Vios sterker dan A.S.C. (1-0) L.F.C. wint van Cromvliet (2—1) De competitie van den K.N.V.B. Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 15 Mei 1939 Derde Blad No. 24275 Twee schotlooze voorhoedes U.V.S.-S.V.V. 1-1 Italië speelt 2-2 tegen Engeland Het was 1-1 met de rust Lugdunum's Vierde Lustrum Uitslagen van gisteren Leidsche promotiekansen vrijwel verkeken. Het is een opvallend feit dat A.S.C. in je promotiewedstrijden op geen stukken na het spel ontwikkelen kan. dat wU van haar kennen uit zoo menige ontmoeting voor de competitie tegen elftallen, die in kwaliteit jeenszins voor B.E.C. en Vios behoefden onder te doen! De verdediging is heel het jeiioen de kracht geweest, waarop de pres taties der roodzwarte ploeg waren gebaseerd n het is merkwaardig dat het juist met die defensie in de promotie-competitie niet dotten wil. Secreve en Kok zijn momenteel hnn prachtigen kijk op het spel kwijt, zij ikllen zich minder goed op en trappen on- mlver en zelfs met een schitterenden doel man als Jauet achter zich konden zij gis- ttren tegen Vios hun zelfvertrouwen niet terugwinnen too kwam het dat iedere Haagsche aanval uir met zich bracht en dat er tienmaal t schoten zijn gelost op Leidsche dan op het vsche doel! Vios won tenslotte met 1—0 (na oogenbllkken van intense spanning», maar hoog zou de score niet geworden zijn in- i de Haagsche voorhoede werkelijk eens eenlge schutterscapaciteiten had be nt... Vooral over rechts rolden de Haag attaques telkens verrassend snel en ge- elijk door de Leidsche verdediging en het bijkans onbegrijpelijk dat goede voetballers "e en zoovele vrijwel opgelegde kansen kon- missen als de voorhoede-spelers van Vios :n gedaan! Er Is in de tweede helft een periode geweest vrü sterk overwicht der thuisclub en uit enthousiaste aanmoedigingen van het tal- publiek speurde men toen de mogelijk- dat rood-zwart de zege nog uit het vuur sleepen ondanks den 10 achterstand, reeds voor de pauze was verkregen. Doch energiek onze stadgenooten ook vochten hun kans, hoe voortreffelijk Prevo zijn hoede ook steunde: A.SC. was niet bij -Lte de sluitende defensie der gasten te breken en het Haagsche doel onder vuur te hts één uitzondering was er! Dat was 24 ten na de rust toen de al BJje hoog voor- en Mooten met den bal op den schoen keeper Wils kwam te staan. Had dat 1 doel getroffen (en ieder telde eigenlijk al gelijkmaker!), wellicht dat A.S.C. daarin nden steun zou hebben gevonden om Vios den voet te loopen! Thans bleef het -f beperkt tot machtelooze aanvallen, die verder kwamen dan de backs (met mid- Jacobs in deze periode als stopper-spil) uitliepen in een worsteling voor de goal. 'n aat een A.S.C.'erhet tot een schot wist brengen. laai betrekkelijk kort na den aan- - heeft Mooten den bal in de Haagsche n weten te deponeeren uit een voorzet Van der Luyt, doch arbiter Siegel annuleer- bet punt ial dan niet terecht) wegens bui- "1, en voor de rest herinneren wij ons U: een kogel van Prevo over de lat, een van Mooten, dat naast ging, en twee kop- van de la Bije, die eveneens te hoog gericht! Waar Vios bovendien over het een strijdlustiger was en een beter ploeg- ~d demonstreerde, valt niet tegen te spre- dat de overwinning bij de sterkste ploeg t ls gekomen. Het baat weinig als wij neeren dat A.S.C. al weer niet op vol-toe- toeft gespeeld: de nederlaag was verdiend w er geen wonderen gebeuren, moet rood- 1 wel voor de promotie als uitgeschakeld beschouwd! Mooi is deze wedstrijd tusschcn A.S.C. en Vft» niet geweest. Hij was wel spannend en 'ijk aan opwindende momenten, waarbij iS.C. in zooverre onfortuinlijk was dat W minder dan drie van haar spelers: Van fox, Abrahams en Van der Luyt, moesten EEN BOEIENDE WEDSTRIJD. Zaterdagavond ls een zeer interessante wed- w gespeeld tusschen U.V.S. en de kampioe- ^van de 2de klasse B, het Schiedamsche jfen aanvang heeft de voorzitter van de lieer Bosboom, het kampioenselftal -•«pilmenteerd en bloemen aangeboden. [®®ct trekt de S.V.V.-aanval er na het ^•gnaal tusschen uit, doch de U.V.S.-ver- ^g staat pal. Goed gesteund door de half- -»n!tT tle u-V.S.-aanval dan goed combl- «w ten aanval, maar vindt een goed spe- achterhoede op zijn weg. Het spel golft y3 en neer met U.V.S. een tikje sterker, "tT ,let 8°ed open houden van het spel «f 8^ee<Js gevaar van de U.V.S.-voorhoede Na een halfuur ontstaat er een mis- u j. de S V V.-defensie. waarvan Ooste- "JJdig profijt trekt en snel op het doel waar hij den uitloopenden keeper ««keurig boogballetje geen schijn van kans (É*00r de rust maakt S.V.V. nog gelijk «n ongelukklgen omhaal van Wallaart in Ha^ Vlak Werop ls het rusten, f ^?uze sPoelt S.V.V. met den wind mee tJ «dan ook het meest in den aanval ge- "S van de kansen wisten de gasten a S tt schieten geen P.rofÜt te trekken. rmd U.V.S. weer de leiding genomen, toen ff aef snellen uitval van U.V.S. Piet -r£?n ,k?urlg doorbrak, maar zijn hard y wng juist naast. Vooral de linksback van VS.Pr een waar struikelblok voor de au Hf wen sPeler. die in alle standen d! i, een sneHe en aardige wed- 'a S aankÜken ten volle waard was. ®erszijden werd alles in het werk ge- n?0g..een overwinnlng uit het vuur te i'Jd verstreek echter al meer en -j. S.V.V. in den aanval floot de goed- ^5 scheidsrechter L. van Vliet het einde nuttigen en op goed peil staanden BELGIKZWITSERLAND 1—2. woonden te Luik den lan- k wBelgiëZwitserland bij. welke ont- gewon (lezehde cijfers door de Zwitsers Nfdpri en' waai'niede zij de vorige week 1 De o.p!ld. zegevierde. De rust ging in met u ld wei"d fair en in een hoog kötenlÜ De verdedigingen waren aan bei- Mnnpn goed en Zwitserland heeft kun- Sfl du f00** ^r* voorhoede iets beter we der Belgen. uitvallen wegens blessures (overigens niet het directe gevolg van bepaald ruw spel). Zij werden vervangen door Aniba, Wen- tink en Schoneveld zonder dat men den indruk kreeg dat de ploeg daardoor aan kracht inboette. Vios verscheen met een invaller voor den rechtsbinnen. Na een kort overwicht van de thuisclub kwamen de gasten ln het offensief en zij zouden al in de veertiende minuut de lei ding genomen hebben, indien van Gogh toen niet kans had gezien (en het was bijna onge- loofelijk) om vlak voor de goal nog ver naast te schieten! A.S.C. deed het direct daarop beter doordat Mooten van dichtbij onhoudbaar scoorde, maar de heer Siegel zeide voor offside te hebben gefloten (wij heben het geval niet kunnen zien» en kende het punt dus niet toe. Snel verplaatste zich daarna het spel van doel tot doel met Vios iets gevaarlijker door het aarzelend optreden der Leidsche backs, die het gisteren volkomen tegen hun Haagsche collega's moesten afleggen. Oostdijk passeerde in die periode Jacquet, maar juist toen hij Juichen wilde, kwam hij tot de ontdekking dat beide elftallen in verband met een fluitsignaal van den scheidsrechter rustig stonden toe te kijken, wachtend op het nemen van een vrije schop voor de thuisclub. Weer kreeg Vios een kans (en wat voor een kans!), weer was het Van Gogh, die haar ver knoeide door den bal in handen van Jaquet te tikkenHeel de toeschouwersschare zag ver volgens hoe een Hagenaar met uitgestoken rechterhand een door Van der Luyt voorge- zetten bal binnen het strafschopgebied weg sloeg. alleen de heer Siegel ontging het geval. Hetgeen overigens zoo merkwaardig niet was, want deze arbiter floot onafgebroken voor toe laatbare handelingen om inmiddels de strafbare feiten over het hoofd te zien! Bfjna een half uur was er gespeeld toen Vios het eenlge doelpunt van dezen wedstrijd scoor de. Jaquet stopte een schuiver van rechts, kon het leer echter niet klemvast krijgen en werd kansloos gepasseerd door Van Gogh, die daar mede voor zijn club weer goed maakte wat hij tevoren had verknoeid. Ook in de resteerende periode voor de rust wijzigde het spelbeeld zich niet: Vios bleef gevaarlijker, vooral over rechts en zij zou den voorsprong zeker ver hoogd hebben indien Jaquet niet zoo prach tig op dreef was geweest en indien linksbuiten Wildschut niet het slechte voorbeeld van zijn buurman had nagevolgd door vlak voor den paal, waar hij den bal voor het intrappen had. nog een keihard schot te lossen, datbijna negentig graden uit de richting was Met Aniba in de voorhoede ter vervanging van Van Goor. attaqueerde A.S.C. na de rust op vinnige wijze, maar een doelpunt zou aan de overzijde gekomen zijn als Jaquet den kogel van den doorgebroken Oostdijk niet op magni fieke wijze had weten te stoppen, opnieuw trok roodzwart ten aanval, maar Van Hoven was te traag en de voorhoede als geheel zag zich tegen het drieback-systeem der Hagenaars voor pro blemen gesteld, welke zij niet vermocht op te lossen zoodat keeper Wils alleen door ingrijpen bij corners en doelworstelingen af en toe aan het spel heeft kunnen deelnemen. Na een kwartier kwam Wentink Abrahams vervangen, terwijl spoedig daarna ook v. d. Luyt (die rechtshalf was gaan spelen en Wentink in de voorhoede) zoodanig in het gedrang kwam. dat hij naar de kleedkamer moest worden gedragen. Nóg liet A.S.C. zich niet ontmoedigen en vooral Prevo verzette in deze oogenbllkken bergen werk. maar het beslissende schot was en bleef zoek Hoe Mooten dan eindelijk de kans op den gelijkmaker kreeg doch haar miste, vertelden wij al. Er kwam nog een kansje toen Aniba uit een corner voorzette en de keeper onder den bal dóór greep, doch rechtsback Metz zag het ge vaar en wist door tijdig ingrijpen onheil te voorkomen. De Vios-voorhoedc. welke geruimen tijd niet zoo heel veel had uitgericht, kwam tegen het slot weer meer in actie en alleen aan het keurig werk van Jaquet was het te danken dat de score toen ongewijzigd is gebleven. Engelsche ploeg maakt kort voor het einde geli)k. RECORDRECETTE IN MILAAN. 70.000 toeschouwers hebben Zaterdag den landenwedstrijd tusschen Italië en Engeland in het San Sirostadion te Milaan bijgewoond. Zij hebben een spannenden cn fraaien kamp kunnen aanschouwen. Nadat Engeland met de rust een 10 voorsprong had veroverd, eindigde de ontmoeting in een gelijk spel. 2-2 Den geheelcn ochtend had het geregend, maar desondanks stroomden de duizenden voetbalenthousiasten, waaronder vele vreem delingen, reeds vroeg naar het Stadion ten einde een goede plaats te bemachtigen. In nerveuze spanning wachtte men tot het uur van de match naderde. Geen plaatsje was er onbezet en de recette beteekende een record voor Italië, nl. 1millioen lire. Italië is het eerst in den aanval, maar spoedig treedt de Engelsche voorhoede actief op en moet de Italiaansche verdediging ingrijpen om pre caire situaties te voorkomen. In het eerste kwartier van den wedstrijd is er van eenige meerderheid geen sprake en wegen de partijen vrijwel gelijk tegen elkaar op. Ondanks het moei lijk bespeelbare terrein is het tempo zeer hoog, waarbij de Italianen zich met groot enthousiasme in den strijd werpen, terwijl de Engelschen meer methodisch te werk gaan. In de I9e minuut zet Matthews uit een corner keurig voor doel en het is midvoor Lawton. die met een prachtigen kop bal doelman Olivieri.. die zich niet goed heeft opgesteld, passeert. Engeland heeft langzamer hand in het veld een meerderheid gekregen Schitterend is op dit gladde en zware terrein het samenspel en het positiekiezen. Er wordt vrij forsch gespeeld en scheidsrechter Bauwens ziet zich genoodzaakt enkele vrije schoppen uit te deelen. De rust gaat in met verdienden 10 voor sprong voor Engeland. In de tweede helft is het droog geworden. Reeds na drie minuten is de gelijkmaker geboren als Biavati enkele tegenstanders schitterend weet te passeeren en ook doelman Woodley geen kans geeft. 1—1. De Italianen komen nu terug. Hun spel is sneller, geacheveerder. Italië weet dan de leiding te veroveren. 20 minuten voor het einde kopt Piola onhoudbaar voor Woodley in. 21. De Engelsche ploeg protesteert wegens hands van den Italiaanschen midvoor Piola zou den bal, voordat hij dezen kopte, met de hand hebben aangeraakt maar na overleg met de beide grensrechters to hebben gepleegd, kent dr. Bauwens dit doelpunt toe. Engeland is in den resteerenden tijd volkomen in de meerderheid. Tien minuten voor het einde is het Hall. die den gelijkmaker scoort. Dit doel punt ontstaat uit een prachtige combinatie. De bal belandt tenslotte bij Hall die met een kalm maar weloverlegd schot den Italiaanschen doel man geen kans geeft. Uitblinkers aan Italiaansche zijde waren Bia vati, Piola. Andreolo en de achterspelers Foni en Rava. Bij Engeland muntten uit Hall, Lawton. Willingham, Hapgood en Matthews. Fori vorHiönHe» 7orro in Hon wacht€r redding. Bü een der weinig maar gevaar- ""iUlcHUc lil Ucll lyke Cromvliet-aanvallen ontstaat een scrimmage eersten promotiewedstrijd, In een spannenden en enerveerenden strijd zjjn de Kanaries er gisteren te Rijswijk in geslaagd hun eersten promotiewedstrijd te gen Cromvliet te winnen. Met gelijken stand (11) was de rust ingegaan en pas 40 mi nuten na de hervatting slaagde Herreur er in zijn club de leiding en daarmede ook de overwinning te bezorgen. L. F. C. heeft deze overwinning bevochten in een fairen sportieven kamp, die slechts werd ont sierd door een onaangenaam incident. Er waren nog ongeveer zes minuten te spelen toen de Haagsche midvoor van den Bergh zich na een afgeslagen aanval zoo opwond dat hij Kukler een klap toediende met het gevolg dat hij door den scheidsrechter naar de kleedkamer werd ge stuurd en de gastheeren den wedstrijd met 10 man moesten uitspelen. De vreugde, die er na af loop in het groote Leidsche kamp heerschte laat zich moeilijk beschrijven en men kon zich waar lijk verheugen met deze welverdiende overwin ning, die tevens een hoopvolle inzet van de pro motiecompetitie is. Met A. van Leeuwen als invaller voor Nieu- wenburg verschijnen de Leidenaars in het veld en direct na den aftrap worden een paar goede krijgt Herreur den bal niet ver van doel goed aanvallen op de Haagsche veste ondernomen. Een goed schot van R. van Leeuwen wordt door den lijke Cromvliet-aanvallen ontstaat een scrimmage voor het Leidsche doel. maar dan is het A. van Leeuwen (die als Invaller uitstekend werk deed) die den bal weet op te ruimen. Snel verplaatst zich het spel van doel tot doel en als Bijl den bal plotseling vrij krijgt en inschiet is het de paal. welke een zeker schijnend doelpunt voor komt. Aan de andere zijde hebben de aanvallers meer geluk als de tactisch spelende rechtsbuiten Peers den bal naar den linksbinnen Lindhout plaatst, die Duffels met een fraaien kopbal het nakijken geeft (l—O). Twintig minuten zijn er thans gespeeld en de Cromvliet-spelers komen er eerst na dit doelpunt beter ln. Wij noteeren dan ook enkele goede Haagsche aanvallen, die echter, dank zij de sublieme L.F.C.-verdediging op niets uitloopen. Meermalen moet Duffels han delend optreden en ook aan dezen kant is het de bovenlat, die een hard schot van v. d. Bergh keert. Het doelpunt, dat in de lucht zit. komt echter in de 45ste minuut aan den anderen kant als Bijl het leer uit een wir-war van spelers te pakken krijgt en onhoudbaar in de vijandelijke touwen jaagt (11). De inzet der tweede helft is voor Cromvliet, dat het meest, en dikwijls gevaarlijk, in den aan val is doch als de gasten zich na ongeveer tien minuten spelen van de druk hebben losgemaakt domineeren de ploegen weer beurtelings. De aan vallen, dikwijls goed ingezet, loopen steeds weer op niets uit terwijl de spelers, wetend dat het eerste doelpunt waarschijnlijk beslissend zal zijn. er nog een schepje opdoen. Als er nog ruim vijf minuten zijn te spelen valt het hierboven ge noemde incident voor en speelt Cromvliet met tien man verder. Eenige oogenblikken hierna Cromvliet-doelman gestopt en even later her haalt zich dat aan de andere zijde als de mid voor der gasten het alleen wil probeeren en zich door de Koning den weg versperd ziet. Meer en meer komen de Kanaries in den aanval maar nu brengt de paal, dan weer de vuist van den doel- aangegevcn en met een goedgeplaatst schot heeft L. F. C. de leiding «1— 2». Nog enkele malen probeeren de Kanaries het. doch tot doelpunten weet geen der partijen het meer te brengen en zoo kondigt scheidsrechter G. Jansen, die de touwtjes strak in handen hield, onder uitbundig gejuich der Leidsche supportersschare het einde aan. Volledigheidshalve moge nog worden opge merkt dat een kleine huldiging aan den wed strijd is voorafgegaan. A.S.C. ontving toen van U.V.S. ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap een fraai bloemstuk, alsmede een herinneringsmedaille van de Leidsche Sport stichting en een wimpel van Vios, terwijl van A.S.C.-zijde aan Vios bloemen werden aange boden. SPORTMAN—T.O.N.A. 0—2. De groenwitten. danig geteisterd door een groot aantal invallers, vonden in het bijna vol ledige T.O.N.A. hun meeitoa. Het uegin was voor de gasten, die met aanvallen over de breedte, re gelmatig het Sportmandoel bestookten. Voorloo- pig kon keeper Speel met alle inspanning zijn doel schoon houden, maar na een kwartier werd hij bij een misverstand van de backs, gepasseerd Sportman reageerde met eenige onstuimige aan vallen en op wonderbaarlijke wijze werd de ge lijkmaker voorkomen. Sportman nam nu geheel het spel in handen, maar ondanks dit over wicht kwam het succes aan de andere zijde. T.O.N.A. kon bij een zeer verrassenden uitval de score verhoogen. Bij een prachtigen aanval van Sportman werd in het strafschopgebied hands gemaakt, waarvoor een penalty werd toegekend. Heymans verzuimde den achterstand te vermin deren door naast te schieten. Direct hierna was het rusten met een 20 voorsprong voor T.O.N.A. De tweede helft begon met een stevige meer derheid van Sportman maar de vele schoten van het groen-witte aanvalsquintet vonden geen ge nade bij den T.O.N.A.-keeper. Keer op keer dreigde er gevaar voor het T.O.N.A.-doel en de ijverige Keyzer zag zich op het kritieke moment, vele kansen ontnemen. Ook de T.O.N.A.-aanval zag geen kans meer het Sportmandoel te door boren en toen de uitstekend leidende heer de Bruyn einde blies, had T.O.N.A. met 2 -0 ge wonnen. EEN DRUK BEZOCHTE RECEPTIE EN EEN GESLAAGD AVONDFEEST. Op waarlijk keurige wijze heeft Lugdunum Zaterdag haar 20-jarig bestaansfeest gevierd en het heeft daarbij den Leidschen Groenwitten geenszins aan belangstelling en blijken van waardeering ontbroken. Daarvan getuigde aller eerst het groot aantal bloemstukken, dat de bovenzaal van café „Royal". waar het bestuur van de jubileerende vereeniging recipieerde, als het ware in een bloementuin had her schapen. Bloemen o.a. van den Leidschen Voet balbond, van de vereenigingen A.S.C.. U.V.S L.F.C., Sportman en Morschkwartier, hetgeen den voorzitter., den heer Teeuwen, aanleiding gaf zijn vreugde over de goede verstandhouding, vooral in de laatste jaren, tusschen de veree nigingen onderling, uit te spreken. De heer Verweij, wethouder van Leiden, die de gelukwenschen namens het gemeentebe- bestuur kwam aanbieden, sprak er zijn genoegen over uit, dat Lugdunum, hoewel het laatste jaren niet zoo rooskleurig ging met de presta ties op het groene veld, den kop er boven had weten te houden, waarbij spr. den wensch uitte dat Lugdunum's glorietijd nog eens zal terug- keeren en de kampioensvlag ook vooor haar nog eens zal worden geheschen. met gevolg. het tweede klasseschap. Namens den L.V.B., vertegenwoordigd dooi de heeren Waringa, Dijkman en Caro. compli menteerde de heer Waringa het jubileerend bestuur. De heer Koopmans namens A.S.C. en de heer Langezaal namens L.F.C.. wenschten op hun beurt de jubileerende vereeniging toe, dat voor haar een goede en groote periode mag aanbreken, waarop de heer Teeuwen zoowel A.S.C. als L.F.C. veel geluk toewenschte in de promotie-competitie. Namens den K.N.V.B. bood de consul van Lugdunm. de heer Grommé. zijn gelukwenschen aan, terwijl de heer Bosboom voor U.V.S. zijn opwachting maakte. Onder de vele persoonlijke gelukwenschen van leden en Lugdunum-vrienden merkten wij die op van meerdere oud-bestuurders en spelers van de oude garde. Met genoegen constateerde de voor zitter de tegenwoordigheid van een der oprich ters en spelers A. Goddijn en van den speler uit Lugdunum's glorietijd Jan Polanen. die beiden, hoewel niet meer te Leiden woonachtig, daarmede deden blijken, dat zij Lugdunum nog niet zijn vergeten. Namens donateurs en dona trices bood de heer Nievaart met een toepas selijk woord, het bestuur naast een bloemen hulde een enveloppe met inhoud aan, deze ten Voor den K.N.V.B. zijn gisteren de volgende uitslagen verkregen: Om het Landskampioenschap: N.E.C.—Ajax 62; D.W.S.Eindhoven 11. promotie 2de klasse: E.D.O.— promotie 2de klasse: U.V.V.- Afdeeling I, H.B.S. 2—2. Afdeeling II, D.F.C. 0—0. Prom.-comp. 3de klasse: D.C.L.—Martinit 1—1; AS.C.—VIOS 0—1. Prom.-comp. 4de klasse: Cromvliet—L.F.C. 12: De OoievaarsWassenaar 23; Schoon hovenV.D.S. 11; Steeds Hooger—Woerden 1—3; Dilettant—E.B.O.H. 0—4. Afdeeling III, promotie 2de klasse: Z.A.C.— Ensch. Boys 34. Afdeeling IV. promotie 2de klasse: Helmond Limburgia 00; Bleyerheide—Middelburg 3—2. Afdeeling V, promotie 2de klasse: W.V.V. G.R.C. 0—0. Om den Nederlandschen Voetbalbeker, tweede ronde H.R.C.—B.F.C. 0—0; Hermes D.V.S.—O.V.V.O. 23; C.V.V.—Zandvoort 20; De Kennemers A.F.C. 36; ScheveningenB.M.T. 22; Velox —De Musschen 30; Leerdam—Neptunus 23; V.U.C.—D.H.C 6—3; ExcelsiorFeyenoord 32; EmmaS.V.W. 3—1; TubantlaHeracles 33; Wageningen—Veenendaal 3—0; Rheden—En schede 3—1; A.G.O.V.V.P.E.C. 5—1. VAN OVERAL. Behaalde Ajax twee weken geleden op eigen veld een benauwde, zij het volkomen verdiende overwinning op N. E. C., de Nij- megenaren hebben gisteren op grootsche wijze revanche genomen. Ajax werd een nederlaag toegebracht, zoo zwaar, als wij de laatste jaren niet meer gewend zijn van de Amsterdamsche club. Reeds met rust had N. E. C. een veiligen 30 voorsprong veroverd en het einde kwam met de veel zeggende cijfers 62. Intusschen is de spanning in de kampi spel tusschen D.W.S. en Eindhoven in het Olympisch stadion te Amsterdam toegeno men. Wel blijven de Amsterdammers fa voriet, maar geen club is, nu de helft van de competitie achter den rug is, voor den titel uitgeschakeld. De stand luidt: gesp gew. gel. verl. v.-t. pnt. D. W. S. 4 1 3 6—5 5 Ajax 4 2 1 1 8—8 5 N. E, C. 4 2 2 13—10 4 Eindhoven 4 3 1 7—8 3 Achilles 4 1 1 2 7—10 3 In het Oosten zal ZA.C. waarschijnlijk degradeeren, terwijl Ensch. Boys een fraaie kans maakt op promotie. Ensch. Boys 3 2 0 1 7—7 S. C. H. 2 10 1 5—5 2 Z. A. C. 3 1 0 2 8—8 2 In het Zuiden is Middelburg vrijwel uit geschakeld. De andere drie clubs hebben echter ongeveer gelijke kansen. Bleyerheide 3 1 2 0 6—5 4 Limburgia 3 1 2 0 5—3 4 Helmond 2 0 2 0 1—1 2 Middelburg 2 0 0 2 3—6 0 Het Noorden krijgt vermoedelijk G.R.C. als nieuwe eerste klasser. Zij moet ten minste alleen nog thuis spelen tegen FVC en die ontmoeting zal wel op een Groning- sche zege uitloopen. G. R. C. W. V. V. F. V. C. 6—3 3—3 3—6 Voor de promotie 2e klasse eindigde de wedstrijd U.V.V.D.F.C. te Utrecht met een puntloos gelijk spel, waardoor beide ploegen hun kans behouden. Bij de thuis club faalde de voorhoede, terwijl Mijnders bij D.F.C. bijzonder op den voorgrond trad. De stand is: U.V.V. D.F.C. S.V.V. H.BB. 2 1 1 1 1 0 1 1 2—1 0—0 1—2 speelde in Haarlem gelijk tegen Edo, maar dat is een dubbeltje op zijn kant geweest. Edo nam voor de rust een 20 voorsprong, doch even voordat er ge- pauseerd werd maakte Van der Vegte er 21 van. Na de rust was het tempo van beide partijen aanmerkeijk gedaald. Er ontwik kelde zich een vrij eenzijdige strijd met Edo in de meerderheid. De rood-zwarten strandden bij hun aanvallen echter steeds op oen onvermoeiden rechtsback Walhain en den onbevreesden keeper Pellikaan. Vijf minuten voor tijd zetten de H.B.S. -ers hun laatsten offensief in en tot groo te vreugde van de duizenden uit Den Haag meegekomen supporters wist Kramer juist voor het einde den gelijkmaker te scoren (2—2). De promotie 3e klasse heeft A B.C. met het gehoopte succes gebracht. Rood-zwart kon in dit tournooi maar niet opdreef ko men en zoo werd gisteren met 10 verlo ren van Vios, waardoor de Leidsche ploeg vrijwel is uitgeschakeld. Natuurlijk bestaat de mogelijkheid, dat alle clubs eindigen met 2 overwinningen en 2 nederlagen, maar aan wonderen ge- looven wij voorloopig nog niet. Volgens de onlangs vastgestelde regeling wordt aanstaanden Zondag gespeeld: Vios B.E.C. en met Pinksteren: A.S.C.B.E.C. De stand is: B. E. C. Vios A. S. C. 1 1 1 1 2 6—2 1—0 2—7 HBS. E.D.O. oenscompetitie, dank zij ook het gelijke 1 Hilversum 4—2 4—2 0—4 L. F. C. is uitstekend begonnen door in Rijswijk met 21 over Cromvliet de baas te blijven. Deze zege werd pas na zwaren kamp verkregen, doch zij was ongetwijfeld verdiend. Er Ls dus reden voor de Kanaries om de komende wedstrijden met optimisme tege moet te zien! Aanstaanden Zondag wordt gespeeld: De JagersCromviet. terwijl L.F.C. met Pinksteren De Jagers op bezoek krijgt. behoeve van Lugdunum's bouwfonds, terwijl de voorzitter der juniores- en adspiranten-commis- sie het bestuur eveneens een bloemenhulde bracht. In zijn dankwoord uitte de heer Teeu wen zijn vreugde over de groote belangstelling en waardeering. Lugdunum bij het vierde lustrum van zoovele zijden betoond. Inmiddels was de foyer van de Stadsgehoor zaal in gereedheid gebracht voor de avond- feestviering. Daar stonden alle bloemen weer op en voor het podium opgesteld en klonken de vroolijke tonen van Hofenk's Melodie Makers den ge- noodigden bij het binnentreden reeds tegemoet. De heer Teeuwen opende dezen feestavond met een woord van welkom, in het bijzonder tot de afgevaardigden van den L.V.B. en de vereeniging A.S.C. en heel in het bijzonder tot de oud-leden en de ouders der adsplranten en juniores. Spr. herinnerde de leden aan het slechte jaar voor Lugdunum: 1928, toen het be staan van Lugdunum aan een zijden draad hing doch door clubliefde en offervaardigheid der leden en vrienden is gered, waardoor het 20- jarig bestaan nu gezond en krachtig kan wor den gevierd. Hij bracht hulde aan allen, die daartoe met hun krachten en offers hebben bijgedragen. Dat er nog offervaardigheid bij Lugdunum bestaat, bewijst wel het feit. aldus spr.. dat een fonds ter viering van dit jubileum, door de leden in deze tijdsomstandigheden bijeenge bracht. de som van f. 424.50 kon opbrengen en dat de enveloppe met inhoud, des middags ter receptie het bestuur door donateurs en dona trices aangeboden een bedrag van f.55 ver tegenwoordigde (applaus). Hiermede is de eerste stoot gegeven aan het zoo noodzakelijke bouw fonds en spr. hoopte, dat allen hun medewer king daaraan zullen geven. Bij het bespreken van de verrichtingen der elftallen bracht spr. voornamelijk hulde aan Lugdunum's toekomst: de kampioenen der ju niores en adspiranten. In het bestuur gaat het best. Een bijzonder woord van hulde bracht hij aan den penningmeester. Toen voor de eerste maal het doek open ging stond een schitterend tableau van juniores en adspiranten opgesteld, die met koning Voetbal Lugdunum's prestatie van 1919 tot 1939 in woord en beeld vertolkten. Inderdaad een prachtig geheel, waarvoor den verzorgers alle eer toekomt. Over het optreden verder van de familie Hof man. die het amusante gedeelte verzorgde, be hoeven wij hier niet uit te wijden, dat is over bekend. De muzikale clown ..Fantasia" amu seerde de aanwezigen met zijn grollen en zijn kunstop frappante wijze. Vanzelf waren er vraagteekens op het pro gramma. Vraagteekens, die meestentijds hul digingen beteekenen. De heeren D. v. d. Berg, Is. Verhoeff. Peet van Deventer. T. Schouten', J. Bekkering. P. de Graaf. B. Affourtit en Kees De Roo stonden dan ook dra op het podium en ontvingen allen als trouwe leden, de meesten vanaf de oprichting, met een toepasselijk woord van den voorzitter, een ets als huldeblijk. Zoo werd dit geheel een waardige jubileum viering. besloten met een zeer gezellig bal, onder leiding van den heer H. J. Visser en Ho- fenks band. waarop men zich nog amuseerde tot den dag aanbrak. ALPHEN I—K.F.C. I. Op Hemelvaartsdag ontvangt, gelijk reeds ge meld. Alphen I de eerste klasser K.F.C. Alphen komt voor deze ontmoeting weer met een ver sterkt elftal uit en gezien het succes van 2den Paaschdag j.L tegen Feijenoord belooft het weer een aantrekkelijke partij te worden. De opstelling van Alphen is als volgt: doel: Britsemer; achter: Goedhart en Mulder III; midden Broer. Brunee. Blonk; voor: De Jong. Arie Windhorst. H. v. Kooijk. v. Leeuwen en Bezemer. Scheidsrechter is de heer Graafmans uit Leiden. 20-JARIG BESTAAN VAN ALPHIA. Nog enkele weken scheiden ons van het jubi leum der Alphensche voetbal- en athletiekveree- niging Alphia, welke op 1 Juni a.s. haar 20- jarig bestaan zal herdenken. Dit jubileum zal, naar men ons mededeelt, niet ongemerkt voor bijgaan. Er beeft zich n.l. een feestcommissie gevormd, bestaande uit leden- oud-leden en donateurs, die de zaken goed hebben aange pakt er er na een jaar van voorbereidingen in geslaagd zijn een grootsch feest te organiseeren. Hiervoor heeft men zich groote opofferingen getroost als men bedenkt, dat men er week in week uit op uit is geweest de dubbeltjes bij el kaar te brengen, Doch het resultaat zal zijn een feest, dat klinkt als een klok. Vooral is gebleken, dat Alphia door de tallooze oud-leden nog niet is vergeten, want deze hebben allen spontaan geofferd Op Maandag 29 Mei (2den Pinksterdag) zal het feest worden gevierd en de feestcommissie heeft in samenwerking met het Alphia-bestuur een gelukkige greep gedaan door het in een Dlaatselijke sfeer te vieren door contact te zoe ken met haar zustervereeniging Alphen. Er zal volgens het programma worden begonnen met een voetbalwedstrijd Alphia—Alphen veteranen- wedstrijd, terwijl daarna Alphia I een wedstrijd zal spelen tegen een sterk Alphen-elftal In de rustperioden zullen de athleten van Alphia het publiek onthalen op eenige mooie athletiek- demonstraties. Na afloop zal het bestuur der jubileerende vereeniging recipieeren in een dei- zalen van het Nutsgebouw, terwijl de dag be sloten zal worden met een feestavond in het Nutsgebouw.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9