LEIDSCH DAGBLAD - Derde Biad Maandag 8 Mei 1939 Spelverloop Zwitserland-Holland De strijd te Bern Smit scoorde voor Nederland Het nieuwe L.F.C.-terrein U.V.S.-B.M.T, Slechts 15.000 toeschouwers waren in het aardige Wank-Stadion te Bern bijeen bij den wedstrijd tusschen Zwitserland en Nederland. In den morgen had het geregend, maar 's mid dags kwam de zon door en het werd toen warmer dan wij in Nederland gewend zijn. Het enthousiasme, waarmede de Oranjeclub bij haar komst werd begroet, deed weldadig aan. Men voelde het direct, dat de bevolking van het kleine Alpenland sympathiseerde met de gasten van de lage landen der Noordzee en deze hartelijke verstandhouding demonstreerde zich tijdens den wedstrijd, want voor fraaie staaltjes voetbal van de Nederlandsche ploeg klonk een even hartelijk applaus als voor eigen spelers. Zwitserland won den opgooi en koos het voordeel van den wind. die dwars over het veld stond. De Zwitsersche keeper krijgt aan vankelijk meer te doen dan Dijkstra. Ande- riesen voert het tempo onmiddellijk hoog op en zet de voorhoede steeds aan het werk. Vente en Drager weten door de verdediging van Zwitserland te komen, maar helaas mislukt de voorzet van Drager eenigszins. Stelzer en Schlegel weten er echter ook geen raad mee, zoodat De Harder, die bliksemsnel is toege- loopen een kans tot scoren krijgt. Juist op het moment, dat hij zal schieten, wordt hij zwaar gehinderd, zoodat de bal van richting veran dert en naast gaat. Het spel begint zich steeds duidelijker af te teekenen. Zwitserland valt aan met kort spel. waar Caldenhove en Wilders wel raad mee weten, terwijl de aanvallen van Neder land een open karakter dragen en snel wor den uitgevoerd, waardoor zij gevaarlijker zijn. De Harder neemt na een kwartier den eersten hoekschop en het getuigt toch niet van goed inzicht van doelverdediger Schlegel. als Vente er in slaagt op een meter voor doel den bal nog te bemachtigen. Een worsteling ontstaat, maar he: tikje, dat noodig zou zijn geweest den bal achter de doellijn te plaatsen, ontbreek:. Smit wil bewijzen, dat het met zijn schot nog niet zoo slecht gesteld is. Na eèn algemeenen aanval lost hij een scherp schot, dat evenwel langs doel gaat. De Haarlemmer probeert het dadelijk daarna weer en op een door De Harder keurig naar binnen gespeelde bal. lost Smit een hard schot, dat door Drager die zich bij het doel heeft opgesteld, wordt tegengehouden. Het leder blijft met effect in het doelgebied zweven en slechts met de grootste moeite gelukt het de Zwitsersche verdediging den feilen aanval af te slaan. Nederland leidt. Maar Anderiesen, die het middenveld vol komen beheerscht. zendt het leder terug. Hij geeft zuiver aan Smit af. die een laag, scherp in den rechterhoek geplaatst schot, lost. dat Schlegel. verrast door dezen kogel, van vrij verren afstand, te machtig is <0—1). Er zijn negentien minuten gespeeld en Ne derland heeft een verdienden voorsprong ge nomen. Geprikkeld door den achterstand spant de Zwitsersche ploeg zich geweldig in om aan den druk te bntkomen. maar nog blijft het oranje team in het veld domineeren. Onze voorhoede slaagt eer evenwel niet in de zeer sterke ver dediging van onze gastheeren. waarin iedere speler zijn taak precies weet. voorbij te komen. Zwitserland ziet dan kans om den opzet van het spel te varieeren en het korte spel te veranderen in aanvallen langs den vleugel, die, zooals begrijpelijk is, een veel gevaarlijker ka rakter dragen. Bickei weet van de lijft af een schot te lossen, dat door Dijkstra gemist wordt. Het leder gaat langs doel uit. 11 gelijk. Maar thans gaat het bij de Zwitsers over den anderen vleugel. De samenwerking tus schen Stam en Wilders is verre van goed en de Hagenaar kan de goede opstelling maar niet vinden. Zoo is het mogelijk, dat G. Aebi enkele malen den bal van Trello Abegglen. de ziel van de ploeg, den opbouwer van eiken aanval, krijgt aangegeven. De linksbuiten weet het leder keurig voor te zetten, precies voor de voeten van den aan stormenden Amado. Als iedereen denkt, dat hij in volle vaart een schot zal lossen, passeert de kleine rechtsbinnen handig Paauwe. struikelt over Caldenhove, weet zich te herstellen om den bal nog juist langs den uitloopenden Dijk- strij in doel te plaatsen. Na 27 minuten is de stand 1—1 gelijk. Nederland beantwoordt dit doelpunt met en kele snelle aanvallen. De Harder lost een schot, dat een meter naast gaat en Smit schiet, in een moeilijke positie staande, in. Maar Schlegel heeft geen moeite met den effectvol len. maar niet harden bal. Nog een kwartier van de eerste helft is er te spelen. Het overwicht van Nederland is be reids verdwenen. Kort achter elkaar krijgen onze tegenstanders twee hoekschoppen te ne men. waarvan een zijn ontstaan te danken heeft aan Wilders. die een scherp schot van Abegglen. van dichtbij gelost, met het hoofd uit het doel haalt. Een zeer gevaarlijk moment voor het Zwit ser sche doel volgt nu. Vente en De Harder hebben zich door de veraediging heen gewerkc. Dv.j Hagenaar, die naar binnen is gekomen, krijgl aen bal tenslotte in zijn bezit, hij om speelt Minelli en komt ook den uitgeloopen bchlegel voorbij. Doch de Zwitsersche doel man. op den grond liggend, houdt onze links buiten Dij de voeten vast, zoodat deze niet in staat is den bal in het verlaten doel te trappen. De Hader komt ten val en Minelli heeft zich intusschen hersteld en brengt red ding in de precaire situatie. Een stralschop zou hier wel op zijn plaats zijn geweest. Maai de heer Baert, die de ontmoeting slecht leidde, heeft op het middenveld niets gezien door de wirwar van spelers. In den resteerenden tijd voor de rust is Zwitserland sterker. Paul Aebi ligt voor open doel. terwijl Dijkstra op hooge ballen zeer onzeker is en door het verkeerd „timen" bij de voorzetten van links en rechts in groote moeilijkheden komt. Doch ook dezen tegenslag komt onze achterhoede te boven. Vier minuten voor de pauze krijgt Smit van Springer een trap. juist beneden de oude verwonding aan zijn knie. In denzelfden aanval is ook Van der Veen even buiten westen. De laatste kan echter dadelijk medespelen, de Haarlemmei moet zich door Glendenning laten verzorgen. Nu in de meerderheid zijnde krijgt Zwiter- land nog enkele kansen om de leiding te nemen. Zeer nerveus weet Dijkstra een ge- makkelyken bal niet anders dan tot een hoekschop te verwerken, waarna Paul Aebi, zwaar gehinderd, een schot lost, dat echter naast gaat. Smit verschijnt dan weer in het veld, maar direct daarna is het rusttijd. De tweede helft. In de eerste vijf minuten na de hervatting blijven de verdedigingen volkomen de baas, maar de oranje voorhoede tracht tenminste nog te schieten. Zoo vliegt een schot van Smit naast en even later komt een kogel in den hoek. juist tegen Springer terecht. Vente wil het alleen probeeren. maar ook ae Feijenoorder zoekt het doel op de verkeerde plaats. Na tien minuten zet Zwitserland een serie aanvallen op. doch het spel wordt weer te veel in de breedte gehouden en Wilders en Caldenhove weten dit spelletje wel te breken. Aan den anderen kant echter ziet het er, nadat Drager een hoekschop heeft genomen, wel even benauwd uit voor het doel van Schlegel. maar Minelli is eveneens in goeden vorm. Van der Veen probeert het ook alleen. Van verren afstand lost hy een schot, dat Schleger slechts met moeite kan houden. Toch gaat het meeste initiatief nu van Zwitserland uit. en Wilders en Caldenhove moeten alle mogelijke moeite doen om doelpunten te voor voorkomen. Een schot van Trello Abegglen na 25 min. houdt Dijkstra er goed uit. Het zwakke punt in de achterhoede wordt door Stam gevormd, en als hij G. Aebi weer eens vrijlaat kan de Zwitsersche linksbuiten een schot lossen, dat evenwel overvliegt. Na 32 min. krijgt G. Aebi. als Stam weer eens gepasseerd wordt, een schitterende kans om te scoren, maar wederom gaat zijn schot naast. Zoo breekt het laatste kwartier aan. Van der Veen schiet eens zuiver in. maar Schlegel toont zich betrouwbaar. Aan den anderen kant is er weer een worsteling voor het Nederlandsche doel na een corner, maar Stam brengt ditmaal redding. SENSATIONEEL SLOT. De Zwitsersche ploeg speelt nu beslist beter voetbal dan het Oranje-elftal. De eindspurt wordt ingezet en Nederland is de verliezer. 7 min. voor het einde schynt een prachtige aanval de beslissing te geven. Een zuivere pass naar Bickei wordt hoog voor doel teruggegeven. Amado heeft zich prachtig opgesteld en kopt zuiver in, hoog in den linkerhoek. Met een prachtigen sprong redt Dijkstra echter op fenomenale wijze, waarvoor hij een ovatie der Zwitsers, die natuurlijk teleurgesteld zyn, ontvangt. Twee minuten later valt toch de beslissing. Amado, die in het laatste gedeelte met P. Aebi van plaats heeft gewisseld, is in een duel met Caldenhove gewikkeld. In- pllats van het leder voor Dijkstra te laten loopen en Amado achter te houden, tracht de Amsterdammer den bal zelf weg te wer ken. Hij slaagt daarin niet geheel en Amado ziet kans, dank zy snel en handig reageeren het leder in doel te schieten, juist voordat Dijkstra het bereikt heeft (2—1). In de laatste minuten is Zwitserland veel sterker. De Nederlandsche ploeg is ontmoedigd. De wedstrijd is verloren. Tot verdere doelpun ten komt het niet meer. ondanks twee hoek schoppen op het Nederlandsche doel, terwijl ook doelman Schlegel een benauwd oogen- blikje meemaakt, zoodat het einde wordt aan gekondigd met een 21 overwinning der gastheeren. Zaterdag officieel geopend. DE THUISCLUB WON MET 3—1 VAN A.S.C. Fier wapperden Zaterdag de vlaggen op het geheel vernieuwde L.F.C.-terrein aan den Haag- weg. Een vreugdestemming heerschte daar en geen wonder: L.F.C. immers, is daar een ter rein rijk geworden, dat niet slechts aan alle eischen voldoet, maar waar alles is wat geëischt kan worden, uitstekend gedraineerd en voorzien van een geheel uitneembare withouten afraste ring. Het onder leiding van den gemeente opzichter. den heer Weijling gebouwde houten clubhuis geeft L.F.C. een gelegenheid zoo gerie felijk en mooi als de kanaries het zich nooit hadden duiven droomen. Met. trotsch heeft de voorzitter, de heer Langezaal, er dan ook, met door hem zelf uitgezaagde letters, de clubnaam ..Leidsche Football Club op geplaatst. Naast een viertal zeer ruime kleedgelegenheden bevat het gebouw twee ruime en frissche waschlokalen, een apartement voor scheidsrechter en bestuur, een lokaal voor het materiaal en een cantine. Het geheel ziet er inderdaad keurig uit en be- teekent voor LF.C. een groote verbetering. De voorzitter, de heer Langezaal sprak een openingswoord, waarin hij herinnerde aan den moeilijken tijd. nu twee jaar geleden, toen L.F C. plotseling zonder terrein kwam. Gelukkig kon het eerste elftal de wedstrijden gaan spelen op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel, waar de Kanaries, aldus de voorzitter de wed strijden van het eerste zullen blijven spelen. De lagere elftallen konden voorloopig bij Zusterverenigingen terecht voor het spelen van de wedstrijden, welke sportieve hulp door spreker zeer wordt gewaardeerd. Dank brengt hij aan het gemeentebestuur, dat op het ver zoek van het bestuur van L.F.C. direct bereid gevonden werd om het geheel vernieuwde en verlegde terein weer aan de geel-zwarten te verhuren, voorloopig voor den tyd van vijf jaar. De officieele opening van het terrein vond daarna plaats met het. hijschen van een, door een damescomité aangeboden vlag in de Leid sche kleuren met sleutels, door den wethouder van sociale zaken den heer van Stralen, die daarbij den wensch uitsprak dat door L.F.C. vele goede prestaties op het nieuwe terrein zul len worden geleverd, maar vooral dat deze oude Leidsche vereeniging straks na het spelen der promotiewedstrijden weer als derde klasser uit den strijd zal komen. Als openingswedstrijd kwam A.S.C. tegen de kanaries in het veld. Nadat de aanvoerder van het A.S.C.-team zijn collega van het LT.C.- elftal een bloemstuk had overhandigd werd een aanvang gemaakt met den strijd, waarin de kanaries zich weer eens van de beste zijde hebben doen zien. Prettig is het om te zien, hoe de spelers dezer verjongde ploeg, als zij volledig in het veld komt. op elkaar zijn inge speeld. Een elftal waarin alle linies inder daad voor hun taak berekend zijn en waaraan A.S.C., wel is waar met drie invallers spelend, in deze ontmoeting meer dan de handen vol had. Zeker kan hier gesproken worden van sparen, maar dat geldt dan ook voor beide partijen en zooals L.F.C. in dezen wedstrijd speelde had zij waarlijk het beste van het spel en is de 31 overwinning, waarvan wij wel bij zonder het tweede doelpunt van Bijl, uit een keurigen voorzet van van Leeuwen, als een juweeltje willen vermelden, ten volle verdiend. A.S.C. mistte Mooten or de middenvoorplaats en al heeft van Berge Henegouwen, die Jaquet in het A.SC.-doel verving, geen fouten ge maakt. toch kwam het ons voor dat thaps het goed spelend rood-zwarte backstel, dat op het keepv erk van Jaquet is ingespeeld, te veel werk voor zyn rekening kreeg. Van der Luyt werd overigens zeer verdienstelijk door Ver boog vervangen. Er was voor dezen wedstrijd vrij groote be langstelling. DE LAATSTE WEDSTRIJD MET 5-^4 GEWONNEN. Gezien het vroege uur waarop de wedstrijd U.V.S.B.M.T., de laatste der Leidsche blauw- witten. plaats vond, waren gisteren op 't terrein aan den Wassenaarscheweg nog vrij veel belang stellenden aanwezig. Niet dat dit U.V.S. ook maar iets in het laadje kon brengen, want voor wed strijden die op Zondag vóór 12 uur aanvangen, mag geen entree geheven worden. Deze ontmoeting bracht waarlijk nog een keu rig slot van een wispelturig seizoen met een vrij spannend en verheugend einde. Het was een prettige wedstrijd van twee elftallen die niets meer te verliezen hadden doch die beide deden uitkomen er prijs op te stellen de competitie zoo goed mogelijk te besluiten. Zoo heeft het publiek in dezen laalsten U.V.S.-wedstryd kunnen ge nieten van keurig spel en bovendien van het scoren van een negental doelpunten, waarvan de thuisclub er vijf voor haar rekening nam, het geen juist voldoende was om haar een zeer ver diende overwinning te verzekeren. Direct na den aftrap zat U.V.S. voor het doel der gasten, waar Wallaart binnen de eerste mi nuut den bal in het B.M.T.-doel kopte. Na eenlge hernieuwde aanvallen was het Oosterom die met een prachtschot den stand op 2—0 bracht. U.V.S. behield voorloopig nog het beste van het spel. doch allengs kwam ook B.M.T. los en ging de strijd geliik op. Bij een goeden aanval der gas ten. wist de rechtsbinnen den bal in het U.V.S.- aoel te doen verhuizen, en even daarna kwam B.M.T. op zeer goedkoopc wijze aan den gelijk maker toen Kramp onklaar naast zijn doel lag cn een der achterspelers die Kramp in zijn doel dacht, op den keeper terug speelde. Met 22 werd gedraaid. Spoedig in de tweede helft nam B.M.T. de lei ding toen Kramp een ingeschoten bal wel stopte doch los liet en het leer in het doel werd ge schoten. Daar liet U.V.S. het niet bij zitten. Door keurig spel van de geheele halflinie werd de U.V.S.-aanval herhaaldelijk in de gelegenheid ge steld de attaques op te bouwen. Oosterom ver zette bergen werk. Een doelpunt zat in de lucht cn kwam, met een geweldig schot van van Weer- lee die den bal in en door het net kqgelde. 33. Van Egmond bracht den stand op 43 en van Weerlee voegde daaraan nog een keurig doel punt toe. na uitstekend werk weer van Oosterom. den .rechtsbuiten. Uit een penalty, aan B.M.T. toegewezen wegens hands, kwam het negende doelpunt in dezen wedstrijd ter wereld hetgeen tevens den einduitslag van dezen prettig ge speelden wedstrijd op 54 bracht. by S.C.O. sterk is gedaald. Toch blijkt dat by vele getrouwen de moed niet is verdwenen zoo dat er, zij het dan in kleiner aantal, toch is voortgewerkt aan de beoefening van de voet balsport. Spr. betuigde vervolgens zijn dank voor het verkregen resultaat van dc onder handelingen met het Gemeentebestuur waar door thans dit nieuwe terrein is verkregen. Hij sprak dan zyn vertrouwen uit dat er met vernieuwde kracht zal worden geoefend. Hij dankte het Tamboers- en Pypercorps voor de welwillend aangeboden opluistering en ver zocht daarna de voorzitter van het Centraal Jeugd-Comitè, de heer M. J. van Doorn door het doorknippen van het lint den toegang tot het sportterrein officieel te willen openen. In optocht met het kranige Tamboers- en Pyperscorps onder leiding van den heer D. van Wouw trok men naar de afscheiding waai de heer van Doorn de plechtigheid verrichtte. Vervolgens betraden de elftallen van SCO I en Rijnsb. Boys I het terrein voor het spelen van een competitie-wedstrijd. In den aanvang pakte SCO goed aan. Echter bleek al spoedig dat het gemis aan oefenter rein SCO parten zou spelen. De aanvallen wer den steeds minder en bij de voorhoede ontbrak het aan doorzettingsvermogen. Rijnsb. Boys was echter bcweeglyk en schot vaardig. Voor de pauze werd de stand tot 40 opgevoerd. Na de rust vertoonde zich een zelfde spel met tot uitslag een 5—1 overwin ning voor de gasten. ALPHEN III—U.V.S. II 3—5. Door deze overwinning heeft het kampioens elftal van U.V.S. zich in de volgende ronde om de L.V.B.-Sleutels weten te plaatsen. Een over winning. die zy overigens ook wel verdienden, maar die toch nog in een pittige vooral in de eerste helft dikwyls door beide elftallen goed gespeelden wedstryd bevochten is. Na een vrij wel gelijk opgaanden strijd waarin de aanval len van U.V.S. iets gevaarlijker waren, weet v. d. Laan op fraaie wijze met een schot hoog in het net te scoren, 01. Spoedig wordt dit doelpunt gevolgd door den gelijkmaker van Van Heynlngen, die den bal inkopt. Nog voor de rust. ingaat weet Burgij op rustige wijze zJJn elftal de leiding te hergeven. Na de hervatting is het vrij spoedig v. d. Laan, die weer scoort. 13. Van Heyningen mist daarna een penalty j waarna U.V.S. even het spel in handen neemt i en Burgij kort achtereen den stand na snelle rennen 14 en 15 maakt. Alphen tracht dan alsnog den achterstand in te loopen en weet door Van Heyningen en Van Leeuwen den stand te brengen óp 3—5 waarbij het evenwel blijft. VLIEGENDE VOGELS I—HILLINEN I 3—0. Om den H.V.B.-beker. De Hillegommers hebben zich op het kleine en harde terrein aan den Vergriendeweg in Haar lem-Noord door het vlugge ploegje der zwart- witten toiaal laten overspelen en de zege was voor de thuisclub verdiend, alleen al door het snelle tempo en het harde werken wat deze Vo gels deden. Hillinen stelde hier, vooral in de eer ste helft een lauw spelletje tegenover; het was werkelijk treurig om aan te zien hoe sommige spelers hun taak opvatten. Vliegende Vogels be gint uitstekend en dringt Hillinen op eigen helft terug. Reeds spoedig is het 10. nog voordat Elderhoek een bal heeit behoeven te keeren. W. Freeke brengt er in de voorhoede nog wat van terecht en scoort een prachtig doelpunt wat de scheidsrechter annuleert. Wanneer bij een hoo- gen voorzet de Hillinen-verdediging een afwach tende houding aanneemt benut de middenvoor de geboden kans uitnemend (20». Thans ziet Hil linen het gevaar in. maar het blijkt te laat te zijn. want de thuisclub trapt alles weg en hoewel Blauw-wit in de tweede helft met den vry ster ken wind tegen steeds in de meerderheid is. blij ven doelpunten uit. Nog probeert Hillinen alles om het verloren terrein te herwinnen; tot twee maal achtereen ontsnapt de Vogels-doelmond aan een doorboring. Vliegende Vogels weet met het noodige geluk stand te houden en scoort zelfs kort voor het einde nóg een derde goal. De Hil- linen-doelverdediger had geen prettigen ochtend, daar hij, hoewel onhoudbaar, meer bullen liet passeeren, dan te stoppen kreeg. Verdere uitslagen zijn: Hillinen Adsp.Halfweg Adsp. 40. Hillinen kampioen). Hillinen Jun—Deces Jun. 7—6. L.R.C. II—QUICK BOYS II 2—2. De reserve ploegen hebben de puntjes gedeeld, doch de Boys komen als bezoekers in de 3e ronde van den Zaterdagmiddagbeker. L.R.C. zet er di rect een goed tempo in. maar toch gaat het spel geleidelijk zich verplaatsen. Bij een goed opge zetten aanval scoort Overwijk met een goed schot voor L. R. C. Na de rust hetzelfde spelletje. Het is Algera die zich door de Boys-verdediging heen- werkt en er 20 van maakt. De Boys komen in tusschen los en de rechtsbinnen verkleint den achterstand. Reeds is het einde in zicht als er een schot op het L.R.C.-doel gelost wordt, dat slecht door den keeper beoordeeld wordt. Hij laat den bal glippen en hierdoor komen de Boys aan den gelijkmaker. Scheidsrechter Pijnakker leidde goed. ALPHENSCHE BOYS. Het nieuwe voetbalterrein van de R.K. vod, balvereeniging „Alphensche Boys" achter he Boschpark dat thans geheel gereed is Hemelvaartsdag om 2 uur officieel geo'pe&d worden door den deken Z. de Korte. Na openir,? volgt een bekerwedstrijd tusschen Alphemch» Boys I le kl. D.H.V.B. en B.S.M. I Bennebrort 2e kl. I.V.C.B UIT NIEUWVEEN. t Nieuwvcen II won gisteren van Woerden n met 10. BLAUW ZWART. Blauw Zwart won met 51 van Oliveo uit Pijnacker. Rust 0—1. Valkeniers IIIBlauw Zwart IV 28. Verdere uitslagen zijn: D.H.L. a.Blauw Zwart a 30; Blauw Zwarth V.V.P. b 0—3; Quick Steps d—Blauw Zwarte 2—1. FOREHOLTE. D.V.S. I—KATWIJK I 3—3. Het is Katwijk gelukt zich voor den Zaterdag middagbeker in de volgende ronde te plaatsen. Katwijk had voor keeper en linkshalf invallers. Aanvankelijk ging de stryd gelijk op met Katwijk iets in de meerderheid. De gasten kregen mooie kansen, doch de slecht op dreef zijnde voorhoede wist ze niet te benutten. Na 30 minuten wist J. de Best Katwijk de leiding te geven, waarmede de rust inging. Na de hervatting was het de rechtsbuiten van D.V.S. die met een goed ge richt schot gelijk maakte. Het spel werd nu ver der wat al te forsch aangepakt. Uit een corner nam D.V.S. dan de leiding, doch L. v. d. Plas wist handig door de D.V.S.-verdediging heen te bre ken en den stand te brengen op 2—2. Op de zelfde wijze wist deze speler er 23 van te ma ken. Bij een D.V.S.-aanval wist de rechtsbuiten voor te zetten, de bal werd ingeschoten en de scheidsrechter gaf een doelpunt onder heftig pro test der Katwijksche spelers, die meenden dat de bal tevoren al achter was geweest. De D.V.S.- grensrechter werd er bij gehaald en deze ver klaarde dat de bal achter geweest was en zelfs gevlagd te hebben, waarna het doelpunt niet toe gekend werd. Even voor het einde trapte de kee per van Katwijk den bal tegen een D.V.S.-speler aan en het leer belandde in doel. Geëindigd werd met 33. Katwyk adsp.—L. R. C. adsp. 42. TER LEEDE I—QUICK BOYS I 1—1. Dadelijk ontwikkelt zich een vlug spel met de boys in den aanval die reeds na 5 minuten het I eerste doelpunt maken. Ter Leede reageert hier- 1 op. door wat meer activiteit aan den dag te leg gen. Zij weet het spel te verplaatsen en mooie scoringskansen te scheppen, maar door slecht schieten komt de rust met 0—1. In de tweede helft wordt Ter Leede stevig teruggedrongen doch de Ter Leede-keeper is op zijn post en weet alle ballen te houden. Ter Leede werkt zich dan los en het spel wordt steeds harder, doch de scheidsrechter houdt de touwtjes strak. In het laatste kwartier zet Ter Leede er alles op en de druk op het Quick Boys-doel wordt steeds grooter. De linksbinnen weet dan den gelijkma ker te scoren. Fel wordt er nu gestreden om het winnende doelpunt, doch het einde komt met een gelijk spel. waardoor Ter Leede voor den beker wedstrijd uitgeschakeld is. OFFICIEELE OPENING S.C.O.-TERREIN. Zaterdagmiddag had de officieele opening plaats van bovengen, voetbalveld aan den Hof- dijck, te Oegstgeest. Onder de aanwezigen merkten wij op het dag. bestuur van het Cen traal Jeugdcomité de heeren D. G. Sanders en N. van Weizen, resp. voorzitter en secretaris van de Oranjevereeniging Oegstgeest en an dere belangstellenden. Bij den aanvang van deze plechtigheid riep de heer G. A. Janssen de aanwezigen een har telijk welkom toe, deelde mede dat ds. Jansen Schoonhoven was verhinderd en sprak zijn vreugde uit over de groote belangstelling. Spr. herinnerde aan de opzegging door het Ge meentebestuur van het in gebruik zijnde sport terrein. het vorige iaar September, hetgeen voor diverse sportafdeelingen een zeer groote teleurstelling beteekende. In het bijzonder zou hierdoor voor de voetbalclub S.C.O. een on aangename tijd aanbreken omdat training op eigen veld toch nis noodzakelijk is te beschou wen. Geen wonder dat hierdoor het enthousiasme SPORTMAN I—A.R.C. I 1—3. Door een 3—1 nederlaag tegen het sterke A.R.C. is Sportman als spoedig voor den Za terdagbeker uitgeschakeld. De rust kwam met 10 voor de bezoekers. Na de pauze werd de stand tot 30 opgevoerd. Toen wist Schlagwein tegen te scoren. Hiermede kwam het einde. Sportman had voor dezen wedstrijd zes in vallers moeten opstellen. SPORTMAN ni—L.D.T.S. II 4—0. In een snellen kamp is het Sportman gelukt beide puntjes thuis te houden. Beide partijen telden enkele invallers. In de eerste helft weet Sloos een prachtig doelpunt te maken uit een voorzet van rechtsbuiten Ravensbergc», 1— De tweede helft gaf een duidelijker beeld van het Sportman-overwicht. Steeds zette de snelle rechtsbuiten goed voor het doel en hierbij maakt Sloos het tweede doelpunt. Dan is de beurt aan P. Boom en met twee goede doel punten uit voorzetten van den rechtsbuiten komt de eindstand op 4—0 te staan. Scheids rechter v. Tongeren floot zeer goed. SPORTMAN VI—BERESTEIJN III 2—3. Voor de rust gaven de ploegen een vlot par tijtje voetbal te zien, waarby Sportman het meest in den aanval was. Steeds op het nip pertje ontsnapte het doel der gasten aan een doorboring, waarbij lat en palen hun medewer king verleenden. Voor de pauze werd niet ge scoord. Na de thee is linksbuiten Veerman er goed in en niet een prachtig doelpunt geeft hij zijn club de leiding. De bezoekers laten zich echter niet onbetuigd en spoedig is de stand gelijk. Het spel verplaatst zich dan en de be zoekers worden sterker en voor een mooi schot moet de sportmankeeper zwichten 1—2. Nog maals komen de bezoekers terug, nu geeft echter een der backs een doelpunt cadeau 13. Nu is echter weer de beurt aan de thuisclub en met een mooi schot van de rechtsbuiten wordt de achterstand tot 23 verkleind. Met dezen stand komt het einde. QUICK BOYS. Gistermiddag zijn de volgende uitslagen ver kregen: Quick Boys IIIZuiderkwartier 18; Quick Boys IV—C.N.V. II 10—1. O.N.A. VII—BODEGRAVEN III 10—2. Zelden zal men een zoo wisselvallig elftal hebben ontmoet als Bodegraven III, dat na ver leden week met slechts tien spelers met 30 van Olympia VI te hebben gewonnen een week later met elf spelers met dubbele cijfers ten onder gaat. O.N.A. VII was inderdaad veel sterker en wist reeds voor de rust haar over- wlch4 in een vijftal doelpunten uit te druk ken. Wel kwam Bodegraven na de hervatting even opzetten cn gelukte het haar den achter stand te verkleinen tot 5—1. om zelfs even daarna uit een toegekende pen.iltj den stand op -2 te brengen, doch toen was de beurt weer aan de thuisclub, die regelmatig den stand tor lu—2 opvoerde eri daarmede een even groote als verdunde zege wist to bewerk stelligen. Foreholte I speelde gisteren een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen D.E.M. I uit Bevend]! welke door Foreholte werd gewonnen met 4-o L. W. V. I—LEIDSCHE BAKKERSGEZELLEN De Leidsche Bakkersgezellen beginnen morgen hun zomervoetbal met den wedstrijd tegen L. w V. I aan het Zwarte pad. Aanvang kwart voor zes. De wedstrijd staat onder leiding van den heer J. de Groot. HOCKEY. KON. NED. HOCKEYBOND. Uilslagen van gisteren. Kampioenschap van Nederland: Union- Venlo 11. Promotie-degradatie. Westen, le kl.-prom kl B.M.H.CB.H.V. 3—2. 2e kl.-prom. kl. ZandvoortH.D.M. IV l-i 3e kl.-2e kl.: H.O.C. IV— D. Stud. II 1-3. Noorden. 2e kl.-prom. kl.: Dash—H.S.F. ?-l, Amsterdam-beker: GooiAmsterdam 1. JAARVERGADERING „MORSCHKWARTIER". De door Morschkwartier gehouden jaarverga dering in ..Royal" was vrij goed bezocht en werd geopend door den voorzitter, den heer W. J. Hoogkamer Jr. De notulen werden goedgekeurd. Het financieel verslag gaf aan. dat een ruim saldo aan contanten op het nieuwe boekjaar kon worden overgeboekt. Boeken, bescheiden etc., bleken in goede orde te zyn bevonden. Door de te weinige animo, die er voor de afdeeling korfbal bestond, moest thans tot ophef fing worden overgegaan. Na stemming werden bestuur en commissies als volgt samengesteld: oestuur: W. J. Hoogkamer Jr., 1ste voorz.; J. Nieuwenburg. 2e voorz,; H. Kasteeelen, secr.- penningm.; J. Castel, 2de secr.; P. Eling, 2de pemiingm.; C. Segaar, commissaris van mate riaal; A. v. d. Nagel Jr.. algemeen adjunct. Elftalcommissie: A. v. d. Nagel Sr., J. de Jong. J. Hogervorst. P. Mulder en D. Nieuwenburg. KascommissieS. Nieuwenburg, A. v. d. Nagel Sr., en A. J. Zaal. Hierop volgde een bespreking o.a. over de terreinverbetering, het organiseeren van nederlaagwedsrrUden in de a.s. zomermaan den en de training. Na de rondvraag kon deze geanimeerde Jaarvergadering worden gesloten. Overzicht. Aldus heeft Venlo met een gelijk spel het kampioenschap van Nederland behaald. Venlo 2 1 1 0 3 2-1 Gooi 2 1 0 1 2 3-2 Union 2 0 1 112-4 In den besllssenden wedstrijd B.M.H.C.- B.H.V. is B.M.H.C. toch de sterkere geble ken. Indien volgenden Zondag de Bloe mendalers nog van Delft weten te winnen of gelijk te spelen, dan zijn ze behouden voor de 1ste klasse. H.D.M. IV heeft Zandvoort geslagen en promoveert toch wel naar de prom.-klasse, Delftsche Stud. II heeft zich kunnen handhaven in de 2de klasse en H.O.C. IV ii er naar gepromoveerd. D. Stud. II 4 3 - 1 H. O. C. IV4 3-1 V. C. L4 2 1 1 B. M. H. C. in4 1 - 3 H. D. M. V 4 - 1 3 ZUID--HOLLANDSCHE HOCKEY-BOND. Heeren 2e klasse: N.O.A.D.Excelsior 2—3. Dames le klasse: A.S.V.Tempo 0—1: RFC, Aeolus 12; ZuldwtfckN.O.A.D. 0—2. ZuidwyckNoad (dames) 0-!, Met tien speelsters, waaronder drie invalsters heeft Zuidwyck zijn laatsten competitie-wed strijd met eere verloren. Was na de rust, toen de stand 0—1 was, een goed schot van mej. Freyser niet. juist door den den paal gekeerd, dan was het verloop van den strijd waarschijnlijk anders geweest. Nu behield Noad zijn op gelukkige wijze verkregen voor sprong en vergrootte dezen zelfs kort voor het einde uit een strafhoekslag. De dames Van Leeuwen en Von Ronnen bleken goede reserves te zijn. BILJARTEN. B. TEEGELAAR KAMPIOEN DER FEDERATIE VAN BILJARTBONDEN. Gisteren is te Rotterdam in café Bennekum voor de eerste maal het persoonlijk karopi oenschap verspeeld van de Federatie. Daar er een halve competitie gespeeld werd, bestaande uit partijen van 250 car. cadre, waren er vele mooie en spannende partijen. Daar het alg. gemiddelde bij gelijken uitslag besliste wist B. Teegelaar te zegevieren met het fraaie gemtd delde van 18.72. De eindstand luidde: B. Teegelaar (L) 5 4 0 1 18.72 J. Rijff (H) 5 4 0 1 1271 A. v. Dongen (R) 5 3 1 1 H-®9 B. Speyer (H> 5 3 1 2 1524 Eichelsheim (R) 5 1 0 4 10# B. de Roo (L) 5 0 0 5 569 MOTORSPORT. INTERNATIONALE TERREINRIT TE BIRKHOVEN. Te Birkhoven bij Amersfoort had gisteren een internationale terreinrit plaats. De uit slag luidt: Juniores <8 ronden, 32 K.M.), machines met een inhoud tot 125 c.c.: 1. C. Nap (IJmuiden) op Eysink in 54 min. 7.4 sec.; 2. J. Bovee (Amersfoort) op Eysink in 54 min. 32.8 sec 3. F. Schuddeboom (Bussum) op Eysink in min. 25 sec.; 4. C. ter Horst (Haarlenn op Eysink in 55 min. 49 sec.; 5. M. Hermans (Utrecht) op Eysink in 1 uur 1 min. 37 sec. Machines met een inhoud tot 250 c.c.: 1. Flinterman (Den Haag) op D.K.W. in 57 min. 18.6 sec.; 2. J. Simons (Edam) op Eysink «op één ronde); 3. P. Breedijk (Leimuiden) OP Ariel (op drie ronden». Machines met een inhoud tot 350 c.c.: 1. Siewertsen (Amsterdam) op Triumph in 50 n. 34 sec.; 2. H. Holstege (Deventer) op Trlumpn in 53 min. 25 sec.; 3. A. Vierdag lAmersloon op Royal-Enfield in 54 min. 15 sec.; 4. W. SpW (Amsterdam) op Ariel <op twee ronden). Machines met een inhoud tot 500 c.c.: 1. J de Wit (Broek op Langeriiik) op Ariel in 52 m- 59 sec. Seniores (12 ronden. 54 K.M.), machines met een inhoud tot 125 c.c.: 1. J. C. Verkerf (Utrecht) op Eysink in 1 uur 18 min. 52,6 sec- Machines met een inhoud tot 250 c.c.: L «c Bovee (Amersfoort) op Velocette in 1 uur* min. 57,6 sec.: 2. H. Vink (Maasland) op W cette (op een ronde); 3. A. Maasland u#" Haag) op Matchless (op twee ronden). Machines met een inhoud tot 350 c.c.: 1. J van Rijn «Arnhem) op Velocette in 1 UUi 14 min. 34 8 sec. |A Machines met een inhoud tot 500 c.c.: J{T Pee (België) op F.N. in 1 uur 14 min. 1W 2. C. v. Eys (Amersfoort) op Matchless in 20 min. 4 sec.: 3. C. de Vries (Utrecht» <v Eysink <op één ronde). 2—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10