LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Korfbalwedstrijd Holland-België Geen hoogstaand spel Geen ijshockey meer te Amsterdam ALPHIA4 R. L Morgenavond speelt Alphia I tegen het 4de Reg. Infanterie. Het volgende elftal is voor dezen wedstrijd samengesteld: Doel: Mulder; achter: Bouthoorn en Dom burg: midden: Schellingerhout. Reumerman. v. Loon; voor: H. Roest, A. Roest, De Jong. Lamfers, v. Braam. De wedstrijd begint om half acht. SPORTMAN V—ROODENBÜRG IV 2—1. In de eerste helft zyn de gasten het meest in den aanval en met een mooi schot geeft de mid- voor zijn club de leiding. 10. In de tweede helft treedt groen-wit het meest aanvallend op en met een hard schot weet de midvoor gelijk te maken. 1—1. Nogmaals komen de gastheeren te rug en spoedig ligt No. 2 in de Roodenburg tou wen. Nu zetten de bezoekers alles op den aanval en het Sportman doel beleefd benauwde oogen- blikken. Met kunst en vliegwerk gelukt dit en met 2—1 komt het einde. Scheidsrechter de Wis sel floot zeer goed. SPORTMAN VIROUWKOOP IV 4—0. De thuisclub heeft 3 invallers, doch zij pakt de zaken ernstig aan. Als het spel circa 10 minu ten oud is geeft Fakkel de thuisclub de leiding. 1o. Rouwkoop zit echter niet stil en brengt een bezoek aan het Sportman-doel. doch de achter hoede is er goed in en geeft niet thuis. Dan krijgt C. Veerman een kansje en met een mooi schot weet hy zyn club een 2—0 voorsprong te geven. Na de thee is de thuisclub steeds in den aanval en spoedig deponeert van Egmond No. 3 in de Rouwkooptouwen. Kort voor het einde weet dezelfde speler het vierde doelpunt te maken. Scheidsrechter Swanenburg floot als altijd zeer goed. SPORTMAN AD SP. AU.V.S. AD SP. A 1—1 Vooraf werden de U.V.S.'ers toegesproken door den voorzitter van Sportman, in verband met het behaalde kampioenschap.ter wijl de Sportman aanvoerder zijn collega bloemen overhandigde. De groenwitten hebben alle pogingen in het werk gesteld om de kampioenen te kloppen en bijna was dit gelukt. Met een fraai doelpunt gaf de midvoor zijn club de leiding. 10. Na de pauze zien wy een snellen stryd, waar by van beide kan ten goed voetbal te zien is. Eenige seconden voor het einde weet U.V.S. den verdienden gelijkmaker te scoren. Scheidsrechter P. Ju floot zeer goed. BOSKOOPSCHE BOYS IV-BODEGRAVEN m Een door invallers sterk verzwakt Bodegra ven III trok naar Boskoop, om daar den stryd aan te binden tegen Bosk. Boys IV, dat tot heden nog slechts weinig had weten te pres- teeren. Toch was deze ontmoeting in zooverre van belang, dat Bodegraven door een zege nog een behoorlijke plaats op de ranglijst kon be reiken, terwyl Bosk. Boys door een nederlaag nog kans liep op de bezetting van de onderste plaats. De verzwakking door invallers wasvoor Bodegraven geen beletsel om uiteindelyk met 21 te zegevieren, waardoor de rood-zwarten precies midden in de ranglyst eindigen en op een alleszins bevredigend seizoen kunnen terug zien. Hollandsche ploeg won met 4ff. (Van onzen medewerker). De twintigste interlandwedstryd tusschen de vertegenwoordigende twaalftallen van Holland en België is gisteren gespeeld onder ideale weersomstandigheden. Mooier weer had men niet kunnen wenschen. De wedstrijd vond deze keer plaats op het A.D.O.-terrein in het Zui derpark te Den Haag in tegenwoordigheid van een 6 a 7000 toeschouwers. De wedstryd zelf is er geen geweest die op hoog peil stond, zonder dat wij hiermede willen zeggen dat het een slechten wedstryd was. De Belgen zyn ons. na hun 60 nederlaag in Ant werpen. eerder mee- dan tegengevallen. In het middenvak en de verdediging waren zy, zooals de laatste jaren vrywel steeds 't geval geweest is. volkomen geiykwaardlg aan onze landgenoo- ten. doch het aanvalsspel der Hollanders was ook dezen keer wederom beter verzorgd en be ter van opzet, waardoor onze landgenooten voor de twintigste maal wisten te zegevieren. Nemen wij speelsters en spelers even onder de loupe, dan is ons aan de Hollandsche zijde het spel van het veel geroemde Westerkwartiervak niet meegevallen. Verdedigend en als midden vak voldeed het heel goed, doch aanvallend was het. vooral in de beginopstelling, erg slordig, zoowel wat samenspel als wat het schieten be treft. Wy hadden hiervan meer verwacht. Het middenvak bestaande uit 4 Amsterdammers van verschillende clubs was o.i. beter. Vooral Vis- schoonmaker en mej. v. d. Berg speelden een zeer goede party, de eerste vooral als aanval- speler. terwijl laatstgenoemde speciaal in de verdediging op den voorgrond trad en herhaal- delyk de Belgische aanvallen onderbrak. Het Deetosvak was voor de rust veel beter dan in de tweede helft. Jammer was het, dat Seits na een half uur spelen wegens een schouderblessure den strijd moest staken en vervangen werd door zyn clubgenoot Wedemeyer waardoor dit vak wel iets aan kracht inboette. Van de ge zusters v. d. Graaf was vooral de jongste zeer actief en in den aanval een voortdurend ge vaar voor den Belgischen korf. O.i. was zy de beste dame van de Hollandsche ploeg. By de Belgen viel ons speciaal op dat hun dameszestal niet meer van die kracht was als enkele jaren geleden. Alleen de Scaldis-speel- ster, mej. Driessen, blonk uit. By de heeren AMSTERDAM—ROTTERDAM. Voor den Moormanbeker won het elftal van den Amsterdamschen Voetbalbond na verlenging xnet 32 van Rotterdam. A.S.C. COMB.—LEIDSCHE BAKKERS GEZELLEN. Woensdag te 7 uur spelen de Leidsche Bak kersgezellen een vriendschappeiyken wedstrijd tegen een AB C.-comb, op het Pomona-terrein. WEDSTRIJDEN VAN R.C.L. Zaterdagmiddag speelde R.C.L. II tegen een Roodenburg comb, met als uitslag 26 voor de Roodenburg-comb. De R.C.L. adsp. verloren van de Roodenburg adsp. met 40. Rust 1—0 voor de gasten. Woensdagavond te 7 uur speelt R.C.L. I thuis tegen een L.V.V. elftal. BLAUW ZWART. Blauw Zwart I speelde te Lisse tegen Llsse I de eerste van de door de Sportvereenlging Lisse uitgeschreven nederlaagwedstrijden. Beide elftallen telden eenige invallers Lisse toonde aanvankeiyk een veldmeerder- derheid en kwam herhaaldelyk voor het BI. Zwartdoel, doch de voorhoede wist haar kansen niet te benutten, terwyl de verdediging van Blauw Zwart in goeden vorm was. Door Blauw Zwart werden zoo nu en dan ook gevaariyke aanvallen opgezet, waaruit schoten werden ge lost. die paal of lat troffen. Even voor de rust kwam de bal by den middenvoor van Blauw Zwart, die geen fout maakte. 01. Blauw Zwart was na rust de meerdere in het veld. Binnen enkele minuten was de stand ge bracht op 03. Een doelpunt van den links buiten van Blauw Zwart werd wegens buiten spel geannuleerd. Het spel bleef hierna op en neer golven, doch verandering in den stand kwam er niet meer. Blauw Zwart 3 tegen Wit Blauw 3 leverde een 3—0 overwinning voor Blauw Zw. op Blauw Zwart a verspeelde haar kans op het districtskampioenschap door een nederlaag te gen PF.C. a. uitslag 23. Blauw Zwart c verloor van G.D.S. c met 03. De wedstryd Blauw Zwart bSt. Michael b ging niet door. HOCKEY. Kon. Ned. Hockeybond. OVERZICHT VAN HET AFGELOOPEN SEIZOEN. De K.N.H.B. pleegt zyn seizoen immer officieus te openen met de beide hockey dagen, te houden op de laatste twee Zondagen in September. Zoo wel Leiden I als Leiden II overleefden de voor- wedstryden op 18 September in Den Haag niet. Op 25 September werden de kwart, halve en heele finales gespeeld op de nieuwe terreinen van Amsterdam. De gastheeren mochten het genoe gen smaken, dezen hockeydag als winnaar te be ëindigen. Deze hockeydagen waren ditmaal daar om zoo belangrijk, omdat de Nederlandsche Ho ckey Bond (toen nog niet ..Koninkiyk!") ter gelegenheid van zyn 40-jarig jubileum een vier- landentournooi zou organlseeren. Een Neder- landsch elftal moest hiervoor samengesteld wor den. De hockeydagen waren dus een goede ge legenheid voor de keuzecommissie om de spelers aan het werk te zien. Dit elftal mocht op 15 en 16 October spelen tegen Frankrijk, Duitschland en België. De uitslagen waren: Duitschland—België 5—1; Nederland—Frankryk 2—1; België—Frankryk 31; Nederland— Duitschland 22. Inmiddels had de Nederlandsche Hockey Bond zijn jaarlijksche vergadering belegd. Jhr. mr. W. C Hooft Graafland werd verkozen als presi dent. en opvolger van de in het afgeloopen jaar overleden president R. Baron van Pallandt van Keppel. Ter gelegenheid van dit 40-jarig jubi leum verwierf de Hockey Bond het praedicaat „Koninklijk". „Hockey-sport" bracht een keurig v?v-0rgd jubileumnummer. Te Amsterdam werd in die Octoberdagen het cor-rr^s van den F.I.H. gehouden. Jhr. L. J. Quar- les van Ufford werd herkozen als vice-president. Andere interlandwedstrijden die gespeeld wer den zijn: 12 Mrt: BelgiëNederland 3—1; 1 April Engeland—Nederland 30; 8 April: Nederland- Schotland 40. was aanvoerder van Herck de beste man. ter wyl Janssen en Roth ook zeer goed speelden. De Belgen wonnen den toss en deden den uitworp. De Hollandsche verdediging onder schepte den bal direct en de eerste aanval was dan ook voor Holland. Aanvankeiyk was het nog een verkennen van eikaars krachten, waarby het Hollandsche middenvak nogal slordig speelde. De Belgen verdedigden in het begin uitstekend, zoodat het aanvalsspel onzer landgenooten zich beperkte tot enkele verre schoten van Siebenlist. Achtereenvolgens za gen wy dan Koper en mej. C. Vlietman een ge- makkelyke kans missen. Na tien minuten kwam het eerste doelpunt toen Koper fraai doorge broken was en op het juiste moment den bal togespeeld kreeg, welke hy inschoot, tl0). De Hollanders kwamen dan meer in het offensief. Mej. N. Vlietman miste een opgelegde kans. In de verdediging bezeerde Seits zyn schouder, doch bleef aanvankeiyk doorspelen. De Belgische aanval werkte zeer hard doch niet afwisselend genoeg, waardoor de verdediging der Hollan ders steeds weer kon ingrypen. De aanval van de Oranjehemden werd steeds beter en na 22 minuten scoorde Siebenlist van dichtbij het tweede Hollandsche doelpunt. <20). Twee mi nuten na de vakverwisseling werd den stand reeds op 30 gebracht door een zeer fraai doelpunt van Vlsschoonmaker. De Belgen zet ten toen eenige goede aanvallen op. welke ech ter zonder resultaat bleven. Seits zag zich voorts genoodzaakt het veld te verlaten en werd door Wedemeyer vervangen. Vlak voor de rust za gen de Belgen hun volharding bekroond door een ver schot van Van Herck dat in den korf verdween. Rust 31. De tweede helft begon met enkele gevaariyke aanvallen van beide partyen. welke geen succes opleverden. Onze landgenooten kwamen lang zamerhand meer in het offensief en na 11 minuten vergrootte Wedemeyer den voorsprong tot 41. De Belgen zetten opnieuw enkele goede tegenaanvallen op doch dank zy goed verdedi gen leverden ook deze niets op. In de Holland sche aanval schiep mej. G. v. d. Graaf zich vele mooie kansen, doch het juiste schot ontbrak en in deze periode, waarin Holland veel sterker was, scoorde België onverwachts haar tweede doelpunt, daar mej. v. d. Auwera een kleine kans uitstekend wist te benutten. (4—2). Er waren toen 25 minuten gespeeld en de wedstryd werd nu veel spannender doch ook veel slordi ger. De Belgen bleven uitstekend partij geven en vooral de beginaanval der Hollanders werd goed bewaakt. Tot het einde toe trachtten de gasten nog hun achterstand te verkleinen doch zonder verdere doelpunten verstreek de tyd. In de laatste minuut misten de Belgen nog een opgelegde kans en spoedig hierop kwam het einde van dezen wedstrijd, welke door scheids rechter Piket goed werd geleid. nadat Haarlem II er 112 by elkaar had gesla gen. Dit was een wedstryd van de gepromo- verde 3e klasse kampioen tegen de by na gede gradeerde 2e klasser. Oemotiveerd ïykt op grond van dezen uitslag de promotie van R. en W. III niet. RIO—L.C.C. Rio wint met 22 runs. Zonder de Gebr. Kantebeen en Rietbergen toog de Leidsche naar Amsterdam om Rio te bekampen en al is het resultaat, een nederlaag met 22 runs neit slecht, wy zyn er van over tuigd dat L.C.C. met een volledig elftal de pun ten had kunnen binnen halen. Rio gaat het eerst batten en na enkele gemiste vangen in de slips wordt Schor toch op deze plaats het kind van de rekening, voor 9 gevangen door F. van Es op het bowlen van A. van Es. Eerst op 39 valt het tweede wicket dat van van Gemen voor 18. en dan gaat het een poosje voor den wind. Met de lunch zyn er zes wickets neer voor 45 runs. Met Dolman, het openingsbat die nog steeds zyn wicket in tact heeft gehouden kwis pelt de Rio-staart lustig en Vos 37. Puttelaar 16, een andere Dolman 26 en Myster 14, geven het. totaal het zeer dragelyk aanzien van 158. Het keepen van Jonger held dient vermelding: geen enkele bye en een goede vang. De bowlers had den de wickets tamelyk eerlyk verdeeld. A. van Es 464. F. van Es 347. J. Hopp 3—32 terwyl Harmsen's bowlen beter lot verdiende dan 012 L.C.C., hierop ingaande, verloor spoedig de wickets van Hop. A. van Es en Hagenaar voor een luttel aantal runs. doch toen Metsch, die er goed het oog in had. steun kreeg van F. van Es. brachten zij het scoringbord van 9 voor 3 tot 80 voor 4 alvorens F. van Es voor een uitste kende 17 door Wolters werd gebowld. Metsch kreeg toen nog steun van Jongerheld 6 en van Schouten 13. waarna hy met den laatsten man in. voor een onbetaalbare 67 werd gevangen, slechts 22 runs verwyderd van het hooge Rio- totaal dat voor L.C.C. schynbaar onbereikbaar was. De bowling-cyfers der Amsterdammers wa ren Dolman 219. Wolters 439. Heyster 443 Voorts speelde Nederland B verschillende wed strijden, o.a. tegen België B. welke met 41 werd gewonnen. De Leidenaar Goekoop mocht in het B-elftal de middenvoorplaats bezetten. De competitiewedstryden waren in vollen gang Tenslotte ontpopte zich als kampioen van hun af deelingen als eerste het Nymeegsche Union op 28 April. Venloo volgde midden April als Zuide- Hjk kampioen. Het Gooi volgde als Westeiyke representant in de competitie om het landskam pioenschap. Na veel stryd behaalde de Zuldehjke club deze hoogste eer. Venloo dus kampioen van Nederland. B. M. H. C. werd hekkesluiter ln het Westen, doch wist haar eerste klasserschap te handhaven tegen B.H.V.. de kampioen van de promotieklasse B. en Delftsche Studenten, eerste der prom.kl. A. Leiden eindigde ln deze klasse als No. 2 met 4 punten verschil op Delft. In het Oosten degradeert Wageningen naar de 2e klasse. D.K.S. mag de vrijgekomen plaats be zetten. In het Zuiden verwisselen Concordia en Push van plaats. De Westeiyke promotieklasse A verandert toch nog van samenstelling, ondanks het niet promo- veeren van de Delftsche Studenten. Zandvoort heeft het bestaan om de plaats van H.D.M. II te veroveren, zoodat de Leidenaars volgende com petitie een keer minder naar den Haag zullen moeten gaan. De Amsterdambeker, de beker voor eerste klas- sers en andere elftallen uit lagere klassen, werd gewonnen door den Westeiyke kampioen Het Gooi. B.H.V. won den J. D. Treslingbeker. KORFBAL. Kon. Nederlandsche Korfbalbond. Uitslagen van gisteren. Interlandwedstryd: Nederland—België 4—2. Promotie en degradatie: Zuid-Holland I: Gym nasiasten—HBS. 64. Gelderland IS.O.S.—Steeds Hooger 1—2. Z.-H. IIA: De KweekZwervers 5—1. Z.H. IIB: Achilles IITer Gouw 52. Competitie: Overysel I: H.K.C—Zwart Wit 4-3 Noord I: VitesseHermes 12. Zuid I: Rood Wit—Volt 1—13. ^Z^-Holland IIB: O. Eibernest IIRozenburg Z.-Holland III AVicus Oriëntls—Fluks II 2—0 Zilveren Korf: Swiit—Fluks 13—1. OVERZICHT. Zooals te verwachten was ls ook de twin tigste landenwedstrijd tusschen Nederland en België in een overwinning voor onze landgenooten geëindigd, een overwinning die feitelijk alleen ln de eerste helft werd bevochten. In het gewone programma zijn op het laatste moment nogal wijzigingen geko men. Zoo werd voor de promotie en degra datie competitie in Zuid-Holland de wed strijd AchillesGymnasiasten van het pro gramma afgevoerd, waarvoor de wedstrijd GymnasiastenH.B.S. werd ingelascht De eerste klassers schakelen H. B. S. defini- tief uit door hen met 64 te verslaan. De strijd gaat hier dus alleen nog tusschen Achilles en Gymnasiasten. In Gelderland is het steeds Hooger thans gelukt zich een plaats in de eerste klasse te veroveren, nadat zij dit enkele Jaren achtereen tevergeefs hebben geprobeerd. De Apeldoornsche club won de beslissende match tegen S.O.S. met 21. Voor de gewone competitie 3e klasse Zuid-Holland won Vicus Oriëntls met 20 van Fluks II, door welk resultaat Algemeene door een slechter doelgemiddelde op de onderste plaats is beland. De eindstand in deze afdeeling luidt: thans: De Kweek 12 8 2 2 45—19 18 Gymnasia-ten II 12 9 3 4526 18 Vicus Oriëntls 12 7 2 3 2820 16 Olympiaan 12 3 2 7 19—29 8 Rood-Wit 12 3 2 7 19—31 8 Fluks II 12 3 2 7 19—33 8 Algemeene 12 3 2 7 1835 8 Voor den Zilveren Korf werd op het laatste eogenblik de wedstrijd SwiftFluks ingelascht. Het was onze stadgenooten niet meer mogelijk hiervoor met tot vol ledige eerste twaalftal uit te komen, ter wijl ook Fluks II niet verzwakt kon wor den in verband met de bezetting der laat ste plaats. Zoodoende verscheen Fluks met een zeer gehavende ploeg in Amsterdam aan den start en had natuurlijk weinig in te bren gen tegen een nagenoeg volledig Swift. VICUS ORIENTIS—FLUKS II, 2—0. In verband m?t het zeer vToege aan- vangsuur deze wedstrijd werd om 10 uur 's morgens gespeeld had Fluks niet de beschikking over de gebroeders Wijsman, terwijl tevens Belt wegens militaire plich ten niet aanwezig was. Het was dus een zware taak voor Fluks, dat thans met slechts 4 heeren speelde, om de score zoo laag mogelijk te houden, doch dank zij uitstekend werk van haar verdedigingsvak is zij hierin volkomen geslaagd. Reeds vrij spoedig veroverde Vicus door een doelpunt van Gottmer de leiding, doch daarna liet de Fluks-verdediging zich niet meer passeeren. Vooral invaller Ouwerkerk weerde zich kranig. De Fluks-aanval was zeer gehandicapt doordat Hoeks het alleen moest opnemen tegen v. d. Broek en Ver- hoeckx. Niettemin wist hij zich nog enkele goede doelkansen te scheppen, welke ech ter door slecht schieten niets opleverden. In de tweede helft kreeg de aanval van Vicus Oriëntis verschillende malen gele genheid om den voorsprong te vergrooten, doch het juiste schot ontbrak steeds. Pas in de laatste minuten van den wedstrijd vergrootte Gottmer den voorsprong tot 20, waarbij het bleef. LEIDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen van gisteren. Adspiranten: NoorderkwartierVicus Oriën tis 30. 2de klasse leden: Noorderkwartier IIVicus Oriëntis III 2—2. Adspirantenwedstrüden. Hiervoor heeft thans ook Zuiderkwartier in geschreven en wel met twee twaalftallen, waar door nu met 5 ploegen wordt deelgenomen. CRICKET. Nederlandsche Cricketbond. UITSLAGEN VAN GISTEREN le klasse: HaarlemH.C.C. II: gewonnen door Haarlem met 39 runs op de eerste Innings; V.V.V.V.O.C.: gewonnen door V.V.V. met 3 wickets; H.C.C. I—V.R.A.; gewonnen door H.C.C. I met 137 runs op de eerste innings; P.W.R. en W. gewonnen door P.W. met 85 runs op de eerste innings. 2e klasse B: Haarlem II—R. en W. II: ge wonnen door Haarlem II met 60 runs op de eerste innings; RioL.C.C.: gewonnen door Rio met 22 runs op de eerste innings. Overzicht. Twee wedstrijddagen is thans de cricketcom petitie oud en wy hebben bij wyze van spreken al genoeg verrassingen voor een seizoen beleefd. Wie had byv. kunnen denken, dat V.O.C., die op Hemelvaartsdag de Haagsche sloeg, nu zou verliezen van V.V.V. Gespannen heeft het er en er waren twee volledige innings voor noodig om tot een beslissing te komen. De wedstryd werd voor de Amsterdammers gewonnen toen een nederlaag onvermijdeiyk scheen, door den 15 jarigen Broekman, die in de tweede innings van V.V.V. 77* scoorde. Verrassend was verder de nederlaag van H.C.C. II, die 179 runs stelde tegenover het Haarlemsche totaal van 218 voor 8. H.C.C. I (209 voor 8) won met groot verschil van V.R.A. (72) en het reisje naar Enschedé leverde R. en W. geen wnist op. Tegenover 213 van P.W. stelde R. en W. 128. In de 2e klasse B is L.C.C. tegen Rio gestart met een nederlaag, maar groot was het ver schil toch niet. De Amsterdammers scoorden 158 runs, de Leidenaars daarna 136 en daarin had Metsch met een goede 67 het belangrykste aandeel. Geen der spelers van R. en W. III kwam tegen Haarlem II in de dubbele cyfers, WIELRENNEN. DE RONDE VAN LUXEMBURG. De eerste etappe van de ronde van Luxcm- buig en Dudelingen over 178 K.M. werd Zater dag gewonnen door Somers in 4 uur 44 min. 51 sec. Op hem volgden Bruneau, Braeckeveldt, Venneiren en Ghesquiere en vervolgens een peleton, waarin zich o.m. bevonden de Neder landers Braspenning, Pauwels. Valentyd en v. Amsterdam. Dit peleton maakte eenzelfden tyd als de winnaar. Als 24e kwam Lambrichts bin nen. Het groote peleton kwam te Dudelingen in 4 uur 51 min. 48 sec., hierin bevonden zich de andere deelnemende Nederlandsche renners. De tweede etappe tusschen Dudelingen en Dlekirch over 190 K.M. werd gewonnen door Vlaemynck in 5 uur 4 min. 2 sec. Zevende was Valentyd. veertiende Lambrichts, zestiende Paauwels «zelfden tyd), 21e van Amsterdam, 22e De Bakker 5 uur 22 min. 11 sec. Op de 27e plaats volgde een peleton, waarin de overige Nederlanders zich bevonden. RONDOM DE BOSCHBAAN. Gisteren is te Amsterdam een wedstryd ge houden rondom de Boschbaan. De amateurs en nieuwelingen reden 60 K.M. en de profs en onafhankeiyken 120 KM. De uitslagen luiden: Nieuwelingen: 1. L. Verdonk (Amsterdam); 2. C. Smits (Rotterdam); 3. H. Faanhoff (Am sterdam); 4. G. Loos (Amsterdam); 5. H. Kei zer (Amsterdam)6. J. Laan (Haarlem). Amateurs: 1. M. J. Jansen (Eindhoven); 2. A. Bosma (Opmeer); 3. P. Kors (Amsterdam); 4. H. de Hoog (Amsterdam); 5. J. v. d. Heyden (Haarlem); 6. G. Blauw «Zaandam); 7. A. Lode- wyks (Leiden); 8. J. v. Vliet (Gouda); 9. J. Valkman (Haarlem) en 10. T. Pynenburg (Til burg). Beroepsrenners en onafhankeiyken: 1. Th. Middelkamp (Kieldrecht)2. A. de Korver (Willemsdorp); 3. J. M. Banken (Waubach); 4. Ch. v. d. Voorde (Cllnge) 5. C. Bakker (Zaan dam; 6. A. Hellemons «Bleiswyk); 7. F. Jager (Gelderingen)8. F. Pronk «Amsterdam); 9. J. Geene (Waalwyk); 10 J. de Meyer. SWIFT-COMBINATIE. Gisteren werd een 35 K.M. tydrace gereden welke den volgenden uitslag had: A. Klasse: 1. W. Rysbergen 50 m. 26 s.; 2. C. van Leeuwen 50 m. 69 s.; 3. R. Riethoven 51 m. 25 s.; 4. C. de Vink 52 m. 44 s.; 5. J. Riethoven 53 m. 37 s.; 6. J. Verschoor 55 m. 2 s.; 7. C. de Haas 55 m. 25 s. B-klasse: 1. F. Boskc 55 m. 3 s.; 2. J. Laven 55 m. 6 s.; 3. J. van Klinken 55 m. 8 s.; 4. F. Sleyser 55 m. 16 s.; 5. H. Noest 55 m. 27 s. De C.-klassers reden 17',K.M. De uitslag was als volgt: 1. A. Kruit 28 m. 55 s.; 2. G. Marijt 29 m. 29 s.; 3. M. de Romyn 29 m. 37 s. DUALMEET „DE TREKVOGEL8"—At „HOLLAND". Goede tyd op dc 1500 M. van De Brum 1 (4.16.2) en Visser, Holland (4.17.-). 1 Op de Rotterdamsche Nenyto-sintelbaan gisteren een dualmeet tusschen de „Trekvoeri (Den Haag) en het Leidsche ..Holland Re'" den. welke met 5537 in het voordeel Haagsche geelbroeken eindigde. De Trekv« waren volledig met o.m. Osendarp en de Baumgartens. terwyl Holland door het si van Nota Jr. en Pey op de Haagsche opei wedstryden en het door studie en andere nen verhinderd zyn van o.m. Kronig. Ten x en Nota Sr. niet in zyn sterkste samenstel kon uitkomen. De wedstryden droegen een zei lig karakter, hetgeen niet wegnam, dat' fel gestreden werd. waardoor ook eenige ira tijden ontstonden. Een goede wedstrijd was 1500 M. waarin De Groot en De Bruvn De Trekvogels en Visser van Holland <L een scherp tempo Inzetten. In de laatste 200 ging Visser de Trekvogelman De Groot vt doch werd op 60 M. voor de finish op zyn gepasseerd door De Bruyn. De Bruijn en ser noteerden de uitstekende tyden van 4.16.2 en 4.17. Voorts was de 400 M. van Karl Baumgarl byzonder fraai Deze sprintte in eigen weds-i in rond 50 sec., terwyl de tweede plaats wi bezet door E. v. d. Water. „Holland" «53.1) heftlgen stryd met Adams. Een aardig int mezzo was de 200 M. jun., die door Van van De Trekvogels, met op de tweede pi Siykhuls van Holland, wy verwijzen naar de volgende uitslagen: 400 M.: 1. K Baumgarten (Tr.), 50; 2 v. d. Water (H.). 53.7; 3. Adams (Tr.). 54,1 D. Slot (H.>. 1500 M.: 1. De Bruyn (Tr.) 4.16.2; 2. A. ser (H.) 4.17.2; 3. J. de Groot (Tr.) 4.22.2. 1000 M. Jun.: 1. C. v. Ryn (Tr.), 33; 2. Siykhuis (H.) 3.5.2; 3. Riethoven (H). 39; 4. Van Hoven (H.) 3.9.2. 100 M.: 1. T. Osendarp (Tr.), 105; 2. 1 Baumgarten «Tr.), 10.9; 3. A. Knuttel 115; Zalm (H.) 12.2. 800 M.: 1. H. Kalkman (Tr.) 2.4.4; 2. Cl Nauta (Tr.) 2.4.9; 3. J. Deyn (H.) 2.7.7; J. de la Bye (H.> 2.8.8. Kogelstooten1. Mulder (H.) 11.80 M; Noorderbos (H.) 11.20 M.; 3. T. Osendarp 11 M 4 K. Essenberg 10.92 M. Verspringen: 1. W. Roest (Tr.) 6.25 M.; E. v. d. Water <H) 6.05 M.; 3. Adams 5.30 M 4 Deyn «H.) 5.30 M. Hoogspringen: 1. v. Geursen 1.65 M.: 2. en D Notoer en J. Noorderbos. beide evened 1.65 M. Estafette 4x100 M.: 1. De Trekvogels 143 2. Holland 46.7; 3. De Trekvogels II 485. DE UTRECHTSCHE SINGELLOOP. Zaterdag is de 15e Utrechtsche singelloop houden over ruim 6 K.M. Er waren in de 80 det nemers. De uitslag luidt: 1. J. Meyer. Volewljckers. Amsterdam, 22 m 26.4 sec.: 2. J. OverdUk, A.A.C.. Amsterdam, min. 20.2 sec.; 3. J. Walther. Volewijckers, An ster«ilam 22 min. 34.1 sec.; 4. W. J. Bakker, AA Amsterdam. 22 min. 39.8 sec.; 5. P. Kruse. S.V. Schiedam. 23 min. 7.8 sec.; 6. Walbeek. Pro Pj tria, Rotterdam. 23 min. 11 sec.; 7. J. Swen A.A.C., Amsterdam; 8. F. Gaarenstroom, Vol wyekers. Amsterdam; 9. F. van Poelgeest,AA Amsterdam; 10. B. A. Vos Jr., Tempo Bussa 11. J. Wagemakers. De Adelaar Vught; 12. J. Leynse. Blauw Wit Amsterdam; 13. F. Nlr wenhuizen, Volewyckers Amsterdam; 14. Horst. H.A.C. Huizen; 15. K. MoU. H.A.C. Hul» De vereenigingsprijzen werden gewonnen dod 1. Volewijckers 10 punten; 2. A.C.C., 11 pt.; H.A.C. (Huizen), 34 pt.; 4. Blauw Wit (Amste dam). 41 pt.; 5. Hellas (Utrecht), 41 pt.: 6.S. Maurits Geleen) 51 pt.; 7. A.A.V. 'Amersfoor 60 pt.: 8. S.V. Ryswijk 69 pt.; 9. Sparta (Do drecht), 72 pt.; 10. De Meteoor (Amsterdani 76 punten. Extra vereenlgingsprijzen: Verstkomende ploeg: S.V. Maurits (Geleen Grootste ploeg: Hellas (Utrecht) met 7 del nemers. ATHLETIEK. OPENING NIEUW ATHLETIEKVELD IN DEN HAAG. Conflict met de „Trekvogels". Onder begunstiging van helderen zonneschyn en massale belangstelling is gistermiddag het nieuwe athletiekterreln met slntelbaan aan de Laan van Poot te 's-Gravenhage in gebruik ge nomen. Een marsch van achtehonderd deel neemsters en -nemers, leden van tien Haagsche gymnastiek- en athletiekvereenigingen. met het Stokroosplein als plaats van vertrek, ging aan de opening van de baan vooraf De burgemeester, mr. de Monchy. opende het sportveld met een toespraak. Het programma opende met vrye oefeningen dames, heeren en kinderen, behoorende tot dn turnkring s-Gravenhage en Omstreken van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond. Vervolgens werden eenige series hardloopen 800 M. voor heeren, 100 M. voor dames en 80 voor heeren) afgewerkt. De uitslagen hiervan waren 800 M. heeren: 1. F. A. de Ruyter (Quick) 2 min. 0.7 sec.; 2. J. Elsinger (A.V. 1923) 2 m. 7,6 sec.; 3. J. F. Westermeyer (V. en L.) 2 m. 8.4 sec. 100 M. dames: 1. mej. F. Koen (Sagitta) 12,7 sec.; 2. mej. L. Koning (Sagitta) 13 sec.; 3. mej. C. te Braake 13.1 sec. 80 M. heeren: 1. Gryseels (Pro Patria, Rot terdam) 9.1 sec.; 2. W. Nota (Holland) 9.2 sec; 3. Hein (A.V. 1923) 9.2 sec. Ter afwisseling volgden een handbalwedstryd tusschen een Nederlandsch en een Haagsch elf t-al van het K.N.G.V. (welke door het Haagsche met 76 werd gewonnen) en eenige nummers speerwerpen voor heeren. waarby Hulskes van A.V. 1923 met 55',M. den grootsten afstand haalde. Verder 1500 M. hardloopen voor heeren (1. J. Koopman. Haarlem. 4 min. 21,9 sec.; 2. L. van Houtert van „Vlug en Lenig" in 4 min. 23,5 sec. en 3. A. de Ruyter van V. en C. in 4 min. 32,2 sec.) en vyfmaalSO M. estafette, welke door de ploeg van het gemeentelyk lyceum Stokroosplein werd gewonnen. Het programma werd besloten met 300 M. hardloopen voor heeren: 1. Butselaar, van Hel las, in 36,2 sec.; 2. A. Blok van de K.N.A.U. in 37 sec. en 3. Nelissen van V .en L. in 37,9 sec. Het conflict met de „Trekvogels", die aan vankeiyk hadden ingeschreven, doch zich te elfder ure lieten schrappen omdat zy den huur- prys van de baan te hoog achtten, wierp een schaduw op dit feest, waaraan dientengevolge Osendarp en de gebr. Baumgarten niet konden delnemen. Het bestuur van de K.N.A.U. heeft dat van de „Trekvogels" als gevolg van hun terugtrekken voorloopig geschorst. MOTORSPORT. WEDSTRIJDEN OP HET CIRCUIT VAX LIMBURG. Onder auspiciën van de K.N.M.V. en vsn motorclub „Roermondia" zyn gisteren op I circuit van Limburg nationale motorraces houden. Juniores. 175 c.c., 6 ronden. 55,320 KM. F. Schuddeboom (Eyslnk) 41 min. 23.2 2. A. Koning (Gillet) 41 min. 45.8 sec.: 3 Floryn (Francis Barnett) 4 min. 46.4 sec,. J. Rietveld (Eyslnk) 42 min. 23.6 sec. 250 c.c., 8 ronden. 73.760 K.M.: 1. J- T. Vei (Triumph) 44 m. 24.6 s.; 2. Chr. van ZutpW (Excelsior) 44 m. 34.4 s.; 3. H. Kulk (VelocetÖ 44 m. 36,6 s. 350 c.c.-klasse. 10 ronden, 92.200 KAL J. T. Veer (Velocette) 50 m. 42.4 s.; 2. J. 0. Zwaai (Excelsior) 52 m. 52 s.; 3. L. La vies u celsior) 55 m. 19.9 s.; 4. E. Jansma (ExceüW 55 m. 26.6 s. 500 c.c., 12 ronden, 110.640 K.M.: 1. Schilders (Triumph) 58 m. 48.3 s.; 2. r. Konynenburg (B.M.W.) 59 m. 13.3 s.; 3. H. Re man «B.M.W.) 1 u. 45 s.; 4. C. L. A. Draai) «Triumph) 1 u. 1 m. 29,3 s.; 5. J. V. d. (Eysink) 1 u. 2 m. 39.4 s. Seniores, 125 c.c.. 6 ronden: 1. J. C. "erker Utrecht «Eysink) 39 m. 39 3/5 s.; 2. W. n. derlnk. Haaksbergen (Batavus) 43 m. 44 4/3 3. F. W. Visbach. Hillegom (Sparta) 44 39 s.; 4. J. van Beem. Den Haag «Francis 44 m 53 2/5 s.; 5. C. A. Hardebelt. Apeldoo Sparta» 46 m. 4/5 s. Snelste ronde 6.24 4/5 s. door Verkerke. 250 c.c.. 8 ronden: 1. P. van Dinther. Ar hem (D.K.W.) 40 m. 24 s.; 2. J. E. Fijma. at hem Royal Enfield) 42 m. 18,4 s.; 3. O-W® Haarlem (D.K.W.) 43 m. 42 s.; 4. J. H. w berts. Hilversum (Rudge) 44 m. 84 5 s. Snelste ronde: Van Dinther, 6e ronae 4 m- 58 s- o w rvdJ 350 c.c.-klasse, 10 ronden: 1. Jac. Schot tv cette) 46 m. 45,2 s 2. J. Moejes (DK.WJ 18.8 s.; 3. W. Fllbbema (Velocette) 47 m. 4. G. Roosjen (Norton) 49 m. 2,2 s. Snelste ronde: Schot in 4 min. 34.o (121 K.M.). „flnipra 500 c.c.-klasse, 12 ronden: 1. B. v. HMMJ veld (B.M.W.) 55 m. 4 s.; 2. J. Bosman ton) 55 m. 43,6 s.; 3. W. van Gent (Veioc* 350 c.c.) 56 m. 31.2 s.; 4. J. Houtop (Trium 58 m. 32 s. Snelste ronde: Van Hamersveld m 4 sec. (123 K.M.). de IJSHOCKEY. EXPLOITATIE KUNSTIJSBAAN STOPGEZ Naar wy vernemen heeft de NAT. Sportfond* Kunstysbaan besloten, de exploitatie kunstysbaan aan de Linnaeusstraat te dam niet te hervatten. Tevens is ae k groot, dat de open badinrichting aan nauesstraat niet meer in exploitatie cj, bracht, dit in verband met de hooge e r De machines van de kunstijsbaan wera, «oooo maanden geleden voor een bedrog van i. overgenomen door de Amsterdamscne Deze overname geschiedde onder lutaru conditie, dat de exploitatie van de kun nog twee seizoenen zou worden voortgez^- nog twee seizoenen zou woiucu w* re wel de Ballast Maatschappij de koop» ^enigen tijd geleden gestort heeft. blllKt N.V. Sportfondsen Kunstysbaan niet m zyn, de exploitatie te hervatten. Over j, ploitatie van de zyde der huidige eigen»| machines is nog geen beslissing genome®- 2-4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 14