BINNENLAND JBasedh LEIDSCH DAGBUD - Derde Blad De vlootschouw te Rotterdam Luchtafweergeschut voor Den Haag Vice-Admiraal C. C. Kayser overleden wijziging recht van vereeniging vergadering Hanty2 Nederlandsche vereen, van huisvrouwen en r FIETSLICHT Het oproepen van werklooze dienstplichtigen Gratis NADERE BIJZONDERHEDEN. Tijdens een persconferentie heeft het Rotterdamsch Comité ter Behartiging van Nationale Belangen, dat zooals men weet in samenwerking met de Rotterdamsche afdeeling van de vereeniging .,Onze Vloot" en het Nationaal Jongeren Verbond te Rot terdam Zaterdag a s een vlootschouw ge organiseerd. op de Nieuwe Maas te Rotter dam. nadere mededeelingen gedaan over het programma daarvan. Het smaldeel ..Rotterdam", zooals men het eskader reeds betiteld heeft, zal mor genmiddag omstreeks vier uur. na gehou den oefeningen op de Noordzee, voor Rot terdam verschijnen en ligplaats nemen voor de Boompjes. Zaterdagmiddag om 3 uur vangen de de monstraties aan met roeiwedstrijden tus- schen sloepen van de Tromp, de Sumatra en de mariniers uit Rotterdam. Dit gebeurt voor de Willemskade. Van kwart voor vier tot 4 uur worden er eenige salvo's gegeven, gevolgd door een duikdemonstratie. terwijl bij gunstigen wind van 4 tot 4.05 uur de beide kruisers een nevelscherm zullen leggen. Daarna zul len eenige torpedovliegtuigen (houten) tor pedo's afwerpen. Des avonds zal van 9 uür tot 9.15 een watervliegtuig gevangen in de zoeklichten van de kruisers ..bommen" werpen boven de Nieuwe Maas, terwijl van 9.15 tot 9.30 uur door alle aanwezige oorlogsbodems een zoeklichtspel gehouden zal worden, hetgeen een uniek gezicht zal opleveren. Ten slotte volgt om 9.30 uur een vuurwerk op het Prinsenhoofd. Kwart over tien zal voor het Raadhuis door de Koninklijke Marinekapel, met medewerking van alle aanwezige tam boers en pijpers, een taptoe worden gehou den, tijdens welke de burgemeester, offi cieren en burgerautoriteiten in de Burger zaal zal ontvangen. Zondagmiddag van 2.30 tot 4 uur zal het publiek in de gelegenheid worden gesteld de kruisers te bezichtigen, terwijl ten slotte op Maandag 1 Mei op de Rochussenstraat een groote parade afgenomen zal worden door den commandant, kapitein L. A. C M. Doorman, waarbij ook de commandant 1 van de marine te Willemsoord, schout-bij nacht H. Jolles, aanwezig zal zijn. Batail- lonscommandant zal zijn de garnizoens commandant te Rotterdam, overste F. Lugt. EEN DER VASTSTELLERS DER GRENZEN VAN SURINAME. Gistermiddag is vice-admiraal C. C. Kay ser geheel onverwacht overleden tijdens een onderhoud met den minister van Koloniën, den heer Ch. Welter, in de kamer van den minister op het departement van Koloniën te Den Haag. Onmiddellijk telefonisch ontboden medi sche hulp kon niet meer baten. Toen de dok ter van den minister kwam was admiiaal Kayser reeds overleden. Als lid van een gemengde commissie tot vaststelling van de grenzen van Suriname heeft hij groote verdiensten gehad. Hij was sedert korten tijd uit Suriname terug. De regeering erkende zijn verdiensten door hem voor zijn werk in Suriname tot Commandeur in de Orde van Orur je-Nassau te benoemen Reeds eerder was admiraal Kayser benoemd tot Ridder in den Nederlandschen Leeuw. Hij was verder begiftigd met verschillen de buitenlandsche orden. Vice-admiraal Kayser is in 1867 geboren. Na de gebruikelijke opleiding voor marine officier werd hij bij K.B. van 2 Aug. 1887 benoemd tot adjudant le klasse. In 1900 volgde zijn benoeming tot luitenant ter zee 2e Klasse. Bij K. B. van 1 Januari 1912 werd hij benoemd tot luitenant ter zee le klasse en op 16 April 1921 tot kapitein-luitenant ter zee. Kapitein ter zee werd hij op 1 Dec. 1926 en schout-bij-nacht op 26 Jan. 1929. Den rang van vice-admiraal verkreeg de heer Kayser op 16 Maart 1931 toen hem eer vol ontslag uit den zeedienst verleend werd. Tnei'n vcvn. Por stuk 5 ct. 12 stuks 50 ct. Bij Apothekers en Drogisten. 3722 (Ingez. Med.) VOORSTEL TOT AANKOOP VAN DRIE BATTERIJEN. B. en W. van Den Haag schrijven aan den gemeenteraad, dat zij er zich rekenschap van hebben gegeven dat er in Den Haag en kele objecten zijn. welke voor de bescher ming van de bevolking en de voorziening in haar noodzakelijke behoeften van het groot ste belang moeten worden geacht. Zij heb ben op het oog de vrijwel aan elkaar gren zende bedrijven van de telefoon en de elec- triciteitsvoorziening en voorts de fabrieken van het gemeentelijk gasbedrijf met de gas houders van dit bedrijf. De kosten van het afweergeschut zullen in geval van aanschaffing door bemiddeling van het departement van Defensie, met in begrip van de kosten voor het opstellen daarvan, in totaal ten hoogste f. 110.000 be dragen. Hierin zijn de kosten van richtap- paraten en van munitie begrepen. B. en W. hebben zich persoonlijk en daar na bij brief van 15 Maart 1.1. tot den minis ter van Defensie gewend met het verzoek de helft van de kosten der bedoelde verde diging van den telefoondienst en het Ge meentelijk Electrisch Bedrijf te dragen. Ook voor de actieve bescherming van het Ge meentelijk Gasbedrijf vroegen zij een bijdra ge uit 's rijks kas. Met het oog op het be lang dat ook de Nederlandsche Spoorwegen zouden hebben bij luchtdoelgeschut ter ver dediging van het gasbedrijf, polste het col lege eveneens de directie van het spoorweg bedrijf over de mogelijkheid eener bijdrage ln de kosten. Op alle verzoeken werd echter afwijzend beschikt. Wel verklaarde de mi nister zich bereid om zijn bemiddeling te verleenen bij de aanschaffing van luchtaf weergeschut en bij de opleiding van fa- briekspersoneel e.d. voor de bediening. Zal de opstelling van zulk geschut bij een bedrijf tot het beoogde doel leiden, dan moe ten de bedieningsmanschappen bij dreigend gevaar in den kortst mogelijken tijd hun plaats kunnen innemen; uit dien hoofde is het onvermijdelijk, dat zij worden betrokken uit het personeel van het bedrijf. Hieruit moeten derhalve vrijwilligers worden gere- cruteerd. Hun volkenrechtelijke positie is verzekerd, doordat zij voorloopig voor één jaar een verbintenis aangaan bij het „Vrijwillig Landstormcorps Luchtafweer- dienst". Door deze verbintenis zijn zij in ge val van oorlog in alle opzichten militair. Van rijkswege worden uniform, uitrusting en be wapening verstrekt, echter geen geldelijke vergoeding. Een der batterijen zal tevens het Centraal Magazijn van het staatsbedrijf der P T. T. beschermen. De directie van dit bedrijf heeft zich in beginsel bereid verklaard om de helft van de kosten van een batterij voor haar rekening te nerren. hetgeen een bij drage van pl.m. f. 18.000 beteekent. Voorts meenen B. en W. een bijdrage van het de partement van Binnenlandschp Zaken te mogen verwachten. B. en W. stellen ten slotte aan den raad voor tot de aanschaffing van drie batterijen met toebehooren over te gaan. WAARNEMEND COMMISSARIS DER KONINGIN IN Z.-HOLLAND. Het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heeft overeenkomstig artikel 35 van de Provinciale Wet het lid van Gedeputeerde Staten, den heer Th. Feukels, aangewezen als waarnemend- Commissaris der Koningin ingeval van on gesteldheid, afwezigheid of ontstentenis van den Commissaris, meldt de „Stan daard." Deze aanwijzing was noodig in verband met het overlijden van Jhr mr. L. E. M. Von Fisenne. die voorheen als vervanger was aangewezen. CONGRES TE HENGELO. De Nederlandsche vereeniging van huis vrouwen houdt haar algemeene jaarverga dering te Hengelo. Gistermiddag zijn onge veer 300 afgevaardigden uit alle deelen van Nederland in het vereenigingsgebouw te zamen gekomen, waar zij de gasten waren van de afdeelingen Hengelo. Almelo. En schedé en Oldenzaal. Namens de vier ont vangende afdeelingen sprak mevrouw Meij- ling-Dalenoord. de presidente van de af deeling Hengelo, een welkomstwoord. Het eere-lid van de afdeeling Hengelo, mevr. Middelberg-Van Assendelft de Coningh. heette in het bijzonder het hoofdbestuur en den burgemeester van Hengelo, mr. v. d. Dussen hartelijk welkom. De burgemeester, die hierna het woord nam. zeide dat het gemeentebestuur het ten zeerste op prijs gesteld had. dat beslo ten is deze vergadering in Twente te hou den. Spr. betreurde het, niet in staat te zijn de dames officieel op het gemeente huis te ontvangen, maar hij had toch be hoefte gevoeld de afgevaardigden in Hen gelo welkom te heeten. De voorzitster van het hoofdbestuur, mevr. C. Neytzell de Wilde-Mac Gillavryuit Den Haag. bracht spreeksters en spreker dank voor de hartelijke ontvangst. Namens den bond van boerinnen en an dere plattelandsvrouwen sprak mevr. K. G. de Jonge-Gortern uit Enschedé en wees op de vele punten van overeenkomst, welke tusschen de beide vereenigingen bestaan. Verschillende kwesties van internen aard werden hierna behandeld. De verslagen der diverse commissies werden goedgekeurd en de leden der nieuwe commissies benoemd. Het aftredende bestuurslid, mevr. mr. D. R. E. Oppenheimer-Belinfante. Den Haag. die reeds 15 jaar als bestuurslid werkzaam is en opnieuw herkozen werd. werd door mevr. W. de BooyScheltus uit Breda na mens de geheele vergadering gehuldigd en een prachtige vaas van Delftsch blauw aangeboden De voorst-ellen van hoofdbestuur en af deelingen werden aan een uitvoerige be schouwing onderworpen. In de avondvergadering heeft mevr. R. Lotgering-Hillebrand uit Rotterdam ge sproken over de noodzakelijkheid van voor- raadvorming, hetgeen vooral in dezen tijd van het grootste belang is, ook uit sociaal oogpunt. DE MEMORIE VAN ANTWOORD. Aan ae memorie van antwoord aan de j Eerste Kamer over het ontwerp van wet 1 tot wijziging en aanvulling van de wet tot regeling en beperking der uitoefening van het recht van vereeniging en vergadering, en van eenige daarmede verband houdende artikelen van de wetboeken van strafrecht en strafvordering is het volgende ontleend: Blijkens het voorloopig verslag achtten verschillende leden de omschrijving in het voorgestelde tweede lid van artikel 3 van de wet opgenomen, te vaag. Dit kan geens zins worden toegegeven. In de eerste plaats wordt verboden het deelnemen van vreem delingen ..door lidmaatschap of op andere wijze" aan Nederlandsche staatkundige ver eenigingen. De woorden „door lidmaat schap of op andere wijze" kan men in deze omschrijving desgewenscht vervangen door een uitdrukking als: „hoe dan ook", ..op welke wijze dan ook". Zij zijn voornamelijk I opgenomen om een anders mogelijk mis- I verstand te voorkomen, dat bij ..deelne men" uitsluitend of in de eerste plaats aan lidmaatschap zou zijn gedacht. Ontduiking van het voorschrift langs den weg van an deren intellecteuelen of materieelen steun, zou dan toch voor de hand liggen. Als men hiermede rekening houdt, blijft mate rieel de beDaling, dat vreemdelingen op geenerlei wijze aan Nederlandsche staat kundige vereenigingen mogen deelnemen, men kan het ook zoo zeggen- zich op gee nerlei wijze met die vereen5gingen en ons staatkundige leven mogen bemoeien. In de tweede plaats zal. krachtens het tweede lid van artikel 3 verboden worden, dat een Nederlandsche staatkundige ver eeniging ..haar werkzaamheid uitstrekt tot het buitenland". Ook deze uitdrukking liikt. hoewel zij in verband met den aard van de materie minder scV>°rp is. en moest zijn. dan de vorige, duidelijk. Het natuurlik terrein van ..werkzaam heid" van een Nederlandsche staatkundige vereeniging is ons eigen land. Ieder uit bouwen van de organisatie in den vreemde leidt tot het reeds boven gesignaleerd ge vaar van een min of mep*- nauwe verbin ding met een buitenlandséh nolitiek stelsel of van wriivingen met een bu'tenlandGche mogendheid ter zake van da or te lande niet gewenschte politieke activiteit. Over de be teekenis van het ontwerp voor de staatkundige werkzaamhe:d van vreem delingen hier te lande wordt o.m. het vol gende ontleend: In de eerste plaats zullen de algemeene voorzieningen, in het ontwerp vervat, ook gelden voor vreemdelingen en vtxr de staatkundige werkzaamheid hier te lande van vreemdelingen onderling. Daarnevens zijn in het ontwerp beper kende bepalingen opgenomen voor bemoei ingen van vreemdelingen met het Neder- landsch staatkundige vereenigings- en ver gaderwezen. beperkingen, welke naar ver wacht kan worden, ook zullen werken bui ten het eigenlijke gebied. waarvoor zij ziin geschreven, daar zij vreemdelingen er van zullen doordringen, dat zij hier te lande als gasten vertoeven. De min'ste^* hoorft. dat de nadere aan vulling en afrondinc van deze bepalingen in een nieuw vreemdelingenrecht, in he* hijzonder dan voor wat betreft de eigen organisaties van vrepmdelinger«moedig na het thans aanhangig ontwerp tot stand zal kunnen komen. Van de vermelding van „coöperatieve ver eenigingen" in het voorgestelde artikel 14 behoeft «reenerlei bezwaar te worden ge vreesd Gelijk de minister reeds in de Tweede Kamer h^eft uiteengezet, moeten deze woorden in formeeler zie worden op gevat. 7.11 hebben enkel betrekking on ver- eenigiro-en. welke in den vorm van de wet van 1925 zijn opgericht Nieuw op te rich ten vereenigingen welke ingevolge artikel 1 van die wet op zichzelf ook den vorm van een poöoerat'eve vereenigin°- gouden kun nen kiezen, blijven geheel vrij zich over eenkomstig de wet van 1855 te constituee- ren. GROENTENCONSERVENCOMMISSIE INGESTELD. De minister van Economische Zaken heeft in verband met de bij zijn beschikking van 19 April algemeen verbindend verklaarde ondernemersovereenkomst tot regeling van de productie van groentenconserven be noemd tot leden der algemeene groenten- conservencommissieH W. Tieleman Jr.. di recteur van de firma Tieleman en Dros te Leiden; J. P. Neijt, directeur der N.V. Be verwij ksche Conservenfabrieken te Bever wijk: R. A M. J. J. Jansen, directeur der N. V. Hero Conserven Breda te Breda: L. Aar denburg. dir. der N.V. Lucas Aardenburg's import-export te Beverwijk. J. H. Blom. di recteur der N.V. Stoomfabriek van Verduur zaamde Levensmiddelen M. W Blom en Zn. te Doetinchem; mr. L. Niemöller. secretaris van het Centraal Bureau der Tuinbouwvei lingen te 's-Gravenhage: J. W. Jongmans, directeur der R. K. Baroniesche Tuinbouw- vereeniging te Breda: J. P. Nijssen, voorzit ter Vereenigde Veilingen „Kennemerland". 1e Santpoort; F. Rippen, hoofdbestuurder van de Nederlandsche Vereeniging van Fa brieksarbeiders te Amsterdam en Tj. Reits- ma. secretaris van den Bond van Kleinhan delaren in Aardappelen, Groenten en Fruit in Nederland, te Rotterdam. Als vertegen woordiger van den minister is in deze com missie aangewezen dr. C. Visser te Delft. DE BESTRIJDING VAN DEN COLOR .ADO - KEVER. De heer Droesen heeft aan den minister van economische zaken de volgende vragen gesteld Is het den minister bekend, dat er onder de aardappeltelers onzekerheid heerscht omtrent het al of niet opleggen van de verplichting tot preventieve bespuitingen van alle aardappelgewassen ten zuiden van Rijn, Lek en Nieuwe Maas, ter bestrijding van den colorado-kever? Wil de minister mededeelen of naar zijn meening de bestaande wetgeving bevoegd heid geeft tot het opleggen van een zoo ruime verplichting? Acht de minister het niet gewenscht.dat spoedig officieel bekend gemaakt wordt, welke maatregelen van overheidswege zul len worden getroffen tegen het colorado kever-gevaar? Is de minister ook van oordeel, dat de thans noodzakelijke bestrijding van den co lorado-kever, gezien de bedreiging van den export van tuinbouwproducten en aardap pelen uit het heele land, veel meer een landsbelang is dan een belang van de even tueel tot bespuiting verplichte aardappel telers? Zoo ja, is de minister dan bereid zijn be voegdheid ex art. 9 van de wet van den 27sten December 1934, houdende bepalin gen tot bestrijding van den colorado-kever zoo te gebruiken, dat de kosten dier be spuitingen in dit geval geheel uit 's rijks kas worden vergoed? ALGEMEENE NED. BOND VAN BIER HANDELAREN EN MINERAALWATER FABRIKANTEN. De algemeene Nederlandsche Bond van Bierhandelaren en Mineraalwaterfabrikan ten hield zijn jaarlij ksche algemeene le denvergadering in Café-Restaurant Tivoli te Rotterdam. De vergadering, die uitste kend bezocht was en een vlot verloop had, werd mede bijgewoond door drs. H. W. C. Tupker, namens den Koninklijken Neder landschen Middenstandsbond. Nadat de gebruikelijke agenda-punten waren afgewerkt, kwamen eenige belang rijke punten aan de orde. Mr. J. Ovaa bracht aan de vergadering rapport uit om- Oe BOSCH fietjlomp - 'n juweel tje von hedendoogsche techniek voldoet oon de hoogste eischen. Geen storingen, moo' helder, vèr- strolei J licht. Steedsbetrouwboor. Prijzen 6 Volt. 1.8 Wott F 6.25 6 Volt, 3 Watt mei Alnl- mogneetstool F. 7.50. Let op het merk Rotodyn Verkrijgboor bij den Erkenden Ri|wielhandel. N.V. WILLEM VAN RIJN AMSTERDAM (C.) KEIZERSGRACHT 171 :TElEFOON 3 13 0 8 14 l U N E N) N. H. te L. Kampeeren in de gemeente W r r is niet mogelijk en verboden krach tens de algemeene politieverordening dezer ge- meentc. Artikel 153 luidt n.l.: Het is aan anderen dan militairen in dienst verband verboden, zonder vergunning van Bur- ter en Wethouders te kampeeren. 2. Het in het eerste lid bepaalde geldt niet voor het kampeeren op eigen terrein voor zoover dit niet vanaf voor het publiek toegan kelijke plaatsen zichtbaar ls door den eige naar. de leden van diéns gezin of diens bloed en aanverwanten, in de rechte lijn onbeperkt en in de zijlijn tot en met den derden graad. 3. Onder kampeeren wordt niet verstaan het verblijf houden in of met dagtenten op het Noordzeestrand. Er zijn in onze omgeving diverse kampeerter reinen o.a. te Noord wijk. Katwijk, Warmond enz. Iedere gemeente heeft haar speciale bepa lingen. U gelieve zich hiertoe tot de onder scheidene gemeente-secretarieën te wenden. L. te V. Engelsche consul-generaal te Rot- terdam (voor de provincie Zuid-Holland i is de heer F. Gordon Rule. Adres Willemsplein 6. De verdere adressen zijn; Vinke en C„ Amster dam. Geldersche kade 10: Erhardt en Dekkers, Rotterdam, v. Vollenhovestraat 29; Van Uden, Rotterdam. Veerhaven 15; Millingen. Rotter dam, Willemskade 2. 8487 (Ingez. Med.) trent de wenschelijkheid de verhouding tusschen brouwerijen en brouwerij-agen ten vasteren vorm te geven. Langdurig werd van gedachten gewis seld omtrent de afwijzende beschikking van den minister van Economische Zaken op het verzoek tot verbindendverklaring van de ondernemersovereenkomst in de mineraalwater-industrie, van welke be schikking vanzelfsprekend met diepe teleur stelling was kennis genomen. Nadat dc heer C. Rijks deze aangelegenheid namens het hoofdbestuur nog nader had toege licht, werd besloten, de actie niet te sta ken en alle middelen in het werk te stel len, om alsnog een beter resultaat te be reiken. Tenslote kwamen nog aan de orde het nieuwe Jam- en Limonadebesluit en het Rijtijdenbesluit, beide vopr de mineraal waterindustrie van groot belang. Een diner hield vele bezoekers der ver gadering daarna nog langen tijd bijeen. De volgende jaarvergadering zal worden gehouden te Apeldoorn. DE VERDEDIGINGSVOOR BEREID ING 1939. De heer van Gelderen c.s. hebber eer amendement ingediend op het wetsontwerp medewerking verdegigingsvoorbereidmg 1939. waarvan de strekking is, dat ook nan bankinstellingen verplichte medewerking zal kunnen worden opgelegd. De heer Albarda heeft aan den minister van defens.e de volgende vragen gesteld: Welke zijn de gronden voor 's ministers besluit ter vervanging van diegenen dei- wegens de buitengewone omstandigheden onder de wapens geroepen dienstplichtigen, die om aanvaardbare redenen voor onthef fing van den buitengewonen werkelijken dienst in aanmerking komen, uitsluitend werklooze dienstplichtigen op te roepen? Heeft de minister bij het overleg met eenige zijner ambtgenooten dat aan dat besluit is voorafgegaan, zich rekenschap gegeven, dat door de uitvoering daarvan vele werkloozen voor geruimen tijd de kans kunnen verliezen opnieuw een plaats in het bedrijfsleven te vinden en acht de minister daardoor die werkloozen niet zeer zwaar getroffen? Zou de minister het niet billijk achten, indien werkloozen en werkenden, voor zoo ver deze voor het bedrijfsleven of voor ge wichtige diensten niet onmisbaar zijn. op denzelfden voet worden behandeld en wil de minister alsnog overwegen zijn besluit in dezen zin te wijzigen, hetzij door voor de plaatsvervanging gebruik te maken van 1924 en latere jaren, hetzij door voor de plaatsvervanging gebruik te maken van vrijwilligers uit de lichtingen van 1924 en latere jaren, hetzij door dienstplichtigen van deze lichtingen onder de wapens te roepen, zonder onderscheid te maken tus schen werkloozen en anderen? Rott. Lloyd JAPARA, 26 April te R dam. te rug van proeftocht BRASTAGI. 26 April van Batavia n. R'dam. Holland—West-Afrika Ljjn JAARSTROOM. thuisr., pass. 25 April Las Palmas REGGE- STROOM, 26 April v. Takoradi n. Assinië. Kon. Ned. Stoomb. M(j. AJAX. 26 April van Odense te Stettin IRENE. 26 April v. Amst. te Lissabon VENUS, 26 April v. Spezia n. Livorno MEROPE. 26 April v. Bremen te Amst. THESEUS. 26 April v. Amst, naar Kopenhagen TITUS, 26 April v. Amst. n. Hamburg BERENICE, naar Malaga, pass. 26 April Gibraltar HERCULES. 26 April v. Tunis te Alexandrië JUNO, 26 April v. Istanboul n. Yerakini MEDEA. 26 April v. New York n. W. Indië VESTA. 25 April van Palermo n. Amst. Kon. Paketv. Mij. BALIK PAPAN. R'dam n. Batavia, 26 April uit den N. Waterweg. Halcyon Lijn STAD VLAARDINGEN Vlaar- dingen n. Narvik. 26 April uit den N. Water weg. Kon. Holl. Lloyd WATERLAND. uitr„ 26 April v. m. 9 u. te Santos. Holland—O. Azië Lijn ARENDSKERK thuis reis, 26 April v. Colombo. Diverse Sfcoomvaartberichten BOEKELO. n. Teneriffe pass. 25 April Ouessant GROEN- LO, 26 April v. Genua n. Livorno DRIE BERGEN. 26 April v. Narvik n. R'dam oi Vlaardingen KATWIJK. 26 April v. Mo- nastir te Gent AMELAND, 27 Apn> van R'dam te Sierra Leone KERKPLEt 23 April v. Narvik n. R'dam MAASTi>\ i. 25 April v. Libreville n. R'dam PRIL./» MAURITS, naar St. John N.F., was 26 April 600 mijlen O. van St. John IJSSEL. 25 April v. Miami n. Havannah MAAS. 25 April v. Havre n. Londen. Ongevallenverzekering voor onze abonné's. Hierbij brengen wij onder de aandacht van onze abonné's. die niet jonger dan 16 jaar en niet ouder zijn dan 64 jaar, dat zij zich wederom tegen ongevallen kunnen verzekeren en wel tot 30 April 1940. De verzekering, die wij bij de N.V. Ver zekeringsbank der Oude Haagsche van 1836 te 's-Gravenhage hebben afgesloten, luidt wat het bedrag der ultkeeringen betreft o.a. als volgt: a. ƒ500.— Ingeval van overlijden binnen een maand na den dag. waarop het ongeluk voorkwam. b. „400.bij verlies van belde oogen, beide handen, belde voeten, ot één hand en één voet, of één hand en één oog, of één oog en één voet te zamen. binnen 360 dagen na het ongeluk. Voorts wanneer het ongeluk onge neeslijke verstandsverbijstering tengevolge heeft, die de uit oefening van het beroep of het bedrijf onmogelijk maakt. c. 200— bij verlies van één hand, éét voet of één oog, binnen 360 dagen na het ongeluk. d. 100.by verlies van één duim ot beide duimen of van één wijs vinger of belde wysvingers. e. 50— by breuk van een been of arm. f. 15— by verlies van eiken anderen vinger, binnen 360 dagen na het ongeluk. De volslagen onbruikbaarheid van één der hiervermeide lichaamsdeelen wordt met verlies geiyk gesteld; zoo ook staat ten opzichte van het oog, blindheid mei verlies gehjk. By verlies of volslagen onbruikbaarheid van meer dan één vinger van dezellde hand. kan het gezamenlijk bedrag der ult keeringen voor alle verminkte (of volslagen onbruikbaar geworden) vingers niet meet bedragen dan voor het verlies lof vol slagen onbruikbaarheid) der hand is vast gesteld. Een schadevergoeding voor overlijden en verminking of verstandsverbysterlng tegelijk, wordt niet uitgekeerd. Alle bekomen verwondingen, hierboven niet genoemd, geven geen recht op uit- keering. Iedere abonné kan zich gratis laten in- schry ven voor deze verzekering, waarna hem of haar een inschrij vingsformuher over handigd wordt, hetwelk zoowel voor dein) Ingeschrevene als voor ons. als bewys geldt, dat die abonné verzekerd ls en wel op de voorwaarden als op het inschry vingsformu- lier vermeld. Daartoe moet men zich persoonlijk aan ons bureau opgeven, terwyl onze abonnes in de omgeving zich tot onze respectieve- lijke agenten kunnen wenden. Postabonné's kunnen schriftelijk hun wensch aan ons kenbaar maken. Zij, die reeds gedurende bet afgeloopen jaar verzekerd waren en dus in het bezit zijn van een inschrijvingsformulier, kunnen den geldigheidsduur van dit inschrijvings formulier aan ons bureau laten verlengen tot 30 April 1940. Men verzuime dit niet, daar onze abonné's die in het bezit zijn van niet verlengde inschrijvingsformulieren, even als natuurlijk zij, die geen inschryvings- formulieren bezitten, geen enkele aan spraak kunnen doen gelden, wanneer bun "en ongeval mocht overkomen. N.B. Inschrijvingskosten zün thans niet meer verschuldigd- DE DIRECTIE. Hier is hel antivoordl voorwaarde zonder welke (iets) niet (plaats vindt). „Kamers te huur." Danaïden noemde men de 50 dochter0 van Koning Danaus, die allen, op eeni in der bruiloftsnacht haar echtgenjjjj* doorstaken en tot straf in de on<h0- reld ten eeuwigen dage water m een demloos vat moesten gieten. 23

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10