Uit de Rijnstreek Gemeenteraad Alkemade Mie Jaargang LE1DSCH DAGBLAD, Vrijdag 12 Mei 1929 Vijlde Blad No. 24273 Gemeenteraad van Zoetermeer alphen. Jongetje te Rijpwetering verdronken koudekerk aan den rijn. leimuiden. bodegraven. hazerswoude. nieuwveen. nieuwkoop. waddinxveen woubrugge. zoetermeer. Hoe laat wordt de hoofdbus gelicht zwammerdam. Burgerlijke Stand. Qdjoren: Anna Cornelia Maria. d. van Hu- rtus Johannes Redegeld en Alberta Meijer; iabeth Teuntje, d. van Willem v. d. Wind en ancols Theodora Pereboom Voller. Overleden: Harmen Cornells de Rijk, 85 jaar, Mid met Annegje le Clerq. 'ondertrouwd: Cornells Jan Eikelenboom. 24 en Jacoba Johanna Baart. 22 jaar: Leen- Onthoven 26 Jaar (won. te Haarlemmer- ter) en Aafje den Hertog. 21 Jaar: Cornells nel 24 Jaar en Leentje Stapper. 24 jaar. Gthuad Izaak Kok. 33 Jaar (won. te Den ui) en Johanna Pranclna Phlllpplna nldt. 25 jaar. Loop der Bevolking. GevestigdCornelia C. v. d. Meer, Hoorn 41; tinna M. v. d. Zwaan. Grijpenstelnstraat 33. Vertrokken: n. Sassenheim. Jac. v. Beyeren- m 15, Maria v. Tol; n. Rotterdam. Vollen- ffenfitreat 65, Jan Steehouwer; n. Leiden, W. mcI 27, Margaretha Samsom: n. Nieuwer - rk iZ.), Bob Leupen; n. Hazerswoude, A 245, tonnes P. v. d. Zon; n. ld. ld. Wilhelmus M. 4, Zon, Raadsagcnda. De Raad komt as. Maandagavond 7 uur een. De agenda bevat als eenlg punt: rstel van B. en W. Inzake het aangaan een geldleenlng groot f. 95000.—. B. i ff. schrijven hieromtrent: J de water- en lichtbedrijven zijn in i laatsten tijd verschillende uitbreidin- j tot stand gekomen, waarvan de uit- iren niet uit de gewone middelen kun- a worden bestreden. Deze uitgaven be ll voor het electric! teitsbedrij f 10.000.voor de gasfabriek f. 35.000— l roor de waterleiding f25.000.totaal 70.000.ZIJ zullen door een geldleening dekt dienen te worden. Vm deze gelegenheid hebben B. en W. nik gemaakt om na te gaan, welke ka- ilsultgaven der gemeente nog onge- t rijn. Het is B. en W. gebleken, dat in laatsten tijd verschil lende openbare i zijn uitgevoerd, waarmede een ka- uitgaaf van rond f. 15000.ge- dd is geweest. Bovendien is het noodig voor de inrichting van den luchtbe- mingsdienst wordt beschikt over een ng van rond f. 10.000.hoewel de r dezen dienst te treffen voorzieningen I niet in alle opzichten vast staan en t crediet nog door den Raad moet wor- i verleend. In totaal zou alzoo een lee- j gesloten moeten worden van f. 95000. Ie aflossing van deze leenlng kan gesteld Wen op 25 jaar en wel: voor het aan [bedrijven te verstrekken bedrijfskapi- ad f. 70.000.op 25 jaar (elk jaar [MOO.—) voor de gelden ad f. 15000—, i behoeve van de uitvoering van open- werken op 15 jaar en voor de voor- igen ten" behoeve van den luchtbe- mriigsdienst ad f. 10.000.in 10 jaar. It eerste Ned. verz. mij. te 's-Gravenhage [bereid deze leening te verstrekken te- een rente van 3'/!"/n bij parikoers: live B. en W. voorstellen aldus te be- Tegen D. is door de politie proces- opgemaakt wegens diefstal van lood en koper. Een gedeelte van het nde werd in beslag genomen. Te Rijpwetering geraakte het l*/t-jarig zoontje van den veehouder A. R. in een bij de boerderij gelegen sloot. Hoewel de kleine slechts korten tijd in het water heeft gele gen, bleken de levensgeesten toch geweken. Louwers, 23 Jaar; J. W. Koot, 22 jaar en P. M. Pcrreyn, 24 jaar; G. J. v. Goozen. 30 jaar en M. C. v. d. Post. 29 jaar. Gehuwd: A. Lamens, 29 Jaar en N. Noordam. 31 jaar; A. J. Verhage. 22 jaar en J. Ammer- laan, 22 Jaar; J. A. v. Berge Henegouwen. 26 jaar en P. C. v. Wetten. 23 Jaar; L. Oppe- laar. 29 jaar en M. v. Velde. 26 jaar; W. H. Hoogeveen. 37 Jaar en P. C. Langeslag. 35 jaar; C. v. Wieringen. 24 jaar en I. Jongeneel, 21 jaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Alle Catharina, d. van Abraham Leenheer en Maaike Bakker. Ondertrouwd: Jacobus Spek. 25 jaar en Alida Elisabeth Duiker. 22 jaar. GEMEENTERAAD. Extra-hulp voor werkloozen - Ziekenfonds premie - De brug te Bilderdam. De raad vergaderde. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van Ged. Staten, waarbij medegedeeld wordt dat de uitgaven op den dienst 1938 voor de luchtbescherming teruggebracht moeten worden v. f. 700 tot f. 260. De voor zitter deelde mede, dat dit kan, aangezien niet meer dan f. 260 is uitgegeven. De raad besluit hiertoe. Ingekomen was een tweetal beslissingen van den Hoogen Raad. waarbij de aan slagen van de wed. Visser in de straatbe- lasting 1938 worden gehandhaafd. De voorzitter zelde. dat thans in hoogste in stantie ls beslist, dat de aanslag terecht heeft plaats gehad. Op voorstel van E. en W. besloot de raad de gemeenschappelijke regeling, tusschen de gemeente Alkemade, Leimoiiden en Rijn- saterwoude, betreffende den aanleg en de exploitatie eener drinkwaterleiding aan te vullen met de bepaling, dat de regeling van de zekerheidstelling van den administra teur in werking treedt op den derden dag na haar bekendmaking in de Ned. Staats courant De bekendmaking op grond van art. 137 der gemeentewet zal door de zorg van het gemeentebestuur van Alkemade geschieden echter met dden verstande, dat de kosten aan deze bekendmaking verbon den, door de gemeenten Alkemade. Lelmui- den en Rijnsaterwoude gezamenlijk zullen worden gedragen. Besloten werd f. 150 uit te trekken ten Burgerlijke Stand. boren: Marrejanne, d. van K. C. Bos en Bosman. rtrouwd: F. J. Zwanenburg, 26 jaar en UJL Röllng, 23 jaar. gleden: J p. w. RUckenmoud. 7 jaar WL te Gouda). Loop der bevolking. westigd: C. Kleinveld, Brugstraat 5; J. H. k Noordzijde 128; W. Verduyn, Meije 127; IVtrduyn etl geZ( zuidzijde 102; A. A. Bruere, Wjtraat 41; J. J. Groeneveld. Noordstraat f u v. Tol, echtg. van A. Kwlnkelenberg. s&kade 78; Th. Kootstra, echtg. v. J. van Noordzijde 141; P. Trouw en gez„ Oranje- Ut 93. Introkken: J. v. Muiswinkel, n. Den Haag, ^•ntesselaan 18; J. Schuitemaker, n. Edam. 'Westerbuiten 31; H. de Boer en gez., P*Wern. Gouda, Heerenstraat 36; S. J. en gez., n. Zegveld. Meije 236; J. H. tters, n. Borne. Hengeloschestraat 40; J. n Barwoudswaarder, No. 128; C. v. en gez., n. Barwoudswaarder 128; A. n. Nieuwe Tonge, Kerkkrlng A 90; D. f J; Schaft, n. Haarlem, Rijksstraatweg 2; lyapper en gez., n. Utrecht. Gasthuissteeg 9; I! ï1? ^aik, n. Linschoten. D 38a; C. H. i r o en S02- M. P. Lindostraat 19 bis; I^JfcUstek en echtg., n. Utrecht, Nieuwe penstraat 16. Raadsagenda. [k Raad komt Woensdagmiddag 17 Mei li l2 uur kijken. 2. Vaststelling notulen. 3. In- fStukken. 4. Vaststelling uitkeering der L.O.wet. 5. Voorstel tot het ■rfj??«vari medewerking ingevolge art. L. r h-O.wet 6. Voorstel tot het verleenen fc vU ^bsidie aan de stichting Zwem- _°Jaegraven en tot goedkeuring van de JJtog voor 1939. 7. Voorstel tot het en eener bijdrage in de kosten van ^dbouwonderwij s te Woerden. 8. toi tot wijziging van de begrooting 1938. 9. Voorstel tot verkoop van wrrein. 10. Voorstel tot het vertioo- 5rJf crediet voor den bouw van een "natorenstation. 11. Voorstel tot ver- van de begrootingspost voor de j ^herming. 12. Voorstel tot ruiling *wi5' -13' Aanvra€e van een crediet Wbereiding van den bouw van een r gemeentehuis. 14. Voorstel tot het van een ambtswoning voor den j ^!ester- 15. Voorstel tot verhuur van "J'ceel weiland achter de gebouwen Dwaterleiding. I Burgerlijke Stand. VCt" rt^"iaan Mattheus. z. van A. v. d. I Schoordijk; Wlllemijntje. d. van töns r1 ,on p. Hofman; Maria Louisa J™ia. d. van G. C. B. de Frank- v-.,.; A- Timmermans. Touwd; p. a. Fase, 25 Jaar en M. P. behoeve van een vergoeding ingevolge art. 13 der L. O.-wet. De voorzitter deelde mede, dat ook voor 1939 weder extra hulp aan werkloozen kan worden verstrekt in den vorm van Mee ding, dekMng en schoeisel. Per werMooze zal f. 5,78 beschikbaar worden gesteld; de gemeente moet f. 2 beschikbaar stellen, ter wijl f. 3,78 ten laste van het Rijk blijft. Bij een gemiddeld aantal werkloozen van 21 zullen de kosten voor de gemeente f. 42 bedragen. Voor de Meine boeren en tuin ders wordt f. 1.89 per persoon beschikbaar gesteld; voer rekening der gemeente blijft f. 1 per persoon. Bij een gemiddeld getal van 9 zijn de kosten, die ten laste der ge meente blijven f. 9. De raad besloot op voorstel van B. en W. deze extra-hulp voor 1939 te verleenen; de begrooting werd dienovereenkomstig ge wijzigd. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. den raad voorstellen om voor de werkloo zen toe te treden tot de verzekering van de Mij. Ziekenfonds „Alphen en Omstreken". Treedt de gemeente tot deze verzekering toe, dan wordt bereikt, dat de ziekenfonds premie voor de werkloozen tot de helft teruggebracht wordt. Dit zal voor deze categorie van personen een belangrijke be sparing beteekenen. De kosten voor de gemeente worden ge raamd op ongeveer f. 150 p. j. De raad had tegen deze toetreding geen bezwaren. De voorzitter zou deze verzekering ook van toepassing willen verHaren op die perso nen, die op grond van de armenwet wor den gesteund. De raad kon zich ook met dit voorstel vereenigen. De raad besloot, aangezien men van mee ning is, dat tegen 1 Juni a.s. er in het vrije bedrijf weder volop werkgelegenheid is, de steunregeling voor werMoozen met ingang van Maandag 5 Juni a.s. geheel stop te zetten. De voorzitter deelde mede. dat Ged. Staten en het Hoogheemraadschap van Rijnland geen vergunning willen verleenen voor de verbetering van de brug te Bilder; dam. Het Hoogheemraadschap Rijnland wij de doorstroomingswijdte en Ged. Staten de doorvaartwijdte breeder hebben. Ged. Sta ten en het Hoogheemraadschap willen de meerdere kosten, die hieraan verbonden zijn, voor hun rekening nemen. De ge meente komt, omdat de bovenbouw van de brug niet meer te gebruiken is, ook voor- meerdere kosten te staan. Daar echter dan een geheele nieuwe brug verkregen wordt, stelden B en W. voor om met de vooretel len van Ged. Staten van Rijnland acooord te gaan. Aldus besloten. De heeren Koot en Rietdijk zouden ook de rijibreedte 0.50 meter breeder willen hebben. De voorzitter zegde een onderzoek toe. Zijn de meerdere kosten niet zoo heel hoog, dan kan de Raad ook hiermede accooró gaan. De heer Rietdijk zou den tol boom bij de brug te Bilderdam willen ver plaatsen naar de overzijde en wees op den onhoudbaren toestand van de sloot bij de Bijz. School: In samenwerking met de eigenaren en de gemeente is deze sloot ge makkelijk te dempen. Spr. wees ook op enkele verbeteringen, die bij het kerkhof moeten worden aangebracht. De opgang naar het kerkhof is in verval, verscheidene steenen hebben losgelaten, terwijl ook de haag rond het kerkhof in den af geloop" n winter bijna geheel is doodgevroren. De voorzitter zegde een onderzoek toe. Hierop volgde sluiting. De winkelsluiting Bespreking over een landbouw huishoudschool De melkverstrekking aan kinderen De krotwoningen. Extra steun voor werkloozen. - Voorschot voor 24 te bouwen woningen. - De bouw van hypotheekwoningen. De Raad van Alkemade vergaderde on der voorziterschap van mr. J. W Peek. Na opening en voorlezing en vaststelling der notulen, werd een aantal ingekomen stuk ken voor kennisgeving aangenomen. Aan het bestuur der St. Lidwinaschool te Lei den werd een subsidie uit de gemeentekas verleend over 1938 groot f. 134.15. Voorts besloot de Raad om ook voor het jaar 1939 zich weder garant te verkaren voor 10 'h van een eventueel nadeelig saldo, ontstaan door het verleenen van credieten aan in deze gemeente gevestigde bloembollen- kweekers. Overeenkomstig de circulaire van den Minister van Sociale Zaken stel de de Raad een bedrag beschikbaar, groot f. 305— voor extra-steun aan werkoozen. Aan H. van de Letjgraaf, benoemd briga dier der rijksveldwaeht werd verhuurd de gemeentewoning B 508 voor f. 5.per week. Voorts besloot de Raad om bii ge brek aan voldoende kasmiddeen over te gaan tot het aangaan van een kasgeld- leening na 15 Juni 1939 tot een maximaal bedrag van f. 40.000. Z. h. st. werd goeggekeurd een voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling inz. aanleg en exploitatie eener drinkwaterleiding tusschen de gemeenten Alkomadc, Leimuiden en Rijnzaterwoude. De wijziging houdt in. dat ingevolge art. 137 der Gemeentewet het gemeentebestuur van Alkemade zal zorg dragen voor de pu blicatie in de Ned. Staatscourant. Hierna werd overgegaan tot vaststelling van een rooiüjnverordening te Kaag en tot verleening van ontheffing als bedoeld bij art. 27 der Bouw- en Woningverorde ning inzake een ingekomen bouwaanvraag van de firma Akerboom en Van Lent. Aan mej. de wed. Weenink werd overeenkomstig haar verzoek mJ.v. 1 Juli 1939 eervol ont slag verleed uit hare functie van brugop- haalster, terwijl in haaT plaats met een jaar proef werd benoemd haar dochter Geertruida Cornelia Weenink. Overgegaan werd tot vaststelling van een aantal, pen sioensgrondslagen voor een 3-tal ambtena ren der gemeente. Vervolgens werd zonder discussie vastgesteld een aantal wijzigin gen gemeente-begrooting 1938 en 1939. Hierna werd behandeld een voorstel tot verstekking aan de Woningbouwver. ..Al kemade" van een voorschot en bijdrage ten behoeve van den bouw van 24 arbei derswoningen. Met alg. st. besloot de Raad onder voor behoud van toezegging van den door de gemeente van het Rijk te vragen geldelij- ken steun aan de Woningbouwver „Alke made" te verleenen een voorschot van f. 69350.voor de te bouwen 24 woningen. Aan de orde komt thans het voorstel tot verkoop van eenige perceeltjes grond en verstrekking van hypothecaire credieten ten behoeve van den bouw van hypotheek- woningen. De voorzitter verwees naar het uitvoerige prae-advies en het ontwerp- raadsbesluit, dat aan de leden is toegezon den. Reeds in meedere vergaderingen heeft het gemeentebestuur de bouw van hypotheeikoningen ter sprake gebracht. Met alg. st. werd besloten van eiken ge gadigde een strook grond te koopen groot 40 RR voor f. 325.en een bouwcre- diet te verstrekken groot f. 2600.onder hypothecair verband voor een te bouwen woning. Tot slot deelde de Voorzitter mede, dat zoo Juist de publieke aanbesteding heeft plaats gehad voor den bouw van een brand weergarage. Het aagst heeft ingeschreven de aannemer H. J. Strijk voor f. 4139.welk bedrag f. 239.— is boven de begrooting. Hoewel dit bedrag niet uitgaat boven het in totaai toegestane crediet van f. 11.000 voor de reorganisatie van de brandweer, vroeg .de Voorzitter machtiging aan den Raad om zoonoodig de totaalpost met f. 239 te verhoogen. Conform het voorstel beslo ten. De heer Heemskerk vroeg waarom niet gelijktijdig met den bouw van de brand weergarage te Roelofarendsveen is over gegaan tot dem bouw van een brandspui tenhuisje te Rijpwetering. De Voorzitter antwoordde, dat het brandspuithuisje zal worden aanbesteed tegelijk met den weg ter plaatse. De heer Vorweij informeerde hoe het staat met de bouwplannen voor een nieuwe brug te Oude Wetering en of de kans groot is dat belanghebbenden ook na 1 Januari 1940 nog een bijdrage zullen dienen te geven voor exploitatie van de brug. De Voorzitter verstrekte over een en ander eenige vertrouwelijke mededeelingen. Het gemeentebestuur zal zooveel mogelijk trachten een spoedige overneming van de brug te bevorderen. De heer Heemskerk vroeg hoe het staat met den aankoop van de boerderij van Zekveld en het genomen besluit tot verkoop van grootboekinschrij vingen tot dekking van deze uitgaaf. In dien de gemeente nog ix>t verkoop moet overgaan dan is .het momenit niet zoo gunstig ais eenige maanden geleden, in verband met de verlaagde koers. De Voor zitter antwoordde, dat op het raadsbesluit nog geen goedkeuring is verkregen. Blijkt na de goedkeuring dat het niet wensohe- lijk is grootboeldnschrijvingen te verkoo- pen, dan zal aan den Raad worden voor gesteld een geldleening te sluiten. De heer Rietbroek bepleitte de wensche- lijkheid tot het aanbrengen van palen voor fietsers in het Zuiden van R'veen. De neringdoenden ondervinden van de niet-aanwezighcid dezer palen veel onge rief, terwijl de fietstegels geen voldoende oplossing biedert voor transportrijwielen. De Voorzitter antwoordde, dat deze zaak in onderzoek is en binnenkort zal worden opgelost. De heei' Van 'tHart wees op de lan taarnpaal in het Zuiden van de Veen, welke paal niet alleen hinderlijk, doch ook gevaarlijk staat voor het verkeer ko mende van Woubrugge. De Voorzitter zeg de onderzoek toe. Hierna sluiting. De Raad van Zoetermeer vergaderde on der voorzitterschap van burgemeester mr. N. Vernède. Na behandeling van ingekomen stukken volgde verzoek van den heer Bar bier om wijziging van het uitbreidingsplan om gelegenheid te verkrijgen voor een var kenshouderij aan de Stationsstraat De voor zitter deelde mede, dat B. en W. verzocht hebben aan het Instituut voor Stad- en Landschap om vergunning tot wijziging van het uitbreidingsplan, waarna ook Ged. Sta ten goedkeuring moeten verleenen. Inzake beschikbaarstelling van extra hulp B-steun, stelden B. en W. voor f. 88.be schikbaar te stellen, zijnde f. 2.per werk- looze. Aldus besloten. Eveneens werd beslo ten het ambtenarenreglement te wijzigen, overeenkomstig het voorstel van Ged. Sta ten. Inzake de overneming en het onder houd gedeelte Rokkeveenscheweg van de Molenstraat af tot den Schenkelweg stel den B. en W. voor te rekenen van 1 Juli 1939 af. over te nemen het onderhoud tegen de door den Binnenwegschen Polder te be- lalen Jaarlijksche vergoeding van f.40. Aldus besloten. Verzoek der melkslijters tot vaststelling van een verbod tot verkoop van melk langs den openbaren weg op Zondag. B. en W. stelden voor terzake in het najaar met een voorstel te komen, omdat het gedurende de zomermaanden bezwaren zal opleveren Na discussie werd een voorstel van den heer v. d. Tas om het verzoek ln te wil ligen verworpen. Tegen stemden de heeren Vollebregt. Groenewegen. Smits. Dekkers, Duyvenboden en v. Well. Het voorstel van B en W. werd z. h. st. aangenomen. Volgde adres van de pi. Middenstandsver- eenigingen om wijziging winkelsluitingsver ordening in dien zin dat de winkels evenals des winters ook in den zomertijd om 8 uur gesloten moeten zijn. B. en W. stelden voor het verzoek ln te willigen. Na discussie zeide de voorzitter den indruk te hebben gekregen dat deze zaak door de mlddenstandsvereeni- gingen niet goed is voorbereid waarom hij voorstelde dit punt tot de volgende verga dering aan te houden en te onderzoeken. Al dus besloten. B, en W. stelden voor de z.g. HPL. lam pen te doen aanbrengen voor verlichting der Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Schipper, v. Den Haag; W. J. Tilders. v. Amsterdam; J. Blom. v. Leimuiden; N. v. Hardenwijk. v. Hilversum; W. J. Klijn, v. Woubrugge. Vertrokken: A. Veermans. n. Klundert; C. C. v. d. Meer. n. Alphen a. d. Rijn; A. N. Janmaat, n. Hazerswoude; J. C. M. Stouten, n. Wasse naar; C. W. v. Doorn. n. Den Haag; J. Polak, n. idem- A. M- J- A. Asselberg. n. Bergen op Zoom; E. Houwert. n. Amsterdam; J v. Veen, n. idem; M. P. C. MühJ, n. Ermelo; B. Rook- huizen, n. Bodegraven. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd Th. J. van Venrootf (won. te Uithoorn) en M. G. Spekman; P. Tysterman (won. te Nieuwkoop) en W. v. d. Leden. Gehuwd: W. M. A. Schijf en A. v. Tol; Klaas Kok en K. N. de Jong. Geboren: Johanna Maria Theresia, d. van J. Nieuwenhuizen en A. Hoogervorst; Jeanete Antoinette Johanna, d. van J. J. J. de Bruyn en J. Naron. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Eleuthére Maria. d. van W. Mourits en A. C. Verdam; Alida Maria, d. van C. Balvert en J. v. d. Voorn; Anna Maria Petronella. d. van J. J. van Benten en A. G. Straathof; Hendrika Maria, d. van J. Plomp en A. C. v. d. Bosch. Overleden: Jac. Groenendijk, 63 jaar. wedn. van C. Roselaar; G. Schellingerhout. 78 jaar, wedn. van C. Schellingerhout. Getrouwd: W. H. Hoogeveen. 37 jaar en P. C. Langeslag. 35 jaar. Ondertrouwd: C. H. v. Egmond, 27 jaar en K. H. Koek, 23 jaar; H. G. Immerzeel, 24 jaar en M. van Haringen. 25 Jaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Abram Jozua, z. van A. H. Olie en G. Gouw; Alida, d. van R. C. de Bruin en E. W. Brouwer; Lena Maria Jacoba, d. van A. Gelderblom en M. v. d. Valk. Ondertrouwd: P. Voorwinden en B. Camme- raat. Gehuwd: D. Oskam en W. Bikker; D. Peters en N. v. d. Ben; P. Meijderwijk en M. Both; J. Blonk en A. Zweere; A. v. d. Ent en J. W. van Es. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. van A. v. Hezik en J. A. v. d. Lip. Getrouwd: Johan de Blanken. 26 jaar en Maria Schijf. 20 Jaax; Lambertus Koetsier, 27 jaar en Catharina v. d. Endt, 20 jaar. Overleden: Lena van Wtfk, wed. v. E. Bracht, 72 jaar. Loop der bevolklnff. Gevestigd: C. G. Vollebregt. v. Voorhout; A. L. de Groot. v. ld.; L. E. Hoekstra, v. Hoorn; D. Loef. v. Boskoop; W. H. Berk, v. Wateringen; P. J. v. Haastert. v. Zoeterwoude. Vertrokken: C. N. v. Eyk. n. Berkel; A. Voor- sluys, n. Nleuw-Lekkerland; J. J. van Haastert, n. Rijswijk; H. H. Vonk, n. Rotterdam: C. Dogterom. n. Waddlnxveen; A. C. v. Haastert, n. Lcldschendam; A. M. v. Maanen. n. Den Haag; C. v. Maanen. n. Den Haag: P. Karens, n. Taplow (Eng.)Wed. C. F. Bax, n. Den Haag Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. C. Hilgersom. 27 jaar en J. A. van Stein, 25 jaar: P. J. Rietkerk. 26 jaar en M. Steenwinkel, 20 jaar. Getrouwd: H. J v. Winden. 31 jaar en A. C. P. v. d. Helm. 26 jaar: J. E. v. d. Maas. 31 jaar en C. Dogterom, 23 jaar. Overleden: A. H. J. Janmaat. 2 jaar; C. Bos. 83 jaar, echtg. van M. v. Leeuwen. Dorpstraat. Aldus besloten. Adres der afd. Benthuizen van den Bond van Boerinnen e.a., houdende verzoek me dewerking te verleenen tot de tot standko- mlng van een landbouwhuishoudschool. B. en W. zeggen dat een tot standkoming van een dergelijke school zeer op prijs zal wor den gesteld, doch kan verder geen finan- cieele toezeggingen doen. De heer v. Straalen deelde mede, dat de gemeente 30°/» zal moe ten betalen in de kosten, doch dat deze weer grootendeels gedekt kunnen worden uit de ontvangsten. De voorzitter meende, dat het hier alleen ging adhaesie te betuigen en dat het zonder nadere gegevens zeer moei lijk is een beslissing te nemen. Na discussie werd besloten mede te deelen dat men in principe voor de school is en eerst nadere gegevens te verkrijgen. Besloten werd een subsidie van f. 150te verleenen aan de zweminrichting, daar deze anders opgeheven moet worden. Tegen stemden de heeren v. d. Tas, Scheer, Roos en Lamens. Verzoek melkverstrekking aan kinderen. B. en W. deelden mede dat bij onderzoek bij de doctoren is gebleken, dat géén gevallen van ondervoeding bekend zijn. Zij wenschen de zaak niet als afgedaan te beschouwen doch zouden aan de adressanten willen ver zoeken om adressen van die gezinnen waar ondervoeding voorkomt. De voorzitter deelde mede dat het geen taak voor de gemeente is, doch voor het particulier initiatief. De heer Dekkers betoogde, dat in een gezin waar steun genoten wordt, de kinderen niet een behoorlijke voeding kunnen krijgen. Spr. meende, dat men niet moet wachten tot er ondervoeding is. Spr. stelde voor een com missie te benoemen uit de hoofden der scho len en anderen die zich in verbinding zal stellen met de C.Z.C. om dit verzoek verder te regelen. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. dit standpunt niet deelen daar het zeer moeilijk is op de scholen melk te ver strekken. De heer v. d. Tas is het hiermede eens, evenals de heer Smits. Spr. is er voor te helpen waar het noodig is, doch ziet groo- te moeilijkheden als dit op de scholen wordt verstrekt. Het voorstel van B. en W. werd z. h. st. aangenomen. Besloten werd over te gaan tot de aan schaffing van een baggerschuit voor f. 280 daar het in de bedoeling ligt te laten bagge ren in werkverschaffing. De heer Lamens zou gaarne zien dat de arbeiders een be hoorlijk loon zouden verdienen, omdat het een zwaar werk is. De heer v. Weil deelde mede. dat de Minister bij uitzondering toe gestaan heeft dat het loon van 26 op 28 ct. per uur is gebracht. Bij aangenomen werk wordt meer verdiend. Besloten werd tot verkoop inschrijving Grootboek tot bestrijding der kosten houten hulplokaal der Chr. School. De voorzitter deelde mede, dat de prac- tijk heeft bewezen dat het beter is de café's gedurende den zomertijd tot des avonds 11 uur open te houden, waarom spr. voorstelde dit vast te leggen. Aldus besloten. Tegen de heer v. d. Tas. Na wijziging der begrooting 1938 en 1939 wees de heer v. d. Tas op het op Tweeden Paaschdag gehouden concours dat des mor gens onder den kerkdienst aanving Spr. ver zocht onder kerktijd geen vergunning te verleenen. De voorzitter deelde mede dat het in een lokaal gehouden is en niet in de open lucht. De heer Vollebregt wees op den slechten toestand van de Stationsstraat, waarmede de voorzitter het eens is. Spr, zal niet rusten, voordat verbetering is verkregen De heer Dekkers wees o.a. op de krotwonin gen; het verwonderde hem hierover geen punt op de agenda te zien. De voorzitter zei- de dat voorstellen hieromtrent in voorbe reiding zijn. Hierna sluiting. Laatste buslichting ten Postkantore voor de eerstvolgende postverbinding in de richting van Amsterdam Rotterdam 2.40a 1) 15.05 2) 2.40a 1) 15.40 8.15 3) 16 00 2) 7.00 2) 16.00 2)' 9.05 4) 17.20 9.45 19.10 2) 10.20 18.35 10.20 19.40 11.20 19.10 11.20 20.45 2) 12.05 20.45 2) 13.15 2) 22.20b 13.15 2) 22.20b 14.15 2) 23.45 2) 22.25 2) 23.45 Burgerlijke Stand. Overleden: Jacob Hoogendoorn. 82 jaar. wedn. van Trijntje Paling (overl. te Boskoopi. Ondertrouwd: Gerrit v. d. Laan. 27 jaar en Klaasje v. d. Star, 25 jaar (won. te Rceuwijk). Getrouwd: Pieter Schoncwllle. 27 Jaar (won. te Alphen a. d. Rijn) en Cornelia Zevenhoven, 32 jaar. 22.35 2) aansluiting nachttreinen. 23.45 Luchtpost N.O.I. alleen op Maandag, Woensdag en Vrijdag. Utrecht Leiden-Stad 2.40 1) 12.05 6.30 le bestelling 5.00 16.00 2) 13.40 2e bestelling 5.45b 20.15 2) 17.35 3e bestelling De met a aangegeven tijdstippen gelden mede voor Zon- en feestdagen. De met bij aangegeven tijdstippen gelden alleen voor Zon- en feestdagen. 1) Niet op Maandag en daags na een feestdag. 2) Na dit tijdstip kan nog gepost wor den in den postwagen van den aSan- slultenden trein. 3) Alleen op Maandag. 4) Niet op Maandag. Katwijk Noordwijk Leiderdorp Werkd.: 4.55 Werkkd.: 4.55 Werkd.: 5.35 13.15 11.20 6.15 16.10 13.15 12.15 17.00 16.10 17.30 Z.- en F. 4.10 Z.- en F. 4.10 Z.-en F. 5.40 Oegstgeest. Werkdagen: 4.10 4.55 12.05 16.10 17.20 Zon- en feestd.: 4.10 Buslichtingen aan het station te Leiden »US STATIONSPLEIN EN PERRON. De buslichtingen aan het Station ge schieden ongeveer 10 a 15 minuten na de hierboven vermelde lichtingen ten Postkantore.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 17