Uit de Rijnstreek IfIDMH DAGBLAD - Vierde Blad Donderdag 25 Mei 1939 MET PINKSTEREN UITGAAN IS HEERLIJK ANTON VAN LEEUWEN Uit de Omstreken KERK- EN SCHOOLNIEUWS RADIO fawe Holl. Haring TELEFOON 716. NOORDEINDE 37. Abonneert U op het Leidsch Dagblad ALPHEN. Gevaarlijke baldadigheid. noor het 6-j. zoontje van een bewoner -ndên Steekterweg werd met 'n katapult een auto geschoten. Helaas trof het „ntje doel en vernielde de voorruit van auto van den heer M. uit Wassenaar. ■n gaf bij de politie van het geval ken- t zoodat de ouders van het kind de --4e zullen kunnen vergoeden. In de vacature ontstaan door het ver- van den heer Verheule is tot onder- jjier aan de Ohr. Muloschool benoemd de r A. Grijpman van Doetinchem. De Aar in een melkvijver herschapen! De melkhandelaar v. d. M. alhier was 1 zeer onfortuinlijk, toen zijn melkwa- dien hij langs de Aar had neergezet, -Reling den schuinen kant afreed en in Aar terecht kwam. Een groote hoeveel- 4 melk ging verloren, zoodat de Aar j „melk- en papvijver" werd, daar ook e flessohen met pap eveneens gebroken eken. De melkhandelaar was spoedig {verkocht" doch het was voor hem een te schadepost. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Cornells, z. van Johannes -nardus van Tol en Johanna Adriana van Hoogen Everdlna, d. van Gerhard Wel- *en en Hilchien van der Zwaag Rinke, ran Gerrit Duiker en Elizabeth van Egmond. OverledenCornells Natzijl, 66 J., gehuwd met iofflena Jantlene ten Hoeve Pieter van Kraan, 89 j., weduwn. van Anna van Vliet. Loop der Bevolking. Gevestigd: Margaretha C. van den Berg. sdaelstr. 8 Nicolaas de Voogd, Pr. Hen- I iat 59 Dirk van Klaveren, Hoorn «5 Cornells Paulus Walraven, v. Mandersloo- -t 38. Vertrokken naar: 'sGravenhage. v. Hoytema- üt 51. Marretje Huisman Wateringen, ieinde 146. Bastiaan Rietkerk Voorscho- Vlschweg 1, Elizabeth Vrisekoop Leimui- Vrlezekoop 482. Catharina van Egmond Wassenaar, v. Zuijlen v. Njjeveltstr. 1. Theo- _s Schellingerhout Zoeterwoude, H. Rijn- F. 224, Theodorus H. Lintsen en gezin mer-Amstel, Katerstr. 66 Petronella J. v. d. njs Nieuwer Amstel, Amsteldijk Z. 78, ria P. v. d. Sluijs Oegstgeest, Pr. Hendrik- 2, Allda W. M. Winkel Boskoop. Ber gweg 89, Cornells van Leeuwen, boomkwee- - Warmond. De Eenzaamheid. Apolonia M. i Fits Eindhoven, v Millenbergstr. 12. a E. M. Rozestraten 's Gravenhage. Nw. 'laan 193, Maria H. B. Schouten Vinke- i ca. Cara Casa. Jacob van Spengen sluis, Fenacoliuslaan 58, Jan van Egmond Nieuwer Amstel, Bovenkerk, Handweg 149, mnetje van Dijk Ketzin a. d. Havel, Dld-, tin W. C. Peltzer. - De 17-jarige arbeider R. werkzaam de fa. B. had het ongeluk met zijn vin- bekneld te geraken, waardoor dit li- deel vrijwel werd verpletterd. Na- een dokter de eerste hulp had ver end, werd hij voor verdere behandeling «ergebracht naar het Ac. Ziekenhuis te •iaën. - De opbrengst van de collectie ten bate het comité voor Werkloozenzorg be- aagt f.231. 's Avonds werd brand ontdekt in een ten opslagplaats van de fa. J. aan de adhuisstraat. Men wist erger te voorko- n en met eigen materiaal den brand te ifeen. schillende gassen, de manieren om zich er tegen te beschermen, de wijze van onder kennen en van ontsmetten, de houding, die men aan moet nemen bij een gasaan val enz. Monsters van de verschillende gas sen waren ter vergadering, waardoor men de reuk kan vaststellen en leeren onder scheiden. Tenslotte behandelde spr. een aantal gasmaskers, die werden gedemon streerd. Opgewekt werd om de studie van de te nemen maatregelen in verenigings verband voort te zetten en zich tijdig In het bezit te stellen van gasmaskers, gum mihandschoenen, boorwater, bleekpoeder enz. Tenslotte werd het bestuur der afdee- iing als volgt samengesteld: (allen, die bij de officieele luchtbescherming zijn betrok ken zijn uitgeschakeld): de heeren Bn. Ba- teiaan, H. J. v. d. Poll, B. van Elk. P Tur kenburg, J. Th. v. Ghesel Grothe. J. E. Huohshorn, dr. C. G. van Beek. mr. la Gro, A. Eengenent. A. Schuling, P. M. Smit, P. Blanken, J. Wiepking, J. A. Nell, M. van Briemen. C. van Donk en J. Th. Messer. Op voorstel van notaris Krüseman werd aan den burgemeester het eere-voorzitter- schap der af deeling aangeboden. Tot badmeester bij de stichting „Zwembad Bodegraven" is voor het ko mende seizoen benoemd de heer P. Bin dermaker te Amsterdam. Tot penningmeester van het Oranje comité is benoemd de heer B. J. Suringa, zulks in de plaats van den heer H. Sloof, die uit dé gemeente vertrokken is. Het hoofdstembureau heeft na loting de lijst van candidaten voor de a.s. Raads verkiezing op 14 Juni, als volgt vastgesteld: 1. J. Burggraaf, A.-R.; 2. H. J. van der Pol, R.-K.; 3. B. van Elk. S.D.A.P.; 4. J. Beijen. Gemeentebelang: 5. J. Vreeken, St. Ger./C. NA.; 6. Chr. Hist. Aan de fa. C. v. Dl.jk en Zn. alhier, is door de gemeente Amsterdam een be langrijk werk opgedragen n.m. het bouwen van een dubbele hulpschool ln de uitbrei ding .Bosch en Lommer". De aanneemsom is f. 74.140. NIEUWKOOP. Verlaten spoorbaan. Blijkens het op 23 dezer uitgegeven Pro vinciaal blad van Zuid-Holland is de Ko ninklijke goedkeuring verkregen op een wijziging van het provinciaal wegenplan, waarbij van het plan is afgevoerd het weg- vak van de verlaten spoorbaan Rijnbrug- Aarkanaal-Nieuwkoop-Nieuwveen-Utreoht- sche grens en daarop gebracht is het vak weg oostzijde Aarkan aal-Nieuwkoop-Nieuw- veen. Bij de verkiezing voor den polder Nieuw koop (droogmakerij) wegens periodieke af treding van de heeren Straathof en Dom burg, werden de beide aftredenden herko zen met resp. 241 en 226 stemmen. RIJNZATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad komt morgenmiddag des nam. te acht uur in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Wijziging statuten van de Stichting Drinkwaterleiding „De Drie Gemeenten" te Roelof arendsveen; 4. Wijziging der begroo ting dienstjaar 1938; 5. Wijziging der be grooting dienstjaar 1939. BODEGRAVEN. DOODELIJKE AANRIJDING. Df heer J. Spaargaren het slachtoffer. Alhier is des avonds de bijna 80-jarige J. argaren, die op den Goudschen weg liep wandelen, aangereden door een vracht- do van de firma Zijderhand uit Waddinx- •n. De oude heer liep uiterst rechts op o weg. doch de auto week te ver naar s uit bij het passeeren van een andere to en greep hem met de treeplank, inernstlgen toestand werd de man naar <a Ziekenhuis te Gouda vervoerd, waar In den loop van den nacht is overleden. verband met deze aanrijding verzoekt burgemeester van Bodegraven den be urder van een klein model personen- met opengeschoven dak, die in den [ond van 23 Mei te ongeveer 6.15 uur op -lOoudsche straatweg nabij de gemeente •vegraven werd ingehaald door een thlauto, waarbij toen bovengemeld doo- ongeluk geschiedde, zich bij hem aan melden of wel zijn adres bekend te ma- J- Even voor het ongeluk hebben belde «os eenige oogenbllkken moeten wach- •ovoor den afgesloten spoorwegovergang. Vergadering Luchtbescherming. Alhier werd de eerste openbare vergade rs gehouden van de nieuwe afdeeling van "ot. Bond v. Luchtbescherming. Wij Pjh de hoofden van dienst van den offi- foi luchtbeschermingsdienst, de colon- van het Roode Kruis, talrijke heeren dames van de E.H.B.O.-cureussen, in f'met de particuliere belangstellenden J '00-tal personen. '"een inleidend woord van burgemees- vonk werd gesproken door ir. F. Ek- D uit Bllthoven over „Bescherming ■M gasgevaar". beschreef de vijf soorten oorlogsgas- vaartegen wij ons hebben te bescher men stelde vast, dat het gasgevaar b.v. diet zoo ernstig was als het gevaar Jfjsant- en brandbommen, omdat men ,~b voor 100% tegen beschermen kan. merig teekende hij de werking der ver BOSKOOP. Mij. van Tuinbouw- en Plantkunde. Daar de voorzitter thans op reis is. opende de 2e voorz. de heer D. Veerman Jr deze bijeenkomst Na de behandeling van eenige ingekomen stukken, werd het aanwezige materiaal be sproken. Wij zagen achtereenvolgens diver se variëteiten van Seringen, Rhododen drons, Pioenen. Azalia's, enz.; een en an der was zeer leerzaam. Na rondvraag volg de sluiting. Geslaagd Jubileumconcert. Het jublleerende ,,Excelsior"gaf voor een goedgevulde zaal ln „Flora", onder leiding van haar directeur den heer Max Weil eer een jubileumconcert. Het variétégezelschap „Gerzee" uit Rotterdam, verleende mede werking en zorgde voor een geanimeerde afwisseling. Een gezellig bal besloot dezen uitstekend geslaagden avond. De nummering der Candidatenlijsten. De nummering van dél ijsten voor de verkiezing van leden voor den gemeente raad luidt als volgt: 1. Lib. Staatspartij, 2. Anti-Rev. Partij, 3. R.-K Staatspartij. 4. Staatk. Ger. Partij, 5. Chr. Hist. Unuie en 6. S.D.A.P. De Zondagsdienst van doktoren wordt op len Pinksterdag waargenomen door dr. P. du Buy, telef. 40; op tweeden Pinkster dag, Maandag door dr. J. Hamburger tel. 136. Gevonden: Een hoed, enkele belas- tingmerken, parapluie, zakmes, vulpen, zak mes. portemonnaie, vulpen en een man chetknoop. Inlichtingen politiebureau. WADDINXVEEN W. J. A. F. R. VAN DEN CLOOSTER BARON SLOET TOT EVERLO. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Aanbesteding:. Docr de gemeente werd aanbesteed het maken van een betonnen brug bij den heer v. d. Bijl. De uitslag was als volgt: Firma Wed. H. v. Driel, Koudekerk a. d. Rijn, f. 3040; J. de Rooy, Vleuten, f.3000; N.V. Beton-Maatsohappij Hooge Morsch, Leiden, f.3112; J. Reym, Waddinxveen, f.3115; A. Leenheer. Koudekerk a/d. Rijn, f. 3115; C. de Raad en J. Tolk. Alphen a.d. R. f.3104; G. Verzijden. Waddinxveen, f.3128; Aann.- en Handelsbedrijf R. W. Laan, Hil- legersberg. f3175; J. de Raade, Moordrecht, f.3185; M. B. Middelkoop, Gouda, f.3235; W. J. Jongeneel, Koudekerk aan den Rijn, f.3250; P. W. v. Burik, Zoeterwoude, f.3235; Gebrs. A. en J. Sohouls te Leider dorp. f.3280; A. C. Bezooyen. Alkmaar, f. 3600. De gunning werd aangehouden. HAZERSWOUDE. Tot kweekeling met acte aan de Ohr. school alhier is benoemd mej. N. Verdonk te Alphen a. d. Rijn. NIEUWVEEN. Bijna verdronken. Het 2-jarig zoontje van A. R. is ternau wernood aan den dood ontsnapt. Doordat iemand het hekje had opengelaten, is de kleine bij de sloot gekomen achter het huis. De moeder zocht het ventje en kwam tot de ontdekking dat hij in het water lag. Toen hij op het droge gebracht was. moest dr Quartel geneeskundige hulp verleenen. Gelukkig knapte het ventje daarna op. Mgr J P. Huibers. bisschop van Haar lem heeft de heeren H S. Ran en G. v. d. Wtijden herbenoemd tot resp. kerk- en armmeester van de H. Nicolaasparochie alhier. Benoemd tot burgemeester van Duiven. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Juni benoemd tot burgemeester der ge meente Duiven, de heer W. J. A. F. R. van den Clooster baron Sloet tot Everlo, thans volontair ter gemeente-secretarie alh. Hij werd op 15 October 1991 te Tilburg gebo ren. De nieuwe burgemeester heeft zich tn onze gemeente zeer actief betoond en heeft zitting in de besturen van diverse vereenlgingen. O.m. was hij secretaris-penningmeester van het Crisiscomité; secr.-penningmeester van het sub-comité, daarna voorzitter, eere lid van den R.-K. Volksbond: eerelid van de R.-K Middenstandsver „De Hanze", be stuurslid van de R.-K. Staatspartij, afd. Waddinxveen, secr. van de R.-K. Sportver eniging en voorzitter van den Luchtbe schermingsdienst. Hij was werkzaam als ambtenaar ter gemeente-secretarie te Moerkapelle, Maarsen, Ootmarsum en De nekamp. In 1925 behaalde hij zijn diploma A gemeente-administratie. Een stortplaats voor vuil? De gemeente Gouda heeft vergunning aangevraagd om in den polder Bloemen- daal binnen deze gemeente een groote stortplaats van vuil te mogen oprichten. De nummering der Candidatenlijsten. Door. het hoofd stem bureau had de lijst- nummering plaats van candidaten voor den gemeenteraad. De uitslag was als volgt: 1. S.DA P 2. C.-H.. 3. A.-R.. 4. Horvormde groep, 5. R.-K., 6. S.G P 7. Liberalen. In de plaats van den heer Van den Clooster, baron Sloet tot Everlo, aan wien in verband met diens benoeming tot bur gemeester der gemeente Duiven (Geld.) met ingang van 1 Juni a.s. eervol ontslag is verleend als adjunct commies ter secre tarie alhier, is door B. en W. als zoodanig benoemd de heer J. G. Warmenhoven. thans volontair ter secretarie alhier. Onze plaatsgenooten mej. S. v. d. Breggen en de heer A. Ph. v. d. Breggen hebben met lof het examen afgelegd van de Groote Veelzijdigheidsproef 1928 der Kon. Ned. Fed. van Landelijke Rijvereeni- gingen. Beiden waren lid van de L. R. „De Gouweruiters" alhierf, en ontvingen hun opleiding van den bekenden instructeur bü de ruitersport den heer A. van Waard. De 70-jarige H. v. G. had het ongeluk met zijn rijwiel in het water te tuimelen. Men wist hem spoedig te redden, zoodat v. G. met den schrik en een nat pak vrij kwam. Gevonden: twee kozijnsteilen; een cy linder, een oeintuur van japon; een dames- tasch; een portemonnaie; een ceintuur van een regenmantel. Inlichtingen op het po litiebureau. Het bestuur van den Luchtbescher mingsdienst is thans als volgt samenge steld: voorzitter: W. J. A. F. R. van den Clooster baron Sloet tot Everlo; secr.: B. Boonstoppel: penningmeester: W. Ver boom; 2de voorz.: D. de Nooy; leden: mej. C. van Kersen, zuster G. van der Loo, mej. G. Krabbendam en de heer H. A. van Berkesteijn. Het Comité voor Kindervoeding heeft voor het afgeloopen seizoen zijn werkzaam heden gestaakt. Het heeft gedurende den afgeloopen winter niet minder dan 21.000 porties warme soep verstrekt, die thuis genuttigd werden. Voor dit goede doel werd in totaal f. 1287 ontvangen ln den vorm van gelid en natura. De kas sluit met een batig saldo van f. 142,10. ZOETERMEER. Loop der Bevolking;. Gevestigd: A. Erkelens, v. Hazerswoude; H. Molenaar, v. Hoogeveen; G. Bruins, v. Hooge- veen; W. H. Gouweleeuw, v. Berkel en Roden rijs: A. Westdorp, v, Hazerswoude. Vertrokken: C. M. Berl. n. Leidschendam; A. C. P. v. d. Helm, n. Pijnacker. NOORDWIJK. Algemeene vergadering „Het Groene Kruis". In het lokaal van den Protestantenbond vergaderde de afd. Noordwijk van „Het Groene Kruis onder leiding van den waarn. voorzitter, den heer R. J. de Groot. De voorzitter heette in het bijzonder de nieuwe wijkzuster-huisbezoekster Zr. Baalbergen, welkom, memoreerde het vertrek van Zuster van Dijk en het bedanken van den voorzit ter en den secretaris. Na goedkeuring der notulen volgden de jaarverslagen.: Ie. dat van de verzorgster der lighal mevr. Door- neveld. Het afgeloopen jaar werden 26 kin deren verpleegd met 4226 verpleegdagen te gen 3161 in 1937. Het aantal uren zonne baden bedroeg 2921 tegen 2209 in 1937. Op 1 Jan. '38 waren er 10 kinderen in de Hal, op 31 Dec. 1938 9. Tijdpasseering is er voor de kinderen voldoende. Dankbaar werden eenige verbeteringen vermeld. 2e. dat van Zuster Baalbergen als huis bezoekster. 1 Jan. 1938 waren onder toezicht 42 gezinnen met 43 patiënten, nieuw inge schreven werden 11 gezinnen met 15 patiën ten, totaal 53 gezinnen met 58 patiënten; afgeschreven werden 8 gezinnen met 7 pa tiënten, zoodat 31 Dec. 1938 onder toezicht bleven 45 gezinnen met 51 patiënten. Het aantal afgelegd huisbezoeken bedroeg 1100. Hierna volgde een aantal gegevens over ver pleegde gezinnen. Dankbaar werd gememo reerd een mooie gift, n.l. een geheel nieuw radiotoestel, een geschenk van mevr. Hol- dertNierstrasz. 3e. Een overzicht van het onderwijs aan de kinderen der lighal door de onderwijzeres mej. Noteboom. Het betreft de vakken Ned. taal, rekenen, lezen en schrijven. Er werd aan 12 verschillende leerlingen les gegeven over 4 verschillende klassen. Het aantal les uren bedroeg 126. Aan al deze functionaris sen werd dankgebracht. Een extra woord van dank bracht de voorzitter aan Zr. Baal bergen voor het zeer vele werk dat zij heeft gedaan. Aan het verslag van den penningmeester, den heer G. A. Duyster ontleenen wij: het saldo van verleden jaar bedroeg f. 1062.46 met de inkomsten over 1938 was dit te sa men een bedrag van f. 11721.81 De uitgaven bedroegen f. 11159.voordeelid saldo f. 562.81. De exploitatierekening van de lig hal liep tot f. 2016.72. Beide rekeningen wa ren door de controlecomm., de heeren Dek ker en Zandvoort nagegaan en accoord ge- teekend. De penningmeester spoorde aan tot het werven van nieuwe leden. Dank werd gebracht aan den penningmeester voor zijn moeilijk en omvangrijk werk. Uit het jaarverslag van de 2e secretaresse, mej. J. J. Klomp, vernamen wij dat het aantal leden slechts 136 bedraagt. Wegens bedanken van dr. Niekerk en dr. Herma- nides werden de heeren Dr. Niekerk en Dr. de Graaf als bestuurslid gekozen. Na rond vraag volgde sluiting. PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. Zoetermeer Geref. Gem.: Nam. kwart voor acht, ds. Hofman van Moercapelle. VOOR VRIJDAG 26 MEI. Boskoop Geref. Gem.: Nam. habacht. ds. Ligtenberg van Llsse. Sassenheim Gem. Gods: Nam. 8 uur, pas ter Perkins. EVANG. LUTH. KERK. Beroepen te Enkhulzen, C. C. G. Visser to Harlingen. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Rassen (Eschkerk). J. Fraanje te Barneveld. HEROPENING GROOTE KERK TE DORDRECHT. Gisteren werd in aanwezigheid van tal van hooge autoriteiten, w.o. de minister Slotemaker de Bruine, de geheel gerestau reerde O. L. Vrouwe of Groote Kerk te Dordrecht heropend. Deze restauratie heeft 38 jaar gevorderd en ruim f. 700.000 gekost. ZOETERWOUDE. Liefdadigheidswedstrijd. Morgenavond zal op het Meerburgterrein aan den Hooge Rijndijk alhier een voet balwedstrijd gespeeld worden, waarvan de opbrengst bestemd is voor de plaatselijke Commissie van samenwerking voor Bij zondere Nooden. De Meerburg veteranen spelen een wedstrijd tegen een andere ve- teranenploeg. De opstellingen zijn als volgt: Meerburg: Splinter; G. Vreeburg, N. Zwaan; P. Brou wer, H. van Goozen, W. Zwetsloot; H. Zandbergen. C. van Velzen. A. Owel. J. Dorlandt, W. Hoogervorst. Andere veteranen: Th. van Gent, J. H. Visser. J. v. d. Hoeven, H. A. Friebel, A. Hooft van Huijsduijnen; Th. A. J. Vosters, P, J. A. de Vrind. L. van Cromvoirt; J. van Klink, H. Sieverding; L. van der Meer. De wedstrijd zal beginnen om half acht; de loco-burgemeester de heer J. de Graaf zal den aftrap verrichen. Scheidsrechter is de heer Speel. Gezien het goede doel. wordt een ieder aangespoord dezen wedstrijd te bezoeken. ZEVENHOVEN. Paard en wagen te water. Door dat het paard van den heer Den H. dat voor een wagen was gespannen op hol sloeg, geraakten de voerman alsmede het geheele gerij te water. Burgerlijke Stand. Geboren: Willemijntje, d. van J. van Wijk en A. Boer; Albertus Anthonie, z. van H. J. Bierman en Th. van Dorp; Antonia Maria Agatha d. van L. J. v. d. Goes en G. A. v. d. Zwaan; Henriëtte Gerarda. d. van J. Clement en G. Roos: Anna Theodora Maria. d. van Chr. J. de Jong en J. E. Friggen. Ondertrouwd: J. van Veen en J. Gorissen, Overleden: C. v. d. Zalm. wed. van G. M. Scholten, 68 jaar. De nummering der candidatenlijsten. De nummering der candidatenlijst voor de a.s. raadsverkiezing op Donderdag 22 Juni is vastgesteld als volgt: 1. Vrijheids bond 'lijst J. D. P. van Duyvenbode2. De vier protestantsche rechtsche groepen, lijst G. van Straalen; 3. R.K. Staatspartij (.lijst J. W. Groenewegen4. S.D.A.P. (lijst K. Dekkers). ZWAMMERDAM. Nekkramp geconstateerd. Bij een 14-j. meisje, behoorende tot het gezin van de wed. J. V. aan den Oud-Bode- graafschen weg alhier, is een geval van de besmettelijke ziekte nekkramp geconsta teerd. De patiënt is naar een barak in het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. VOOR VRIJDAG 26 MEI. Hilversum I. 1875 en 415,5 M. Alg. Programma verzorgd door de Kro 8.00—9.15 Gram. muz. (Om 8.15 Berichten) 10.00 Gram. muziek 11.10 Reportage van het vertrek van H.M. de Koningin uit Brussel 11.30 Bybelsche cau serie 12.00 Berichten 12.15 P. Wijnappel's Strijkensemble <1.001.20 Gram. muziek) 2.00 Orgelconcert 3.00 Sopraan en piano (3.15 3.30 Gram. muziek) 3.45 Gram. muziek 5.10 Peregrinos-orkest (6.006.20 Land- en tuinbouwcauserie en om ca. 6.30 Berichten) 7.00 Berichten 7.15 Causerie ..Werkgelegen heid in naburige landen'7.35 Gram. muziek 8.00 Berichten A.NP. 8.15 Kro-New Style Artists 8.50 Radiotooneel 9.30 Vervolg concert 10.00 Reportage (opn.) 10.30 Be richten A.N.P. 10.40 Bandi Balogh's orkest 11.1012.00 Gram. muziek. Hilversum II. 301,5 M. 8.00 Vara; 10.00 Vpro; 10.20 Vara; 12.00 Avro; 4.00 Vara; 7.30 Vpro; 9.00 Vara: 10.40 Vpro; 11.00—12.00 Vara 8.00 Gram. muziek <ca. 8.16 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Leden van het Kon. Vlaamsch Conservatorium „Consonant" (opn.) 10.50 Reportage van het vertrek van H.M. de Koningin uit Brussel 12.00 De Twillight Serenaders en solist (ca. 12.30 Berichten) 12.45 Gram. muziek 1.30 Avro-Amusements orkest 2.15 Disco-causerie 3.00 Ensemble Jonny Kroon (ca. 3.45 Berichten) 4.00 Gram. muziek 5.00 Voor de kinderen 5.30 Esme ralda 6 00 De Ramblers 6.28 Berichten 6.30 Letterkundig overzicht 6.506.55 Gram. muziek 7.00 Vara-kalender 7.05 Cyclus ..Reizen en trekken" 7.23 Berichten A.N.P. 7.30 Berichten 7.35 Causerie „De beginsel verklaring van de Centr. Comm. v. h. Vrijz. Protestantisme" 8.00 Zang en piano 8.30 Lezing Folkloristische Pinkstervreugde in kin derspel en volksvermaak" 9.00 Vara-orkest en soliste 9.45 Gram. muziek 10.00 Zang met orgelbegeleiding 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Avondwijding 11.00 Gram. muziek 11.30 Jazzmuziek (gram. platen) 11.5512.00 Gram. muziek. Droitwich. 1500 M. 11.4011.50 Gram. muz. 12.10 Orgelconcert 12.35 Henry Hall en zijn band 1.20 „Empire Exchangecause rieën 1.352.20 Trioconcert 2.453.05 De Gerard Zangers 4.15 Sectie van het B.B.C.- Northern Ireland-orkest m.m.v. solist 4.45 Gram. muziek 5.10 Sportreportage 5.20 Gram. muziek 5.40 Michaeloff en zijn orkest 6.20 Berichten 6.45 Vioolvoordracht 7.05 Parlementair overzicht 7.20 Gevar. pro gramma 8.20 Radiotooneel 8.35 Van Phil lips' twee orkesten en solisten 9.20 Berichten 9.50 Het B3.C.-harmonie-orkest 10.30 Schotsche dansmuziek 10.50 Gram. muziek 11.20 Eddie Carroll en zijn band 11.50 Nieuws uit Canada 11.55 Gram. muziek 12.10—12.20 Berichten. Radio Paris. 1648 M. 11.20 Het Giardino- orkest 12.30 Zang 1.25 Gram. muziek 2.35 Zang 3.50 en 4.50 Pianovoordracht 5.25 Het Ortambert-kwartet en soliste 6.35 Het Gouverné-koor (met toelichting) 7.20 Gram. muziek 8.50 Radiotooneel 11.20 12.50 Nachtconcert. Keulen. 456 M. 6.50 Gram. muziek 7.30 en 8.509.50 Hermann Hagestedt's orkest 12.20 Fabrieksorkest 1.35 Het Omroepklein- orkest. 2.303.20 Populair concert 4.20 Het Omroeporkest 5.35 Het Omroepkoor en spre kers 6.50 Gram. muziek 8.50 Het Omroep orkest en solisten 10 55 Otto Fricke's orkest en solisten 12.203.20 Gevar. nachtconcert. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 Het Omroepdansorkest. 1.50 —2.20. 5.206.20, 7.20 en 8.20 Gram. muziek 9.20 Het Belgisch Nationaal orkest en solist 11.0011.20 Gram. muziek. 484 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 Het Radio-orkest en gram. muziek 1.502.20 en 5.20 Gram. muziek 5.35 Piano en viool, 6.35 Het Radio-orkest en solisten 8.20 Gram. muziek 8.35 Het BH.C.-Symphonie-orkest en -koor o.l.v. A. Toscanini en solisten 10.30 11.20 Gram. muziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 26 Mei. Ie Programma: lederen dag van 824 uur A.V.R.O., V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 8—24 uur K.R.O.. N.CJR.V. enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 10.20 Radio P.T.T. N. 12.10 ParUs Radio 12.20 Brus sel (VI.) 2.20 Keulen 3.20 Diversen 4.20 Keulen 5.20 Brussel (Fr.) 6.05 Radio PTT N. 6.20 Motala of div. 6.35 Brussel (Fr.) 7.20 Diversen 8.20 Keulen 8.35 London Reg. 10.20 Brussel (VI.) 10.30 Boedapest of div. 11.00 Brussel (VI.) 11.20 Parijs Radio. 4e Programma: 8.00 Brussel (VI.) 9.20 Parijs Radio 9.30 Radio P.T.T. N. 9.50 Diversen 10.35 London Reg. 12.35 Droit wich 2.20 London Reg. 3.20 Droitwich 6.45 London Reg. 7.20 Droitwich 8.20 Gr. muz. GR.D. of div. 10.00 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. f*'- fn Bakpaling f. 0.60 en P. pond - Blarike Zoute- ccH0.2O en f.0.30 p. pond. Ooren f. 0.12 p. pond. versche visch. ''oorcien van VETTE 'JlL gerookte paling. spelde Garnalen 0.14 per ons. 5559a Urr Vischhandel C RIJNDIJK 32 - Tel. 573 IVIaar dan met een Lunchpakketje van ANTON VAN LEEUWEN, dan is het nog heerlijker. - Deze week reclame van fijne Plockworst - Runder-, Varkens- en Kalfsvleesch alleen het beste L17 nr.—iwiii i iiiiiimiiiii iiiMwwwwwBM 3—4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 15