LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 22 Mei 19)) Gemeenteraad van Leiden NAGEKOMEN BERICHTEN WEERBERICHT. De stadhuisbouw Katwijk Comb.— Militaire Kustwacht Uit de Omstreken leidschendam. Stadsnieuws lisse. AGENDA noordwijk. noordwijkerhout. oegstgeest. rijnsburg. MUSEA. sassenheim. valkenburg. (Zitting- van hedenmiddag). Voorzitter: de burgemeseter mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren Tepe, Splinter en Key. Na goedkeuring der notulen doet de voor zitter mededeeling van Ingekomen Stukken, w.o. missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten, enz. AGENDA. lo. Benoeming van een lid van het Col lege van Vrouwen-Kraammoeders. 175) Benoemd wordt mevr. C. van Eek Draayer. 2o. Praeadvies op het verzoek van mej. A. B. J. Wissel, om ontslag als hoofd van de Meisjesschool voor u.l.o. (76) Conform besloten. So. Praeadvies op het verzoek van J. H. Otto, om ontslag als onderwijzer aan de opleidingsschool voor u.l.o. aan de Drie Octoberstraat. (77) Conform besloten. 4o. Praeadvies op het verzoek van mej. F. H. T. van Wijk. om ontslag als onder wijzeres aan de openbare school voor bui tengewoon lager onderwijs. (78) Conform besloten. 5o. Rekening, dienst 1937. van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinder huis. (79) Goedgekeurd. 6o. Begrooting, dienst 1939. van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinder huis. (79) Goedgekeurd. 7o. Suppletoire begrooting, dienst 1938 van het Gereformeerde Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (79) Goedgekeurd. 8o. Rekening, dienst 1938, van het Ge reformeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (79) Goedgekeurd, na een opmerking van den heer LOMBBRT, dat op rekening staan uit gaven voor lectuur, die z.i, daar niet hooren terwijl g-ewensohte lectuur ontbreekt. 9o. Rekening, dienst 1938, van de Plaat selijke Schoolcommissie. (79) Goedgekeurd. lOo. Rekening, over het tijdvak van 1 Januari1 April 1939. van de Plaatselijke Schoolcommissie. (79) Goedgekeurd. llo. Voorstel inzake het aangaan van kasgeldleeningen gedurende het 3e kwar taal 1939. (80) Conform besloten. Barometerstand Hedenmiddag 2 uur: 770. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Sedert Zaterdag is een aanzienlijke wijziging in de luchtdruk ver deeling opgetreden. Op den oceaan trok de hooge druk zich geheel naar het Zuiden terug en nam de depressie-activi teit toe. Op 54 graden N.B. en 25 graden W.L. ligt de kern van een depressie, die standen vertoont beneden 990 millibar. Zij beinvloedt het weer op de Britsche eilanden. Ons land be vindt zich onder den invloed van een rug van hoogen druk, die zich uitstrekt van de Azoren via het Kanaal tot aan het Oostzeegebied en die nog in beteekenis toeneemt. Het weer is hier fraai, met zwakke, veranderlijke winden, terwijl de temperaturen stijgende zijn. Over Noord-Italië ligt een depressie, die daar en ook ln Zwitserland en Zuld-Duitschland buitenge woon slecht weer brengt. Aan de Fransche Middellandsche zeekust waait het hard uit het Noordwesten. Over Noord-Scandinavië ontwik kelde zich een vrij diepe depressie. Tengevolge hiervan beweegt zich een koude luchtstroom in de richting van de Noorsche kust, die in het Noorden buiig weer brengt. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Helder: licht bewolkt, zwak, N.N.W. wind; Temp. 13 gr. C., min. 11 gr. C. Vlissingen: licht bewolkt, zwak, W.N.W. wind; Temp. 13 gr. C., min. 8 gr. C. De Bilt: licht bewolkt, zwak. N.N.O. wind; Temp. 13 gr. C., min. 7 gr. C. Groningen: licht bewolkt, zwak. O.N.O. wind; Temp. 12 gr. C., min. 8 gr. C. Maastricht: licht bewolkt, zwak. N.N.W. wind; Temp. 10 gr. C., min. 8 gr. C. Buitenland (8 uur voorm.) Parijs: N.N.W. wind. 9 gr. C„ mooi, half bew. Londen: Z. wind, 12 gr. C., zwaar bewolkt. Berlijn: N.N.O. wind, 11 gr. C., opklarend. Nice: N.W. wind, 15 gr. C., zwaar bewolkt. Stockholm: windstil, 12 gr. C., fraai. 12o. Voorstel tot het aankoopen van de perceelen le Looierstraat No 26 en Wever straat No. 14 en tot het vaststellen van den desbetreffenden begrootingsstaat. (8i) Oon.form besloten. 13o. Voorstel inzake het vaststellen van de exploitatievergoeding en vergoeding voor vakonderwijzers ex art. 101 (oud) der La ger Onderwijswet 1920, over het jaar 1936. 182) Conform besloten. 14o. Voorstel tot het vaststellen van de bijdrage in de kosten van het bijzonder vervolgonderwijs over het jaar 1936. (83) Conform besloten. 15o. Praeadvies op het verzoek van het bestuur van de vereeniging .,de Ambachts school", om te verklaren, dat de oprichting en instandhouding van onderwijs in werk- plaatspraktijk aan de vakavondschool, ver bonden aan de Ambachtsschool, noodig wordt geoordeeld. (84) Conform besloten. 16o. Praeadvies op het verzoek van het bestuur der vereeniging „Vakschool voor Meisjts voor Leiden en Omstreken" om te verklaren, dat toevoeging aan het leerplan van de vakschool dier vereeniging van het vak plant- en dierkunde, noodig wordt ge oordeeld. (85) Conform besloten. 17o. Vaststelling van het verslag betref fende de verstrekking van schoolkinder voeding en -kleeding gedurende het jaar 1938. (86) Goedgekeurd. 18o Voorstel tot het verlengen van den termijn van ontruiming van een zevental onbewoonbaar verklaarde won'ngen. (87) Conform besloten. 19o. Voorstel tot het verleenen van een subsidie aan de Vereeniging voor het hou den van tentoonstellingen in het algemeen en in het -bijzonder van vee, paarden, zui vel- en bodemproducten („Vebo") te Leiden ten behoeve van de te houden vee- en zuiveltentoonstelling 1939 en tot het vast stellen van den desbetreffenden begroo- tingsstaat. (88) Conform besloten. DINSDAGAVOND 7 UUR VOETBALWEDSTRIJD 340 Entree 10 cent - Katwijkterrein, Duinoord. KATWIJK. In het Nova-theater draait de film „De gevangene van het Haaieneiland" spelend rond het leven van den Amerikaanschen president Lincoln. Voor de pauze speelt mr. Moto hoog spel in een Oostersche omgeving. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 10 gr. C. (50 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 15% gr. C. (60 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 6 u. 23 min.; nam. te 6 u. 49 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMiddags 12 uur: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 'sMiddags 12 uur: 15% gr. C. LICHT OP VOOK n'.TSERS e.a. Maandag: 9.57 n.m. tot 4.26 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 23 Mei op: 8 u. 10: onder: 23 u. 58. 20o Voorstel tot het wijzigen van de «e- meentebegrooting. dienst 1939. ter aanvul ling van de voor den Stadhuisbouw be schikbaar gestelde gelden. (89) De heer LOMBERT vraagt of zoo'n hoog crediet ad f. 237.175 wel verantwoord is. Spr. geeft eenige detail-cijfers om dit na der te illustreerenb.v. f. 24.000'voor meu bilair feestzaal, f. 27.000 voor meubilair voor raadzaal enz. Tafels van f. 40 p. st., eén tafel van f300Is dit noodig voor een Leiden waardig stadhuis? Spr. had gaarne meer rekening willen zien gehouden met de tijdsomstandigheden, temeer, waar nog niet is te zeggen, het geen nog meer noodig zal zijn. Een minder lucratieve inrichting zou z.i. geen bezwaar zijn en hij dringt aan op de uiterste zui nigheid. Ook het nageslacht zal daarvoor dankbaar zijn! De heer MANDERS meent, dat wij den tijd voorbij zijn, dat alleen met de tijds omstandigheden rekening moet worden ge houden. Juist versobering is thans uit den booze. Er moet zooveel mogelijk werk worden verschaft en men zoekt naarstig daarnaar. Hier is nu juist een object op kunstgebied, dat zich daarvoor bij uitstek leent voor een categorie, voor wie anders moeilijk werk is te vinden. Spr. steunt het voorstel volgaarne. De heer BERGERS steunt den heer Man- ders, die bovendien vreest, dat goedkoop duurkoop zou zijn. Men vergete hier niet het kunst-idee. De heer HESSING oordeelt het betoog van den heer Lombert negatief. Voor luxe vrees geven de cijfers geen aanleiding, zoo zonder meer en spr. steunt daarom den vo- rlgen spreker. Z.i. heeft het college oog voor hetgeen noodig is. Wethouder WILBRINK zegt, dat B. en W. en de C. v. F. deze uitgaven noodzakelijk oordeelen om te komen tot een geheel, waarop Leiden's burgerij met trots kan wijzen. Men moet oog hebben voor' de toe komst, ook al is de toestand dan heden wat benard. Zoo is vroeger ook gedaan. Er is gestreefd naar waardigheid, waarbij verso bering is betracht waar mogelijk was. (Zoo is al f.35000 gewonnen!). In overeenstem ming met den architect, die blijk heeft ge geven voor zijn taak berekend te zijn en die B. en W. volkomen vertrouwen. Nadat de heer LOMBERT zijn zienswijze heeft gehandhaafd evenals de heer MAN DERS verdedigt de heer SCHÜLLER, dat er van luxe geen sprake is, zie ook naar stadhuizen elders. Zou men nog meer be zuinigen, dan zou dit geslacht al moeten betalen voor vernieuwing. Wat nu gevraagd wordt, is degelijk, niet luxueus. Dit om ver keerde indrukken te voorkomen. Ook de heer v. d. HEYDEN verdedigt de inrichting zoo luxueus mogelijk te maken, juist waar het voor eeuwen zal zijn be stemd. Wethouder WILBRINK zegt, dat bij luxe niet twee doch zeker 4 ton ol meer noodig zou zijn. Het voorstel wordt daarop z. h. st. aan genomen. 21o. Voorstel tot het beschikbaarstellen van gelden ten behoeve van de vernleuw'ng van brandkranen. (90) Conform besloten. 22o. Voorstel tot: a. het beschikbaarstellen van gelden ten behoeve van het aanbrengen van voorzie ningen aan de zweminrichting „de Zijl"; b. het onderhands opdragen van de leve ring en de montage van een onthardings- installatie voor het voedingswater, een cir culatie-inrichting voor het zwemwater en een chloorinstallatie ten behoeve van de sub a genoemde zweminrichting, aan de Machinefabriek Reineveld N.V. te Delft. (91) Conform besloten. KATWIJK AAN ZES. Aanrijding. Een nettenwagen der Fa. P. uit de Zuid- straat, waarachter een andere wagen ook met netten gespannen was, werd op den Sluisweg door een passeerende vrachtauto bestuurd door H. uit Leiden aangereden. De nettenwagen sloeg finaal over den kop en de geheele vleet lag over den grond ver spreid. Er kwamen gelukkig geen persoon lijke ongevallen bij voor. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. P. uit de Batavenstraat deed bij de po litie aangifte, dat zijn zoontje in het gezicht is gebeten door een hond van S. uit die straat. Visscherij-examens. Bij de in de visscherljschool gehouden examens voor het dienstdiploma „kaart- passen" zUn geslaagd de volgende schip pers: M. van Duiin van de K.W. 121: M. van Duijn van de K.W. 25: P. van Duijn van de K.W. 49; J. van Beelen van de K.W. 22; F. van Duijn van de K.W. 43: L. Zwaan van de K.W. 15 allen van hier; en J. Korbee van de K.W. 122 uit Noordwijk aan Zee. Rijksgedelegeerden bij deze examens waren de heeren J. H. Götz en J C. Kruijt. bel den gezagvoerders en leden van de examen commissie voor stuurlieden te Den Haag. De heer P. Siderrus heeft gisteravond ln de Oranjezaal van het Jeugdhuis voor leden van de „C.J.V. Amos 5 6a" en voor belangstellenden een referaat gehouden over ,X>e doop". Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een heerenrtjwiel, dat onbeheerd op straat is aangetroffen. DE PLANNEN INZAKE HET NIEUWE RAADHUIS. RAAD VAN BEROEP. Bij K. B. van 11 Mei 1939, is -met ingang van 1 Juli 1939 aan prof. mr. A S. de Blécourt op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als lid (ambtshalve voorzitter: van Besprekingen in de a.s. Raadsvergadering. Bij het nemen van het beginselbesluit door den raad om het nieuwe gemeentehuls te bouwen op de plaats van de O. L. school aan den Prinses Julianaweg, Is de toezeg ging gedaan ook de andere terreinen welke naar voren waren gébracht nog eens te bezien. Intusschen was direct of indirect door middel van architect Kropholler, die het gebouw zou ontwerpen, een aanbod bij de gemeente ingekomen van den heer Huner te Wassenaar, welke bereid was een ter rein groot 8000 M2. gratis af te staan voor dezen bouw, onder voorwaarde dat de ge meente voor haar rekening nam den aanleg van omliggende staten, waarvan de kosten zijn geraamd op f. 15000, Dit terrein is ge legen aan het nog aan te leggen deel van de Koningin Wilhelminalaan, uitmondende op de St. Jozefstraat Thans hebben de raadsleden een excur sie gemaakt naar dit terrein. Aanwezig wa ren alle raadsleden, uitgezonderd de heer Koerts, de architect Kropholler, de burge meester, de gemeente-architect en de ge- meenteseertearis. Zoowel het terrein van de openbare school als het bovenvermelde werd onder den loupe genomen. Na afloop had nog een langdurige be spreking plaats ten gemeentehuize. In de Raadsvergadering van a.s. Dins dag zal een beslissing inzake het nieuwe plan genomen worden. Het gebouw zal kos ten e.a. f. 67000 zijnde gemiddeld f. 7 per inwoner. Bij bouwen op de plaats van de O.L. School, zal de ingang komen op de hoek van de St, Willibrordusstraat en Prinses Julianaweg. Voor het gebouw zal een plein tje worden geprojecteerd, waarvoor eenige huizen in de St. Willibrordusstraat moeten verdwijnen. Een der eigenaren is bereid tot verkoop over te gaan. de andere echter niet, zoodat naast het verzet van de ouders van leerlingen der school ook nog een ont eigeningsprocedure moet worden gevoerd. Het nieuwe plan aan de Koningin Wil helminalaan maakt een machtigen indruk. Een front komt aan dje laan, met een lin- kerzajfront naar de St. Jozefstraat. Het is de bedoeling, dan van de Prinses Juliana weg af. naast de eigendommen van den heer Habig een straat te projecteeren van e.a. 32 meter breed, welke regelrecht gaat naar de voorzijde van het gebouw, waar door vanaf de Prinses Julianaweg het ge bouw in zijn geheel zichtbaar Is. Daar er bezwaren bestaan tegen bouw aan een drukekn verkeersweg, verdient dit laatste plan zeker voorkeur, daar het komt te staan in een omgeving welke volgens het uitbreidingsplan geheel bestemd is voor villabouw. De discussies Dinsdag in den raad zullen zeker niet van korten duur zijn. De nummering der candidatcnlijsten. Zaterdagochtend is het hoofdstembureau ten gemeentehuize bijeen gekomen voor de nummering der candldatenlijsten voor de a s. gemeenteraadsverkiezing. De uitslag is: Lijst 1 RK. Staatspartij, L. C. de Koning; Lijst 2 Ohrist. Hist.-Antl Rev.. J. ten Hoo- pen; Lijst 3, Soc. Dem. Arb. Partij G. Kerk hof f; Lijst 4. Lib. Gemeentebelang, J. Koerts Op alle lijsten zijn alle candidaten gehand haafd. Burgerlijke Stand. M. C. van Santen, geb. Neder- Bevallen: pelt. D. Ondertrouwd: J. J, van Wtjk en A. M. L. Vie- veen J. C. Verhagen en M. G. Hermans H. J. M. Remmerswaal en M, J. Schlagel. B, en W. vragen bij de gemeentebe- grcotlngswijzlging machtiging om den com mies le klas van Herpen belast met den dienst der steuniverleen g, in verband met het feit, dat deze werkzaamheden veelom vattend zijn en voorheen door een hoofd commies werden waargenomen, twee perio dieke verhoogtagen toe te kennen. Gevonden: 1 bruin dekzeil, 1 rijiwiel- belastingmerk, 1 gouden damesarmband- horloge, 1 kralen beursje met inhoud, 1 pak kleeren, 1 portemonnale met gratis rljwiel- belastingmerk, 1 kano. Adres bureau van politie. Door de St. Jozefgezellen was een fesetavond georganiseerd in het Patronaats gebouw. Direct nadat kapelaan Wentholt geopend had, werd met begeleiding van de Kol-ping Boys het Kolpingslied gezongen. Onder leiding van den heer *t Hart uit Den Haag voerden daarop de tooneelclub Adolf Kolping op de leekenspelen „Op het Partijbureau" en „De duvel kodht een lapke grond". Aam het slot ga1 de heer 't Hart nog eenige nummers snel teekenen. De organisatie der Luchtbescherming. De Ver. voor Luchtbescherming zal zich tot de ingezetenen richten met het volgende verzoek. Zonder volledige medewerking der burger bevolking is het den gemeentelijken lucht beschermingsdienst niet mogelijk in tijden van werkelijk gevaar voor voldoende beveili ging te zorgen. Op de burgers rust de zware taak en verantwoordelijkheid, ja de plicht zelfs, alles wat in het vermogen ligt te doen om hun gezin zooveel mogelijk veilig te stel len. Dit kan geschieden individueel en ge meenschappelijk, bijv. in straat- of groeps verband. Deze vereeniging heeft het zich tot een plicht gerekend, de organisatie daarvan op zich te nemen en daartoe de gemeente Llsse in groepen verdeeld van 1 tot en met 73, waarin men een gemeenschappelijke or ganisatie kan verkrijgen. Het is thans zaak, de werking van dit systeem ln verband met den aard van het gevaar nader uiteen te zetten. Hiertoe zullen verschillende vergade ringen worden belegd. Het doel van deze samenkomsten is voorlichting te geven in zake luchtgevaar en te komen tot aanwijzing van een leider voor ieder der 73 groepen, Oude man gered. De heer B. reed langs den Rijksweg toen hij iets zag spartelen in een sloot langs dien weg. Bij onderzoek bleek het een bejaarde man te zijn n.l. P. v. d. A., die met zijn flets in de sloot gereden was. De heer B. wist hem uit de sloot te halen en vervoerde hem per auto naar huls. Gevonden: rozenkrans, wieldop, kinder- want, rijwiel. Inlichtingen op het polltiebur, De harmonie „Trou moet Blycken geeft hedenavond een concert op het par keerterrein van „De Hobaho". 8 uur n.m. Dinsdag. Amicitia: Spreekles Alf. Donders; 8'* u.n HarmonieFilm over voetverzorging. 8.30 u nm Pieterskerk: Concert van Bach-cantaUi Woensdag. Gerecht 10: Theosofische Ver., 8 l/4u. nam N. RUn 22: Jaarverg. Belasting Oohstil dienst. 8 1/4 uur anm. Nutszaal: Theosofisch Genootschtp, g 1/4 u namiddag. Katwijk-Zee (Casa Cara)Spr,de hed Schoonderbeek van Ede, n.m. 7.30 uur. Donderdag. N.V. Ned. Electrolasch Mij.: Jaarl. alg verJ van aandeelhouders. 3% uur nam. 8 DAGELIJKS. Haagsche Dierentuin (tot 30 Mei): Voorlaan feest. Geopend: dagelijks van 7 uur 's avond tot middernacht. Op Woensdagen, Zaterdaeen Zon- en Feestdagen van 2 uur tot mlddernaï BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur „Nanon". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u ZoJ dag 2—7 en 811 uur. Trianon-Theater Breestraat 31: 8 uur 1 Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m.: „De fauj nacht". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstellli Lido-Theater. Steenstra at 39: 8.15 uur nan „Moto, de geheimzinnige". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon, dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur] Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur r „La Habanera". Zondag van 47 en van 811 uur. WoensöJ en Zaterdag ook 2.30 uur n.m. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdJ 2 en 8 uur mm.: „Robin Hood". Zondag v. 2-7 u. doorl. voorst, en 8 uur 1 Nova-Theater (Katwijk a/Zee): „De gevan gene van het Haaien-eiland". DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundj] Bureau. 9%11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde I dag der maand consultatiebureau voor waaxdigen, 78 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. nan 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve l neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inentk tegen diphterle. 3 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genee kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4 uur nam. Onderscheiding: voor burgemeester v. d. Mortel. Door den President der Fransche Repu bliek is toegekend de onderscheiding van Ridder ln de orde van het Legioen van Eer, aan onzen burgemeester, den heer J, B. V. M. J. van de Mortel. den Raad van Beroep (D.B.) alhier, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten zijn benoemd met Ingang van 1 Juli 1939 in den raad van beroep voor de directe belastingen alhier voor een tijdvak, hetwelk eindigt met ingang van 1 Mei 1943: tot lid (amtshalve voorzitten: mr. c. Punt, thans plaatsvervangend lid (ambtshalve plaats vervangend voorzitten van zemelden raad; tot plaatsvervangend lid (ambtshalve plaatsvervangend voorzitter)mr J. Slag ter en prof. mr. B. M. Telders beiden alhier. In de stedelijke werkinrichting zijn in de afgeloopen week opgenomen: Maandag 15 Mei 52: Dinsdag 16 Mei 52; Woensdag 17 Mei 52; Vrijdag 19 Mei 49: Zaterdag 20 Mei 52. Totaal 257 "volwassen personen. Verkooping. De uitslag van de openbare verkooping bij afslag ten overstaan van mr. C. Punt in café „De Zwaan" luidt als volgt: Perceel I voor f.2710; kooper P. P. Ver- degaal; perc. II voor f. 2820.kooper, idem; perc. III voor f. 9600.—, kooper C. v. d. Berg Gzn.; perc. IV voor f. 1520,kooper idem. Alle vier perceelen incombinatie brachten op f. 190.730.waarvan eigenaar werd L. J. Kraft. Er was groote belangstelling. Benoemd is tot lid der commissie voor de Staatsexamens voor muziek (lager- en middelbaar onderwijs) de heer Richard Boer alhier. De Groentenhandel. Aan de groentenveiling nemen de aanvoe ren thans geleidelijk af. Waschpeen is niet meer aanwezig. De laatste weken was de vraag groot en de prijzen bleven goed. Kro ten gingen iets in prijs omhoog, na langen tijd bijna onverkoopbaar te zijn geweest. De opbrengst van Rabarber en Prei kan ook loonend genoemd worden. Daarentegen wordt op de uien veel verloren. Radijs is slecht van kwaliteit en kan nauwelijks den minimumprijs halen. De Bloemenhandel. Aan de bloemenveiling nemen ook thans de Darwin en andere tulpensoorten de voor naamste plaats in. De kwaliteit blijft slecht. De z.g.n. pokken hebben veel soorten aan getast. Alleen die, welke onder glas geteeld zijn, zijn goed en ook veel gevraagd. Voorts komen er veel anemonen ter veiling en gaan graag weg. De eerste pioenrozen werden deze week aangevoerd. Ook verschillende andere soorten snijbloemen komen meer en meer aan. De verkoopsprijzen op de bloe menmarkten blijven over het algemeen te laag. Hot bouwen van aoht schuren voor do woningbouwvereenigirbg „Spinoza" is ge gund aan don hoor H. Oudenos Jt,, aanne mer te Alphen aan den Rijn. Academisch Historisch Museum: 'sDinsdagsd 's Vrijdags van 1012% en 2—5 uur. Toegan kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude S gel. Geopend in Januari, November en Dece ber van 103 uur in Februari, Maart, Apri Mel en October van 104 uur en ln Juni, Jufl Augustus en September van 10—5 uur; op <f Zondagen, de Tweede Paasch- en Pin) 6terdagen. den Hemelvaartsdag en de bell Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feed dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f, 0^ overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10- uur. 1 Nov.—16 Febr. 103 uur. 16 Febr,- April 104 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uuil Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dog» f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffparll Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30-* 5 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dageljj van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Mus (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur) Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopt op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 'sZ<' dags kosteloos. Rijksmuseum van geologie en raineraM (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 eu 1%4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstr Geopend alle werkdagen van 1 April—1 105 uur en van 1 Oct.—1 April 10—4 uur, Alle Zon- en Feestdagen van l uur af. Gej «loten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maand» f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. De avond-, nacht- en Zondagsdienst den apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 20 t al Vrijdag 26 Mei a.s. waargenomen door dDJ apotheken Hersingh en Blanken. Hoogewoera 171, Telef. 502 en G. F. Reyst, Steenstraat F' Telef. 136. Te OegstgeestOegstgeestsche Apotheek,] Wilhelminapark 8, Tel. 274. De a.s. tocht voor Ouden van Dagen. Het bestuur der Oranjevereeniging is voo nemens wederom een tocht te organiseert en wel op 13 Juni a.s. Het doel is „OuOT* hand's Dierenpark" te Rhenen, dus een n door Utrecht's schoone dreven. Om de tor sten te bestrijden, zal een collecte worden gehouden. Het fanfarecorps „Crescendo" Tweede Pinksterdag deelnemen aan het con cours te Boskoop. Het corps komt uit in de superieure eere-afdeeling. Gevonden: een paar heerenhandscliot nen, een belastlngmerk, een zakmes, een re zenkrans in etui een pak stroo. Inlichtingen bij de politie alhier. De collecte voor „Jong Holland snak' naar werk" heeft ongeveer f. 250.— °P»e' bracht. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER H, HAANTJES. Groote belangstelling- Onder zeer groote belangstelling Zaterdag de teraardebestelling Plaa„ den heer H. Haantjes in leven hoofd Chr. school, Onder de aanwezigen merkten wij\r burgemeester De Wilde, den gemeente-o vanger den heer v. Haarlem, notaris thijs van Katwijk, kerkvoogden en beien der Ned. Herv. Kerk, het schoo»8; stuur, den directeur van de ®oer „Lr. bank en vele hoofdonderwijzers en on wlizers uit de omgeving. Aan de groeve werd het woord ge» door den kerkvoogd den heer B. m™ die dankte voor hetgeen de over! voor de kerk gedaan heeft. Hij spra*. volgens de familie Haantjes eenige trw» woorden toe, waarna de heer Sieraf

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6