RAADSELS Dank Lentezon Oplossingen Goede oplossingen ANEKDOTEN niet mee, net uioet daar een nevige on weersbui geweest zijn. Tweetal van der Kooi Leuk, om die versjes uit je hoofd te leeren, Bea. Hier hebben we de bui niet gehad. Kora Key Bea was dan 2 dagen ach ter elkaar uit. Gezellig voor je, dat Bea mee mocht. Tweetal Overduyn Prettig, dat je wel de raadsels inzendt. Beter iets dan niets, nietwaar! Hartelijke groeten voor allen. Bep Crama Het is in orde met je op lossingen; je hebt er juist een paar groote „uitgepikt". Jan Crama Nog hartelijk gefeliteerd met je feestdag; natuurlijk hoor ik er graag over. Dirk Weima Je had eenige oplossingen fout dezen keer, zocdat je er geen vier meer over had. Jammer! Volgenden keer maar weer beter! Bedankt voor je anekdote. Een postzegelalbum is een fijn bezit. Rie Smittenaar Ik begrijp het wel. dat het niet altiid lukt. en ben blij met de kee- ren. dat het wèl lukt. De 21ste Mei wordt een heel bijzondere dag voor jullie. Annie Olivier Jij vraagt niet bepaald een '-lein cadeautje met je verjaardag! Je mag het krantje wel beter in veiligheid brengen voortean. Heb je al bijzondere postzegels? Nellie Meinema Ik vrees, dat je te vast op ren prijs hebt gerekend. Dat moet je nooit doen Verder hoop ik, dat iulli.' zin nu weer blijft. Jullie hebben een leuk ko nijnennaampje verzonnen. Knapt Hettie weer on? Groet t»<»m van mij. Het Oranje feest]? was dus fijn. Adrie Schinner Het is heel grappig, dat het meisje, dat een prijs wint, weer leest over een ander meisje, dat een prijs wint! En welke nrijs vind iij nu het fijnste, haar prijs, of de jouwe? Liesje van Driel Gelukkig, dat je weer van je verkoudheid af bent. Die kunnen we niet meer gebruiken in Mei. Je moet dan zelf maar bedenken, of je een adres aan zult vragen voor Afrika. Je bent er niet t*w. ie eroede oplossingen dezen keer Jannie van Biezen Heerlijk, dat je me nu zulk prettig nieuws kunt schrijven. Fe liciteer Moeder met dezen vooruitgang; ik hoop van ganscher harte, dat het nu zoo door mag gaan. Ik begrijp, dat de thuis komst een feestmiddag werd. Drietal Laman Jongens, ik feliciteer jullie nog hartelijk met je verjaardag. Krij gen iullie ook dezelfde cadeaux? Vertel me eens. hoe zoo'n dubbele feestdag gevierd wordt. No v»f»booren iullie bij de grooteren. Ik eindig niet, zonder jullie nogmaals du het hart gedrukt te hebben, steeds naam, leeftijd en adres onder je raad sels te vermelden. En nu: tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante. Mevr. M. J. BOTERENBROOD. (In de raadsels wordt uitsluitend de nieuwe spelling gebruikt). voor allen om uit te kiezen: de groteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen, I. Ingezonden door Drietal van Vliet. Verborgen plaatsen. Waar wonen: 1. OlgaWev? 2. OtMarterd? 3. Mi? Shruvl? 4. Han Gilren? n. Ingezonden door Truus Nievaart. Mijn geheel 's een schoolvak van 23 le;ters. 1. 6. 17, 8. 19. 4, 5 is een insect; 2. 10 vindt men in de kachel; 7 12, 21. 18. 14 Is een meisjesnaam; 23. 15, 16. 20. 13. 6 noemt een klein gebrek aan de oogen; 3. 11. 11. 9 is een vorm van den verleden tijd van het werkweord doen; 22, 19. 7 is ook een meis jesnaam. III Ingezonden door Marietje Lagerwij. Met v ben ik een vrolijk dier. Spring rond, en hou van grapjes. Met p vindt men mij op het veld. En lever ik 'ekkere hapjes. En met een K weet groot en klein, Ben ik een stad vlak aan de Rijn. O lentezon, wat ben ik blij. Dat jij weer staat te stralen! Je zachte warmte wil aan mij Veel wonderschoons verhalen; Van flinke, vlugge vogeltjes, Die donzen nestjes bouwen. Van zijig zachte blaadjes, die Zich lieflijk teer ontvouwen, Van bloemen in de bonte wei. Van lammetjes, zoo lief en blij De heele wereld zingt met mij En dankt je duizendmalen! MARIE MICHON. IV. Ingezonden door Marietje de Mooy. In deze zinnetjes zitten dingen verbor gen. die we in school z'en 1. Ik rij tegenwoordig nog al eens met iemand mee. 2 In de geschiedenis leerde ik Aartsher togin Isabella kennen. 3. Ik heb ankers en kettingen van sche pen gezien. 4. Ik hoop en verwacht, dat je je plicht zult doen. 5. Bamboe kan men in Indië zien. Ingezonden door Flip Stouten. Als bij een klokje de lange wijzer op tien staat en de korte op zes en het klokje slaat twaalf, welke tijd is het dan? VI. Ingezonden door Hendrik Hanno. Zoek 13 woorden, elk van vier letters. De beginletters vormen van boven naar be neden de naam van een klein muziekin strument. De beteekenis der 13 woorden is: 1. staat a de hemel. 2. vettige vloeistof. 3. tegenstelling van ia. 4. een kleine plaats noemt men een.... 5. deel van de voet. 6. grappige dieren, bosbewoners uit warme landen. 7. rond sieraad. 8. klein vlug diertje, niet bevriend met de poes. 9. windstreek. 10. jongensnaam. 11. dient om mee te schrijven. 12. geldstuk. 13. stad in Duitsehland. dicht bij onze grens. VII. Ingezonden door Annie Klos. Ik geef een pootje aan Pa en Ca tootje, Ik loop op mijn teentjes. En kluif graag aan beentjes. Ra. ra. wie ben ik? VTII. Ingezonden door Liesje van Driel. Ik zit achter in de kelder, maar ook op de kop van een ree. Verder zit ifc in Rü-s- wijk en tweemaal kom |e me tegen in onze grote stad Rotterdam. Ra, ra, wie ben ik? der raadsels uit het v nummer. 1. Kast, oor; kastoor. 2. Een paraplu. 3. Boedapest; onderaan, esdoorn, avond, oond. els, si, t. 4. De pot verwijt de ketel, dat hij ziet. hoed, zwart, dijk, tijd, veter, klok. Zwarte Piet. zee. t. 5. Rembrandt; de Nachtwacht. 6. Nico; Jan; Thijs (Aat). 7. Als er een ïuiter op zijn rug schoenen aan heeft. 8. Jaim (ham), kam, lam. ontvangen Johan Spijker; Ida de Graaf; Su Polanen; Joop Schouten; Annie Sch Loes van Veggel; Bep Oostveen; Fakkel; Aukje van dei- Walle; Piet M Hendrik Hanno; Marietje Lagerwij; Lagerwij; Alie Wilterdink; Lies Trientje Olivier; Henk Stouten I; Flip ten; Sjaantje Stouten; Nelly St Henk Stouten II; Leny Neyenhuy. rietje van Vliet; Bernard van Vliet Monhemius; Kees- Ginjaar; Toos c Rie de Vos; Joke de Vos; Elsje B< brood; Ineke Boterenbrood; Hansje enbrood; Jo Kooien; Jannie Kooien; van Winkel; Coirie van Welzen; Jop!i bergen; Agatha Glasbergen; Piet Hannie de Wekker; Suusje de V Tineke Marree; Gerrie Sweris; Dini wendijk; Frans Pison; Willy Broers; Bouter; Trien eke van Manen; Mien Water; Jaap Kruit; Rietje Brandt; tje Zaalberg; Niek Bakker; Marti B Alida Stikkelonum; Koosje Stikke Jan Bronsgeest; Elsje de Bruyn; R Vos; Rika de Graaf; Leni de Graaf; Korswagen; Ton Tegelaar; Truusje mer; Jack de Geus; Suze de Geus Heemskerk; Sam Heemskerk; GTeetj Willy Wiggers; Geertrui de Groot; de Groot; Henny van Vliet; Ans Ni huys; Jannie Hartevelt; Co Har brief met 5 goede oplossingen zonder (ook geen naam of adres op enve Henk van Egmond; Hanny LJkema; van der Plas; Lydia Botermans; Poptie; Mien Verstraaten; Elly Rot Anny Bekooy; Annie Hansen; Jopie oplossingen zonder naam (waar Leny Moraal); Wim de Wolf; Jannie Annie van der Vos; Coba Veriind; Verlind; Ansje Eichhorn; Truusje J zen; Piim van Welzen; Jannie van hout; Wim Lek; Annie Lek; Janni Hans Chaudron; Paul Rienstra; Wim stra; Atze van der Kooi; Bea van der Kora Key; Trudi Overduyn; Tini Ov Bep Crama; Jan Crama; Rie Smit! Annie Olivier; Willy van Rijn; Nelli nema; Ella Meinema; Marianne Ho ten; Herman Hoogstraten; Annie Sc Adri Schipper; Jann'e van Biezen; I Uitdenboogaard; Marietje Laman; Laman; Willem Laman; Karei va Wilk. Ingezonden door Annie Olivier De juffrouw heeft pas aan de ki les gegeven. Zij heeft het er ooit 01 had. dat je beleefd moet zijn en moet afnemen, ais je iemand groeten Daar komt de Juffrouw aan. maai neemt zijn pet niet af. Juffrouw: ..Piet, neem je pet nu af Piet: Ik heb mijn pet niet op. juli Juffrouw: ,,Je hebt je pet wei op- Plet: „Niet waar, juffrouw, het is r mijn broertje". Ingezonden door Dikkie de Mai De lastige vraag. Kleine Lucy: „Mammie, de juffrou vandaag een vraag gedaan, die ni kon beantwoorden dan iW'. „Prachtig, kindje, heel mooi. vroeg de juffrouw?" Lucy: „Wat ons telefoonnummer 1 Ingezonden door Jan Spijker. Willempje: „Vader, ik heb u een uitgespaard". Vader: „Prachtig. Hoezoo?" Willempje: „Wel, u zoudt mij een geven, als ik van school een goed zou meebrengen. Nu, wat ik bü mij erg slecht!"

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 22