Uit de Rijnstreek Woensdag 17 Hei 1939 [flDSCH DAGBLAD - Tweede Biad I - Bij het agentschap der arbeldsbemid tóng staan deze week als werkzoekenden «eschieven 98 personen, waarvan 25 ln ^verschaffing. CUN/T IM LETTERE* Voor het Carillon r v d Heuvel, IdemY. M. C. v. Loon. Burg. ■iibsuaat. 35; Jhr. Dlederlk M. J. v. d. Berch ^Heemstede: Ph. A. Batist. Lcidscheweg 191. rvertrokkenM. C. Hooijmans, n. Zoeter- ILe Wclpoort. Ouwedljk; J. c. Teske, n. Esstiiaar. Rijksstraatweg 356; W. de Bruyn. i «otterdam. Steven Hoogendijkstrnat 10c; H. Kuiper, n. Zeist, Lyceumlaan 15; P. W. 'jjvllet. n. Woubrugge, Hoogmadc B 326; W. r Los. a. Java (N.O.I.); H. Overduln. n. Breda, Ijikflmlnaslngel; H. G. v. Everdlngen. n. ELh Terborg A 391; J. Weerman, n. Rotter- vinkestraat 42IX. .Geronden: Een handschoen, een spat- Lterm. een vulpen, een paar handschoe- ïn een zilveren rozenkrans, een bos sleu- Jls' Kn portemonnade, een kaas. Inlich- L'en op het Politiebureau des v.m. tus- 9 en 10 uur. WARMOND. [iltercn jubileum van den R.K. Volksbond. De aid. Warmond van den Ned. R.K. Bolksbond herdacht in de feestelijk ver- ftrde zaal van hotel de Stad Rome haar k jarig bestaan. Wij merkten o.m. op den tar»emeester, wethouder Zwetsloot, den ser A. J. M. Aengenent, dlstrictsbestuur- tevens secretaris van het Centraal «tuur. den heer J. H. Haverkort, die Ja- i lang het Voorzitterschap der verceni- heeft vervuld en onder wiens ener- e leiding zeer veel tot stand gekomen a {jen pastoor, prof. J. H. Niekel. dir. van let Philosophicum, kapelaan ten Hengel, lapelaan Jongkind, geestelijk adviseur der leniging en de besturen van de diverse deze gemeente bestaande organisaties. P;aeen welkomstwoord bracht de voorzit ter buide aan de pioniers, die 25 jaar ge lden het initiatief namen tot de oprlch- ng van deze organisatie. Dit waren de eeren Th. v. d. Maat, G. Elfering, N. de min. J. Roest, J. Heymans en C. van Vel- n De strijdbare heer van Stijn had zich i gezondheidsreden moeten terug trek- n. Gesteund door prof. Aengenent, den pieren bisschop van Haarlem en pastoor bnulders. werd met onvermoeiden ijver m den opbouw der organisatie gewerkt en 14 Mei 1914 werd de vereeniging opge licht met een ledenaantal van 82. I \[et trots wees spr. o.a op de afd. Hulp r, Nood. die steeds voor de zwakken en tken op de bres staat, op de Brandstof- pnafdeeling die met groot succes werkt, pde groote Coöp. Levensverzekering Mij., sarvan vele leden profiteeren, op de be lande Brandverzekering Mij., op de loiksspaarbank enz. Vooral ook kunnen wij lous spr trotsch zijn op de krachtige in filling „Herwonnen Levenskracht" die EOim veel bijdraagt tot verzachting van ft zware leed van de vele getroffenen. Ook ggeestelijk gebied doet de organisatie zeer en goed werk: spr. herinnerde aan de btraiteclub, de actie van de Nieuwe Ge- fctenschap enz. I Spr. besloot zijn rede met een opwek kend woord om als lid toe te treden. 1 Hierna bracht de burgemeester de fell- |ctaties van het gemeentebestuur ever en petuigde met groote voldoening van de alge samenwerking tussohen deze orga- atie en het gemeentebestuur. De geeste- |.l» adviseur kapelaan Jongkind bracht iilde aan het bestuur voor de wijze, waarop et zich gedurende zijn adviseurschap van fcjn taak had gekweten. Speciaal dankte f den voorzitter voor het vele wertk. dat in het belang van Herwonnen Le-vens- icht had gedaan. Meer dan 20 jaar. aldus hebt gij Uw werklkraofat aan deze fcooie instelling gegeven; (het is mij daarom ra groot voorrecht U hiervoor de medaille 'tic verdienste te kunnen uitreiken fap- Iplausi. Nog werd het woord gevoerd door |èn heer Slager, voorzitter van de Hanze, a heer Th. de Vroomen, voorzitter van a L.T.B. en den heer Angenent, distrtcts- tuurder. Allen waren vol lof over de ie, waarop de Volksbond de haar opge- |'-'ifen taak in het maatschappelijk leven vervult. Hierna werd overgegaan tot afwer- Ürg van het feestprogramma. Een woord 11:.r hulde aan de tooneeleïub van den Volksbond voor de wijze waarop deze de png niet gemakkelijke taaik heeft vervuld, pi aan den regisseur en groote stuwkracht Men heer van Elburg. Een collecte ten bate van de ver. ..Hulp ln Nood" bradht f13.19 op; ook de verlo ting was een groot succes! Het was een phitlerend geslaagde avond De door het R.K. Kerkbestuur alhier Koude:: bollenvelline heeft opgebracht |f.l075. - De afd. Zang van de R.K. Muziek-, Tooneel- en Zang vereeniging „St. Matthias" I alhier zal op Hemelvaartsdag deel nemen Pffl het groot nationaal zangconcours te Capelle aan den TJssel. J. Anderson, A. van der Schans en Hijinek. De uitslag der keuring luidde: Een prach tinzending bloeiende orchideeën met schitterende bloemen en mooie tinten, 10 p. met lof der jury. Inzending van „De Vrije Bliek". Voor een inzending Horten sia's ln vele soorten: 10 p., inzending even eens van „De Vrije Bliek." Voor de prijsvraag: Mooiste verzameling heestertakken verwierf de heer Looyenstein een 2en prijs en de heer J. Hermsen een derden prijs. Hierop hield de heer Aartse een lezing over het kweeken van meloenen en kom kommers in kassen. Spr. liet de manier van kweeken en het daarbij te gebruiken mate riaal de revue passeeren gedurende de laat ste 40 jaren. Hij schetste de moeilijkheden van vroeger om op den langsten dag kom kommers of meloenen te hebben en hoe lr verschillende periodes de cultuur zich wijzigde en zooals deze thans met veel suc ces wordt toegepast. De vicc-voorzitster dankte den heer Aartse voor zijn causerie. Na gedaohtcnwisseling volgde sluiting. ZEVENHOVEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: G D. v. Weelden. uit Herwjjncn; J. de Jong. uit Nieuwkoop; Wed. Könst, uit Uithoorn, en gez. WASSENAAR. Vergadering „Tuinbouw en Plantkunde". In het Wapen van Leiden vergaderde de jW. Wassenaar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. De voorzitter, de u?er Aartse opende, waarna de secretaris, tai heer Van Barneveld de notulen las. Van Wassenaar en Omstreken was een Jtaijven binnengekomen betreffende de [usie. Op voorstel van het bestuur werd de «Wr Zeedijk aan het bestuur toegevoegd met Wassenaar en Omstreken in on- tahandeling te treden. De Reglementsher- sening werd voor onbepaalden tijd uitge beld. De secretaris deed mededeelingen over de w houden tentoonstelling. Het bestuur is in onderhandeling met J Koningin Wilhelmina Vereeniging en I Wassenaar Vooruit. Beide vereeniging en j nebben volle medewerking toegezegd. De «ntoonstelling zal nu gehouden worden op ta landgoed Duinrell in de tweede week September waarin ook zullen vallen de ♦feestdagen van de Koningin Wilhelmina fereenioing behoudens goedkeuring van B. W. Door het hoofdbestuur is de begroo- ten bedrage van f5300 goedgekeurd jjjjjl de vereischte waarborgsom nage- bijeen is. Er zullen komen een houten tods met een oppervlakte van 1000 M2. en {«men tenten ieder groot 1000 M2.. terwijl I uSl ?en °pen aanleg ook een ruimte 3 a r® M2. noodig zal zijn. Tijdens de ten- wonstelling is er ook de groote Dahlia- «dring. De voorzitter wees tot juryleden om het I gezondene te beoordeelen aan de heeren ZOETERWOUDE. Vergadering Roodenburger- en Kleine Cronesteinscliepolder. Onder leiding van den heer Sillevis hiel den het bestuur en de Ingelanden van den Roodenburger- en Kleine Cronestein- sc-hepolder de jaarlijksche ledenvergade ring. Na opening door den voorzitter, waarin het overlijden van den oud-voor- zitter den heer J. Voorsluijs werd herdacht, bracht de secetarls-penningmeester de heer A. J. Boer, verslag uit omtrent de finan ciën. Het bleek dat was ingekomen f 1017.41 en uitgegeven f. 880.89; batig saldo f 136.52. Het bundergeld voor dit jaar werd gesteld op f. 4 per H_A. Daarna werd de begroo ting vastgesteld. Daar de heer Sillevis door verkoop van zijn land geen ingeland van den polder meer is, was hij genood zaakt. als bestuurslid af te treden. Een der bestuurders dankte hem voor het vele, dat hij als bestuurslid en de laatste jaren als voorzitter van den Polder heeft gedaan. In zijn plaats werd als voorzitter benoemd het bestuurslid H. C. Voorsluijs; als be stuurslid werd met alg. st. gekozen de heer G. Beijen. Een der Ingelanden had een klacht over verregaande vervuiling van een sloot, gelegen langs den Roodenbur- gerlaan, waardoor het water niet zijn vrije loop meer heeft. Hem werd door het be stuur toegezegd, dat het maatregelen zal treffen. Na een hartelijk afscheid van den voor zitter volgde -sluiting. Actie „Naar de nieuwe Gemeenschap". Het comité voor de actie „Naar de nieuwe Gemeenschap" hield in het Patronaat een bijeenkomst. De zaal was geheel gevuld. De burgerlijke overheid, burgemeester Smeets en wethouder Onderwater, werden verwel komd met het zingen van het Wilhelmus, terwijl bij het binnenkomen van de geeste lijke overheid, deken Jonckbloedt en pas toor Klaverweijden, werd gezongen „Aan U, o Koning der Ecuwen". Wij merkten verder nog op den heer Van Hees, prior van het Kruisheerenklooster en pater Cauling. Hierna volgde de opmarsch van de leden der Kruisvaart en de Graal, die declamee- rend den avond openden. Door het St. Odo- knapenkoor werd dan het Veni Creator ge zongen. De plaatselijke propagandaleider, de heer J. H. van der Ploeg, verleende vervolgens het woord aan den spreker, den heer As- berg, lid van het Nationale Comité voor de actie „Naar de nieuwe Gemeenschap". Spr. wees er op, dat juist nu, in den tijd, dat de meest moderne moordwerktuigen gericht staan, het oogenblik is aangebro ken om een actie te beginnen voor een nieuwe gemeenschap. De sociale rechtvaar digheid en de onderlinge liefde zijn vèr te zoeken. Een nieuwe maatschappij moet worden opgebouwd om deze 2 pijlers van de samenleving weer de juiste plaats te geven. Spr. wees hierbij op de in 1931 verschenen pauselijke encycliek ..Quadragesimo Anno", waarin de paus de richtlijnen heeft aange geven voor deze nieuwe maatschappij. Het R.-K. Werkliedenverbond is een groote actie begonnen om tot deze nieuwe maat schappij te komen. Deken Jonckbloedt wees er op, dat ook Christus indertijd de wereld hervormde. Ook toen was een nieuwe gemeenschap hard noodig, welke Christus stichtte in zijn H, Kerk. Pastoor Klaverweijden sprak de hoop uit. dat men niet slechts „hoorder" zou zijn. doch ook mensch van de daad en in het dagelijksch leven zou toonen mede te wil len werken aan de nieuwe gemeensohap. De burgemeester herinnerde aan het woord, dat H. M. de Koningin in Januari •j.l. tot Haar volk richtte door de radio en waarin zij allen opriep tot geestelijke en moreele herbewapening. De avond werd opgeluisterd door het St. Odo-knapenkoor uit Leiden onder leiding van den kapelaan Paap, een strijkorkest uit Kwintsheul en de St. Jansfanfare. NIEUWE UITGAVEN. Calvéfabrieken, Delft: Calvé-Delft's Zomer - boekje. Recepten van Martine Wittop-Koning. Van Munster's Uitg. Mfj.. Amsterdam: 50 jaar Concerten te Rotterdam. Het Concertgebouw-Or kest en de Sociëteit „Harmonie" 1889—1939, door Dr. Rudolf Mengelberg. J. Philip Kruseman. Den Haag: Kruitdamp, door Jackson Gregory, vert, door M. J. Landré- Tollenaar. Wie doodde Crystal Hatterick? door M. G. Eberhart. Vert, door J. de Kruyff, De dwaze Wereld, door E. W. Savi. Vert. door C. DumoulinGoedkoop. Servire, den Haag: Geestelijke Weerbaarheid, door Dr. A. M. Meerlo, Bijdrage tot de Psycho logie van Menschelijk Worstelen. J. B. Wolters, Groningen: Duits Woordenboek, door I. van Gelderen en J. H. van Beckum. Eer ste deel. Duits-Nederlands. 8e druk. Bijenteelt, door A. S. Planting. Kleine Schoolatlas der geheele aarde, door P. R. Bos en J F. Niermeyer. Bewerkt door C. L. van Balen en P. Eibergen. ALPHEN. BURGERIJ BRACHT f. 800 BIJEEN. In de trouwzaal van het Raadhuis zijn de leden van het Carilloncomité weer bij een geweest om het resultaat te vernemen van de, in de afgeloopen week gehouden geldinzameling. De penningmeester, de heer P. B. Olthof, deelde mede, dat thans een bedrag van plm. f, 800 bijeen is. Over het algemeen ls ook voor dit doel door de Ingezetenen weer met groote bereidwillig heid geofferd. Niet alleen met guldens, rijksdaalders en grootere bedragen, maar ook dank zij de dubbeltjes en centen van zeer vele huisgezinnen, die het nauwelijks konden missen, is deze som door de ijverige collectanten bijeengebracht, Intusschen ontbreekt than.? nog een bedrag van f. 200 aan de som welke noodle is. om tot aan- sohaffing van het electrlsch carillon te kunnen overgaan. Het comité zal zich na der beraden over de wijze, waarop dit be drag zal kunnen worden gevonden. Voor hen, die bij de geldinzameling mochten zijn overgeslagen of door andere oorzaak geen gelegenheid hebben gehad hun steen tje bij te dragen, worden door den pen ningmeester, den heer P. B. Olthof (Post rekening no. 160043) alsnog gaarne giften Ingewacht. Opening Sportschool „Lijdens". In het pand Hooftstraat 233235 heeft de heer A. Lijdens, leeraar M.O. lichame lijke oefeningen, heilgymnastiek en mas sage een naar de eischen des tijds Inge richte sportschool geopend. Men vindt er een ruime kleedgelegenheid met direct daarachter een prachtige zaal die voor alle mogelijke lessen op het gebied van licha melijke oefening en ontwikkeling der spie ren, boksring etc. zeer doeltreffend en hy giënisch is ingericht. Benevens voor indi- vidueele lessen zal er ook gelegenheid zijn voor lessen in groepsverband o.a. voor het boksen. Geheel nieuw zal zijn het door de Amerikanen veel beoefende z.g. basketpool- spel, een spel dat vooral geschikt zal zijn voor kleinere groepjes en zoo ongeveer neerkomt op een tusscbenspel van rugby en korfbalspel. Benevens deze zaal bevat het pand een geheel aparte kamer voor massagebehandeling, terwijl de inrichting bovendien nog kan worden uitgebreid met een doucheafdeeling. Diefstal van een roeiboot. Door de politie is te Koudekerk beslag op een roeiboot gelegd, die (j.l. Vrijdag ten nadeele van den roeibootenverhuurder F. aan den Steekterweg is ontvreemd. Op ge noemden dag had F. aan twee hem onbe kende personen de roeiboot verhuurd. Toen zij echter niet terugkwamen, kreeg hij arg waan en deed aangifte bij de politie met het gemelde gevolg. De daders zijn, echter tot nu toe onbekend "gebleven, daar ook de kooper te Koudekerk niet weet, van wie hij de boot heeft gekocht. De heer Bergshoeff van de groslijst afgevoerd. In de Zaterdag gehouden zitting van het hoofdstembureau betreffende de geldigheid van de ingeleverde candidatenlijsten voor de as. gemeenteraadsverkiezing is de heer G. Bergshoeff, sinds eenige jaren reeds raadslid van de St. Geref. Partij van de groslijst afgevoerd, daar deze zelf door on gesteldheid niet ln staat was geweest de voorgeschreven verklaring te beekenen, waarin hij zich bereid moest, verklaren, zit ting in den Raad te willen nemen. Opvol ger van den heer Bergshoeff is de heer D. van Leeuwen. Burgerlijke Stand- Geboren; Hubertina Leonie Maria. d. van Jacobus van Slagmaat en Margaretha Geer- trulda Broekhujjze Willem, z. van Willem La- gerweb en Annetje de Jager. Loop der Bevolking., Gevestigd: Jacobus v. Leeuwen, Hoorn 105; Catharlna M. v. d. Burg, Gouwsluischeweg 59; Hendrik G. v. Beusekom. Dorpsstraat 36: Lena C. Langbroek. Torenstraat 10; Egbert G. v. d. Vechte en gez., Jongk. Coninckstraat 13; Maar ten v d. Weiden. Pr. Hendrikstraat ld. Vertrokken: n. Amersfoort. Regentesselaan 2, Hendrika S. Arentzen; n. Rotterdam. Navan- derstraat 7a, Carolina A. J. de Haan; n. Am sterdam. St. Lucienstraat 22. Hermanus van Andel; n. Amsterdam, a. boord, Willem Boxem en echtg. Het spaarbankboekje kwam gelukkig terug. Een landbouwer alhier had een spaar bankboekje van de Coop. Boerenleenbank verloren met een vrij belangrijk tegoed. Het bleek echter in goede handen te zijn gekomen daar de vinder nog eerder op het politiebureau aangifte kwam doen dan de betrokken landbouwer, die zich onmiddel lijk met den vinder in verbinding stelde en hem niet onbeloond liet Tot notabel der N.H. Kerk, Oudshoorn- scheweg, is benoemd de heer G. den Her tog, zulks ter vervulling van de vacature wegens het overlijden van den heer H. v. den Boom. Gisteren herdacht onze plaatsgenoote mej. G. van Dam den dag waarop zij voor 25 jaar in dienst trad bij de familie jhr. Stoop-Plek. De opbrengst van den speldjesdag, ten bate van het T.B.C.-fonds .Draagt el kanders lasten", bedraagt f. 134.72 voor Alphen en Aarlanderveen"te zamen en voor Zwammerdiam f. 10,51. Zaterdag zal hier de jaarlijksche col lecte worden gehouden uitgaande van de commissie voor Centrale voor Werkloozen- zorg „Jong Holland snakt naar werk". ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: Wilhelmina Cornelia Maria. d. van J. v. Wierlngen en K. C. Hillenaar. Overleden: Petrus Johannes Rotteveel. 1 jaar; Jannetje v. d. Mei). 88 jaar. wed. v. A. Boesveld. Ondertrouwd: Johannes v. d. Haven. Jm. 26 jaar en Teuntje Katsburg jd. 23 jaar; Peunis Katsburg. jm. 25 jaar en Jacoba v. d. Haven, ld. 21 jaar. Gehuwd: Johannes Adrlanus van Hameren. jm. 32 jaar en Johanna Klerks, jd. 30 jaar; Cornells Johannes Daleman. jm. 28 jaar en Ce cilia Sophia v. d. Meer, jd. 27 jaar; Johannes Adrianus v. Steljn. jm. 25 jaar en Cornelia Elisabeth van Aart. jd. 25 jaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Cornells, z. van A. van Elswijk en W. A. van Vliet; Paul. z. van B. J. H. D. Keuls en A. C. L. A. Gemanus; Gerrit, z. van J. v. d. Heijden en T. Schep. Ondertrouwd: G. Rapls en J. T. van Bem- mel; M. F. de Moor en L. den Boer. Getrouwd. C. van Leeuwen, 32 jaar en E. C. van Leeuwen, 31 jaar; H. C. Versteeg. 27 jaar en W. Elsholz, 19 Jaar; A. A. v. d. Berg, 26 tear en B, J. Hoogendijk. 21 jaar. Overleden: Jacob Hoogendoorn, 82 jaar: Jan Both, 73 Jaar; Abraham Nederhof, 23 jaar. Raadsagenda. De Raad komt Vrijdagavond a s. des nam. te 7 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag; 2. Vaststelling van de notulen der vergadering van 30 Maart 1939; 3. Ingekomen stukken; 4. Mededeelin gen; 5. Voorstel tot het verleenen van me dewerking aan het R.K. Parochiaal Kerkbe stuur (Schoolbestuur) voor het aanschaffen van meubelen ten behoeve van de onder zijn beheer staande school voor gewoon lager on derwijs; 6. Voorstel betreffende het verlee nen van extra-steun aan werkloozen en klei ne kweekers in 1939; 7. Aanbieding ter vast stelling van het primitief kohier der hon denbelasting voor het jaar 1939: 8. a. Voor stel tot het verleenen van eervol ontslag aan den heer mr. M. Ritzema als plaatsver vangend gemeente-ontvanger en tot het aanwijzen van zijn opvolger; b. Beëediging van den plaatsvervangend gemeente-ont vanger; 9. Voorstel tot vaststelling van be dragen, welke ingevolge artikel 104 der Lager Onderwijswet 1920 verschuldigd zijn aan an dere gemeenten; 10. Voorstel tot wijziging der gemeente-begrooting, dienst 1938; 11. Voorstel tot wijziging der gemeente-begroo ting, dienst 1939; 12. Rondvraag. Voor Donderdag, Hemelvaartsdag, zal de Zondagdienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater, telef. 38. HAZERSWOUDE. De collecte, welke gehouden is voor de Centrale voor Werkloozenzorg ..Werk maakt Sterk'' heeft in deze gemeente opgebracht, de som van f. 91.70. LEIDERDORP. De nummering der Candidatenlijsten. De volgorde der lijsten voor de a-s. ge meenteraadsverkiezing is bepaald als volgt: 1. Anti-Rev., 2. Christ.-Hlst. 3. R.-Kath., 4. S.D.A.P., 5. Gem. Belangen. Luchtbescherming. Het bestuur der Luchtbescherming ver gaderde onder voorzitterschap van den heer L. C. Snel. Besloten werd door bemid deling van het hoofdbestuur een propagan- da-actie te ontwikkelen en geheel Leider dorp mobiel (lid) te maken, met het doel: „zelfbescherming propageeren en opvoe ding van het individu tot een hooger mo reel weerstandsvermogen." De ledenwinst gaat prachtig. Eén dame bracht 10 nieuwe leden aan! Men geve zich als lid op bij het secretariaat Berkenkade 16. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannie, dochter van K. Kranenburg en H. J. Zweers. Ondertrouwd: W. Lekx en G. Zwaan. Er zijn thans in onze gemeente 43 personen werkloos, waarvan 18 steuntrek kend. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Gehuwd: P. den Hertog en B. Treur. Verhuring van grasgewas. Door het polderbestuur van de Griet- en Vriesekoopsdhe polder werd verhuurd voor 5 jaren het gTasgewas van den Krommedijk, enkede peneeelen grasbermen en een per ceel rietland. Een en ander werd verhuurd aan A. van Poelgeest, perceel rietland f.25; Krommendijk H. Bosman f.25; grasberm Ooster-weg P. van Egmond f0.50. De collecte voor ..Jdng Holland snakt naar Werk" heeft in deze gemeente en in Rijnzaterwoude opgebracht f. 60 95 Lei- muiden f.53.65. Rijnzaterwoude f. 7.30) N1EUWVEEN. Vergadering Mij Ziekenfonds ..Alphen. en Omstreken". Gisteravond werd in café Schreuder, een vergadering gehouden van het Ziekenfonds „Alphen en Omstreken". De opkomst was niet groot, toen de heer A. Groeneveld uit Alphen a. d. Rijn opende. De heer W. M. de Vos uit Alphen gaf een uiteenzetting over dit fonds. Van een en ander gaven wij reeds verslag. De heer A. Groeneveld besprak de nieuwe tarieven. Na diverse toelichting en beantwoording van vragen volgde sluiting. ROELOFARENDSVEEN. Gesnapt. Door de gemeentepolitie is proces-verbaal opgemaakt tegen de Gebr. v. d. M. alhier wegens het visschen met dobbers zonder vergunning. De daders, die od heeterdaad werden betrapt moesten 70 dobbers in han den der politie laten. WADDINXVEEN De ma andel ij'kscihe collecte inde Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opgebracht f. 97.24'/*. 480ste STAATSLOTERIJ 'Niet officieel) 5de klasse, 3de lüst Trekking van Woensdag 17 Mei 1939 Hooge Prjjien 1000.— 1683 4482 7079 12191 14194 15637 400.— 4970 7432 12604 20O.— 2794 2896 9349 9425 10812 15296 21268 100.— 1390 7311 8361 11689 13865 21598 Prijzen van 70. 1136 1162 1307 1354 1396 1894 1396 3095 2242 2340 2439 2530 2560 2731 2768 2784 2846 3163 3196 3353 3*17 3579 3618 3638 3849 3855 4074 4079 4226 4241 4255 4289 4424 4460 4512 4581 4655 4968 5153 5508 5731 5732 5888 5954 5982 6197 6367 6609 6640 6719 6846 7015 7305 7466 7573 7878 8044 8195 8225 8251 8260 8335 8413 8640 8858 8862 8899 8906 8953 8959 9096 9118 9241 9372 9505 9637 9725 10089 10113 10242 10640 10715 10737 10950 11040 11081 11113 11365 11697 12043 12163 12278 12281 12369 12571 12714 12794 13002 13117 13152 13168 13660 13682 13833 14002 14012 14030 14099 14546 14568 14613 14618 14786 14817 14937 15057 15184 15361 15365 15527 15762 15803 15832 15921 16288 16414 16514 16706 16718 16795 17124 17552 17563 17625 17660 17813 18298 18546 18552 18653 18840 18859 18891 19047 19645 19727 19889 19908 19987 20134 20196 20254 20301 20465 20614 20704 20894 21018 21085 21151 21181 21258 21305 21567 21611 Nieten 1033 1043 1128 1208 1223 1234 1287 1298 1343 1384 1389 1424 1455 1488 1491 1535 1704 1825 1840 1873 1891 1898 1920 1990 2029 2041 2071 2167 2228 2234 2323 2380 2391 2394 2483 2505 2596 2603 2649 2651 2704 2748 2810 2823 2857 2938 2985 3020 3066 3122 3144 3292 3320 3349 3364 3393 3394 3421 3422 3426 3595 3601 3621 3670 3690 3750 3788 3840 4002 4102 4130 4174 4179 4254 4300 4301 4313 4340 4537 4564 4617 4641 4661 4664 4669 4672 4679 4692 4727 4747 4848 4862 4874 5067 5101 5108 5129 5346 5376 5421 5500 5534 5541 5542 5632 5642 5819 5823 5873 5894 5911 5914 5935 6021 6107 6139 6152 6158 6222 6260 6289 6378 6487 6499 6509 6524 6559 6689 6692 6724 6769 6863 6870 6880 6885 6922 7071 7088 7090 7127 7145 7205 7255 7258 7292 7346 7450 7503 7622 7677 7692 7737 7765 7827 7839 7965 7990 7995 8141 8193 8210 8220 8252 8311 8349 8358 8400 8418 8425 8429 8490 8498 8519 8551 8573 8594 8595 8612 8674 8681 8682 8705 8879 8908 8930 8932 8941 8949 8952 9073 9160 9224 9233 9393 9552 9567 9672 9675 9687 9739 9782 9795 9800 9830 9874 9893 9910 9931 10034 10059 10079 10175 1A191 10266 10302 10423 10442 10600 10603 10608 10634 10677 10691 10694 10763 10766 10848 10853 10869 10925 10927 10932 10936 10972 11006 11050 11108 11123 11126 11129 11134 11154 11184 11247 11264 11327 11353 11360 11362 11378 11399 11406 11414 11498 11544 11617 11624 11659 11669 11692 11774 11788 11797 1)802 11804 11870 11879 11881 11W7 11946 11970 12105 12108 12123 12162 12252 12261 12264 12314 12329 12383 12384 12402 12482 12605 12606 12757 12843 12926 12952 12983 13010 13037 13075 13140 13148 13155 13209 13212 13260 13274 13304 13362 13364 13520 13577 13614 13659 13714 13715 13826 13861 13889 13894 13938 13941 13996 14071 14085 14114 14219 14242 14280 14307 14340 14399 14404 14454 14480 14523 14526 14552 14569 14711 14716 14750 14783 14806 14808 14850 14862 14891 15005 15035 15071 15085 15133 15154 15166 15267 15332 15385 15431 15566 15606 15616 15631 15642 15656 15690 15732 15753 15779 15785 15794 15865 15892 15928 16024 16040 16105 16113 16190 16294 16317 16357 16420 16434 16439 16578 16726 16750 16766 16820 16828 16880 16927 16972 17032 17123 17196 172?4 17250 17339 17389 17413 17465 17492 17521 17538 17542 17590 17601 17615 17650 17754 17775 17178 17840 17845 17944 17959 18011 18028 18058 18075 18101 18135 18194 18234 18303 18319 18340 18344 18352 18404 18413 18553 18559 18622 18627 18654 18655 18677 18718 18722 18750 18796 18816 18830 18872 18922 18929 18940 18987 19009 19031 19077 19118 19124 19207 19213 19340 19403 19404 19461 19522 19548 19606 19631 19685 19695 19793 19840 19873 19897 19899 19968 19998 20010 20085 20117 20204 20288 20312 20319 20348 20372 20374 20413 20469 20522 20548 20549 20742 20801 20868 20976 20994 21059 21070 21073 21076 21077 21089 21230 21335 21348 21461 21528 21531 21593 21601 21605 21622 21680 21749 21820 21844 21851 21863 21927 21985 De a.s. Autotocht voor Ouden van Dagen. Voor den op 31 Mei a.s. te houden auto tocht voor de ouden van dagen, heeft zich een 70-tal gegadigden gemeld. Het ligt in de bedoeling om een bezoek te brengen aan de omgeving van Haarlem. Tengevolge van het koude en natte weer met bovenwinden treedt de kopeiekte op onder het rundvee. Van de veehouders Van S. en D. stierf aan deze ziekte reeds een koe. ZOETERMEER. Morgenavond te 8 uur hoopt het fan farecorps „Kunst en Vriendschap" op het plein der O.L. School alhier een concert te geven. Voor dien tijd zal een marsch door het dorp worden gemaakt. WOUBRUGGE. Gouden Echtvereeniging. Het echtpaar Pieter Pouw en Antje de Jong, wonende aan de Zuidhoek, zal op 22 Mei a.s. hun gouden eohtvereeniging vieren. ZWAMMERDAM. Uitvoering „Eendracht maakt macht". De gemengde zangver een. .Eendracht maaJct macht", gaf onder leiding van haar directeur, den heer M. J. Kouwenhoven uit Bodegraven, haar jaarlijksche uitvoering in het Nutsgebouw. De zaal was goed bezet. Na een openingswoord van den voorzit ter den heer M. J. Beunder, werd het pro gramma vlot afgewerkt. Van de uitgevoerde nummers mogen in zonderheid genoemd worden „Het eene noodige" en „Aan de secioone blauwe Donau", die zeer mooi werden gezongen. Met veel spanning werd ook gevolgd het nummer „De poppenkast", kindercantate naar het aloude Jan Klaassenspel. waarbij de zang door het kinderkoor werd ver zorgd en enkele leden van het groote koor als mede-spelenden optraden. De eere-voorz. de heer M. Splinter uit Boskoop sprak een slotwoord, waarin hij alle medewerkenden dankte voor den mooien, welgeslaagden avond. In de Ned. Herv. Kerk is een open- schaal-collecte gehouden ten bate van de Kerkvoogdij voor den aankoop van scha pen om te weiden voor het Schapenfonds, welke collecte f. 66.04 heeft opgebracht. 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7