KREYHBORG ïllPïtH! '[EID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 27 April 1939 NAGEKOMEN BERICHTEN VfIHnm Stadsnieuws Binnenland Burgemeester wil de verantwoordelijkheid niet langer dragen Rumoer over een eervol ontslag te Vriezenveen ■Gr Uit de Omstreken Buitenland Slagkruiser „Repulse" niet naar Canada Het „Blo emenfeest' te Noordwijk Uit de Rijnstreek muzikale rondwandeling van „de princevlag". Maandag 1 Mei zal de afdeellng Leiden van bovengenoemde vereenlglng met haar tamboers en pijpers, ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana een marsch door de stad maken. Bij gunstig weer vertrek te Th. uur van Zoeterwoudsche weg, langs Heerenstraat, Doezastraat, Steenschuur, Breestraat, Kort Rapenburg, Prinsessekade, Steenstraat, Rijnsburgersingel. Valkbrug, Nieuwe Bees tenmarkt, Turfmarkt. Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat. Hooigracht, Watersteeg, Hoogewoerd, KoreVharstraat. Zoeterwoud sche Singel, Heerenstraat, Zoeterwoudsche- weg. h. o. r. a. Een lilm over het werk der vereeniging. De vereeniging Hora, (Herstellingsoord Rijksambtenaren Ihad gisteravond ln ,,'t Schuttershof" een propaganda-feest- ivond belegd, welke zeer goed bezocht was. De voorzitter van de Leidsche afdeeling, de heer Zunderman sprak aan het begin van dezen avond een kort propagandistisch woord, waarin hij er ln het bijzonder op wees, dat al neemt Leiden in de rij der Hora-afdeelingen een vooraanstaande' plaats ln, er toch nog zeer vele ambtena ren zijn, die niet van het groote nut en voordeel van Hora doordrongen zijn. Het kwam spr. onbegrijpelijk voor, dat waar Hora voor een zeer lage contributie vele voordeelen biedt, er toch nog ambtenaren gevonden worden, die geen lid van Hora lijn Zij doen hierdoor, aldus spr., zichzelf ea hun gezin zeer zeker tekort. In aansluiting op dit openingswoord heeft dr. Breedveld, secretaris van het H. Been Inleidend woord gesproken op de te vertoonen Hora-film, die een duide lijk inzicht van het werk der vereeniging gaf. Met nadruk wees spr. er op, dat het ondersteuningsfonds met zijn voorschot bank in de Jhren 1910-1938 aan vijfduizend leden steun heeft verschaft tot een bedrag van één millioen gulden. Daar steeds strik te geheimhouding wordt bewaard, geeft dit voor de bulten hun schuld in moeilijk heden geraakte ambtenaren een waarborg, dat zij zich zonder eenlg schaamte tot het H.B. kunnen wenden. Bovendien, aldus spr., bedenkt wel, gij hebt. Indien de om- tadlgheden daartoe lelden, recht op voorschot en ondersteuning. Ook over het herstellingsoord te Ede, I waar ambtenaren en hun gezin tegen een I minimum vergoeding een voortreffelijke I verpleging genieten, deed dr. Breedveld nog enkele mededeelingen. De hierna vertoonde, uit dTie deelen be staande film, gaf allereerst een beeld van de gebouwen en kantoren waar leden en I toekomstige leden van Hora werkenZoo lagen wij vele exterieur-foto's van rijks- en gemeente-gebouwen en enikele interessante intérieur-opnamen van het hoofdgebouw van den P.T.T. en den Raad van Arbeid te Rotterdam. De film -brengt ons daarna in kennis met een amtbenaar, die zicfh tot Hora wendt en daar zulk een goede behandeling geniet, dat hij later, na een bezoek aan het her- stallingsoord te Bde. een ijverig propagan- dist van de vereeniging wordt. Intereseont is vooral dat deel van de film I dat handelt over het herstellingsoord en I dat, meer nog dan het gesproken woord dit tan uttdiukiken, een overtuigend bewijs levert van de voortreffelijke inrichting van hel gebouiw en de goede verzorging der patiënten. Met een opwekking Hora te steunen ein digde deze, door de Haagsche Amateur-film club opgenomen film. Na de pa-uze draaide de prachtige natuur film „Met de Marnlx van Amsterdam naar Genua". Het Leidsch Salonorkest, o. 1. v. den heer J. Plu, verleend-e aan dezen avond welwil lend zijn gewaardeerde medewerking. MILITARIA. Bij Kon. -besluit van 24 April is, op het daartoe door hem gedane verzoek, eervol ontslag als zoodanig verleend uit den mili tairen dienst aan resenve-kaipi-tein jhr. L G. Just de la Paisières, van he t 6de regiment, veldartillerie alhier. De Leidsohe Oh-r. Oranjevereeniging organiseert as. Maandagavond ter gelegen heid van den verjaardag van HX.H. Prin ses Juliana een openbare feestvergadering. waar als -hoofdschotel door de Timdelerclub het historisch spel in 3 'bedrijven „Het Kind van Staat", d'oor H. J. Schiminihel. zal wor den opgevoerd. Het Leüdsche Salonorkest en de Oranjegarde verleenen eveneens medewerking. HAAGSCHE RECHTBANK. Aanrijding op een kruispunt te Leiden Op een kruispunt te Leiden, aan de Jan 'an Houtkade—BoisotkadeDoezastraat Heerenstraat, vond op 24 Nov. van het vorig laar een hevige botsing plaats tusschen een Personenauto, bestuurd door den aannemer u ?e G' uit; Moercapelle en een motorfiets, oestuurd door F. Heybroek uit Leiden. Op de n w ^?n laatstgenoemd voertuig zat mr. dp i 2 uit Middelburg. Deze werd over e straat geslingerd en zwaar gewond. het veroorzaken van zwaar licha- hoor schuld had De G. zich nüvt verant-woorden. e bestuurders zeiden elkaar eerst op }ii„ laatste moment te hebben gezien door 'ongunstige uitzicht ter plaatse, het f ?onde nil Leiden deelde mede, dat is e SIacl'1'offer levensgevaarlijk gewond „„°e?,eest door een schedelbreuk en her- «nsSiudding. ha/ °l"cier vond, dat verdachte roekeloos „Streden; he snelheid van 20 a 30 K.M. noemt?5 doelh punt te groot worden ge- fee?' ?is°hite dan ook f. 100 boete subs. 50 bii?J!.i 'ttenis, rekening houdend met de j) tce omstandigheden. Ëeltibciete veraocht clementie en een Zooals wij hebben gemeld is met ingang van 30 April a.s. aan den heer A. P. F. A. J. Albarda op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Vrie zenveen. Wij ontleenen, in verband hiermede, het volgende aan het „Twentsch Dagblad Tubantia". De burgemeester deelde ons bij informa tie mede, dat hij om zijn ontslag verzocht heeft, omdat hij onder de gegeven plaatse lijke omstandigheden de verantwoordelijk- voor zijn ambt niet langer wenschte te dra gen. De Burgemeester heeft de gemeenteraad heden bijeengeroepen. Hoewel ons momenteel geenszins bekend is. welke plaatselijke omstandigheden den burgemeester tot het aanvragen van zijn ontslag hebben bewogen, meenen wij in dit verband toch te mogen herinneren aan het feit. dat reeds geruimen tijd een zeer on prettige verhouding tusschen de wethou ders en burgemeester Albarda bestond, waardoor een voor de gemeente zeer onge- wenschte toestand was ontstaan. De beide wethouders waren het niet eens met de wijze van optreden van het hoofd der gemeente en wenschten meer zeggen schap, de burgemeester stelde zich op het standpunt, dat er onrechtmatigheden of onregelmatigheden geschiedden in de ge meente, met medeweten van de beide wet houders en wilde daar een einde aan ma ken. Zoo zeer heeft deze tegenstelling zich toe gespitst, dat de beide wethouders den bur gemeester herhaaldelijk alleen hebben la ten zitten in de vergadering van B. en W. en ook niet verschenen zijn in een destijds door den burgemeester uitgeschreven spoed- eischende raadsvergadering. Inmiddels deden ln Vriezenveen allerlei geruchten de ronde over onregelmatighe den, die zouden zijn begaan. Niemand v/ist het ware van de zaak en de Raad verlang de klaarheid. Dit leidde in October 1938 tot een con flict. De beide wethouders, de heeren A. Bakhuis en J. Pot en de gemeente-secreta ris, de heer F. S. Muller, hebben een bezoek aan Den Haag gebracht, waar zij op het Departement van Binnenlandsche Zaken een bespreking hadden over deze kwestie en daarna vergaderde de Raad op 28 Octo ber opnieuw in spoedeischende vergade ring om te beslissen over een voorstel van den burgemeester, tot het instellen van een raadscommissie welke de onrechtmatighe den zou „toetsen" om aan dergelijke prac- tijken een einde te maken. De burgemeester opende die vergadering met het voorlezen van de navolgende ver klaring: ..Woensdag j.l. (in Oct. dus) heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken mij op de hoogte gebracht met een klacht, die de beide wethouders, daarin bijgestaan door den Gemeente-secretaris, tegen mij bij hem hebben ingebracht. Over den aard van deze klacht, welke verband houdt met uitlatin gen van mij, dient voorshands de geheim houding beslist bewaard te blijven. Deze kwestie blijft dus geheel buiten het debat ln deze vergadering en buiten dat in de eerstvolgende vergaderingen, waar wij ons werk dus normaal kunnen doen, zooals de Minister mij nadrukkelijk verze kerde". Deze verklaring baarde nog al opzien. Er werd ter vergadering nog een gecy- clostyleerd stuk verspreid waarin door den burgemeester de onregelmatigheden, welke in de gemeente hadden plaats gevonden, werden beschreven. Daarop volgde een debat, waarin de meerderheid van den raad er de voorkeur aan gaf, geen commis sie te benoemen, welke een onderzoek zou instellen naar de onregelmatigheden, doch een beslissing af te wachten van hocger- hand op de klacht van wethouders en secretaris. De voorzitter verklaarde hierna, dat hij dus gewoon zijn eigen weg ging en deze kwesties verder niet meer met de wethou ders zou bespreken. Als de wethouders de zaken weer wilden bespreken moesten zij zich tot hem wenden. Spr. zelf zou er niet meer over beginnen. Uit het feit. dat de burgemeester sedert dien eervol ontslag heeft aangevraagd, mag worden opgemaakt, dat de verhoudingen ter plaatse niet verbeterd zijn en dat dit den heer Albarda thans bewogen heeft tot heengaan, omdat hij onder de gegeven plaatselijke omstandigheden de verant woordelijkheid voor zijn ambt niet langer wenschte te dragen. 0 0 0 De heer Albarda, die thans 39 jaar oud is, werd op 1 November 1933 benoemd tot bur gemeester van Vriezenveen, als opvolger van den heer J. M. Krijger Jr. Hij is aange sloten bij de Chr. Hist. Unie. De „Telegraaf" schrijft nog: Men zou er de aandacht van den minis ter op gevestigd hebben, dat de heer Albar da, in tegenwoordigheid van anderen, en met name van de beide wethouders, zich meermalen op onbetamelijke wijze zou heb ben uitgelaten over zieer hooggeplaatste autoriteiten en zelfs over leden van het Koninklijk Huis. Zoo moet zich bij de re geering de gedachte gevestigd hebben, dat de heer Albarda, door zijn manier van op treden. moeilijk langer als burgemeester gehandhaafd zou kunnen worden en moet hem een wenk zijn gegeven, zijn ontslag aan te vragen, om verdere moeilijkheden te vermijden en een ongevraagd ontslag te voorkomen. Van zijn kant heeft de heer Albarda meermalen té kennen gegeven, ook in Den Haag, dat men door allerlei intri gues en stil verzet, hef hem onmogelijk ge maakt heeft zijn taak naar behocren te vervullen. Vraagt het maar eens aan Uw vrouwl Zij zal U zeggen dat WAARBOIIC-KLEEDINU Iets aparts Is. Waarborg-Kleeding alléén bij: 3707 Ungez. Med.) HAARLEMMERMEER. In verband met haar benoeming te Tiel, zal mej. J. E, v. d. Gaast Hoofddorp binnenkort verlaten, als onderwijzeres der Nijverheidsschool. Ook buiten de school zal het vertrek van mej. v. d. Gaast als een groot verlies beschouwd worden. Zij was het. die nieuw leven gaf aan den Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen. Onder haar leiding hebben de vrouwen vele nuttige en leerzame avonden gehad en tal rijke leerzame reisjes gemaakt. Ten nadeele van den heer S. aan den Aalsmeerderdijk werd een rijwiel ont vreemd. Bij de politie is hiervan aangifte gedaan. HILLEGOM. De heer H. J. Muller gaat heen. Op 1 Juni zal de heer H. J. Müller, eer ste Haltechef der Ned. Spoorwegen op het station alhier den dienst met pensioen verlaten. Van 16 Maart 1936 af was de heer Müller hier als stationschef werk zaam. Hij mocht op 3 December 1938 on- In antwoord op een vraag heeft Chamberlain in het Lagerhuis ver klaard, dat het bij nadere overwe ging wenschelijk is gebleken, dat de slagkruiser „Repulse", die den koning naar Canada had zullen brengen, in de Europeesehe wateren blijft. De koning zal met het mailschip „Em press of Australia" reizen, dat door oor logsschepen geëscorteerd zal worden GEEN BEZOEK OP FRANSCHE SCHEPEN Volgens een mededeeling der agenten van Fransche scheepvaartmaatschappijen zullen in Singapore, Saigon en andere ha vens géén bezoekers meer aan boord van Fransche schepen worden toegelaten. Men gelooft, dat dit verbod ontstaan is uit vrees voor sabotage, na den brand op de „Paris" en de „Angers". der veel belangstelling zijn 40-jarig jubi leum bij de Ned. Spoorwegen herdenken. Op 1 Mei 1929 werd de heer Müller be noemd tot eerste Haltechef op het station Hsergnsingel te Leiden, waar hij werk zaam is geweest tot de opheffing van dit station. Daarna was hij eenigen tijd werkzaam op het station H.S.M. te Leiden. In zijn plaats ls benoemd de heer J. Hor- merson, thans eerste Haltechef te Voor schoten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tengevolge van het ijverig werken van enkele jongedames bracht de bloempjesdag voor het Koningin Emmafonds f. 23,28 op. KATWIJK AAN ZEE. Visscherij -examens. Bij de in de Visscherij school alhier ge houden examens zijn geslaagd voor het certificaat van voldoende kennis der inter nationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee en de toepassing ervan: Dirk Ros. Maart Ruwaard. Klaas Schaap, Koos de Zwart Jzn.. Jac. van Duyvenbode Jzn., Gijs Schaap Hzn., Bas van Dijk, Nic. de Mol, allen van hier; en van Noordwijk aan Zee Jac. Hazenoot. Rijksgedelegeerde bij deze examens was kapt. E. P. Ross, lid der examencommissie voor stuurlieden te Den Haag. Geslaagd te Den Haag voor het diplo ma van radio-telefonist onze plaatsgenoot Maaxt Ros. RIJNSBURG. HET A.S. VERTREK VAN Dr. H. G. JONKER. Werkzaam leven in dienst van patiënten en gemeente. Door het vertrek van dr. H. G. Jonker verliest onze gemeente een zeer geacht en kundig geneesheer Ruim 31 jaar heeft hij hier een zeer drukke praktijk uitgeoefend en zich daardoor vele vrienden verworven Dit bleek op ondubbelzinnige wijze, toen hij eenige jaren geleden zijn 25-jarig jubileum vierde. Ondanks zijn nacht en dag in de weer zijn, vond dr. Jonker toch nog gele genheid om zich met groote nauwgezetheid aan het vereenigingsleven te Wijden. Kort na zijn vestiging in onze gemeente, werd hij lid van den gemeetneraad en hij is dat tot nu toe gebleven. In de raadsvergaderin gen was hij een man van gezag. Steeds werd gaarne naar hem geluisterd! Hij is eveneens sinds 1908 bestuurslid van de Coöperatieve Voorschotbank en Spaarkas. Zijn functie van kassier-penningmeester neemt hij met groote Accuratesse waar. Het was slechts bij hooge uitzondering, dat dr. RESULTATEN VAN HET BOEKJAAR 1938 VERZEKERD KAPITAAL RUIM f 458.000.000,- NETTO-PREMIE RESERVE TUIM f 143.500.000,- EXTRA RESERVE RUIM 1 9 600.000,- MAATSCHAPPELIJK KAPITAAL (VOiGESioei) f 1.800.000,— VRAAGT HET VERSLAG! 3706 (Ingez Med.) Jonker een wekelijksche zitting niet bij woonde Voorts is dr. Jonker president van het College van Notabelen der Ned. Herv. Kerk; Voorzitter van de plaatselijke Ver eeniging „Ziekenhulp" en Secretaris van de Ver. „Draagt Elkanders Lasten". Ook was hij vele jaren lid van de voormalige Ge zondheidscommissie van Katwijk en Om streken. Thans legt hij zijn praktijk neer en gaat zich metterwoon te Oegstgeest vestigen, waar een welverdiende rust na zulk een werkzaam leven hem zeer zeker van harte wordt toegewenscht! Naar wij vernemen vindt de afscheids receptie morgenmiddag niet plaats in de zaal achter „Avondrust", gelijk gisteren abusievelijk vermeld, doch in het Gebouw voor kerkelijke belangen aan de Brouwer straat. De Groentenhandel. De groentenhandel bepaalde zich de laatste dagen ook weer voornamelijk tot grooten aanvoer van waschpeen. welke een zeer gevraagd artikel blijft. Mede door veel vraag voor het buitenland, konden de be- trekxelijk hooge prijzen gehandhaafd blij ven. Dit is voor velen een meevaller, omdat de opbrengst der andere producten bijv. kroten en uien ver beneden de loonende prijzen blijven. De aanvoeren daarvan wor den ook geleidelijk kleiner. De Bloemenhandel. Aan de veiling Flora vormen tulpen en narcissen nog steeds het voornaamste deel van den aanvoer. Wel komen ook meer lelies, lathyrus en anemonen voor de klok. Over het algemeen bleven de prijzen sta- tionnair met een af en toe kleine stijging. De handel blijft echter, vooral ook door den internationalen toestand gedrukt en is voor de handelaars in geen geval loonend te noemen. VALKENBURG. Het militaire vliegveld. Thans is men begonnen met het maken van een overweg over den drukken ver keersweg Katwijk Rijn—Wassenaar voor den aan te leggen zandspoorweg naar het vliegveld. Wij vernamen, dat voorloopig 400.000 kub. M. zand uit „Rijksdorp" naar het aan te leggen vliegveld moet worden vervoerd. VOORSCHOTEN. Ouderavond O. L. School. In het gymnastieklokaal achter het Raadhuis is een ouderavond gehouden, die tevens een afscheidsavond was voor de jeugd, die de school, na volbrachten leer tijd gaan verlaten met 1 Mei, Onder de zeer velen merkten wij óók op de heer en mevrouw Rutten, die dus de openbare school nog niet zijn vergeten. Het hoofd der school, de heer J. H. Ro- ntijn sprak namens de oudercommissie een woord van welkom en wenschte, dat de tand tusschen school en ouders ook door dezen avond versterkt zou worden. De leerlingen onderstreepten dezewoor- ien met een welkomstlied, dat onder lei ding van den heer Romijn zeer goed werd gezongen, evenals de daarop volgende zangnummers. Mevrouw H. A. S. Romijn-Oostveen nam hierna de leiding over: onder haar direc tie zongen de meisjes en jongens „Een oud sprookje" en „De Sneeuwman". Vooral dit nummer met tot slot sneeuwballen gooien, was voor de uitvoerenden, met den sneeuw man aan het hoofd een buitengewoon suc ces. Tot slot zongen enkele kinderen een paar Fransche liedjes, waarna werd ge pauzeerd. Na de pauze voerden de kinderen een tooneelstukje op, hetgeen bijzonder in den smaak viel. Tenslotte heeft de heer J. H. Romijn al len dank gezegd voor hun medewerking, in het bijzonder mevr. Lamet-Bakker die de pianobegeleiding verzorgd had. waarna aan de scheidende leerlingen een herir.r.e- ring aan de school werd aangeboden. De Emmabloemcollecte wordt a.s. Zaterdag door de afd. van Het Groene Kruis in deze gemeente gehouden. WARMOND. DE OOIEVAARS ZIJN ER WEER! Na 5 jaren op het oude nest terug. Hedenochtend hebben de ooievaars weer bezit genomen van het bekende ooievaars nest. staande voor de buitenplaats „Ooeter- geest". De laatste vijf jaren is het nest on bewoond geweest. Begrijpelijkerwijs trok de aanwezigheid der ooievaars groote belangstelling en men verheugde zich algemeen over hun komst. Ook voor de talrijke watersportliefhebbers, die binnenkort onze gemeente weer komen bezoeken, zullen de ooievaars, gelijk zulks indertijd het geval was, een speciale attrac tie zijn! ALLERWEGEN FRAAIE VERSIERINGEN, Hedenmiddag is onder groote belangstelling in het „Huis ter Duin" het Noordwijksche Bloemenfeest officieel ge opend. Van de versieringen is dit jaar extra-veel werk gemaakt! Behalve de artis tiek gearrangeerde bloemen- mozaïken, trekken ook de in verschillende straten ge plaatste denneboomen met guirlandes van wimpels de aandacht en verhoogen het vrooüjke aspect. - Tevens wordt door de inwoners druk gevlagd, zoodat Noordwijk in deze dagen een bij uitstek kleurigen en fleurigen in druk maakt! Wij hopen morgen op een en ander terug te komen en onze indrukken weer te geven van de thans zoo prachtig versierde Bloemen- badplaats, waar speciaal tij dens het Zaterdagmiddag te organiseeren Bloemencorso ongetwijfeld een geanimeer de drukte zal heerschen! heer J. W. de Bruyn ter aarde besteld. Op hoogen leeftijd gekomen hij was een der oudste ingezetenen onzer gemeente had de overledene een arbeidzaam leven achter zich. In Augustus 1937 mocht hij onder groote belangstelling zijn 60-jarig huwe lijksfeest vieren. Ondanks zijn drukke werkzaamheden als veehouder, gaf hij zich gaarne voor de gemeenschap. Zoo be kleedde hij ongeveer 40 jaren kerkelijke functies en gedurende 33 jaren was hij lid van den Raad, waarvan meerdere Jaren wethouder. Toen hij den tijd gekomen achtte om plaats te maken voor jongere krachten, vestigde hij zich in onze ge meente. doch het gezin bleef meeleven met de bevolking van Rijnsaterwoude. Nadat het stoffelijk overschot in de groeve was neergelaten, sprak ds. Geerling van Oude wetering, daarbij wijzende op het verzoe nend sterven van Christus. Voorts werd ge sproken door den heer Bosch uit Alphen, daarna door den heer Kempenaar van Woubrugge namens den Kerkeraad. Op diens verzoek werd gezongen „Jezus, Uw verzoenend sterven". Een zoon van den overledene dankte namens de familie voor de laatste eer zijn vader bewezen. Onder de aanwezigen merkten wij op, behalve vele vrienden en bekenden uit de omgeving, den heer van den Knijff, wethouder der ge meente Rijnsaterwoude. KRING RIJNLAND VAN VRIJWILLIGE BURGERWACHTEN. WOUBRUGGE. Teraardebestelling van wijlen den heer J. W. de Bruyn. Gistermiddag werd te Rijnsaterwoude het stoffelijk overschot van wijlen den Vergadering te Leiderdorp. De besturen van de Vrijwillige Burger- wachten, aangesloten bij den Kring Rijn land, hielden een bijeenkomst in het Raad huis te Leiderdorp. Behalve van Hazers- woude, waar een vergadering van de plaat selijke burgerwacht werd gehouden, waren alle besturen aanwezig, n.l. die van Alkema de, Benthuizen. Koudekerk, Leiderdorp en Zoeterwoude. De burgemeesters van Alke- madae, Hazerswoude en Koudekerk waren afwezig, beide laatsten met kennisgeving. Burgemeester Brug van Leiderdorp, voor zitter van het kringbestuur, opende en zette het doel van deze bijeenkomst uiteen, n.l. uitbreiding van het contact tusschen de burgerwachten van den Kring, tot nu toe hoofdzakelijk bestaande in den jaarlijkschen schietwedstrijd te Katwijk. Spr. wees op de steeds toenemende belangrijkheid van de burgerwachten die thans ook in den lucht beschermingsdienst zijn ingeschakeld. Spr. gaf in overweging zoo mogelijk telkens in het najaar een bijeenkomst te houden op een centraal punt. De uitreiking der prijzen, op de schiet wedstrijden behaald te Katwijk, zou hier kunnen geschieden. Er zou een spreker voor deze gelegenheid kunnen worden uitgenoo- digd terwijl enkele attracties de aantrekke lijkheid van de bijeenkomst zouden kunnen verhoogen. Na den voorzitter spraken o.a. de burge meesters van Benthuizen en Zoeterwoude, die beiden het denkbeeld toejuichten. Be sloten werd, om, indien de niet aanwezige kringbestuurders zich met het doel kunnen vereenigen, de bijeenkomst in het najaar te 3—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 7