RRESPONDENTIE 11 •imaand is weer in het land! Zelfs, ilender ons dit niet vertelde, wis- let: zie maar rond buiten naar al frissche groen en naar de vogels, in de weer zijn. En hoe prachtig Jes in bloei! Het is geen wonder, ooveel Meiliedjes bestaan, die ver in de schoonheid in de natuur en pen: naar buiten! Jullie moeten es maar veel zingen en dan ook elijk buiten zijn. En daar zien leren naar bloemen, planten en ien. ma trei ibri spet die wg het ipki re ■ein hui :te raadselnichtjes en -neefjes, weten, dat er in deze maand ook a aan de Moeders gedacht wordt, ook wel, na de weken van den lak. Ieder van jullie weet wel, wat üce tijd dat voor Moeder is. Ik 3 ook, (eigenlijk zou ik dit in jullie in fluisteren, maar dat gaat nu lat jullie haar eens flink verwen- natuurlijk hoop ik, dat jullie Moe- niet zullen lezen! «dt een weekje met twee Zon da- ize wensch is natuurlijk: Mooi brieven. Ykema Je broertje wilde ook enieten van de< Meibloemen. En :en alleen zijn die kleine kinder tevreden. Je kunt hem heerlijk de laan bij jullie, van der Plas Voor de schoon- oet heel veel wijken, dat weet ik. te groeten terug, ook voor Moeder. Botermans Ik denk ook. dat mooi boek zal zijn. Groeien de onijntjes goed? Alweer een feest- week bij jullie. Het is toch maar dat we allemaal om de beurt jarig Dank voor raadsel en anekdote. Poptie Ik bègrijp, dat zoo'n .ondenfamilie niet bij elkaar kan Je hebt er zeker vaak bij zitten c;jTo°r ze weg waren? Er druppelen lis^ieuwe raadsels binnen. ot teveel Van mij ook enkele Speel maar veel buiten nu, en be- x>r je raadsel. Herreur Jammer, dat het niet t de kanarie-eitjes. Ik ken dat ad je wel. Ben je klaar gekomen ns en Grietje? Weer een mooien Bekooy Wat vind ik dit een aardige verrassing! Ik dank je rtelijk en bedank ook je Vader uit lam, die hier ook wel iets mee te hebben! Dat is vlug in zijn aan! Het boek ziet er mooi uit parftkomt me voor het eerst, dat ik op Dier den prijs te zien krijg. Leuk be- Hansen Aan Elsje de Br. behoef niet voor te stellen! En ik denk jij goed leert op school. Susan Wat je nu weer van Fred- 'ïlt, vind ik ook heel knap van ij kan dan zeker met 1 October Groeten voor jullie beiden. Verlind Dit spreekwoord is schikt, Coba; bedankt. Maar: lang urt wachten bij deze raadsels. Als 's buurvrouw was, zou ik ook graag ihtend even naar die leuke kleine 's kijken. de Wolf Nu je weer op de n zwiert, en in het water spartelt mt?kan ik met een gerust hart n, dat het weer in orde is met je. niooi rapportprettiger kan het lankt voor je beide raadsels. Werk Wat een dikkerd is je neefje! Die mag er wezen. Je laat en om de opmerkingen van je an- rfje. Het kleine meisje heeft een naam; zij moet echter nog wat torden Voor je verkeers-examen natuurlijk. Ik ben je rapporten nog ;eten, en weet, hoe jij werkt! van der Vos Allereerst hartelijk ïerd met je verjaardag; een Zon- dit jaar. Je gaat dus ,,over" in dselkring. In de tweede plaats; &t jij ook genoten hebt Maandag- Daar was* heel wat te lachen, •an Veggel Bedankt voor je raad- hartelijke groenten terug. Prevo Wat jij schrijft, vind ik ig, en ik hoop. dat het zoo blijft tostveen Het geeft een prettigen er zooveel jarige vriendinnen zijn. van der Walle Jullie hadden len tijd uitgezocht, om naar de Hout te gaan. Hoe stiller het er ■"eer je van de natuur daar kunt Marlijn Ik denk, dat jij genoten rl nij 2zai wa oor iet oe a lii ird j k i h o? air i )1 it nio hebt van het fietstochtje, want het is fijn weer geworden Zondag. Dan profiteerde jij ook, evenals je beide buurmeisjes. Jij was al vroeg klaar op Zondag. Gelijk heb je, als de zon zoo heerlijk sdhijnt! Jij bent voor mij een bijzonder vriendelijk sohil- dersbaasje; ik zal het onthouden! Hendrik Hanno Zie je, nu hebben we al mooiere dogen in Mei. Ik hoop het met je mee voor Pinksteren, en daarna voor je schoolreis, maar dat heeft nog even den tijd. Dit wordt wel een dagje, om je al lang van te voren op te verheugen. Alie Wilterdink Kort, maar prettig nieuws! Marietje Lagerwij Daar is dan het nieuwe postpapier, met het vele nieuws er op; voor mij dus twee prettige dingen te gelijk. Ik heb nog veel mooie briefjes in het vooruitzicht! Je hebt heel wat gekre gen. Je boek herinner ik me nog goed. Het aardige opschrijf spel let je ken ik ook. Dat lijkt zoo gemakkelijk, maar valt heusch niet mee! Kreeg Fietje vrijstelling van de havermout op haar feestdag? Schrijf je nog eens over taal en rekenen? Een lange brief terug, zooals je ziet! Lies Olivier Jullie hadden een heer lijken Maandagmiddag, die .Jekker'" ein digde. Flip Stouten Jullie club heeft een mooien naam, en bezorgt jullie veel pret tige uurtjes, zelfs thuis (lezen!). Ik geloof, dat je daar wel van houdt! Sjaantje Stouten Is het goed afge- loopen met dien val van je zusje? Wat een schrik, vooral voor jou! Zoo'n klein zusje kan nog niet op zichzelf passen. Ik wensch je een prettigen Hemelsvaartsdag. Nellie Stouten Zorg. dat het nieuwe schrift werkelijk een schoonschrift blijft. Gaat het breien al vlug? Dat zal je goed van pas komen. Leny Neyenhuys Dat zilveren lepeltje was wèlverdiend, toen je 7 jaar was. Wat zul jij je thuis voelen in het water! Je kunt dan weer genieten in de komende maanden. Annie Schneider Je speelde dus op een ..historische" plek .Die boerderij lijkt me heel interessant. Ik dek. dat jullie je ook vijf eeuwen terug waanden, toen jullie met ie vesting-spelletje bezig waren. Je oom J., die jullie kwam zoeken, kan er van mee praten, dat Jullie goede schuilplaatsen hadden. Kees Ginjaar Natuurlijk hartelijk welkom. Je vriendje is me wèlbekend. dat begrijp je. Ik hoop, dat je even trouw mee zult doen. Zusjes de Vos Pret gehad en pret in het vooruitzicht.dat blijft maar steeds een prettig leventje! Dus weer: veel pleizier a.s. Dinsdag. Jo Kooien Ik hoop ook voor je, dat je eens gelukkig loot. Een buitenkansje voor je, dat je schoolvriendinnen je van zooveel lectuur voorzien. Alweer mooi post papier; ik bof er bij! Jannie Kooien Het bevalt jou best in die derde klas, dat merk ik wel! En 28 Mei belooft dan weer een fijnen dag bij jullie thuis. Annie van Winkel De seringen zijn nu prachtig. Zoo genieten jullie nu van de lente buiten en binnen. Corrie van Weizen Ik heb gelezen van het feest op school. Een heerlijke dag voor jullie! Ja, in den schoonmaaktijd moeten we vaak met rare hoekjes of kleine plaats jes tevreden zijn. Zusjes Glasbergen Het lijkt me een mooi boek. Jopie. en juist passend bij je leeftijd. Zoo heb je voor later een blijvend aandenken aan je raadseltijd. Heb jij er ook al in gelezen. Agatha? Riekje Leemans Jammer, dat er één raadseltje fout is. Jij schreef: „net ge noeg". maar nu werd het „net te weinig". Wat je over je rapport schrijft, lees ik natuurlijk met pleizier. Groet H., als zij volgende week over komt. Sofietje Lagerwij Wil je Moeder be danken voor haar briefje, en haar hartelijk van mij groeten? Als je de raadsels mee opgelost hebt, mag Marietje deze voor jul lie beiden opschrijven voorloopig. En ver der wachten we dan wel een poosje. Hannie de Wekker Hoe aardig de tandarts ook is, je bent er toch maar liever niet! Maar je had ook prettige dingen deze week! Hier volgt dan iets voor je nieuwe album: Als herinnering aan je raadsel jaren, Mag je dezen wensch van mij bewaren: Ik hoop, dat je nu. en in later leven, Veel vreugde om je heen zult geven. Suusje de Wekker Jij hield Hannie dus gezelschap bij den tandarts. „Gedeelde smart is halve smart", nietwaar! En ook beiden een album? Jullie hebben een groot stuk noodig in de krant vandaag! Je hebt reeds nu, in je raadsel^-, Mij prettige oogenblikken bereid. Ga hiermee door, voor groot en klein, Dan zul jij een zegen voor anderen zijn. Gerrie Sweris Je rapport kwam dan toch, al werd het laat. En de „groote ver rassing" kwam er zóó gauw achterna, dat ik wel begrijp, dat het met je rapport in orde is. Nu kun je dan binnenkort genie ten! Tineke Marree Ik hoor inderdaad van veel goede rapporten, en ben blij, dat jij dit nieuws ook voor me hebt. Je mag nu raadsels insturen. Dini Nieuwendijk Prettig, dat jij al zoo genoten hebt van de Meimaand. Ik ook, hoor! Willy Broers Dat belooft weer wat voor mij. Ik ben natuurlijk heel benieuwd. Bep Bouter Het was Zondag een mcoie dag om uit te zijn. Voor T. gezellig, er zoo met haar vriendin op uit te gaan. Hoe gaat het met je Grootvader? Mientje de Water Er zijn mooie cijfers bij op je rapport; ik zie, dat je goed je best doet. Rietje Brandt Leuk, dat je meteen nog met een ander raadselnichtje kennis maak te, toen je je boek uitkoos. Je hebt dus voorloopig een prettig extraatje voor de Zondagen. Marietje Zaalberg Van mij een harte lijk groetje op je kleine briefje. Studeer je ijverig op je mandoline? Niek en Marti Bakker Ik ken je boek niet, maar de titel doet me vermoeden dat er veel moois in te lezen staat, Niek. Het groeit goed in je tuintje. Bedankt voor de grapjes van jullie beiden. Alida en Koosje Stikkelorum Het zal een snoezig mutsje geworden zijn. dat je gemaakt hebt, Ali. Het was fijn om te wan delen Zondag, Koosje. Jan Bronsgeest Je hebt dus wcei een prettigen dag achter den rug, die ie weer iets nuttigs en moois gebracht heeft. Elsje de Bruyn Ik heb genoten van je postpapier. Maar de briefjes zijn me even lief op gewone velletjes, nu het mooie pa pier op is. Zoo, je hebt dus twee dubbel- nichtjes in onzen kring. Riek de Vos Dat gaf een drukken tijd. Vind je het prettig in het nieuwe huis? Gieltje Korswagen Dit raadseltje is wat al te gemakkelijk. Misschien weet je nog eens een ander. Truusje Sluymer Je maakt grooter fietstochten, dan ik durfde veronderstellen. Je kunt nog heel wat genieten van den zomer op deze manier. Jack de Geus Ja, dat was een fijn loopje voor je, verleden Woensdag om 12 uur. Nu ben je een mooi boek rijker. Tweetal Heemskerk Had Suze de raad sels voor jullie beiden geschreven dezen keer? Verder ook een hartelijken groet. Greetje Lips Jij krijgt volgenden keer een versje; vraag er dan nog even om. Nu moeten jullie voor gymnastiek met recht je beste beentje voor zetten! Voor den eer sten wedstrijd moeten jullie een verre reis maken; daar zul je niets op tegen hebben! Zusjes Hartevelt Jullie hadden een mooi uitstapje verleden week, en hebben volop van de bollenvelden kunnen genie ten. Ansje Eichhorn Hè, dat prettig nieuws allemaal! Eerst over veel mooie cadeaux (een echt horloge, niet mis!), en daarna nog over een mooi rapport. Jij blij, en ik blij, hè? Truusje van Weizen Gelukkig heb je dan toch van de bloemenvelden genoten. Ik zag ook die bijzondere tulpen, en vono deze heel mooi. Die neergestrooide hvacinth- bloempjes gaven een aardig effect. Pim van Weizen Ik begrijp dat jij graag bij de mooie duifjes staat te kijken. Je moet me er maar vaak over vertellen. Al kan ik hen dan niet zien, dan geniet ik toch vanuit de verte mee. Jannie van Kampenhout Zoo had je twee feestmiddagen vlak achter elkaar. Aan pleizier heeft het je niet ontbroken verleden week. Moed houden; misschien behoor jij ook nog eens tot de gelukkigen. Wim Lek Dan moet je wel heei hard geloopen hebben verleden Woensdag na schooltijd, om je boek te halen, dat je er zoo vroeg was. Het is zeker een echt jon gensboek. Annie Lek Ik vind het best. dat je raadsel 3 toch zoo opgeschreven hebt. Fijn, zoo'n eigen tuintje. En hoe was je verjaar dag? Jannie Lek Moeder vond zeker, dat je wat al te lang in den Meiregen bleef! Aar dig van den pauw, dat hij met zijn staart pronkte voor jou. Tweetal Rienstra De verjaardag van Paul is voor jullie allen een bijzondere feestdag geworden. Alleen het weer werkte

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 21