SCHUDT UW LEVER WAKKER Uit de Omstreken [EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 8 Mei 1939 SPREEKCEL BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Drukte in de Bollenstreek WEERBERICHT. IV ALLEEN HEDENAVOND NOG O „DE BIG VAN HET REGIMENT" A COWBOY ROMANTIEK. AGENDA MUSEA. KLACHT OVER DE BESTRATING. Men schrijft ons: Nu het seizoen weidra aanbreekt, dat vreem delingen onze badplaatsen komen bezoeken, zul len velen die per auto. fiets of te voet naai Kat wijk of Noordwyk gaan. door Leiden komen om meteen het bijna voltooide Stadhuis te bekijken. Het zal dan ook tijd worden, dar Gemeentewer ken de middeleeuwsche bestrating van Papen- gracht. Gerecht. Lokhorststraat en Diefsteeg eens danig onderhanden neme. om dit to veranderen in een plaveisel, dat aan de eischen van dezen tijd voldoet! Vooral de Papengracht, toch ai mis maakt nu de boèmen verdwenen zijn. heeft een grondige opknapbeurt noodig. Hier is werk voor de werkverschaffing! GEBOREN: Johannes Theodorus Marie, zoon van C. M. Lange zaal en M. A. van Es. ONDERTROUWD: L V. Candido. jm. 25 jaar en E. L. Mion. jd. 23 jaar S. Jongman, jm. 23 jaar en J Robijn, jd. 21 jaar J. Kapaan. jm. 24 jaar en E. J. C. Weeda, jd. 19 jaar H. v. d. Meer. jm.. 26 jaar en W. de Jong. Jd. 24 jaar B. J. den Outer, jm. 27 Jaar en C. Groeneweg. jd. 23 jaar I. v. Kooperen. jm.. 27 jaar en S. Kuijvenhoven. Jd-, 24 jaar. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en fj zult 's morgens „kiplekker" oit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is. verteert Uw voedsel niet. het bederft. U voelt U opgeblazen. U raakt verstopt. Uw lichaam Is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen nm een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. Deze Zondag is dan eindelijk de lang verbeide Bollenzondag geworden! Des mor gens straalde de zon uit een wolkenlooze lucht en dat is voor de velen, die tot dus verre hun traditioneele tocht langs de bollenvelden wegens de dreigende regen- hiehten van de laatste Zondagen hadden uitgesteld, aanleiding geweest, om er nu op uit te trekken. Van langer uitstel zou trouwens waarschijnlijk wel afstel geko men zijn, want tallooze velden zijn reeds van hun bloementooi ontdaan. Het is feite lijk aan het koele weer te danken, dat er thans nog juist genoeg van de kleuren weelde is overgebleven, om de kijklustigen niet teleur te stellen. Hoewel men in de verschillende dorpen niet te klagen heeft gehad wat het bezoek betreft, kan toch niet gesproken worden van een echte, ouderwetsche drukte. Want daarvoor was het wat te laat in den tijd, terwijl de bloeiende Betuwe, alsmede de voetbalwedstrijd NederlandZwitserland waarschijnlijk de bollenstreek wel concur rentie aangedaan zullen hebben. Bezitters van auto-radio konden echter hun bezoek aan bollenland en het voetbalverslag com bineeren. Hun aantal was niet gering. In menige auto weerklonk de stem van Han Hollander. Voor de wielrijders was het blijkbaar wat te winderig, om en flinken tocht te ondernemen. Wandelaars waren er echter des te meer En zoo heeft deze Zondag nog gedeeltelijk goed gemaakt, wat zijn voorgangers hadden bedorven! van Zonneveld, 3. D Möhlmann. 4. J. R. N. J. Bijl van Duyvenbode 5. W. J. G. Philippo. 6. P. Elfering. S. D. A. P.: 1. P. H. Fijma, 2. Th. Paase, 3 G. A. SpUker, 4. F. J. Been. 5. A. Vedder, 6. J. J. Oschatz, 7. L. A. Warmerdam, 8. D. Wijkhuizen. Chr. Dem. Unie: 1. J. Vaas, 2. J. Peet, 3. J. de Rooy; 4. H. v. d. Berg. Gevonden (aanwezig op het politiebu reau en aldaar te bevragen alle werkdagen tusschen 7 en 8 uur)groen-grijze cein tuur; huissleutel: grijze dameshandsdhoen, tasCh met inhoud. Candidaatstelling Gemeenteraads verkiezing. Ter vaststelling van de candldatenlljs- ten voor de Gemeenteraadsverkiezing houdt het hoofdstembureau een openbare zitting op 9 Mei, waarin de vaststelling zal plaats vinden. HAARLEMMERMEER. De Emmabloem-collecte. De Emmabloem-collecte bracht in de Haarlemmenmeer bruto op f. 50979' waarvan in Aalsmeerderdijk f. 83.93"s, Abbenes f. 41.06. Badhoevedorp f. 90.67, j Hoofddorp f. 152.90, Nieuw Vennep f. 68.93 en Vijfhuizen f. 69.70. Vergeleken met de vorige jaren is deze opbrengst niet gunstig (f. 569.f. 555. f. 542.—). Onze plaatsgenoote, mej. E. C. Roo- ker slaagde voor Chiropodiste op het in Den Haag door het Ned. Genootschap tot bevordering van de voetverzorging gehou den examen en verwierf daar het hoogst aantal punten. 2412 (ingee. Meel.) Barometerstand T Hedenmiddag 2 uur: 767. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Sinds Zaterdag is de luchtdruk over geheel West-Europa aanzienlijk gestegen, terwijl ln de luchtdrukverdeeling betrekkelijk weinig ver andering kwam. Het gebied van hoogen lucht druk boven de Pooizee trok iets naar het Zui den. terwijl zich ook over het Iberisch schier» eil^Ld een maximum vormde. De depressie- ten Westen van Schotland ls verder opgevuld en het lagedrukgebied over Polen trok Noord- Oostw aarts naar Rusland. De twee depressie- kerntjes, die Zaterdag over Frankrijk lagen smolten samen tot één kern. die vanmorgen over Noord-Italië ligt. In deze omgeving viel de laatste dagen vrij veel regen, gepaard met onweer. De Zaterdag genoemde storing ver op den Oceaan, trok in Noord-Oostelijke richting en doet zijn invloed in Ierland gelden, maar vertoont overigens weinig activiteit meer. Het is overal rustig weer. Alleen in Zuid-Frank rijk waait het nog hard. Hier vielen gisteren groote hoeveelheden regen f Toulouse 52 mM.i, doordat uit het Noord-Westen komende lucht- massa's tegen de Pyreneeën worden opgestuwd. WEERSOMSTANDIGHEDEN Binnenland (7 u. 20 voorm.) Den Helder: betrokken, zwakke O. wind, temp. 11 gr. C.. min. 10 gr. C. Vlissingenzwaar bewolkt, zwakke N.O. wind. temp. 11 gr. C., min. 9 gr. C. De Bilt: betrokken, zwakke O. wind, tamp. 11 gr. C.. min. 9 gr. C. Groningen: betrokken, matige O. wind, temp. 9 gr. C.. min. 7 gr. C. Maastricht: zwaar bewolkt, zwakke N.W. wind. temp. 8 gr. C., min. 6 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmorgen 9 uur: 9 gr. C.. (49 gr. F.>. Hedenmiddag 12 uur: 14 gr. C. (58 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 6.14 uur; nam. te 6.36 uur. WATERTEMPERATUUR. „Poelmeer", 12 u. 's midd.: 14 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag van 8.05 uur n.m. tot 3.47 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG 8 Mei: op 23.56 uur; onder 8.10 uur. HILLEGOM. Geld uit geldkistje ontvreemd. Op een bloemistenkantoor werd gemerkt dat reeds gedurende eenige weken uït een geldkistje, dat in een schrijfbureau stond, geld werd weggenomen. Twee leden van het personeel liielden af en toe 's avonds de wacht, doch steeds werd niets ontdekt. Donderdagavond stonden zij beiden weer op gesteld en na ruim 2 uur wachten werd hun geduld beloond. De deur van de schuur werd opengemaakt en vervolgens een deur van het kantoor; zij zagen een 17-jarige jonge man binnenkomen. Vroeger was deze bij de firma als loopjongen in dienst geweest. De politie die niet in het geval gekend was, werd gewaarschuwd en bracht den jonge man naar het bureau. Hierbij bleek tevens, dat de jongen een aantal vogels uit de volière van zijn vroeg eren patroon had ge stolen. Candidatenlijst der Chr. Dem. Unie. De Chr. Dem. Unie werkt niet samen met de Chr. Hist. KiesvereenigingDe C. D. U, heeft na gehouden vergadering de volgende cawdidatenlijBt samengesteld 1. J. Vaas; 2. J. Peet; 3. J. de Rooy; 4. H. v. d. Berg. De a.s. Raadsverkiezing. Officieel is thans bekend gemaakt, dat de verkiezingen van leden van den ge meenteraad gehouden zullen worden op Woensdag 14 Juni as. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Theodora Joanna, d. van J. J. Tesselaar en W. G. Vogel; Duvera Maria. d. van J. P. Strobbe en H. v. Leeuwen; Christiaan Anna Samuel, z. van S. Korbee en C. M. A. Rutten; Harmtien, d. van J. Jongejan en H. H. den Dopper. Ondertrouwd: N. Goulooze en J. H. Gosens; J. Sailer en H. Foks; J. v. Avezaath en C. H. Teeuwen. Getrouwd: C. van Beelen en E. H. van Roo- den; C. A. Juffermans en C. P. Jonkman; D. Borger en A. C. Postma; A. H. Rijnbeek en C. F. Seijsener. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. M. Weijers-Boot, Leidschestr. 25; A. J. ter Steege. Pastoorslaan 25; A. Stals- van Ruiten. Veenenburgerlaan 35; A. Woesten- burg. Trekvaart 7: C. J. C. Koomen. Brouwer laan 53; L. L. H. Kemperman. Hofstraat 28. Vertrokken: A. G. v. Hensbergen. n. Haar lem. 2e Vooruitgangstraat 1; H. v. Zetten, n. Haarlem, Jansstraat 36; Wed. A. M. Zeestraten- v. Meer. n. Heemstede. Binnenweg 130; J. M. Berkhout, n. Amsterdam. Mauritskade 28: J. P. Broekhof, n. Heemstede. Kerklaan Huize „St. Bfcvo"; E. A Groeneveld. n. Haarlemmermeer. HUlegommerdljk 32; Th. W. Gerritsen, n. Den Haag. Rhododendronstraat 74; P. L. van Dfjk, n. Idem idem; J. C. v. Klarenbeek-De Groot, n. Den Haag. Hildebrandstraat 204; A. Smits- Vos. n. Haarlemmermeer. Kromme Spieringer- weg 477; E. v. d. Slot-*Konlgshausen. n. Lisse, Wilhelminastraat 17; G. S. de Brabander, n. Medembllk, Ridderstraat 10; W. Hausmann, n. DörfelbiJ Reichenberg (Did.); G. Mieremet. n. Pijnacker, Vlielandscheweg 13. De candidatenlijsten voor de a.s. Raadsverkiezing. De candidatenlijsten zijn als volgt sa mengesteld R.-K. Staatspartij: 1 P. Klaver. 2. B. N. Loerakker, 3 John B. Meskers, 4. F. C. van Lierop Jzn., 5. G. W. J. Mathot, 6. C. W. van Dam. 7. C. Ph. Freriks. 8. G. Pijnaker, 9. G. B. Kroon. 10. J. v. d. Aar. 11. P. J. van der Klugt, 12. C. Weijers, 13. P. N. Jonk heer. 14. Th. Bakker, 15. J. Topper, 16. A. v. d. Hulst. Chr. Hist. Unie: 1. W. Kijne, 2. A. Has- ter, 3. W. Imthorn, 4. L. P. Karens, 5. G. van Ast, 6. P van de Boer, 7. P. van der Laan, 8. H. van Es, 9. A. Verschoor. A.-R. Partij: l. J. O. Vermeer, 2. J. Veld- huyzen van Zanten, 3. J. C. de Koning, 4. G. E. Veldhuvzen van Zanten. 5. H. van der Jagt. 6 G. Hylkema; 7. W. J Buurman. Vrijzinnigen: 1. C. de Wreede, 2. A. W. F. (Woord voor woord goed verstaanbare Hollandsche film) en 4412 KATWIJK AAN DEN RIJN. Motorfiets in de sloot. Het was gisteren op den weg Wassenaar Katwijk aan den Rijn bijzonder druk. De beperkte breedte van den weg gaf nog wel eens overlast. Bij den Molentuinweg ging een motorfietsberijder met de duo- rijdster hals over kop de sloot in. Maar het geval liep nog goed af! Nadat berijder en berijdster weer op den beganen weg waren is het ook nog gelukt het motorrijwiel uit de sloot te halen. Een en ander trok op dezen drukken weg veel belangstelling. Ongeoorloofd bloemen snijden. Op den Wassenaarsoheweg sneed een tweetal dames in de bollenvelden on bevoegd bloemen af Er was een heer die stond toe te zien. Hij liet de dames haar gang gaan, om daarna zijn penning te too- ner. en proces-verbaal op te maken. Dat worden dure bloemetjes! Tijdens het doorvaren van een groote Rijnaak met kolen door de trarnbrug aan de Sandtlaan-Overrijn is het zoontje van den schipper met zijn hand tusschen de draaibrug en het schip geraakt, waardoor zijn hand zeer ernstig is verwond. Het kind werd spoedig door dr. Hueting verbonden en deze achtte overbrenging naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. KATWIJK AAN ZEE. Nieuwe nummering van huizen. Het was met de nummering der huizen aan de Zuidzijde van de Duinoordstraat eigenaardie gesteld, vooral met de huizen, genummerd 19, 21 en 23. Die van 19 gingen zelfs tot 19 d.d. (2 maal d); van het num mer 21. was er zelfs een huis 21 i. En een heele rij huizen had het nummer 23 met een gansche serie van letters van het alphabet. Door B. en W. is daarin thans verande ring gebracht door de huizen een nieuwe nummering te geven; de opklimmende reeks van de oneven getallen, zonder bij voeging van letters. Het nieuwe nummer zal van gemeentewege worden aangebracht. Val van een paard. Op den Sluis viel de jongen D. J. van de Meerburgkade Zaterdagmiddag van een paard, waardoor hij een bloedende hoofd wonde en een gekneusd been opliep. Hij moest zich onder geneeskundige hulp stellen. De Zaterdag gehouden speldjesdag voor de Reclasseering heeft opgebracht f. 57.37. Aan een der bestuursleden van de „Vereen, tot bevordering van de Zendings zaak" werd voor de „Classicale Zending" een gift van f. 100— ter hand gesteld. De collecte in de Herv. Kerk voor de halfweezen en ziekenzorg gehouden, heeft opgebracht f. 75.10. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A Visser en J. P. v Bommel Bevallen: J. H. Vreeswijk, geb. v. d. Meer, z. In de buurtschap worden pogingen aan gewend om te komen tot oprichting van een afd. van de Ver. Luchtbescherming. Mor genavond wordt een propagandavergade- ring gehouden. Gedurende April is in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de diaconie gecollecteerd f. 108.57 (v.m. f. 55.54). LISSE. Steunfraude. Door B. en W. werd de politie opdracht ge geven proces-verbaal op te maken tegen een steuntrekker die. alhoewel hij werkte, toch iederen dag kwam stempelen en zoodoende naast zijn weekloon tevens een bedrag aan steungelden zich onrechtmatig toeeigende. Vergadering Roversbroekpolder. ln De Roversbroekpolder vergaderde Café Rijkers onder voorzitterschap van den heer N. G. Rijgersberg. De voorzitter opende met een kort welkomstwoord, waarna de notulen werden gelezen en vast gesteld. De rekening van den dienst 1938 werd behandeld. Het verslag der kascommlssie werd voorgelezen. De rekening had aan ontvangsten f. 6478.72 en aan uitgaven f. 6460.35. btaig saldo f.18 37. De schulden bedragen momenteel f. 3850. Vervolgens werd de begrooting voor het dienstjaar 1939 behandeld, die sloot met een een bedrag in ontvangsten en uitga ven van f. 4078,56. De omslag per H.A. werd vastgesteld op f. 17 per H.A. Voor de bestrijding der veemollen werd f, 150 ge voteerd. Gememoreerd werd het zilveren jubileum van den machinist Koelewijn. De begrooting werd hierna aangenomen. De aftredende voorzitter werd herkozen. NOORDWIJK. De werkloosheid. Vergeleken met 3 weken geleden is het aantal werkloozen onzer gemeente lsechts met 13 verminderd, zoodat dit aantal nog 541 bedraagt, hetgeen altijd nog 35 meer is dan verleden jaar op dit tijdstip. Van deze 541 werkzoekenden zijn er 280 landarbeiders, 92 visschers, 44 losse arbei ders, 17 chauffeurs, 16 opperlieden en de rest verdeeld over diverse andere beroepen. In dit cijfer van 541 zijn mede begrepen een kleine 80 werkloozen, die bij de werk verschaffing te werk zijn gesteld. Voor het examen van den aanvangs- cursus voor helper en helpster van het Roode Kruis, ten overstaan van dr. J. A. CoenraadsNederveen en de leden mevr. van Gilse en de heer K. Sanders, slaagden de heeren: J. Slagtveld en D. Klinkenberg en de dames: zuster J. Vos, B. v. d. Horst. D. Zwitser, mevr. W. J. Zwitserv. Beve- ren, G. C. den Hollander, Cl. Duindam. M. van Went, Kr. Klinkenberg en Kr. Bak steen. B. en W. hebben de plaatselijke ver- eenigingen „Hulp in de Huishouding" en „Ziekenzorg" geplaatst op de lijst van in stellingen van weldadigheid in den zin der armenwet. NOORDWIJK BINNEN. JAARVERGADERING DER WIJKVERPLEGING. Afscheid van mevr. van Panhuys. In het lokaal van den Protestantschen bond alhier, vergaderde de Ver. „Wijkver pleging". De bijeenkomst was slechts matig bezocht. De presidente mevr. van Panhuys sprak een kort welkomstwoord, inzonder heid tot mevr. gravin van Limburg Stirum, als oud-lid der vereeniging. wier aanwezig heid ten zeerste op prijs werd gesteld. Spr. deelde mede, dat op deze vergaderingen zouden worden behandeld, de jaarverslagen over 1937 en 1938, daar het vorig jaar we gens ziekte geen jaarvergadering was ge houden. Hierna verzocht de presidente, de secretaresse mevr. Bouma, de notulen voot te lezen, welke onder dank onveranderd werden goedgekeurd. De penningmeeste-. resse mevr. Sanders deed rekening en ver antwoording over de jaren 1937 en 1933. De rekening over het jaar 1937, sloot met een bedrag van f. 1377.89 en gaf een nadeelig saldo aan van f. 0.60. De rekening over het jaar 1938, had een nadeelig saldo van f. 65.39'/! en sloot in ontvangsten en uit gaven met een bedrag van f. 1629.08. Het totaal der nadeelige saldi over de jaren 1931 t/m. 1937 bedroeg f. 1336.43, het geen vermeerderd met het nadeelig saldo over 1938, een totaal geeft van f. 1401.82'/i. Deze tekorten konden uit het reserve fonds worden gedekt. Door de kascontrole- commissie bestaande uit mevr. Pront en de heeren K. Sanders en C. Elstgeest, werden de kasbescheiden nagezien en keurig in orde bevonden. De penningmeesteresse werd voor haar correct beheer gedéchar- geerd. In de kascontrolecommissie voor het jaar 1939 zagen zich benoemd mevr. Aten en mevr. Niekerk: ais plaatsvervangsters mevr. Punt en de heer C. Elstgeest. De presidente deelde dan mede dat door het bedanken van de dames mevr. v. Panhuys en mevr Cupédo 2 vacatures in het Be stuur waren ontstaan. Het Bestuur stelde voor in deze vacatures te voorzien, door te benoemen de dames mevr. gravin van Bylandt—van Limburg Stirum cn mevr. A. v. Gllsenvan Geldermalsen Dit bestuurs voorstel werd door de vergadering overge nomen. In de e.v. bestuursvergadering zul len de functies onderling worden verdeeld. Mevr. Sanders sprak een afscheidswoord tot de presidente die om gezondheidsrede nen tot haar spijt niet langer haar krach ten aan de Wijkverpleging kon geven en tot haar leedwezen zich genoodzaakt zag afscheid te nemen van haar medebestuurs leden. Spr dankte namens allen mevr. van Panhuys hartelijk voor het vele, dat zij ln den loop dezer 31 Jaren voor de Wijkver pleging heeft gedaan. Het bestuur hoopte dat mevr van Panhuys haar moreelen steun aan de Wijkverpleging zal blijven geven Mevr. van Panhuys dankte mevr. Sanders voor haar waardeerende woorden en alle bestuursleden voor de aangename samen werking. Ook de zusters van der Helm. Lindhout en Baalbergen werd dan hartelijk dank gebracht voor haar grooten steun en samenwerking, alsmede de dames van Noordende en mej. N. de Groot voor het belangeloos innen der kwitanties. Onder applaus schonk mevr. van Panhuys bij haar afscheid aan de vereeniging een geld som, niet om het tekort te dekken, doch om eenige noodige instrumenten w.o. een hoog- tezon aan te schaffen. Het meerdere zal bestemd worden voor het stichten van een fonds dat den naam zal dragen van „Van Panhuysfonds". Mevr. van Panhuys sloot hierna deze jaarvergadering onder den wensch dat het de vereeniging onder de leiding der nieuwe presidente goed moge gaan. Mooi concert van „Crescendo". Begunstigd door prachtig weder en onder belangstelling van zeer vele toehoorders gaf de Harmoniekapel „Crescendo" in de mu ziektent op het Lindenplein. het ter gele genheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana aan de Oranjevereeniging aangeboden concert. Het mooie programma werd keurig uitgevoerd Het was zoowel voor den directeur den heer W. J Smolders uit Lelden als voor Crescendo een succes volle avond! De toehoorders hebben geno ten De heeT Sleeboom dankte namens het bestuur der Oranjevereeniging met eenige toepasselijke woorden den directeur en de leden van Crescendo voor dezen genot vollen avond. Oud Hortuszlcht: Leldsche Radlover, gul uur nam. Dinsdag. Gerecht 10: Bazar ten bate van Spaanse vluchtelingen. 25 uur n.m. Harmonie: Losing over tennis. H. Schram c>i Jong. 8 uur n.m Leger des Hells: Opvoering van „Verlaten"I 8 uur n.m. Lisse (Geb. „De Vereeniging"): Verg. vn petroleum venters Voorschoten (Hotel Deurloo): Leder, verg. Ver. v. Luchtbescherming. 8 uur nm. Woensdag. Nutsgebouw: Theos. Genootschap, 8.15 u. ili N.V. Stoom Zeep-. Eau de Cologne en Par- fumeriefabriek v.h. Sanders Co. Vergaderd van aandeelhouders. 4 uur n.m. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags» 's Vrijdags van 10—12 en 2—5 uur. Toegaa kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude U gel. Geopend in Januari November en Decern, ber van 10—3 uur in Februari, Maart, Apri Mei en October van 104 uur en ln Juni, Juü Augustus en September van 10—5 uur; óp d Zondagen, de Tweede Paasch- en Plni- sterdagen. den Hemelvaartsdag en de beida Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 1M uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.-l April 104 uur. 's Zondags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dam f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Ilist., v. d. Werffpart Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30- 6 uur; 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium. Nonnensteeg 2a: Dagelüks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Nederl. Hlsfc. Natuurwetenschappelijk Musena (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 1-4 u Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 'sZoa- dags kosteloos. Rijksmuseum van geologie en min- (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9-12 ea 4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steens Geopend alle werkdagen van 1 April—1 105 uur en van 1 Oct.—1 April 10—4 uir. Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Gt= «loten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maaodg f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvo* Bureau. 9^—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levcndaal): Iedere derde dag der maand consultatiebureau voor on waar digen, 7—8 uur nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Gene» kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u r 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inentiui tegen diphterle. 3% uur 's middags precies 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-S uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Thcater. Stationsweg: 8 uur nam.: „De Schaakspeler". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 2-7 en 8-11 u. Trianon-Theater. Breestraat 31: 8 uur n3m Woensdag en Zaterdag 2 uur n.m.: „Zaza', Zondag van 27 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam; „Jongensstad". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8.15 uur. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Schoppenvrouw Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag en Zaterdag ook 2.30 uur njn. Rex-Theater. Haarl.straat: Iederen werkdtf 2 en 8 uur nam.: „Orkaan". Zondag 2-7 u. doorl. voorstelling en 8 u. nm. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): ..De Nf van het regiment". De avond-, nacht- en Zondagsdienst d« apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 6 t a) Vrijdag 12 Mei a.s. waargenomen door de apo* theek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18. Tel. 523. Te Oegstgeest: Oegstgeesteche Apotheel Wilhelminapark 8. Tel. 274. 4418 HAAS Haaf^ Has,' PRIJSVRAAG TOT I JULI Fl. 8000 - PRIJZEN (Ingez. MedJ OEGSTGEEST. Aanrijding tusschen tram cn groentewagen. Zaterdagavond Is de groentehandelaar Z. uit Rijnsburg od den Rijnzichtweg met zijn wagen in aanrijding gekomen met een uit de richting Rijnsburg komende electrUche tram. Z. kwam uit de Assendelftstraat en dacht nog vóór de tram 'de baan te kunnen I gekeerd oversteken. Hij berekende echter den al- stand verkeerd, waardoor de wagen aao het achtereinde werd gegrepen. Door den schok werden de groenten ovn de straat geslingerd en de wagen bescha digd. Krachtig remmen van den tram bestuurder heeft erger onheil voorkomen. Op den Rijnsburgerweg hoek Rijn' zichtweg heeft een aanrijding plaats eeha» tusschen een personenauto bestuurd dW' J. S. B. B. en den wielrijder H. W. Laatstgenoemde werd over den weg gerd; zijn rijwiel werd zwaar bescham!» RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan. z. van W. v. d. Eykel en C. Gugten; Neeltje, d. van G. v. d. Mey en f Bruine; Gerardlne. d van G. v.. Dellt Star; Denijs Dirk. z. van D. A. den Haar N. Marbus. Ondertrouwd: W. Kromhout en C. da w* Toestemming is verleend tot het hou den van een speldjesdag ten bate van o Reclasseering. De collecte door het baby c°mité^. hóuden, heeft niet f. 186 opgebracht, was vermeld, doch f. 146. De maandelljksche collecte voor de aenjKscne coneun, kerk heeft in de Ned. Herv. Kerk f.IU* opgebracht. Een aantal arbeiders te dezer v- dat in Dultschland de werk was wegens te weinig verdiensten weer teraf 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6