[EiDSCH pw ad - Eerste Blad Zaterdag 29 April 1939 D. ruggeqraat van elk goed reclame-plan Laatste Berichten Binnenland Belangrijke opdracht aan de Nederlandsche dok-maatschappij De Viering verjaardag van Prinses Juliana Buitenland Overeenkomst tusschen Grool-Britlannië en Roemenië Roosevelt en Hitler's rede Uit de Rijnstreek JMJN/T INIITTIIEN^ BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN DAGBLADRECLAME BEURSOVERZICHT MARKT Familie-berichten De woorden van Hitler schijnen door de gematigdheid van den toon, door het dui delijk ontzien van de openbare meening in Frankrijk, Engeland en de Vereenigde Sta ten en door het streven niaar het openhou den van de mogelijkheid van onderhande lingen een poging te zijn, eenerzljds tct het brengen van een verdeeldheid tusschen de openbare meerling in de democratische landen en hun regeeringen, anderzijds tot liet drijven van een wig tusschen de vrede lievende staten. Men merkt op, dat de Poolscihe bijstands belofte aan Engeland op zichzelf geen enkel element bevat, dat de opzegging van (het Dultedh-Poolsohe verdrag kan recht vaardigen. De aandacht is ook getrokken door de lange passage in de rede, waarin Hitier niet zonder een zekere verlegenheid de bezetting van Bohemen en Moravlë trachtte te mottveeren door argumenten van historisdhen. economischen en strate- glscihen aard, die in het geheel niet pas sen bij de mystiek van den leider van het Derde Rijde. Ten aanzien van de Franscb- DuitoChe betrekkingen heeft de rede. aldus zegt men, geen nieuws gebracht. De opzegging van het vlootverdrag heeft vrijwel geen practisdhe beteekenls, daar de Britrche vloot een aanzienlijken voorsprong op de Duitsdhe heeft. De rede heeft, hoe wel ze meer dan dynamisch was. geen wij ziging van beteekenis in den internationa len toestand gebracht, aldus kan de indruk In Fransohe kringen worden samengevat. De Fransche pers ontvangt over het al gemeen de rede zonder verbazing en zondeT diepe reactie. In „Le Jour" schrijft Bailby dat de toon van de rede terughoudend was, behalve waar het Polen betrof. Over dit land is gesproken in bewoordingen, welke woord voor woord gewogen moeten wor den en welke dreigend genoeg zijn. Bailby voegt hieraan toe. dat men waakzaam moet blijven en niet vergeten, dat „den mensoh de spraak is gegeven om zijn' ge dachten te verbergen". Dormesson schrijft in de „Flgao", dat de rede voornamelijk een oratio pro domo was. Bourgues schrijft in de .Petit Part- slen", dat het doel van de rede blijkbaar was het drievoudig verbond tusschen Polen. Engeland en Frankrijk te breken, dit is evenwel een ijdele hoop. eerder zal het tegendeel worden bereikt. Volgens Pays in de „Excelsior" is de rede het beste middel geweest om het Brltsche volk te overtuigen van de Juist heid van de beslissing van Chamberlain. Ook was het een goed middel om de va derlandsliefde van de Polen te vergrooten en Warschau te drijven naar een overeen stemming met Moskou. Wat betreft de antwoorden op Roosevelt's boodschap is Pays van meening, dat deze niet weinig sullen bijdragen tot de herziening van de nfutrahteitswet. Harmei schrijft fa de „Peuple", dat in dien men niet begrijpt, dat na de rede ren dijk van vrede moet worden opgewor pen, de dictators gelijk hebben te gejooven in hun brute kracht on het verachten van tot intellect. Men moet evenwel wachten op de reactie, welke buiten Duitschland en zijn vazal Italië zal komen. In Polen In het commentaar op de rede van Hitier schrijft het regeeringsorgaan „Gazeta Pols ka", dat de rede niet overtuigend was, in het bijzonder niet wat betreft Tsjecho-Slo- Isakije Verder stelt hij onderhandelingen I voor, doch niemand zal hier gaarne mee tfginnen aangezien Duitschland verdragen I ttnzijdig opzegt, wanneer het hem wen- Kliclljk voorkomt. Ook de andere kranten wijzen er op, dat liet opzeggen van het Poolsch-Buitsch ver drag eenzijdig was. In Amerika In Amerika heeft de rede van Hitier een algemeen gevoel van teleurstelling en er gernis gewekt. Men wijst erop. dat de rede aan den dag brengt, dat niets bereikt kan vorden dan door geweld of bedreiging met geweld en dat Hitier den vrede slechts door vrees" begrijpt. De openbare meening is dus van oordeel, dat de rede de wereld weer ta een staat van alarm gedompeld heeft en dat de eenige oplossing gelegen is in ver werking van het algemeene veiligheids front. De omgeving der regeering toont zich gevoelig voor wat de incorrectheid van Hitler genoemd wordt ten aanzien van Roo sevelt: het schijnt, inderdaad, dat Hitler slechts met zijn redevoering wil antwooor- den dit vindt bevestiging in het feit, dat aan den gezant te Berlijn een tekst der rede is overhandigd en een der dui delijke doelstellingen der rede is de op rechtheid van den president in discrediet te brengen. Voorts wijst men in de omgeving der regeering erop. dat de rede bestemd is om wapens te geven aan de Amerlkaan- sche isolationisten. De meerderheid der Amerikanen is echter verontwaardigd door dat de vredelievende poging van Roosevelt zoo categorisch van de hand wordt gewe zen. Zonder op de toekomst vooruit te loo- Pen schijnt het toch, dat: 1. de openbare meentng en politieke krin gen meer dan ooit de overtuiging zijn toe gedaan. dat Hitler vastbesloten is zijn over- neerschingsDolltiek voort te zetten met mie middelen: 2- alle hoop op onderhandelingen oo den grondslag van de boodschap van Roose velt opgegeven schijnt; 0. de eenige kans op veiligheid voor alle naties is een versterking van het weer- standsfront; 1. de beginselen van Hitier niet in overeen stemming kunnen worden gebracht met oen stabilisatie van den vrede. Dit gevoel nordt sterker. .ha „New Yox'k Daily News" bericht van hiet-officieele zijde te hebben vernomen, dat president Roosevelt die volgens Reu- WjuWt op stond, toen Hitier zlin rede be tuigde van oordeel is, dat de rede van nitler de deur een duimbreed heeft laten Europ 3taan. wat betreft den vrede in ®eJa'or Borah heeft gezegd, dat het hem pdfkwam. dat Hitier de redevoering be schouwde ..als een beëindiging van de zaak n verder gepraat over wereldvrede." dpm>. de waarnemende voorzitter van h-.' missie van buitenlandsche zaken van driii. Van Afgevaardigden, gaf zijn fa ir,v,an de rede aldus weer: J.;11 adem zegt Hitler „Vrede over de inn, en ste'b bij feitelijk een ultlma- Sp aa.n Polen- van 1 Conally. hd van de commissie t°dp t itenlandsche zaken, meent In de dpr, ?esPduren, dat de interventie van had b' b°db eenlg succes heeft ge- Eenlge leden van het Congres hebben openlijk uitdrukking gegeven aan hun te leurstelling over het antwoord van Hitier aan Roosevelt, terwijl anderen de redevoe ring snoevend en bluffend noemden. „Het lijkt het antwoord te zijn van iemand, die niet dezelfde taal als de Wes- tersche wereld spreekt", zeide iemand in deze kringen. New-York's burgemeester is scherp als altijd. „Ik geloof niet, dat Hitler iemand om den tuin heeft geleid, zelfs zijn eigen volk niet." „Toen ik in mijn jeugd in Arizona leefde, legden sommigen tijdens het kaartspelen hun revolvers op tafel. Dat waren valsch- spelers en geen heeren." De „New York Herald Tribune" noemt de rede de uiting van een afgod van een volksstam met wien kan worden gerede twist. De bladen zijn verder van meening, dat toch de rede hoopvol stemt. De heftigheid, waarmede werd gewezen op het vreedzaam karakter van de Duitsohe politiek, toont, hoe onpopulair oorlog is onder het Duit- sche volk. Roosevelt heeft verklaard, dat het be richt in de New-York Times, volgens het welk hij Hitler en Mussolini zou hebben voorgesteld, op een neutraal eiland een conferentie te houden, onwaar, doch overi gens interessant en goed geschreven is. In kleinere landen. De officieee houding van Zuid-Slavië ten aanzien van Hitler's redevoering kan als vogt worden samengevat. 1. Men geeft uitdrukking aan voldoening over het feit, dat over Zuid-Slavië gespro ken is als over een bevriende natie. 2. Verklaard wordt, dat de controverse tusschen Hiter en Roosevelt niet de zaak van Zuid-Slavië is. Een dergelijke houding wordt uiteraard ingegeven door den delicaten diplomatieken toestand van Zuid-Slavië. Riet officieeje kringen hebben de redevoering met ge mengde gevoelens beluisterd en sommigen vragen zich af, waarom het noodig geacht moest worden om zooveel jonge mannen onder de wapenen te roepen, wanneer Zuid- Slavië er in geslaagd is vriendschappelijke betrekkingen te vestigen met zijn naburen. In Hongarije en Bulgarije wordt de rede benut om te wijzen op eigen territoriale eischen ter genoegdoening aan de onmoge lijke vredesverdragen van 1919. In Roemenië gelooft men, dat de opzeg ging van het Duitsch-Poolsphe verdrag tot gevolg zal hebben, dat de ontwikkeling in de richting van Roemeensch-Poolsche sa menwerking verhaast zal worden. Men heeft den indruk, dat de rede niet bijdraagt tot vermindering van de spanning in Zuidoost- Europa. Het gevolg zal. naar men zegt, zijn, dat het streven van de Sovjet-Unie haar invloed in de Balkanstaten uit te breiden, bevorderd wordt. Men meldt, dat de Balkan staten een nieuwe conferentie te Boekarest zullen houden 11a den terugkeer van Ga- fencu. KANSELIER DER NEDERLANDSCHE ORDEN. Baron van Geen benoemd. Bij Koninklijk besluit van 27 April j.l. is met ingang van 1 Mei 1939 aan den adju dant 111 buitengewonen dienst van H.M. de Koningin, gepenslonneerd luitenant-gene raal titulair bij het Koninklijk Nederlandsch Indisch leger S. A. Drijber, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrek king van kanselier der Nederlandsche Or den, onder dankbetuiging voor de vele door hem in die betrekking bewezen diensten; en is benoemd, bij bevordering, tot com mandeur in de orde van den Nederland- schen Leeuw. Voorts is benoemd tot kan selier der Nederlandsche Orden, de kamer heer in buitengewonen dienst van H.M. de Koningin, tevens oud-adjudant en -par ticulier secretaris van H.M. F. M. L. baron van Geen, te 's Gravenhage. Naar wij vernemen heeft de Nederland sche dok-maatschappij te Amsterdam van van Nievelt Goudrlaan en Co.'s Stoomv.- maatschappij te Rotterdam opdracht ge kregen tot den bouw van twee nieuwe vracht- en passagiersschepen. Beide schepen zullen 9000 ton groot wor den en voorzien worden van 4000 A.P.K. Stork-Dieselmotoren De berekende snel heid der schepen zal 13,5 mijl bedragen. De nieuwe schepen dienen ter vervanging van de twee oudste schepen, welke ge noemde reederlj thans nog in de vaart heeft. Het zijn de Sirrah" en de „Mlrach". beide metende 6300 ton en in 1917 gebouwd. De twee schepen zijn verkocht naar Grie- kenland en moeten elk nog een reis voor de tegenwoordige eigenaars maken, alvo rens zij aan de koopers worden overgedra gen. HET HANDELSVERKEER MET FRANKRIJK. De regeeringapersdlenst meldt; Sedert eenige weken hebben te Parijs onderhandelingen plaats gevonden tusschen een Nederlandsche en een Fransohe dele gatie, teneinde het handelsverkeer tus schen Nederland en Frankrijk, zoowel wat betreft het verkeer tusschen de beide moe derlanden als wat betreft het verkeer tus schen Frankrijk en de Nederlandsche over- zeesche gebiedsdeelen, te regelen. De onderhandelingen hebben er toe ge leld, dat gisteren op het miisterie van han del te Parijs door den heer Lamping, direc teur van de luand elsacc oorden en den heer Louyriac, adjunct-directeur van het minis terie van handel te Parijs, een overeen komst werd geparafeerd ter vervanging der vroegere overeenkomsten. De tekst van de nieuwe overeenkomst zal binnenkort te 's-Gravenhage worden ge- teekend. Ingezetenen van Baam en Soest, maar daarnaast ook vele andere landgenooten, die daartoe al vroeg naar Soestdijk waren gekomen, hebben vandaag voor Prinses Juliana gedefileerd en haar een bloemen hulde gebracht. Te elf uur verscheen het prinselijk paar voor een der ramen van de benedenverdieping, vlak bij den paleis ingang. Prinses Juliana nam plaats op een stoel voor het raam. de kleine Prinses werd in de vensterbank gezet en de Prins plaatste zich achter de kleine. Hierna begon het voorbijtrekken van den schier elndeloozen stoet. Het voorbijtrekken duurde meer dan een uur, waarbij de Prinses niet moede werd te wuiven. Het kleine Prinsesje stond te trappelen van plezier bij het zien van dit voor haar nog ongewoon gebeuren. Na afloop van het défilé werden de bur gemeesters van Baarn en Soest, benevens uit elke gemeente 3 leden van de organi- seerende vereeniglngen ten paleize ontvan gen. Op den Papeweg te Wassenaar is gisteravond te 9 uur S., die den rijweg te voet overstak, gegrepen door een auto be stuurd door de J. uit Voorschoten. Hij werd tegen den grond geslingerd en bekwam een ernstige hoofdwonde. Na het verleenen van de eerste hulp door dr. Hubbelirg is S. per ziekenauto naar het Acad. Zieken huis te Leiden vervoerd. De ..Financial News" verneemt, dat een overeenkomst fot stand is gekomen tusschen Groot-Brittannië en Roeme nië. waarbij Engeland een crediet van vijf millioen pond sterling verleent on der export-garantie, voor het bouwen van radio-stations in Roemenië voor een geregelde verbinding met West- Europa, alsmede het financieren van militaire uitgaven, welke niet bestemd zijn .voor w'apenen en munitie. Naar vernomen wordt is dit bedrag slechts een eerste begin; het totaal bedrag van de credieten is nog niet vastgesteld, doch men verwacht, dat dit hoog zal zijn. Bovendien zal. wanneer Roemenië Britsche waoens koopt, dit gefinancierd worden on der garantie van de Britsche regeering. Het Is waarschijnlijk, dat ook Polen door de Britsche regeering gegarandeerde cre dieten zal krijgen, - —7 In gewoonlijk goed ingelichte kringen te Washington verluidt, dat president Roose velt op de rede van Hitier zal antwoorden in een „praatje bij het haardvuur", dat door middel van de radio bekend zal wor den gemaakt Een van de invloedrijke steun pilaren van de regeering in het congres heeft verklaard, dat aangezien het antwoord van Hitier op de boodschap van Roosevelt voor rijksdag en radio werd uitgesproken, de president vermoedelijk., op gelijke wijze zal antwoorden. Senator Pittman heeft ten aanzien van de rede van Hitier gezegd, dat deze geen wijziging brengt in de wereld-toestanden, waardoor het congres zou worden genoopt af te wijken van de proceuder tot het op stellen van een nieuwe neutraliteits-wet- geving. ZES PERSONEN DOOR EEN CYCLOON GEDOOD. Het Noorden van den Meixcaanschen staat Nuevo Leon is door een cycloon over een lengte van 120 K.M. bij een breedte van 80 K.M. geteisterd. Planten werden ver nield en veel vee is omgekomen. De mate- rieele schade is aanzienlijk, telefoon- en te legraaflijnen werden vernield. Zes perso nen zijn omgekomen en 31 gewond. ZOETERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. Th. M. v. Bohemen. van Zun- dert; C. J. Overdevest. van Berkel; L. M. J. v. d. Schantz. van De Haag; wed. D. v. d. Graaf, van Bleiswijk; N. L. v. d. Salm. van Leidschendam; P. Berkien, van IJsselsteln. Vertrokken: A. M. Boon. n. Helmond; W. H. de Jongh, n. Wijk bij Duurstede; C. J. Gouwe leeuw, n. Den Haag; P. J. H. v. d. Mast, n. Bloemendaal. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertje, d. van Gerrit van Buren en Jannetje Broere; Maria Elisabeth Theodora, d. van Gijsbertus Jozefus Vink en Margaretha Maria van den Broek. Ondertrouwd: Pieter Schonewille. 27 jaar (won. te Alphen a. d. Rijn) en Cornelia Zeven hoven. 32 jaar. BACH-KANTATEN IN DE PIETERSKERK. Het Leidsch Studenten-Zangkoor en het Leidsch Studenten - Kamerorkest „Collegium Musicum" zullen wederom een drietal kantaten van Johann Sebastinan Bach uitvoeren in de Pieterskerk op Dinsdag 23 Mei. Als solisten werken mede Greet Koeman, sopraan; Roos Boelsma, alt; Albert Dana. tenor; Otto Couperus, bas; Haakon Stotijn, hobo en Leo Mens, orgel. Het geheel 6taat onder leiding van Hans Brandts Buy». GEBOREN: Cornells Petrus, z. van D. S. Dickhoff en C. I. M. Stikkelman; Dolce, d. van L. Favler en W. C. Stol; Adrlana Maria. d. van A. H. van Egmond en M. H. v. Heeringen; Elizabeth, d. van P. v. d. Stel en E. M. Chrispijn; Maria, d. van G. P. de Bock en M. Schouten: Theresia Maria, d. van C. A. Visser en Th. M. E. Kriek; Adrianus Willem, z. van A. Wijtkamp en J. v. d. Klis; Angenieta Lena, d. van J. G. v. d. Water en A. L de Haas; Abraham, z. van J. J. Dreef en P. Bloemendaal: Johannes, z. van J. Langhout en A. W. de Jong; Catharina Ce cilia Maria. d. van J. E. v. d. Berg en G. C. Deters; Antonla Maria Johanna, d. van G. A. Mooljekind en A. M. Spreeuw. ONDERTROUWD: A. v. Deursen, Jm. 29 jaar en E. M. Plu. jd. 28 Jaar; A. J. Erades. jm. 22 jaar en M. J. Verhoeven, jd. 21 Jaar. GEHUWD: C. C. Verhei) van Wijk, jm. en M. U. Ver meer, jd. OVERLEDEN: A. J. Dobbe. zoon. 15 jaar; G. Kuipers, huis vrouw van J. Kikkert, 53 jaar: C M de Groot, hulsvrouw van W. Mooyekind. 49 jaar; J. M. Huber. huisvrouw van G. Meijers. 68 jaar; A. J. Ramak, hulsvrouw van D. v. d. Akker, 81 Jaar. AMSTERDAM, 29 April. De laatste dag van de week bracht zooals gevoegelijk verwacht kon worden, geen opleving van de affaire. De op de rede van Hitier ge leverde commentaren hadden geen nieuwe perspectieven geopend en ook het koersverloop van New York was niet van dien aard. dat de ondernemingsgeest daardoor kon worden ge prikkeld. Men hield zich dan ook weer zoo goed als geheel afzijdig en de handel was van geringe afmetingen. De markt had een luste loos voorkomen en de koersen legden onder beurstijd een neiging tot achteruitgaan aan den dag. hetgeen voornamelijk moest worden toe geschreven aan het gebrek aan affaire. De reactie ln de Ver. Staten had geen aangename impressie gemaakt en op de beurs was men dan ook de meening toegedaan, dat de herhaalde lijke inzinkingen in Wallstreet grootendeels voortspruiten uit den onbevredigenden gang van zaken in de Ver. Staten De Amerikaansche shares werden algemeen beneden de vorige koersen afgedaan en bij de opening was voor locale rekening eenig mate rieel aan de markt. Tijdens het beursverloop echter kon in enkele gevallen een kleine ver betering worden waargenomen. De belangstel ling ging voornamelijk uit naar de Staalaan- deelen, die overigens ook slechts op bescheiden voet werden verhandeld. De locale markt was stil. De meeste rubrie ken gaven nauwelijks affaire te zien. Koninklij ken openden eenige procenten beneden het slot van gisteren en maakten slechts onbeteekenende schommelingen mee. Alles bij elkander is de koers van het toonaangevende petroleum aan deel in de afgeloopen week vrijwel niet verafi- derd. Voor Industrieelen bestond vrijwel geen animo, de Phllipsaandeelen waren weinig of niet veranderd. Bij de opening kreeg de markt geleidelijk aan eenig materiaal te verwerken, zoodat zich een reactie voltrok en tenslotte een verlies van een 5-tal procenten moest worden opgeteekend. Unilevers kwamen iets lager te liggen, evenals Aku's. De Scheepvaartmarkt was stil; meerendeels kwamen noteeringen tot stand, die weinig afweken bij de vorige slot- koersen. Tabakken waren verwaarloosd. Deli Batavia's verkeerden lichtelijk in reactie. De Rubbermarkt was stil. Amsterdam Rubbers kon den zich nagenoeg op peil houden. De meeste Incourante soorten werden lager afgedaan. De suikerafdeeling had een stil verloop. HTV.A.'s* lagen zoo goed alk onbewogen in de markt. De beleggingsafdeeling was stil. De Oude Schuld was prijshoudend. Daarentegen zakten de obligatiën uit de nieuwe emissies en de obligatiën Ned. Indië een kleinigheid ln. Voor Duitsche fondsen bestond vooral kort na de opening, eenige belangstelling. De koersen leg den een kleine neiging tot reageeren aan den dag. WISSELKOERSEN. Londen 8.75 (8.761/*); Berlijn 75.05 (75.15) Parijs 4.95 1/4 (4.96 1/4); Brussel 31.78'/2 31.731/*)Zwitserland 42.02 (42.12); Ko penhagen 39.07'/* (39.15) Stockholm 45.10 (45.17V2); Oslo 43.97'/* (44.05); New York 1.86 15/16 (1.87 1/4); Lire Bankpapier 6.20 (6.05). Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 2429 April. Turfmarkt Geen aanvoer. Lange turf 8—9. LEIDEN. 29 April. Botermarkt Fabrieks- boter 1.38; Boerenboter 1.19—1.27. Aanvoer 1955 Kg. Handel matig. LEIDEN. 28 April. Coöp. Groenten-, Fruit en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstr." Per 100 Kg.: Prei 5,90—9.50; Kroten gekookt 46; Uien 3.503.60; Peen 4.90—13.80; Andijvie 923; Sla 514; Aardbeien 1.80; Stamboonen 72; Peulen 78—84; Witlof 17—27; Postelein 12 —18; Spinazie 4—5. Per 100 stuks: Komkom mers 3.60—8.80; Bloemkool 11—44; Salade 1.30 4.90. Per 100 bos: Pigterselle 0.903.70; Ra dijs 0.60—2.10; Selderie 0.30—1.80; Uien 1—1.50; Peen 5—17; Rabarber 1—4.90; Raapstelen 40-70 LEIDEN. 28 April. Veemarkt 29 Stieren 210270, 5458. h. mat; 248 Kalf- en melk koeien 190280, h. mat; 470 Varekoeien e.a. 100—180. h. zeer mat; 135 Vette koeien 180—300, 4674, h. tam; 31 Vette kalveren 60—110, 0 70 1, h. mat; 485 Nucht, slacht- en fokkalveren 48, h. stroef; 150 Vette schapen 18—30, 42— 62. h tam; 601 Weideschapen 9—14. h stroef; 900 Vette lammeren 14—23, 50—56. h. tam; 169 Lammeren; 47 Zeugen 40—65. 439 Mestvarkens 1832. 787 Biggen 914, h. tam; 1 Paard: 1 Veulen; 16 Bokken en geiten 4—14, h. tam. LEIDEN. 28 April. Kaasmarkt 36 part Goudsche kaas le srt. 20—21. 2e srt. 18—19; 5 part. Leldsche kaas le srt. 17^—19. Han del matig. ALPHEN a. d. RIJN. 28 April. .N.V Tuin bouwveiling" Spinazie 2.50—5 60; Postelein 10—15; Radijs 0.60—1.50; Selderv 0.70—1 10" Peen 10—18; Andijvie <p. Kg.) 18—20; Kropsla 2.50—4.60. 2e srt, 1.40—2.30. Eierenveiling Aanvoer 10.000 stuks. Kip peneieren 3.30—3.70; Eendeneieren 2.70—2.80; Kalkoeneiern 7; Ganzeneieren 5. BOSKOOP. 28 April. Coöp. Ver. „De Bo»« koopsche Veiling" Rozen: Pechtold 46—75; Wendland 65—70; Claudius Pernet 42; Briarclif 39—47; Butterfly 58—77; Polyantharozen 0.68 128; Wilh Kordes 42—58; Gemengde rozen 26 —37; Rosalandia 33—57; Florex 53—88; Edith Helen 76—85; Aug. Noack 50—60; Else Poulsen 1.44—1 58; Dorus Rijkers 1.62—2.52; Ellen Poul sen 0.86—1 24; Ingar Ohlson 36—52; Queen Mary 0.93—1.23. Diversen: Rhododendronbloe- men 3235; Azalea Mollustakken 5060; An- dromea 1015: Lathyrus 13—15; Seringen- bloemen 6070; Gerbera 2025; Clematis Pr. Hendrik 1.10—1.70; id. Nelly Moser 47; idem lAzurstem 1.50; id. Mevr. le Coultre 0.801.60; id. tin pot) Nelly Koster 45; ld. Miss Bate- mann 46. HONSELERSDIJK. 28 April. Centr. Westl. Bloemenveiling Spectrum 4.507.50; Salmon 5—7.50: Rose 4 70—7.20; Wit 5.80—9.30; Geel 4.10—6.50; Gemengd 5.40—7.20; Gerbera 7—7.80; Calla 47: Amarilly 79; Jap. Lelie 67.30; Winterviolieren 5.10—7.20; Plumosa 1536; Vio lieren 33—54; Anemonen 7—13; Lathyrus 12— 30; Irissen: blauw 1628. geel 817, wit 1829, Copland 8—12; Pitt 15—22; Yellow 11—17. HOOFDDORP. 27 April. Granen en Zaden (Boerennoteeringen) Rogge 7.708; Chev. Gerst 88.40: Wintergerst 7.803.10; Haver 7.107.40; Duiveboonen 1314; Paardeboonen 9.259.75; Groene erwten 1010.75: Gele mos terd 16.5018; Kanariezaad 7.508; Karwij- zaad 3233: Blauwmaanzaad 2728. KATWIJK a. d. RIJN. 28 April. Groenten- veiling Kroten 1.25—1.75; Waspeen 1013.25; Spinazie 2.50—3.25; Sla 7—7.10; Radijs 0.95— 1.55; Rabarber 3.604.20; Raapstelen 6065. LEIDERDORP. 28 April Kippeneieren 3.10 3.70; Eendeneieren 2.502.60; Boter 5660; Kaas 1829; Kippen 0.501; Konijnen 0.20 2 15; Duiven 1017; Ganzen 3; Jonge hanen 3—6. LEIDSCHENDAM. 27 April. Vrije Veiling 8917 Kippeneieren 3.20—3.70; Eendeneieren 2.90 —3.35; Kippen 35—95; Eenden 25—75; Duiven 827; Konijnen 11.95. LEIDSCHENDAM. 27 April. ..Het Blesse Paard" 6985 Kippeneieren 3.303.80; Hen eieren 2.75—3.20; Eendeneieren 1.752.75; Gan zeneieren 7—8. NAALDWIJK. 28 April. Aardbeien 2.75; Champignons 70; Dubb. boonen 85; Snijboonen 7590; Postelein 11; Peulen 5580; Aardappe len 1214; Poters 1316; Tomaten 75; Spi nazie 20—25 (8 Kg.); Andijive 45—75 <4 Kg.); Sla 2.50—3.90. 2e srt. 1—2.10; Kelen 60; Peen 18—26; 'Peterselie 30-^10; Radijs 0.70—1.30; Seldery 25; Eieren 3.604; Komkommers 7 10. 2e srt. 6; Asperges 4650. blauwe 45; Bloem kool 45—46. 2e srt. 14—20: Perziken 19—25, 2e srt. 13—16: Prei 8.10—13.10. RIJNSBURG. 28 April. Bloemenveiling Bartigon 13—18; William Pitt 1520: Yellow 1316; Copland 813; Rijzende Zon 1017; La Reine 5—10; Witte Zwaan 5—13; Cramoisle Brillant 610; Parma 1013: Cansas 2642; Ibis 8—12; Moore 58; Murillo 6—8; Sultan 1317; Mozart 811; Grand Due 2234; Ane monen 0.601.25. RIJNSBURG. 28 April. Groentenveiling Aardappelen 6080; Kroten 2540: Waschpeen 1.602.70: Radijs 1.602; Raapstelen 5070; Rabarber 2.50—3.50; Witlof 16—22. ROELOFARENDSVEEN. 28 April. Aard beien 3244 (aanvoer 2571 doosjes); Sla 2.20— 6.10; Slavellen 14—23; Peulen 4.10—4.50; Spi nazie 2Vi4; Andijvie 611. TER AAR, 28 April. Centr. Veiling Spi nazie 1018; Andijvie 4468; Slavellen 921; Peulen 6.809.20; Snijboonen 6.807.20: Poste lein 13—16; Radijs 0.60—1.10; Rabarber 3—6.20; Sla 13.50; Bloemkool 1540; Komkommers 7; Aardbeien 27; Seldery 12.90. UTRECHT. 29 April. Veemarkt Aanvoer 4080 stuks vee. Stieren 2528. h. kalm, pr. onveranderd; Slachtkoeien 2e srt. 31—35. 3e srt. 2430. h matig. pr. vrijwel gelijk; Vaarzen 120—200. Melkkoeien 140—250. Kalfkoeien 150— 260. Varekoeien 90200, h. kalm. pr. onver anderd; 140 Mag. kalveren 40110. h. gedrukt, geen lagere prijzen; 1080 Nucht. kalveren 4— 6.25. h. redelijk, pr. iets hooger; 700 Mag. var kens 22—34. Schrammen 15—21. 560 Biggen 10 —15. h. kalm. pr. onveranderd; 160 Mag. scha pen 11—22. h. kalm. pr. gelijk; 180 Weidelam- meren 46. h. vlug, pr. iets hooger. 300 Kg. Boter 1.56; 100 Kg. Kaas 50—70; 50.000 Eieren 3.30—4. 1879 1939 Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze ge liefde Ouders OORNELIS HOOHWONTNG en GBRRITJE PAUW 8 Mei hun 60-jarige Echt- vereeniging te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wensoh van hun dank bare Kinderen, Behuwd-, Kelin- en Achterklein kinderen. 3958 Rijn^burg. Oegistgeesterweg 18. De Heer en Mevrouw NAUTAOORT geven hiermede kennis van de geboorte van een Zoon, die wij echter niet mochten be houden. 3964 Hillegersberg, 29 Aipril 1939. De Heer en Mevrouw Dr. H. KWINT—WIJNTJES geven kennis van de geboorte van hun Zoon 3913 MENZO. Westanaas, 28 April 1939. Getrouwd: JOHN PIETERS arts en EETJE DOP, die, mede namens wederzijd- sche lamilie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling, vóór en bij hun huwelijk ondervonden. De Wilp (Groningen), 29 April 1939. 3871

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 3