LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Bïadf Donderdag 25 Mei 1939 NAGEKOMEN BERICHTEN Gemeenteraad van Leidschendam RECHTZAKEN WEERBERICHT. Verduistering van effecten KREYMBORG Het debat inzake het Raadhuis Uit de Omstreken AGENDA MUSEA. le PINKSTERDAG OISTERWIJKSCHE VENNEN Autoreisbureau „BOLHUIS HAAGSCHE POLITIERECHTER. Boter verduisterd. Een chauffeur uit Leiden had zich toe gang verschaft tot het pakhuis van den grossier P. C. K. en eenige pakken marga rine weggenomen. Er was anoniem gewaarschuwd, dat de chauffeur niet bepaald eerlijk zün werk volvoerde, en bij het onderzoek kwam uit dat hij Inderdaad pakken boter wegnam. De gestolen waren had de chauffeur ten eigen bate verkocht. Nu stond hij wegens diefstal terecht. Naar de officier mededeelde, had de be trokken firma zich bereid verklaard ver dachte ln dienst te houden en daarom vor derde hij twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Het vonnis werd conform den eisch. Een horloge niet genoeg! Hoewel een slager te Leiden van zijn ouders een polshorloge ten geschenke had gekregen, vond hij het blijkbaar toch nog noodlg om reeds den dag daarop van een medearbeider een polshorloge te stelen, dat even in de werkplaats was neergelegd. Nu stond de slager terecht en hl) beken de. Het reclasseeringsrapport vond de daad onbegrijpelijk doch adviseerde een voor waardelijke straf op te leggen De officier vorderde daarom twee maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De politie rechter besloot hiertoe. (Ingez. Med.) Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 775. Hedenmiddag 2 uur: 772. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. In het afgeloopen etmaal is de hooge druk over Scandinavië en Finland iets afgenomen. In onze omgeving daalt de luchtdruk algemeen, doordat de gisteren genoemde storing over Po len zdch Westwaarts over Duitschland uit breidde. De wind werd tengevolge van deze luchtdrukverdeeling hier te lande Noordelijk en in de Oostelijke provinciën nam de bewolking toe. In Duitschland valt op vele plaatsen regen of motregen en werd het koeler, tengevolge van de Noord-Oostfelijfce winden, die luchtmassa's, afkomstig uit Rusland, daarheen voerden. In de randstaten werd het echter weer warmer. Het gebied van hoogen luchtdruk op den oceaarf breidde zich verder over de Brltsche eilanden Uit, Dê wind ls hier uit Noordelijke richtingen en de lucht gedeeltelijk bewolkt. De depressie bij IJsland vulde verder öp en verandert niet meer van plaats. Tusschen IJsland en Schot land door beweegt zich een koel luchtstroom. De scheidingslijn van deze lucht en de warme luchtmassa's, die zich boven Scandinavië be vinden. ligt langs de Noorsche kust. Hier viel nog al wat regen, terwijl de temperatuur er Iets daalde. weersomstandigheden Binnenland (7 u. 20 voorin.) Den Helder: helder, matige N.N.O. wind, temp. 14 gr. C min. 10 gr. C. Vliasingen: helder, matige n. wind, temp. 15 gr. C., min. 11 gr. C. De Bilt: licht bewolkt, matige n.n.O. wind, témp. 17 gr. C„ min. 9 gr. C. Groningen: helder, zwakke N. wind, temp. 15 gr. C., min. 10 gr. C. Maastricht: half bewolkt, zwakke O. wind, temp. 12 gr. C„ min. 8 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 11 gr. C. (62 gr. F.). 12 uur 'smldd.: 15% gr. C. (60 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 9.16 uur; nam. te 9.50 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer' 'a Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 17 H gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. E-onderdag van 9.31 uur n.m. tot 4.21 uur v.m. Stadsnieuws LEIDSCHE EFFECTENHANDELAAR STAAT TERECHT. Wegens verduistering van effecten heeft zieh vanmorgen voor de rechtbank te ver antwoorden gehad de effectenhandelaar J. A. N. B. uit Lelden, thans gedetineerd ln het Huis van Bewaring. Blijkens de mededeeling van den getuige S. A. B. uit Leiden, had hij aan verdachte ter inwisseling gegeven een vijftal aandee- len a f. 1000. Echter ontving hij die nooit terug. Later gaf deze getuige nog 100 aandeelen. Ook C. L. V. uit Leiden had enkele aan deelen ter inwisseling gegeven. Hij ontving evenmin iets terug. Op een vraag van den verdediger ver klaarden deze beide getuigen geen enkele rancune tegen verd. te wenschen, en ver zochten zij clementie voor hem. De Rijksaccountant J. Veenendaal had een onderzoek ingesteld en constateerde, dat verschillende effecten waren overge dragen aan een bankierskantoor te Am sterdam ter voldoening van privé schul den van verdadhte aan bedoeld kantoor. Het Reclasseeringsrapport over verdachte luidde gunstig. De Officier van Justitie. Mr. Hoekstra, aöhtte het bewijs voor de verduistering ge leverd. Dcor de handelingen van verdachte zijn verschillende personen ernstiz gedu peerd. Spr. wilde echter rekening houden met verzachtende omstandigheden en vor derde acht maanden gevangenisstraf, waar- va vier maanden» voorwaardelijk. De verdediger besprak het leven van ver dachte, die heel gunstig bekend stond, en veler vertrouwen had, en ook nu pleiten benadeelden nog voor hem. Juridische be zwaren wilde pi. niet maken; er zijn Inder daad strafbare handelingen gepleegd. Na zijn werkzaamheden als beheerder van en kele bank-kantoren. braon verdachte zelf een bescheiden bankiersbedrijf. dat echter verliezen opleverde. Door allerlei droeve omstandigheden moest hij groote uitgaven doen. zoodat hij steeds meer in moeilijk heden geraakte, en daarna tot de verkeer de handeling overging, in de hoop het geld later, wanneer de tijden beter werden, te rug te kunnen betalen. Doch de betere tij den bleven uit. PI. wees erop dat verdach te een eenvoudig leven geleid en hard ge werkt heeft en verzocht een gevangenis straf op te leggen gelijk aan preventief, benevens zoo noodig een voorwaardelijke gevangenisstraf. In verband met huiselijke omstandighe den, verzocht pi. vervroegde uitspraak, of onmiddellijke in vrijheid stelling. De Rechtbank besliste over acht dagen uitspraak te zullen doen. HOLLAKDSCHE CONSTRUCTIE-WERK- PLAATSEN N V. 35 a dividend over 1938. In de heden gehouden vergadering van aandeelhouders der N.V, Hollandsche Con structie Werkplaatsen, gevestigd alhier, werd het jaarverslag der directie uitge bracht. Hieraan is het volgende ontleend: Voor het economisch leven in het alge meen mag men 1938 niet onder de ongun stige jaren rangschikken. De kentering ten goede in de economische omstandigheden in 1937 heeft zich ook over 1938 voortgezet, hoewel de remmende werking van de ver warde en telkens weer spannende interna tionale» politieke verhoudingen meermalen goed voelbaar was. Momenteel is de fabriek ruim met werk bezet, terwijl de vooruitzichten voor het verkrijgen van verdere opdrachten zich gunstig laten aanzien. Het resultaat van onze deelname In aan verwante ondernemingen geeft alleszins reden tot tevredenheid Wij zijn er in geslaagd, dit boekjaar we derom met een zeer bevredigend batig saldo af te sluiten. Aan aandeelhouders wordt, voorgesteld een dividend van 35 pet. uit te keeren Het winstsaldo over 1938 vóór afschrij vingen bedraagt: f. 276.966.22. waaraan is toegevoegd het onverdeeld winstsaldo A. P. ad. f. 5.940.36, waardoor het winst saldo in totaal bedraagt: f. 282.906.58 De directie stelt voor dit bedrag als volgt aan te wenden: Afschrijvingenf. 64.698.02 Reserve v. bijzondere doeleinden,, 15000. Dividend Aandeelhouders 35 pCt. 131.250.— Tantièmes Directie en Com- mtssari--9n 62.477.88 Dividend en Tantièmebelasting 6.508.55 Saldo naar nieuwe rekening 2.972.13 f. 282.906.58 De Machinerieën. Gereedschappen, Vaar tuigen en Inventarissen zijn alle tot f. 1.— afgeschreven. Waarom kan Waarborg-Kleeding zoo billijk in prijs zijn? Omdat KREYMBORG zoo scherp CONCURREERT Waarborg-Kleeding alléén bij 520 (Ing«2. Med.) 98AANS OP- EN ONDERGANG 26 Mei: op 12.58 uur; onder 1.08 uur. De raad van Leidschendam vergaderde, gelijk gemeld. Tot leden welke de gemeente zullen vertegenwoordigen op 6 Juni a.s. bij de openbare zitting van Ged. 3taten Inzake de weigering van den gemeenteraad om de krotwoningen Achterom 4. 6, 8 werden aan gewezen de heeren ten Hoopen en Schrader. Z. h. st. werd o.a. goedgekeurd het voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor ex tra hulp aan werkloozen. Voorstel tot wijzi ging en opnieuw vaststelling der salarisre- geiing voor ambtenaren. Nadat met 4 st. voor verworpen was een voorstel-van den Bosch om de diplomatoelage niet te verhoo- gen van f. 100op f. 200.werd het voor stel van B. en W. z. h. st. aangenomen. Het voorstel tot conversie van vier geldleeningen werd z. h. st. aangenomen. Met de stem van den heer Zuidwljk tegen werd aangenomen den hoofdcommies Bieleveld een gratificatie te schenken van f. 160.— voor heit vele werk öok bij ziekte van den secretaris verricht. Na een geheime zitting volgde het Raad huisdebat De voorzitter memoreerde, dat op 14 April ln beginsel in de besloten zitting ls besloten tot den bouw op het terrein van de O. L. school. Geheel buiten opdracht om. heeft daarop de architect Kropholler een nieuw plan ontworpen. In de commissie van voorbereiding bestond een minderheid en meerderheid als gevolg van het nieuwe plan. De minderheid is alleen met het nieuwe plan accoord gegaan omdat de grond gratis ter beschikking werd gesteld De heer Zuidwljk bleef het terrein van de school afkeuren als zijnde ongeschikt; het plan Kropholler juicht hij zeer toe. Ter plaatse van het nieuwe plan zal een groote uitbreiding ontstaan met flinke belasting betalers. daarenboven geeft het werkverrui ming. De heer Kranenburg keurde het schoolterrein af en gaf de voorkeur aan terrein voorm. Veursche Kweekerlj. De voor zitter merkte op, dat de heer Huner alles gezegeld heeft vastgelegd; Ook de Rotter- damsche Hypotheekbank welke de grond voor den oprljweg vanaf den Jullanaweg gratis afstaat met nog f. 10.000.voor aan leg, heeft dit vastgelegd. Belde stukken zijn pas Maandag ingekomen. De heer Koerts achtte ook het terrein van de school te kostbaar; daarbij dient een ge meentehuis te staan in rustige omgeving. De nieuwe bouw in het nieuwe plan moet zich maar aanpassen. Het nieuwe plan zal een monumentaal gebouw scheppen; daarvoor dient den heer Kropholler dank gebracht. De heer Willemsen meende dat in het prae- advie6 de minderheid probeert de klippen te omzeilen Een bezwaar achtte spr. het oude karakter van het gebouw, waarbij dan later gebouwd zal worden in modernen stijl. De heer Vink verweet de minderheid, dat zij niet al te bescheiden is geweest. B. en W laten na de raadsleden in de gelegenheid te stellen zich voldoende op de hoogte te stel- len Inzake de situatie der gemeente. De min derheid dèr commissie is er in geslaagd B. en W. het nieuwe plan ter tafel te laten brên- gen. Aan den architect Kropholler is met 8-5 st. opdracht gegeven voor het terrein der O. L. School. Allé plannen zijn echter onder den tafel gewerkt om te komen tot het nieu we plan Kropholler-Huner. Moeten wij ons nu onderwerpen aan den dwang van een ar chitect en een grondspeculant? Op een sug gestief praeadvies mag zeker geen besluit worden genomen. Spr. gelooft niet in de liefde van een grondspeculant. welke zoo maar 8000 M2 grond cadeau geeft. Voor spr. staat de zekerheid nog niet vast, dat zij, die dan in die omtrek grond koopen, ook in 17e eeuwsche stijl zullen bouwen. De heer Blokland was oorspronkelijk voor het schoolterrein, omdat er gqpn beter was, doch ook daar zou het geen heerlijkheid worden. Thans zal spr. voor het nieuwe plan stemmen. Betreurd moet worden de critiek op den architect Kropholler, daar deze goede bedoelingen heeft. De heer de Lange juichte het nieuwe plan toe, om af te stappen van het schoolterrein. Spr. wilde de heer Kropholler geen verwijt doen over het door hem genomen initiatief. De heer Schrader heeft steeds verdedigd het gemeentehuis in de kern der gemeente; vandaar dat spr. voor het schoolterrein was. Had spr. geweten dat Kropholler een oud ge bouw in een ander deel der gemeente wilde plaatsen, dan had spr. Kropholler niet ge- wenscht als architect. De heer Kerkhoff heeft geen steekhou dende bezwaren tegen het nieuwe plan ge hoord, waarom hij dan ook heel gerust zal voorstemmen. Wethouder de Koning juichte het Initia tief van Kropholler zeer toe en is hem daar voor dankbaar. Thans kunnen wij bereiken een monumentaal gebouw met schitterenden aanblik. Het belang der gemeente is het minderhetdsplan. De voorzitter merkte op dat ook aan an dere terreinen aandacht ls geschonken, som migen waren te duur. anderen niet geschikt; het eenige jammere is dat het nieuwe plan zooveel later is gekomen. Op den architect Kropholler is geen druk geoefend. Het aan bod van den heer Huner gratis 8000 M2 §rond en aanleg plantsoen ls zeker royaal, pr. is altijd eerlijk genoeg den raad mede te deelen wat steeds besproken wordt. Nadat nog de heer Zuidwijk het nieuwe plan had verdedigd en zich verzet had tegen afbraak van de O. L School, op grond dat men recht heeft op dit onderwijs en de hee ren Willemsen en Vink hun standpunt nog eens uitvoerig hadden toegelicht, was het woord aan wethouder Smits Deze heeft de verschillende naar voren gebrachte plannen eens berekend en kwam tot de conclusie dat bij het plan terrein O L. School nog f. 30.000 roodig was voor grondaankoop, het door- braakplan zou zelfs f. 100.000 aan grond kos ten, daarom is spr op zijn standpunt terug gekomen en heeft zich geschaard bij de meerderheid van B. en W. voor het nieuwe plan. Ingetrokken werd tenslotte, gelijk ge meld. het besluit van den raad van 14 April 1.1. om het gemeentehuis te bouwen op het terrein van de alsdan af te breken O. L. School. Hierna sluiting. HAARLEMMERMEER. De heer R. Thomas ter aarde besteld. Onder zeer groote belangsteling werd het stoffelijk overschot van wijlen den heer R. Thomas ter aarde besteld. Te ruim 1 uur vertrok de lijkwagen van het sterfhuis gevolgd door een achttal rouwauto's. Aan het kerkhof voegden de kerkeraad der Herv. Kerk en het personeel der Herv. School zich bij den stoet. Op het graf werd het woord gevoerd door cis. J. Lazonder, plaatselijk predikant, door ds. J. de Vries van Beverwijk, als vriend, door W. Faber, h. d. S. namens Schoolbestuur, personeel en kinderen en tenslotte door C Bras na mens notabelen, jeugdvereenlglngen en kiescollege der Herv. Kerk. De heer J. Tensen, schoonzoon van den overledene, dankte sprekers en aanwezigen voor de laatste eer hem bewezen. HILLEGOM. De nummering der Candidatenlijsten. Gistermiddag kwamen de leden van het hoofdstembureau bijeen om de candida tenlijsten te nummeren. Lijst 1. RH. Staats partij; 2. S.D.A.P.; 3. A. R. Partij; 4 Chr. Hist. Unie; 5. Oh. Dem. Unie; 6. Vrijzin nige Lijst. De Werkloosheid. Op 20 Mei bedroeg het aantal werkloo zen hier 395 tegen 406 op 13 Mei ]J. (Vorig jaar op 21 Mei 377). De Krugcr Wildtuin Film, Alhier werd de Kruger Wildtuin film ln de zaal van Flora vertoond. Des morgens 's middags hadden reeds voorstel lingen voor de schooljeugd plaatsgehad. Deze film laat op schitterende wijze het leven der wilde dieren in het Kruger re servaat ln Zuld-Afrika zien. Men moet het geduld en de voortvarendheid van den ci neast bewonderen om deze in het wild le vende dieren op zoo duidelijke wijze en natuurgetrouw te kunnen fotografeeren. Allen hebben genoten van deze zeer leer zame film, die de menschen het leven in de natuur beter leert kennen. Voldaan gingen allen huiswaarts. Koe op hol. Een slager Hep met een koe op de Haven. Het beest schrok blijkbaar ergens van en rukte los, waarna het over de Haven holde. De koe strandde echter in de hoopen kolen van een kolenhandelaar daar zij deze „bergen" ging beklimmen en natuur lijk ln de lorse kolen wegzakte, waarna zij weer, stevig gebonden, weggevoerd werd. KATWIJK AAN DEN RIJN. De slagersbedicnde L. V. kreeg bij zijn slagerswerkzaamheden een hoeveelheid heet water over zijn been waardopr hij dit lichaamsdeel zoodanig verbrandde, dat hij zich direct onder geneeskundige behande ling moest stellen. Hij zal eenlgen tijd rust moeten houden. KATWIJK AAN ZEE. Het Katwljksch Drankweercomlté. Namens het KatwUksch Drankweer Comité schrijft de secretaresse, mevr. dr. van Dorp, ons het volgende; Voor de hoogste klassen der scholen te Katwijk a. Zee (wo. ook de Leidsche Bui tenschool en de school van het Zeehospl- tlum), werd ln 4 groepen een demonstratie gegeven van materiaal van het Reizend Drankweer Museum. Op deze wijze werden 417 kinderen bereikt. Naast eenige andere kleine films werd een film met drankbestrij- dingstendenz vertoond en nog een drankbe strljdlngsverhaal met lantaarnplaatjes. Dat ook het gebruik van een kleine hoeveelheid alcohol, den vorlgen avond, op het werk van den volgenden dag een nadeellgen Invloed heeft, werd door statistieken verduidelijkt Zoo ook de nadeelige invloed, die een zeer kleine hoeveelheid alcohol, nu en dan door schoolkinderen gebruikt, op de geestelijke ontwikkeling van de kinderen heeft. De me dewerking, die wij van de hoofden der scho len en van de onderwijzers mochten onder vinden, was wederom groot, waarvoor wij dankbaar zijn. Zeker is het in het belang van onze kinderen, dat zij vóór hun Intrede in de maatschappij der volwassenen ernstig gewaarschuwd worden tegen de gevaren on zer drinkgewoonte, voor henzelf, maar voor al ook voor hun naasten. Bijtijds gered. Het ongeveer 6-J. dochtertje van V. uil den Slulsweg viel gisteravond omstreeks 8 uur hr het Ultwaterlngskanaal. Het duurde gerulmen tijd eer door kinderen, die bij het ongeval tegenwoordig waren, de hulp van eenige mannen was Ingeroepen. Dezen ver leenden spoedig hulp en haalden het meisje, dat reeds bewusteloos was. uit het water. Dr. J de Ruiter Zijlker, wiens hulp was In geroepen. vervoerde het kind met zijn auto naar de ouderlijke woning. Geslaagd uitstapje. Gistermiddag te 2 uur vertrokken 5 auto bussen met 160 personen, leden van de ver- eenlglng „Altijd Paraat" voor een uitstapje naar Zandvoort., IJmulden en Haarlem en omstreken. Bij het heerlijke zomerweer werd overél volop genoten, 's Avonds keerde men zeer voldaan naar onze gemeente terug LEIDSCHENDAM. Burgerlijke «tand. Getrouwd: P. Teunissen en Th. M. de Hoogh. Dinsdag 6 Juni a.s. zullen Ged. Staten van Zuid-Holland in openbare zitting be handelen het beroep van den Inspecteur der Volksgezondheid, tegen het besluit van den raad waarmede deze weigerde over te gaan tot onbewoonbaarverklaring van de perceelen van den heer A. H. van den Ak ker Johzn. aan het Achterom 4, 6. 8 alhier. Ged. Staten hebben goedgekeurd de begrooting 1938 van de Lichtbedrijven, be nevens het aahtal van 75 opcenten op de Inkomstenbelasting HEDEN: Breestraat 70: Ledenverg. Ver. voor Chr Gezondheids- en Vacantiekolonles, 8 uur t Schuttershof: Liberale Vrouwengroep^ mej. Westeramn. 81/4 uur nam. Woensdag. Breestraat 7: Aandeelhoudersverg. N.V. Dub» beldeman's Boekhandel. 8 uur nam. DAGELIJKS. Haagsche Dierentuin (tot 30 Mei): Voorjaars. feest. Geopend dagelijks van 7 uur 's avonds tot middernacht. Op Woensdagen. Zaterdagen. Zon- en Feestdagen van 2 uur tot middernacht DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkunde Bureau. 9*4—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Ding. dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen, 7—8 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praevenlleve Genees- kunde. Consultatlebur v. Alcoholisten 8 u n*m 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge* neeskunde (lstc Binnenvestgr.. 22). Inenttni tegen diphterie. 3*4 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees- kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags ra 's Vrijdags van 10—12*4 en 2—5 uur. Toeganj kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari, November en Decern ber van 10—3 uur ln Februari, Maart, April, Mei en October van 10—4 uur en ln Juni, JulL Augustus en September van 10—5 uur; op d« Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de beidé Kerstdagen v.af 1 u. Entréc op Zon- en feest dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 015, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 25, 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10-4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.-l April 10—4 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur Entrée: 's Maandags f. 0.26; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30- 6 uur: 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kostclooi Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a; Dageljjki van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. NcderL Hist. Natuurwetenschappelijk .Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve '8 Maandags van 104 uur; 'e Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Klokstecg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 'sZon dags kosteloos. Rijksmuseum van geologie cn mlneralojU (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 ea 1*44 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 1 April—1 Oct. 10—5 uur en van 1 Oct.—1 April 10—4 uur. Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge «loten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandai t. 0.25alle overige dagen t. 0.10. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg; 8 uur nam, „Nanon". Eiken dag behalve Vri)dag6 ook om 2u., Zon dag 2—7 en 811 uur. Trianon-Thcater, Breestraat 31 8 uur aam. Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m.: ,.Dc fatal! nacht". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam, „Moto, de geheimzinnige". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur Zoo iag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam. „La Habanera". Zondag van 4—7 en van 8—11 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 uur n.m. Rex-Theater. Haart.straat lederen werkdag 2 en 8 uur n.m.: „Robin Hood". Zondag v. 2-7 u. doorl. voorst, en 8 uur nm Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Drie han dlge meisjes." De avond-, nacht- en Zondagsdienst dw apotheken te Lolden wordt van Zaterdag 20 t/a Vrijdag 26 Mei a.s. waargenomen door apotheken Herslngh en Blanken. Hoogewoera 171. Telef. 502 en G. F Reyst, Steenstraat 33 Telef. 136. Te OegstgeestOegstgeestsche Apotheek, Wllholminapark 8, Tel. 274. Weet U het antwoord? 1. Van welken schrijver was Multatull he' pseudoniem en wat beteekent het? 2 Hoeveel apostelen waren er en hoe heetten zij? 3. Wat is de „agregatietoestand". Antwoorden; pag. 2 van het Derde Blad- schitterende dagtocht naar de Een dag van puur natuurgenot! Apothefcersd. 2 Leiden, Tel. 362 - Noordvii* Tel. 251 - Verhuur van luxe touringe»" 575 (Ingez. M«U NOORDWIJK. Tot kampwacher in het Langeveldj® met Ingang van a.s Zaterdag benoem"0 B. en W. deaer gemeente, de heer Jong alhier. NOORDWIJK AAN ZEE. De leerlingen van de Gore! Zondag schooi maakten een schoolreisje, b01- Jeugdige leerlingen had het ongein» danig te vallen dat hl1 een be:n a-as dus voor hem geen prettige r*18- Aan J. C. Roosdorp alhier is de eónsumptletènt aan hét z.g. tL-t». iwijkerhoutsche Slag", onder deze ge®

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6