Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 10 Mei 193! VISSCHERIJ-BERKHTEN WEERBERICHT. ANTOON BRINKS BREESTRAAT 114 C. Ve rlovingsri nge n Tragisch doodelijk ongeluk in de Meer AGENDA MUSEA. AALSMEER. Tweetal Chr. Geref. Kerk. De Chr Geref. Kerk alhier heeft het vol gende tweetal opgemaakt: ds. P. J. de Bruin te Veenendaal en ds. H. F. Laman te Mlddelharnls. BENTHUIZEN. Uievoering der Gymnastiekver. „Na Arbeid Sport."s De gymnastiekver. „Na Arbeid Sport" gaf haar uitvoering in de graanschuur van tien heer J. v. d. Eijk. Wij merkten o.a. op den eere-voorz. burgemeester mr. J. Hol land. De Voorzitter de heer A. Vreeman, opende en dankte in het bijzonder den eere-voorz.. voor diens aanwezigheid. Hierna bood hij den directeur, den heer G. W. de Jong te Alphen a. d. Rijn als blijk van waardeering namens de Vereeni- ging een bloemenmand aan, waarna de heer De Jong verschillende oefeningen, zoowel de vrije als die aan de toestellen op vlotte wijze liet afwerken. Hieruit bleek, dat N A.S. goede vorderingen had gemaakt. Vooral het bloemensprookje viel zeer in de smaak, zoodat ook het Tyroler dansje van de kleine meisjes een daverend applaus oogstte De muzikale opluistering werd ver zorgd door de heeren P. v, d Stoel (piano) en P. Koren (viool) uit Alphen a. d. Rijn. De voorz. dankte de heeren J. v. d. Eijk en W. Schuddebeurs. eerstgenoemde voor het gratis ter beschikking stellen van de zaal. laatstgenoemde voor het aanleggen van licht en het gebruik van lampen, als mede de heeren P. v. d. Stoel en P. Koren voor hun belangeloos verzorgde muzikale gedeelte, waarna hij den aanwezigen een „tot weerziens" toeriep. Benoemd tot agent van politie te Voor burg onze plaatsgenoot de heer J. Timmer man Jr., thans volontair te Waddlnxveen. opgeven, dan moet volgens de wet tot ver volging worden overgegaan. En de uit spraak is niet twijfelachtig HILLEGOM. De collecte ten bate der reclassering heeft hier f94.58Vi opgebracht. KATWIJK. ..Spijbelaars" bij de Prov. Statenverkiezing. Aan de gehouden stemming voor leden van de Prov. Staten hebben ongeveer 200 kiezers niet deelgenomen, zonder dat zij hun afwezigheid hebben gemotiveerd. Hier van is een dertigtal opgeroepen om voor oen burgemeester te verschijnen teneinde zich nader te verantwoorden. Indien deze „spijbelaars" geen geldig verzuim kunnen Barometerstand KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering Voetbalver. K. R. V. De voetbalver. K. R. V. vergaderde in het Parochiehuis. Door gezondheidsredenen was de voorzitter, de heer A. de Jong. ver hinderd. De G. Adviseur, pastoor Hesp. opende, waarna de Jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester, resp. de heeren H. Grimbergen en E. v. d. Elshof, werden uitgebracht. De ontvangsten waren f. 521.22, de uitgaven f.51956. nadeellg saldo f58.34. Dit nadeelig saldo is voorna melijk te wijten aan extra aflossingen eener leening ten bedrage van f. 85.—. De rekening was nagezien door de heeren H. Grimbergen en A. Meijer. Alles was in orde bevonden. Tot leden der kascommissie 1939 werden benoemd de heeren Jac. Remmers waal en H. v. Paridon. De per. aftr. be stuursledende heeren J. Fennes en E. J. van den Eshof werden herkozen. De secre taris deed mededeellngen omtrent voorge nomen terrelnverbeteringen waarvoor hij de medewerking vroeg van alle leden. Ver der dankte hij den JunloTenleider den heer P. Verhart voor diens voortreffelijke lei ding. alsook de heeren die steeds belang loos hun auto des Zondags voor K. R. V. beschikbaar stelden. Hierna sluiting. De maandelijksche collecte voor de restauratie der Ned Herv. Kerk alhier heeft opgebracht f. 41.78 LEIDSCH JUWELIERSBEDRIJF Zware zilveren SUIKERSCHEP CADEAU. 4567 WIJ GEVEN M I D Z A-BONS Gistermiddag 2 uur: 770. Hedenmiddag 2 uur: 771. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De depressie over Centraal Europa is nog bezig op te vullen. Een uitgestrekt wolken dek. waaruit op vele plaatsen nog licht regen valt. breidt zich uit over Noord- en West- Duitschland. over Zwitserland en over het Oosten van Frankrijk. In ons land en de Westelijke helft van Frankrijk is het weer hel der tot licht of half bewolkt. Een rug van hoo- gen luchtdruk, die van het Oostelijke Oostzee gebied over de Noordzee en Engeland tot den Oceaan ten westen van de Golf van Biscaye reikt, scheidt de continentale depressie van een gebied van lagen luchtdruk op den Oceaan. Een vlakke depressie passeerde gisteren de Faroer en ligt thans voor de Noorsche kust. De eigenlijke Oceaan-depressie blijft ver in het Westen en toont zich niet meer actief. In het Oostelijke deel van den Oceaan blijft het weer bij voortduring rustig en tot op zeer Zui delijke breedten zeer koel. KATWIJK AAN ZEE. Visscherij -examens. Bli de in de Visscherijschool gehouden examens ri'n geslaagd voor het certificaat van voldoende kennis der Internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring od zee en de toepassing ervan: Henk Krijgsman Azn.: Teun Guyt; Jacobus van Beelen Jzn.; Maart v. d. Plas Wzn.; Jan Kulk Czn.; Arle Kruyt; Maart de Vreugd; Jan Hoek; Rijn van Duljn. Rijksgedelegeerde bli deze examens was kapitein E. P. Ross. lid van de examen commissie voor stuurlieden te Den Haag. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. ZO voorin.) Den Helder: licht bewolkt, N.O.. matige wind, temp., 11 gr. C., min. 9 gr C. Vlissingen: licht bewolkt. N.O.. zwakke wind, temp. 12 gr. C.. min. 9 gr. C. De Bilt: licht bewolkt. N.N.O.. zwakke wind, temp. 13 gr. C.. min 7 gr. C. Groningen: licht bewolkt. O.N.O.. matige wind temp 9 gr. C.. min. 6 gr. C. Maastricht: zwaarbewolkt. N.N.O matige wind, temp. 10 gr. C., min. 9 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur:: 13 gr. C. (56 gr. F.). 12 uur: 16 gr. C. 61 gr. F). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Donderdag. Voorin. 7 uur 49; nam. 8 uur 19. WATERTEMPERATUUR. „Poelmeer": 12 uur 'smiddags: 15 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 8 u. 9 nam. tot 3 u. 43 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 10 Mei: Op 6 u. 27; onder 10 u. 12. LEIDSCHENDAM. Bijeenkomst Ger. Jeugdverband. Hiet Ger. Jeugdiverband hield in het dienstgebouw van de Ger. Kerk haar laatste bijeenkomst iin dit seizoen, geopend door den voorzitter ds. Boukema. De heer J. van der Rost sprak hierop over de Christelijke vakbeweging. Spr. ging uitvoerig na het ontstaan, de noodzaak en de taak der Clhrist. vakorganisatie. Na deee inleiding volgde een uitvoerige gedachtenwisseling. Mej. P. Quartei hield dan een Inleiding over art. 16 der Ned. Geloofsbelijdenis: „Van de eeuwige verkiezing Gods". Ook op deze inleiding volgde een uitvoerige discussie. Besloten werd in Juni as. een bezoek te organlseeren aan het Planetarium te Den Haag, waarna de heer Bieleveld met dank zegging sloot. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. Kraan. geb. Peschier, d.: J. Th. M Blokland, geb. v. Heiningen, z.; C. A. M. Lexmond, geb. Vink, z.; G. de Leeuw. geb. Rietveld, z. Ondertrouwd: B. C. Tilburg en W. J. van Baren; P. Iterson en M. W. Elswyk; P. Teu- nissen en Th. M. de Hoogh: A. Vis en M. E. Veltkamp. Overleden: G. Akerboom, geb. Schijf, vrouw, 66 jaar. Bij den wedstrijd, gehouden door de vereeniging van houders van politiehonden „Argus" behaalde de veldwachter M. Pol derman alhier met zijn hond een derden prije. LISSE. Bollen rooien voor de Sierteeltcentrale. Gisteren heeft een 50-tal werkloozen uit deze gemeente in opdracht van de Ned. Sierteeltcentrale een vrij groot perceel groen te veld staande bloembollen gerooid, aangezien niet aan de verplichtingen was voldaan. Uitvoering van Sparta. De Turnvereenlging „Sparta" gaf onder groote belangstelling haar jaarlijksche uit voering met medewerking van de Sparta- acrobaten. Het programma vermeldde ver scheidene mooie stukken, die perfect wer den uitgevoerd. Lisserbroek-Meer en Duinpolder. Onder presidium van den heer M. J. Blokhuis vergaderde het bestuur van den Lisserbroek-Meer en Duinpolder In Rest „De Witte Zwaan". De rekening voor den dienst 1938 werd vastgesteld met een be drag aan ontvangsten van f 3271.75 en uit gaven f. 2765.16, alzoo een batig saldo van f. 586.59. In behandeling werd genomen het voor stel om tot aanschaffing over te gaan van een nieuwe bemalingsinstallatie, aangezien de bestaande niet goed meer functionneert. De kosten zullen bedragen voor aanschaf fing van een ruw-olle motor f 5300 en een electro motor f. 6000. Het bestuur advi seerde een electrlsche bemaling aan te schaffen. Na bespreking kon de vergade ring aan dit voorstel zijn goedkeuring hechten. Een leening werd gesloten tot een bedrag van f. 5000 met een looptijd van 20 jaar. De begrooting voor den dienst 1939 werd behandeld. Verschillende posten lokten een INWONER VAN NIEUWVEEN HET SLACHTOFFER. Gistermiddag had op het hoekpunt VenneperdwarswegRijksweg een bot sing plaats tusschen een zwaar beladen tractor met oplegger en een vrachtauto, waarbij de bestuurder van de vracht auto gedood werd. De tractor met oplegger, bestuurd door den heer A. de Mos en afkomstig uit Sche- venlngen, reed den afrit van den nieuwen Rijksweg af in de richting Amsterdam, ten einde de sterke helling naar het viaduct te vermijden. Hiertoe moest de met 7'/i ton visch beladen auto den Venneperdwarsweg oversteken om den oprit naar den Rijksweg te bereiken. Op dal moment kwamen uit de richting Nieuw-Vennep twee vrachtauto's die dit hoekpunt wilden passeeren. Een der auto's was reeds gepasseerd. De bestuurder van de tractor met oplegger meende door te kunnen rijden, doch bemerkte op het hoek punt eerst de tweede vrachtauto, bestuurd door den 28-jarigen heer Joh. Balvert uit Nieuwveen, en die beladen was met veertig zakken graan. Hoewel een aanrijding niet meer was te vermijden, remde M. krach tig. rukte zijn stuur naar rechts om te pro- beeren met de vrachtauto den Venneperweg in de richting Lelmuiden in te draaien. Op datzelfde moment kwam de voorzijde van de treller in botsing met de rechter zijde van den laadbak van de vrachtauto, onmiddellijk achter de cabine, waardoor de vrachtauto naar links werd geduwd, door het hek aan den kant van de oprit reed en in de Kagertocht, parallel loopend aan den Rijksweg, terecht kwam. Op het moment, dat de vrachtauto met de voorwielen in de tocht kwam. sloeg deze over den kop en kwam onderstboven in de sloot. De bestuur der Balvert en diens broer tuimelden uit de cabine. B. kwam met zijn bovenlichaam on der de auto terecht. Alleen zijn beenen wa ren nog zichtbaar. Zijn broer kwam vrijwel met den schrik vrij en riep, hevig ontsteld, om hulp. Voorbijgangers verleenden onmid dellijk hulp doch konden het lichaam van den bestuurder niet verwijderen, dan nadat de vrachtauto deels was omgetrokken. Dit werk vorderde echter nog tien minuten en toen de bestuurder naar den wal was ge bracht. gaf hij geen teeken van leven meer. Een passeerend geneesheer paste nog ver geefs kunstmatige ademhaling toe. doch het mocht niet gelukken de levensgeesten op te wekken. Dr. van Haerlngen uit Nleuw- Vennep die spoedig aarAvezig was. heeft den lijkschouw verricht. De bestuurder van de vischauto klaagde over pijnen in de borst. Volgens verklaring van den dokter moet hij een of meer ribben hebben gebroken of gekneusd. De Officier van Justitie van Haarlem, mr. Sikkel die eveneens spoedig op de plaats van het ongeluk arriveerde, heeft zich van een en ander op de hoogte gesteld. De ge meentepolitie van Haarlemmermeer leidt het onderzoek. Op haar last is het lijk voor- loopig in beslag genomen en naar het lij kenhuis op de Alg. Begraafplaats te Hoofd dorp vervoerd. De zwaar beschadigde vracht auto's werden eveneens in beslag genomen en naar de gemeentewerkplaats vervoerd. Een groote hoeveelheid visch was over den weg gestrooid, waardoor het voor de politieautoriteiten niet gemakkelijk was zich door de glibberige massa een weg te banen. Toen de gemeentepolitie ter plaatse kwam had een kapitein van de Motorbrigade reeds maatregelen genomen om het verkeer te regelen. de heer K. Smit, tot dusver propagandist van de afdeeling. In de e.v. vergadering zullen de leden over deze vervanging moeten beslissen. Gezien de treurige opfkomst, stelde de voor zitter nJ. voor deze vergadering niet te laten doorgaan. Het bestuur zal terstond een vergadering houden en trachten een middel te vinden, om op de eerstvolgende vergadering meer leden te krijgen. De weinige leden gingen met dit voorstel accoord en men trok huiswaarts. Het bestuur verzocht ons te melden, ge zien het groote belang, alle leden van deze afdeellng op te wekken trouwer de verga deringen te bezoeken. Raadsagenda. De agenda voor de vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 12 Mei 8 uur luidt: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken en me dedeellngen; 3. Aanvulling orde en veillg- helsverordenlng; 4. Aanvulling orde en vel- llgheldsverordenlng: 5. Onbewoonbaarver klaring Landweg No. 3, 5 en 7; 6. Onbe woonbaarverklaring Molenlaan no. 10; 7. Verbreeding Leidscheweg; 8. Ontwikkelings cursussen werkloozen; 9 Wijziging veld- wachtersverordening; 10. Wijziging beheers- verordenlng bedrllven; 11. Comptablllteits- beslulten. 12. Rondvraag. Benoemingen. De heer D. v. d. Kaay, volontair bij de politie alhier is met Ingang van 22 Mei a.s benoemd tot agent van politie te Voorburg Tot schrijver bij de gemeentebedrijven Is door B. en W. benoemd de heer H. v. d. Wel. thans werkzaam ter secretarie te Woerden Tot schrijver ter secretarie is benoemd door B. en W.. de heer N W. M. Mooyman. volontair ter secretarie te Leidschendam. Deze benoemingen zijn het gevolg van het besluit in de laatste gemeenteraads zitting tot uitbreiding van het personeel met een tweetal schrijvers. HEDEN: Nutsgebouw: Theos. Genootschap, 8,15 u. nja. WARMOND. Druk bezoek verwacht. De sport-commlssie der K.N.A.C. organi seert op 20 Mei as. haar jaarUjksche da- mesrlt, waaraan ongeveer 50 auto's zullen deelnemen. Het eindpunt van deze rit ls voor dit Jaar onze gemeente en wel nabij de bekende Boerderij Meerrust. Het be looft hier dan eem groote drukte te worden Het kindje van den schipper v. d. B is tijdens het spelen in het ruim gevallen. De kleine werd met inwendige kneuzingen opgenomen en is naar een ziekenhuis ver voerd. De toestand ls redelijk wel. WASSENAAR. stemming uit. De ontvangsten en uitga ven bedragen f. 9222.98. De omslag werd bepaald op f. 15 per H.A. hetgeen een verhooging beteekent van f. 3 per H.A. De heeren L. v. Grieken, M. v. d. Lans en J. v. Ruiten werden belast met het nazien der boeken voor den dienst 1939. Na verschillende mededeelingen werd een huishoudelijke rondvraag gehouden waar na de voorzitter de vergadering sloot. In de vacature-M. J. de Blieck is tot ouderling der Geref. Kerk gekozen de heer P. van Hartlngveldt. In deze gemeente staan thans 302 werkloozen ingeschreven, waarvan er mo menteel nog 23 in een werkverschaffing werkzaam zijn. NOORDWIJK AAN ZEE. De collecten in de Ned. Herv. Kerk hebben over de maand April 1939 opge bracht; Diaconie f. 231.22; Kerk f. 203.55; Bouwfonds f. 73.65; Bewaarschool f. 16.30; terwijl de collecte Bewaarschool f. 35.57V» opbracht. OEGSTGEEST. De opbrengst van de alhier gehouden reclasseeringscollecte bedraagt f. 378.31. JASSENHEIM. Onoordeelkundig vervoer van paarden? Een vrachtauto van de firma K. uit Groot- Schermer, beladen met. paarden, stopte nabij de koffietent „De Uiver". De dieren waren zeer onrustig; bij onderzoek bleek dat de dieren elkaar met de hoeven be werkt hadden. Een der paarden was zoo toegetakeld, dat het moest worden uitge laden. Daar het niet overeind kon komen, moest het dier uit de auto worden ge sleept. Met een andere auto werd het dier later naar zyn bestemming vervoerd. VOORSCHOTEN. Ned. Ver. voor Luchtbescherming. In hotel Deurloo had een ledenvergade ring plaats van de afd. van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming, onder leiding van den heer C. W. Slantsvoorzitter De opkomst der leden, de afdeellng telt er ruim 300, was zóó slecht, dat de voorzit ter, namens het bestuur hierover zijn groote teleurstelling uitsprak, temeer daar ver schillende belangrijke punten waren te bespreken. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de l eer B Hoogwerff Kroon als bestuurslid bedankt had. waarvoor het bestuur voor- loopig als plaatsvervanger had aangewezen Bijeenkomst „Wassenaar en Omstreken" In Het Wapen van Leiden hield de Tuln- bouwver. „Wassenaar en Omstreken" haar maandelijksche ledenvergadering, onder leiding van den tweeden voorzitter den heer J. R. Laarman. De notulen van den secretaris den hèer C. v. d. Salm werden onveranderd vastgesteld. Medegedeeld werd. dat de prijsvraag van de geloode chrysanthemum, waarvoor het bestuur stek zou verstrekken, niet kan doorgaan, omdat er momeneel niet aan goede stek ls te komen. Na eenig overleg werd besloten hiervoor in de plaats te stellen een prijsvraag van Salvia, waar voor door het bestuur 2 stekken zal wor den beschikbaar gesteld. Tot leden van de Jury om het lngezon- dene voor de uitgeschreven prijsvragen te keuren werden aangewezen de heeren C. van der Salm, J. R. Laarman en P. Mida- vaine. Voor prijsvraag I luidende 3 soorten bloeiende heestertakken van elk soort ten hoogste 5 takken en hoogstens 75 cm lang, behaalde de heer G. Verlind met zijn in zending den eersten prijs met 281/! p.; eveneens werd een eersten prijs toegekend aan de inzending van den heer D A. de RooiJ met 27 punten; 2de prijs behaalde de heer J. Hermsen met 24 p. en 3de pr. Kees van Tol met 22 p. Voor prijsvraag II luidende 3 bloeiende Hortensia's werden twee eerste prijzen toegekend en wel aan de heeren D. de Rootj met 30 p. en W. van Tol met 27 p. Als bijzonderheid voor den tijd van het jaar waren door den heer D. A. de Rooij ingezonden twee prachtige gladde en gave Goudreinetten, die hij had overwinterd in turfmolm. De jury had hiervoor 10 p. met lof der jury toegekend. Als meegebracht materiaal werd bespro ken een bloeiende TTosvller en een heester- tak van de soort der Vogelkers. Verder werd een praatje gehouden over het voorkomen van de Coloradokever en de maatregelen te nemen tot bestrijding ervan bij de aardappelen Tot Ud der Cursuscommissie in de vaca ture A. J. van Duivenvoorden, die had be dankt wegens drukke werkzaamheden, werd gekozen de heer C. van Vulpen Naar aanleiding van een uit de vragen- bus gekomen vraag ontstond een uitwisse ling van gegevens over de vorstschade. Uit een en ander bleek dat er veel. bijna uit sluitend in den slertuln ls verloren gegaan, maar ook dat bij den een bepaalde soor ten wel en bij den ander juist niet waren bevroren Hierna volgde sluiting van deze geanimeerde vergadering. Door de Rotterdamsche politie werd op verzoek van die uit onze gemeente aange houden v. d. T. uit Johannesburg als ver dacht van oplichting ln deze gemeente van een geldbedrag. Op den Schouwweg reed de 22-jarige wielrijder De B uit Den Haag met het hoofd tegen een boom waardoor hy bewus teloos raakte en aan het gelaat verwondin gen opliep. By V. werd hy binnengedragen waar hem door dr. Jansse de eerste hulp werd verleend. Later kon hy op eigen gele genheid huiswaarts gaan. Academisch Historisch Museum: 'sDInsda&M 'sVrildags van 1012^6 en 2—5 uur. Tok#?,» kosteloos. Stedelijk Museum „Dc Lakenhal". Oude Sin. gel. Geopend ln Januari, November en Decern" ber van 10—3 uur ln Februari, Maart, April Mel en October van 104 uur en in Juni, M Augustus en September van 10—5 uur; op Zondagen, de Tweede Paasch- en pini sterdagen. den Hemelvaartsdag en de beid* Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest, dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. ö2$ overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden. Rapenburg 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. io-> uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.- April 104 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige down f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpart Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, U(C 6 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos Rijksherbarium. Nonnensteeg 2a: Dagelifti van 912.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Motest (Steenstraat la): Alle werkdagen behaly# 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 'sZon. dags kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralofi» (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 l%—4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstxaat) Geopend alle werkdagen van 1 April—1 Oct 105 uur en van 1 Oct.—1 April 10—4 uur! Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge.' sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandaz f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundii Bureau. 91,*—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins* dag der maand consultatiebureau voor onrol- waardigen, 78 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees- Kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. n?. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inentte* tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-4 uur nam. DAGELIJKS. StadszaalLuchtbeschermingstentoonstelling ,Als het om menschenlevens gaat...", 2—5 e: 7—10 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „De Schaakspeler". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2-7 en 8-11 u. Trlanon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam, Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m.: „Zaza Zondag van 27 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam. „Jongensstad.". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam. „Schoppenvrouw". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag en Zaterdag ook 2.30 uur njn. Rex-Theater. Haarl.straat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „Orkaan". Zondag 2-7 u. doorl. voorstelling en 8 u. nm. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Trolka De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 6 tvffl Vrijdag 12 Mei a.s. waargenomen door de apo theek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18. Tel. 523, Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek Wilhelminapark 8, Tel. 274. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 10 Mei. Tarbot 7256 ct. per ko., tong 88—61 cl. P ko., heilbot 8060 ct. per ko., griet f. 28-w per 50 kilo. groote schol f. 28—16. middelschol f 18.50—16.50, zetschol f. 20.50—18.00, klemschol f. 18.00—5.50. bot f. 16.50—8.00. schar f. 7.00- 1.80, tongschar f. 2114, poontjes f. 6.501.60. groote schelvisch f. 158, middel schelvisch f. 1611, kleinmiddel schelvisch I. 11.507.50 kleine schelvisch f. 9.505.60, groote p f. 8.00—5.30. kleine gul f. 11.00—4.50 wijting f. 4.30—2.70. makreel f. 9.00—2.80, versche ha ring f. 2.50 per 50 kilo, kabeljauw f. 3114 P 125 kilo, vleet f. 3.000.43 per stuk. leng f. l-«* 0.65 per stuk, koolvisch f. 0.80—0.10 per stut, rog f. 1211 per koop. Besomming trawlers: Alkmaar IJM 31 8» manden f. 3060. Poolzee IJM 77 335 manden f. 3240, Betje RO 16 235 manden f. 1700. I. S. Groen IJM 130 600 manden f. 2480; Pr<>tlDT? IJM 85 320 manden f. 2350, Gerberdina JO; hanna IJM 38 1045 manden f. 3800; Hercules LJM 196 925 manden f. 3640; Aneta IJM 82 5» manden f. 2950. Besomming loggers: RO 9 f. 1130. KW f. 840; de Vrouwe Maria IJM 201 f. 620. Besomming kotters: E 15 f. 740, E 404 f. E 320 f. 760. ZOETERWOUDE. De heer C. van Leeuwen bedankt voor zijn benoeming als gemeente-ontvanger. De heer c. van Leeuwen die in de raads vergadering van 24 Apr'l 1939 is benoemd tot ontvanger dezer gemeente heeft aan B. en W. zonder opgave van redenen mede gedeeld. dat hy deze benoeming niet aan neemt. „Woon ik hier niet mooi? Da' stuk van een filmatelier, dat ik op dri1 w dag voor een beetje gekoChit!'

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6