint van Achilles (5—1) Nadat het Leidsche Zaterdagmiddagelftal den vorigen. door den Haagschen Voetbalbond uit geloofden beker in den meest korten tijd ge wonnen had. nJ. in drie jaren achtereen, heeft ook dit jaar weer het elftal voor de eerste maal beslag weten te leggen op dezen andermaal door den Haagschen Bond uitgeloofden fraaien beker. De bepalingen voor het definitief ver overen zfjn evenwel verzwaard «vijf maal in totaal, waarvan minstens drie maal achtereen) zoodat het medegaan van dezen beker waar schijnlijk langer verzekerd is. Het opnieuw win nen van den eersten prijs is echter niet zonder strijd geschied, integendeel, in beide wedstrij den. eerst tegen het Haagsche Zaterdag-elftal en later tegen het Rotterdamsche Zaterdag elftal was de tegenstand zoo fel en zoo scherp, dat de Leidsche spelers zich werkelijk tot het uiterste hebben moeten geven om tenslotte te zegevieren. Vooral in de finale heeft het niet aan spanning ontbroken en scheelde het in de in de tweede van dezen wedstrijd, die tegen de Rotterdammers ging. dikwijls zeer weinig of de groenhemden hadden de leiding genomen. Dat dit tenslotte toch niet gebeurde dankt Leiden wel voornamelijk aan het uitstekende keepwerk van doelman Smittenaar en de beide achterspelers Binsbergen en Remmelzwaal. In de halflinie was het vooral P. Barnhoorn die een tweetal puike wedstrijden heeft gespeeld. Vooral zijn afnemen en plaatsen was weer prima verzorgd. Zijn broer H Barnhoorn was als al tijd weer goed terwijl v. Rijn de spil iets minder speelde dan wij van hem gewend zijn. In de voorhoede was als immer de gevaarlijke man de Woubrugge-speler A. Windhorst. In beide wedstrijden was hij een doorloopend gevaar voor de verdedigingen. Vooral in den wedstrijd tegen Rotterdam waren de duels tusschen hem en De Bruin (ex Hermse D.V.S.) om van te smullen Ook Snel toonde zich als linksbinnen een uiterst nuttig speler, naar W. Bergshoeff. die met zijn felle schoten weer van zich deed spreken. De rechtervleugel, bestaande uit de beide Ter Leede spelers v. Breda en Dorsman, wist even eens telkens de beide achterhoede s in moeilijk- heden te brengen. Resumeerend kunnen wij zeg gen dat het elftal wel voldaan heeft al valt het niet te ontkennen, dat de kracht van som mige spelers heeft ingeboet om welke redenen dan ook. waardoor het geheele elftal iets minder sterk speelde dan vorige jaren. Wat het wedstrijden-verloop betreft het vol gende: Den Haag (Zaterdag)Leiden 13. Reeds spoedig is het 10 voor de gastheeren door een fraaien kopbal van den linksbinnen uit een voorzet van den rechtsbuiten. De vreugde is echter van korten duur want Wind- horst maakt met een onverwacht schot gelijk. waarmede tevens de rust ingaat. Na de hervat ting een keurig staaltje van samenspel tus schen Windhorst. Snel en Dorsman, waaruit de laatste ten slotte scoort 12. Het is tenslotte Van Breda, die uit een voorzet van Windhorst met een listig puntertje aan alle spanning een einde weet te maken en heeft Leiden dezen wedstrfjd verdiend gewonnen. Den Haag (Bedrijfselftal) Rotterdam 00. Daar deze wedstrijd in een 00 gelijk spel eindigde moesten strafschoppen de beslissing brengen, waarbij Rotterdam de beste bleek. Den Haag (Zaterdag)Den Haag Bedrijfselftal 00. Ook deze wedstrijd om 3en en 4en prijs ein digde in een puntloos gelijk spel zoodat ook hier strafschoppen de beslissing moesten bren gen. waarbij ditmaal de Haagsche Zaterdagploeg de beste bleek zoodat zij den derden prijs ver overde en de Bedrijfsspelers den vierden zonder dat zij ook maar een maal verslagen zijn. Finale LeidenRotterdam 21 De Rotterdammers zitten er fel op en Smitte naar moet nog al eens handeland optreden wat hem echter goed af gaat. Het is na enkele ver- geefsche pogingen Windhorst, die den Rotter- damschen doelman geen kans geeft waardoor tenslotte de rust in gaat met een kleinen voor sprong voor Leiden. Direct na de hervatting zitten de Rotterdam mers er weer vinnig op. doch Leiden geeft voor- loopig geen krimp. Binsbergen c.s. weten van geen wijken en stellen de voorhoede in staat ten aanval te trekken. Door uitstek°nd verde digen van den geroutineerden de Bruin echter die een waar struikelblok beteekend voor de Leidsche voorhoede en wel voornamelijk voor Windhorst blijft de stand voorloopig ongewij zigd. Eens moet aan de andere zijde Remmels- waal, als Smitternaar al gepasseerd is. den bal uit het verlaten doel trappen, waardoor een zeker doelpunt voorkomen wordt. Toch wordt even later Smittenaar gepasseerd als hy val lende een schot wel kan keeren doch niet weg werken. Hevig wordt er thans gestreden om de leiding, waarbij de Rotterdamers aanvankelijk de beste kansen hebben. Eenmaal wordt uit gemakkelijke positie keihard tegen den paal geschoten, doch verdere gevaarlijke schoten worden resoluut verwerkt door den Leidschen doelman. Dan ontstaat nog vrij onverwacht het winnende doelpunt voor Leiden als Van Rijn ver van het Rotterdamsche doel een vrijen trap krijgt te nemen. De bal suist precies in den uitersten bovenhoek van het net. 21. Nog fel ler wordt de strijd, doch de rood-witten geven geen krimp meer en onder hevige spanning kondigt de scheidsrechter dan het einde aan. Na afloop zijn de prijzen aan de betrokken aanvoerders uitgereikt door den heer Spieren burg van den H.V.B. De promotie-degradatiewedstrijd tusschen E.D.O. en Hilversum, welke gisteren te Haarlem werd gespeeld, moest tien minuten voor het einde door een zeer tragisch gebeuren worden afge broken. De bekende linksbinnen van E.D.O., de 18-jarige Bas Timmermans, zeeg, toen de bal zieh op een geheel ander ge deelte van het terrein bevond, plotseling ineen. Een hartver lamming had hem getroffen. Het spreekt vanzelf, dat dit plot seling verscheiden van een der beste en meest belovende spelers van E.D.O. diepen indruk maakte. Timmermans heeft enkele ma len in het Zwaluwenelftal mee gespeeld en kwam onlangs nog uit in de Ncderlandsche B-ploeg tegen de Roode Duivels te Tienen. RIJNSB. BOYS II—C. N. V. II 4—1. De gastheeren verschijnen met een invaller voor den rechtshalf. Alhoewel de gasten hun uiterste best hebben gedaan te winnen, is hun dit niet gelukt, niet omdat zij in het veld veel minder waren, doch zij misten een schutter in de voorhoede. R. B. wist daarentegen voor de rust driemaal door haar linksbuiten te scoren, 30. met welken stand wordt gerust. Na de rust is het enthousiasme der Noordwfjkerhouters groo ter dan dat der Rijnsburgers en weten éénmaal het net te vinden, lerwyl A. V. d. Vijver nog een maal scoort voor de gastheeren, zoodat de wed strijd eindigt in een 41 overwinning voor Rijns- burg. De leiding was in goede handen van den heer Neuteboom. Vermelden wij voorts nog. dat na afloop bloemen werden aangeboden door C. N. V. L.D.W.S. IV—ZUIDERKWARTIER III 8—2. BODEGRAVEN II—A.S.C. II 2—4. Vooral in de eerste helft waren de gasten het meest aanvallend en spoedig profiteerden zij van een fout van den rechtsback van Bodegraven, om de leiding te nemen. Een goed opgezette aan val leverde na keurig samenspel een tweede doel punt op. terwijl kort voor de rust een foutief te rugspelen van den rechtsback van Bodegraven wederom door dc gasten met een doelpunt werd bestraft, zoodat met 03 werd gedraaid Wel v/as Bodegraven gedurende de tweede speelhelft overwegend sterker, maar zij moest toch toezien, hoe de gasten uit een snelle doorbraak de voor sprong tot 40 vergrootten. Uit een scrimmage voor het doel scoorde de rechtsbuiten van Bode graven een tegenpunt. terwijl tenslotte, toen Bo degraven een vrije trap kreeg toegekend, en de doelman der gasten bij het harde schot het leder wel stopte, maar niet wist weg te werken, de achterstand tot 42 werd verkleind, een uitslag die vrijwel de juiste verhouding weergeeft. JA.AR VERG ADERING L. D. W. S. Onder vry groote belangstelling hield L. D. W. S. in het Volksgebouw haar jaarlijksche algemee- ne vergadering. De voorzitter P. Mes memoreer de in zijn openingswoord de belangrijkste ge beurtenissen van het afgeloopen jaar waarbij hij zijn voldoening uitsprak over den uitstekenden geest, die er momenteel ondanks de minder goede prestaties van het eerste elftal in de vereeniging heerscht. Het jaarverslag van den secretaris G. de Lange was eveneens in optimistischen vorm gesteld. Hieruit bleek dat alle lagere elftallen er in zijn geslaagd een uitstekende plaats op de competitie ranglijst in te nemen. Het derde en vierde elftal hebben daarbij fraaie kampioenskansen. Het verslag van den penningmeester G. A. Brandt toonde aan. dat L.D.W.S. er ook finan- tieel zeer goed voorstaat, vooral dank zij een uitermate zuinig beheer van den penningmeester. Uit het rapport van de Bouwfondscommissie kon worden vastgesteld dat binnen niet al te langen tijd tot bouw van een nieuw kleedlokaal zal kunnen worden overgegaan. Bij de hierna vol gende bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden P. Mes. I. van Wijk en G. de Lange by acclamatie herkozen, terwijl de elftalcommis sie voor de samenstelling van het eerste elftal na stemming als volgt werd samengesteld: C. J. Schrefjer. I. van Wijk en G. de Lange. De stem ming voor de verkiezing van een elftal-commis sie voor samenstelling van de lagere elftallen had tot resultaat dat zitting kregen de heeren W. v. d. Steen. J. Phillipo, J. v. d. Weyden, G. v. d. Weijden en G. A. Brandt, Nadat uitvoerig was gesproken over het enga- geeren van een trainer waarbij het bestuur ten slotte volkomen vrijheid kreeg om in deze moei lijke zaak te handelen werd deze wel zeer vlot verloopen vergadering na de gebruikelijke rond vraag gesloten. De geheele agenda welke 15 pun ten bevatte werd in minder dan twee uur. dank zij de vlotte leiding van den voorzitter, P. Mes. geheel afgewerkt. SPORTMAN ADSP. AU.V.S. ADSP. B. 7—0 Spoedig blijkt dat de thuisclub, ondanks dat zij drie invallers heeft, veel sterker is. Doel punten kunnen dan ook niet uitblijven en wel dra geeft de reserve-midvoor, die anders de goal verdedigt, zijn club de leiding. 1—0. Nogmaals komt groen-wit terug en dezelfde speler weet den stand op 20 te brengen. Voor de rust aan breekt geeft de midhalf der thuisclub zijn club een nuttigen 30 voorsprong. Na de pauze een zelfde spelbeeld met de thuisclub steeds in den aanval. De stand komt op 70. De doelpunten werden gemaakt door Zeegers 3. Smit 2. Keizer en Polanen elk 1. Scheidsrechter v. d. Berg floot zeer goed. WEDSTRIJD TE LEIDERDORP. Dinsdagavond te 7 uur spelen de R.C.L.- adsp. tegen de A.S.C.-adsp op het terrein van R.C.L. C.G.W.— R. I. Morgenavond te 7.15 uur speelt aan het Zwarte Pad: C.G.W. I tegen het A-elftal 4de Reg. Inf. L.D.W.S. kampioen. Na een feilen strijd met haar grootste con currente A.Z.L. I is L.D.W.S. er in geslaagd het kampioenschap van 3 B van den L.V.B. te be halen. De fraaie cijfers 16 gespeeld 14 gewonnen. 1 gelijk en 1 verloren en de doelcijfers 10513. toonen voldoende aan dat de titel tenslotte ls behaald door het elftal dat er het meest aan spraak op mocht maken. De wedstrijd tegen Zuiderkwartier was er ove rigens niet een die lang in het geheugen zal blij ven voortleven. L.D.W.S. was over alle linle's de meerdere en reeds na een half uur was het 40 met welken stand de rust aanbrak. Na de hervatting was het spel meer verdeeld. Nadat L.D.W.S. de score op 50 had gebracht, wist Zuiderkwartier een goed tegenpunt te maken. L.D.W.S. scoorde toen nog driemaal, en de gas ten verkleinden nog eenmaal den achterstand, zoodat L.D.W.S. tenslotte met 82 won. Na afloop werd het elftal door den voorzitter P Mes toegesproken, waarbij aanvoerder van der Weyden bloemen werden aangeboden. Het elftal dat het kampioenschap behaalde was als volgt samengesteld: J. v. Klaveren. W. de Vrind. H. Sinteur, B. v. Leeuwen. J. Bodijn. G. v. d. Wey den. N. Blansjaar. W. Arnoldus, C. J. Schreyer, I. Ligtvoet en H. de Haas. UIT NIEUW VEEN. De uitslagen van de gisteren gespeelde wed strijden zijn: Alph. Boys IINic. Boys combinatie 12. Nic. Boys Junioren—Tijlingen 1—2. POLEN—BELGIË 3—3. De wedstrijd Polen—België, welke te Lodz werd gespeeld, eindigde in 3—3. nadat de rust met een 21 voorsprong voor Polen was ingegaan. 18.000 toeschouwers woonden de ontmoeting bij. STRAFFEN INZAKE OMKOOPINGSGEVAL IN HET OOSTEN. Zaterdagmorgen zijn de straffen afgekomen voor dc K.H.C.- en P.E.C.-leden, die betrokken zijn geweest bij het bekende omkoopingr^eval. dat de Oostelijke voetbalwereld den laatsten tijd he?ft bezig gehouden. De K.H.C.'er, die zijn medele den geld heeft beloofd, indien de wedstrijd tegen de Enschedesche Boys werd gewonnen, is. zoo vernemen wij. door den K.N.V.B. geschorst tot 26 Mei 1941. De aanvoerder van P E C., die dit geld gebracht zou hebben en voorts bij de besprekin gen tusschen enkele K.H.C.'ers over het bovenge noemde voornemen tegenwoordig is geweest, is geschorst tot 26 Mei 1940. Voorts hebben vijf andere K.H.C.-spelers en een bestuurslid dier vereeniging een bc-i suing gekregen. Tegen het P.E.C.-lid. dat te elfder ure verklaard had dat hij als penningmeester van de supportersclub het benoodigdc geld ter beschikking had gesteld, is het onderzoek nog gaande. Hbld. L.F.C. verbetert haar kansen. Voor den K.N.V.B. zijn met Pinksteren de volgende uitslagen verkregen: Kampioenschap van Nederland: N.E.C. D.W.S. 2—1; Eindhoven—Achilles 5—1. Af deeling I. promotie 2de klasse: EdoHil versum 10 (gestaakt). Afdeeling II. promotie 2de klasse. S.V.V. D.F.C. 0—4. Promotie 3de klasse: A.S.C.B.E.C. 01. Promotie 4de klasse: L.F.C.De Jagers 41; WassenaarSchoonhoven 51. Promotie res. 3de klasse: B.M.T. II—Alphen II 4—2. Res. 3de klasse A: Bodegraven IIA.S.C. II 2—4. Afdeeling IV. promotie 2de klasse: Bleyer- heide—Helmond 32; Middelburg—Limburgia 1—3. Afdeeling V, promotie 2de klasse: GR.C.— F.V.C. 1—1. 4 2 2 0 84 6 4 2 2 0 9—7 6 4 1 2 1 56 4 4 0 0 4 5—11 0 OM DEN DAGBLADEN-BEKER. De eerste wedstrijd van dit seizoen om den door de directies van het Haarlems Dagblad, de Haagsche Courant en het Leidsch Dagblad, uitgeloofden visselbeker, wordt morgenavond te zeven uur hier ter stede gespeeld. Het Leidsch Dagblad speelt op het terrein achter Pomona tegen het elftal van de Haagsche Courant, dat het vorige jaar dezen beker voor den eersten keer wist te winnen. Van Overal. De resultaten van de kampioenswedstrij den op Tweeden Pinksterdag hebben de spann ng in de competitie nog vergroot. NE.C. haalde het kunststukje uit, na eerst Ajax op eigen veld te hebben geslagen ook van D.WS te winnen, zooda. de Nymeeg- sche club bovenaan is komen te staan. Zij moet echter nog op bezoek bij D.W S zoo dat de kampioenskans van Ajax minstens even mooi te noemen is. Eindhoven bewees mei een 51 zege over Achilles, dat de Zuidelijke kampioenen niet de zwaksten uit de kamp'oemcompet tie zijn. H* was overi gens te eerste overwinning van E'ndhoven. De stand luidt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. N.E.C. 6 4 0 2 18—12 8 Ajax 5 3 11 10—8 7 D.W.S. 6 2 3 1 12—8 7 Eindhover. 6 13 2 12—11 5 Achilles 7 115 10—23 3 Voo de p omoMe 2e klasse moest de -ved- ;t-ijri Ed' Hilversum ten minuten voor het einde ges aakt worr' - aangezien de Edo-speler Timmerman* plotseling aan hartverlamming overleed. Edo was steeds was sterker geweest en verdiende haar voorsprong. Waarschijnlijk zullen later al leen de resteerende ien minuten worden ui. gespeeld indien de ontmoeting H.B.S. Edo geen beslissing brengt. De positie van D.F.C. in afdeeling n werd beduidend beter door een vrii gemakkelijke 40 zege over S.V.V. De Schiedammers zijn thans uitgeschakeld, maar kunnen nog een belangrijke rol spelen omdat zij nog bij U.V.V. te gast moeten. DF.C. 3 2 1 0 7—2 5 U.V.V. 2 110 2—1 3 S.V.V. 3 0 0 3 3—9 0 In het Zuiden won Bleyerheide van Hel mond na een 20 achterstand met 32. Limburgia Bleyerheide Helmond Middelburg De Groningsche tweede klasser GR.C. stelde haar aanhang zeer teleur door het tegen F.V.C. niet verder te brengen dan tot een draw (11). Hierdoor zal een extra-wedstrijd op onzijdig terrein tusschen G R.C. en W.V.V. de beslissing moeten bren gen inzake de promotie. Zooals men weet is F.V.C. reeds gedegradeerd. G.R.C. 4 1 3 0 7—4 5 W.V.V. 4 2 11 5—4 5 F.V.C. 4 0 2 2 5—9 2 A.S.C. heeft gisteren haar kans op pro motie verspeeld. Zii verloor in een zeer on- bedu denden wedstrijd met 10 van B.E.C. en eind gde dus in deze extra-competitie onderaan. 5—1 4 8—6 4 2—8 0 Vlos 2 2 0 0 B.E.C. 3 2 0 1 A SC. 3 0 0 3 Besloten is dat op Zondag 4 Juni de match B E.C.Vios en op 18 Juni Vios A.S.C. zal worden gehouden Met L.F.C. gaat het volkomen naar wensch. In een uitstekend gespeelden wed strijd klopte zii De Jagers met niet minder dan 41. waardoor de kanaries in deze competitie de le ding hebben genomen. Hun kans op herovering van het derde klasser- ^chap is thar= wel buitengewoon mooi! Ziehier de stand: L.F.C. 2 2 0 0 6—2 4 De Jagers 2 10 1 54 2 Oromvliet 2 0 0 2 1^6 0 N.E.C. heeft de leiding genomen in de kam pioenscompetitie van Nederland en dankt dat weer aan haar bewonderenswaardig doorzet tingsvermogen. D.W.S. kwam gewaarschuwd in het veld en onmiddellijk na den opgooi met den wind in het voordeel, zetten de Amster dammers. opgestuwd door hun immer actieve halfs, den aanval in. De Amsterdammers speelden echter te veel in de breedte, en waag den zelden een scherp schot te lossen. Dit spel- ttype was een kollje naar de hand van de N.E.C.-verdediging, welke voor de rust wel niet zoo goed op dreef was als daarna, maar toch in het algemeen den korten aanval van de Amsterdammers kon breken. Remmend op den aanval werkte by D.W.S. het voortdurend terugspelen op halflinie, op backs en zelfs op den keeper. En hierin lag dan ook vooral de groote tegenstelling tusschen N. E. C. en D. W. S. De Nijmegenaren speelden juist in de lengte en zetten voort durend met verre trappen hun vleugelspelers aan het werk, die dan dikwijls ineens het leder doorgaven, waardoor zij gevaarlijke situaties schiepen voor het vijandelijk doel. N.E.C. speelde tegen den wind in en D.W.S. nam het eerste initiatief. D.W.S. nam het spel vrijwel in handen, beheerschte het middenveld, maar speelde te veel in de breedte. Het leek of N.E.C. zich zou laten insluiten, tot plotseling een van die felle flitsen losbrak, waarbij Van Sas scoorde. 10. DW.S. zette haar beproefde spel voort, werd steeds sterker en vooral Drager bedreigde het N.E.C.-doel. doch de N.E.C.-de fensie hield stand. En hoewel D.W.S. een te genpunt verdiende, werd met 10 gedraaid. De tweede speelhelft begon vrij slap. met D.W.S. weer in de meerderheid. Toen kwam er na ruim 20 minuten verandering in het spel. N.E.C. werkte zich los en kon weer haar beproefde systeem toepassen. Sas had het leder vrijgemaakt, plaatste naar Ten Velde, deze zwaar gedekt, speelde ijlings naar Lakenberg, die een vrije kans benutte ook (20). D.W.S zette door en toen Van Stokken een scherpen voorzet gaf en deze zou worden afgeweerd, wist de toeschietende Drager den bal nog te be machtigen en onhoudbaar in te schieten, 21, met welken stand het einde kwam. Dank zy een technisch overwicht, een hooger tempo en een beter verband tusschen de linies, heeft Eindhoven een volkomen verdiende 5—1 zege behaald op de Noordeiyke kampioensploeg. welke niet direct slecht speelde, maar die toch op byna elk onderdeel der voetbalkunde de mindere was van het Zuideiyke team. In één opzicht waren de Assenaren hun tegen standers langen tyd de baas: in het spelen van doelmatig en ..open" voetbal. Daardoor konripi zy in de eerste drie kwartier, ondanks het reeds bestaande overwicht der thuisclub h balans vrywcl in evenwicht houden. Toen h*! Eindhovensch binnentrio echter onmiddellijk de rust zyn eindelooze en veel te kort gehoii den combinaties liet varen door de vleugels in het spel te betrekken, was de zaak binnen tiin minuten beklonken. n Eindhoven's meerderheid in het veld wa« goeddeels te danken aan het groote gemak waarmede de blauwwitte halflinie spoelde Het trio Koole—Van Gemert en Smets was op het middenveld heer en meester en het stuwde zijn aanval zoo goed. dat het Noordelijk drietal Jongeman—Dekker—Snyder al spoedig ge dwongen werd een verdedigende houding aan te nemen. Dientengevolge waren de NoonJe- lyke binnenspelers genoodzaakt om zelf de ballen te gaan ophalen. Reeds in de eerste tien minuten kwam Eind hoven's technische meerderheid aan het licht en deze meerderheid leidde ook onmiddellijk tot eenig veldoverwicht. doch de blauwwitte voorhoede hield het spel te kort en daardoor waren de enkele uitvallen der Assenaren, waar- by flink geschoten werd. eigenlijk gevaarlijker dan de veelvuldiger uitvallen der thuisclub Toch nam Eindhoven na zeven minuten de lei ding. toen de snelle midvoor De Zeeuw uit een voorzet van Van Liempd scoorde, 1—0. Nadat de Achilles-doelman in de volgende minuute en scherp diagonaal schot van De Gier had gestopt en Eindhoven enkele corners had genomen, kreeg de Noordelyke ploeg iets meer tegenspel. Het waren ruime, frissche aanvallen, waarmede de Assenaren het Eindhovensche doel belaagden. Gedurende deze eerste aanvallen der gasten kwam de zwakheid van Eindhovens linker verdedigingswing reeds aan het licht en het verbaasde dan ook niemand, dat daarlangs de gelykmaker kwam. Toen Schampers na 19 minuten spelen miste, kreeg Van Zand een vrjj veld voor zich. Hy gaf een scherpen lagen voorzet, waaruit Marring met een hard schot onhoudbaar scoorde. 11. De middenlinie der thuisclub slaagde er ech ter in. het spel weer te verplaatsen. Zes minuten voor de rust heroverde de thuisclub de leiding, toen Van Muilekom by een uit een corner ont stane doelworsteling den bal keihard langs Brons schoot, 21. Hield de stand met rust nog alle mogelijk heden in. reeds spoedig na de hervatting werd de situatie volkomen gewyzigd. Eindhoven ging. klaarbiykelijk op in de rust gegeven aan- wyzingen, haar uitstekenden rechtsbuiten De Gier meer in het spel betrekken. Reeds in de vyfde minuut gaf deze speler na fraai solowerk een korten pass naar Van Muilekom. die de gemakkelijke kans waarnam, door keihard in te schieten. 31. en drie minuten later ontstond uit een nieuwen voorzet van den rechtsbuiten der blauwwitten een korte doelworsteling. waar- by De Zeeuw het beslissende schot loste. 4—1 Daarmede was Achilles geslagen. Dat de Eind- hovenspelers deze meening eveneens waren toe gedaan bleek duideiyk. De blauwwitten lieten alle vinnigheid varen en zy bepaalden zich tot salonvoetbal op het middenveld. Anderhalve minuut voor het einde moest Brons niettemin nog eens zwichten, toen De Zeeuw bij een pijl snellen aanval het leder hard ln den hoek schoot. 51. SPORTMAN III—U.V.S. VI 3—2. Sportman heeft twee invallers, doch zy zit spoedig voor de blauw-witte veste. Na circa 20 min. krygt de thuisclub een vryen trap en Nieu- wendyk plaatst den bal onhoudbaar in het doel. 10. Nog voor de eerste speelhelft ls verstreken benut dezelfde speler een strafschop 20. Na de thee ls U.V.S. het meest ln den aanval en spoe dig is de stand 2—1. Als er nog 10 min. te spe len zyn weet U.VB. opnieuw te doelpunten, als de Sportmankeeper den bal niet goed vast krijgt 22. Vanaf den aftrap neemt Boom echter het leer mede en passeert de geheele U.V.S.-verde- diglng en weet daardoor de eindstand op 32 te brengen. De scheidsrechter floot zeer goed. EXCELSIOR (SCHIEDAM) H.B.C. (HEEMSTEDE) 3—0. Op het terrein van de Alphensche Boys werd gisteren een propagandawedstryd gespeeld tus schen de twee I.V.CJ. lste-klassers Excelsior (Schiedam) en H.B.C (Heemstede). Door het bestuur van de Boys was hiervoor een beker beschikbaar gesteld. Over het algemeen bleken de Schiedammers de beste papleren te hebben. Spel en snelheid waren beter en vooral de voorhoede leverde een goed samenspel. Het einde kwam met een verdiende 30 overwinning voor Excelsior. Na afloop reikte de voorzitter der Alphensche Boys den beker uit. ATHLETIEK. NATIONALE WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM Chr. Berger weer in actie. De belangrykste uitslagen van de wedstryden, georganiseerd door de Amsterdamsche Veld Ath- letlek Club op te Sintelbaan te Amsterdam, lulden 110 meter horden: 1. Brasser (AAC), 15 sec.; 2. Van Loozen (PEC) 16 sec. 100 Meter hardloopen klasse B: 1. Hein (AV 1923) 10.9 sec.; 2 Peters (idem) 11 sec. 100 meter hardloopen klasse A: 1. Osendarp (Trekvogels) 10.5 sec.; 2. H. Baumgarten (idem) 10.7 sec.: 3. Chr. Berger (AAC) 10.8; 4. Geul «V. en L.); 5. Spaak (AAC) Hoogspringen klasse A: 1. Carlier (Algemeene) 1.75 meter; 2. Van der Klinkenberg (Haarlem) 1.75 meter. 400 Meter hardloopen klasse A: 1. K. Baum garten (Trekvogels) 50.1 sec.; 2. C. Nauta (idem) 52.9 sec.; 3. De Ruyter (Quick) 53.9 sec. Discuswerpen klasse A: 1. De Bruyn (V en L) 44.25 meter; 2. De Graaf (Zaanland) 42.03 Vj M. 3000 Meter hardloopen klasse A: 1. J. Meyer (Volewyckers) 9 min. 31.2 sec; 2. A. Paap (Haar lem) 9 min. 38.8 sec. Zweedsche estafette (400. 300. 200. 100 M.>: 1. Trekvogels 2 min. 1.1 sec.: 2. Haarlem. 2 min. 7.2 sec.; 3. Quick. 2 min. 9.7 sec. Polsstokhoogspringen klasse A: 1. Lamoree (Haarlem) 3.60 meter. Ver-springen klasse A: 1 Van der Tooien (Pro Patria) 6.49 M.; 2. Roest (Trekvogels) 6.41 M. DAMESPLOEG NAAR MITCHAM. Op 3 Juni a.s. zal een Nederlandsche dames- ploeg tegen de Engelsche club Mltcham starten alsemede tegen ploeg athletes uit Zuid-Enge- land. Het Nederlandsche team is als volgt samengesteld. 60 M.: Fanny Koen (Sagitta) en A. Bolwidt (A.D.A.). 100 M.: Fanny Koen (Sagitta) en All de Vries (A.D.A.). 80 M. horden: Agaath Doorgeest A.D.A.) en Nellie van Balen Blanken (Sagitta). Verspringen: Beppie Dammerman (Odia) en Agaath Doorgeest (A.D.A.) Hoogspringen: Nel van Balen Blanken (Sa gitta) en Beppie Dammerman (Odia). KogelstootenAns Nieslnk (Sagitta) en Stlen van Leeuwen (Zeeburg). Gem Discuswerpen: Ans Niesink (Sagitta) en Bets Palm (U.D.AJ. Speerwerpen: Peet Dieben (Brunhtlde, Lei den) en Mary v. d. Berg (A.D.A.). 4x100 M. estafette: A. Bolwidt (A.D.A.), Alle de Vries iAD.A). Agaath Doorgeest (ADA.) en Fanny Koen (Sagitta). De dames Ter Braake en Koning waren ver hinderd de reis mee te maken. Als reserve gaat mej. Takken (A.D.A.) mee. De reis staat onder leiding van den heer Blankers. ZWEMMEN NEDERLANDSCHE SUCCESSEN TE PABUS, De Nederlandsche zwemsters en zwemmer», die deelnemen aan internationale wedstrijden, welke twee dagen in het bad te Tourelles wor den gehouden, hebben enkele fraaie successen behaald. Doortje Heeselaar behaalde Zondag een prachtige overwinning op de 100 M. school slag, terwyi Beppie van Schalk onbedreigd eerste wercl op de 100 M. borstcrawl. De water- poloploeg van Het Y zegevierde gemakkelyt met 61 over een Parysch zevental. Ook op den tweeden dag boekten de Neder landsche zwemsters en zwemmers fraaie suc cessen. In enkele nummers werd behalve de eerste ook de tweede plaats bezet. De belang rykste uitslagen lulden: _ii(1 200 M. borstcrawl heeren: 1. Van der kuu (Ned.) 2 min. 23.4 sec.; 2. Lebras (D.Toec) a min. 25,4 sec. 100 M. rugslag dames: 1. Irene van rag gelen (Ned.) 1 min. 16.7 sec.; 2. Hilda Willen» (Ned.) 1 min. 23.1 sec. 200 M. schoolslag dames; 1. Doortje Heese laars (Ned.) 3 min 10.2 sec.; 2. Jopie Stroom- berg (Ned.) 3 min. 15,7 sec. 100 M schoolslag heeren: 1. Nakache (C-NJj-' 1 min. 15 sec.; 2. Cartonnet (A.S.C.) 1 n""- 16.2 sec.; 3. Maier (Ned.) 1 min. 18.4 sec. 400 M borstcrawl dames: 1. Beppie Schalk (Ned.) 5 min. 59,4 sec.: 2. mej. Fleur» (CJ4.P.» 6 min. 0.4 sec.; 3. Irene van Feggeien (IJ) 6 min. 16,1 sec. .,k 3x100 M. wisselslag estafette: 1. Fran*n|» 3 min. 31.8 sec.; 2. Nederland met Metman, Maier en Van Aelst 3 min. 55,8 sec. Waterpolo: IJ—Fransche ploeg 3—3 <rus stand 21). AUTOMOBILISME. OOK AUTO-UNION KOMT TE ZANDVOOHl DEMONSTREEREN. De belangstelling van de Duitsche rens^J? voor de automobielraces der K.N.A.C. w can voort op 3 Juni a.s. blijkt zoo groot te dat de Auto Union de K.N.A.C. heeft MM" boden met één harer recordwagens een aem stratie in Zandvoort te geven. n. De K.N.A.C. heelt dit aanbod gas"™ arf' vaard, zoodat thans de beide Dmt5TcT^.n stallen Mercedes Benz en Auto umo naar Zandvoort zullen komen. De Aut^ ee. auto. waarmede in Zandvoort zal woraen e demonstreerd, is niet de Grand Prix raceway maar de gestroomlynde recordwagen, waar"» Bernd Rosemeyer destyds verschillende w records heeft gevestigd. x Uiteraard leent het circuit in Zandvoor niet voor recordritten en het ligt dan oo in de bedoeling met dezen wagen grooie - heden te ontwikkelen. dan j Het staet nog niet vast of Tazlo Nuvoiax i wel Hans Stuck den wagen in Zanavoo rijden. D? Hier is het antwoo rdl 1 Ladder, die de aartsvader Jac°l> j" een droom aanschonv. de. De voet de aarde en het bovene'nde tt'.t I den heme' God? cnre'en klommen en neer (Genesis 28:12). Goedschiks of kwaadschiks; teger. en dank. 3. Een géweldig jaar. 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10