Binnenland LE1DSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 10 Mei 15!) KERK- EN 5CH00LNIEUWS Hol land sche Maatschappij van landbouw MEER DAIV RITMEESTERS werden in T jaar gerookt! Dat zegt toch wel iets over de kwaliteit! RECHTZAKEN JÉödÉir— l&SSdl 149e ALGEMEENE VERGADERING TE ROTTERDAM. In ..De Doelen" te Rotterdam is vandaag de 149e algemeene vergadering van de Hollandsche maatschappij van landbouw gehouden. De voorzitter, de heer F. den Hartog, verwelkomde de aanwezigen en herdacht vervolgens hen. die sedert de vorige algemeene vergadering waren over leden. met name den oud-landbouwconsu- lent Ir. A. A. Neeb. lid van verdienste der maatschappij en dr. K. H. M. v. d. Zande. oud-inspecteur van het landbouw-onder- wijs. Spr. stelde vervolgens vast. dat het beeld der internationale verhoudingen nog weinig aanlokkelijk is. hetgeen helaas ook moet worden gezegd van het aspect, dat de nabije toekomst voor onze landbou wende bevolking biedt. De ongunstige fac toren. waardoor de bedrijfsresultaten wer den beheerscht, zijn nu nog vermeerderd door de uiterst ongunstige weersomstan digheden in den afgeloopen winter en dit voorjaar, zoodat het geheel er vrij trooste loos uitziet. Met den algemeenen stand van zaken voor oogen, moet men wel de conclusie trekken, dat van een „afbouw" der land- bouw-crisismaatregelen voorshands geen sprake zal kunnen zijn Hoogstens zal men kunnen komen tot het eenigermate om vormen van het huidige stelsel. Tegen overname van de landbouw-crlsis- maatregelen stond spr. in principe niet afwijzend. Er bestaat over dit Dunt ook bij de leden van de eerste afdeeling van het Kon. Ned. Landbouw-comité, de centrale organisatie, practisch gesproken geen ver schil van méening. Het eenparig ingenomen standpunt komt in het kort hierop neer: Wij verklaren ons bereid aan de door de regeering voorgestane wijziging in de uit voering der landbouw-crislsmaatregelen mede te werken, mits onder meer: le. een principieele wijziging wordt ge- bacht in de landbouw-politiek. zoodat deze er op gericht wordt niet alleen de nood zakelijke productiekosten te vergoeden, doch bij de bepaling der richtprijzen te vens rekening wordt gehouden met een loon voor den ondernemer; 2e. de boeren de volledige '.Tijheid be houden om georganiseerd ook langs den weg van organisatorisch optreden om trent den afzet van hun producten zoo wel op de binnen- als op 'de buitenland- sche markt te beslissen. Nu is er, gelet op hetgeen de minister van economische zaken bij de behandeling van het landbouw-crisisfonds voor 1938 in de Tweede Kamer, met betrekking tot het overnemen van regelingen door belangheb benden, heeft gezegd, ten aanzien van de door spr. laatstgenoemde voorwaarde, wel licht eenig perspectief, al manen ander zijds de ervaringen in de laatste maanden opgedaan tot een gereserveerde stemming. Nog minder hoog kunnen de verwach tingen gespannen zijn voor zooveel het be treft tegemoetkoming aan de voorwaarde, welke als eerste door spr. werd genoemd. Wij zullen moeten afwachten hoe deze zaak zich verder ontwikkelt, Wel staat dit voor mij vast, aldus spr.: bij alle vertrouwen, dat wij in de regee ring moeten en mogen stellen, hebben wij toch den duren plicht, zelf mede voor onze belangen te waken en ik kan mij niet voorstellen, dat iemand het ons euvel zou duiden, indien wij zulks inderdaad doen. Ik betreur het ten zeerste te moeten vaststellen, dat telkens weer herhaalde en scherpe protesten noodig zijn gebleken om de bevoegde instanties tot, naar de meen ing van den georganiseerden landbouw, noodzakelijke maatregelen te bewegen. Een ander onderwerp van eminent be lang is het vraagstuk der verbindendver klaring van ondernemers-overeenkomsten in het vleeschwarenbedrijf. Ook hier gaat het in hoofdzaak om de vraag of aan den boer voldoende invloed zal worden toegekend inzake de regeling van den afzet van zijn product. Geschiedt dit niet. dan vreest sdj\, dat de gevolgen oo den duur niet mindër dan fataal zullen zijn. Spr. meende de vraag inzake een eigen ministerie van landbouw in bevestigenden zin te moeten beantwoorden. Het hoofdbestuur heeft zich in de afge loopen periode voorts nog met onderschei dene vraagstukken beziggehouden: o.m. de vraag of opheffing van de kalverteelt-be- perking wenschelijk en gemotiveerd zou zijn Het achtte in verband met de belang rijkheid van het vraagstuk, nadere bestu deering noodzakelijk. Voorts noemde spr. den steun aan de schapenhouderij, den invoer van buiten- landsch vleesch. de suikerbietengarantie, de werkgeversbelangen e.a. Pogingen worden gedaan om te geraken tot stichting van een lagere landbouw school in het middengewest van Noord huishoudscholen te Zoetermeer en Lekker- kerk, terwijl in behandeling is een verzoek om medewerking te verleenen aan de stichting van een rijkslandbouwwinter- school ih he middengewest van Noord- Holland. Een onderzoek wordt ingesteld naar de oorzaken van het optreden van doorwas bij aardappelen. Het werk van de pensioen-commissie be gint meer concrete vormen aan te nemen en een rapport, zal binnen afzienbaren tijd worden gepubliceerd. Een nieuw diploma voor veeljarigen trouwen dienst is in bewerking, terwijl het jaarboekje in 1940 in een andere, meer moderne uitvoering zal verschijnen. Vervolgens hield dr. H. F. Frietema, di recteur van den nationalen coöperatieven raad te Rotterdam, een inleiding over: „De positie op de wereldmarkt van Ne- derlandsche landbouwproducten in het algemeen en van Nederlandsche zuivel producten in het bijzonder". 4543 tfnee». Mfd.) PREDIKBEURTEN. VOOR DONDERDAG 11 MEI. Boskoop Geref. Gem.: Nam. half acht. ds. Van Oordt. van Zeist. Katwijk a. Zee Geref. Gent. (Remisestr.) Nam. 8 uur, ds. Heykoop van Utrecht. Zoetermeer Geref. Gem.: Nam. half acht, ds. Hofman van Moercapelle. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Haarlem-Noord ttoez.) H. J. Drost te Aalten. Aangenomen: naar Schlngen J. R. J. Schut te Zweeloo. Bedankt: voor Gouderak R. W. Steur te Oud- Alblas. GEREF. KEFKEN. Beroepen: te Rotterdam (vac. dr. A. Kuyper) M. B. van 't Veer te Groningen; te Sneek (3e pred. pl.) F. Gulllaume te Klundert. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: te Bruinisse en te Waarder J. D. Barth te Dordrecht. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Vijftal te Veenwouden: W. Broer te Hollum op Ameland, mej. A. Leistra te Edam. A. J. v. d. Sluis te Giethoorn, mej. C. Soutendljk te Surhuisterveen en mej. F. T. Koening te Noord- horn (Gron.). VEREENIGING VAN KERKVOOGDIJEN IN DE NED. HERV. KERK. WAARIGE OMGEVING VOOR HOOGEN RAAD. Gistermiddag heeft te Den Haag in de achterha), de z.g. anti-chambre, van het vernieuwde gebouw van den Hoogen Raad der Nederlanden, de officieele overdracht van dat gebouw plaats gevonden. De algemeene vergadering. Onder presidium van den heer J. Bakker yan Menaldum, lid der 2e Kamer, is heden m het Jaarbeursgebouw te Utrecht de Jaar- iijksche algemeene vergadering aangevan gen van de Vereeniging van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk. De voorzitter opende hedenmiddag de vergadering op gebruikelijke wijze, waarna hij de openingsrede hield, waarin hij aller eerst in gevoelvolle woorden herdacht het verscheiden van het hoofdbestuurslid, wij len den heer J. A. Dominicus te Wemel- dinge op 24 April jj. Temidden van de spanningen in de wereld mocht de organi satie zich in een sfeer van rustige ontwik keling verheugen. Het hoofdbestuur werd mede in verband met de actie tegen de doodehandsbelasting tot veel arbeid geroe pen. Er mag hoop worden gekoesterd dat aan de in dit opzicht verwrongen verhou ding tusschen Staat en Kerk met de be ëindiging van het loopende jaar een einde komt. Deze actie heeft de vereeniging dui zenden guldens gekost, waardoor haar ka- pitaaldienst op het doode punt is gebleven. Het hoofdbestuur doet een beroep op de kerkvoogdijen om bij afschaffing van deze belasting van het bedrag dat zij dan bij den fiscus uitsparen 10"/o te storten in de vereenigingskas. De samenwerking met de Algemeene Sy node der Ned. Herv. Kerk was Ook dit jaar weer uitstekend. De voorzitter stond ver volgens stil bij de kwestie van het gratie- jaar en de terzake met den Bond van Pre dikanten gevoerde onderhandelingen. Hoe wel de verhouding tusschen de vereeniging en dezen bond er nog niet op verbeterd is, blijft spr. hopen op wederzijdsche samen werking. De afbraak-politiek van de lei dende figuren in den bond wil spr. echter niet stilzwijgend voorbijgaan, De vereeni ging heeft den liturgischen kring steun toe gezegd en overleg met de Oecumenische Vereeniging in Neder'.and geopend. Op het gebied van de controle der kerkelijke admi nistratie dient de eenheid bevorderd, al zal die naar spr. meening nooit volkomen tot stand komen dan onder de figuur van één kerkelijk bureau, dat tevens het vraagstuk van het kerkelijk bevolkingsregister tot op lossing brengen kan. Hierna kwamen de jaarverslagen aan de orde. Aan dat van den secr.. mr. A. de Jong. burgemeester van Mijnsheerenland, ontleenen we dat 58 nieuwe leden toetra den en 9 bedankten, zoodat het ledental steeg tot 839. welk getal echter bereids de 850 passeerde. Uitvoerig releveert het ver slag den arbeid in verband met de actie tegen de doodehandsbelasting en van de verschillende commissies der vereeniging. Het verslag van den penningmeester, den heer C. v. Harderwijk te Tilburg sluit met een eindcijfer van f. 19.640.70 en een batig saldo van f. 10.049.52 op 1 Jan. '38 De ba lans heeft een eindcijfer van f. 12.971 50. De verslagen werden goedgekeurd en de penningmeester, gehoord het rapport van de commissie van controle van zijn beheer gedechargeerd. De aftredende leden van het hoofdbestuur de heeren J. A. Bakkeren mr. A. de Jong werden herkozen en gekozen in de vac., ontstaan door het bedanken van Jhr. Ir. W. Laman Trip, te Wageningen dr. mr. C. J. Bartels, Ned. Herv. predikant te Zeve naar. thans adviseerend lid van het hoofd bestuur. In verband met de groote uitbrei ding van den arbeid der vereeniging wer den tot nieuwe leden van het hoofdbestuur gekozen de heeren J. G. Jansonius te Leeu warden, oud-burgemeester van Leeuwarde- radeel, Joh. Lokhorst, landbouwer te Drlel en D. Saai. architect te Alkmaar. Hierna werden eenige inleidingen gehou den. Ds. E. B. COUVEE. Ds. E B. Couvee, predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Utrecht, viert as. Zondag zijn 40-jarig ambtsjubileum. Ernst Barend Couvee werd 9 Dec. 1974 te Leiden geboren. Hij bezocht het gymna sium aldaar en studeerde aan de Leidsche universiteit theologie om in 1897 candidaat te worden In Groningen. 14 Mei 1899, na dat liij tevoren een jaar werkzaam was geweest als hulpprediker bij de Vlaamsohe gemeente te Brussel, bevestigde zijn oom, wijlen ds. A. Oouvee, hem te Enter (O.l in zijn eerste gemeente. In 1904 vertrok de Jubilaris naar Schiedam, welke standplaats hij in 1907 met Utrecht verwisselde. Hier verkreeg de jubilaris op zijn verzoek in 1909 eervol emeritaat om zich geheel aan den evangelisatie-arbeid onder de onkerkelij- ken te kunnen wijden. Hij leidde enkele jaren de tentzending en organiseerde in Utrecht het evangelisatiewerk dat uitgroei de tot de Ned. Herv. Stadszending waar van de Jubilaris nog de leider is. Teneinde dit werk geheel kerkelijk in te schakelen werd ds. Couvee door de gemeente van Utrecht in 1932 beroepen als predikant met een bijzondere opdracht voor het werk de Stadszending. Nadat de agenda was aangevuld en het reglement van orde vastgesteld, bracht de secr., ds. D. den Breems, verslag uit van de sedert de in Nov. jl. gehouden najaarszit ting afgedane zaken. Na eenige discussie werd zijn rapport goedgekeurd. De vice-president, ds, J. Boonstra te Gieten en Mr. J. H. Bybau te Warnsveld werden benoemd tot leden van de com missie ter behandeling van een verzoek om cassatie en de heeren ds. J. Barbas te Hengelo (G.) en ds. J. P. v. Bruggen te Amsterdam tot leden van de commissie van staten en kosten De vergadering behandelde vervolgens de aangelegenheden ln betrekking tot het fonds voor noodlijdende kerken en perso nen. De collecte-opbrengst ln de gemeen ten daalde van f 17.000.op f. 16.311. Het totaal der ingekomen giften daalde met f. 860.—. Van H.M. de Koningin werd ook nu weer een bijdrage van f. 2 000 ontvangen. Voor reeds toegestane uitkee- ringen is een totaal-bedrag benoodigd van f. 37 800.—. Indien ln de kleine toelagen geen wijziging komt dan is voor groot e toelagen f. 16 400 beschikbaar. De re kening sluit ln ontvangsten en uitgaven met een eindcijfer van f. 76.731.en de balans met f. 392.199—. Er zijn 59 aan vragen binnengekomen om groote toela- cen uit het fonds tot herstel of bouw van kerken en pastorieën. Enkele aanvragen die teiaat binnen gekomen waren konden niet meer in behandeling komen. De ver gadering was van oordeel dat de gemeen ten bij nieuwbouw zoowel als bij herstel lingen tegen prijsopdrijving waken moe- ^adat de heeren ds. J. Barbas en ds. D. den Breems waren benoemd tot leden van de commissie om de voordrachten der cor respondenten in overeenstemming te bren gen met de beschikbare fondsen, verdaag de de president de zitting tot hodertmor- gen. DS. C. J. HOEKENDIJK. Morgen viert ds. C. J. Hoekendijk, pre dikant bil de vriie Evangelische Gemeente te Bussum. zijn 40-jarig ambtsjub'leum. ALGEMEENE SYNODALE COMMISSIE. I. In het gebouw van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk is gisteren de voor jaarsvergadering aangevangen van de Al gemeene Synodale Commissie. De zitting werd geopend door ds. J. W. J. Addink van Heeze (N. Br.), die, terwijl de leden zich van hun zitplaatsen verhie ven een woord van eerbiedige nagedachte nis sprak Jegens den ontslapen president van de synode en van de synodale com missie. wijlen dr. P. Smit, ln leven predi kant te Heumen. mei&ier 4544 (Ingez. Mfft De minister van Financiën droeg Ineen rede, waarin hij op het belang der thans voltooide verbouwing wees. het gebouw over aan den minister van Justitie, die met een toespraak, welke o.m. aan het be lang van de rechtspraak was gewijd, het gebouw overnam. De president van den Hoogen Raad aan vaardde daarop het nieuwe gebouw na mens het College. PERSONEELE BELASTING VAN BIOSCOPEN. In de kringen van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf heerscht groote teleurstelling over het bij de Tweede Ka mer aanhanging gemaakte wetsontwerp tot wijziging van de wet op de personeele belasting 1896. Dit wetsvoorstel bevat im mers het voorstel om café's. restaurants, hotels, winkels, e.d. vrij te stellen van be taling van personeele belasting, maar het handhaaft de heffing van personeele be lasting van bioscopen. Een aantal leiders van belangrijke bioscooptheaters heeft in een tot het hoofdbestuur van den Neder- landschen bioscoopbond gericht telegram uiting gegeven aan zijn teleurstelling over deze onbillijke behandeling van het bio scoopbedrijf, welk bedrijf in tegenstelling tot de café's, restaurants, hotels en win kels ook nog gebukt gaat onder de verma kelijkheidsbelasting en dat dus zeker met evenveel recht als deze andere bedrijven aanspraak kan maken op vrijstelling van personeele belasting. In bedoeld telegram wordt het hoofdbestuur ultgenoodigd met den meesten spoed energieke en vérgaande maatregelen te willen nemen om dit drei gend onrecht af te wenden. CENTRALE BOND VAN SPOOR-TRAM- A.T.O.-V. GEND EN LOOS-PERSONEEL. De Centr. Bond van Spoor-, Tram-, A.T. O.-Van Gend en Loos-personeel vergader de Maandag en gisteren in de Harmonie te Groningen. Te half 2 opende voorzitter v. Eykern het zeer druk bezochte Congres. De feeste lijk versierde zaal van de Harmonie was tot in alle hoeken gevuld met afgevaardig den, belangstellenden en hun dames. In zijn openingswoord belichtte de voorzit ter de moeilijkheden, waarin de personeel- groepen. in den bond ondergebracht, in dezen tijd verkeeren. De veranderingen bij de spoorwegen, de rationalisatie en de me chanisatie in de Tram- en A.T.O. bedrij ven hebben bergen van moeilijkheden op geleverd, doch geconstateerd mag worden, dat naast offers, die gebracht moesten wor den, toch ook resultaten zijn bereikt ge worden. Het beleid van het Hoofdbestuur lokte hierna besprekingen uit, doch alle spre kers waren vol lof over dit beleid. De dames werden na het openingswoord uitgenoodigd tot het maken van een auto tocht door en om Groningen. Onnoodig te zeggen, dat hiervan een dankbaar gebruik werd gemaakt. De aftredende hoofdbestuurders C. E. v. Eykern, C. Jansen ln de Wal en J. Draais- ma werden bij acclamatie herkozen. HET CHR. NAT. ZENDINGSFEEST TE WASSENAAR. Naar wij vernemen heeft dr. H. Colijn, onze minister-president, zich bereid verklaard op het Chr. Nat. Zendingsfeest Woensdag 5 Juli as. op Raaphorst te houden, een woord te spreken. AGENT VAN POLITIE SCHOOT BRIGADIER NEER. Veroordeeld tot anderhalf jaar in fcjj. zonderc strafgevangenis. De rechtbank te Amsterdam deed van- daag uitspraak in de zaak tegen een Am- sterdamschen politieagent, die op 31 Au, gustus van het vorige jaar in het politit. bureau aan de Piet-er Aertzstraat, aldaar een brigadier neerschoot, toen deze herri kwam halen, daar hij, de agent, gehoord moest worden door de zedenpolitie. De man, die is onderzocht door tea psychiater, dr. S. P. Tammenoms Bakker, werd verminderd toerekeningsvatbaar ver klaard. In verband hiermede veroordeelde de rechtbank hem tot een jaar en zei maanden gevangenissraf, met aitrek vaa de preventieve hechtenis en bepaalde, dat de straf in een bijzondere strafgevangenis zal moeten worden ondergaan. Voorts ontzette de rechtbank verd. van het recht tot het bekleeden van het ambt van agent van politie voor den tijd m zes jaar en zes maanden. De rechtbank overwoog, dat er termen aanwezig zijn om verdachte voor denlang- sten tijd. die de wet in dit geval toelaat, te ontzetten van het recht tot het beklee den van het ambt van agent van politie, op grond van den aard van het gepleegde feit en de ter terechtzitting gebleken om standigheden, waaronder het is begaan. WRESZYNSKI IN HOOGER BEROEP. Naar wij vernemen ls de Poolsche ban kier Wreszynski, die door de Amisterdam- sche rechtbank wegens oplichting en ver duistering is veroordeeld tot vier jaar ge vangenisstraf onder aftrek van twee maan den preventieve hechtenis, van dit vonnis in hooger beroep gegaan. Ook de officier mr. L. de Blecourt. heeft hooger beroep aangeteekend. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Voor den kantonrechter stond terecht een 24-jarige bakker tut Lis.se, wlen ten laste was gelegd, dat hij op 1 April op den Rijksweg AmsterdamSassenheim met zijn auto in de bocht nabij den Venneperweg te veel links heeft gereden, tengevolge waarvan hij tegen den 30-jarigcn brieven besteller M. Kroon uit Abbenes Is opgere den waardoor deze ernstig werd gewond. Bovendien bleek uit het getuigenverhoor, dat verdachte direct na het ongeval had verklaard, dat het zijn schuld is geweest. De ambtenaar van het O. M. elschte een geldboete van f. 15 subs. 6 dagen hechte nis. De Kantonrechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van f. 15 subs. 10 dagen hechtenis. Hierna stond de getuige uit genoemde zaak terecht, omdat hij te vroeg het rij wielpad heeft verlaten en het verkeer in gevaar heeft gebracht. De ambtenaar vond dat deze verdachte een geringere schuld heeft dan de vorige verdachte en eischte een lichte boete, namelijk f 3 subs. 1 dag hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde verdachte overeenkomstig den eisch. KANTONGERECHT ALPHEN. VERSPREIDE BERICHTEN. De audiëntie van den Minister van Onderwijs K. en W. zal morgen niet plaats hebban. Te Apeldoorn is vandaag de Koning Willem Ill-kazerne aan de Frankenlaan ln gebruik genomen. Er is een défilé ge houden, terwijl verder verschillende feeste lijkheden plaats vonden. Verstekvonnissem Door het Kantongerecht te Alphen aan den Rijn werden de navolgende verstek- vonnissen gewezen: Wegens overtreding der Verkeersveror- denlng Alphen: P. B. f 6 subs. 6 dagen; J. F. te Nieuwerkerk a. d. IJsel: geen straf; wegens overtreding van het Motor- en Rij wielreglement W. van B. te Gouda f 6 subs. 4 dagen; W. C. J. van Z. f 6 subs. 3 dagen; S. S de H. te Waarder f 12 subs. 6 dagen; C. K. te Boskoop f2 subs. 1 dag; W. H. te Ter Aar, W. F. G, N. J. van V.. N. A. H ieder f.2 subs. 1 dag; M. S. te Snelrewaard 2xf3 subs. 2x2 dagen; H. J. K. te Gouda f 1.50 subs. 1 dag; A Th. v. d. M. te Ter Aar idem; M. P. de L. te Zwammerdam ld.; J. G. te Gouda f2.50 subs. 2 dagen; wegens overtreding der Jachtwet: W. D. te Kou dekerk f 15 subs. 10 dagen met teruggave van het geweer; overtreding Leerplichtwet: C. F. M. te Boskoop f25 subs. 15 dagen; A. P. V. van Nieuwkoop; L. P. den E. zon der bekende woon- of verblijfplaats f 1 subs. 1 dag; Algem. Politie Verordening Al phen: D. D. zonder bekende woon- of ver blijfplaats f 1 subs. 1 dag; wegens over treding van artikel 453 Wetboek van Straf recht: C. O. f 5 subs. 3 dagen. Waar geen woonplaats vermeld, wonen veroordeelden te Alphen a. d. Rijn, VOOR DONDERDAG II MEI. Hilversum I. 1875 en 415.5 M. 8.00 Kro; 10.00 Ncrv; 11.00 Kro; 2.00—12.00 Ncrv 8.00 Gram. muziek (Om ca. 8.15 Berichten) 9.00 Hoog- mie 10.00 Gram. muziek 10.15 Morgen dienst 10.45 Gram. muziek 11.30 God-rf halfuurtje 12.00 Berichten 12.15 Gram. muziek 12.30 Het Kro-orkest 1.00 Gram. muziek 1.15 Vervolg concert 2.00 Hand- werkuurtje 3.00 Planovoordracht en l muzlek 3.45 Bijbellezing 4.45 Gram. mut 5.00 Handenarbeid voor de Jeugd 5.30 En semble ..Marcando" en gram. muziek (ca. 615 Berichten» 0.406.55 C.N.V.-kwartiertje - 7.00 Berichten 7.15 Boekbespreking r Gram. muziek 8 00 Berichten A.NP., he" haling SO.S.-berlchten 8.15 Samenko11 van het Leger des Heils 9.15 Het Ncrv-salon- orkest 10.00 Berichten A.N.P., actueel half uur 10.30 De Eemlanders 10.45 Gymnasti 11.00 Vervolg de Eemlanders 11.25 Gram. muziek ca. 11.5012.00 Schriftlezing. Hilversum II. 301,5 M. Avro-uitzending 8.00 Gram. muziek (ca. 8.15 Berichten) 10.00 Morgenwijding 1015 Gewijde muziek (gr. platen) 10.30 Voor de vrouw 10.35 Het Omroepstrijkorkest en solisten 11.00 Voor vrouw 11.10 Omroeporkest en soliste 12.15 Berichten 12.17 Gram. muziek 12.54 Am- Amusementsorkest 1.30 Gram. muziek l.tf Orgelspel 2.00 Voor de vrouw 2.30 Piano- Voordracht 3.00 Cursussen voor de vrouw - 3.45 Gram. muziek 4.00 Voor zieken en thuis zittenden 4 30 Vlooi en plano 5.00 Voor de jeugd 5.25 Gelukwenschen 5.30 Am- salonorkest 0.28 Berichten 6.30 Sport- praatje 7.00 Orgel en zang 7.40 Causerie .Zonnestelsel en atomen" 8.00 Berichten A.N.P., radiojournaal, mededeelingen 8.20 Concertgebouw-orkest en soliste 11.00 Be richten A.N.P.. dansmuziek (gr. pl.) 11.4&- 12.00 Piano voordracht. Droilwich. 1500 M. 10.40—10.45 Gram. mui. 11.05 Orgelspel 11.35 Alfred van Dams orkest 12.20 Gram. muziek 12.40 Gitaar- voordracht 12.501.20 Gevar. concert 2.10 2.30 Declamatie 2.35 Het Sted. orkest van Bournemouth en soliste 4.05 Causerie .Twenty-one years after" 4.20 Kenneth Svd- ney Baynes en zijn orkest en soliste 430 Gram, muziek 5.20 Berichten 5.40 Voor de Boeren 6.00 Het B.B.C.-Midland-orkest - 7.00 Causerie „What is Inheritance?" Gevar. programma 8.05 Radiotooneel 870 Berichten 8.50 Declamatie 9.00 Sport- reportage 9.20 Korte Avonddienst 9.40 De B B.C.-zangers 10.00 Declamatie 10.20 Joe Loss en zijn band 10.50 Gram. ir.uzk- - 11.1011.20 Berichten. Radio Paris. 1648 M. 8.00. 9.00. 9.25 fl» 10.20 Gram. muziek 11.35 Zang 12.25 Vic tor Pascal's orkest 1.35 Zang 1.50 Gram. muziek 2.35 Zang 2.60 Gram. muziek - 3.35 Vioolvoordracht 3.50 Zang 4.25 piano en viool 5.05 Radiotooneel 6.20 n» Locatelli-orkest. 8.50—11.05 Uitzending u» het Thé&tre National de l'Opéra Comique. Keulen. 456 M. 5.50 Gram. muziek - 6^ Otto Frickes orkest'— 7.50 Het Omroepaf»; orkest 9.20—9.50 Volksliederenconccrt - DfJ en 12.35 Leo Eysoldt. en zijn orkest - «J Jeugdkoorconcert 6.30 Verzoekconcert Het Omroeporkest en solist 9.5511 20 Geva. concert Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 1 l-JJ 12.30—1.20 Gevar. programma 4.20. 5.wJ 6.20 Gram. muziek 7.20 en 8.20 Ütteram muzikaal programma 9.10 en 9.3010.20 ur mofoonmuziek. 484 M.: 11.20 Gram. muziek 11.50 en 1230 Radio-orkest 12.50—1.20 Gram. muziek 5.35 Vioolvoordracht 5.55 ÓmroepdM'0';"" 6.35 Gram. muziek 7.20 en 8.35 Radio orkest en gram. muziek 9.3010.20 n Gertler-kwartet en solisten. ,m Deutschlandsender. 1571 M. lonV muziek 8.20 Gevar. Mei-overzicht 9.30®* richten 9.40 Karl Ristenpart's Kamerork- 10.05 Berichten 10.20—11.20 Gevar. pr° gramma (opn.). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN °E R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 11 Mei. le Programma: lederen dag van 8—24 uur A.V.R.O., V.A.R.A. enz. uuf 2e Programma: lederen dag van 8—2* K.R.O N.C.R.V- enz. en o„jj0 3e Programma: 8.00 Keulen 9.50 K P T T. N. - 10.20 Parus Radio - H 3d B«^ VI.) 12.40 Radio P.T.T. N. 120 '2.20 R Danmark of div. 3.20 Keulen 4.20 Brussel (VI.» 6.05 Radio P.T.T. 5.20 Brussel (Fr.) 6.20 Brussel Keulen 7.35 Radio P.T.T. N. 7-50 Radio 11.05 Boedapest of dlv. goo 4e Programma: 8.00 Brussel (VI.) Parijs Radio - 8.30 Radio P.T.T. N.-~V Diversen 9.35 London Reg. 11 ??J:h - wich 1.20 London Reg. 2 35 Droitwic 4.05 London Reg. 4.20 Droitwich 5.« don Reg. 6.00 Droitwich 7.00 London 7.20 Droitwich 8.35 Brussel (Fr.) Droitwich 11.20 R. Danmark. Wijzigingen voorbehouden. 2-3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10