LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Biad Donderdag 11 Mei 1939 Het vluchtelingenkamp in Drente ViSSCHERIJ-BERICHTEN Gemeenteraad van Katwijk Steunt 520000 de Vereenv Nation. Veiligheid Gezinnen krijgen eigen woning Luchtverdedigingsfonds AGENDA Weet U het antivoordi LUCHTVAART M Kon: Hull. Lloyd CERES. 10 Mei van Z.- Amerika laatst Hull te Amsterdam MONT- FERLAND. 12 Mei nam. 5 urn- van Z.-Amerika te IJmuiden verwacht. AMSTELLAND. thuisr.. 10 Mei voorm. 3 uur van Bahia. Kon. Ned. Stoomb.-My. ARIADNE. 10 Mei van Malta naar Venetië FAUNA, 10 Mei van Amst. naar Kopenhagen VESTA. 10 Mei van Amst. naar Hamburg VAN RENS SELAER. uitr., 10 Mei van Dover. Halcyon Lqn STAD MAASTRICHT. 9 Mel van Schiedam te Narvik STAD MAAS SLUIS. Vlaardingen n. Narvik. 10 Mei uit den N. Waterweg STAD VLAARDINGEN, 10 Mei van Narvik te Vlaardingen VRE- DENBURG. 9 Mei van Narvik n. R'dam Vlaardingen ROZENBURG, 9 Mei van Salta Cabello. Holland—Afrika Lün BOSCHFONTEIN, 10 12 12 u. 's middags van R'dam te Hamburg. Holland—Oost Azië Lyn ARENDSKERK, thuisr.. 10 Mel te Genua SEROOSKERK. uitr., 10 Mei te Hongkong. Holland—Amerika Lijn DAM STER DIJK, uitr.. 10 Mei te Newcastle. Rott. Lloyd WELTEVREDEN. 10 Mei van R'dam te Batavia. Kon. Paketv. Mq. BALIK PAPAN. R'dam n. Java, 9 Mei te Port Said. Diverse Stoomvaartberichten TRITO. 9 Mei van Belfast naar Fowey LETO. 9 Mei van Wabana n. R'dam BOEKELO. 10 Mei van Las Palm as naar Saloum FRIESLAND. 10 Mei van Kopenhagen n. Leningrad MAAS. 9 Mei van Christiansand te Rafsö EEM. 9 Mei van Sundswall naar R'dam VECHT. 10 Mei van Kotka te Trangsund MARK, 9 Mei van Trangsund n. R'dam AM STEL. naar Duinkerken, pass. 9 Mei Ouessant KERKPLEIN. 9 Mei van Narvik n. R'dam BEURSPLEIN, n. Lulea. pass. 10 Mei Bruns- buttel. VERKOOP VAN 3100 VATEN HARING. Door de reedersvereeniging voor de Neder - landsche haringvisscherij is uit de voorraad vangst 1938 verkocht aan de fa. B. den Duik te Katwijk aan Zee een partij van 2500 kantjes steurharlng. Deze haring is bestemd voor ex port naar Engeland. Voorts ztjn nog 600 kantjes haring verkocht aan de fa. A. v. d. Zwan en Zn. te Schevenin- gen. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 11 Mei. Per Kg Tarbot 72—62; Tong 74—54; Heil bot 84—60. Per 50 Kg.: Griet 26—12; Zetschol 19: Kleinschol 13—16.50; Bot 11—5; Schar 7— 1.40; Poontjes 4.70: Kleinmiddel schelvisch 18 15; Kleine schelvisch 1312.50; Groote gul 10—7; Kleine gul 10—6.50; Wijting 5.70—1.60; Makreel 41.05; Versche haring 3.602.60. Per 125 Kg.: Kabeljauw 40—15.50. Per stuk: Kool- visch 145. Besomming treilers: IJM 15. 875 manden, f. 2230; IJM 177. 175 manden, f. 1840: IJM 106, 170 manden, f. 1300. Kotter: E 458 f. 620. Loggers: KW 89 f. 550; KW 55 f. 480; KW 64 f. 530. WEERBERICHT. Barometerstand Gistermiddag 2 uur: 771. Hedenmiddag 2 uur: 770. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De diepe depressie die gisteren als een af- gesnoerd minimum op de Noorsche Zee lag, trok in diepte afnemende, naar Zuid-Noor- wegen. Terwijl het luchtdruk-maximum in het Noord-Oosten geleidelijk afneemt, kwam in het Noord-Westen en Westen een langgerekte rug van hoogen luchtdruk tot ontwikkeling, die reikt van het Poolgebied tot aan de kust van Portugal. De ontwikkeling der luchtdrukver- deeling in het Noorden is gunstig voor het tot stand komen van den koude-inval der IJs- heiligen. In Zuid-Oost-Europa en het Westelijke Middellandsche Zee-gebied blijft de luchtdruk het laagst. Het gebied met betrokken weer met lichen regen, dat de Noordelijke en Westelijke begrenzing vormt van de continentale depressie is nog aanwezig, doch verplaatste zich, met het gebied van den lagen luchtdruk, iets naar het Oosten. In geheel Centraal-Europa is de lucht- drukverdeeling uiterst zwak. De Oceaan depressies blijven op grooten afstand en ten Westen van den dertigsten lengtegraad. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: zwaar bewolkt, matige N. wind, temp. 10 gr. C.. min. 8 gr. C. Missingen: zw. bewolkt, zwakke N. wind. temp. 10 gr. C., min. 7 gr. C. De Bilt: licht bewolkt, zwakke N. wind. temp. 13 gr. C.. min. 9 gr. C. Groningen: half bewolkt, zwakke N. wind, temp. 10 gr. C.. min. 8 gr. C. Maastricht: mist, windstil, temp. 8 gr. C., min. 6 gr. C Kosten gedragen door Joodsche gemeenschap. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over het ontwerp waarbij een crediet wordt gevraagd voor het vluch telingenkamp in Drente, zet minister Van Boeyen uiteen waarom de regeering de stichting van één centraal kamp de beste oplossing acht en niet, met het oog op de selectie, een aantal wellloht vijf of zes kampen van kleiner formaat. Do minister erkent dat selectie noodig is. Bij den opbouw van het kamp wordt met dezen eisch ten volle rekening gehou den. De roomsch-katholieke en protestan- sche vluchtelingen zullen in een afzonder lijk gelegen gedeelte worden onderge bracht. Voor de kinderen voor 'zoover zij niet in gezinsverbanl zullen kunnen levei; wordt een van de andere onderdeelen vol komen af te schelden, gedeelte gereser veerd. De jeugdige vrouwen en de jeugdige mannen krijgen afzonderlijke verblijf plaatsen. De gezinnen krijgen een ei gen woning. De minister denkt zich het kamp als een klein dorp, waarin de verschillende categorieën van be woners zooveel mogelijk aan elkaar dienstbaar gemaakt zullen worden. Juist in deze dienstbaarmaking liggen gToote mogelijkheden .die met het oog op emigratie niet verwaarloosd mogen worden. Het centrale kamp zal dus een geheel ander karakter dragen dan die, welke tij dens den wereldoorlog zijn gebouwd voor geïnterneerde militairen. De centrale ge bouwen van de onderscheidene lagen der bevolking, om. onderscheiden naar geloof en leeftijd, zooals die in een dorp worden aangetroffen, zullen niet mogen ontbre ken. De barakken zijn aldus gedacht, dat elke barak een kleine eenheid vormt met eigen eet- en recreatieruimte; de sfeer in het kamp zal een moeten zijn van werk en opbouw. Voor de jongelieden zullen in het kamp werplaatsen komen, waarin deze jongens onder deskundige leiding verschillende ambachten eullen kunnen leeren. Het is de bedoeling, dat deze werkplaatsen zooveel mogelijk in de behoeften van het kamp zullen voorzien. Intusschen ontveinst de minister zich niet, dat het kamp geen spe- ciaal-opleidingen. waarbij ingewikkelde machinerieën en laboratoria te pas komen, zal kunnen bieden. Daarom heeft hij reeds de wenschelijkheid overwogen, voor dit soort opleiding een apart tehuis in stand te houden of in te richten. Voorts zal, wat de speciale landbouwop- leiding betreft, ovewogen worden, de Alyah opleiding, zooals deze thans aan een streng geselecteerde groep kinderen in het „Von- dclhof" te Amsterdam wordt gegeven, te continueeren. In het centrale kamp zal overigens voor landbouwscholing onder deskundige leiding ruimschoots gelegen heid bestaan. Op korten afstand van het kamp ligt een boerderij met 30 a40 hectare reeds goeddeels ontgonnen grond, eigendom van Staatsboschbeheer, waarover de be schikking zal kunnen worden verkregen. Hier kan dus reeds aanstonds met de land bouwscholing worden begonnen. Verwacht mag worden dat geleidelijk uit eigen iand-, tuinbouw- en veeteelt- voortbrengselen in een goed deel van de behoeften van het kamp kan worden voor zien. De arbeidsseholing, in verschillende ge vallen ook de arbeidstherapie. zullen in het kamp een zeer voorname plaats inne men; alle werkzaamheden in het kamp, welke daarvoor ook maar eenigszins in aan merking komen, zullen door de vluchtelin gen zelf worden verricht. Zoo aal aan de artsen onder de vluchtelingen een taak worden gegevenvoor het onderwijs zal ge poogd worden uit de vluchtelingen de noo- dige krachten te betrekken, de geestelijke verzorging zal, voor zoover mogelijk, door zich onder de vluchtelingen bevindende godsdienstleeraren worden verzorgd. Nagegaan worflt, in hoeverre Jeugdige kinderen, wier ouders niet in Nederland zijn, in gezinnen kunnen worden onderge bracht. Ook wordt In overleg met den minister van Justitie nagegaan, in hoeverre ouderen van dagen voor opneming in gezinnen in aanmerking komen. Voor de Protestanten en R.-K. wordt geen apart kamp ingericht; wel worden de woningruimten op een afzonderlijk gedeel te van het terrein geplaatst en wordt voor deze groep van de kampbewoners een eigen centrum geschapen. De jaarlijksche exploitatiekosten worden door den minister, voor een kampbevolking van 2500 personen, geschat op ongeveer 11/4 millioen. De minister heeft goede gronden voor de verwachting, dat de Jood sche gemeenschap, gesteund door de par ticuliere liefdadigheid in breeder kring, dit bedrag althans gedurende een groot aan tal jaren zal kunnen opbrengen. Zoolang mogelijk zal de eigen gemeenschap de kos ten voor haar ras- en geloofsgenooten moeten dragen. Dit is voor haar niét alleen eerezaak, doch het is ook bij herhaling door haar aan de regeering in uitzioht gesteld. Alle kosten, door het Departement van Binnenlandsche Zaken voor de vluchtelin gen gemaakt, zijn tpt nog toe gefinancierd uit bankgaranties, door de verschillende comité's aan de regeering verstrekt. De stichtingskosten van het centrale kamp zullen in den vorm van rente en af lossing in 's Rijks kas terugvloeien. Verkoop van grond ten behoeve van den nieuwen Prov. weg - De pensionneer ing der wethouders - De woningen in de Park- laan - De werkverschaffing aan het vliegveld - Het Puf- aanvoer-verbod. Postqiro den Haaq 4593 (Ingez. Med.) LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmorgen 9 uur: 10 gr. C. (50 gr. F.). Hedenmiddag 12 uur: 13 gr. C. (56 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 8,53 uur; nam. te 9.30 uur. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer. 12 uur 's middags: 15 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag van 8.11 uur n.m. tot 3.41 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 11 Mei: op 0.54 uur; onder 11.15 uur. Gisteravond vergaderde de raad van Katwijk. Afwezig was de heer Meerburg. Na opening met gebed, stelde dr. Huetlng voor in verband met den verjaardag van Dr. J. Schokking, oud-burgemeester van Katwijk, aan Z.Ex. een telegrafischen ge- lukwensch te zenden. De raad stemde hier mede in. Hierop verwelkomde de voorzitter den gemeente-secretaris die, van zijn ziekte hersteld, zijn arbeid hervat heeft. Spr. hoopte, dat de secretaris zich nog vele jaren zal kunnen geven voor de gemeente Katwijk. (Applaus). Na voorlezing der notulen merkte de heer v. Rijs op, dat de notulen z.i. niet ge heel juist de redactie weergeven van het geen spr. heeft gezegd ten opzichte van een werkzaamheid aan de gasfabriek welke als proef bedoeld was. Hierover zal het laatste woord nog niet gesproken zijn; doch spr. wenschte vastgelegd te zien, dat de proef voor 1 jaar bedoeld is. Ingekomen was een schrijven van Ged Staten, waarin verzocht wordt het besluit ten opzichte der verlaagde keurlooner. te rug te nemen. De heer v. Rijs sprak zijn verwondering uit over dit schrijven. De raad heeft een wettig besluit genomen en tot nu toe is dit besluit nog niet goedge keurd en uitgevoerd. Spr. wenschte, dat tot in hoogste instantie gegaan worde om het besluit uitgevoerd te krijgen. Ged. Staten hebben wel den raad verplicht de auto vergoeding voor den schoolarts van f.300 op f700 te brengen, nota bene met terug werkende kracht, doch een verlaging van keurloonen, de volksgezondheid bevorde rend. zou worden afgewezen. De heeren v. d. Marei, v. d. Zwan, dr. Lodder en J. G. Schoneveld spraken in denzelfden geest en wenschten behandeling tot aan de Kroon. Met 14 tegen 2 st. werd besloten het geno men besluit niet in te trekken. Voorstel tot het verkoopen van grond aan de Provincie. De plannen tot het aanleggen van een snelverkeersweg tusschen Den Haag en de Noord-Hol- landsche grens via deze gemeente zijn thans in een zoodanig stadium geko men, dat Ged. Staten dezer Provincie B. en W. hebben verzocht, ten behoeve van den aanleg van dezen weg om Kat wijk a. d. Rijn, den raad voorstellen te doen om, den benoodigden grond aan de Provincie te verkoopen. De onderhan delingen hebben tot dit resultaat ge leid dat de Provincie genegen is de gronden welke een oppervlakte hebben De Provincie Is voorts bereid de navol gende voorwaarden te accepteeren: 1. de Provincie verbindt den afge sneden Nieuwen Duinweg met het te maken viaduct in den Zeeweg. De breedte van dien verbindingsweg moet overeenkomen met die van den Callao- weg; de Gemeente stelt den grond daarvoor beschikbaar en stelt de plaats en den loop vast In overleg met de Provincie. 2. de Provincie verbindt den afge sneden Nieuwen Duinweg met den Prov. paralelweg tusschen genoemd viaduct en het z.g. Molenplein. 3. de Provincie verbindt den afgesne den Nieuwen Commandeurslaan met het te maken viaduct in den Zeeweg. Ook van dezen verbindingsweg moet de breedte overeenkomen met die van den Callaoweg. 4. de Provincie zorgt op haar kosten voor de wijzigingen in de verschillende leidingen en kabels en in de rioolee- ring, voor zoover dit in verband met de Provinciale werken noodzakelijk is, zulks in overleg met de gemeente. 5. de Provincie zorgt ter plaatse van den nieuwen weg voor een brug over het z.g. Mallegat van ten minste de zelfde afmetingen als de bestaande brug over het water. 6. de Provincie zorgt voor de ontrui ming van de vuilnisbelt, voor zoover zulks ten behoeve van de Provinciale werken noodig is. Met de commissie voor het Grondbedrijf achtten B. en W. dit aanbod voor de ge meente aannemelijk, omdat gezorgd wordt voor goede aansluitingen op den te maken grooten verkeersweg. B. en W. stelden mits dien voor, bedoelde gronden te verkoopen voor f. 28.940.20, onder de genoemde voor waarden. De heer B. v. d. Bent vroeg hoe het staat met de toezegging van het nemen van werkkrachten. De voorzitter merkte op, dat zulks een ernstig punt van bespreking heeft uitgemaakt. De toezegging is gegeven dat 70°/o der werkkrachten Katwijkers zul len zijn; ook bij den bouw van de brug over Rijnlands kanaal. Hierna keurde de raad het voorstel goed. Een voorstel tot wijziging van de verorde ning op de heffing van precariorechten werd z. h. st aangenomen, evenals een voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van rechten voor draden en kabels in openbaren gemeentegrond voor radio-distributie Hierna werd behandeld en goedgekeurd een voorstel tot het verleenen van mede v. 25.997 M2. te koopen voor f. 28.940.20.1 werking ex art. 72 der L.O.-wet 1920 aan de Herv. Scholen IV en VII. De aanvraag omvat, voor zoover de Herv. School IV be treft. de wegens vermeerdering van het leerlingental gewenschte aanschaffingen tot een bedrag van f. 260.35. Die ten be hoeve van de Herv. School VII omvat aan schaffingen tot een bedrag van f. 337.45. Dan werd opnieuw behandeld het voor stel tot penslonneering van de Wethouders waarover reeds in de zitting van 27 Maart j.l. was gesproken. Na een zeer uitvoerige discussie werd dit voorstel thans aangenomen met 142 st. Door de besturen van de gemeenten Alphen aan den Rijn, Gorlchem en Nij megen werd een opgaaf Ingezonden van de door deze gemeenten verschuldigde uit- keering ln de exploitatie-kosten, als be doeld is art. 104 der L.O.-wet 1920 wegens het bezoeken door uit de gemeente Kat wijk afkomstige kinderen van in die ge meenten gevestigde bijzondere lagere scho len, resp. f 5.05, f 2.68 en f .60 96. Deze op gaven werden accoord bevonden in ver band, waarmede B. en W. voorstellen de hierboven vermelde uitkeeringen vast te stellen. Aldus besloten. Prae-advies op het adres der N V. Bouw en Handelsmaatschappij om wijziging van art. 106, 2de lid der Bouwverordening. Het ging er hier om, of het toelaatbaar moet worden geacht dat in afwijking van de voorwaarden bij den verkoop aangegaan, de woningen in de Parklaan mogen worr den verhuurd als tweegezinswoningen. In een zeer lang betoog zetten B. en W. den raad uiteen, dat zulks om meerdere rede nen niet kan worden toegelaten. Ook dit punt lokte een lange discussie uit, waarbij bleek, dat de raad het met B. en W. roernd eens was; dat de heer Kat geheel onjuist is en ongelijk had moeten bekennen. B. en W. en de raad bleken al leen toegeefelijkheid te willen betrachten op grond van de groote woningnood. Dit argument zal dan ook dienst doen om B. en W. te doen overwegen óf, en hoe, aan het verlangen van genoemde maatschappij kan worden tegemoet gekomen. De raad kon zich hiermede volkomen vereenigen. Het voorstel tot wijziging der gemeente- begrootingen dienst 1938 en 1939, alsmede der begrooting 1939 voor het gasbedrijf, lokte een zeer lange bespreking uit voor wat betreft de wijziging der gemeentebe- grooting. Deze is nJ. noodig in verband met wijziging van het steunbedrag door de werkzaamheden aan het vliegveld. Aan deze discussies namen deel de heeren v. Rijs, Kulk, v. Tongeren, Lodder, v. d. Bent, v. 't Wout en Schoneveld. Samenvattend hierover het volgende. Een groote grief vond men het, dat de Katwijksche arbei ders, die uit den aard van hun geregelde werkzaamheden hun werk ongetwijfeld beter doen dan werklieden uit Leiden, een aanzienlijk minder loon krijgen, n.l. 30 te gen 38 ct. Aan Leidsche arbeiders worden in sommige gevallen schoeisel, overals ver strekt. Men acht het geheel onjuist, om dit werk in werkverschaffing te laten uitvoe ren in plaats van als normaal werk. Voor de gemeente is het bovendien zeer nadee- llg omdat door deze aangelegenheid de gemeente dichter komt bij de noodlijdend- heidsgrens. Over de Berghaven, dat wel in werkverschaffing zou kunnen worden uit gevoerd, wordt niet gerept. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13; Medisch Bureau. 9Vfe—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Din? dag der maand consultatiebureau voor onïï' waardigen, 7—8 uur nam. 's Woensdags; Inst. v. Praeventleve Gener Kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. i 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve oe neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). inentlS tegen dlphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-j uur nam. DAGELIJKS. StadszaalLuchtbeschermingstentoonstelllm ..Als het om menschenlevens gaat...", 2-5^ 710 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.' „De Schaakspeler". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u. Zo% dag 2-7 en 8-11 u. Trlanon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nan Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m.: „Zaï? Zondag van 27 uur doorloopende voorste Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur t „Jongensstad". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. i dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 un, Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.' „Schoppenvrouw". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uij Woensdag en Zaterdag ook 2.30 uur nju. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen 2 en 8 uur nam.: „Orkaan". Zondag 2-7 u. doorl. voorstelling en 8 u. t Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Troika'J De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei) apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 6 t a Vrijdag 12 Mei a.s. waargenomen door de apo theek C. B. Duyster. Nieuwe Rijn 18, Tel. 5 Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Wilhelminapark 8, Tel. 274. Apothe Waarvan is de spreuk: „Honny soit q mal y pense" het devies? Wat beteekent „primus inter pares"! Wat waren de laatste woorden van èj| Vader des Vaderlands» Zie voor de antwoorden pag. 2 van I 3de Blad. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 6 uur vertrok van Schlpho de „Oehoe" naar Indlë. Aan boord bevond zich 420 kg. briefpostj 14,350 kg. pakketpost.. 264,167 kg. vracht. 12 passagiers hebben geboekt. Nadat de heer v. Tongeren een motie had opgesteld waarmede meerdere leden het niet geheel eens waren, stelde de voorzitter de volgende motie aan de orde: „De raad, betreurende dat het vliegveld in werkverschaffing wordt aangelegd, verzoekt den Minister het uurloon der Katwijksche werklieden met ten minste 2 ct. per uur te ver- hoogen". Deze motie werd met alg. st. goedgekeurd. Praeadvies op het verzoek der N.V. Kat wijksche Bouw- en Handelsmij. om verla ging van rente en verlenging van den ter mijn voor overdracht der gronden. Ook met dit verzoek konden B. en W. zich niet ge heel vereenigen. B. en W. stelden den raad voor: 1. op het verzoek om renteverlaging afwijzend te beschikken; 2. het verzoek om verlenging van den termijn waarbinnen de overdracht van den grond en de betaling van de koopsom voor de reeds bebouwde gronden, voor zoover deze nog niet in eigendom zijn overgedragen, toe te staan in dezen zin, dat de overdracht van den grond en de betaling van de koopsom moe ten plaats vinden vóór of op 18 Mei 1940, zulks onder de voorwaarde dat genoemde Maatschappij gehouden is, behalve dc grondbelasting, ook de straatbelasting over 1939 en 1940 tijdig te betalen. Voorts dat van het niet-betaalde bedrag 5"/,. zal moeten worden betaald. Conform dit voorstel besloten. Voorstel van B. en W. inzake onttrekking van een weg aan het openbaar verkeerj Het betreft hier het slop toebehoorem' aan de gemeente, dat vroeger het gangspad was naar den Westelijken tal gang van het gasfabriekterrein en de tej Westen daarvan gelegen teelgronden, slop wordt door de omwonenden slechtl gebruikt om er vuilnis neer te werpenf voorts doet de jeugd er weinig goeds. Directeur der Gasfabriek en de heer Parle- vliet hebben gevraagd het slop aan beidé kanten af te sluiten, doch dan behoort hei| slop overeenkomstig het bepaalde bij art 9 der Woningwet aan het openbaar verkee te worden onttrokken. De Gasfabriek en ia heer Parlevliet zullen jaarlijks f. 2.50 beti| len. Conform het voorstel van B. en W. I" sloten. Voorstel betreffende delegatie van voegdheld in rechtsgedingen. Bij besluit van 14 Juni 1934 werd aan 8.1 en W. voor den duur van vijf Jaar de be-ï voegdheid verleend om te beoordeelen en lel beslissen of vanwege de gemeente effl rechtsgeding, voor zoover betreft schuld-I vorderingen, zal worden gevoerd. Waarl voornoemd tijdvak eindigt op 14 Juni asl stellen B. en W. andermaal voor de voren-l omschreven bevoegdheid te verleenen voWI een gelijken tijdsduur. Aldus besloten. I Op een vraag in vorige vergadering doo'| den heer v. Rijs gedaan over de gelegen-I heid tot aanmelding voor werkloozensteutal antwoordde de voorzitter dat hiervoor ge-| legenheid is Woensdag van 9 tot 10.30. r bijzondere gevallen ook Donderdags. De heer v. Tongeren stelde wagen I over het bekende besluit der Tweede I Kamer betreffende het „Puf-aanvoef- f verbod". Spr. merkte op, dat al heelt I de Tweede Kamer zulks aangenomen, f de 1ste Kamer het nog in behandeling I krijgt. De voorzitter zeide het niet jub1 I te vinden in dit stadium een actie te voeren, alhoewel het een ernstig ge-1 meentebelang is. Doch er is een zekere I toezegging van den Minister dat l E5, het niet eerder zal uitvoeren, voord" I andere regeeringen in dezelfden 8ces I besloten hebben. En zoo na is het nog I niet. De heer v. Tongeren gaf nog I lange beschouwing over dit onderwerp, r dat niet voor Vlaardingen, IJrauid'" of Scheveningen, doch voor Kaiw'J van groot belang is. De voorzitter zeg de toe, dat B. en W. in deze, als sleed' diligent zullen zijn. De heer v. d. Zwan vroeg of de verj,0ï ping van „Houtershof" in verband met saneering voor het gemeentebestuur n I van belang was. De voorzitter nntwoor» ontkennend. Koopers zullen er rek®'™ mee moeten houden, dat zij bewoont)»" huizen moeten koopen. De heer v. d. Marei vroeg of er voor W. geen aanleiding is om te bewerkstel"? dat de militairen, door de noodtoestand r geroepen, eerder hun vergoeding krbS j Dit met het oog op den nood in s0.m. gezinnen. De voorzitter zeide. dat MS' nieuwe regeling is afgekomen, die be" gend is. Hierop volgde sluiting. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6