BINNENLAND «ft**0*6 LEIDSCH D.A^n AD - Derde Blad Maandag 22 Mei IML Opening van de „Tentoonstelling voor Watertechniek" te Luik H.M. de Koningin bij de Vuurbol schoot langs den hemel kustversterkingen Nederlandsche bond van handels- en kantoorbedienden Nederlandsche reisvereeniging Hollantische Maatschappij der Wetenschappen Artillerie-inrichtingen te 's-Gravenhage J WftkBBOSS V. Koning Leopold en Prins van Luik spreken Proefvaart van de „Koningin Emma BEZOEK AAN DE STELLINGEN TUSSCHEN SCHEVENINGEN EN HOEK VAN HOLLAND. Te Kijkduin inspecteerde H. M. de Ko ningin Zaterdag, na Haar reeds vermelde bezoek aan Scheveningen, het daar gele gerde detachement onder commando van den eersten luitenant M. Quadekker. Te Ter Heide aan Zee was het konink lijk bezoek algemeen bekend geworden en lang voor aankomst van de auto's hadden zich de leerlingen der Monstersohe scholen onder leiding van het onderwijzend perso neel ter weerszijden van den weg ge schaard. Voor het militaire kamp stond de eerewacht aangetreden onder comman do van den eersten luit. mr. Th. W. Smits Het commando van het geheel berustte bij den kap. H. F. D. Oxenaar. Luide toegejuicht door de schooljeugd reed te ongeveer kwart voor elf de auto met den koninklijken standaard voor. Ter wijl de eerewacht het geweer presenteer de, inspecteerde Hare Majesteit den troep en bezocht, voorgelicht door den reserve- luit.-generaal J. van Andel, plaatsvervan gend commandant van de vesting Holland, de gevechtsopstellingen. Het laatste bezoek gold Hoek van Hol land, waar de politie voor een zeer deug delijke afzeting gezorgd had, zoodat niet- militairen slechts uit de verte een glimp van de koninklijke auto konden opvangen. Op den Strandweg maakte de positie commandant van Hoek van Holland, kol. Willemse. zijn opwachting, waarna H. M. voor het legerkamp de daar opgestelde afdeelingen en de kustverdediging inspec teerde. Voorgelicht door den commandant, be zichtigde de Koningin nog de legering der manschappen, waarna tegen kwart voor twaalven het hooge bezoek naar Den Haag terugkeerde. DE ALGEMEENE VERGADERING TE AMSTERDAM. Nadat de bondsvoorzitter het congres van den Ned. Bond van handels- en kantoor bedienden te Amsterdam had geopend, nam de voorzitter van de ontvangende afdee- iing. Amsterdam, de heer B. Ram ran, het woord voor het uitspreken van een wel- ikomstwoord. waarin hij gewag maakte van het aanvankelijke dalende, doch nu weer stijgende ledenaantal der afdeeling. De heer Spiekman sprak vervolgens over de werkzaamheden van de internationale organisatie. De bespreking van het verslag over de jaren 19371938 gaf aanleiding tot eenige discussie, welke zich echter tot details be perkte. In groote lijnen vond het echter algemeene instemming. De behandeling van de rekening en ver antwoording van ontvangsten en uitgaven over 19371938 gaf aanleiding tot een tame lijk uitvoerige informatorisohe bespreking, waaraan door vertegenwoordigers van ver schillende afdeelingen werd deelgenomen. Dit agendapunt werd, nadat de bondspen- ningmeester de diverse vragen naar ge noegen had beantwoord, goedgekeurd. Ook de begroeting 1939 werd na eenige discussie goedgekeurd. Hierna volgde de verkiezing van de leden van het bondsbestuur. Daar geen tegen- candidaten waren gesteld, werd bij accla matie verkozen: W. Brouwer Jr., voorzitter, L. W. Jacobsen en H. J. Meyer, secretaris sen, W. A. van den Heuvel, penningmees ter, Is. Beek, E. F. Peers, C. Rotmans Jr., L. van Veen en Jac. B. de Vries, leden. De heer W. Brouwer Jr. werd eveneens herko zen tot redacteur van het bondsorgaan „Onize Strijd", terwijl voorts enkele huis houdelijke commissies werden benoemd. Bepaald werd voorts, dat het volgend tweejaarlijksche congres in 1941, te Rotter dam zal worden gehouden. Hierna volgde nog de bespreking van een aantal huishoudelijke aangelegenheden, waarna de vergadering verdaagd werd. Gisterochtend heeft het congres met 13 492 tegen 4.375 stemmen op voorstel van het bondsbestuur het besluit genomen leden, die deel uitmaken van fascistische, nationaal-socialistisohe of communistische partij of beweging en haar mantelorgani saties, als lid af te voeren, terwijl hetzelfde zou geschieden met leden, die handelingen verrichten of uitlatingen doen, die naar het oordeel van het bondsbestuur wijzen op organisatorische of geestelijke verbonden heid met een dier niet-dcmocratisohe par tijen C.S. Voorts werd in de middagzitting een motie aangenomen, waarin het bonds bestuur verzocht wordt met alle ten dienste staande middelen op te treden tegen de afkeurenswaardige inmenging in de ver houdingen van het Nederlandsche bedrijfs leven door Duitsche pogingen tot „arisee- ring". De vergadering werd besloten met een rede van den bondssecretaris, den heer H. J. Meijer, over het onderwerp „Zaterdag avond zes uur gesloten". DE PERSBREIDELING. Het bestuur van den Ned. Journalisten kring heeft in zijn laatste vergadering waardeering uitgesproken voor het streven der regeering om misbruik van persvrij EEN GLOEIENDE METEOOR UITEEN GESPAT. Gisteravond om ongeveer tien minu ten voor halftien is in verschillende plaatsen van ons land, met name in de provincies Zeeland, Noordbrabant. Utrecht en Noord-Holland een merk waardig hemelverschijnsel waargeno men, dat in het algemeen beschreven wordt als een oranje-gele of groene vuurbol met een lange staart, waaruit vonken en vlammen schoten. De bol bewoog zich in schuinsche richting naar de aarde toe, om achter den horizon te verdwijnen. 4 Naar aanleiding van deze berichten heb ben wij ons in verbinding gesteld met den hoofddirecteur van het Koninklijk Meteo rologisch Instituut te De Bilt. dr. H. C. Cannegieter, die eveneens uit verschillende plaatsen in het Zuiden en midden van ons land van het verschijnsel in kennis was gesteld. Op grond van de gedane mededee- lingen sprak dr. Cannegieter het vermoeden uit. dat'het hier een gloeiende meteoor be treft van bijzondere grootte, welke boven de aarde is uiteengespat. Eerst na vergelijking van de verschillende waarnemingen, zoowel hier te lande als in het buitenland, zal het mogelijk zijn de plaats in den hemelatmos- f-eer te bepalen, waar het verschijnsel is op getreden. Het K.N.M.I, ziet gaarne schriftelijke rap porten tegemoet, waarin het hemelver schijnsel zoo nauwkeurig mogelijk wordt beschreven en waarin vooral opgave wordt gedaan van de hemelsriöhting, waarin men het verschijnsel heeft gezien. JAARLIJKSCHE ALGEM. VERGADERING TE ENSCHEDE. Te Enschedé is de ijaarlijksche algemeene vergadering van de Nederlandsche Reisver eeniging gehouden. Nadat de deelnemers officieel ten stad- huize waren ontvangen, opende de voor zitter, de heer J. J. van Egmond, de ver gadering met een korte rede. Daarin wees hij op de internationale moeilijkheden, welke den gang van zaken in de N.R.V. in 1938 echter niet noemenswaardig hebben beïnvloed, daar de internationale strub belingen juist tusschen de twee reisseizoe- nen in vielen. Spr. wees verder op de taak der N.R.V. en uitte de hoop, dat het de vereeniging mogelijk zal blijven ook in de toekomst haar werkingssfeer nog uit te breiden. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden na bespreking goed gekeurd. Uit de verslagen bleek ojn., dat het le dental is gestegen van 51.110 tot 52.171. Er werden 711 reizen gehouden met in totaal 20.865 deelnemers (vorige jaar 18.967), ter wijl het totaal der netto reissommen plm. f. 1.494.486 bedroeg. De ontvangsten be droegen f. 373.000, de uitgaven f. 341.000, zoodat er een batig saldo was van f32.000. Besloten werd de volgende algemeene vergadering in Den Haag te houden. De aftredende hoofdbestuursleden, de heeren A. C. Dijkman, J. van Ettinge en V. J. Uri, werden herkozen. Uitvoerig werd gediscussieerd over de voorstellen van het hoofdbestuur inzake de afdeelingen. Bij deze bespreking werden eenige inge diende amendementen door het hoofdbe stuur overgenomen. Besloten werd tot het instellen van z.g.n. N.R.V.-groepen in plaatsen, waar het aan tal leden niet voldoende is om tot oprich ting van een afdeeling over te gaan. Af deelingen. welke gedurende 2 jaren min der dan 300 leden tellen, zullen tot groe pen worden omgevormd. Alleen zal voor de bestaande afdeelingen tot 1950 een over gangsmaatregel worden gemaakt. Slechts de groepen boven 300 leden krijgen stem recht op de algemeene vergadering. Wan neer een groep meer dan 400 leden telt, zal ze worden gewijzigd in een afdeeling. Een voorstel van het hoofdbestuur in zake het invoeren van gezinscontributie, werd na uitvoerige bespreking teruggeno men. Een voorstel 's-Hertogenbosch inzake het aanvaarden van bezoldigde functies in de N.R.V. door leden van het hoofdbestuur, werd met 303 tegens 201 stemmen en 7 blanco verworpen. Nadat dank was gebracht aan den voor zitter en de ontvangende afdeeling En schede, werd de algemeene vergadering gesloten. PROF. A. F. HOLLEMAN TOT EERELID BENOEMD. De Hollandsche Maatschappij der We tenschappen hield Zaterdagmiddag in haar gebouw aan het Spaarne te Haarlem haar jaarlijksche algemeene vergadering. Zij werd, evenals het vorige jaar, door Z. K. H. Prins Bernhard bijgewoond. De voorzitter, mr. dr. A. baron Roëll, deelde mede dat prof. Holleman op 1 Juli a.s. met het oog op het eerlang bereiken van den 80-jarigen leeftijd, het secreta riaat zal neerleggen. Op voorstel van het bestuur werd prof. Holleman tot eerelid benoemd. Tot opvolger van prof. Holleman hebben directeuren het lid dr. A. J. Bierens de Haan te Amsterdam aangewezen. Tot directeuren zijn benoemd sinds de laatste algemeene vergadering de heeren J. M. van Bosse, mr. M. J. H. de Bruyn van Melis en Mariekerke, jhr. mr. C. Dedel, jhr. mr. E. C. U. van Doorn, mr. B. Ph. baron van Harinxma thoe Slooten, ir. H. C. A. Holleman, jhr. mr. W. C. Hooft Graafland, jhr. mr. L. Ch. van Loon, jhr. J. Six van Hillegom, mr. H. F. van Wal- sem, jhr. mr. J. C. de Beaufort, H. P. Ra- husen, V. Schmidt v. Gelder, E, A. Veltman, G, Warnderink Vinke. Tot leden zijn benoemd de heeren prof. mr. E. N. J. J. van der Heijden, prof. dr. W. H. Keesom, prof. ir. G. H van Mourik Broekman, prof. dr. O. de Vries. De bate van het Langerhuizen-fonds voor 1939 werd toegekend aan prof. dr. J. Clay voor metingen van kosmische stralen nabij den magnetischen aequator. OORDEEL DER EERSTE KAMER OVER VOTUM DER TWEEDE KAMER. Blijkens het eindverslag van de Com missie van Rapporteurs over het ontwerp van Wet tot Verhooging van de Begroo ting van het Staatsbedrijf der Artillerie- inrichtingen voor het dienstjaar 1938, ver klaarden eenige leden der Eerste Kamer 't te betreuren, dat de wijziging, gedurende het openbaar overleg tusschen Regeering en Tweede Kamer in het wetsontwerp ge bracht, een niet onbelangrijk oponthoud in de verbetering van onze defensieuitrus ting heeft veroorzaakt en dat daaruit bo vendien noodelooze kosten zijn voortge vloeid. Goedkeuring door de Staten-Generaal achteraf van regeeringsmaatregelen Is, dus spraken deze leden, reeds zoo gebruikelijk in ons land, dat zij niet vermochten in te zien, waarom thans eensklaps op het stuk der defensie anders en wellicht niet zonder opzet tegen den uitdrukkelijken wensch van de regeering in moest wor den gehandeld. Gaarne zouden de leden, hier aan het woord, vernemen, hoeveel de kosten be dragen, welke een gevolg zijn van het vo tum der Tweede Kamer te bedoelder zake. Ander leden verklaarden hiertegenover, dat zij de voorgenoemde wijziging in de wetsvoordracht toejuichten. Zij achtten mét de meerderheid der Tweede Kamer niet oirbaar, dat de regeering uitgaven doet, zonder daartoe wettelijk bevoegd te zijn. Met klem betwistten zij, dat aan de beslissing te dier zake genomen, andere motieven ten grondslag zouden hebben ge legen dan het streven naar een Juiste oefening van het budgetrecht. Alle vakkenners roe men de kwaliteit van WAARBORG- KLEEDING WAARBORG KIEEDING zoo chic is er geen 327 ««f**: - j Clngez. Med.) Onder groot enthousiasme der be volking heeft Z. M. de Koning der Bel gen na een waren zegetocht door de stad de Tentoonstelling van Water- techniek Luik 1939, officieel geopend. Het is inderdaad ook uiterlijk een tentoonstelling van watertgchniek, want niet alleen zijn de tentoonstel lingsruimten der verschillende landen opgetrokken op beide oevers van de Maas over een oppervlakte van onge veer 60 hectaren, maar ook ontsprin gen er, waar men ook gaat, fonteinen en bronnen, groote zooals er een is van honderd meter hoogte, en een ontel baar aantal kleine. De helderwitte gebouwen van mo derne architectuur blonken in de zon, vele honderden vlaggen wapperden al om en zoo was alles gereed voor de ontvangst van de Belgische Konink lijke familie. Het station LuikGuülerrüns was ook op zijn Zondagsch uitgedost en vrijwel alle huizen waren getooid met de Bel gische vlag. Rond de groote Salie des Fètes, waarin de officieele opening in den middag zou geschieden, was het reeds om twaalf uur druk door de aankomst van vele honderden genoodigden. Het was een opwekkend, feestelijk gezicht: deze mengeling van rijke uniformen der leden van het diplo matieke corps, van fleurige kleuren der dameskleeding. Militairen en gendarmerie verzorgden een afzetting, welke ook weer niet zóó heid te bestrijden. Het bestuur heeft het streng was, dat het volk de Koninklijke stelling wees er o.a. op, dat de tot stand- Op de tribune waren een gemengd koor en een orkest opgesteld. Om even voor drie uur kondigde het gejuich van buiten de muren aan, dat de Koninklijke familie in aantocht was. De tonen van de Brabanconne werden verre overstemd door het gejubel „Vlve le Rol", toen Koning Leopold, vergezeld van prin ses Josephine Charlotte en Prins Boude- wijn de "zaal binnentrad tuschen een eere haag van militairen en op het podium plaats namen. Ter rechterzijde zat kardinaal Van Roey, aartsbisschop van Mechelen, in zijn stralend rood gewaad. Onmiddellijk hierna nam baron de Lau- noit het woord voor het uitspreken van een rede, die hij, na dank te hebben ge bracht aan den Koning, den vroegeren premier Van Zeeland en den minister van openbare werken Merlot aldus beëindigde: „Met deze tentoonstelling legt het Bel gische volk getuigenis af van den wil, waarmee het bezield is, om, onder leiding van zijn Koning aan het lot het hoofd te bieden en ondanks de moeilijke tijden groote werken tot stand te brengen en op deze wijze uiting te geven aan zijn vast houdendheid en groote vaderlandsliefde." Daarna was het woord aan den heer Dewandre, voorzitter van het Uitvoerend Comité van de tentoonstelling, die er op wees, dat deze tentoonstelling eigenlijk de voleindiging beteekent van het Albertka- naal, dat zijn naam ontleent aan den groo- ten Koning, wiens doorzettingsvermogen in tijden van voorbereiding alle moeilijkheden uit den weg heeft geruimd. De tentoonstelling voor watertechniek te Luik is een acte van hoop van een volk, dat zich duidelijk voor oogen stelt, dat de ware vrede in het werk te vinden is. Georges Truffaut, voorzitter van den Raad van Administratie van de tentoon- het familie niet goed kon zien. j Te een uur reeds begon de groote zaal landverraad wet je aanvaard doch verschijningsverbod afgewezen. zich te vullen. Op het podium stonden MINISTER DE WILDE NEEMT AFSCHEID vier zetels gereed voor de Koninklijke fa- vav 7lIV ATVfOTSTVAPirv en daarachter schaarden zich in VAN ZIJN AMBTENAREN. bonte rij de leden van het corps diploma- Hedenmorgen om half tien heeft de af- tique, van de hofhouding, de ministers, de getreden minister van financiën, mr. J. presidenten der verschillende comité's, be- A. de Wilde, afscheid genomen van de j last met den opzet en de uitvoering der amb ena^en van zijn departement, die zich expositie. ö^rtce verzameld hadden in de kleine In de zaal zagen wij voorts de volks- baizaal van het departement van alge meene zaken, dat aan dat van het depar tement van financiën grenst. vertegenwoordigers, senatoren, militaire en civiele autoriteiten en vele andere genoo digden. koming van het Albert-kanaal, dat van Luik naar Antwerpen loopt en getrokken is over den grond van Walen en Vlamin- ge er getuigenis van aflegt, dat de Belgi sche democratie, onder de verlichte lei ding van haar Koningen, in vrijheid en vrede groote werken tot stand kan bren gen. De minister van Openbare Werken, de heer Vanderpoorten, zette o.a. uiteen, dat de tentoonstelling een voorspel is tot de opening van het Albert-kanaal, een hy- draulisch werk, waarop geheel België trotsoh is. Niet alleen is het kanaal, uit technisch oogpunt een meesterwerk, maar ook symboliseert het de eenheid van de Belgische provincies. Spr. hoopte, dat de wetenschappelijke en de technische vooruitgangen, die de ver schillende landen hebben bereikt en de steeds meer geperfectionneerde verkeers middelen mee zullen werken aan een duur- zamen vrede. Spr. wees op de schitterende ligging van het tentoonstellingsterrein en hoopte, dat de internationale watertentoonstelling een mijlpaal zal mogen blijken van de voor uitgang van^België en dat zij aan de ont redderde wereld zal mogen bewijzen, dat België onder de bezieling van zijn dynastie, kalm en moedig voorgaat met zijn arbeid voor den vrede. Tijdens de redevoering van den minister ging er eensklaps achter in de zaal een gejuich op, dat zich langs de rijen der aanwezigen voortzette. De kleine Albert, Prins van Luik, kwam binnen, begeleid door een der leden van de hofhouding. Nadat de minister zijn rede had beëin digd, stond Koning Leopold op teneinde de tentoonstelling te openen. De Koning dankte o.a. hen, die zoo veel tot het totstandkomen der ten toonstelling hadden bijgedragen, roem de voorts de werklust van de Luiksche bevolking en memoreerde de totstand koming van het Albertkanaal, dat Wal lonië en Vlaanderen nauw verbindt. De arbeid hier verricht is de arbeid van een fier en onafhankelijk volk. De Koning sprak tenslotte den wensch uit, dat de tentoonstelling ten volle mag slagen. EEN AARDIG MOMENT. Een bijzonder aardig moment was het, toen Koning Leopold aankondigde, dat zijn jongste zoon, de Prins van Luik de ten toonstelling zou openen. Een stoel werd voor de microfoon gezet en toen Koning Leopold zijn zoontje er op had getild, klonk diens heldere stemmetje: „Je déclare ouverte L'Exposition de L'Eau". (Ik verklaar de watertentoon stelling voor geopend!) Het gejuich, dat daarna opsteeg tart inderdaad iedere beschrijving.... Tot slot van deze officieele plechtig heid voerde het koor en orkest een „Hymne a la Meuse" uit. Nadat de Koninklijke familie o.a. een rondgang over de tentoonstelling had ge maakt en de opening van de kabelbaan, die over de Maas voert, had bijgewoond, vertrok zij om zes uur naar Brussel. FRAAIE AANWINST VOR DE HANDELSVLOOT. Een fraai schip voer Zaterdagmowl den Hollandschen Waterweg af. De kJ ningin Emma", het nieuwe motormailscwj van de stoomvaart-maatschappij gj land", bestemd voor den dagdienst VlLïinl gen-Harwich, maakte haar proeftocht U in alle opzichten geslaagd is en wa'atof het schip van de werf „de Schelde" is oveA genomen door de maatschappij „Zeeland De „Koningin Emma", een schip circa 4000 ton, dat een snelheid van a 23 knoopen kan maken (42'/i K.M. perU|jJ met een ruimte voor maximaal 1800 paj_ sagiers, is een prachtig schip, dat. gehtl berekend is op haar doeleen snellen tl uiterst comfortabelen overtocht in et omgeving, waaraan de binnenhuisarohltê- W. Vreede, een rustige distinctie heeft tl ten te geven. Een smaakvol, snel en veill schip, uitgerust met de meest moeten! machines, twee Schelde-Sulzer tweetal dieselmotoren met een maximum veni gen van 12.500 p.k. Met dit schip en met het zustersdj „Beatrix", dat over een maand zal proe varen, zal de maatschappij „Zeeland" l concurrentie met iedere stoomvaart'! kunnen aanbieden. De rankheid van l schip verwekt geen overmatige deining L de reizigers voor Engeland, die tot nog uit vrees voor zeeziekte via Calais rel den, kunnen met een gerust hart in Vlij singen scheep gaan. Alles wat de reis L veraangenamen is door de maatschap gedaan. Aan het comfort is alle aandacht 1 steed. In volle zee had de ceremonie, die L iedere proefvaart het plechtlgste oogel blik uitmaakt, plaats. De vlag van werf „de Schelde", waar het schip g is, werd gestreken en enkele oogenblikkj later wapperde van de mast het dundog van de „Zeeland". HONDERD JAAR PHS. VAN OMMERExJ SCHEEPVAARTBEDRIJF N.V. Herdenkingsbijeenkomst te Rotterdam. Ten kantore van de N.V. Phs. van meren's scheepvaartbedrijf is gisterochteij een herdenkingsbijeenkomst gehouden t gelegenheid van het honderdjarig bestal] der onderneming. Als eerste voerde het woord mr. C. Gischler, gedelegeerd commissaris der nootschap, die een overzicht gaf van ontwikkeling van het bedrijf en daar# in het bijzonder de verdiensten in licht stelde, welke de heeren Phs. vil Ommeren en Paul Nijgh, elk op zijn tei| rein, voor de onderneming hadden. Spr. deelde aan het einde van zijn t spraak mede, dat de directie besloten l ook het personeel der kantoren te Londel Antwerpen en in Duitschiand in het pti| sioenfonds op te nemen. Den leden het personeel van het Rotterdamsciie kal toor, dat van Van Es en Van Oommere| te Amsterdam en van de Fransche 1 toren wordt een gratificatie toegekend. Hierna werd gesproken door den buitel gewoon commissaris, den heer Phs. Va] Ommeren Jr. Hij bood als een geschenk voor dezen dag een door del kunstschilder Herman Mees van zijn gros' vader, den heer Phs. van Ommeren, dej stichter der organisatie, vervaardigd tret aan. Namens het gezamenlijke personeel!) de heer J. Kuitert, met eenige toepassl lijke woorden het door den kunstschilds| Jan Damme vervaardigd portret aan den president-commissaris, den heer Pa1] Nijgh, zoomede een mozaïek, ontwori door Jaap Gidding, waarin de beteeken| der maatschappij en haar organisatie rao de scheepvaart wordt uitgebeeld. Namens de vertegenwoordigers in hel buitenland bood de directeur van het Anti werpsohe kantoor, de heer Jos. Rodhiif een ameublement aan voor de vergader] zaal. DE TOESTAND VAN GENERAAL SNIJDERS. Weinig hoop meer. Sedert Zaterdag is er in den toestanl van generaal Snijders een ongunstige wtn| ding gekomen. Deze is nu hoogst ernstC Er bestaat weinig hoop meer op herstel, IR. G. J. DU CELLIÉE MULLER OVERLEDEN. Te Ubbergen, waar hij tijdelijk verbli hield, is Zaterdag, bijna 71 jaar oud,o"J leden mr. G. J. du Celliée Muller, de de kringen der padvinders en in de Ro» ry-beweging welbekende figuur. De thans overledene werd op 28 M' 1868 in Amsterdam geboren, ontving zul gymnasiale opleiding te Utrecht en sN deerde aan de Utrechtsche university waars hij zich door zijn prettigen, aange namen omgang vele vrienden verwierf, i Na zijn promotie vestigde hij zit» Maastricht, waar hij het grootste deel vai zijn leven heeft gewoond en waar hij ge durende eenige jaren als lid van den ge meenteraad de belangen van de hem i|® geworden stad mede heeft helpen beharn gen. De padvindersbeweging had zijn voül belangstelling. Geruimen tijd heeft hu del uitgemaakt van het hoofdbestuur van vereeniging De Nederlandsche padvmde™ Ook als Rotarian heeft hij de be7n?,„ van het algemeen gediend en op de nationale congressen der Rotary-l»®eS™ o.a. op die in de Vereenige Staten i Amerika en te Weenen, was hij een g ziene figuur. De regeering erkende zijn verdiens «m door hem te benoemen tot officier m orde van Oranje Nassau. VERSPREIDE BERICHTEN. Op uitnoodiging van het hooWW-J stuur en het bestuur der Haagsohe 3i«ej ling van de „Vereeniging voor Volken»1^ en Vrede" is Zaterdagnamiddag, I groote rechtszaal van het Vredespaleis Den Haag een bijeenkomst gehouden _-r herdenking van het feit dat veertig r geleden de eerste vredesconferentie te H-aag samenkwam. Met ingang van 1 Juni as. is jj®2. tot burgemeester der gemeenten fi»»» gen en Htgestein, de heer F. N. H.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10