Ons Kort Verhaal (ntspanning op de beurzen ZWITSERSCHE NATIONALE TENTOONSTELLINO [fIDKH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 13 Mei 1939 Honderd gulden voor een kus Zijt gij reeds lid Echter nog geen reden voor een hausse-stemming ZWITSERLAND 3—3 (Van onzen ftaancieeen medewerker.) Wij kunnen vaststellen, dat de reactie jrt menschheid op de jongste ontwikke- i op politiek terrein er vrijwel algemeen CO is geweest van zichtbare verademing |n fan toenemend besef, dat de oorlogsge- Un opnieuw en in belangrijke mate ar den achtergrond zijn geschoven. Tot ontstaan van deze reactie is in niet •'onderschatten mate bijgedragen door M doordringen van de meening, dat de ïomische omstandigheden in Duitsch- van zoodanigen i ongunstlgenaard dat het gewettigd lijkt, liierop de telling 'c bouwen, dat daarin een sterke j is gelegen op de werking van die achten welke van die zijde uit naar oor- zouden kunnen drijven De beurzen en iirkten hebben, dank zij de meer opti lt L*he instelling der geesten, een vrien- (éïper aanzien gekregen. Weliswaar hou- omzetten ter beurze zich op een zeer heiden peil, aangezien er bij zoovele uiten der internationale problemen nog' [en heel groot vraagteeken dient te wor- n geplaatst, doch het koersniveau onder een duidelijke verbetering, die zich [ver vrijwel alle afdeelingen uitstrekte, railend was dkarbij, dat Wall Street in len achteraan kwam, terwijl men toch jeigd zou zijn. te verwachten, dat. waar v-York zich buitengewoon gevoelig heeft ind voor het minder fraaie politieke Buws, ditmaal de betere stemming even- Cns bijzonderen weerklank aan gene zijde i den Oceaan zou ontmoeten, gedachtig het zoo dikwijls op de Amerlkaansche men- [iliteit toegepast dichterwoord: „Himmel- «h jauchzend, zum Tode betriibt". Dat lilks niet het geval is geweest, mag ge- ■gelijk op rekening worden gesteld van t leit dat zooals ik reeds de vorige week Beenzette, de interne economische en fi- cicele vraagstuken in de Vereenigde aten een optimistischen kijk beletten, t name Is het de kolenstaking geweest, r een merkbaar verkillenden invloed op ie: Amerikaansche zakenleven uitoefende. De vermindering van de politieke zorg eelt zich vanzelfsprekend ook op de wis- fcmarkten kenbaar gemaakt. Van de con geniale valuta's waren het in het bij- ler de gulden en de belga, die een be- vaste houding aan den dag legden. Boor het eerst sinds meerdere weken is e goudvoorraad van de Nederlandsche ink onveranderd gebleven, zoodat het [ilisatlefonds niet langer genoodzaakt den guldenkoers door dollarverkoopen [steunen. Wat het Belgische devies aan- dit vertoonde de logische reactie op i mislukte, zeer scherpe balsse-specula- die haar voedingsbodem had in de [mluatiegeruchten. Nu de mogelijkheid i een verdere waardevermindering voor valuta voorioopig naar het rijk der zie kan worden verwezen, zien wij goud naar de Belgische centrale bank mevloeien en ls de bank in staat ge test de onlangs plaats gevonden hebben- drastische disconto-,.verhooging" ten We ongedaan te maken. België is er Iwrts in geslaagd, vernieuwing te verkrij gt! van het Nederlandsch bankierscrediet f. 35 millioen, dat half Juni definitief |Coopt, zij het dan, dat het nieuwe crediet wat hooger rentepercentage zal dra- alsmede voorzien zal zijn van een irclausule. Tij zouden nog meerdere teekenen van Hing kunnen aanvoeren, zooals de ng van de verzekeringspremies tegen ulögsrisico en het dalen der geldmarkt- inevendie bijv. voor prolongatie weer it genaderd zijn tot het lage peil van 'i'i, waarop zij zich zoolang hebben ge- hndhaafd. Bij de beschouwing van deze [ffi andere aanduidingen dient eveniwel te Wden bedacht, dat er nog lang geen re- denen voor een haussestemming bestaan. Iks wordt immers verhinderd door dewe- dat de bewapeningsgolf voort- fit en de productieve krachten der naties milt verslinden. De politieke crisis moge nl zijn geluwd, het proces van om- om tkt te zeggen mis-1 vorming der volkshuis tadingen tot een oorlogseconomie zet zich mi'erzwakt voort. Begrootingstekorten blij- *n gapen ihet jaarverslag van de Bank Wor Internationale Betalingen raamt het totale bedrag der begrootingstekorten in de feheele wereldl op het oogenblik op meer dit een milliard dollar per maand), in de wrste plaats, omdat ontzaglijke bedragen tas de landsverdediging ten koste moeten widen gelegd. Lastenverzwarig en winst- tok voor het bedrijfsleven zijn dienten- ferolge onvermijdelijk, getuige voor Ne- wland de indiening der nieuwe belasting voorstellen. Even onvenmijdelijk isdevoort- tnette requireering van de nationale hulp- wonnen met het doel. de uitvoering van de toonomlsche programma's ten behoeve van ito nationale veiligheid mogelijk te maken, jffl symptoom hiervan is bijv. het beroep tot Engelsche regeering op de particuliere Meggers, zich te onthouden van aankoo- PW van buitenlandsohe (Amerikaansche) fondsen, teneinde het afstroomen van ka shal te beletten, een beroep, waaraan vacht is bijgezet, doordat uit verschillende uitlatingen van den Engelschen Minister hu Financiën terdege gebleken is. dat de f-* (een officieel verbod van degelijke toinsacties) achter de deur gereed staat !|i zoo noodig zeker gebruikt zal worden. tok met betrekking tot de goederen markten zijn symptomen van soortgelijken aard duidelijk aan den dag getreden. De taitengewone vraag naar suiker gevolg van eenerzijds schaarsche oogsten in be paalde landen en anderzijds het aanleggen Jan belangrijke oorlogsvoorraden en de Wntengevolge ingetreden scherpe prijs- ■vSng heeft geleid tot het bijeenkomen 'an den Internationalen Suikerraad On toonbaar is in dezen de drang van de fide van Engeland, dat. wanneer verschii- dnde teekenen niet bedriegen, ernstig zou overwegen, zich van de internationale taventie los te maken, indien de Raad "tof zou overgaan tot het vrijgeven van jïfw door bijv. teruggaaf van de inder- 'W yrijwilig afgestane uitvoerquota. De tozetie, die de suikerprijs na het bekend rirden van het bijeenkomen van den jtoad heeft getoond, vormt een duidelijk Nis. hoezeer de markt met een vermeer- oonng van den uitvoer langs dezen of an- eren weg rekening houdt. eet Internationaal Rubber Regelings «wité, dat Dinsdag te Londen vergadert, om een beslissing te nemen ten aanzien van het uitvoerquotum voor het derde kwartaal, zal eveneens aandacht hebben te besteden aan den door Engeland en de Vereenigde Staten geuiten wensoh, het bestaande uitvoerpecentage ad. 50 pet. te verhoogen in verband met de zorg voor voldoende oorlogsvoorraden. Het mag als bekend worden verondersteld, dat Enge land de daling van zijn rubbervoorraden met eenige ongerustheid gadeslaat en dat Amerika rubber- en tin-reserves wil op bouwen voor geval van nood. Laatstge noemd land wenscht daarbij twee vliegen in één klap te slaan, door namelijk de be geerde goederen te verwerven langs den weg van den ruil tegen de voorraden katoen entarwe, waarmede het, In belangrijke ma te. dank zij de eigen economische politiek, leelijk in de maag zit De onderhandelin gen te dezer zake, namelijk met Engeland, zijn begonnen, doch wij beschikken nog over te weinig gegevens, om thans op de geopperde voorstellen en de daarbij te overwinen moeilijkheden in te gaan. Suiker, rubber, tin. alle drie producten, welke van primair belang voor de welvaart van Nederlandsch-Indië zijn, het Indlé. dat in de conjunctuur onverbrekelijk sa menhangt met de vraag naar grondstoffen en het prijspeil van deze goederen. Het verslag van de Nederlandsche Handel- Maatschappij belicht nog weer eens op nieuw, evenals reeds zooveel verslagen van in Indië werkzame ondernemingen dit hebben gedaan, hoezeer 1938 in dit op zicht voor ons overzeesch gebiedsdeel een ongunstig jaar was. Dat desondanks de resultaten der cultuurmaatschappijen niet sterker zijn teruggeloopen dan in de ach ter ons liggende weken ls gebleken, stemt tot groote voldoening, want het is een be wijs van den weerstand van deze ook voor het moederland zoo belangrijke bedrijven. Wij mogen dit overzicht niet besluiten zonder gewag te make* van de oplossing of naderende oplossing van twee conflic ten. Het eerste is het geschil tusschen de Vereenigng voor den Effectenhandel en de Canadeesche regeering. dat zoolang de introductie van Canadeesche waarden aan de Amsterdamsche beurs heeft tegenge houden. Deze zaak is thans definitief gere geld en het zou mij niet verwonderen. In dien bij een toeneming van de bedrijvig heid aan het Damrak verschilende Cana deesche fondsen zich voor verhandeling zouden melden. Het tweede is het conflict tus=chen Mexico en de buitenlandsche pe- troleummaatschappijen. Men verwacht, dat binnenkort een overeenkomst tot stand zal komen inzake de kwestie van de ont eigening der bezitingen der oliemaatschap pijen. Naar verluidt zou een contract wor den gesloten, volgens hetwelk gedurende een periode van 50 jaar den maatschap pijen zou worden toegestaan, zelf hun eigendommen te exploiteeren onder garan tie van de Mexicaansche regeering voor redelijke belastingen en loonen, terwijl na afloop de eigendommen aan den Mëxicaan- schen staat zouden vervallen. Waar er in het kader van de Mexicaansche politiek geen reden bestond om te verwachten, dat de in beslag genomen eigendommen aan de betreffende maatschappijen zouden worden teruggegeven en het tevens duide lijk ls geworden, dat van de betaling eener schadeloosstelling niet veel terecht zou komen, mag een overeenkomst van deze strekking beschouwd worden als de gun stigste oplossing, die de buitenlandsche oliemaatschappijen onder de geldende om standigheden kunnen verkrijgen. (Nadruk verboden). VERBINDT UW VACANTIE IN MET EEN BEZOEK AAN DE ZURICH 6 MEI - 29 OCTOBER 1939 4788 (Ingez. Med.) VOOR ZONDAG 14 MEI. Hilversum I. 1875 en 415.5 M. 8.30 Ncrv; 9.30 Kro; 5.00 Ncrv; 7.45—11.15 Kro 8 30 Morgen wijding 9.30 Gram. muziek 10.30 Plechtige Hoogmis 11.45 Gram. muziek 12.15 Mid denstandspraatje 12.35 Gram. muziek 1.00 Litteraire causerie 1.20 Kro-Melodistcn en solist 2.00 Vragenbeantwoording 2.45 Kro- kamerorkest (3.15—3.30 Gram. muziek) 4.00 Declamatie 4.15 Ziekenlof 4.555.00 Gram. muziek 5.05 Geref. Kerkdienst. Hierna: Ge wijde muziek (gram. pl.) 7.45 Berichten 7,50 Gram. muziek 8.00 Berichten A.N.P., mededeelingen 8.15 Harmonie „St. Cecilia" 8.45 Radiotooneel 9.00 Gram. muziek 9.05 Europeesch concert uit Riga 9.30 Gram muz. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Epiloog 11.0011.15 Esperantonieuws. Hilversum II. 301.5 M. 8.55 Vara; 12.00 Avro; 5.00 Vara; 6.30 Vpro; 8.00—12.00 Avro 8.55 Gram. muziek 9.00 Berichten 9.05 Tuin- bouwhalfuur - 9.30 Gr. muz. - 9.45 Causerie „Van Staat en Maatschappij" 9-59 Berichten 10.00 Vara-orkest en soliste 10.40 Decla matie en gram. muziek 11.00 Esmeralda en orgelspel 12.00 Cyclus „Weg met de staket selen" 12.20 Berichten, hierna Avro-Amuse- mentsorkest 1.00 Gram. muziek 1.30 Cau serie „Op een Indische stroozak" 1.50 Orgel spel 2.00 Boekbespreking 2.30 Omroep orkest, Hilversumsch Vrouwenkoor en solisten (In de pauze: Pianospel) 3.55 Gram. muziek 4.10 Zutphensch Mannenkoor 4.30 Sport- reportage, gram. muziek en sportnieuws A.N.P. 5.00 Vara-kinderkoor „De Merels" 5.30 Voor de kinderen 6.00 Sportpraatje 6.15 Sportnieuws A.N.P., Gram. muziek 6.30 Li- turgisch-Oecumenische Dienst 3.00 Berichten A.NP., radiojournaal, mededeelingen 8.20 Reportage met muzikale omlijsting 9.20 Gram. muziek 9.25 Concertgebouw-orkest. Toonkunstkoor. koor der Kon. Oratorium-Ver. en solisten 10.40 Gram. muziek 11.00 Be richten A.NP. Hierna: Avro-Dance-band er solist 11.4012.00 Orgelspel. Droitwich. 1500 M. 11.20 Ch. Ernesco's kwintet 11.50 B.B.C.-Harmonie-orkest 12.40 Gram. muziek 1.20 Voor tuinliefhebbers 1.40 B.B.C.-orkest 2.40 Eugene Pini's Tango orkest 3.20 Missiepraatje 3.40 Orgelspel 4.20 Causerie „The mystery of pain" 4.40 Radiotooneel met muziek 5.05 Causerie „This and that" 5.20 Berichten 5.30 Europeesch overzicht 5.50 „Besses o'the Barn" orkest 6.20 Fred Hartley's sextet en solist 6.55—7.10 Reportage 7.15 Kerkdienst 8.05 Liefdadig- heidsoproep 8.10 Berichten 8.25 Uit Que bec: Nieuws uit Canada 8.25 Radiotooneel 8.50 Londensch Theater-Concert-orkest. Cam-| bridge Universiteitskoor en solisten 9.35 De clamatic 9.50 Epiloog. Radio Paris. 1648 M. 8.00 Gram. muziek 9.00 Giardino-orkest 9.40. 10.20 en 11.05 Gram. muziek 11.30 Orgelconcert 11.50 Zang 12.30 Gram. muziek 12.35 Andolfi- orkest 2.20 Chansons 2.35 Accordeonsoli 2.50 Zang 4.20 Russisch vocaal ensemble Bobtchenok 4.50 Zang 5.05 Gram. muziek 5.35 Radiotooneel 6.20 Gram. muziek 7.50 Symphonie-concert m.m.v. solist 9.35 Europeesch concert uit Riga 10.5011.50 Jo Bouillon en zijn orkest. Keulen. 456 M. 5.20 Havenconcert 7.35 Orgel en cembalo 8.35 Gram. muziek 10.20 Sted. orkest van Düsseldorf 11.20 Omroep orkest 1.20 Populair concert 3.20 Leo Eysoldt's orkest, solisten en pianoduo Hans Bund 6.50 Verzoekconcert 7.50 „Die Rose vom Liebesgartcn". opera 9.55 Concert (opn.) 11.201.20 Nachtconcert. DOOR BERT LOVEN. Het was op de fancy fair ten bate van de vereeniging tot verzorging van zwakke kinderen, toen aan een tafeltje drie jon gelui elkaar met gepaste kwinkslagen za ten te amuseeren. De ontzettende drukte in den grooten tuin van het hotel, bewees, dat de vereeniging en haar doel de harten van velen had weten te veroveren. Dat bleek ook uit de vrijgevigheid, die de be zoekers en bezoeksters toonden, als een der vele collectrices met een vriendelijken glimlach hun een groen gelakte bus voor hield. Ongetwijfeld zou deze dag voor de jubi- leerende vereeniging een groot succes wor den. hetgeen de stemming onder de aan wezigen niet weinig verhoogde. Ook de drie jongeui waren in een opgewekte stem ming en juist wilde Frits Borgers met een splinternieuwe mop te voorschijn komen, toen een allerliefst stemmetje klonk: „Neem me niet kwalijk, heeren, wenscht U wellicht ook een kleinigheid bij te dragen voor het goede doel?' Juffrouw Alice Jurriaans, de dochter van den bekenden bankier, keek de hee- ren aan met een blik, welke zelfs een ijs beer zou verteederen en schudde daarbij zachtjes de groengelakte bus heen en weer, alsof ze daarmee wilde demonstreeren, dat het offer der manen reeds door vele anderen was voorafgegaan. Reeds wilden Gerard Donker en George Horns een geldstuk in de gleuf laten glij den. toen Frits Borgers zijn hand waar schuwend ophief. „Even wachten, jongens", zei hij lachend. Juffrouw Jurriaans doet vandaag zoo goed haar best voor de arme keuters, dat we alle drie eens een goed voorbeeld moesten geven. Laten we ieder vijf gulden in de bus doen.', Juffrouw Jurriaans kreeg een kleur van blijdschap en sprak dankbaar: „U bent een edelmoedig mensch. mijn heer Borgers. Namens de vereeniging en niet in het minst uit naam van de zwakke kinderen ben ik U dankbaar." De vrienden klapten in hun handen en enkele van de dichtstbijzittende gasten, die de woorden van Frits gehoord hadden, aoolaudiseerden Weldra had elk der jongemannen hetzij vijf zilveren guldens of twee rijksdaalders door de gleuf laten glijden en Juffrouw Jurriaans bedankte hen nogmaals met haar allerliefsten glimlach. Toen ging ze verder, om aan de andere tafeltjes haar geluk te probeeren. „Zeg eens. Frits", begon George Horns, toen het meisje uit het gehoor was, „ken je haar zoo goed, dat jij haar juffrouw Jurriaans noemt en zij jou mijnheer Bor gers?" „Zeker, kennen we elkaar", gaf Frits la chend toe. „Zij is immers de dochter van mijn bankier Jurriaans? Ik zie haar bijna iederen dag, als ik op de bank kom." „Is ze dan ook bij haar vader op kan toor?" informeerde Gerard Donker. ..Neen, maar ze houdt hem dikwijls ge zelschap. Hij is dat zoo gewoon. Jurriaans wordt oud en zijn dochter is zijn eenig kind." „Dan zullen jullie het wel gauw eens zijn." plaagde Gerard. Frits haalde zijn schouders op en ant woordde droog: „Niet onmogelijk, maar in ieder geval zal dat nog wel een poosje du ren. De oude heer wil niets van een ver loving weten en juffrouw Alice denkt nog lang niet aan trouwen. Ze is zelfs een beet je... hoe zal ik het zeggeneen beetje ouwe vrij ster ach tig." Hij wees ongemerkt met zijn vinger en vervolgde: „Kijk, daar komt ze weer aan." „Vraag eens, wat een zoen kost, Frits. Ik wed, dat je niet durft." De ander haalde de schouders op en glimlachte veelbeteekenend. „Die krijg ik zonder dat het mij een cent kost", zei hij zelfverzekerd. „Als je me nou!" lachte George Horns. „Hoor zoo'n Don Juan eens?" „En toch is het zoo", hield de ander vol. „Willen we erom wedden, dat ik haar een kus op haar mond mag geven, zonder dat het mij een cent kost? Vlug, ze is dadelijk hier." „Allright!"klonk het uit twee mon den tegelijk. „Om drie flesschen wijn?" „In orde!" Inmiddels was juffrouw Jurriaans na derbij gekomen en wilde met een vriende lijk lachje doorgaan, toen Frits haar vroeg, even te luisteren. De jongedame voldeed aan zijn verzoek en ging op den ledigen stoel zitten die nog over was. „Wilde U iets van mij weten?" vroeg ze, hem nieuwsgierig aanziende. „Het gaat om een weddenschap. Juffr. Alice, zei Frits vrijmoedig. „Mijn vrienden beweren, dat het niet mogelijk is, van U een kus te krijgen." „Dan hebben uw menden de wedden schap gewonnen, mijnheer Borgers, want zooiets is werkelijk niet mogelijk." Ze bloosde tot over haar ooren en er lag een soherp antwoord op haar lippen, maai* ze bedwong zich. George en Gerard lachten triomfante lijk en Gerard plaagde: „Zoo, waar blijf je nou. Don Juan?" „En toch blijf ik bij mijn meening. dat het wel mogelijk is." zei hij vastberaden. „Dan denkt U heel slecht over mij." gaf het meisje te kennen met een tikje boos heid in haar stom. „Ik ben een fatsoenlijk meisje en laat mij niet kussen ter wille van een weddenschap." „Ook niet. als ik U een groote som geld aanbied?" vroeg Frits. „Natuurlijk twijfe len wij er geen van drieën aan. dat U een fatsoenlijk meisje bent. maar.... eh.... terwille van de zwakke kindertjeniet waar. Zou U niet graag vanavond bij het openen van de bussen als kampioene te voorschijn komen? Bepaalt U maar, hoe groot het honorarium moet zijn voor één kus op uw rose lipjes." Ze dacht een oogenblik ernstig na en toen gleed er een glimlach over haar ge zicht. terwijl ze de anderen een knipoogje toewierp. „Hm." mompelde ze. „Het is, omdat het voor de arme kleuters is en omdat U er geen unfaire bedoeling mee hebt. daarom wil ik U toestaan, mij één kus te geven, maar dat kost een som van honderd gul den". Gerard Donker en George Horns barst ten in lachen uit en gaven hun vriend een stootje. Ook de collectrice glimlachte, om dat ze wel begreep, dat niemand zoo dom zou zijn. honderd gulden te betalen voor een kus. „Waar blijf je nou, Frits?" spotte George. ..Je verliest toch je weddenschap, vriend. Al zou je honderd gulden betalen, want je hebt gezegd, dat het je geen cent zou kos- tes." „Natuurlijk heeft hij de weddenschap verloren", beaamde het meisje lachend. „Toch geef ik mij niet gewonnen", hield Frits vol „Ik neem het aanbod aan en wil honderd gulden betalen en ik geef nog vijf gulden fooi ook. Maar die vijf gulden tellen niet mee voor de weddenschap. Ik heb natuurijk geen honderd gulden In mijn zak, dus dien ik ze eerst te gaan ha len." „Maar dan verlies je toch evengoed de weddenschap, Frits", spraken de anderen tegelijk. „Dat moeten we afwachten", en gelijk was de jongeman opgesprongen en rend'5 den tuin uit. Een half uur later was hij terug. Hij liet een half opgevouwen bank biljet van honderd gulden zien en liet het in de bus verdwijnen. Toen drukte hij heel even zijn lippen op die van juffrouw Alice Jurriaans die blozend de aangename mar teling doorstond." „Het spijt mij voor Uw verloren wedden schap, mijnheer Borgers", zei ze met een glimlachje. U permiteert mij zeker wel. dat ik nu weer verder ga?" „Je hebt verloren, Frits, daar helpt geen vader of moeder aan. De drie flesschen wijn en de honderd gulden ben je kwijt", sprak George Horns handen wrijvend. „Ik moet zeggen, dat je vandaag al bijzonder royaal bent." Frits lachte geheimzinnig en legde zijn vinger tegen zijn mond. „Ik heb de wed denschap gewonnen, heeren. Ik heb haar gekust en het heeft me geen cent gekost". De vrienden zaten hem aan te kijken alsof ze het in Keulen hoorden donderen. „Dat zal je moeten bewijzen!" „Heel eenvoudig", lachte Frits. „Ik ben even naar haar vader, bankier Jurriaans geloopen en vroeg hem honderd gulden te- leen voor een goed zaakje. Hij gaf ze me dadelijk, als goede kennis, maar toen ik buiten was liet ik door een jongen een briefje brengen, met de mededeeling. dat ik het geld plotseling niet noodig had en dat ik, daar ik zijn dochter toch op de fancy fair had ontmoet, haar het geld maar te ruggegeven had. Ik geloof wel. dat juffr Juriaans erg teleurgesteld zal zijn, als ze het briefje leest, dat ik aan de binnen zijde van het bankbiljet heb gespeld, maar daarvoor heb ik dan ook die vijf gulden fooi gegeven, als vergoeding voor de te leurstelling, maardie staan buiten de weddenschap, hebben we afgesproken." Hij riep een juist passeerenden kellner: „Hallo, Jan!Drie flesschen Tokayer voor rekening van deze twee heeren!" Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 8.20 Gram. muziek 9.20 Zang en orgelspel 10.20 Zang en gram. muziek 10.50 Carillonbespeling 11.20 Gram. muziek 11.50 en 12.30 Omroep- dansorkest 12.501.05 en 1.35 Gram. muziek 5.20 Radiotooneel 5.55 Gram. muziek 6.20 Cellovoordracht 7.20 Bont programma 9.30 Omroepdansorkest - 10.20-11.20 Gr. muz. 484 M.: 3.20 Gram. muziek 9.20 Gevar. concert en declamatie 10.20 Gram. muziek 10.35 Zang 10.50 Gram. muziek 11.05 Jazz- pianoduetten 11.20 Gram. muziek 11.35 Radio-orkest 12.30—1.10 Radio-orkest en so listen 1.50 Gram. muziek 2.20 Sportrepor- tage 4.05 Gram. muziek 4.40 Radio-orkest 6.15, 6.35 en 7.20 Gram. muziek 7.35 Caba retprogramma 8.20 Uit Zürich: Uitzending ter gelegenheid van de tentoonstelling 9.30 Jean Omer's orkest 10.2011.20 Gram. muz. Deutschlandsender. 1571 M 7.35 ..Les Dragons de Villars". opera (opn.) 9.20 Berichten 9.40 Trio-concert 10.05 Berichten 10,20— 11.20 Omroe'pdansorkest. VOOR MAANDAG 15 MEI. Hilversum I. 1875 en 415,5 M. Ncrv-uitz. 3.00 Schriftlezing, meditatie 8.15 Berichten, gram. muziek (9.309.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Chr. lectuur 11.30 Gram. muziek (12.0012.15 Berichten) 12.30 Ncrv-Harmonie-orkest en gram. muziek 1.30 De Eemlanders 2.00 Toespraak en het Ncrv-orkest 2.30 De Eemlanders 3.00 Kookpraatje 3.30 Gram. muziek 3.45 Bij bellezing 4.45 Gram. muziek 5.25 Kinder uur 6.15 Gram. muziek (ca. 6.25 Berichten) 6.25—6.55 Vragenuurtje 7.00 Berichten 7.15 Vervolg vragenuurtje 7.45 Causerie van wege de stichting „Nationaal Centrum" 8.00 Berichten A.N.P.. herhaling S.O.S.-berichten 8.15 Jaarrede 9.00 Gram. muziek 9.30 Cau serie ..De plaats van de technische dienst in het staatsbedrijf der P.T.T." 10.00 Berichten A.N.P actueel half uur 10.30 Kamerorkest Ars Nova et Antlqua" en solist (opn.) (10.45 1100 Gymnastiek) 11.30 Gram. muziek Ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. Hilversum II. 301,5 M Alg. Programma, ver zorgd door de Avro 8.00 Gram. muziek (Om 8.15 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gewijde muziek (gram. pl.) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Ensemble Jetty Cantor 12.15 Berichten 12.17 Avro-Amusements-orkest I.00 Gram. muziek met toelichting 1.30 Or gelspel 1.45 Lyra-Trio 2.30 Het Omroep orkest (In de pauze declamatie en om ca. 3.45 berichten) 4.30 Causerie „The Musical Co medy" (met gram. muz.) 5.30 De Roman cers en soliste (Om 6.25 Berichten) 6.30 Het Avro-Salon-orkest 7.15 Pianovoordracht 7.40 Causerie „De nieuwe pachtwet in de prac- tijk" 8.00 Berichten A.NP. 8.15 Het Con certgebouw-orkest 9.15 Radiotooneel 10.25 Gram. muziek 10.30 Het Avro-dansorkest en solist 11.00 Berichten A.N.P. Hierna Karolyi Arpad's Ensemble 11.4012.00 Gram. muz. Droitwich. 1500 M. 11.2011.50 Sopraan en bas 12.20 Causerie over kerkgeschiedenis 12,45 Militair orkest 1.35 Sportreportage 1.502.20 Orgelconcert 3.203.50 Dans muziek (gram. pl.) 4.15 Cello en piano 4.50 Gram. muziek 5.20 Het Squire Celeste Octet -- 6.05 Sportreportage 6.20 Berichten 6.40 Uit Amerika: Causerie „Business outlook from America," 7.05 Gram. muziek 7.20 Gevar. piogramma 8.20 Zungvoordracht 8.40 Jack Hylton's band en solisten 9.20 Be richten 9.45 Uit Quebec: Nieuws uit CanacJa 9 50 Buitenlandcch overzicht 10.05 7weeie en derde acte van de opera „Tosca" (10.40 II.05 Declamatie) 11.40 Nachtegalerzang 11.50 Gram. muziek 12.10—12.20 Berichten. Radio Paris. 1648 M. 9.00 en 10.00 Gram. muziek 11.20 Het Derveaux-orkest 12.30 Zang 1.25 Het Visciano-orkest 2.35 Piano voordracht. 2.50 en 3.30 Gram. muziek 3.35 Zang 3.50 en 4.40 Cello-voordracht 4.55 en 5.40 Gram. muziek 6.35 Het Félix Raugel- koor <met toelichting) 7.20 Het Bailly-orkest 8.50 Gevarieerd programma 10.50 Gram. muziek 11.20-12.05 Radiotooneel in Esperanto. Keulen. 456 M. 6.50 en 8.05 Gram. muziek 8.50 De ..Drei Musikanten" 12.20 N.S.D.A.P. orkest 1.35 Klein Dresdensch orkest en man- doline-dubbelkwarret 2.30 Populair concert 4.20 Het Omroepkleinorkest 6.45 Pianovoor dracht 7.30 Verzoekconcert 8.50 Voor sol daten 9.35 West-Duitsch weekoverzicht 9.55 Gram. muziek 10.10 Het Omroeporkest m.m.v. solist 11.45—12.20 Populair concert (opn.). Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 en 1.30 Omroeporkest 1.50— 2.20 Gram. muziek 5.20 Gram. muziek en zang 6.50 en 8.20 Gram. muziek 9.20 Om roep symphonie-orkest m.m.v. solist 10.30 Om roep symphonie-orkest m.m.v. solist 10.30 Omroepsvmph.-orkest 10.5011.20 Gr. muz. 484 M.12.20 Gram. muziek 12.50 en 1.30 Radio-orkest 1.50—2.20 Gram. muziek 5.20 en 5.55 Radio-orkest 6.35 Cello-voordracht 7.05 Zang 7.35 Gram. muziek 8.20 Gevar. programma 9.05 Radiotooneel 10.05 Gram. muziek 10.30—11.20 Dansmuziek (gram. pl.). Deutschlandsender. 1571 M. 8.35 Militair concert 9.35 Cabaretprogramma 10.20 Be richten 10.40 K. Ristenpart's kamerorkest m.m.v. solist 11.05 Berichten 11.2012.20 Europeesch concert uit Riga (opn.). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zondag 14 Mei. Ie Programma: lederen dag van 8—24 UU* A V.R.O., V.AJLA. enz. 2e Programma: Iederen dag van 824 uuï K.R.O.. N.C.R.V. enz. 3e Programma: 8.35 Keulen 10.20 Brussel (Fr.) 12.20 Brussel (VI.) 12.30 Parijs Radio 1.35 Brussel (VI.) 3.20 Keulen 5.20 Diversen 6.20 Brussel (VI.) 6.50 Keulen 7.35 Brussel (VI.) 9.55 Keulen. 4e Programma: 8.30 Brussel (Fr.) 9.20 Brussel (VI.) 11.50 Droitwich 1.20 Diver sen 1.40 Droitwich 3.20 Diversen 3.40 Droitwich 4.20 London Reg. 5.05 Parijs Radio 5.20 Droitwich 8.25 London Reg. 9.50 Droitwich 10.00 Brussel (Fr.). Voor Maandag 15 Mei. lste Programma: Iederen dag van 824 uur: Avro. Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro. Ncrv enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 10.20 Parijs Radio 10.50 Radio P.T.T. N 12.20 Brussel (VI.) 2.20 Keulen 3.20 Droitwich 3.55 Radio P.T.T N 4.20 Keulen 5.20 Brus sel <Fr.) 6.20 London Reg. 6.50 Brussel VI 7.50 Keulen 8.35 Brussel (VI.) 8.50 London Reg. 9.40 Straatsburg of dlv. 9.55 Keulen 10.20 Brussel (VI.) 11.20 Parijs Radio (Esperanto-uitz.). 4e Programma: 8.00 Brussel (VI.) 9.20 Parijs Radio 9.30 Radio P.T.T. N. 9.50 Diversen 10.35 London Reg. 12.35 Droit wich 1.35 Parijs Radio 2.20 London Reg. 3.05 Diversen 3.35 London Reg.5.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. (Nadruk verboden. Auteursrecht voor behouden). van de afdeeling Leiden der Ned. Vereen, voor Luchtbescherming? Zoo niet, wordt het nog heden Secretaris is de heer D. C. KOK. Rapen* burg 9, Tel. 807. - Contributie naar draag kracht (minimum 25 cents 's jaars).

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 11