Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD Vierde Blad Zaterdag 29 April 1939 GEVRAAGD aangeboden ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana. d. van Jacob Oskam en Adrlana Verwelj; Klasina Cornelia, d. van An- toon de Vogel en Hendrika Pleternella Terree horst.: Albertus Johannes, z. van Jacobus Ma- rinus Lepoeter en Maria LJJda Nieuwmeljer; Heinlrus Chrlstiaan Michael, z. van Gerhard Alex Lourens en Johannes Wansink. Overleden: Martinus de Koning, 44 jaar (overl. te Leiden), gehuwd met Wilhelmina Johanna de Kok. Loop der Bevolking. Vertrokken: n. Nieuwveen. Dorpsstraat 238, Reljer Daalder; n. Amsterdam, Plant. Prinsen laan 2, Hubertus C. Drubbel en echtg.; n. Am sterdam. Overtoom 283, Anna v. Stuivenberg; n. Gouda, Erasmusstraat 2. Jan v. d. Nagel en gez.; n. Wlckrath-Hahn (Duitschland), Adrianus Kortenoever; n. Sydney (Australië), jan van Wijk en echtg.; n. Harderwijk, St. Bethel. Hendrina M. Zoetemeijer; n. 's-Graven- hage, Vondelstraat 95. Jacoba C. Snel. Burgerlijke Stand. Geboren; Hendrik, z. van Gijsbcrtus Willem Domburg en Cornelia Petronella Stapper; Hyke Sophia, d. van Pleter Haantje Hiemstra en Cornelia Bezemer; iHlletje, d. van Kornella David van Handeraat en Clazina Catharina Zandbergen; Wilhelmina Jacoba, d. van Jo hannes Gerardus SeUzener en Maria Geer- tj-ulda Jansen; Margaretha Christina, d. van Jan Blom en Ingetje Jansje Schouten. Loop der Bevolking. Gevestigd: Adrlana den Braven, Steekterweg 7; Trijntje Ritsema, De Smethstraat 17; Grietje W. Boot. Wllhelminastraat 43; Elsje Zandber gen. wed. T. de Jong. Ten Harmsenstraat 12; Simon A. Walraven, Noordeinde 92. Vertrokken: n. Nederhorst den Berg A 93, Cornelia A. v. d. Kraan. Jaarverslag der Geref. Kerk. Ukt het jaarverslag der Ger. Kerk van Alphen blijkt dat het aantal leden met ruim 50 U gestegen en daardoor is geklom men van 2019 tot 2073 waarvan 1018 belij dende en 1055 doopleden. De Jaarrekening der kerk sluit met een bedrag van f 16668.61 aan ontvangsten en uitgaven, met een na- deelig saldo van f. 268.14(v. j. f. 1010.29). De jaarrekening van de diaconie, begon nen met een voordeelig saldo van f 1065.77, eindigt met een saldo van f. 421.03; totaal ontvangsten en uitgaven f. 11182.93. Jaar rekening zendingscommissie totaal f 2482.16 sloot met een batig slot van f. 336.99. Het comité Ziekenzorg verstrekte in samenwer king met de diaconie voor een bedrag ad i. 546.37 aan versterkende middelen aan behoeftige zwakken en zieken. Ook het ver slag der Evangelisatiecommissie was in dankbaren toon gesteld. Wat de kerk be treft, wordt nog opgemerkt dat het zit- plaatsenvraagstuk steeds urgenter wordt, waarom de kerkeraad besloot tot het hou den van een maandelijksche collecte voor uitbouw. Geslaagd te Rotterdam voor het examen voor kapitein bij de binnenvaart, afgenomen door het Onderwijsfonds voor de scheepvaart (diploma kanalen en rivie ren i onze plaatsgenoot de heer J Spek snijder. Bij de Chr. Geref. Gemeente alhier is thans beroepen ds. J. C. v. Minnen te Hui zen. Onze plaatsgenoot, de heer J. P. Ver- heule, hoofd der Chr. Ulo-school alhier is in gelijke betrekking benoemd te Hilver sum. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, z. van P. Turkenburg en L. M. v. ScherpenbergMarinus Cornells, z van H. Broekhof f en P. Veldhuizen; Rclna Wilhel mina, d. van D. van Vreedendaai en A. Uithol. Loop der Bevolking. Gevestigd: D. Siegers en gez.. Prinsenstraat 59; J. J. van Dam en echtg.. Zuidzijde 92; p. v. d. Poeg en gez., Noordzijde 80. Vertrokken: L. Th. H. Dcmandt en gez.. n. Utrecht. St. Janshovenstraat 1; Th. J. steen bergen, n. Zwammerdam iwoonschipl; A. H. Reneman, n. Voorburg, Parkweg 52: A. Zaal. wed. P. G. v. Achterberg, n. Zwammerdam. De heer L. van Staalduinen alhier slaagde voor het diploma machlneschrij ven. De Emmabloemcollecte heeft hier f. 190.14 ougebracht. Tot bestuurslid van den polder Weij- land en De Bree zijn herkozen de heeren F. H. van den Bosch en E. G. Zwanen burg, alhier. Ife naaivereenlging „Neerbosch" heeft in den afgeloopen winter niet minder dan 206 Ifleedlngstukken ten bate van de Weesinrichting aldaar vervaardigd. BOSKOOP. De as. verjaardag van Prinses Juliana. Ter gelegenheid van den as. verjaardag van Prinses Juliana zal Maandag as. een muzlkalen rondgang door de gemeente worden gehouden door de Chr Muzlek- vereeniging harmonie „Concordia" onder auspiciën van Boskoop's Oranjecomité. De rondgang zal aanvangen om 8 uur van het verzamelpunt der muziekvereeni- ging af, tegenover de Chr. bewaarschool aan de Nleuwstraat. De route is als volgt: Nieuwstraa't, Bie zen. Rozenlaan, Reljerskoop tot Bulksche- brug, Zijdewee tot spoorwegovergang, re tour Burg. Colijnstraat, retour naar de Chr. bewaarschool. Gedurende den rondgang zal voor het Raadhuis halt worden gehouden en een taptoe worden gegeven. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus. z. van J. W. Slootweg en H. de Gelder; Margaretha Maria, d. van J. L. van Bennekom en L. M. Odijk; Cornells, z. van A. Harkes en A. Harkes; Wilhelmina, d. van Th. C. v. Haastregt en W. Borst. Gehuwd: Johannes Gerardus v. d. Elshout, 29 jaar en Johanna Maria v. d. Zwaan, 26 jaar. Overleden- Maria v. Heukelen. 69 jaar. wed. van A. v. Gilst; Wilhelmus Stolwijk, 54 jaar, echtg. van H. M. v. Noort. Naar wij vernemen, stelt de heer A. J. de Jong, wethouder dezer gemeente, zich bij de a-s. gemeenteraadsverkiezing niet meer herkiesbaar. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, d. van Jan Dirk Corts en Anna Maria Roos. Gehuwd: Cornells Christianus Henricus Kroft, 33 jaar en Catharina Maria Heemskerk, 31 jaar. LEIDERDORP. Bijeenkomst Chr. Oranje-Vereeniging. Gisteravond is er in „Irene" een feeste lijke bijeenkomst gehouden ter gelegen heid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana. De heer A. J. van den Wijngaard, voor zitter der Oranje-Vereeniging opende met gebed, nadat de talrijke aanwezigen Ps. 33 1 hadden gezongen. Met genoegen werd daarna geluisterd naar een kluchtig, stukje gespeeld door 6 dames en getrteJb:' „Er Is een klein ongelukje gebeurd". Het hoofdnummer was het bekende his torische spel: „Slaet op de trommele". Alle lof voor de spelers van dit stuk; een ge notvollen avond hebben zij den toeschou wers bezorgd! Na de pauze werd een komisch stuk voorgedragen, „Voor het loket". Het applaus getuigde dat ook dit stuk in den smaak viel. Opgewekte muziek weerklonk van tijd tot tijd en lustig werden vaderlandse he liederen gezongen; zeer zeker hebben zoo de heeren S. en C. Nagtegaal en De Vo gel, door de vrooüjke klanken, bijgedragen tit het welslagen van dezen oranje-avond. Tusschen de bedrijven door, wist de heer W. van den Wijngaard, door het vertellen van een aantal grappige „avonturen" de aanwezigen op aangename wijze bezig te houden; zoodat tenslotte een ieder vol daan huiswaarts keerde. Vergadering C.-H. Kiesvereeniging. De C.-H. Kiesvereeniging vergaderde ln het lokaal der Ned. Herv. Gemeente aan de Kerklaan. De voorzitter, de heer C. de Graaf Wzn herdacht het overleden lid den heer C. de Graaf, welke de kiesvereeniging gedurende 25 Jaren in den gemeenteraad vertegen woordigde. De aftr. bestuursleden, de heeren P. v. d. Kwaak en M. van Winkel werden her kozen. De heer R. v. d. Hoek bracht ver slag uit van de algemeene vergadering. Hierna werd de candidatenlljst opge maakt voor de a.s. gemeenteraadsverkie zingen. Deze lijst luidt als volgt: No. 1. M. Splinter; 2. J. Rijnsburger; 3. P. Ph. Deu- mer, 4. C. de Graaf Wzn.; 5. P. v. d. Kwaak; 6. M. v. Winkel; 7. J. Nagtegaal: 8. W. Ramp; 9. M. v. d. Velden; 10. D. v. Malsen. Na rondvraag volgde sluiting door ds. G. J. Streeder. Vereeniging „Gemeentebelang Leiderdorp". Deze vereeniging. die kort geleden werd opgericht, vergaderde ln „Het Wapen van Lelden". Enkele nieuwe leden waren aan wezig. Na opening kwam aan de orde be handeling ontwerp-statuten en huish. regl., welke na bespreking werden vastgesteld Besloten werd zoo spoedig mogelijk hierop de Koninklijke goedkeuring aan te vragen. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. Tot voorzitter werd gekozen de heer A. de Jong en tot bestuursleden de heeren M. P. L. Aukes, T. v. d. Wolk, M. Dekker, H. van Poelgeest, G. Roeders en J. B. Blankenstein. Na gedaehtenwissellng werd de volgende candidatenlijst opgemaakt: 1 A. de Jong; 2. A Rijnsburger Tzn.; 3. M. Dekker; 4. T. v. d. Walk; 5. H de Koning; 6. P. de Bruyn. De heer De Jong, die hierna de voorzlt- tersplaats Innam, dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Na een bespreking over de te voeren propaganda, volgde slui ting van deze geanimeerde vergadering. WADDINXVEEN Dankavond der Ned. Herv. School. In de Ned. Herv. Kerk is gisteravond e«n dankstond gehouden ter gelegenheid van de opening der Ned. Herv. School. Gelijk gemeld is de school, Onderweg, behoorend aan de Ver. van Chr. Nat. On derwijs aan het bestuur der nieuw opge richte Schoolvereenlglng in bruikleen afge staan. Toen ds. A. Vroegindeweij van Loon op Zand dezen avond opende, waren onge veer 900 personen aanwezig. Wij merkten o.a. op den inspecteur van het L. O. te Gouda, den heer de Blaauw en het bestuur van de Ver. v. Christelijk Onderwijs, vertegenwoordigd door de hee ren J. C. Ligtvoet en mr P. Everhuis. Ds. Vroegindeweij liet als opening zingen Ps. 100, waarna voorlezing volgde van Ps. 99 (onberijmd!. Hierna volgde de instal latie van het onderwijzend personeel, waar van de heer D. G. van Hoeven het hoofd is Na de Installatierede werd het personeel Ps. 134 toegezongen. Hierna memoreerde de heer v. Hoeven, dat hij speciaal naar Waddinxveen was ge komen voor de belangen van het kind. Nadat Ps. 19 vers 4, 5 en 6 was gezongen had de aanbieding plaats aan het Ned. Her vormd Schoolbestuur van Boskoop, van een bijbel door een der leerlingen als blijk van waardeering van de in de afgeoopen maanden geboden hulp. Nog werd het woord gevoerd door de hee ren de Blauw en Ligtvoet. Ds. Vroegindeweij sprak tenslotte een dankgebed uit, waarop gezongen werd van Ps. 119 vers 5 en 6. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Apolonia Helena Cornelia, d. van S. E. Loos en M. J. Hoogenboom; Alberus Adri anus Maria, z. van J. J. v. d. Geest en P. M. Bisschop. Getrouwd: Johan Hendrik Coenraad van Diggele, 62 jaar en Cornelia Alblas, wed. van H. de Koning. 43 Jaar. Overleden: Jan Wouter de Bruijn, echtg. v. J. Wolmerstett, 82 jaar. Candidaten Gemeentebelang. In het hotel Swama werd een vergade ring belegd ten doel hebbende om onder den naam ..Gemeentebelang" candidaten te stellen voor de a.s gemeenteraadsverkie zing. De belangstel line: was bevredigend. De volgende candidaten werden gesteld: 1. T. Verzaal: 2. J de Graaf; 3. C. M van der Nagel; 4. G. Kroes; 5. IJ. Verkade. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna, d. van P. Hoogen- doorn en C. A. van Dorp; Abraham, z. van A. van Straalen en J. H. v. d. Mast; Louise, d. van T. van der Tang en G. van Beek; Jan. z. van A. Hoekstra en M. van Egmond; Cor nelia. van A. v. Stuijvenberg en J. A, Vo gelenzang. Ondertrouwd: J. E. v. d. Maas, 31 jaar en C. Dogterom, 23 jaar; J. Sluiter, 35 jaar en E. A. Alexander. 25 jaar; H. J. van Winden, 31 jaar en A. P. C. van der Helm. 26 jaar. Getrouwd: C. v. Eerden, 26 jaar en E. E. Dontje, 24 jaar. Overleden: H. de Vries, echte, van J. Staai stra. 55 jaar: W. van der Spruit, 73 Jaar. wed. van H. C. Koorn. De Emmabloemcolteote heeft opge bracht f. 139.06. In de vergadering der Liberale Kies vereeniging werd de candidatenlijst voor de a.s. raadsverkiezing samengesteld ais volgt: 1. J. D, P. van Duyvenbode; 2. Cfrir. G. Noordam; 3. W. C. Oudshoorn4. J. Janse; 5. G. van Staalduinen; 6. E. v. d. Burg; 7. S. Meinsma; 8. P. H. Groenheyde; 9. A. Muilwijk; 10. A. Huysman. ZWAMMERDAM. Vergadering Chr. Hist. Kiesvereeniging. In de orlder voorzitterschap van den heer J. H Ru ting gehouden ledenvergadering der Chr. Hlst. Kiesvereen., werden de no tulen en het jaarverslag van den secretaris den heer D. v. Geest, goedgekeurd. De penningmeester, de heer J- H. Lin- schoten gaf een financieel overzicht waar uit bleek dat de rekening met een klein nadeelig saldo sloot. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. H. Ru ting en W. v. d. Brink. Tenslotte kwam de candidaatsteüling voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing aan de orde Na uitvoerige bespreking werd de candidatenlijst als volgt vastgesteld: 1. J. H. Linschoten aftr.; 2. H. de KruUf; 3. W. J. Dam; 4. J. Tukker; 5. D. v. Geest; 6. C. Koster; 7. C. J. v. Zijl en 8. C. A. Oopelaar. Na rondvraag sloot de heer v. d. Brink met dankzegging. SCHOONMAAKTIJD! Oudcrwetsch of defect meubilair te koop gevraagd Inkoop van oudheden, In boedels, kachels, fornuizen brandkasten, baden, bascu les, gewichten enz. Taxee- ren. verhuren, herstellen. Vanouds adres A. J. HART- WLJK, Burchtsteeg 4, Tel. 4013. Bloem- of stekpotjes Gevraagd gebruikte bloem- ol 6tekpotJea (handvorm) 8 bU 10 c.M. Benoodlgde hoeveelheid 20.000. Uiter ste prljsaanbledlng met monster bij: Tevens Dah- llaknollen van het stek- bed aangeboden! GEBR. DE RUYTER, Dorpstraat 54 en 58, Oegstgeest, (Tel. 2725, Lelden). KANO Gevraagd 2 pers. kano 'met of zonder zeil)Br. met prHsopg. Bur. v. d. Blad onder No.2686 k. Perceel Duingrond te koop gevraagd, ln Was senaar. Katwijk, Noordwljk ol Noor dwyker hout. waar op een zomerhuisje mag worden gebouwd. Brieven Bur, v. d. Blad onder No. 2673 k. REGENTON 1 of 2 regentonnen te koop «evraagd. J. M. KROL, Breeetraat 149. 2de h. Prisma kijker gevraagd. voor jongen. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2517 k. f. 4000 Mvraagd, als ie hypotheek 2 woonhuizen (nieuw bouw). tegen 3V»%. Ruime overwaarde. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2470 k. hond gevraagd Kleinere hond, vriendelijk *oor kinderen; opg. van soort gesiacht. leeftijd, ge zondheid en prijs Bur. v. Blad onder No. 2339 k. muziekdirecteur Kuaagd. voor R.K Har- moniegezelschap ln Lelden gollicltatles te zenden aan ^•Jan dlt Blad ondei N°- 2340 k. boekhouden geslaagden voor de r^®?ns ..Handelskennis L-0. curluaj cn«„ v "Federatie" (Mer- .-Vereeniging van ^oraren Condities f. 5.- j r11?: Der wekel. lesuur. CW 'JANSEN, Kamerllngh ggWlaan 15. (Kerkplein) Un Iï.,..,Tel 2811 Inrlch- A bijhouden, controlee- re«. adviezen. rijles verhuur Chevrolet Master. Ford Ca briolet 6 ct. per K.M. Rij les f. 1.25 por uur. TELENG, Levendaal 195. morschstraat 27 Uw adres voor het leggen van vloerbedekking en trap loopers. het maken en plaatsen van gordijnen, het aangewezen adres voor ver- hulzingen. Laat nu uw oude stoelen opknappen. Beleefd aanbev., G. AKERBOOM. 50*/. besparing op uw kleeding indien u dat koopt bij JAN J. SLOOS Pracht sorteering sport- en colbertcostuums. dames- en heeren regenjassen, alles eerste klas goederen tegen zeer lage prijzen. Stille Rijn 11, Lelden. Telof. 868. Sparta motorrijwiel Te koop een ln prima staat zijnd Sparta motorrijwiel met voetbeweging m. pri ma lamp er op. wordt niet meer bereden Spotprijs f. 50 D. ROTHERT, Maredljk 77 en 81. PLUYMs winkel moet leeg. Zie prij zen. Nieuwe opklapbedden. nieuwe spiralen, nieuwe waschketels met gasbran ders f. 3.Nieuwe veeren- en kapokbedstellen. Koopt heele en gedeeltelijke In boedels Hooge prijzen. Doet verhuizingen en planotrans porten. Hoogewoerd 41, Tel. 1266 heeft u een zolderkamer noodig? Of heeft u ander timmer werk of noodlge reparaties? Stuur dan briefkaart of boodschap aan: P. REM- MELENKAMP, timmerman, de Ruiterstraat 6. Alléén eerste klas werk tegen con- curreerende prijzen. herenrijwiel te koop met nieuwe bui tenbanden. kettingkast, spatborden, wielen opnieuw gespaakt. enz. f. 12.50. Een damesfiets, ln goeden staat f. 11.50. Beide m. garantie. G. DE LA RIE, Oude Vest 57, Lelden. motor - tandem Aangebodeneen Sparta motor, in prima staat, be lastingvrij. Een tandem, zoo goed als nieuw, tegen spotprys. J. C. LUYSTERBURG. Vrouwcnweg E 51, Zoeter - woudc. Nelson Heerenrijwiel te koop, ln prima staat met torpedonaaf, ziet er uit als nieuw. Spotprijs f. 25. D. ROTHERT. MaredUk 77 en 81. regenkleding Ollejekkers 3,50, Jassen 5.50, pijpen 1.50, Zuidwes ters 1.10. rubber knie-, dij en heuplaarzen vanaf 2.75. Reparatie-Inrichting voor schoenen en rubberlaarzen. Lederh. A. VERHOOG, Haarl-straat 57. t.o. Rex- Bioscoop, Telef. 578. invalidewagens Modern, sierlijk, sterk, trap-, duw-, zelfbeweging, opvouwbare, ook kinder maten, op massieve of luchtbanden! Rol-, draag-, gemakstoelen, ziekenhuis, meubelen. Goedkoope spe ciaalzaak. J. SIEPKES, Tel. 392451. Apeldoornschelaan 228, Haag. eigenheimers met spruiten, aangeboden door: N. v. EGMOND Nzn., Vliet N.Z. 25, RUnsburg. autosloperij DE GRAAF. Haatfsche Schouw, gem. Voorschoten, Telef. Lelden 2302 In- en verkoop van gebruikte auto's. Alle onderdelen v. auto's tot '34. Onderstellen zwaar en licht. Banden enz. dames - meisjes Leert zelf uw kleeding knippen naaien, by ervaren leerares. Op de les kan elk gewenscht werk vervaar digd worden. Atelier voor pasklaar maken, fijn maat werk, enz. M. L. EPSKAMP. Gedlpl. Leerares, Plantsoen 11. TRIPLEX 39 en 44 ct. per plaat, geschuurde kwa liteit! Eiken triplex f 1.40 p. M2. Duizenden platen, alle soorten, afmetingen en dik ten. Vraagt prUsopgaaf! Goedkooper dan ..De Hout- werf" bestaat niet! Nieuwe Rijn 87. hoek Ulteretegr., Telef. 1176. F»- Wed. P. VINK ÏÏB!l?nd#1- Noordwljk T e No-5 per kll°f-5 &',le volhart f. 5.—. Attractie, f. 5.— rijwielen Eenlge gebruikte Jongens- rywlelen met nieuwe ban den. enz. voor f. 10.en f. 14.Een bijna nieuw Fongers heerenrljwiel, le soort A van f. 92.voor spotprijs f. 29.1 Jaar ga rantie. P. ERADES. Dlef- steeg 15. Telef. 3755. ORGEL - PIANO Aangeboden een Amerik. orgel ln Slavonisch eiken houten planokast, doorl. harp. 15 registers. Pracht meubelstuk. Teves zwarte Dultsche studiepiano merk Gerhard Adam Wesel. Te zien lederenwerkdag: Wed. H. J. DEN HAAN. Oegstgeesterweg 11, Ryns- burg. BOUWMATERIALEN I Groote pnrtyen ramen, voor deuren, kamerdeuren, ko zijnen. complete nieuwe waschbakken, alle sanitair, nieuwe vloer- en wandte- cels. nieuw en gebruikt bout voor keeten. enz. enz. NIC. VAN DEN AKKER, v.h. Gebrs. Smits, Korevaar straat, Lelden. AFBRAAK Groote sortccrlng diverse afbraak te koop. als plan ken. balken, brugplanken, 2 en 3'en schroten, ramen, deuren, baddlngs, kraal- echroten enz. Alle maten en franco thuis. F. J VAN SEUMEREN, Hazerswoude 310, Telef. 55 Koudekerk radio v. d. krogt Wegens uitbreiding zyn wy heden verplaatst van Vrouwensteeg 9 naar Vrou- wensteeg 7 Thans ook wringers WIJ noodigen u hierbh beleefd uit tot een bezoek aan onze nieuwe zaak. auto-rijles Instructeur met Jaren er varing. Cursus f. 12.50, per uur. f. 1.25. Goedkoope grondige opleiding voor rïj- bevrtjs met zekerheid van slagen, motor kennis en verkeersvoorschrlften Inbe grepen. Morschstraat 60 a, Telef. 2206. linnenkast Aangeboden een goed onder houden linnenkast, tegen elk aann. bod. De Sltterlaan 9. Leiden. schrijfbureau Aangeboden een zeer mooi gebruikt elkenh. cylinder- bureau, zeer geschikt voor studentenkamer. Verder nog zeer mooie canapé, prachtstuk, v. d. HORST, Oude Ryn 158, Woningin richting. Behanger, Stof feerder. Tel. 2203. royal enfield Binnenkort leverbaar een motor van onder de 60. dus belastingvrij. Standaard f. 250.Super de luxe f. 267.50. Vraagt by ons gra tis beschryvlng. Agent voor Leiden en omgeving: JAN V. d. KROFT. Hee renstraat 7. Telef. 3640. tomatenplanten aangeboden soort Succes en Alsa Graig en bloemkool- planten Alfa en Lecerf (al le verspeendo planten) door W SEGAAR. Leidscheweg 546, Voorschoten, naby De Vink. fototoestel tc koop aangeboden, 9 x 12, zoo goed als nieuw, voor spotprys. 8umatrastraat 52 a, Lelden ballon rywlelen de nieuwe ge- stroomiynde flets, ls sterk, sleriyk en lichtloopend. Autosteps vanaf f. 3.50. Ry wlelen vanaf f. 27.50. j. v. BENTEN's Reparatie inrichting. snel, vakkundig en goedkoop. Doezastr. 27, Lelden. Telef. 2022. poters Te koop: Eigenheimer po ters met spruit, gekeurd A Te bevr A. STEENVOOR DEN Vlnkenlaan 53. Noord- wyk Binnen. GASFORNUIZEN aangeboden ln zeer goeden staat, maat 114 x 85. vier branders met flinken oven. zeer geschikt voor pension f.30.—. Maat 93 X 63, vyf branders gecombineerd met kachel f.15.Adres: Beschuitsteeg 12, Lelden. Telef. 2306. Rijwielen Veevoed.fom. Te koop: damesrijwiel, heerenrljwiel. compl vee voederfornuis, 100 liter. 1- pers. wit Eng. ledikant m. springbak, flinke wasclita- I fclkastje met marmer blad. Mangel cn fornuizen. Oud adres: Nieuwe Beesten markt 19, Ingang rywlel- zaak. Vogelliefhebbers Prima zingende kanaries onder volle garantie. Broerl- kooien vansf 1.40. Groote vanaf 80 ct. Nop enkele •■.orteeiing Tropische vogels broedpoppen voorradig. Al le soorten vogelzaden, goud vlsschen en koudwatervls- schen „De Natuurvriend". Levendaal 37, t.o. St. Jorls- steeg. Aannemersmaterialen Te koop: grote party aan nemersmaterialen als: stei gerpalen. stelgerdelen, pro fielen. enz. enz. NIC. VAN DEN AKKER. Aannemer van sloopwerken. Mlenlng, Zoeterwoude, Te lefoon Lelden 1718. dierenvrienden Voorhanden: Jonge herder. Schipperke. 3% m.. Leeuw tje. tropische vogels 85 ct. p. paar, goudvlsschen. hon den. scheren vakkundig Pension voor alle dieren. Groote kennel. De Goed koop© Hoek. Blauwe tram halte Korevaarstr., Lelden. goedkoope verf en toch goed daarvoor naar een vakman, dus: „De Verfhandel". Hooigracht, let op 74. Grondverf per K G. 30 ct., glansverf van af 35 ct. Carbollneum, beit sen. was en sponszeemen. Gebruikte Meubelen Een Q. A. dressolrtje, 120 c.M. br, f. 12.Q. A. eet kamertafel f. 12.modern dressoirtje 120 c.M. breed f. 13.eetkamertafel met getorste pooten (Jacobean) f. 12.twee armstoelen f. 7.50; eenlge tafeltjes, enz. Noordelnde 22. jongensfiets ln prima staat met garan tie, nieuwe banden f 11.50. Uw aangewezen adres voor uw rywlelen en reparatie. Nieuwe rywlelen vanaf f. 29 50. Tandems te huur per dag f. 1.— JAC. POST, Rywlelh., Lage Morschweg 37, t.o. kamp. pootaard appelen met en zonder spruiten van Eerstelingen. Eigenhei mers, Bevelanders, Red Star, RobUnen enz. Ge keurd en ongekeurd, van de Frleeche en Zeeuwsche kiel. a. EGMONd Wz., Sandtlaan 19, Rynsburg. dames! Nu ls het tyd voor een Per manent Wave. Prijzen v.af f. 1.75. geheel compleet. Onduleeren 25 c wasschen 25 ct., knippen 25 ct., was schen, watergolven 50 ct. G. TESSELHOFF. kapper, Heerenstraat 54. t.o. 3 Oct. straat, Telef. 3711 watersport Open en kajuitbooten koopt u het beste bli: ROELANDSE. Kruiser 725 x 225 met volgbootje 400 x 160 als nieuw, voor spot prijs. P. ROELANDSE. Prin senstraat 34. afbraak te koop Enorme voorraad nieuw en gebruikt hout, kraalhout, vloerhout, 11/4 dtilms zol- derdelen, balken, baddlngs. palen, krulspannen. Hol- landsche pannen, tuinte- gels, enz. NIC. VAN DEN AKKER, Aannemer van sloopwerken Zoeterwoude. Telef. Lelden 1718. dakbedekking! Asbest-cement golfplaten de goedkoopste dakbedek king voor schuren, loodsen, enz. Asbest-ccment vlakke roode en gryze platen op tafels, werkbanken, aan rechten, enz. Vraagt prijs opgaaf Goedkooper dan „DE HOUTWERF'bestaat niet!! Nieuwe Rijn 87, Te lefoon 1176. voor meubelen regelrecht naar: A. LAS- SCHUIT. Hoogl. Kerkkoor- steeg 12. b. d. Hooigracht. Pracht ameublementen, dressoirs theemeubels, spie gels, slaapkamers, enz. Al len prima kwaliteit, zeer laee prijzen. Komt u over tuigen. Aparte meubel toon - kamers. Alle reparaties. eenheidsprijs Tijdelijk wordt voor het stoomen van mantel, man- telcostuum. regenjas, hee- rencostuum. overjas of de mi. In onzen winkel ge bracht. de eenheidsprijs van f. 1.50 berekend. Fa. Wed F. M. BOEKKOOI, alléén gevestigd: Oude Vest 189. Telef. 1442. ballastzand vry In den wagen. Werk Genie Maaldrift. Wassenaar Bevr. aldaar en GEBR. DEN OUDEN, Oegstgeest. Tele foon 1447. watersport Zeer voordeellg te koop: prachtige mahonie sharpie f. 225.Modern getuigde Frlesche Vrybulter. compl. en vaarklaar f. 25012- voetsjol compleet m. goede zeilen en dekzeil f. 100. J. VAN DER WILK Jr.. Oude Vest 7. Plantaardappelen Te koop: Eigenheimers met spruiten en Red Star, zon der spruiten. Fa. D. PARLEVLIET. Zuid straat 39, Katwijk a. Zee, Telef 88. d.k.w. aangeboden 200 c.c., ln pri ma staat, ziet er nog als nieuw uit. Te bevragen: Hein Baderstraat 24. te Sassenhelm. rijwielhandel JAC. DE NIJS, Noordeinde 11. Telef. 964. Uitgebreide collectie Gazelle en Fon gers rywlelen. Model 1939. Tandems en rywlelen te huur. pootaardappelen van Eigenheimers en Be velanders met spruiten, bij Fa. Wed. BOS EN ZONEN Wassenaarscheweg 13, Kat- wyk a. d. Ryn. tent Aangeboden wegens over compleet een ln zeer goe den staat verkeerende strandtent met alle toebe- hooren. Afm. 2x2x2. Prils billijk. Plesmanlaan 8 (Mor6Cb- slngel) Radio Techn. Dienst Wilt u verzekerd zyn dat uw thans defecte radio weer goed speelt? Laat hem dan door een erkenden Philips reperateur ln orde brengen! Aalmarkt 12. Te lefoon 1782. Hoogewoerd 9. Telef. 1470. gordijnen Te koop aangeboden: terra en blauwe gordijnen, twls- tedmatten, 2 handweef- schoorsteenkleedjes en een hanglamp m. 4 lichten. Emmalaan 17, Oegstgeest PIANOLES 25 CENT Degeiyk klavleronderricht aangeboden voor eerstbe- flnnenden en meergevor- erden tegen 25 ct. p. les. Brieven Bur v. d. Blad onder No. 2492k. radio staats Tob niet met een gebrekkig toestel. Geen toestel of schema ls ons onbekend. Reparatie f.1.—. Monteur aan huls f. 0.50. Nieuwe toestellen f. 5.50 p. m. H. Kerkgracht 3, Tel. 1132 u rijdt veilig op een rijwiel van ALT. al voor f. 28.met terugtrap rem en bagagedrager, geh. eigen montage, betere ar beid voor weinig geld. Re cord rywlel met trommel- remmen f. 45.Zie etalage ook voor gereedschap. ALT. Mare 112. pootaardappelen Nog leverbaar le kwaliteit Noord Hollandsche Eerste lingen met spruiten. Groen gerooide Zeeuwsche Eigen heimers met en zonder spruit. Tevens Red Star ge keurd en ongekeurd. GEBRS. VAN KLAVEREN Rljnsburg, Langevaart 20. Telef. 95. Gaat u verhuizen of trouwen of heeft u een lampekap noodig? Kom dan kijken bij ons. Zeer la ge prijzen. Desgewenscht naar eigen keu^ gemaakt. Solide personen gemakke lijke betaling, dus geen moeilijkheden. WIRA. Haar 1.straat 91. Bloemkoolplanten t.c koop (vroege) eigen soort, bij: P. J. KÓLDERMAN. Haag- weg 198, Lelden. radio Zeer bijzondere aanbieding van een pracht nieuw su per toestel, geheel ln no ten kast, 1 jaar garantie, gekost f. 150.nu spot prijs f. 69.50. geschikt voor 125220 V., komt nooit weder! WIRA. Haarl.str. 91 Ligplaats Motorboot Tc huur per lMei goede overdekte ligplaats voov motor of zeiljacht, tot 10 M. lengte. Lage huurprys Te bevragen: J. VAN DER WILK Jr.. Oude Vest 7, Lelden. PLANTENZAAD Le Cerf bloemkoolplanten. 1 K.G. Rynsb. uienzaad (Zwaan) Le Cerf bloem koolzaad f. 12.per pond en een half vat Prlncesse- boonen( gezouten), aange boden door: P. M. VAN EGMOND. Valkenb.weg 24. Katwijk a. d. Rijn. watersport haakstokken. vaarbomen, dweilstokken, meerhaken, herculestouw. manlllatouw, katoentouw. breeuwwerk, pek. staaldraad, kettingen, spanschroeven. ankers, lan taarns, kikkers, klemmen, zeildoek, enz. enz., in de scheepszaak van: H. R. TROOST, zyislngel KINDERWAGEN Te koop: een goed onder houden moderne kinderwa gen. Van Speykstraat 32. kano Te koop aangeboden: goed onderhouden 2-pers. kano. Te bevr.: Kooipark 14. 2 tapijten van monstercollectie. 180 270. en 240 x 320. Geen handelaren. Ryksstraatweg 32, Was senaar, by H. Schouw. luxe auto Voordeellg te koop: goed onderhouden 4-pers. auto. Vrij goeden staat. Gerevi seerde motor. Benzine 1 op 7. Nog geen olie-verbruik Firma GEBRS. BLONK. Kort Galgewater 1212 a. Lelden. Telef. 233. cactussen Te koop: 2 kamerkastje» cactussen, byzondere soor ten. Te zien: Dahliastraat 15 a. leeraar M.O. Boekhouden en ged. accountant. Opleiding voor praktykexamens, S.P.D., M.O., club- en prlvélessen. Billijke tarieven, jarenlan- lange ervaring. Admlnl- ties, belastingzaken. Ph. J. VAN MARLE, OI- denbarneveltatr. 32, Tele foon 2513. koffietent Te koop een ln goeden staat zynde koffieteut, te gen elk aann. bod. Te be zichtigen en te bevragen aan de koffletent: Hooge Ryndljk bij H.B.S.. Lelden. motorboot te koop. 6 M., met kajuit, prima motor Cltroën. Te bevr.: Oranjegracht 75. AANHANGMOTOR Te koop: een schitterende l cyl. EVlnrude motor. 3 P-K. met vliegwiel ontste king, moet weg door om standigheden. Te bevr.: Catharlnastraat No. 11. kano aangeboden. 1-pers., race model. M. lang. ln goeden staat. Te bevragen Tuinman Anna Kliniek. Meezenstr. 2. Maandagav. 5.306 uur. markies Te koop een z. g. a. n. mar kies, 2.35 breed. Hansenstraat 43 a. H.H. Postduivenliefh. Bevlogen postduiven en dulvenklok te koop. P. GIJSMAN. Lusthof 1. 22 radio Wy hebben steeds ln voor raad een ruime keuze wei nig gebruikte radiotoestel len van de goedkoopste tot dc modernste met naam- schaal w.o. met ultra korte golf. 135-220 volt. Morschweg 172. benedon mantelpak Nieuw, grys mantelcostuum (nooit- gedragen) te koop tegen elk aann. bod. Leef- tyd 16—19 Jaar. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2337k. JOHs. KOOLEN beveelt zich beleefd aan voor het leveren, maken, en vermaken van alle mo gelijke heerenkleedlng. Coupons worden ook ter bewerking aangenomen, terwlll alle geleverde werk zaamheden onder langdu rige garantie staan. Garenmarkt 15. ANTIEKE Zaanlandsche en Frlesche stoeltjesklokken, kolom pendules, wortelnoten ta- f el klokken, tin. oude doe ken. beeldjes voor Frlesche klokken, enz. Gevestigd sinds 1889. J .v. LEEUWEN. Gedlpl. uurwerkmaker. Doezastraat 29. regexkleeding Damesmantels, heeren- en jongeheeren regenjassen in blauw, beige, groen en grys gabardine regenpypen. gummi cachemier en lak- regenkleeding. dit alles vindt u 't voordeeligst in "t Kleedingmagaz. „I>e Con current". Hoogl. Kerksteeg 10—12. Slaapk.ameublement Zwaar mahonie slaapkamer ameublement. bestaande uit: llts-jumeaux, 2 nacht kastjes. kaptafel, tafel met 2 stoelen. Oranjelaan 15. Oegstgeest. wis- en natuurk. By lessen voor leerl. HBS. en Gym. P. v. ci. STAR. Wis- en Nat. cand.. Zoeter- woudsche Singel 89. Watersport - D.K.W. Luxe mahonie sharpie. 10 M2 zeil f. 125. Mooi woon- scheepje met 6 slaapplaat sen te koop of te huur. Een „D.K.W." Rt. motor 1937. H R TROOST. Zyi slngel. Telef. 1664. f. 0.35 Een pracht flacon Laven del Brillantine, maakt het haar zacht en glanzend 0.35 Eau de Cologne Boldoot vanaf f. 0.30 per flescb.le. Imperial dc beste Zie de etalage. Voor keurig zit tend haar. naar: KapperlJ TEGELAAR. Oude Singel 4 Telef. 3857. piano Te koop aangeboden: uit stekende piano. Bevragen: Witte Singel 9. schuitenhuis te koop of te huur. lig gend 6.50 M. bij 1.75 M. in de stad richting Heeren straat. Tevens roeiboot en aanhangmotor te koop. Lindelaan 2, Leiderdorp. Goedkoop Timmerhout Enorme voorraadbad dlngs. palen 2x3. vloer hout. kraaldelen. sponning delen, rabathout. geschaaf de planken alle breedten, geschaafde latten, panlat ten. tulnlatten, dubbele latten enz. enz. Vraagt Prijsopgaaf! Goedkooper dan ,DE HOUTWERF" be staat niet! N. Rijn 87. rijwielkoopjes Te koop: Jongensrywiel f. 13.Gazelle damesry- wiel f. 14.Nieuwe rij" wielen met roestvrij lak werk voor f. 28.rri olie carantle. L. ERADES Jr Hoogewoerd 158. bij Plan- taze. Telef. 3494. Let op het Juiste adres. 3-4

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 15